zien niet spoedig scharen onder vanen der organisatie. De heer Ter Horst uit 's Bosch, aangewezen door het Gewestelijk Propaganda-Comité om hier een spreek beurt te komen vervullen, zegt tot onderwerp te hebben gekozen.Wat vermag de enkeling?" Het lijkt hem goed er eens op te wijzen dat de enkeling niets vermag, dat hij door alleen te staan zichzelf en de groote massa ontzettend groote schade toebrengt, zij het vaak onbewust. Tot zijn spijt moet hij mededeelen dat het aantal ongeorganiseerden nog steeds toeneemt en daaraan moet paal en perk worden gesteld. Daartoe moet ieder georganiseerd werkman meehel pen, omdat die weet en dikwijls voelt dat zijn belangen, de belangen van de gemeenschap, door het ongeorganiseerd blijven van zoo velen worden geschaad. Daarom is het vooral zoo noodzakelijk dat de georganiseerden allen zender uitzondering een groote activiteit aan den dag leggen en zich niet bepahn tot het betalen van de contributie. Spr. wijst er verder op dat alleen door een goede organisatie geschillen dikwijls kunnen worden voorkomen. Hij gaat dan na wat de oorzaak kan zijn dat zoo velen de organisatie den rug hebben gekeerd en daardoor ver raad hebben gepleegd tegenover hen die ze collega's durven noemen. Een principieele kwestie kan het niet zijn daar door Paus en Bisschoppen wordt gezegdVereenigt U. Dat opschrift houdt een plicht in. Meer moet het worden toegeschreven aan laksheid, aan onwetendheid. Ze zien niet in dat er zeker eene verarming onder de arbeiders zal komen, indien niet velen spoedig het groote gevaar inzien en zich weder tot de organisatie wenden. Er zijn ook van die menschen die zich nooit willen organiseeren en alleen maar parasiteeren op de offers en contributie van de georganiseerden. Na op verschillende zaken betref fende het organisatieleven te hebben gewezen, merkt hij op dat er gelukkig vele patroons zijn die het waardeeren personeel te hebben dat zich organi. seert, daardoor blijk gevend na een dikwijls zware dagtaak nog iets voor de verbetering van de gemeenschap te willen doen. Verder wijst hij er op dat de socia listen een halve ton gouds hebben uitgetrokken om in het Zuiden propa ganda te voeren. Een gevaar derhalve dat men niet onderschatten mag. Daarom dringt spr. er op aan dat allen practische Katholieken mogen worden. De heer F. Passier dankte den spreker en twijfelde er niet aan of de aanwezigen, niet georganiseerden, zullen tot de overtuiging zijn gekomen dat ze door buiten de organisatie te staan zichzelven en hun broeders verarmen en daarom zich direct nog als lid zullen opgeven, waarna hij deze drukbezochte vergadering sloot. We kunnen het kunstminnend publiek van Waalwijk en omstreken melden, dat de a s. uitvoering van het grootsche oratorium Elias doorWaal- wijks Gemengde Zangvereeniging uit stekend verzorgd wordt en deze uit voering de vorige van Die jahreszei- ten en Schöpfung zal overtreffen. Het koor telt circa honderd personen. In het oratorium komen niet minder dan 30 koren voor, die er allen bij zangers en zangeressen uitstekend in zitten. De solis zullen gezongen worden door vier van de allerbeste solisten van het land, terwijl de dames Man— naerts—Pessers, Verbunt—Janssen en de heeren Leo Verschuren en M. Le— jeune hunne hoogst vereerende mede werking hebben toegezegd voor het zingen van de magnifique dubbel— kwartetten die in het werk voorkomen. Dit machtige koor zangeressen en zangers zal begeleid worden door het versterkt orkest van het Zesde Reg. Infanterie te Breda (35 personen) dat deze taak minstens zoo goed zal vervullen, als de vorige jaren de Arn— hemsche Orkestvereeniging. Melden we dan nog dat het geheel staat onder leiding van den bekwamen directeur van Waalwijks Gem. Zang vereeniging den heer G. Gerritsen, dan kan Waalwijk verzekerd zijn van een uitvoering zooals nooit te voren. Het zoontje van den heer v. d. K. te Velp, in de Paaschvacantie alhier gelogeerd, had het ongeluk te vallen en zich aan z'n mond te ver wonden. Nadat hij een paar dagen thuis was, is bloedvergiftiging ontstaan, waaraan het 14 jarig ventje, ondanks alle mogelijke zorgen en specialistische hulp, Zondagavond is overleden. Door de politie is in de laatste dagen tegen vele bestuurders van auto's procesverbaal opgemaakt wegens overschrijding van de maximum snel heid. Naar wij van het Bureau voor Militaire Zaken vernemen, hebben zich voor de gehouden keuring van dienst plichtigen voor de lichting 1926 91 personen aangemeld. Daarvan zijn er 55 geschikt bevonden, 3 tijdelijk on geschikt, 28 ongeschikt, terwijl er aan 2 toestemming werd verleend elders naar een keuringsraad te gaan. 3 dienstplichtigen zijn niet opge komen. Pas trop de zèle. De N. Rott. Crt. schrijft: in de pers van 17 Februari komt fabrieken van de N.V J. van Aren doik's Schoen- en Lederfabrieken te Tilburg door de politiemacht zouden ziji bezet ten einde 4 controleurs van den arbeid gelegenheid te geven naam, geboortedatum enz. der in die fabrie ken werkzame arbeiders op te nemen. Rechercheurs hielden de toegangen tot de fabrieken bezet. Deze maatregel zou verband houden met een vergunning tol overwerken, in 1924 door minister Aalberse, in j afwijking van het advies van den Bredaschen hoofdinspecteur, verleend, aan welke vergunning de voorwaarde zou zijn verbonden, dat het personeel tot 1 Mei 1925 niet zou worden ver minderd. In hoeverre dit verband juist is laten wij buiten beschouwing Wij willen slechts wijzen op de uiterst trage wijze, waarop minister Aalberse, door den heer Fleskens op deze zaak attent gemaakt, het verlangde licht in deze min of meer zonderlinge geschie denis ontsteekt. Op 3 Februari moet de bezetting hebben plaats gehad. Op 17 Februari wordt de zaak in de pers bekend femaakt. Op 3 Maart stelt de heer leskens zijn vragen. En thans, 2 maanden later, d.i. 2maand nadat de minister op zijn laatst van de zaak kennis kan hebben gekregen, weet deze bewindsman nog niet wat te antwoorden. Dit feit op zichzelf achten wij ergerlijk. Het kwam er op aan, den betrokken hoofdinspecteur en de directie der schoenfabriek te hooren. Daarna behoorde de minister in staat te zijn een oordeel over het gebeurde uit te spreken. Het teekent het overheidsbeleid in Nederland toch wel, dat in een zaak als de onderhavige twee maanden verrapporteerd en vercorrespondeerd moeten worden voor een minister een hoogst ernstige zaak, die met zijn Departement in verband staat, kan ophelderen. Het bestuur der vereeniging „Waalwijks Belang" heeft in zijne laatste bestuursvergadering een voor- loopig programma opgemaakt voor concerten op de Markt. De liedertafel „Oefening en Vermaak" is bereid gevonden in het seizoen maandelijks des Zondagsmorgens een matinee te gevenvoorts zal elke maand een concert gegeven worden Zondagsavonds of een enkele maal Zaterdagsavonds. In Mei door de harmonie „Concor dia" te Loonopzand, in Juni door de harmonie „St. Crispijn", waaraan vooraf gaan eenige nummers te zingen door de Chr. Zangver. „Hallelujah", in Juli door de harmonie „St. Crispijn", in Augustus door een nog nader aan te wijzen corps van buiten, in September door de harmonie „St. Crispijn". Dinsdag 1.1. had in het café van den heer A. v. Berkel de aangekondigde biljartwedstrijd plaats tusschen het 1ste vijftal van „De Pommerans" uit 's Bosch en het 1ste vijftal der „W. B. C." Voor deze wedstrijden is een zilveren wissel- beker ten geschenke gegeven. De ver eeniging die in de te spelen wedstrijden van 2 jaar de meeste punten behaalt, wordt bezitter van den beker. Hieronder volgt de uitslag van den Dinsdag 1.1. onder druk bezoek plaats gehad hebbenden wedstrijd „De Pommerans" „W. B. C." 's Hertogenbosch. Waalwijk. Kuiten 91 Hesselberth 100 Van Esch 28 Klijn 100 Ruiters 100 Fr. Slaats 93 Brouwers 48 1. Slaats 100 Schrovers 65 Van Berkel 100 332 493 Zoodat de „W. B. C." met 161 punten als overwinnaar uit den strijd kwam. Het 1ste vijftal der „W. B. C." heeft dit jaar alle door haar gespeelde wedstrijden gewonnen. NIEUWKUljK. Op Zondag 10 Mei a.s. zal de H. Familie alhier onder leiding van haren directeur den WelEerw. Heer Kapelaan ter bedevaart gaan naar O. L. Vrouw te Elshout. De processie zal naar we vernemen worden opgeluisterd door onze har monie. In een gehouden vergadering door de bakkers alhier besloot men den broodprijs met 2 cent te verlagen. Op het j. 1. Zondag gehouden concours in het café van den heer Th. v. d. Geld met den z. g. vogelpik werden prijzen behaald door: Van Eggelen en van Noord. Het concours had een gezellig ver loop- RAAMSDONK. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling alhier worden een groot aantal grond werkers gevraagd voor België. Onze dorpsgenoot de hr. A. van Rijswijk, reserveofficier, is bevorderd tot res. 1 luitenant Bij de vorige week gehouden keuring van dienstplichtigen der lich ting 1926 zijn van de 55 opgekomenen 32 goedgekeurd. Het circuleeren van de leespor tefeuilles is weer voor eenige maan den gestaakt. Tot den leeskring traden 7 nieuwe leden toe. Op de intern, hondententoonstel ling te Waalwijk behaalde de hr. D. de Jonghe, Chef van politie, alhier met zijn Bouvier twee eerste prijzen in de hoogste afdeeling. Op het politiebureau is gedepo neerd een zilveren heerenhorloge dat werd gevonden op den Maasdijk. Vorige week herdachten de ech telieden H. de Bruijn en M. Berger onder groote belangstelling hun 40 j. echtvereeniging. Deze week zijn eenige Duitsche kinderen naar hun thuis vertrokken. Ter Secretarie zijn kosteloos ver krijgbaar gesteld aanvraagformulieren voor vischakten. Bij de arbeidsbeurs staan inge schreven 6 werkzoekenden, grondwer kers. Op het dorp is men druk bezig met het aansluiten op de waterleiding De twee laatste weken kwamen niet minder dan 34 aanvragen binnen om leidingwater. De R.K. Leesbibliotheek is weer gesloten. 230 boeken werden uitge leend en 48 nieuwe aangekocht. Het ledental steeg met 16. MARIAPOLDER. Als voorafgaande opmerking van dit veralag moge dienen, dat de aankondiging dezer plechtigheid (zie Echo Woensdag 22 April) niet door mij werd Ingezonden en dat ik daarom de onjuistheden die daarin voorkomen niet voor mijne rekening neem. A. V. D. Pluijm. Was reeds de morgen ingezet met bewolkten hemel, vanaf den middag sleepten donkere rafelwolken zich dreigend over onze parochie en na 2 uur streepte de regen onbarmhartig ceer over Mariapolder. Maar ondanks dien eersten tegenslag was men vast besloten het gansche program af te werken. Om kwart over vijf galmde de klok haar sonoor geluld over de hulzen uit: 't sein van aankomst. Mgr. Dr. L, Kerkhofs de coadjutor van Luik, Eupen Malmedy, met een zijner kanunniken per auto arii- veerend, werd aan de Buitenka begroet door den Z.E.H. Willacrt, Putoor van Mariapolder. Na plaatsneming |n een met twee paarden bespannen rijtuig, voorafgegaan door een garde d'honneur te paard van meer dan 30 man, begon de Intocht in de parochie, langs de met vlaggen versierde huizen, door den steeds neer- stroomenden regen. Omstreeks 6 uur dreunde opnieuw de klanken der klok. Voor de pastorie» waarvan, evenals van het Klooster de Hollandsche en Belgische vlaggen wapperden, stonden de kinderen der R K. Jongensschool opgesteld met het onderwijzend perso neel. Bogen in pauselijke en bisschop* pelijke kleuren, torsten de in de na tionale kleuren uitgevoerde schilden, mat het opschrift»Halde der R. K. School aan MonseigneurSjerpen en vlaggetjes in rood, wit, blauw, wissel den af met die in geel, zwart, rood, waardoor een schitterend kleuren effect werd bereikt. Jammer dat de regen zooveel mooi9 aan deze groep ontnam. Aan de pastorie werd Mgr. ontvangen door de Z.E.H. Pastoor van Dussen en Woudrlchem en de Heeren Onder wijzers met wie hij zich even onderhield om daarna nogmaals zijn zegen te geven. De glorie van dezen dag zou liggen in het pontificale Lof. Reeds voor half acht was de kerk tot in haar uiterste hoeken bezet. Ook vele vreemdelingen waren uit de omringende plaatsen toe gestroomd om deze plechtigheid te komen bijwonen. derkoor, zoodra Mgr. afgehaald dooi de Z.E. Geestelijken, voorafgegaan door talrijke bruidjes, met zijn kanunnik de kerk zegenend binnenschreed het >Sacerdos et pontifex* in. Na zich te hebben bekleed met de liturgische gewaden wendde Mgr. zich tot de geloovlgen. Fiere figuur, met staf en mijter, als hij daar stond, apostel, prins der kerk. >Dlerbare parochianen van Maria polder, ik zou willen, dat ik beschikken kon over een stem, als die van uw Herder, omdat ik U danken moet, voor de schitterende ontvangst, die g^ mij niettegenstaande de omstandigheden van dit regenweer hebt bereid. Ik dank op de eerste plaats hem, die de ziel is geweest van deze betoo ging, uwen Z. E. H. Pastoorik dank de ruiters, die mij hebben ingeleid, ik dank ook de Eerw. Zusters, de Heeren Onderwijzers, de kinderen, ik dank U allen voor de blijken van genegenheid» die Ik vandaag en in al de jaren dat tk hier kwam, mocht ondervinden en niet het minst voor het klinkend hulde blijk dat gij mi) In Luik gezonden hebt en waar gij allen thans een deel van ziet. Mgr. maakte hier een schoone ver gelijking tusschen de edelmoedige daad van St. Martinus en die van de pa rochianen van Mariapolder en sloot dan met Gods zegen af te smceken over de Mariapolder, den Z E. H. Pastoor en allen in het bijzonder. Na de uitstelling van het Allerhei ligste celebreerde Mgr. het pontificaal lof geassisteerd door den H.E.H. Kanunnik der Kathedrale Kerk van Luik, de Z.E. H. Willaert, Jansen en v. Rlel, pastoors van Mariapolder, Dussen en Wou- drichem. Overgoten met electrisch licht, stralend van het altaar, van uit de booggewelven en de beeldgroepen» lag daar het priesterkoor in wit en purper en goud, aangrijpend van rustieke schoonheid als een jubel voor God en Zfln Dienaar. Zacht golfden de zangen vanaf het koor door de biddende stilteeen schittering van reinheid en vreugde, die groeit op den bodem van een sterk geloof. Vóór het sTantum Ergo'1 hield de Z.E.H. Willaert vanaf den kansel de welkomstrede welke hier verkort volgt >Mgr. HoogEerw. H. Kanunnik, Z.E.H. beminde parochianen 1 Toen mij het groote voorrecht te beurt viel, Mgr. in de schoone Kathe draal van Luik, getuigen te zijn van uwe H. Bisschopwtjding en de heilige oliën werden uitgestort over Uw eer biedwaardig hoofd zag tk den jubel in het volk van Luik om uwe uitverkiezing maar jubel was er ook bij den pastoor van Mariapolder en bij al zijne pa rochianen, 25 jaren reeds Mgr. zijt gij gekomen in ons nederig Nazereth. Gij zijt er gekomen als jeugdig priester, als professor, als president, thans komt gij er als opperpriester, als bisschop. Wij hebben U willen hnldlgeo, op de eerste plaats als oprecht geloovige Katholieken om uwe waardigheid als opperpriester, maar tevens ook Uw persoon, waarvoor-wij allen do meeste hoogachting en de op»echtste liefde koesteren. Daarnaast roep ik U toe een woord van welkom. Gij waart hier welkom Mg. wanneer gij uw dagen van rust hier doorbracht- Gij waait bet als jeugdig priester, gij waart het als pro fessor en president, gij zijt bet dubbel als Bisschop, en gij zult het blijven. 'c is Na deo middag kwamen de Z. E. Heeren Geestelijken uit het dekenaat Heusden hunne opwachting maken. Zaterdag las Z.D H. de H. Mis op 't klooster en vertrok om 10 uur per auto 'uit oere oa*r«chle. GEERTRUI DEN'BERG. Voor de keuring voor den dienstplicht 1926 waren alhier 21 keurlingen, waarvan Vrijdag 1.1. gekeurd te Oosterhout 10. goedgekeurd 8: Zaterdag 11. welke alle goedgekeurd zyn. Extra vermel ding verdient het. dat de kleinste van de 2<le ploeg was 1.73,4 M. Zaterdagmiddag viel A. de Vries in de haven, terwijl hij speelde op de zich aldaar bevindende trapjes. Door voorman H. v. d. Heijkaut werd hij met veel moeite weer op 't droge gebracht. Hij moest echter een zijner klompjes in den modder laten zitten. De harmonie Apollo zal Donderdag a.s.. ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana, een concert geven op de kiosk. Inplaats van pauze, zal de zangver eeniging „Geertrnldenbergsche Jeugd" eenige nummers ten beste geven. Do rondgang bij de ingezetenen voor het g«wen van concerten alhier heeft opge bracht 400. MADE. Tot lid der schattiogscom- missie der Rijksiokom9teobelasting va cature P. Smits werd benoemd de heer J. Vermeulen te Made. Bij de oaderhandsche aanbesteding; voor het bouwen van eeo woonhuis, berg- en werkplaatsen voor rekening van P. Jacobs alhier werd aan Th. Pieterman het werk gegund. Tegen den gedetineerden B. de Bok die P. S. een zeer gevaarlijke mes steek ter hoogte der borst toebracht, is op Vrijdag 24 April te Breda 5 maanden geëischt. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K, Jongensschool werdalhierbenoemd de heer H. Henols te Tilburg. Zondag behaalde do kruisboog »Wlilem Teil* op het concours te Wagenberg de eerste medaille en ook verschillende eerste prijzen. Door Burg. en Weth. van Tilburg is het rloleeringsplan >Korvel« opge dragen aan Aut. Rovers, aannemer te Made. Op de hedon gehouden veemarkt waren aangevoerd 75 stuks hoornvee en 32 stuks biggen. De prijzen waren als volgt Vetvee f 1.05—1.15 per K.G., Kalf- koeien f425—525, Melkkoeien (350 425, Kalfvaarzen f 350—400, Muntigen f200—250, Hokkellogen f 100-125, Kalveren f65—80, Nuchtere kalveren f 10—13, Biggen f 1620 per stuk, Oyerloopers 0. Handel goed. Op 24 April 1925 werd ten stadhuize tc Breda aanbesteed de te bouwen veemarkt. Laagste inschrijver was de heer T. Rovers te Made voor f 47840. Gunning tot later aangehouden. De aangekondigde Ouderavond der R.K. Jongensschool >St. Bernatdus* te Made gehouden in het Patronaats gebouw mocht zich verheugen door een druk bezoek. De Voorzitter zette in zijn openings rede het doel en het nut van deze bijeenkomst uiteen, terwijl de heeren P. de Bok en J. Simons' elk een lezing hielden over resp. >Draukgebrulk door kiuderen* en >Het waken door kin deren*. Als afwisseling werd tusschen belde lezingen een Blijspel ten,beste gegeven getiteld »Abraham de Foto graaf*. Alles werd door de aanwezigen met belangstelling gevolgd, zoodat deze eerste Ouderavond als goed geslaagd kao worden beschouwd. Blijf, Mgr., blijf dan ook komen, de wensch van ons allen. Zwaar is de last, die thans uw schouders drukt, maar onze gebede zullen steeds met U zijn; Mgr., wij vragen, in uwe heilige gebeden gedenk ook ons. En gelijk !o ons de liefde blijven zal voor U, moog' aldus ook aan U de Mariapolder dierbaar blijven, en als ge dan in uw zware leven ver langt naar oogenbilkken van rust, kom dan naar ons klein kloosterke, wij zullen U de rust geven en de zon der liefde, die geen regenvlagen zulien verjagen. Mgr. moge het U gegeven zijn bij Gods genade nog lange jaren aan het hoofd te staan vaa uw zoo gewichtig bisdom, moogt gij in lengte vaaldagen de drager zijn van het episcopaat in het schoone Luik. Na den bisschoppelijken zegen werd het Tantum Ergo gezongen en den zegen met het Allerheiligste gegeven waarna Z. D. H. onder het zingen van den psalm >Laudate* de Kerk verliet. Vrijdagmorgen om zeven uur trad Mgr. onder hernieuwde jubel van bet >Sacerdos et pontifex* de parochie kerk binnen, waar bij de H. Mis opdroeg tot Intentie van alle parochianen. Weer gloeiden licht en kleuren in 'c priester koor, als hij daar stond met de volle volheid van het Priesterschap voor 't hoogaltaar, geassisteerd door zijn kanun nik en den Z.E.H. Pastoor, Zelf reikte Mgr. de H. Communie uit aan 250 kinderen en een groot getal volwas senen. Na de H. Mis werden tegelijk twee H. Missen gelezen, de eene aan het hoogaltaar door den H.E. Heer Kacun- nik, de andere aan het altaar van het H. Lijden door den Z. E- H. Pastoor, welke door Mgr. werden bijgewoond. Voor den middag verleende Z.D.H. audiëntie waarvan door verscheidene gebruik werd gemaakt om hunne op wachting bi Mgr. gaan te maken o.a. liet bestuur van „Waalwijks Gem. Zangver." verzoekt het publiek dringend voor de a.s. ,.Elias"-uitvoering tijdig plaat sen te bespreken. NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 28 April 1925. Tot arinmeester der R.K. Kerk z|jn door Z.D.H. den Bisschop van 's Bosch her benoemd de heeren Chr. de Jong en J. C. van Laarhoven. De tweede opvoering van de kinder operette: „Een dag Khalif' trok wederom een volle zaal en had hetzelfde succes als de eerste. Aan 'tslot werd de leidster, mevr. Anër, met allen die tot het welslagen mede werkten. door de heeren R. en D. R. na mens de aanwezigen naar verdiensten ge huldigd. Maandagavond gaf de fanfare „De II. Familie" een extra uitvoering, die ditmaal voor ieder toegankelijk was. Van deze gele genheid werd door zeer velen gebruik ge maakt. en* ze hebben zich hun gang niet be klaagd, daar een uitstekend concert werd ten gehoore gebracht. Het Comité van de kinderoperette ,.Een dag Khalif", heeft de goede gedachte gehad een voorstelling aan te bieden aan de afdeeling van het „Groene Kruis" te "W(jk. Gretig is dit. aanbod aanvaard en zoo zal aldaar Zaterdagavond een uitvoering plaats hebben, wuarvnn de baten bestemd z|jti voor bovengenoemde afdeeling. In tegenwoordigheid van den Edcl- achtb. lieer Burgemeester, had Maandag avond de trekking plaats van de verloting ten bate van de fanfare. De le van een 10- tnl fraaie prijzen, zijnde een rijwiel, viel ten deel aan den hber A. van D|jk. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel. 28 April 1925. I)e collecte die momenteel voor het aanbieden van een huldeblijk aan onze beide harmonie-corpsen by gelegenheid van hun jubileum, gehouden wordt, slaagt tot heden reusachtig. Er wordt met milde en sympa thieke hand gegeven, zoodat het bedrag on getwijfeld ieders verwachting zal te boven gaan. DRUNEN. Zondag hield de R. K. St. Josephsvcreeniging Ziekenfonds hare jnarlijksche algemeene vergade ring. Uit het verslag over het boekjaar 1 April 19241 April 1925 is ons gebleken: J)e inkomsten bedroegen 1362,97 De uitgaven 1329,74 Hezit einde boekjaar 1921 1226,73 Bezit einde boekjaar 1925 1143,79 Alzoo een nadeelig saldo van 82,91 Er werden uitkeeringen gedaan in 152 gevallen. Het aantal leden bedraagt 120. Verkiezing van 3 bestuursleden tengevolge pe riodieke aftreding van H. v. d. Putten. H. Jehoel en Ant. v. d. Sanden, die alle 3 niet groote meer derheid van stemmen herkozen werden. Verkiezing van een nieuw bestuurslid hl de plaats van het overleden lid M. Kleiberg. Gekozen wordt het lid M. Merkx. Voorstel van het bestuur om de tegenwoordige contributicregeling te behouden tot 1 Juni 1926, wordt goedgekeurd. WASPIK. Onder het Lof werd gisteren verslag uitgebracht vuil de inkomsten en uitgaven der H. Vincentlus- sloOt niet efm naueeig saTïl7^T?rfPt«'7" 35. die der laatste met een batig slot van 62,57. Gister gul' het 11. K. Jongenspatrouaat eene aardige uitvoering, waarbij de vaders der kinde ren uitgenoodigd waren. Over de opvoering: „Het rare Kosthuis", blijspel in twee bedrijven, Inge studeerd en uitgevoerd onder de bekwame lei ding van den Wrlcerw. lieer Kapelaan Van Hiel was men een en al lof. - Waren er tot beden reeds verschillende in gezetenen bij de waterleiding aangesloten, In den loop dezer en de volgende week zal dit getal weer met eene flinke hoeveelheid vermeerderd worden. Voor velen, die zich tol heden met slecht wel- of buitenwater moesten behelpen, is het dan ook een ware uitkomst. De Zondag onder het Lof gehouden collecte ten bate der St. Vlncentius- en St. Elisabeths-ver- eeniging, bracht 32,56 op. Dc opbrengst werd onder beide vereenlgingen gelijk verdeeld. Op Dinsdag 7 Mei a.s. hoopt onze geachte dorpsgenoote de Eerw. Zuster Augustina, in de wereld mej. A. Montens, in het Liefdegesticht te Wecsp den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaren hare intrede in het klooster deed. Ongetwij feld zal het haar niet aan blijken van belangstel ling ontbreken. RAAMSDONKSVEER. Zondag deelde l)s. Ewoldt van den kansel dei- Gemeente mede dat Ouderling D. Lankhuijzcn bedankt had. Dhr. .1. G. Lankhuijzcn Pz. werd gekozen tot lid van het Bestuur der Veeverzekering „De Een dracht." Zaterdag houdt de afdeellng Raamsdonk van den Chr. Nat. Werkmansbond een vergadering in het gewone lokaal. I'^RSnnen- 6D kla- rTK A.erkZJ5axaur, do katho lieke Onderwijzers, de R.K. Raads fractie, de Directeur vau het R> K. Zangkoor.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7