Waalwijks Gemengde Zangvereniging Groote Uitvoering op Donderdag l en Vrijdag Mei nuiae van aen neer en mevrouw vinK en het overige personeel in ontvangst te nemen. Nadat de heer Vink hem in een toespraak had beschreven als een aangenaam en bovenal eerlijk en oprecht man, werden hem verschillende bloemstukken aangeboden. Ook Zondagen Maandag werd weer mooi spel te zien gegeven. De heer Vink kan er van verzekerd zijn dat hij bij een volgend bezoek aan Waalwijk telkens voor volle tenten zal spelen. Op het politiebureau te Waalwijk zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een portefeuille met inhoud, een honden belastingpenning een zakmes, een H. Hart medaille, een Lipssleutel, een grijze ceintuur voor damesmantel, een honden belastingpenning, een le deren handbeschermer, een bril met etui, een zilveren kinder halsketting, een hancfbeschermer, een rijwielbelas- tingmerk 1925, een parapluie, een grijze dameshandschoen, een rozenkrans in etui, een glacé handschoen, een zwart lederen portemonnaie met inhoud, een blauwe ceintuur voor damesmantel, een bruin lederen hondenhalsband met belastingmerk, een bruin lederen da- mesportemonnaie met inhoud, een houten tabakspijp, een bankbiljet van f 10 een ceintuur van een schort, een nikkelen potloodhouder, een hon den belastingmerk, een damesporte- monnaie met inhoud, een damesbont, een bruine heerenhoed, een lederen beenbeschermer, een handbeschermer, een poppenwagen, een bril met etui, een doublé lorgnet, een zwarte rijwiel- pomp, een houten tabakspijp, een da- mestaschje met inhoud, een rijwielbe- lastingmerk, een boodschappenzak. een blauw paardendeken, een doublé arm band, een kosteloos rijwiel belasting merk, een damesportemonnaie, een dik touw. een rijwielbelastingmerk, een honden belastingmerk, een huissleutel Aanvullende voörloopige lijst van deelnemers der Int. Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie Waalwijk 1925. .Electron" Electrotechnische Instal- latie-Afdeeling der Maschinefabriek .Breda", v.h. Backer Rueb, Breda. C. L. Teulings, Breda. Angerer Koch Co Berlijn. HandelmaatschappijLedercentrum, Amsterdam. N. V. Gebrs. Nefkens' Automobiel Maatschappij, Utrecht. Nering Bögel Co., Deventer. In de op 2 Mei in Hotel Gerris gehouden maandvergadering der Int. Werkmeestersvereeniging in de schoen industrie, hield de heer Hittel uit Tilburg een voordracht over „Alge meene organisatie". Deze uiterst inte ressante en leerzame voordracht vond luider, bijval bij de talrijk opgekomen leden en gasten. Naar wij vernemen heeft de heer Jos. J. Klijberg met ingang van 1 October zijn ontslag ingediend als Voorzitter van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten, in verband met zijne drukke werkzaamheden. In de op 14 dezer te houden vergadering van aandeelhouders der N. V. E. W. Kljjberg-Pernot's Stoom- schoenenfabriek „Hollandia" wordt door de directie voorgesteldop de cum. pref aandeelen, behalve de 3 °/0 achterstallige dividend reeds in den loop van dit jaar uitgekeerd nog6°/0 uit te keeren op de cum. pref. aan deelen en 5 °/o op de gewone aandeelen. Bij het de vorige week gehouden examen Gemeente administratie (schrif telijk gedeelte) slaagden van de Noord- Brabantsche cursisten der R.K. Leer gangen de volgende 14 candidaten F. Jansen, B. Dekker, H. van Loon en Alph. Panis, allen te Tilburg; H. v. d. Wouw te ZundertJ. Sassen te Ginneken A. van Raay te Beers A. Tonies te Volkel J Kempenaars te Ammerzoden; M. Cox en Ch. Gropt- veld te Geldrop; J. Rijken te Eind hoven; P. Hordijk te Hilvarenbeek en M. S. van Rooij te Aarle Rixtel. Deze cursisten ontvingen hunne op leiding aan een der cursussen der R.K. Leergangen te Tilburg, 's Hertogen bosch, Eindhoven of Nijmegen. Op genoemde plaatsen zullen binnenkort de nieuwe cursussen beginnen, waar omtrent de Rector der R.K. Leergangen te Tilburg, Dr. Th. Goossens, gaarne alle gewenschte inlichtingen zal ver schaffen. DRUNEN. Voor de aanstaande ker mis, die zal gehouden worden op 24—25—26 Mei en de nakermis op 31 Mei en 1 Juni, zijn de volgende staanplaatsen verpacht 4 Koek- en suikerkramen, 1 visch-, paling- en zuurkraam, 2 oliebollen- en wafelkramen, 3 galanteriekramen, lucht- schommel, 1 hoepelwerpsport, 1 bios cope, 1 draaimolen, 1 electrisch visch- vermaak, 1 schiettent, 1 lijntrekkers- sport. DRUNEN. Donderdag voormiddag 11 uur openbare vergadering van den raad dezer gemeente. Deze vergadering h belegd om den heer Veltman/ die 25 jaar secretaris dezer gemeente is en den heer F, v. Drunen, die 40 jaar gemeente-ontvanger Is, te huldigen. Na sfloop van de openbare vergade ring houden de jubilarissen op het raadhuis receptie. ELSHOUT. Ons dorp prijkte Zon dagmorgen in vlaggentooi, immers de rSTÉTM&TmaanCiproCÖSSies naar tr r Vrouw van Elshout werden verwacht en wel die uit Waalwijk en Tilburg. Reeds ten 6'/2 uur arriveerde de eerste, waarvoor ten 7 uur de H. Mis werd opgedragen deze vertrok weder ten 8 uur met de harmonie van St. Cris- pijn voorop. Daarna kwam eene groote processie van ongeveer 500 pelgrims in 2 ex presse stoomtrams uit Tilburg, welke haar zetel heeft in de kerk van het H Hart. Onder de tonen van de fanfare van het Jongens-patronaat „Huize Naza reth" trok zij het dorp binnen, onder de leiding der E.E. H,H. Geestelijken en richtte zich, onder afwisselend gebed en gezang kerkwaarts. Tal van banieren en vaandels, bruid jes droegen Maria beeld, sierlijke mand met bloemen, verschillende emblemen en een reusachtige fraai gemonteerde waskaarseenige grootere jonge meisjes waren als engelen gekleed en een hunner gaf door kleeding en houding eene waarlijk goede gelijkenis met de bekende afbeelding van O. L Vr. van Lourdes, met ter zijde de kleine Ber— nadette Soubirous in haar pakje van Zuid-Fransch boerinnetje; 't geheel vormde een kleurrijke vrome stoet, waarbij 't Mei—zonnetje het hare bijbracht. Om 11 uur plechtige Hoogmis, preek en vereering der relekwieën der H.H. Martelaren van Gorcum. Het Maria— altaar met het wonderbeeldje van O. L. Vr. van Elshout, straalde in een bloemenweelde en een zee van licht. Ten 1 I2 uur H. Kru:sweg in de kerk, waaronder de Stabat Mater werd gezongen. Om 3 uur bracht de processie, onder gebed en gezang en muziek een bezoek aan de bidkapel, waar bij aankomst het lied werd aangeheven „Tilburg trouw aan Maria". De WelEerw. heer Rooi - akkers, reg. kan. der Norbertijner abdij te Heeswijk hield hierna eene lofrede op O. L. Vr. van Elshout en verhaalde o.a. van het wonder, dat in de 12e eeuw op deze plek had plaatsgevon den en wekte de pelgrims op toch vooral de Moeder Gods in hunne noc- den te gedenken. De heer J. Hoslie, voorzitter der processie, sprak een woord van dank aan allen die zich heden ten opzichte der bedevaart verdienstelijk hadden gemaakt. Bij terugkomst in de kerk werd een plechtig lof gecelebreerd, waarop wij ding van medailles en andere gods dienstige voorwerpen. Om 6 uur vereenigden de pelgrims zich weder in het kerkgebouw voor gemeenschappelijk zingen en hield de WelEerw. Heer van Oirschot, kape laan der H. Hart—kerk te Tilburg eene gloedvolle afscheidsrede, spreker maakte gewag van de groote waarde, welke gelegen is in de aanroeping der H. Maagd, de groote macht welke Zij op haar Goddelijken Zoon bezit en drukte den pelgrims op 't hart toch vooral vóór hun scheiden een gunst van Haar te vragen, zooals hunne omstandigheden dit hun ingaven. Hierna begaf de stoet zich in op gewekte, doch godsdienstige ^temming naar de gereedstaande stoomtrams. Het was een voor allen echt stichtelijke dag geweest, welke door fraai weder begunstigd werd Men meldt ons: De kermis zal hier aanvangen Zaterdag. 9 Mei, 's namiddags ten 4 uur en eindigen Dinsdagavond 12 Mei, zoodat de z g. na—kermis, welke vroeger den volgenden Zondag nog gehouden werd, niet meer plaats heeft. De kermis te Elshout is in den om trek bekend als een „echte boeren kermis" d.w z. zonder veel modern lawaai, dus meer een landelijk feest dergelijke kermissen sterven hoe langer hoe meer af of verdwijnen geheel. De dans in tent en café vormt hier de grootste attractie. Twee kermis—dans tenten zullen dan ook hiervoor eene uitstekende gelegenheid bieden en wel bij de heeren Klerks en Rooijmans, beiden aan de tramhalte naar HeusderiT Verder ververschings- en koekkramen, draaimolen, luchtschommels enz. Men verzuime dus niet deze echt landelijke kermispret te komen mee maken. ELSHOUT. J.l. Zondag had op de doelen van „Victoria" alhier het voor jaarsconcours plaats van den Bond van Handboogschuttersgezelschappen „Ons Gezellig Samenzijn", in de Lang straat. De strijd had onder een zeer span nend verloop plaats met den hieronder volgenden uitslag; Eere-kruis I). v. cl. Boomgaard, te Waalwijk met 15 punten. Eerste Zestallen Korpsprijzen: Ons Genoegen, Herpt, Eere-prijs met 132 punten. Ons Genoegen, Herpt, Ro- zenprijs, met 7 rozen. Eendraeht maakt macht, Waalwijk, lste prijs, 121 punten; Constantia, Dru nen, 2de prijs, 108 punten; Buiten Ver wachting, Vlijmen, 3de pr., 98 pnt.; Entre Nous, Waalwijk, ^de pr., 87 pnt.; Victoria, Elshout, 5de pr., 83 pnt.; Oe- feniig Volharding, Ammerzoden, 0de prijs, 03 punten. Tweede Zestallen: Eerste prijs, Eere-lauwertak, Een dracht maakt macht, Waalwijk, 81 p.; 2e pr. Ons Gezellig Thuis, Waalwijk, 77 p.; 3e pr. Ons Genoegen, Herpt, 77 p.; 4e pr. Constantia, Drunen, 71 p.; 5e pr. Oefening en Volharding, Ammér- 32 p.: e pr. Buiten Verwachting, Vlij men, 17 p.; 8e pr. Entre Nous, Waal wijk, 10 punten. Vrije Personecle Banen: P. Titters Herpt, hoogste schutter, 5 gulden met 23 punten; P. v. Gestel Herpt, 4 gulden met 4 vieren; Jos. v. Delft Drunen, 3 gulden met 5 drieën; <1. v. <1. Oord, Ammerzoden, 2 gulden met 3 tweeën; W. v. Hemelt, Ammerzo den.'1 gulden met 3 eenen. Bestuursprijs massief zilveren draag- medaille behaalt door W. v. Helvoirt, Bestuurslid van Gezellig Tehuis, Waal wijk. NIEUWKUIJK. Oudergewoonte had Zondag j.l. de muzikale wandeling plaats door onze harmonie ter gele genheid van den eersten Zondag in Mei. Ia opgewekte dichte drommen trok het publiek met het korps aan 't hoofd door de straat. Bij verschil lende personen werd op haar rondgang het muzikale salut gebracht, welke attentie blijkbaar op prijs werd gesteld. Ten postkantore alhier werd gedurende de maand April gedepo neerd op de Rijkspostspaarbank een bedrag van f 1115.46, terwijl een be drag van f 7345.23 werd terugbetaald. Vanaf heden zijn de prijzen, beschikbaar gesteld ter gelegenheid van het a.s, Zondag 10 Mei en den Zondag d.a.v. 17 Mei te geven con cours door bet Krulsbooggezelschap >De Jonge Batavieren», In het café van den heer Pelders te bezichtigen. Gezien de vele en prachtige prijzen aan dit concours verbonden twijfelen we niet of de deelname zal belde Zondagen overgroot zijn. VLIJMEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei 1925 ingelegd f 18795 28, terugbetaald f 30736 81. Het laatste door dat kantoer uitge geven boekje draagt het nummer 6936 DEN BOSCH. Zaterdag had de plechtigheid plaats waarbij door bet gemeentebestuur het >St. Jacobshof» aan de stichting van dien naam, onder voorzitterschap van Mgr. C. C. A. Prinsen, in beheer werd overgedrager, in tegenwoordigheid van den gemeente* raad en talrijke genoodigden. Het woord werd gevoerd door de wet houders Krijgsman en Van Meerwijk, de laatste als waarnemend burge meester en door Mgr. Prinsen. Het »St. Jacobshof» is de oude kazerne, doelmatig en netjes inge richt, om goedkoop aan 46 z.g. on volkomen gezinnen huisvesting te kunnen veileenen, SPRANG CAPELLE. (V.m. Sprang) Aan de Eerste Nederlandsche Kerk- orgelfabrlek, fa. A. S. J. Dekker te Goes, is opgedragen de levering van een Reinpneumatlsch Kerkpijporgel voor de Geref. Kerk alhier. Aan het hulpposikaatoor alhier werd in de maand Ap» 11 1925 voorde Rijkspostspaarbank ingelegd f418161, terugbetaald f 4566 42. VRIJH.-CAPELLE. Over de maand April werd aan het hulppostkantoor alhier In de Rijkspostspaarbank inge legd f4984.44, terugbetaald f 3523.43 Er werden 177 gesprekken gevoerd, waarvan 102 uitgaande en 75 inko mende, terwijl 40 telegrammen werden behandeld. «RAAMSDONKSVEER. Maandag 11 Mei zal het overal zoo gunstig bekend staande Tooneelgeschap van den heer P. Vink in de zaal van den heer Hil- horst een uitvoering komen geven. Opgevoerd zal worden „Hel geheim van den blinde", een schitterend too- neelwerk. Een hoogst genotvolle avond staat de liefhebbers van goed tooneel te wachten. Gedurende de maand April be droeg de regenval alhier 14 m.M. Aan het postkantoor R'veer en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende April inge legd 15.708,84 guldenen terugbetaald 19.813,93 gulden. Dhr. J. Bankhuizen Sz. werd met al- geineene stemmen herkozen tot lid van het Bestuur der Vereeniging tot stich ting en instandhouding van een gebouw voor Protest. Chr. belangen. 1 Naar wij vernemen zal de Ver. tot Stichting en instandhouding van een gebouw voor Protest. Chr. Belan gen voorloopig één lokaal huren van de voormalige openbare school op 't Heereplein. Met 1 Mei kwamen op de Chr. School op het Veer 36 nieuwe leerlin gen. Gedurende de maand April pas- j seerden 1731 op en afvarende vaartui gen met een totaal inhoud van 187.843 ton de Rolbrug. Het afgeloopen schooljaar brach ten de kinderen der Herv. School op 't Veer ongeveer 100 bij elkaar voor de Zending. GEERTRU1DENBERG. Als badmees ter bij de „Geertruidenbergsehe Zwem- club", is benoemd den Heer L'Abée. Zondagavond gaf de Werklieden- vereeniging alhier een uitvoering in het gebouw der v.h. R. K. Militaire-ver- eeniging voor heeren, en Maandag voor dames. Extra vermelding van deze avonden verdienen de voordrachten van den jongen heer P. Spoor. Ook de Mandolineclub en eenige leden van de harmonie gaven een aangename afwis seling. MADE. Bij den hevigen storm van Vrijdag op Zaterdagnacht voer het aak- Directeur G. GERRITSEN, Oisterwijk. van het oratorium van F. Mendelssohn Bartholdy, voor Gemengd Koor, Soli, Dubbel Kwartet en Groot Orkest, (Donderdag- 7 Mei Generale Repetitie), in de zaal van den R.K. GILDENBOND te WAALWIJK. AANVANG 8 UUR. SOLISTEN: 34671 Mej. Dl. Moorlag, Sopraan, Amsterdam. MeJ. Anna Veenenbos, Alt, Alkmaar. De Heer Jac. v. Kempen, Tenor, Bloemendaal. De Heer Max Kloos, Bas, Hilversum. Mevr. Mannaerts Pessers, Sopraan, Tilburg. Mevr. Verbunt Janssens, Alt, Tilburg. De Heer Leo Verschuren, Tenor, Tilburg. De Heer Mathieu Lejeune, Bas, Tilburg., Orkest: Versterkt Muziekkorps 6e Reg Int., Breda (35 personen). E N T R E-P R IJ Z E N Donderdag 7 Mei Eerste Rang f 1 25. Tweede Rang f 0.75. Vrijdag 8 Mei Eerste Rang f 2.40, Tweede Rang f 1.20. (Alles inbegrepen). Donateurs en Honoraire Leden hebben op vertoon hunner kaart (die streng persoonlijk is) v r ij e n toegang met ééne Dame. Voorverkoop kaarten en plaatsbespreken bij de Kinderen TH. PULLES (tegenover den R K. Gildenbond) vanaf Zaterdag 2 Mei tot en met Woensdag 6 Mei. In verband met het te verwachten drukke bezoek wordt dringend aanbevolen kaaiten in voorverkoop te nemen en tijdig plaatsen te bespreken. STRENG VERBODEN TE ROOKEN. schip, groot plm. 20 last en belaten met z.g. brikken op een zandplaat nabij Moerdijk. De opvarenden beslonden uit schipper Joh. van Bragt en den schippersknecht Jan Stoop Dzn. van Made. De schipper 't gevaar ziende be sloot met medeneming van eigendom- lij ke goederen per roeiboot den vasten wal te bereiken, dat ongestoord geluk te. Het scheepje dal zich had vastgezet^ liep bij het woest opkomende getij, vol water. Hel schip is Zaterdag door den motorboot van den heer v. d. Sluys te Drimmelen opgebracht en naar een scheepswerf te Raamsdonksveer ge sleept. Zondag hield onze Maria-Vereeni- ging een ledenvergadering. Behalve het jaarverslag bevatte de agenda een ver rassing en werd er een rede over drank bestrijding door den heer Benne uit Helmond gehouden, die door de aan wezigen aandachtig gevolgd werd. Op de heden alhier gehouden vee markt werden 56 stuks hoornvee en 40 stuks bgigen aangevoerd. Prijzen als volgt: Vet vee 1,05 a 1,15 per K.G. Kalfkoeien 425 a 500; Kalfvaarzen 350 a 400; Muntigen 200 a 250; hokkelingen 100 a 125; Kalveren 60 a 80; Nuchteren id. 10 a 13; Biggen 16 a 20 per stuk; Ovorloo- pers 30 a 40. DUSSEN. Evenals andere jaren de eerste Zondag in Mei had in onze Pa rochiekerk wederom de grootsche plech tigheid plaats, dien dag 11.1 deden de kinderen van liet laatste katéchismus- leerjaar hun plechtige geloofsbelijde nis. Deze plechtigheid begon Zondagmor gen met eene gezongen H. Mis, waar onder deze kinderen ter H. Tafel na derden. De Zeereerw. Heer Pastoor hield on der de H. Mis een gloedvolle predika tie. Des namiddags onder het Lof zon de plechtigheid plaats hebben; om kwart over twee werd in de kerk de processie Opgesteld om zoo achterlangs de kérk te verlaten waar de fanfare „Wilhelini- na" de processie stond op te wachten, 0111 dan vervolgens mee te trekken over het kerkhof en de kinderen af te halen, welke onder geleide van een der Eerw. Zusters reeds stonden te wachten bij de Pastorie. Hier sloten deze aan bij de processie waarna de fanfare „Wilhel- mina", begon te spelen „Lieve Moeder van den Heer" wat door de honderden aanwezigen werd meegezongen en werd wederom achterlangs de kerk binnengegaan. Hierna gingen de kin deren, welke, hun geloofsbelijdenis zou den afleggen op de voor hun bestemde stoelen zitten in den middengang waar na het plechtig Lof begon. Evenals des morgens in (le H. Mis hield den ZeerEerw. Heer Pastoor eene predicatie, waarin hij deze kinde ren, alsook hunne ouders gelukwensch- i te en spoorde de kinderen aan hij het verlaten van den katechismus steeds gehoorzaam te blijven aan hunneover heden en steeds te toonen goed katho liek le zijn. Na deze predicatie werd de proces sie, welke waarlijk schitterend is le noemen, opnieuw opgesteld om zoo tweemaal de kerk rond te trekken, toen dit was afgeloopen gingen de kinderen op een der trappen in het priesterkoor zitten, waar zij toen ten aanhoore van alle aanwezigen hunne plechtige ge loofsbelijdenis aflegden. Direct na afloop hiervan werd ge zongen „Broeders welk geloof hebt gij" en tot slot het „Tantum Ergo" waarna de Zegen gegeven werd. Hiermede waren de plechtigheden geëindigd en werden aan de kinderen diploma's uitgereikt. Een woord van dank aan den Zeer Eerw. Heer Pastoor E. J. M. Janssens de Horion evenals aan de Eerw. Zusters mag men hier niet onthouden, als we eeiis nagaan wat een moeite en zorg hieraan voorafgaat. Zekere V. alhier reed Zaterdag een kind van A. H. omver met zijn rijwiel. Het kind wilde juist oversteken en liep onder de fiets waardoor het kwam te vallen. V. stopte onmiddellijk en nam het kind op, en zette het in een juist aankomende autobus van „Onzen Dienst" welke het bij Dr. de Groot al hier bracht, die constateerde dat een been gebroken was, en het verder heeft behandeld. Onze dorpsgenoot de Heer H. J. H. van Gooi, ambtenaar ter secretarie dezer gemeente, slaagde dezer dagen voor het schriftelijk examen gemeente secretaris. Gedurende de maand Mei zal er eiken Zondag gelegenheid zijn met een autobus van de „Nabo" naar Elshout te gaan. 1 Bij Mej. de Wed. de B. alhier, heeft een vogeltje een nestje gebouwd in een ijzeren buis van 20 cM. omvang. Hel nestje is er prachtig ingebouwd én zit wel een meter diep in de buis. De, buis stond er nóg maar eenige weken tegen een hek. Zondag zijn hier door de Mare- chaussee's al verschillende personen bekeurd voor het rijden op den provin cialen weg zonder kaart en ook nog zonder rijwielplaatje. DRONGELEN. Door stemgerech tigde manslidmaten der N. H. Gemeen te, alhier, is in de plaats, opengevallen door het overlijden van den Heer F. de Wind, tot vice-pfesident-kerkvoogd, met 32 van de 33 uitgebrachte stemmen gekozen de Heer J. K. Haase. LOON-OP-ZAND. Zondag 10 Mei zal het bekende Tooneelgezel Schap Piet Vink in de zaal van Concordia eene uitvoering geven en opvoeren het mooie tooneelspel „Het geheim van den blin de". 1 /.Ulltll, iELIiS

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6