DE ECHO VAN HET TUIDEN FEÜ LLETON DERDE BLAD. 47) PROVINCIAAL NIEUWS. W No. 33 Zaterdag 25 April 1' De aanstaande uitvoering van Mendelssohn's „ELI AS" op 7 en 8 Mei a.s. te Waalw^K. IV. Als nu Achab aan Izébel alles te ken nen gaf, wat Elia had gedaan, ook dat hij al de profeten met het zwaard had gedood, zoo zond Izébel eenen bode tot Elia, om te zeggen: De goden mogen mij straffen, indien ik niet, morgen om dezen tijd, met uw leven zal doen, wat gij met hun leven hebt gedaan. Toen werd hij bevreesd en maakte zich op en vluchtte om zijn leven te redden. En als hij te Berséba in .Tuda kwam, liet hij zijnen dienaar aldaar achter, maar hijzelf ging eene dagreis ver in de woestijn. En hij zette zich ne der onder eene bremstruik; en hij be geerde te sterven, zeggende: Het is genoeg, Heer; neem nu mijn leven, want ik ben niet beter dan mijne vade ren. En hij legde zich op den grond en sliep in. Maar zie, een engel raakte hem aan en zeide: Sta op, eet. En als hij omzag, zoo bevond zich bij zijn hoofd een geroosterd brood en een kruik water. En hij at en dronk en legde zich- weder te slapen. Maar de engel des Heeren kwam ten tweeden male, raakte hem aan en zeide: Sta op, eet; want de weg zou te lang voor u zijn. En hij stond op en at en dronk; en hij ging, door de kracht dier spijze, veertig dagen en veertig nachten, tot aan den berg Gods, Horeb. En hij ging in eene spelonk en vernachtte aldaar. En het woord des Heeren kwam tot hem: Wat. doet gij hier, Elia? En hij zeide: Ik heb zeer geijverd voor den Heer, den God der heirscharenwant de kinderen Israels hebben Uw verbond verlaten, Uwe altaren afgebroken en Uwe profeten met het zwaard gedood en ik alleen ben overgebleven, en zij staan mij naar het leven. De Heer zeide: Ga uit en plaats u op den berg voor het aangezicht des Heeren. En als de Heer voorbij zoude gaan, ging vóór hem henen een geweldige storm, die bergen scheurde en rotsen deed splij ten; maar de Heer was niet in den storm. Na den storm kwam eene aard beving: maar de Heer was niet in de aardbeving. En na de aardbeving een vuur; maar de Heer was niet in het vuur. En na het vuur het suizen eener zachte stilte. Als Elia dat hoorde, be dekte hij zijn aangezicht met zijnen mantel, ging naar buiten en stond aan den ingang der spelonk. En zie, eene stem kwam tot hem: Wat doet gij hier, Elia? Hij zeide: Ik heb zeer ge ijverd voor den Heer, den God der heirscharen; want de kinderen Israels hebben Uw verbond verlaten, Uwe al taren afgebroken en Uwe profeten met het zwaard gedooden ik alleen ben overgebleven, en zij staan mij naar het leven. En de Heer zeide tot hem Keer terug op uwen weg, en ga naar de woestijn van Damaskus, en zalf daar Hazaël tot koning over Aram; en zalf Jehu, den zoon van Ximsi, tot koning over Israël; en zalf Elisa, den zoon van Safat, tot profeet in «uwe plaats. En het zal geschieden: wie aan het zwaard van Hazaël ontkomt, dien zal Jehu doodenen wie aan het zwaard van Jehu ontkomt, dien zal Elisa doo den. Maar Ik zal er zevan duizend in Israël doen overblijven: alle knieën, die zich niet hebben gebogen voor Baal, en allen mond die hem niet heeft gekust. oratorium EliasKennTfwnakën^teTTerï de volgende personen voor: Elias, profeet Bas. Obadja, opziener van koning Achab Tenor. Achab, koning over noordelijk Israël Tenor. De weduwe van Sarfat Sopraan. Een knaap Sopraan. Koningin Izébel Alt. Een Engel Alt. De schitterende dubbelkwar- tetten, die in het grootsche Oratorium Elias voorkomen zullen mede gezongen wor den door de dames Mannaerts Pessers, Verbunt-Janssen, en de heeren Leo Verschuren en H. Lejeune uit Tilburg. I)e solisten, waarmede we in het Indrukwekkend is reeds de aanhef van het oratorium, doordat aan de ouverture vooraf gaat de vreeselijke strafvoorspelling van den profeet Elia aan den volke Israels: „So wahr der Hcrr, der Gott Is raels lebet, vor dcm ich steheEx soil die se Johrc weder Tau noch Re gen kommen, ich sage es denn Na deze woorden zet liet orkest de eigenlijke ouverture in; hierin wordt door de muziek weergegeven de angst en de nood, die zich reeds onder het volk doen gevoelen. Elia heeft waar heid gesproken, want de ellende ten gevolge van de groote droogte stijgt steeds 1 De strijkmuziek schildert dui delijk den toestand van toenemenden onrust en angst onder het volk, totdat hierin tenslotte het hoogtepunt wordt bereikt, n.m. als de mensclielijke stem te hulp komt, door een koor, waarin genadesmeeking en angst om den voor rang strijden: .Jiilf Herrl Willst du tens denn gar veriilgenetc. Dit koor wordt afgewisseld door een duet voor vrouwenstemmen: „Ziotb xtreckt Hire Hande a us, und da 1st Niemand, der sic troste". En, als ware het een antwoord op dezen klaagzang, doet thans Obadja, vertolkt door den tenor, zich liooren in een waarschuwing aan het volk, om toch terug te keeren tot Jehova .ycrrcisset cure llerzen und nicht care Kleider. Urn unsrer Sünden Willen hat Elias den Jlimmel verschlossen durch das Wort des Hcrrtrl" 'Bekeert II! zoo roept hij het volk van Israël toe, want God is genadig en groot is zijn goedertierenheidDit recitatief wordt gevolgd door een heer lijk-mooie tenor-aria „No ihr mich von ganzem Herzen suchet, so will ich mich finden las sen," etc. Men lette er hier op, hoe prachtig melodieus Mendelssohn het oprecht ge loof van Obadja tracht te schilderen, in diens diepe smeeking aan het volk, zich toch te bekeeren, vóór de ellende nog hooger zal stijgen. Maar de wanhopigen willen hem niet geloovenzij wanen zich voor eeuwig gevloekt, want zij herinneren zich <le voor hen thans ontzettend klinkende woorden uit de wet des Heeren: ..Denn ich der Herr. dein Gott, ich bin cin eifriger (d.i. naijverig) Gott, der da heimsucht der Voter Misscthat au den Kindern, bis ins dritte und vierte Glied derer, die mich liassen". Machtig klinkt deze koraal, 'na het voorafgaand snel tempo! In het nu volgend recitatief vertolkt de alt een engel, die aan Elia beveelt, zich naar de beek Krith te begeven (z.b.). Deze alt-solo wordt afgewisseld door een dubbel-kwartet. Zooals we weten, vêroröög^eclncr ue beek, waar na de profeet gaat naar de weduwe van Sarfat. In het verhaal lezen we dan verder, dat het kind der weduwe ziek wordt en sterft; zij wijt dit in haar wanhoop aan Elia, wien zij echter te vens smeekt, haar te helpen.: ...,,/filf meinem Sohnl Es ist kein O dcm mehr in ihm". De wanhoopskreten der vrouw (so praan), (mn lette hier op het schrijnen de motiefje, ook in de begeleiding) de troostwoorden van Elia, zijn bidden tot Jehova, om het kind liet leven te rug te geven, de ongeloovigheid der weduwe en haar blijdschap bij de woor den van Elia ,,«S'iehe da, dein Sohn lebet", zijn samengevlochten in een prachti- gen beurtzang, die door het koor wordt opgevangen en voortgezet in liet echt Mendelssohn's zoetvloeiende Wohl dcm, der den Ifcrm fürchtct", etc. (Wordt vervolgd). w- -- Het heeft zin en is onmisbaar omdat het kiesreglement voorschrijft dat de kiezer in de gelegenheid moet worden gesteld zijn slem op het Politiek Advies in zijn geheel uit te brengen. Het heeft verder zin omdat wie op het Politiek Advies stemt daarmee te kennen geeft, dat hij geen bijzondere voorkeur heeft voor één der candi- daten van het Politiek Advies en ook de rangorde der candidaten hem bevredigt. Is er voor de uitkomst verschil tusschen het stemmen op het Poli tiek Advies zonder meer en het stemmen op een der candidaten van het Advies. van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". TWEEDE DEEL. Dit vertrek had e°n voorkomen van somberheid en strengheid. Men zag er een grooten lessenaar van ingelegd eikenhout: eene schoone bibliotheek bedekte al de mu ren. Op den schoorsteen stond, tusschen twee prachtige kandelaars, een bronzen borstbeeld van keizer Alexander, hetwelk de czaar als aandenken geschonken had aan den overste der officieren in 't blauw. Een dik tapijt van zwart berenvel verdoof de alle stappen, elke beweging. De dubbele deuren van het kabinet waren overdekt met dikke vlokzijde. Een windscherm, insgelijks belegd met vlokzijde, overdekte een geheime opening, welke uitgang verleende op een kleinen stel len trap, welke ten hoogste vijftien treden telde en uitkwam in de Grenelestraat, door middel van een verborgen deur. De generaal zette zich neder, onderzocht een notitieboekje, beschreven met onver staanbare teekens, wierp dan zijn oogen op een kleine pendule welke op den lessenaar stond. Ah, mompelde hij, het is de beurt van Karei. Een eigenaardig kenmeik van die geheime politic is dat de Russische agenten elkander niet kennen dan met hun voornamen. Eenige oogenblikken verliepen gedurende welke de graaf eenige vluchtige notas nam, toen eensklaps een dof gerinkel eener bel geheimzinnig weerklonk. De generaal drukte met den vinger op een knop die onder zijn bereik stond, en de wind scherm draaide op eene spil zonder het min ste gerucht te maken. Een kleine, zenuwachtige man. met een verbrand gelaat en een militaire houding, verscheen in de opening der geheime deur. Zijn zwarte oogen. zijn dikke knevel, zijn krachtdadig uiterlijk, alles verraadde in hem een werkzamen mensch. Eene korte, gebroken samenspraak, ving aan tusschen de twee mannen. Hebt ge nieuws? vroeg graaf de Thai. Ja, generaal. Een spoor gevonden? Juist. Van welke kant? Van den kant van Rusland zelve. Zoo, en hoe dat? Dezen avond, om negen uur kwam een meisje. Nadia Meroff, een agent mijner af- deeling verwittigen dat Jan Steinberg aan gekomen is te Parijs. Het bloed joeg bij den generaal naar het hoofd. Hij ademde luid en eene vlam flikkerde in zijne heldere oogen. Hij duwde op een anderen knop en een oogenblik daarna verscheen Ivan in het ka binet. Graaf de Thai reikte zijn bediende een blad papier over, op hetwelk hij inderhaast een reeks cijfers had geschreven. De kozak verliet de kamer en door een onmerkbaar teeken met de oogen, gaf hij zijn meester te kennen dat hij hem volko men had verstaan en dat het bevel stipt zou volbracht worden. Zich dan tot den officier in 't blauw wen dend, wien hij den bijnaam van Karei gaf. sprak hij Vooraleer een uur verloopen is zult gij twee afdeelingen agenten onder uwe beve len hebben. Houd de vrouw goed in 't oog en den man ook, hoewel hij betrouwenswaar- dig is. De officier knikte met het hoofd. Morgen vroeg, voor acht uur moet ik uw verslag hebben. Goed, generaal, zeide Karei. En hij vertrok ongemerkt gelijk hij ge komen was. Nu graaf de Thai alleen was, greep hij zijn hoofd in beide handen. Jan Steinberg. Jan Steinberg, mompel- Waalwijk, 24 April 1925 1. Wat hebben de leden der R K. Kiesvereeniging in den Rijkskies kring 's Herlogenbosch op Zondag 26 April te doen Deel te nemen aan de stemming over de voorloopige candidaten voor de Tweede Kamer. 2. Hoeveel voorloopige candidaten zijn er. Achttienacht die voorkomen op wat men noemt het Politiek Advies; tien die alfabetische candidaten wor den genoemd. De acht candidaten van het Politiek Advies zijn Sasse van Ysselt, Jhr. Mr. A. F. O. van, Den Bosch Fleskens, A. NGeldrop. Deckers. Dr. L N. Den Haag. Wintermans. J. J., Eindhoven. Teulings. Mr F. G. C M, Den Bosch Krijgsman, M., Den Bosch. Kolfschoten, Mr. G M J., Den Bosch. Loeff, Mr. H. J. M. Drunen. De tien alfabetische candidaten zijn. Blokker, W. A. Sittard Brouns—van Besouw, W. A., Den Bosch. Conijn. A. C. F., Doetinchem. Deelen, H. L. F J, Amsterdam. Moller, Dr H. W. E Tilburg. Nispen tot Sevenaar, Jhr. Mr. C. M. O van, Vught. Nuyens, W. J F, Boxmeer. Poll. M. J M. van, Helmond. Putt, p. P. J. A. van der, Eindhoven. Waterborg. J. H., Den Bosch. 3. Welk verschil is er tuschen can didaten van het Politiek Advies en alfabetische candidaten Dit verschil, dat de lijst der candi daten van het Politiek Advies is opgemaakt door het Adviseerend College, en dat de alfabetische can didaten niet door het Adviseerend College op het Politiek Advies zijn gebracht of. daar wel opgebracht (dr Moller en mevrouw Brouns van Besouw). zich van het Politiek Advies hebben laten afvoeren en on der de alfabetische candidaten plaats genomen. 4. Hoeveel stemmen brengen de leden der R. K. Kiesvereeniging uit? Maar één stem. 5. Hoe brengt men zijn stem uit? Door één blokje zwart te maken. 6 Waar zijn die blokjes aangebracht. Vóór de woorden „Politiek advies" en verder vóór den naam van elk der achttien candidaten. 7. Heeft het blokje voor de woorden (le hy ontevreden, oh, indien hy het was. Indien ik hem eindelijk kon aanhouden. Kon ik hem levend in mijne handen krij gen. En de generaal deed met zyn twee kloe ke handen een gebaar, alsof hij een onzicht bar en vijand wurgde. Toen eensklaps schudde hij het hoofd om deze gedachte van zich te verwijderen. Kalmte. Kalmte. Hy bezag opnieuw de penduul. O. het zijn verraders, ten minste laf aards. Hoe ongelukkig en hoe schandelijk tevens zich te moeten bedienen van slechte, lafhartige ellendelingen, die ik zelf moet bewaken. En hy schreef zenuwachtig eenige ge heime teekens op een papier. Op dit oogenblik weerklonk opnieuw het geheimzinnig gerinkel der bel, doch ditmaal op een andere manier. De graaf duwde nogmaals op den knop en weer draaide het windscherm op zyn spil, om doorgang te verleenen aan twee man nen, door ons reeds gekendgraaf Wladi- mir en baron Cazéres. Paloutine groette op eerbiedige wijze. Ca zéres echter, had zich op slaafsche wijze diep gebogen, en zonder de uitnoodiging van graaf de Thall af te wachten, liet hy zich in een zetel nedervallen. Men zou gezegd heb ben dat hij gansch uitgeput was en ten einde krachten. Met een sidderende en bevende hand droogde hy zyn voorhoofd af, waarop zweet druppels van angst parelden. Hier behoeven wij een kleine uitwijding Ie doen. om uit te leggen hoe het komt dat Wladimir en Cazéres zich in het kabinet be vinden van den overste der officiers in 't blauw. Tengevolge van de voorvallen die wy boven verhaald hebben, had Wladimir alles in het werk gesteld om geheime agent te worden onder de bevelen van graaf de Thai. Met welk inzicht handelde hy zoo? Nadat hy op het onverwachts zyn neef, zijn slachtoffer had teruggevonden, nadat hy opnieuw Renée ontvoerd had. die in zyn gedachte reeds sinds lang uit den weg was geruimd, had Wladimir l>y ziclizelven ge zegd Wanneer Alexis vry is, zal hy zeker en Voor de uitkomst is er geen ver schil aile stemmen op het Politiek Advies of op een der candidaten van het Advies uitgebracht worden samengevoegd, Wie op één der candidaten van het Politiek Advies stemt kan daarmee alleen te kennen geven, dat hij bij zondere voorkeur voor dien candi- daat heeft en dit wil toonen, 9. Wat heeft hij te doen die zich met het politiek Advies niet kan vereenigen Wie zich met het Politiek Advies niet kan vereenigen stemt op één der alfabetische candidaten. Torenuurwerk en Luidklokken. B. en W. hebben aan den Gemeente raad 't volgende prae advies gezonden Met groote belangstelling hebben wij de uitvoering gevolgd van de plan nen, die het Kerkbestuur der Parochie St. Jan deed ontwerpen voor de stichting van een nieuw kerkgebouw. Onze gemeente is jammer genoeg slecht bedeeld met de producten van goede architectuur. Wij zijn dan ook van gevoelen dat het zeker ook groote waardeering onderzijds verdient dat het Kerkbestuur de stichting heeft aangedurfd van dit monument, dat niet alleen een sierraad zal zijn voor onze gemeente doch ook niet zal nalaten, in het algemeen voor de bouwkunst in ruimeren krirjg belangstelling te wekken. Het imposante bouwwerk nadert zijn voltooiting Het is ons bekend geworden, dat het Bestuur uit schen kingen het aanbrengen van een uur werk in den toren hoopt te kunnen bekostigen. Wij meenen dat er termen zijn, dat door de gemeente een be drag wordt aangeboden, voldoende om daaruit die kosten te kunnen be strijden. Dit bedrag is te ramen op f 6500,—, dat, zou dan zijn voor het uur werk met twee daarbij behoorende klokken. Zou het geschenk op de eerste plaats onze belangstelling in dit grootsche werk hebben te demonstreeren, daar naast zal het ook voor de ingezetenen van practische waarde zijn. Het ligt in de bedoeling dat voor het uurwerk zes wijzerplaten worden aangebracht, één op ieder zijvlak van den toren. Door den buitengewoon grooten hoogen toren zullen de wijzer platen in de geheele bebouwde kom zichtbaar zijn. leder zal zich naar den tijd dier klok kunnen richten, wat vooral voor een gemeente als de onze met haarvele fabrieken en werkplaatsen wel van belang mag worden geacht. Wanneer Uwe vergadering met ons voorstel kan instemmen, verzoeken wij u een crediet te verleenen van ten hoogste f6500,—met de bestem ming, dat daaruit de kosten van aankoop en installatie van een toren uurwerk met twee klokken worden bestreden aankoop en installatie over te laten aan het Kerkbestuur, dat aan ons College te zijner tijd de noodige crediet zal hebben over te leggen. Wordt hiertoe besloten dan achten wij het wel aan te bevelen dat door een passend opschrift op de beide klokken de schenking wordt vereeu wigd. Wij stellen U daarom voor te bedingen, dat op de beide klokken het volgende opschrift wordt gegoten Gemeente wapen De Gemeente Waalwijk heeft mij geschonken en noemde mij St. Crispijn. 1925 Gemeente—wapen De Gemeente Waalwijk heeft mij geschonken en noemde mij St. Crispinianus. 1925 Bij de overweging van de te kiezen namen voor de klokken gingen onze gedachten als vanzelf naar de beide schutsheiligen van het nog steeds voortlevende oude ambachtsgilde van schoenmakers en leerlooiers. De schoen- en ledernijverheid leveren voor onze ingezetenen nog steeds de hoofd bronnen van bestaan op. De voor gestelde namen komen ons dan ook wel bijzonder geëigend voor. Gemeentelijke Hypotheekbank. B. en W. hebben aan den Gemeente raad 't volgende prae-advies gezonden De verwachting, dat bij daling van de prijzen der bouwmaterialen en van de arbeidsloonen het particulier bouw bedrijf ten aanzien ook van den volks woningbouw grootere activiteit aan den dag zou leggen, is voor onze gemeente tot heden niet bewaarheid geworden. Na voltooiing van het thans in uit voering zijnde bouwplan voor 24 arbeiderswoningen aan de St. Crispijn straat, zullen door de gemeente in totaal gebouwd zijn 204 arbeiderswo ningen en 38 middenstandswoningen. De exploitatie dezer woningen wordt beheerd door de Commissie voor het Gemeentelijk Woningbedrijf. Dit bedrijf is thans reeds uitgegroeid tot een om vang die bij de instelling niet werd verwacht. Niettemin is de woningnood nog steeds groot. In Uwe vorige ver gadering werd door den Voorzitter der Bouwcommissie medegedeeld, dat na de toewijzing der woningen van het hiervoor bedoelde bouwplan nog ruim 60 aanvragen in portefeuille zijn waarvoor geen enkele woning meer beschikbaar is. Hét aantal der arbeiders die wel in de verschillende fabrieken onzer gemeente werkzaam zijn, doch wonen in aangrenzende gemeenten, is zeer groot en verbetering in dezen toestand is nog niet te voorzien. Toen bij den stilstand in de woning, productie van den particulieren bouwer de gemeente moest ingrijpen is gedacht aan een tijdelijken maatregel, die bij terugkeer tot meer normale toestanden zou moeten worden ingetrokken. Wij zijn van oordeel dat thans het tijdstip tot intrekking van dien maatregel is aangebroken, De bouwprijzen zijn der mate gedaald dat de exploitatie van eenvoudige woningen door huur kan worden gedekt. Daarenboven zou de omvang van het woningbedrijf niet verder kunnen worden uitgebreid, tenzij door personeel-uitbreidlng een goed beheer verzekerd blijft. Toch zouden wij bij het nog steeds bestaande tekort aan woningen niet zonder meer de gemeentelijke bemoei ing op dit terrein willen beëindigen en wij hebben dan ook overwogen het particulier initiatief voor woningbouw te steunen door het verstrekken van bouwcredieten in den vorm van hy pothecaire leeningen, daarmede het vast met werkloos biyven. .schaamte tot achter *yn ooren. Hy zal al zyn krachten inspannen om Neen. verbeterde graaf de Thai, de Renée te redden, om haar aan mijne klauwen stiefvader van uw vrouw. ik een schrik wekkend en te ontrukken. In hem vind vyand. Wat gedaan? Toen kreeg Wladimir de helsehe gedachte de Russische politie zyne diensten aan te bieden. Daardoor zocht hy slechts een middel Wladimir drong niet verder aan. Iiy ge voelde dat bet nutteloos was, dat graaf de Thai op de hoogte was van al z.yne aange legenheden. Waarom zou hy trachten tegen te spre ken? Hy wist dat hy moest onderdoen voor dien yskouden, gevoelloozen man. die daar voor hem zat, en in wien hy zyn meester om Alexis Livaclioff te beschuldigen, te be- j gevonden had. lasteren. Indien hy hem aan generaal de j De generaal ging onverstoorbaar voort: Thai aanduidde als een gevaarlijke samen- i Breng morgen Cazéres hier mede. Gy zweerder, zou hy misschien zyne uitleve- kunt hem zeggen dat hy my van nut kan ring bekomen. Wie weet? Iiy zou het be- zn'n. Hy proeven. Wel te verstaan had Wladimir in zijne verslagen nooit gesproken over zyn neef, j j dat ware kinderachtig en dom geweest en daarvoor was hy te slim en te doortrapt. Stilaan was hy er toch toe geraakt van i Alexis te gewagende generaal had hem j aangehoord zonder een enkel woord te zeg gen en hield zich tevreden met, zooals altyd j aanteekeningen te maken. Dit zwygen van graaf <le Thai dwars- mir geworden. zyi En graaf de Thai eindigde dit onderhoud met er bij te voegen. Ik zal hem betalen. Het geld was inderdaad de eenige be weegreden voor baron Andréa, het geld was voor hem de spil. waarop alles draait. Graaf de Thai had volkomen de waarheid gezegd. Sinds eenigen tyd was baron Cazéres de trouwe en onafscheidbare gezel van Wladi- boomde eenigszins de plannen van Wladi mir, die zich dan ook haastte Alexis te la ten varen, om te komen vertellen, wat liy hier en daar hoorde in de groote huizen der Russische kolonie, in die huizen ten minste, waar hy nog mocht komen. Sedert zy de baronnes hadden doen op sluiten en haar aldus voor altyd hadden schadeloos gemaakt, had Andréa Cazéres zich zeer nauw verbonden met den man dien hij teederlyk zyn zoon noemde. Men ziet van hier dat dit gezelschap alles Op zekeren dag dat hy den generaal eene behalve aangenaam was voor graaf Palou- geheele reeks onbeduidende woorden kwam tine. Maar hy was genoodzaakt de tegen- overbrengen, welke de vrouw van een ge- woordigheid van zijnen medeplichtige te zant gesproken had, onbedachte woorden, verdragen. Wat kon hy beter doen? Hy kon zonder eenige waarde, onderbrak hem graaf zich aan dat vervelend gezelschap niet ont- de Thai en zeide: 1 trekken, hy begreep dat zeer goed. Goed. Genoeg over dat onderwerp. Stilaan was baron Cazéres zoover geraakt Laat ons over iets anders spreken. Onder uwe beste vrienden telt gy een persoon, dien ik ken. Wladimir hief verwonderd het hoofd op en bezag zyn overste vragend. Deze ging stil voort op yskouden toon Gy moet my zoo verwonderd niet be zien. het is volstrekt onnoodig. Zoek niet. Ik wil spreken over Cazéres, van Andréa Ca zéres. Gy kent om zoo te zeggen niemand anders. Mijn stiefvader, stamelde graaf Palou tine gansch verlegen en hy werd rood van dat hy altyd by Wladimir kwam eten, en eens de hand vast, greep hy ook den arm; hy liet by zyn „zoon" een kamer voor zich in orde brengen en weldra: was hy in liet huis van graaf Paloutine niet meer weg te krygen. Het is zoo gemakkeiyk, herhaalde hy voortdurend, het doet een mensch zoo'n ge noegen, wanneer hy met familieleden onder een kan leven. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 12