voorbeeld volgende dat reeds in enkele andere gemeenten is gegeven. Daartoe zou in het leven zijn te roepen een gemeentelijke hypotheekbank, die lee nirigen verstrekt onder verband van eerste hypotheek. Een ontwerp veror dening op het verstrekken van derge lijke leeningen door een gemeentelijke hypotheekbank gaat hierbij. Bij de instelling van deze bank wordt, evenzeer als het geval was bij het bouwen door de gemeente zelf, gedacht aan een tijdelijken maatregel n.l. zoolang er, zooals thans, een abnormaal tekort is aan arbeiders—en bescheiden middenstandswoningen. Het ligt in de bedoeling, de leenin gen alleen te verstrekken wanneer daarmede wordt bevorderd het bouwen van de hiervoor bedoelde soort wonin gen, hypotheek op bouwterrein is daarom ook mogelijk gemaakt. In de verordening is geen nauwkeu rige omschrijving gegeven van de voorwaarden, waaraan een aanvraag om een hypothecaire leening moet voldoen. Met opzet is hier eenige ruimte gelaten voorde toepassing van het in art. 1 neergelegde beginsel. In het algemeen zal rekening worden gehouden met de soliditeit van het bouwwerk, de soliditeit van deri aan nemer en de waarborgen voor behoor lijk onderhoud der woning de ligging van het onderpand en zijn bestemming. Bij het toestaan der leening zullen dan bedingen kunnen worden gemaakt die tegenover de gemeente de te dien opzichte gewenschte waarborgen op leveren. De leeningen worden verstrekt tot een bedrag van ten hoogste 75% der waarde van het onderpand. In dit percentage zal in het algemeen reeds voldoende waarborg voor het risico der gemeente zijn gelegen. Deze waarborg wordt bovendien verhoogd door de bepaling dat de eerste 5 jaren 4°/0 de volgende 10 jaren 3°/0 en daarna 2°/0 moet worden afgelost. Na 5 jaar zal dus de leening nog slechts 55°/0 van de waarde van het onderpand bedra gen De leeningsvoorwaarden mogen niet te bezwarend zijn, omdat anders het doel, bevordering van den aanbouw van woningen, niet wordt bereikt; daarnaast mag het oog niet worden afgewend van het financieele risico dat de gemeente hierbij in meerdere of mindere mate draagt, en den plicht tegenover de belastingbetalers om dat risico zooveel mogelijk te beperken. Wij meenen echter dat op de voorgestelde wijze met beide belangen voldoende wordt rekening gehouden. Als rente zou zijn te bedingen de rente, die de gemeente zelf zal hebben te betalen voor de leeningen welke noodig zullen zijn otn aan de bank het noodige kapitaal te verstrekken verhoogd met '/^/o administratiekosten Bij den huidigen rentestand op de beleggingsmarkt zal zijn te rekenen op 5l/a0/0 zoodat als hypotheekrente zou moeten worden berekend 53/4°/0. Wanneer bij daling van den rentesiand conversie mogelijk zou worden, zou de rente van reeds op hoogeren rentevoet uitgegeven hypothecaire leeningen even redig kunnen worden verlaagd. Bij vol doende plaatselijke belangstelling zou mogelijk de uitgifte^van pandbrieven ook in kleinere coupures tot f 50. zijn te overwegen. Wanneer bij de uitgifte de bepaling wordt gemaakt, dat de Bank van bona—fide beleggers de pandbrieven terugneemt, kan het feit dat dergelijke pandbrieven minder courant zijn geen bezwaar meer opie veren, Overigens zijn in de verordening diverse bepalingen opgenomen die voor de gemeente alle rechten reser veeren wanneer de verplichtingen door den hypotheeknemer niet worden na gekomen, en nadere voorzieningen om in verschillende gevallen de vorderin gen der gemeente te waarborgen. Behalve een verordening op het verstrekken van leeningen wordt tege lijk aangeboden een verordening rege lende het beheer der hypotheekbank Voorgesteld wordt de Bank te beheeren in den vorm van een bedrijf zooals het gasbedrijf en de andere gemeente bedrijven. De bedrijfsverordening is zooveel mogelijk gelijk gehouden aan die van de overige bedrijven. Het be heer door een Commissie van Bijstand wordt vooralsnog niet noodig geacht De administratie zal uiteraard zeer eenvoudig kunnen zijn zoodat daarmee een der ambtenaren ter secretarie zal kunnen worden belast zonder dat al thans voorloopig, daarvoor een afzon derlijke bekoning behoeft te worden toegekend Hiervoor is te minder reden omdat het kasbeheer wordt gelegd in handen van den gemeente-ontvanger Op de voorgestelde wijze van steun verleening wordt het ook voor de ar beiders bij eenige spaarzaamheid mo gelijk. een eigen huisje te bouwen. Het bereiken van dit resultaat achten wij van groote sociale beteekenis. Zou de opzet in deze richting slagen, dan zou eenerzijds worden bereikt de ge wenschte onttrekking der gemeente - bemoeiing aan de bouwnijverheid, en anderzijds gunstiger perspectief worden geopend voor den kleinen man, om bij spaarzaamheid zich eigen huis en hof te verwerven, die hij naar persoonlijken smaak kan inrichten. 't Comité voor Huisvesting en Vei keersregeling der Tentoonstelling ver zoekt ons opname van het volgende: Onze oproeping tot het beschikbaar- stellen van kamers tot huisvesting van bezoekers der tentoonstelling heeft niet het gewenschte resultaat opgeleverd. In het algemeen is men er nicl van doordrongen dat het slagen van de ten toonstelling voor een deel ook afhan kelijk is van het behoorlijk huisvesten van de bezoekers. I)e Hotels zijn er na tuurlijk niet on berekend aan den stroom van gasten logies te verschaf fen. De Burgerij moet daarom beseffen dat een beroep op de bekende Waal wijksche gastvrijheid noodzakelijk is Noodzakelijk voor het slagen der ten toonstelling, doch even noodzakelijl 0111 deze voor de ingezetenen en vooral voor de neringdoenden de meest moge lijke voordeelen te doen afwerpen. Ge tracht moet worden de bezoekers zoo veel en zoolang mogelijk hier te hou den. Het Comité heeft een speciale dienst voor de huisvesting georganiseerd. Aan de inzenders en in de vakbladen wordt gepubliceerd dat aanvragen om huis- csting of logies bij dezen dienst kun nen worden afgegeven en dat liet niet gewenscht is op eigen gelegenheid te trachten onder te komen. Wanneer alle particuliere huisves- tings gelegenheden worden afgegeven dan is het voor den dienst gemakkelijk om zoowel het belang van de verblijf- zoekenden als van de verblijfgevenden te zorgen. Te beginnen met Maandag a.s. zal een door liet Comité aangestelde be ambte huis voor huis afgaan om het 1 eschikbaar stellen van kamers al of niet met logies, ontbijt of pension te te dienen. Wij doen een beroep op aller mede werking. Wanneer die medewerking niet algemeen wordt, kunnen wij on mogelijk slagen. Men overschatte de lasten niet; met bepaalde wenschen of conditiën te verbinden aan het beschik baar stellen van kamers kan worden ickening gehouden. Men overvrage ook niet, onze plaats heeft een reputatie op le houden, die men niet voor een enke len gulden moet prijsgeven. Men boude ook geen kamers achter in de hoop deze zelf aan hoogeren prijs aan gega digden af te staan. Wanneer de huis vesting van uit één centraal punt wordt geregeld zullen gegadigden zich tot deze centrale wenden en konden de achter- houders wel eens bedrogen kunnen uit komen. Nogmaals laat ieder meewerken, er is behoefte aan logies ook aan matige prijzen. Ook bescheiden huisvestingen komen in aanmerking. Bij eenige in schikkelijkheid is het vaak zoo gemak kelijk een kamertje vrij te maken. En er staan groote belangen op het spel. Jeremias Voor een vrij talrijk en uitgelezen publiek gaf Woensdagavond de Tooneel vereeniging D.V.S V., afdeeling van de R.K Werkliedenvereeniging de laatste opvoering van het dramatisch bijbelspel Jeremias" van kapelaan van Delft. In zijn openingswoord moest de WelEerw. Heer kapelaan Bijnen. leider dezer Tooneelvereeniging, tot zijn leedwezen constateeren dat de belang, stelling van het publiek voor dit stuk verre beneden de verwachtingen was gebleven Trok de opvoering van „Hirtacus" vorig maal 3000 bezoekers, thans zullen deze de 1000 niet verre overschrijden. Eenige verklaring zou men hiervoor kunnen vinden in het feit dat men thans reeds te ver in het seizoen gevorderd is (vorig maal vielen de opvoeringen omstreeks Kerstmis) en een andere reden kan zijn dat de inhoud van het spel boven het begrip der massa ligt. Dit laatste is niet te loochenenspr. is ook steeds die meening toegedaan geweest, doch men moet niet vergeten dat het zeer moeilijk is om geschikte stukken te vinden, als men niet weder om aan dat gewone dilletantenwerk wenscht te beginnen en bovendien geen vrouwen kunnen meespelen. Toen 2 jaar geleden kapelaan van Delft zijn „Jeremias" nog eens aan spr met een paar kunstvrienden had voorgelezen, heeft hij dit als het best geschikt bevonden van kapelaan van Delft's werken. Spr. wijst er verder nog op dat het stuk gespeeld wordt door leden der R K. Werkliedenvereeniging. allen on geletterde menschen. hetgeen men bij het becritiseeren wel eenigszins in aanmerking mag nemen. Spr. dankte den Edelachtb. Heer Burgemeester en Mevrouw voor hunne aanwezigheid, alsook den WelEerw. Heer kapelaan van Delft uit Geldrop, de schrijver van het stuk. Verder den heer Valk uit 's Bosch die den tooneel- bouw verzorgde, den heer Willem Wigmans die de cos umes leekende. De Eerw. Broeders, speciaal broeder Cephas, voor hunne medewerking aan tooneelschildering en muziek, de pers, speciaal de plaatselijke, die steeds haar kolommen beschikbaar had gesteld om aan het stuk bekendheid te geven, de vele aanwezige heeren geestelijken en de overige aanwezigen voor hunne belangstelling en ten slotte doch niet het minst, de spelers en de zangers, die zooveel vrijen tijd hebben opge offerd om het stuk in te studeeren. Hij hoopt, ook al zijn dit jaar de finantieele resultaten ongunstig, dat hij steeds op hunne medewerking mag blijven rekenen. Hierna gaf Z.Eerw. i\og eene korte uiteenzetting van het stuk. met eenige verklaringen o.a. van de symbolische beteekenis van de verschillende voor- stellïngen en gezegden. Waar wij op deze plaats reeds de vorige opvoeringen van „Jeremias" bespraken, zullen wij over deze laatste opvoering van het stuk niet verder uit weiden teneinde niet in herhaling te vallen. Volstaan wij met te zeggen dat het stuk wederom een onverbeterlijke ver tolking vond. Het was wederom een avond van hoogstaand kunstgenot. Al moge dan voor velen de symboliek waarmee het geheele stuk doorweven is niet ten volle worden verstaan en daardoor nog veel schoons verloren gaan, dan zullen zij toch geboeid worden door en in bewondering ge bracht worden voor het meesterlijke spel van deze dilettanten, dat welhaast voor geen beroepstooneel behoeft onder te doen, het schitterende stijl volle tooneeldécor en de schilder achtige costumeering en enscèneering. Wat kapelaan Bijnen met zijn ge zelschap heeft weten te brengen mag terecht als een kunstproduct worden aangemerkt en had. wij moeten het tot ons leedwezen herhalen, een grootere waardeering van het publiek verdiend, al valt er dan voor dat mindere bezoek ook eenige verklaring te geven. Onnoodig te zeggen dat de spelers met deze laatste opvoering succes hadden. Een schier eindloos applaus brak aan het slot los en er moest her haaldelijk gehaald worden. De Hondententoonstelling te Waalwijk belooft een groot succes. Het aantal inzendingen mag groot ge noemd worden vooral als men in aan merking neemt dat het de eerste tentoonstellingvan dien aard te Waalwijk is en de Raad van Beheer een datum aanwees, veertien dagen na de ten toonstelling te 's-Bosch. Niet minder dan 170 honden zullen as. Zondag de banches in Musis Sacrum vullen en de belangstelling heeft zich niet minder geuit in het schenken van talrijke eere- en speciaal prijzen enz Keurmeesters als de heeren Van der Marck. Stevens, Dulfer, Médard Kessler zullen de ingezonden exemplaren be- oordeelen. Van de voornaamste rassen noemen we Holl. Herders 18 Mechelsche 5. Groenendaelers 15 Ruigh. Belg. 8. Chiens de Brie 4, Boxers 6. Duitsche Herders 45. Duitsche staande 8, Tackels 4. Barsois 5, Duitsche Doggen 3. Dobbermans 5, Dwerg-pinchers 7 en nog een twintigtal andere rassen Wij twijfelen er niet aan of het bezoek uit Waalwijk en omgeving zal zeer groot zijn, men zal zich een kijkje op deze interessante expositie niet beklagen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie. Naar wij vernemen zal de burge meester de tentoonstelling officieel openen in tegenwoordigheid van Eere comité, comité, bestuur, keurmeesters enz ten 12 uur. Het publiek heeft reeds toegang ten 9 uur Door den grooten aandrang van de buurtbewoners en vele vrienden heeft het echtpaar Schoemans—van Ree. dat heden zijn 60— jarige echt vereniging herdenkt, er tenslotte toch in toegestemd, dat het zeldzame feit feestelijk zal worden herdacht. Het huis wordt met bloemen versierd, om 10 uur zal in de parochiekerk van St. J n Baptist een plechtige H. Mis van dankzegging worden opgedragen terwijl 's avonds om 7 uur de harmo nie St. Crispijn een serenade zal brengen. De feestcommissie stelt alles in het werk om dien dag voor de oudjes tot een onvergetelijken te maken. Zondag 3 Mei zal de R. K. Werkliedenvereeniging hare jaarlijk sche bedevaart houden naar Elshout. waaraan ook niet-leden kunnen deel nemen. Om 5 uur vertrekt men van 't Bondsgebouw naar Elshout, twaar te half zeven eene H. Mis uitsluitend voor deelnemers wordt opgedragen. Om half tien is men wederom in Waalwijk terug. Vrijdag 1 Mei wordt in de parochie van St. Antonius de jaarlijk- sche aanbiddingsdag gehouden. Men is thans bezig met de koperbedekking der groote koepel onzer nieuwe kerk. terwijl ook de massale toren zijn voltooïng nadert en men hier ook met den koepelbouw bezig is. Het wordt o.i. een schitterend bouwwerk waarop parochie en ge meente grootsch kunnen gaan. Door Burg en Weth. zijn de volgende standplaatsen voor de kermis toegewezen. Gebr. v. Bergen. Roermond, Stoom- carroussel. Kunkels, Roermond, Aereoplaan. Kunkels, Roermond, Zweefmolen caroussel. B. M. Giesen, Open draaimolen. G H. Jacobs, Geldrop, Danssalon. J. v. Tecklenburg, Tilburg, 2 paling- Kramen. J C. Pruijs, 's Bosch, Zuurkraam. P. C. Lakensteijn, Rotterdam, Werptent. Kool—Groenteman, Amsterdam, ^ougatkraam. P Jansen 's Bosch, Suikerkraam. Wed.de Leeuw, 's Bosch, Koekkraam. P. Hollander, Breda, Galanterie Kraam. Mej. Vogel, Amsterdam, Galanterie- Kraam P. J. Trommels, Waalwijk, Speel- A. Gersen. Ginneken, Gebakkraam. Dinsdagavond hield de vereeni ging „Eerste Hulp bij Ongelukken" eene ledenvergadering in Hotel Gerris welke slechts matig bezocht was. Het voorstel van het Bestuur tot samenwerking met de afdeeling Waal wijk van het Ned Roode Kruis, waarbij de vereeniging hare zeltstandigheid behouden kan, werd goedgekeurd. Besproken werd de uitreiking van diploma's na afleggen van een examen; het verstrekken van verbandzakjes en de samenstelling daarvan. Ook werd ter sprake gebracht het verleenen van hulp bij eventueele ongevallen op de a s tentoonstelling voor de schoen- en lederindustrie en bij de op 17 Mei as. te houden vaardigheidsmarsch der Waalwijksche Gymnastiek Vereeniging waaromtrent nader plannen worden vastgesteld. In de gisteren te Amsterdam gehouden algemeene vergadering der N.V. Schoen- en Leder Jaarbeurs te Amsterdam is met algemeene stemmen besloten voor f5000 deel te nemen in het garantiefonds der Int. Tentoon stelling van Schoen-en Lederindustrie te Waalwijk Woensdag 15 dezer werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer Willem J. Levenbach, te Amsterdam ter aarde besteld. Zeer vele bloemen sierden als bewijs van sympathie de baar. Groot was de belangstelling aan het sterfhuis. De rouwstout met 16 volgrijtuigen arriveerde ongeveer half vier aan de begraafplaats, waar eenige honderden vrienden en bekenden aan wezig waren om den overledene de laatste eer te bewijzen Met den heer Willem J. Levenbach is een groot, edel en oprecht mensch ten grave gedaald, getuige de enorme belang- stelHng bij deze plechtigheid. Aan de groeve werd door verschil lende heeren gesproken, o.a. door W. Eibers, namens de N. V. Stoom- lederfabriek „De Kroon" te Waalwijk; F. Bernards, namens het personeel der Fa. M. Levenbach te Amsterdam; M. van Loon te 's Hage, namens de Vereeniging van Lederimporteurs en nog twee heeren namens bevriende Corporaties en Vereenigingen. V. v. d. S. DRUNEN. Door de firma Koks, steenkolenhandelaars, is eene hier nieuwe industrie ingevoerd, n.l. het fabriceeren van betonsteenen en dak vorstpannen. Door de verbruikers wordt de kwaliteit der producten ten zeerste geroemd, terwijl daarbij de veel voor- deeliger verwerking dan van gewone baksteenen, ongetwijfeld de afname zal bevorderen en in de toekomst uitbreiding van het fabrikaat zal mo gelijk maken. ELSHOUT. Bedevaart ter eere van de Wonderbare Moeder. Het belooft hier weer druk te zullen worden dit jaar in Meimaand Verschillende pro cessies zijn reeds aangegeven. O. a den eersten Zondag worden er verwacht van Waalwijk, Tilburg en Heusden. Den Tweeden Zondag H. Familie var» Nieuwkuik en Haarsteeg. Ook Baard wijk en VJijmen berichtten reeds hun komst. NIEUWKU1JK. Werd vermeld, dat met het bouwen eener nieuwe kiosk voor onze harmonie begin Mei zou begonnen worden, door een wijziging in dit plan is men hiertoe reeds over gegaan en is deze bijna tot gereedheid gekomen. De offcieele opening zal begin Mei op een nader daarvoor te bepalen dag plaats hebben. Op Zondag 26 April a.s. zal in het café van den heer Th. van der Geld een wedstrijd plaats hebben met den z.g. vogelpik. Als prijs is hiervoor een prachtig konijn van ongeveer 10 pond beschikbaar gesteld. Daar een dergelijken wedstrijd voor ons dorp iets nieuws is, (dit systeem vindt men meer in België), lijdt het geen twijfel, of het trekt veel belangstelling en zal menigeen een kansje wagen. Het Gilde „St. Joris" gevestigd in het café van den heer A. Merkx, zal op Dinsdag 28 April a.s. haar jaarlijksche teerdag houden. Voor de levende en overledenen zal des morgens een H Mis van dankzeg ging worden opgedragen waarna oudergewoonte men met vaandels, banieren enz. een rondgang door 't dorp maakt. 's BOSCH. Woensdag werd in de Lohengrin alhier de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis gehouden In zijn openingswoord wees de Voor zitter er op dat het thans 10 jaar ge leden is dat een commissie in het leven werd geroepen om het vraagstuk der ziekenverpleging in deze provincie te bestudeeren. De vlucht welke sindsdien het Wit- Gele Kruis heeft genomen, is ver heugend. Uit het jaarverslag bleek, dat de heer C. Witlox te Waalwijk bij het Hoofdbestuur is gevoegd. inplaats van den WelEerw. Heer Kitslaar die alszoodanig niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen tot Hoofdbestuurslid de heer Joh Pastoor te 's Bosch. Aan de orde wordt vervolgens ge steld het rapport over de samenwer king met neutrale vereeenigingen naar aanleiding van de instelling van een rige vergadering. Door deze commissie bestaande uit pastoor van Riel, dr Verhoeven, dr, Hoeben en dr. Eijkel werd in haar eerste vergadering nagegaan in welke punten samenwerking noodig zou kunnen zijn. Hier werd afgezien van de reeds bestaande samenwerking bij de zuigelingenbescherming, gedacht aan het oprichten van een provincialen ontsmettingsdienst, aan samenwerking ten opzichte van het ziekenvervoer aan de samenwerking die noodig zou kunnen zijn voor de uitvoering van de komende ziekte— en ziekenverzorgings wet, aan samenwerking bij cle baker- opleiding en bij de opleiding van de wijkverpleegsters in de zuigelingen- bescherming, t.b.c bestrijding enz. De commissie bleek van oordeel dat samenweiking in deze niet alleen wenschelijk maar, zelfs noodza kelijk kan zijn, doch meende alvorens definitief te rapporteeren, eerst het gevoelen omtrent eventueele samen werking te moeten vragen aanZ.D .H. den Bisschop. Een persoonlijk onder houd had tot resultaat dat Mgr. zijn goedkeuring kon hechten aan eene samenwerking met niet—katholieke vereenigingen, wanneer deze voor bepaalde punten noodig mocht blijken en dit wel voornamelijk (mede) met het oog op het verkrijgen van Rijks subsidie doch onder voorwaarde dat het Wit-Gele Kruis zijn volkomen zelfstandigheid zou bewaren. De commissie meent dus inderdaad dat samenwerking met niet—katholieke vereenigingen op bepaalde punten noodig. mogelijk en geoorloofd is. Mededeeling werd gedaan dat o.m. ook te Waalwijk en Oosterhout een consultatie bureau zal gevestigd blijven om zoodoende in deze streken de bestrijding der zuigelingen-ziekten te helpen bevorderen. De Z Eerw Heer van Riel beval deze aangelegenheid aan bij alle afd. In Waalwijk, dat nu een jaar de ze geningen van het consultatie bureau heeft ondervonden, heeft men uitste kende resultaten bereikt en de moeders zijn er zeer tevreden over. Nadat door den heer J. Pastoor nog eene uiteenzetting was gegeven van het liefdewerk „Voor het Nederl. zwakke kind", welke voortaan samen zal werken met het Wit—Gele Kruis, werd de vergadering gesloten. 's - HERTOGENBOSCH. Tegen 2 Mei a s. is het geheele personeel der N V. Drukkerij Berger alhier ontslagen. Er zijn intusschen onder handelingen gaande over overneming der drukkerij door een combinatie. CAPELLE. in de plaats van den heer J. Kraak, die bedankt heeft, is tot hulpbesteller bij het hulppostkan- alhier aangesteld de heer M. van Dongen, Naar men ons mededeelt zal Vrijdag 1 Mei a.s des avonds in de Herv. Kerk aan de Loonschendijk van wege de Staatkundig Geref. Staatspartij een vergadering worden gehouden, waarin als sprekers zullen optreden Ds. Kersten, Kamerlid, Ds. Barth, Chr. Ger. predikant en Ds. P. Zandt, Herv. predikant. Het doel dezer bijeenkomst is alhier een plaatselijke kiesvereeniging op te richten. Het initiatief daartoe werd ge nomen door eenige bewoners ter plaatse, gesteund door het meerendeel der betrekkelijke kerkvoogdij en den kerkeraad. Wel een bewijs van activi teit. In de Ned. Herv. kerk alhier zal op a.s. Zondag optreden des voorm. half tien en des nam, half drie uur Ds. A. Meyers. Op Dinsdag 5 Mei zal in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier de jaarlijksche vergadering plaats hebben van stemgerechtigde in gelanden van het waterschap „De Binnenpolder van 's-Grevelduin- Capelle". Naar men ons mededeelt zal het kamerlid Braat in de zaai van den heer L, F. van Dongen alhier een lezing komen houden betreffende den „z.g. zomertijd". Dag en uur zullen nog nader worden vastgesteld. In de Ned. Herv. kerk aan de Loonschendijk zal op a.s. Zondag op treden Ds. Muhlnikkel uit Waalwijk, des voorm. half tien. De boter- en melkprijzen worden deze week door de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „De Toekomst" alhier weder verlaagd en gebracht op melk 12 ct. en karnemelk 5 ct. per liter en de boter op f 1.10 per pond. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gemeente treedt Zondag belde keercn op 't Dorp op ds. Ewoldt. De Eerw. heer de Groot, candl- caat tof de» H. Dienst, treedt a.s. Zondag om 97a uur en om 5 uur op in de Ger. Kerk. De scholier H. H. kwam te vallen, en brak daarbij een zijner sleutelbeenderen. De R. K. Tooneelvereeniging >Kucst na Arbeid» geeft Zondag en Maandag haar laatste winteruitvoering. Een motorberijder geraakte met zijn motor en zijspan In een sloot. Met moeite werd de motoifiets op het droge gebracht. Tot Secr.-Penn-der Chr. Scholen werd benoemd dhr. J. P. v. Dongen- Torman.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10