Overspannen Zenuwen vragen een Kalmeerend en Zenuwster kend Middel. Mijnhardt's Zenuw tabletten beantwoorden volkomen aan dit doel. Prijs 75 ct. Bij Apoth en Drogisten. 'MEEUWEN. Door den heer A. de Graaf, autohandelaar alhier werd op- nieuw aanbesteed de bouw van een autogarage. Ingeschreven werd als volgt In Massa. Kramer te Babilonienbroek f 2977 C. Vos te Meeuwen f 2927 Timmerwerk^afzonderlijk. I Haspels te Babilonienbroek f1748 C. Vos te Meeuwen f 1332 Metselwerk afzonderlijk. H. Colet te Meeuwen f1595 Werd gegund aan C. Vos Gaarne sluiten wij ons als pers onze felicitatie bij de talrijke geluk wenschen aan en roepen corps en leden een «Excelsior" toe. NIEUWS UIT HEUSDEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 6 Mei '25. Vrijdag 1 Mel Is ooze eerste Groentenma'kt gehouden, 't Weer werk te in 't geheel niet mede. Den heelen nacht en morgen stortregende bet. Desondaoks waren verschillende venters zoowel van hier als elders komen op dagen om hunne waren te presenteeren. Groenten, fruit, bloemen, vlsch en kaas en verschillende andere artikelen wer den aangeboden en vonden geregeld koopers. Den ganschen morgen bleef de markt volk trekken- De markt bewees reeds zijn bestaansrecht op dezen eersten dag. Wil de burgerij In haar eigen belang dit bestaan verzekeren, zoo heeft zij dit in do hand, door ge regeld de markt te bezoeken. Maandag namiddag omstreeks zes uur kwam een Rotterdamsch motot- rijder met groote vaart door de Vaart straat gereden in de richting van den ProvlncLlen weg, Van de rlch'.lng Waalwijk naderde een auto. De moto:- rijder dacht nog juist voor de auto den Provincialen weg te kunnen oversteken, doch werd nog juist tegen achterwiel aangereden, met het gevolg dat hij van de motor werd geslingerd en tegen een ijzeren paal terecht kwam. De motor was zwaar beschadigd. De man zelf kwam er met eenige kleine kwet suren en den schrik af. De motor werd bij den heer C. Morevai ln reparatie gebracht, terwijl de aangeredene met de tram den weg naar Rotterdam vervolgde. Andermaal is het den Apollu solisten mogen gelukken nieuwe successen te behalen. Op het groote concours, uitgeschreven door den Bond van Harmonien en Fanfaregezelschap pen „Tiel en Omstreken", bij gelegen heid van zijn eerste lustrum verwierven de kranige Apollisten niet minder dan zes eerste prijzen. Apollo bewees opnieuw, dat er studielust en studieijver, doch ook aanleg en begaafdheid in zijn werkende leden zit. 't Kan niet anders of een corps dat over zoo'n groot aantal prima solisten beschikt moet een keurcorps worden. Is de voorbereiding en studie voor solistenconcourssen in hoofdzaak't werk der executanten zelf toch mogen we den heer P. B. Bisse- link voor zijn medewerking in dezen en de successen Zondag met zijn mannen behaald wel complimenteeren. Ook den onverbeterlijken pianist den heer Jan Heerkens uit Tilburg komt een royaal woord van lof voor zijn werk toe. Het puntenstelsel was als volgt 30-40 pnt. 3de prijs; 40—50 pnt. 2de prijs; 50—60 pnt. Ie prijs; 60 pnt. Ie prijs met onderscheiding. In de lie afdeeling duetten behaalden de heeren J. W. v. d. Heijden, piston en A. v. Wezenbeek, Tuba met het Duo de Concert van Canivez Opus 8 den 2den prijs met 492/3 pnt. In de II afdeeling Solisten de heer L. v. d. Ven, Tuba met Aire Varia L Montagne len prijs met 51'ƒ3 pnt. de heer N. van Delft Sax.-Tenor met Morceau du Salon No. 10 den 3en prijs met 36 pnt. In de Ie afdeeling solisten de heer J. v. d. Heijden, Piston met Sing- vögelchen aus dem Thüringer Wald, FantaisieTh. Hoch len prijs met 51 p. De heer A. v. Wezenbeek, Tuba met Konsert I van S. Alschowsky len prijs met 58'/3 pnt., de heer Jos. de Brouwer Piston met Der Liebestraum, Fantaisie Op 17 Th. Hoch le prijs met 52'/3p. De heer Ch. Hollants, Bariton met Concerto E. David 2en prijs met 49 p. De heer J. N. de Vries met Concerto van E. David len prijs met 55 pnt. De heer H. Vrinten Grande Flüte met II Potpourri Fantastico sur l'Opera La Straniera van G. Bricialdi len prijs met 57'/3 pnt. Begrijpelijk konden de gelauwerden Zondagavond door de late thuiskomst niet meer gehuldigd worden, waarom de huldiging Maandagavond geschiedde Apollo haalde om goed half acht tijdens een muzikale rondwandeling onder enorme bèlangstelling de be kroonden aan huis af, In de versierde zaal werden zij door het bestuur van de harmonie en de verdere medeleden gecomplimenteerd. De vereeniging „Kaatsheuvels Be lang" bood bij monde van Voorzitter en Secretaris tevens de felicitatie's van 't geheele bestuur en vereeniging Heusden, 5 Mei 1925. De Eerw. Zuster Bonifacio, sedert jaren portierster In het R.K- Liefdehuis, hoopt 16 Mei a.s. haar gouden kloosterjubileum te vieren. Ia den loop dezer maand wordt door de Eerw. Zusters een cursus geopend in naaien en knippen, waar door in een lang gevoelde behoefte zal worden voorzien. Na een sleepende ziekte overleed alhier de heer G. van Bokhoven, die om zijn muzikale kunde, vooral als solo-clarinettist, tot voor enkele jaren zoowel op concoursen als concerten honderden van zijn zeldzaam spel deed genieten. Naar we vernemen is de heer Aot. van Delft, ambtenaar ter gem - secretarie, geslaagd voor het schrifte lijk gedeelte van het candldaats- exameo. INGEZONDEN STUKKEN. 4o. Wat uw critiek aangaat spijt het mij dat U die ln de pen hield. KERKNIEUWS. - Pater Lud. Theissling. f Pater Magister Generaal der Domi nicanen, Ludovicus Theissling, is te Rome overleden. Hij was 31 Januari 1856 te Alkmaar geboren. Hij werd in 1916 gekozen tot Generaal der Domi nicanen. Het was de eerste keersinds het zeven eeuwen bestaan der Orde, dat een Nederlander tot deze interna tionale allerhoogste functie in de Orde werd geroepen. Hij was vorig jaar tot ridder in de orde van den Ned Leeuw benoemd. RECHTSZAKEN. Mishandeling. Een schip gezonken. De rechtbank te Den Bosch uit spraak doende veroordeelde A. V-, scheepskapitein te Dordrecht, tot 14 dagen hechtenis ter zake dat het aan zijn schuld te wijten if, dat nabij Wijk een schip zonk waarbij levensgevaar ontstond voor twee opvarenden. De elsch was 1 maand gevangenis straf. Bouwmeester. Dinsdagmorgen werden in de pa rochiekerk van O. L. Vrouw van den H Rozenkrans te Amsterdam de uit vaartdiensten gehouden voor Louis Bouwmeester De H.H Missen begon nen om 7, 8 en 9'/2uur. De plechtige heilige Mis van Requiem werd om 8 uur opgedragen. De Nederlandsche afvaardiging naar de 7de Internationale Arbeids- conferentie te Gerève. Daarin heeft geen vertegenwoordiging van de werk gevers zitting, De werkgevers wensch- ten, dat aan hun afgevaardigde ten minste drie technische raadslieden zouden worden toegevoegd, en de regeering achtte twee raadslieden voor ieder der afgevaardigden van de werk gevers en de arbeiders voldoende. De werkgeversorganisaties hebben toen geen voordracht voor de benoeming van een vertegenwoordiger der werk gevers willen doen. De Nederlandsche afgevaardigde der arbeiders zal nu niet aan de stemmingen kunnen deelnemen. Er is een comité gevormd ter verkrijging van verlaging van de post- tarieven. „Het Volk" schrijft:' Nu de minister van binnenlandsche zaken in de Eerste Kamer, bij de be handeling van de werkloosheid inter pellatie—Stenhuis heeft medegedeeld, dat er plannen bestaan voor het ver plaatsen op ruime schaal van arbeiders uit Drente naar elders, meenen wij geen reden te hebben langer te zwijgen, wat ons omtrent deze plannen bekend is. Zijn wij juist ingelicht, dan bestaat het voornemen te Enschede een duizendtal arbeiderswoningen te bou wen en daarin Drents<;he arbeiders met groote gezinnen onder te brengen. Het ligt in de bedoeling, de kinderen uit deze gezinnen in de textielnijverheid te werk te stellen en voor de mannen werkgelegenheid te zoeken bij de uit voering van de kanalisatieplannen. Bij de voortgezette behandeling van het voorstel tot subsidie—verleenen aan de Olympische Spelen in 1928 hebben Dinsdag nog eenige voor— en tegenstanders het woord gevoerd. De Minister van Onderwijs houdt hedenmiddag zijn rede. Er bestaat veel kans op verwerping. De regeering zal de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag nopens het wetsontwerp tot invoering eener Weeldebelasting vergezeld doen gaan van een gewijzigd wetsontwerp, waarin zal worden voorgesteld om overeenkomstig het denkbeeld van den Middenstandsraad een gedeelte van de Weeldebelasting bij de bron te heffen Z H. de Paus heeft den Minister President Jhr. Ruys de Beerenbrouck benoemd tot Ridder—Grootkruis in de Pius—orde. BUITENLAND. De Broqueville heeft te België voor de vorming van een kabinet bedankt, men is dus nog niets verder gekomen. De Prins van Wales is op het oogenblik in Zuid—Afrika. Hij wordt overal buitengewoon geestdriftig ont vangen. Vooral was het enthousiasme enorm toen hij een redevoering hield in het Afrikaansch. Het gerucht gaat. dat de Katho lieke democraat Tschoffen tot kabinets formateur» in België zou worden be noemd. Verwacht wordt, dat met den definitieven terugkeer van Trotzki te Moskou ingrijpende wijzigingen in de sovjet-organisatie gepaard zullen gaan. BINNENLAND. Zaterdag heeft met groote plechtig heid en onder enorme deelneming de AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 6 Mei. 8'/2 u- Athletiek - oefeningen voor de Quick leden in de Openbare School. Woensdagavond 6 Mei. 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Donderdag 7 Mei. 7 u. Cursus-les .„Eerste Hulp bij Ongelukken", in het Gymnastieklokaal. Donderdag 7 Mei. Groote uitvoering van het oratorium „Elias" in den R.K. Werkliedenbond. Aanvang 8 uur. Donderdag 7 Mei. 8 uur. Répetitie W. G V. Donderdag 7 Mei. 81 ƒ2 u- Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Gemengd koor. Vrijdag 8 Mei. Groote uitvoering van het oratorium „Elias" in den R K Werkliedenbond Aanvang 8 uur. SPORT. Voetbalsport. GEMENGD NIEUWS. De vijltienjarige zoon van den koperslager R. te Lichtenvoorde, was Zaterdagmiddag bezig een electrische verlichting aan te brengen in zijn dui venhok. Met beide handen greep hij den kabel, die onder stroom stond, vast. Hij bleef aan den draad hangen De moeder die alleen thuis was, deed vergeefsche pogingen hem te bevrijden Het mocht haar echter niet gelukken. Toen eindelijk meer hulp op kwam dagen, was het reeds te laat. De ont boden geneesheer constateerde den dood. Op 4 April .1925 te Cleve (D.) in beslag genomen 3 damesrijwielen, welke vermoedelijk van diefstal of verduistering in Nederland afkomstig zijn. De C. v. P. der gem. Nijmegen verzoekt inlichtingen omtrent de her komst signalement dier rijwielen is ongemerkt, no. 10058, nooit gelakt, handrem op voor en achterwiel, zwarte kettingkast, zeer breede zwarte rok- beschermer en net aan het achterwiel ongemerkt no. 97877, zwart gelakt, dito kettingkast, zwarte bagagedrager op het achterwiel, zeer breede zwarte rokbeschermer, groen-zwart net en handrem op het voorwiel ongemerkt no. 99182, zwart gelakt, dito kettingkast, zwarte velgen met vernikkelde streep, zeer breede rok beschermer en zwart net. Overneming van dit bericht in de nieuwsbladen wordt mede verzocht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie, beleefd verzoek ik U opname van 't volgende Den heer B. L. M. v. Luxemburg. Dussen. Mag ik even 't volgende opmerken aangaande uw „verweer" lo. Het Iaat mij koud wat de reden is van uw verkeerd zien van iets wat zeer duidelijk zichtbaar was en van uwe misvatting wat betreft de „Sacerdos". Ik constateerde slechts de feiten. 2o. Hetzelfde moge gelden naar aan leiding van uwe aankondiging. 3o. Gebrek aan liturgische kennis bij 't volk mag voor een verslaggever geen reden zijn om 'c zoo nauw niet te nemen. Bovendien wordt de Echo ook nog bulten onze gemeente gelezen meen ikook door wel liturgisch ge schoolden. Juist op deze lezers doelde ik. A. V. D. PLUIJM. Marlapolder, 2 Mei '25, Gebroeders J. K B. K. et» P. K latrdbouwer9 te Vlijmen. Beklaagden stonden voor de Rechtbank te'9 Basch terecht ter zakedat zij den 2den Januari 1925 te zamen en ia vereeni ging na met kalm overleg en rijp beraad het plao daartoe te hebben gevormd en hem daartoe te hebben opgewacht, opzettelijk mishandeld Q Kuij9 geweldadlg hebben geslagen feu gevolge waarvan deze pijnlijk werd getroffen en bloedend werd verwond. Beklaagden werden te dier zake veroordeeld leder tot drie weken gevangenisstraf met toewijzing teven9 der civiele vordering tot schadever goeding tot een bedrag van f 37.50. Het Gerechtshof uitspraak doende veroordeelde leder der beklaagden tot f 60 boete. De elsch tot schadevergoeding komt hiermede te vervallen. onder doen met 1—0. Hiermede behaalde Quick I den eersten prijs, zijnde een lauwerkrans. Een woord van hulde mag Quick 3 niet onthouden worden voor tiaar kranige prestatie bij haar 1ste deelname aan een serie-wedstrijd. KAATSHEUVEL. Inplants van den heer J. Tuerlings, <1 ie al? Voor zitter van K.S.W. zijn ontslag nam, Is air. zooda nig op de Zondag j.l. gehouden spoedeischende al- gemeenc vergadering met algeineene stemmen de heer W. Vloemans gekozen. Zaterdag a.s. houdt de voetbalclub wederom een algemeene vergade ring ter behandeling van verschillende urgente kwesties. KAATSHEUVELWILLEM 11 2—9. Kaatsheuvel heeft een invaller, terwijl Willem II met 7 spelers van het eerste en 4 van het tweede elftal uitkomt. Kaatsheuvel heeft zijn opstelling eenlgszins veranderd, v. Boxtel neemt de spil plaats in, terwijl Dekkers linksbuiten speelt. Na 3 minuten weet Dekkers den bal langs v. Heeswijk te jagen. Spoedig daarop maakt Willem II door een cornerbal gelijk 1—1. Een tijdje gaan.nu de partijen gelijk op, dan wordt Willem II sterker en weten voor de rust nog 3 maal te doelpunten. Na de rust weet Wooning na 10 minuten den achter stand door een mooi schot te verkleinen tot 2L Dab is het met Kaatsheuvel gedaan en Willem II weet nog 5 maal le doelpunten waarmede het einde komt. Snoens de anders zoo betrouwbare doel man was er dezen middag geheel uit van de 9 doelpunten hadden er zeker 3 a 4 door hem kun-* nen worden voorkomen. In 't Groen de kleine Kautsheuvelsche linksback was dezen middag de sier van het K. S. W. elftal. GEERTRUIDENBERG. Zondag 1.1. speelde Vitesse II een vriend schappelijke wedstrijd tegen C. S. I Breda. Na een mooi gespeelden wedstrijd wist Vitesse II met 41 de zegen te behalen. Sti(nd met de rust was 2—1. had geen vat op Buitenweg. Pelsmacker en I'. Braine waren niet sterk genoeg voor de zen snellen wedstrijd. De Belgische aanval had aanvankelijk geen geluk. Het mangelde aan een behoorlijk schot en de buitenspeler» verstonden de kunst van voorzetten niet geheel en al. Van R. Braine. die wel heel vlug liep, kwamen sporadisch echte voorzetten en Bastin, de kleine dolle man, die zich „als maar" door Dcnis liet ontwapenen, sclioQt te nijdig en te hard naar het midden, waardoor liet voor de hinnen- voorwaartsen lastig werd den bal te fint- vangen en de juiste richting te geven. Oranje won dezen wedstrijd door intel lect, door bezieling en door... snelheid. Dat laatste was hijzonder merkwaardig, wijl we steeds van licht-athletiek standpunt beschouwd, do minderen onzer Zuidelijke na- huren plachten te zijn. Scheidsrechter Retchury tenslotte, heeft zich soms vergist, het tempo van den strijd, dat uiterst rappe verplaatsing eisclite, was den niet zoo jongen heer wel eens te mach tig. Zijn heslist optreden beviel ons. J.l. Zondag speelde H. E. C. haar eersten wed strijd van liet tournooi tegen NV. S. C. welke ein digde in een gelijk spel 11. Hlerdpor kregen de gasten wel wat meer dan zij verdienden. Het grootste gedeelte van den wedstrijd was H. E. C. in liet offensief, maar voor liet doel wou het maar niet vlotten. Daar bij was de W. S. C. ach terhoede in prima conditie vooral de keeper deed het vele werk dat hij te verrichten kreeg onbe rispelijk. Het eerste doelpunt was voor W. S. C. en ontstond voor de rust uit een snellen aanval. Het verdiende tegenpuntje bleef voor de rust uit. Spoedig na de hervatting maakte H. E. C. een zuiver doelpunt hetgeen de scheidsrechter blijk baar ontging. Eenigen tijd daarna bracht J. Ver- hoofstad de partijen op gelijken voet door den hal buiten het bereik van den keeper in het net te deponeeren. Hoewel nog verschillende kansen ontstonden kwam in dezen stand geen verandering meer. Het was jammer dat W. S. C. doör omstandigheden met een paar invallers moest verschijnen. A.s. zoek. Zondag komt „ZALTBOMMEL" I op he li. E. C. 2 speelde j.l. Zondag haar laatsten com petitiewedstrijd tegen Sprang 1. Ook hier werden de punten broederlijk verdeeld. 33 was de uit slag. QUICK. Het was zoowel voor Quick als voor vele voetbal supporters een groote teleurstelling dat de wed strijd tegen S. V. W. moest afgelast worden we gens den slechten toestand van het terrein. Quick heeft nu reeds de toezegging van S. V. W. gekregen, dat zij Zondag a.s. met hun sterkste XI- tal naar Waalwijk zullen komen. Quick 3 heeft Zondag op de serie-wedstrij den te Druilen hanr kaïnpioensnaam op schitte rende wijze hoog gehouden. Eerst speelde Quick tegen W. S. C en won na verlenging met 32. Daarna kwamen de Blauw-Wittcn tegen Baardwijk en won wederom met 21. Daarna moesten onze jongens om den lsten of den 2den prijs spelej-j tegen liet vrijgelote Oisterwijk en hoewel Quick reeds twee zware wedstrijden achter den rug had, HOLLAND—BELGIë 5—0. Zondag is in hot stadion te Amsterdam, onder een record aantal belangstellenden, de wedstrijd HollandBelgië gespeeld, met een onverwacht resultaat, n.l. 5O in het voordeel van Holland. De overwinning was dubbel verdiender is door de Hollanders schitterend, enthousiast gespeeld, maar niet temin hadden de Belgen wel wftt verdiend. Wie in de morgenuren voorspeld zou heb ben. dat Nederland de Belgen met 50 aan de voelhallaars zou lappen, dien had men uitgelachen of een ernstige storing aan zijn "Verstandelijke vermogens toegeschreven. Iloe hel mogelijk geworden is, die berei king van liet gedachte onmogelijke? Naar onze meening aanvankelijk door sterk op den voorgrond tredehd individueel spel (Buitenweg. Denis, v.d. Meulen) dat later, na rust. gevolgd werd door een samen werking zoo eendrachtig, zoo goed en zoo succesvol, als we maar zelden van het Ne derlandsche elftal hebben gezien. Twee spelers hebben in de eerste minuut Nederland een stevige basis verschaft voor de zege, Kiichlin en Buitenweg. De eerste, door twee fanatieke Belgen belaagd, kopte, hoogopspringend een lastigen hal achter waarts voor de voeten van Buitenweg, die zonder dralen partij trok van de opening en een staaltje van opportuniteit ten beste gaf, door in volle vaart langs De Mol te ren nen en den hal naar het doel te jagen, waar Debie, totaal verrast, te laat viel en ge passeerd wercT. Zoo'n misslag in den aan vang schijnt voor Dehie en zijn medespelers wel meer een kwaad voorteeken. We beleef den het tijdens de jongste Olympiade, toen liet Belgische team ook faalde, als gevolg van een doelpunt, dat Verbeeck voor de Zwe den in eigen doel trapte. De tweede fout liet niet lang op zich wachten. Gielens, die gisteren uitstekend voorzette (dat is. wan neer de doelman weifelt'of l*ij moet uitloo- pen of niet) bracht Dehie met zoo'n hooghal aan het aarzelen en Buitenweg was er da delijk hij om te scoren, zooals een lickwaam tennisser dat weet te doen niet een z.g. lang zame. bal. welke precies over het net valt. Buitenweg heeft in zijn eerste schitter- periode (hij is nu in een tweede!) tal van goals op deze wijze gemaakt, ze gaan niet recht op het doel zijn kopballen, maar dwin gen den ongelukkigen. iets te vroeg uitge- loopen doelman tot een zich achterover meestal vergeefs! uitrekken. De '10 voorsprong maakte het Ned. elf tal rustig en toen in ons doelgebied een paar scherpe centers van het Belgische binnen- trio door Denis of Tetzner nog juist getipt konden worden, we dientengevolge de zeker heid er hij kregen, dat Fortuna den Oranje mannen dezen middag gunstig gezind was, voelde men een overwinning, een groote overwinning in aantocht. Larnoe en Griui- monprez kregen kansen, maar schoten slecht, v. <1. Meulen verdedigde onverbeterlijk Wanneer we het aantal keeren hadden kunnen tollen, dat de doelverdedigers in actie zijn geweest, dan zou v. <1. Meulen het heb ben gewonnen, waaruit mag afgeleid worden dat de Belgen meer op de Hollandsche helft zijn geweest, dan de Hollanders op de Bel gische. doch de Oranje-aanvallen waren daar om zooveel gevaarlijker, omdat Buitenweg met liet verrassend openend element werkte. Na Buitenweg noemen we in den Hollandschen aanval onmiddelijk Kiichlin. De II.B.S.'er speelt wat loom, maar zijn techniek en tactiek hoe keurig speelde hij op zijn huurlieden was voor fijnproevers -om van te genieten. Baer kon niet in zijn schaduw staan, zat telkens met zijn beenen in den knoop en slaagde er maar niet in, den bal goed voor de voeten van De Natris te werpen. Hij vergoedde na rust veel, door met „zwerfballen", die nooit in rechte lijn naar. het doel gaan, Dehie in de luren te leggen. Het vijfde doelpunt, vond zijn geboor ten eveneens bij Baer, die als derde hond dienst deed fussehen twee vechtende... Bel gen Toen kreeg de Natris voor liet eerst een doorloophal en kon hij Buitenweg in de ge legenheid stellen. De Amsterdaynner was overigens de minst goede speler van onzen aanval. In de middenlinie blonk v. Heel uit. Zijn topwerk evenaardde dat der Belgen. Van Daaien maakte geen grooten indruk, Hij speelde pootig en werd daarvoor eenige kee ren bestraft. Met een dier beslissingen was men het gansch .niet eens. Gryinmonprez tuimelde met een salto over den stilstaanden Haarlemmer en de Oostenrijker gaf onder algemeen protest vrije schop voor België. Wij vonden die uitspraak niet onjuist. Vóór de Belg sprong, deed van Ditnlen een stapje voorwaarts, ving den duikelaar op en hielp hem den smak maken. Lefèvre schonk voldoening, was echter niet zoo „herrorragend" als gewoonlijk. Bijwij len sloot onze middenlinie niet dicht genoeg aan achter de voorwaartsen, een fout, die na de pauze in liet Belgische kamp zeer dui delijk viel waar te nemen. Het trio Denis, Tetzner en v. d. Meulen kan in één adem worden genoemd. De Groninger verstond zich met den Hagenaar weldra best. Opval lend was dat zij beiden steeds trachtten bij het wegwerken den bal te plaatsen (derde goal, Denis). Hun methode stak heel gun stig af bij het wegkeien der Belgische backs, al schuldigde de dokter in dat opzicht veel minder dan de Mol. En thans nog een enkel woord over de Belgen. Zooals gezegd. De Bie had een off day. Swartenbroeck deed als verdediger te gen onzen linkervleugel goed werk. Fieruns Weer een leerliiuje ver (jet en. De Dordr. Crt. schrijft: liet is nog niet zoo lang geleden, dat een onderwijzeres te Delft een meisje in een vond men haar, plaatjes kijkend en geheel kast zette en vergat. De volgende morgen kalm. Thans is hier ter stede in de R.K. school aan de Vriesestraat een dergelijk geval voor gekomen. Hier echter is het niet zoo bijzon der gunstig verloopen. Een onderwijzeres had het 9-jarige meisje C. K., wonende Kormhout, alhier nagehouden. Zooals meer voorkwam, moest zij echter van 45 uur lessen bij wonen. Zij waarschuwde dan oen barer collega's, die de wegblijvers van hanr overnam. Ongelukkigerwijze vegat zij «lit te doen, en door een noodlottige samenloop van omstandigheden waren er geen andere school blijvers, terwijl bij het sluiten der school door niemand is gecontroleerd of deze door alle leerlingen verlaten was. De kleine bemerkend dat zij geheel alleen in het gebouw aan Haar lot was overgelaten heeft zich danig over stuur gemaakt. Te on geveer vijf uur heeft zy een bovenschuif- raam opengetrokken, een aantal bloempot ten neergezet en is zy tegen liet raam opge klommen. Zicli geen rekenschap van de ge volgen gevend is zij toen S meter naar bene den gesprongen en zoodanig op «le binnen plaats terecht gekomen, dat zij haar reeh- teronderbeeu gebroken en liet zitvlak ver wond heeft. De winkelier van H. uit de Vriesestraat, die bet kind heeft zien vallen, heeft de politie van een en ander in kennis gesteld. Door den geneeskundigen dienst is de stakker per rijtuig naar haar woning vervoerd. Dat de betrokken onderwijzeres, die in- tusschen reeds een reprimande beeft ont vangen, zeer on^er den indruk van liet ge volg barer betreurenswaardige nalatigheid is, is natuurlijk te begrijpen. Maandagmiddag is op het Zandpad te Maarssen de melkwagen van «len veehouder Seit, tengevolge van het schrikken van liet paard in de Vecht gereden., De veehouder zelf en zijn twee jeugdige zoons werden ge red. Toen de knecht onder liet paard van daan werd gehaald, bleek liij reeds te zijn overleden. Onder Wageningen is Maandag de land bouwer E. J. van den Bere, uit Ede, gezeten op zijn fiets, door een auto aangereden. Gis teren is de man aan de gevolgen overleden. Een dramatisch tooneel heeft zich voor het hof van assisen te Versailles afgespeeld. Een 30-jarige vrouw liad zich te verant woorden wegens het dooden van haar echt genoot en de eenige directe getuige van dit feit was liuar 9-jarig zoontje Henri geweest, die voor liet hof het gebeurde moest komen verhalen. Volgens verklaringen van andere getuigen, ha«l de man zyn huwelijksleven met de on gelukkige vrouw tot een tien jaren lang du rend martelaarschap gemaakt. Bijna dagelijksch met «len dood bedreigd, luid de vrouw haar echtgenoot doodgescho ten, op liet oogenblik, dat hij met een mes in de hand op haar was komen toeloopen. De kleine jongen verscheen bleek en be vend voor de rechters en, zijn moeder zien de barstte liy in tranen uit. De president van liet hof poogde hem te kalmeeren en zeide hem, dut liy zijn vader of moeder niet in een slecht daglicht bèlioef- de te stellen, maar eenvoudig moest vertel len, wat liij gezien had. Met nauwelijks hoorbare stem zeide de jongen„Vader kwam vooruitgeloopen met een mes in zijn hand". „Wat deed je moeder?" vroeg <le rechter. „Zy was bang", antwoordde de jongen. „Hield je van je vader?" „Ja, ik hield heel veel van hen alle twee", voegde de kleine er aan toe. Bij dit gezegde begon de moeder van het kind luid te weenen en riep uit: „Mijn arm, lief kind!" De jury-leden, die bij dit tooneel ook tra nen in de oogen voelden wellen, spraken liet „niet schuldig" uit, wanrop de jongen zijn moeder om den luils vloog en kuste.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7