van alle Dit zal bewezen worden aan lijders in Nederland Gaat naar Uw drogist en koopteen pakje Dr. Schiffman's Asthmador en wanneer het geen dadelijke verlichting geeft of zelfs wanneer U het niet het beste middel vindt dat U ooit gebruikt heeft, gaat dan naar Uw drogist terug en het door U betaalde geld wordt U onvoorwaardelijk teruggegeven. Welke andere middelen ook hebben gefaald.1 Asthmador zal onmiddelijke verlichting geven, gewoonlijk binnen tien secon j den, maar zeker binnen vijftien minuten, het kranige stuk, dat de drie vliegers Naarmate men Amsterdam naderde werd de ïnensclienmenigte dichter; in de stad was zooveel volk op de been, als men zich na de jubileumfeesten van 1023 niet herinnert gezien te hebben. De weg welke de stoet hier volgde ging eerst langs Overtoomsche Schutsluis, Amstelveenscheweg, Krusemaustr. Hier stopte men eenige oogenblikken en stelde zich voor en achter de auto van de vliegers, die Fokker op de achter- kap had geheschep, de bereden eere- wacht der studenten op. Terwijl de auto's nu stapvoets naar Hotel l'Europe in de Doelenstraat re den, liet de Amsterdamsche burgerij de gelegenheid niet voorbijgaan om in geestdriftige toejuich'ngen blijk te ge ven van haar groote bewondering voor Het maakt niet uit, hoe hevig de aan val of hoe hardnekkig het geval is i of wat U reeds heeft beproefd en U 1 niet heeft voldaan, Asthmador zal onmiddellijke verlichting brengen Wan neer dit niet het geval is, kost dit pakje U nietsgaat dan terug naar Uw leverancier en U krijgt Uw geld terug. U oordeelt dus zelf of U er baat bij vindt of niet. U loopt dus geen risico wanneer U dit middel met deze garantie koopt en U kunt een nog meer overtuigende proef nemen dan met een gratis monsterpakje moge lijk is. Voor het geval Asthmador in Uw stad niet verkrijgbaar is, dan zal het U gezonden worden met genoem de garantie door den Heer A. van Tuijll, Paleisstraat 13 te Amsterdam, na ontvangst van postwissel van f 2 - voor een pakje Asthmadorpoeder (of f 1.70 voor een doos Asthmadorciga retten). 34607 BUITENLAND. Er heeft in Portugal weer een revolutie-poging plaats gehad. De regeering is echter baas gebleven. In Frankrijk heeft men een nieuw Ministerie onder Painlevé. Deel maken er o.m. van uit Briand en Caillaux Herriot is Kamer-president. Men zal spoedig met een regeerings-verklaring komen, waarin men zal verklaren dat de betrekkingen met het Vaticaan moeten blijven bestendigd. In België is v. d. Velde nog steeds op zoek naar een ministerie. De Belgische Kroonprins is heden uit Antwerpen vertrokken voor een studie reis naar de Congo. In Bulgarije heerscht een vree- selijk schrikbewind door de commu nisten. Eerst de aanslag op den Ko ning, daarna een bom aanslag op de Kathedraal, waar 150 personen, meestal generaals, officieren en hooge autori teiten werden gedood. Er zijn reeds vele communisten gevangen genomen en terechtgesteld. De gezantenraad heeft -toegestaan dat het leger wordt versterkt. Het Engelsche oorlogsluchtschip dat op drift was en waarover we in ons vorig nummer breedvoerig schre ven, is netjes op z'n plaats van uit gang gemeerd, zonder eenige onge lukken. Volgens een bericht uit New- York bedroeg de totale bevolking der Vereenigde Staten op 1 Januari 1925 114.311.000, zoodat de bevolking in den loop van 1924 met 1.627,000 is toegenomen De toeneming door het overschot van het aantal geboorten boven dat der sterfgevallen was viermaal zoo groot als de toeneming door immi gratie. Het aantal immigranten in 1924 bedroeg 315 000 BINNENLAND. Het roemruchtig trio. Van dei- Hoop, Van Weerden en Van den Broe- ke, is Zaterdagmiddag te Amsterdam met de Fokker VII uit Parijs aange komen aldaar zeer enthousiast ontvan gen. Zij werden enthousiast toegejuicht en rondgedragen over het vliegterrein „Schiphol". Zij waren feitelijk te vroeg boven Amsterdam gekomen, maar een machine was opgestegen op welker romp de letters geschilderd waren „Niet landen vóór half drie", hetgeen door het trio begrepen werd. Het eerst werd na de landing ge sproken door generaal Snijders en ver volgens door den heer Fokker. Eindelijk werd de stoet geformeerd, welke naar Amsterdam zou trekken. In de eerste auto namen plaats de le den van het comité Vliegtocht Neder landIndië. In de tweede volgden de drie vliegers, getooid met hun lauwer kransen, daarachter reed een auto, be stuurd door den lieer Fokker, waarin generaal Snijders was gezeten. In den vierden wagen waren gezeten de moe der van Van der Hoop, de zuster van Van Weerden Poelman en de vrouw van v. d. Broeke. Daarop volgden eeni ge auto's met officials. Langs den geheelen weg viel de Oost- injevliegers van de zijde van het talrij ke publiek, dat zich aan weerszijden had geschaard, een buitengewoon har telijke verwelkoming ten deel. volbracht hebben. Hier en daar regen de het bloemen uit de venstersvorsten hadden zich geen meer vorstelijke ont vangst van de zijde van het opgetogen publiek kunnen denken. Deze tocht door Amsterdam is een waarlijk weergalooze zegetocht gewor den. De receptie, die 0111 5 uur in hotel de l'Europe werd gehouden, was zeer druk bezocht. Het woord werd aller eerst gevoerd doo den heer Edo Begs- ma, die met de lieeren Steffelaar, Pos en Lugard den A.N.W B., Toeristen bond voor Nederland vertegenwoordig de. Aan de bemanning werd een pla quette aangeboden, voorstellende, op den voorgrond een Indisch landschap en op den achtergrond een Hollandsch laitdschap. gescheiden door de zee, waarboven het vliegtuig zich voortbe weegt. De moeder van den heer Van der Hoop, de zuster van den heer Van Weerden Poelman en de vrouw van den heer Van den Broeke, kregen bloe men, alsmede, als herinnering, een af druk van de plaquette. Ook de heer A. H. G. Fokker, de bouwer van het vliegtuig, waarmede de tocht werd volbracht, ontving als herinnering een afdruk Van de plaquet te, evenals de lieer J. H. W. van der Meulen, die in 1917 het eerst een plan voor een HollandIndië-vluclit ont wierp. Namens een tiental corperaties werd gesproken, bloemen en geschenken aan geboden. Van der Hoop, namens de drie vlie gers het woord voerend, zeide, dat hij en zijn metgezellen getroffen, of liever, overweldigd zijn, door de schitterende ontvangst. Hij herinnerde er aan, hoe zij een half jaar geleden ook bier ston denook toen werden er vriendelijke woorden gewisseldmaar nu het zaakje is opgeknapt, voelen wij ons toch een beetje veiliger. Wij hebben aldus spreker de voldoening van liet wel slagen van den toclit; moge deze tocht een begin zijn van een vooruitgang in de luchtvaart en van een geregelde luchtverbinding met Indië. De muziek speelde hierop het Wil helmus, dat door de aanwezigen werd medegezongen, waarna mevr. Zieken oppasser, uit naam van de Nederland- sclie vrouwen hulde bracht aan de vliegers en mevr. Alsbach in het bijzon der mevrouw v. d. Broeke huldigde. te brengen, en dat de mogelijkheid be staat, dat H.M. een kort bezoek aan Spitsbergen zal brengen. Dit bericht, dat niet in andere bla den voorkomt, eischt nadere bevesti ging- De reis zou volgens bet blad met een der Rotterdamsche Batavierbooteu worden ondernomen, die speciaal voor dit doel zou worden ingericht. In de op 20 April gehouden com missaris-vergadering der Philips Gloei lampenfabrieken, werd besloten aan de jaarlijksche algeineene vergadering van aandeelhouders voor te stellen, over liet boekjaar 1924, na ruime afschrijving op gebouwen, op inrichtingen, op deel namen in bevriende ondernemingen, uit te keerenop de gewone aandeelen een dividend van 16 pCt. en op de pre ferente aandeelen een dividend van S pCt. De Rotterdamsche Bankvereeni- ging heeft een saldo-winst van 5.573.179. Er wordt geen dividend uitgekeerd. N.Y. Antoon Jurgens' fabrieken heeft een winst-saldo van 19.S17.914. 6 op de pref. en geen dividend op gewone aandeelen. Zijne Exc. J. -T. G. baron v. Voorst tot Voorst en baronesse Van Voorst tot VoorstCremer, vieren heden te Arnhem hun gouden huwelijksfeest. Generaal van Voorst tot Voorst is baljuw van de Nederlandsche Afdeeling der Souvereine Orde van Malta voorzitter van de Eerste Kamer der Staten Generaal Luitenant-gene raal van het Nederlandsche leger. Naar de Bossche Courant ver neemt, wordt met. ingang van 16 Mei, benoemd tot directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie, de lieer Damme, oud-directeur van de In- sulinde-Olie-Fabrieken te Leiden. De toestand van Louis Bouwmees ter is langzaam achteruitgaande. In de Abdij Berne te Heeswijk is heden overleden de Zeereerw. Pater G. v. d. Eisen, stichter van den N.C.B. Het ligt in de bedoeling het bin- nenlandsche briefport te verlagen van 10 tot 71 cent voor het eerste gewicht van 20 gram. Met ingang van 1 October e.k., den dag waarop liet nieuwe algemeene postverdrag van Stockholm in werking treedt, zal in overeenstemming met de daar vastgestelde en evenredig vermin derde posttarieven, het port der brie ven worden bepaald op 15 cent voor de eerste 20 gram en 7£ cent voor iedere volgende 20 gram, op 10 cent voor de briefkaarten en op 3 cent per 50 gram voor gedrukte stukken, monsters en documenten. Blijkens de opgave in de Staats courant bedroeg de opbrengst over Maart j.l. der Posterijen, Telegrafie en Telefonie itefep. 3.974.928, 506.627 en 1.120.698. Totaal 5.602.253. Over dezelfde maand van liet vorig jaar bedroeg deze opbrengst respectie velijk ƒ3.849.083, ƒ562.090, ƒ1.146.459. Totaal 5.557.632. De ontvangsten der Nederland sche Spoorwegen hebben in 1924 be dragen 166.933.077 tegen in 1923 162.137.747; dus bijna 5 millioen meer. duif", gevestigd in het café El shout, haar eerste wedvlucht, van uit Lier, af stand 72,9 K.M. alwaar vermoedelijk de duiven om 8 uur in vrijheid werden ge steld. De eerste prijsduif werd gecon stateerd ten 9 uur 18 min., de laatste om 9,29. De prijzen werden behaald: 1, 11 en 18 Th. Élshout-Jehoul, 2, en 12 Th. Ver hoeven, 3, 6, 13 en 15 A. v. Spijk, 4, 10 #en 17; J. v. d. Steen, 5, 8 en 14 P. v. Dommelen, 7 H. d. Wit, 9 en 16 M. Klomp, le overduif Th. Elshout-Jehoul lc geteekende duif H. de Wit. Ko ningspoule 1 A. v. Spijk, 2 Th. Elshout- Jehoul, 3 A. v. Spijk. WAALWIJK. Zondag hield de Postduiven-vereeni- ging „De Jeugdige Vliegers" een wed vlucht van uit Lier. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 19 en 23 A. Verhoeven; 2 en 5 M. v. d. Heijden; 3 en 10 Th. Trimbach; in de schaduw. „Euphonia" sloot met dit concert waardig een mooi winterprogramma dat „elck wat will's" en veel mooi's bood. Van de Kon. Harmonie „Apollo" gaan Zondag a.s. niet minder dan acht werkende leden deelnemen aan 't groote solisten-concours te Tiel. Wij wenschen de muzikanten van studie en durt wederom 't succes dat reeds zoo vaak hun deel was. Naast de solisten treedt het duo v Wezenbeek—v. d Heijden met Tuba-piston op. NIEUWS UIT HEUSDEN. 4 en 16 Adr. Stam; 6 en 22 J. v. d. Griendt; 7 en 21 H. Knippelt; 8 en 12 Th. v. d. Geldt; 9 en 17 H. Henkelman; 11 J. Verwiel; 13, 15 en 20 M. v. Hel- voirt; 14 H. v. Wees; 18 K. Wassenaar. 1ste overduif J. v. Huiten; Is-' ^»onsta- teering 9-1G-14. KAATSHEUVEL. De Postduivenvereniging „De Getrouwe Duif" gevestigd bij Euphonia* hield Zondag j.l. een wedvlucht van uit Bergen-op-Z»om. Uitstag 1 W. v. d. Ven; 2 J. L. Mosselveld; 3 A. Snaphaan 4 A. v. d. Velden; 5 W. Kemmeren; 6 M. Gloudie; 8 Bergmans en 9 J. Stok- kermans. Zondag 19 April hield de Kaats- heuvelsche P. V. de Luchtvaart, geves tigd hij J. Treffers een wedvlucht van uit Lier. De prijzen werden behaald als volgt: 1 en 2 A. v. Moergestel; 3 J. v. d. Schans; 4 W. Versteeg; 5, 8 en 15 A. Versteeg; 6 L. de Rooij; 7 H. Dekkers; 9 C. Verings; 10 G. Verhagen; 11 en 12 P. Nieuwenhuizen. GEERTRUIDENBERG. Zondag 1.1. hield de postduivenvere niging „De Luchtpost" een wedvlucht met oude duiven van uit Lier. De prij zen werden behaald als volgt: B. v. d. Merrienhoer 1, 3 en 4. J. Ha- meling 2, 7, en 9. W. de Vries, 10. A. de Ruyter 6. Het aantal deelnemende duiven was 23. Zondag 1.1. hield de postduiven vereniging „Koningin Wilhelmina" een wedvlucht van uit Lier. Het aantal deelnemende duiven was 147. De prij zen werden behaald als volgt: C. Voermans, 1 en 24. Jonker 2, 7, 17 cn 39. C. Blok 3. C. de Bont 4, 41, 42 en 43. J. Verhagen 5, 8, 12, 26, 44 en 45. A. Machielsen 6 en 15. S. Zijlmans 9, 20, 32, 35 en 46. P. Boot 10 en 14. J. de Vries 11. F. Voermans 13 en 21. Kerremans 16 en 37. J. v. Beek 18 en 23. B. Sweep 19, 22, 25 cn 33. A. Goos- sens 27. M. v. Gils 28. A. de Vries 29, 30, 34 en 36. D. Berende 31 en 48. J. Yermeeren 38. B. Sperwer 40. B. Goos- sens 47. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Heusden, 21 April 1925. De Fanfare der H. Familie zal, naar we vernemen, op Maandag 27 April e.k een concert aanbieden in het Vereenigingslokaal Zaterdagmiddag liep op de werf met goed gevolg een stalen schip van stapel, een Kempenaar. Dat is na Nieuwjaar reeds het vijfde, dat daar te water wordt gelaten, terwijl er nog meerdere op de helling liggen. De w.n. Ontvanger der Rijks belastingen, de heer W. Vernède, wordt 2 Mei naar de Inspectie Oldenzaal gedirigeerd, terwijl hij hier wordt vervangen door den heer J. Sweens, tijd. adj. inspecteur ter Inspectie 's Bosch. Zaterdagavond bracht de Heus- densche Harmonie een serenade ten huize van den heer Meenhorst, be heerder der Gasfabriek, bij gelegen heid van zijn 25-jarig huwelijk. Een en ander trok oudergewoonte tal van belangstellenden. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Tn den avond werd in liet Paviljoen Vondelpark een diner gegeven. O.m. zaten met de vliegers aanminister v. Zwaay, generaal Snijders, burgemees ter van de Vlugt en anderen De heer Hepner deelde mee, dat door liet bestuur besloten was aan het drie manschap en den lieer Guillonan, chef van de K.L.M. te Rotterdam-Waalha ven, de gouden medaille der vereeniging uit te reiken. De overhandiging ge schiedde door Minister van Swaay. Deze hierop zelf het woord nemende, betrok in zijn dankwoord aan de vlie gers namens de regeering ook de liee- rzn Fokker, Plesman cn Guillonard, die in het welslagen van den tocht zulk een groot individueel aandeel hadden, en deelde onder applaus mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd hen te benoemen tot ridder in de Orde ram Oranje Nassau. Kapitein ter zee, Greeve huldigde de vliegers namens Z.Exc. den Minister van Marine en de geheele Nederland sche Marine, om tenslotte een dronk in te stellen op de Kon. Ned. Vereeniging voor de Luchtvaart. Burgemeester de Vlugt riep den vlie gers het welkom toe, namens de burge rij en het gemeentebestuur van Amster dam, dat besloten had, naar hij mede deelde, aan de drie Oostinje-vliegers de groote zilveren medaille van Am sterdam toe te kennen. Door verschillende sprekers werd hierna nog het woord gevoerd, waarop de heer v. d. Hoop, namens het drietal een woord van oprechten dank sprak. Het te Oslo verschijnende blad Oslo Aftenavis, schrijft met een enkel woord is er reeds melding van gemaakt dat Koningin Wilhelmina liet voornemen heeft, dezen zomer eeni- gen tijd op Balliolnien in Sognefjord aan de westkust van Noorwegen door SPORT. De beslissings-wedstrijd welke voor Quick was vastgesteld is door den N. V. B., afgelascht, dit naar aanleiding van een protest van Kaatsheuvel tegen 1S. C. aangaande een ongerechtigde speler van Oosterhout. Uit betrouwba re bron vernemen wij dat deze zaak spoedig opgelost zal zijn. zoo dat er veel kans bestaat dat reeds een volgen den Zondag de beslissing gespeeld zal worden. Voor Zondag a.s. is Quick met een 2de klasser in onderhandeling voor een wedstrijd legen Quick I op het Quick- terrein. H. E. C. J.l. Zondag speelde H. E. C. 3 haar laatsten competitiewedstrijd tegen Quick 4, welke eindigde in een gelijk spel 11. J.l. Zaterdagavond hield H. E. C. eene feestvergadering ter viering van haar kampioenschap. Van de zustervereenigingen W. S. C. en R. W. B. en ook van de kruisboog schutterij „Nooit Gedacht", welke ook gevestigd is in het clublokaal van H. E. C., waren prachtige bloemenmanden aangeboden, welke sympathiebetuigin gen door H. E. C. zeer op prijs werden gesteld. Ook vanwege deji kastelein, den heer v. Helvoirt werd een mooi bouquet geoffreerd. De avond werd verder gezellig met zang en voordrachten doorgebracht. Het Ned. Elftal heeft in Zürich tegen Zwitserland met 4-1 verloren. De Hollanders speelden een slechte partij, vooral waren de Zwitsers veel vlugger. Het is geen goed vooruitzicht voor den wedstrijd HollandBelgië op 3 Mei a.s. DRUNEN. Duivensport. Zondag hield de P. I). V. „de Reis- Kaatsheuvel, 22 April '25 Binnen enkele dagen zal het nieuwe Patronaat, dat thans zoowel in- als uitwendig geheel is afgewerkt, in gebruik genomen worden. Naar wij vernemen is de WelEerw. heer kapelaan Van Kemenade met de hoofdleiding der inrichting belast. De concertzaal van .Apollo" nadert eveneens hare voltooiing. Nog slechts enkele weken en .Apollo" zal ruimer gehuisvest weer naar hartelust kunnen harmonieeren. Voor de feeste lijke opening der zaal is de mede werking gevraagd der zuster-harmonie .Euphonia", die bereids hare bereid willige krachten hiervoor aanbood. Zondagavond bood het muziek gezelschap „Euphonia" aan zijne dona teurs een concert aan, dat voor een goed bezette zaal mocht gegeven wor den Er was een veelzijdige belang stelling, die we vaak anders misten. De harmonie opende met Marche des Snobs van Rousseau, waarna niet onverdienstelijk La Muette de Portici gegeven werd. „Jerusalem", een groote fantaisie uit de Opera van dien naam van G. Verdi, is een opeenstapeling van Allegro's, die tevens bijna voort durend in f.f. gespeeld weracn. De onvolledige bezetting van 't corps door omstandigheden waren een tiental muzikanten afwezig schijnt hierbij oorzaak te zijn geweest, dat de stemming niet steeds bleef zooals we ze van .Euphonia" zoo gaarne hooren. De voeling tusschen de partijen scheen zoo nu en dan verloren te zijn De beide solisten C Kolsteren op Clarinet en Ant. Zwaans op Piston gaven goed werk. dat groote waar deering bij 't publiek mocht onder vinden Het zangnummer van den heer N. v. Rooij. .Ave Maria" van Cuypers had wederom 't zelfde groote succes als bij de vergadering van „K. B." op Donderdag j 1. De stem en voordracht van den heer W. Kolsteren in „De Visschersbruid" van Beltjens en „De macht van het Kind" van W. Derby kwamen hierbij Mijnheer de Redacteur! Als lezer van Uw blad zag ik gaar ne bovenstaand stukje opgenomen in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Geen eenzijdige of klassenstemming in de R. K. Kiesvereeniging. Naar aanleiding van het ingezonden stuk geteekend R. K. Werkman waar in op het voorbeeld der Belgische verkiezing wordt gewezen voel ik mij gedrongen hierop nog verder in te gaan. De aanhaling van het Belgische voorbeeld is voor ons van nut en groote waarde, omdat zij ter oriënta tie dient, aan al degenen, die te kort komen aan eigen politiek inzicht of de waarde hunner stem te min ach ten om ze consientieus uit te brengen. Belangrijk is zij ook omdat zij een waarschuwing inhoudt tegen het ik zuchtig drijven van organisatie—fana tici en beroepspolitici welke zich ter wille van de smeer, van alle middelen bedienen om een zoo groot mogelijk aantal candidaten van één stand geko zen te krijgen, zonder er zich om te bekommeren wat het nuttig of nadeelig effect van zulk een eenzijdige regee ring zal zijn. De voorbeelden van Frankrijk en België zijn daar als lu gubere waarschuwing. Sinds de slechte herders eener goed willige kudde (zonder uitzondering van kleur of schakeering) in de parlementen dier twee landen de overhand kregen is er geen regeeren meer mogelijk. Frankrijk decimeerde het regeerings- gezag in politieke schermutselingen, welke de Kamer en senaat tot decors hadden, zoodra in België de regeering is samengesteld, gaat daar hetzelfde spel beginnen met als in Frankrijk het afschrikwekkende saldo „de financieele ruine van het land". Wil Nederland niet tot die politieke degeneratie afdalen, dan zullen de Nederlanders tijdig moeten erkennen dat de demagogie van standverschil en daaraan verbonden standsbelang niet zoo groot is, als de Heeren organisa- tiebonzen het gaarne voorstellen Alle standen zijn ten nauwste ver bonden door dezelfde belangen, als het de industrie niet goed gaat heeft het de arbeider slecht en bij een ver armde arbeidersklasse kwijnt ook de middenstand Onze stem heeft derhalve de meeste waarde als ze wordt uitgebracht op dengene die uit ondervinding de capaciteiten putte om de gezame lijke belangen der bovengenoemde standen waardig te behartigen. Alleen mannen die politiek—econo misch onafhankelijk zijn en door een hecht principe tot de beste Katholieken onzer R. K. Staatspartij behooren, verdienen onze stem Een Ambtenaar. Ingezonden Mededeelingen; Last van gal en slijm beslagen tong. een voortdurend onaan- genamen smaak, tragen stoelgang en een opgeblazen gevoel Gebruik hier tegen de zonder eenige kramp werkende Mijnhardt's Laxeertabletten. Doos 6Ü ct8. Bij apoth. en drogisten.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3