t Wat maken b.v. spreeuw en roek zich dit voorjaar weer verdienstelijk door het vernietigen van legio emelten, die weiden en akkers teisteren Men be- strijdt dit ongedierte door uitstrooiïng van tarwezemelen, vergiftigd met Parijsch groenper Hectare ?5 Kilo zemelen vermengd met 1 Kilo Par i groen. Maar in de eerste plaats moeten we het hebben van onze natuurlijke i bondgenooten de vogels en de mollen. I Ook deze laatste hebben zich geducht geweerd. De landbouwers krijgen er oog voor, en beginnen ook voor de mollen, die ze een tijdlang als t ware te vuur en te zwaard hebben vervolgd, op te komen. Zóó is het goedgeen verdelging, maar beperkingAldus blijft het evenwicht in de natuur be waard. Wat beslist schadelijk is bestrijdt men echter met kracht en volharding. Bijvoorbeeld den runderhorzel ofhorzel- vlieg. Verschillende veehouders zijn er al mee begonnen, toen het vee nog In den stal was; in de wei moet de be strijding thans worden voortgezet. De larven welke zitten Jn de bekende bulten op den rug der dieren, verwijdere men door uitdrukken of met een pincet Wie het kunstje niet goed verstaat, late het zich leeren door een veearts of een ander die het kent. Uit de larven die blijven zitten, komen in deze en de volgende maanden, de horzel- vliegen, welke door het gonzen de koeien verontrusten. De gezondheid der dieren en de melkproductie lijden er door. De vlieg legt haar eitjes op het rund, dit likt de eitjes of larven op de laatste bewegen zich voort door het runderlichaam tot ze in de huid zijn gekomen, in de huid ontstaan gaten Enorm is de schade, over heel het land in de wormhuiden veroorzaakt. Geen wonder, dat men de veehouders algemeen oproept ter bestrijding. Het werk van den enkeling kan niet baten allen te zamen moeten het werk ter hand nemen. Na midden Mei kan men op kleigrond koolrapen zaaien. De grond zij diep los 1 Op het zand wachte men nog tot de 2e week in Juni. Koop het zaad onder garantie't is gebeurd, dat winterraapzaad werd geleverd, en in een geheele streek het gewas mislukte. Zaai op rijen tot 50 c.M. van elkaar, de planten in de rij 30 tot 40 c.M. Gebruikt men een paarde- of handzaaimachine, waarmee het werk vlug opschiet, dan heeft men 2'/2 tot 5 kilo zaad noodig. Men kan thans weer asperges steken, waarvoor een speciaal lang, smal mes wordt gebezigdsteek ze niet te lang, dan zoudt ge de wortels beschadigen, en raak ook niet de er naast staande vrucht. Steek driemaal daags, dan oogst ge blanke goed smakende asperges. We willen hopen, dat de erge nacht vorsten nu uitblijven, en kunnen dus thans onze boonen leggen doe het bij gedeelten, dan oogst ge lang versche malsche vruchten. Voor poste lein is het nu ook den lijdwanneer het althans warm weer isanders wachten we nog gerust. Deze groente gedijt slechts met warmte, dan ont kiemt ze snel, soms in een dag. en is spoedig oogstbaar. Na het zaaien van het zaad dit wat doorharken# en den grond aandrukken schijnt de zon dan het bed met vochtige zakken bedekken. Warmte en vocht zijn noodig. Kent ge bindsla Misschien nietweinigen telen ze. In België, Frankrijk en ook in Engeland kent men ze beter. Men kan ze in deze maand op vochlhoudenden, vrucht baren grond zaaien, 't Worden ook kroppen die zoowel rauw als gestoofd genuttigd kunnen worden. De meesten zullen echter wel de kropsla als slagerecht prefereerenmen kan dan de bindsla stoven. Om ze te doen „kroppen* is het aanleggen van een band dikwijls noodigvandaar de naam. 't Werk gaal nu geregeld door in den tuin zaaien en planten wieden, hakken en schoffelen Verschillende groenten zaait men af en toe, om ze den geheelen zomer te kunnen oogsten, of steeds jong en malsch te hebben. Zoo b v. worteltjes om de drie weken, kropsla om de 14 dagen postelein en kervel e.a. Wie zijn bedden vrij houdt van onkruid bevoordeelt zich zeer't is geen prettig werkje, maar 't loont en geeft veel plezier en voldoening. Is het weer gunstig dan brengen we al eenige bloemen op de perken, b.v. de Pelergonium Zonale. Met een rand van goud- of zilverbonte Zonalen maakt men een mooi perk, zet de grootste achteraan 1 De hoogste planten komen in het midden; geen twee planten va» een bloemenkleur bij elkaar. Wij bre*. gen voorts in de perkenVerbena's Petunia's, Heliotropenze komen in den vollen grond, dus moeten uit de potten gedaan worden. Ook de Laurier, Phormiums Aloe's en andere koude kasplanten mogen op de bestemmings plaats voor den zomer gebracht worden. J.l. Dinsdagavond 7 uur hield de Coöperatieve Boerenleenbank alhier, haar gewone jaarvergadering ouder leiding van haar voorzitter Dr. Kohier. Te ongeveer kwart over zeven opende de voorzitter deze bijeenkomst door de aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen, waarna werd overgegaan tot afhandeling der agenda. Tot secre- 104. Bladwijzer met. zilver gemonteerd taris werd voor dezen avond aangewe- voor t mooiste teefje, voor eigenaars wier 7j0n ,ic secretaris van het bestuur, de CAPELLE. J.l. Maandagavond on geveer 10 uur werden we opgeschrikt door bleek in de het luiden der brandklok. Het dat er brand was uitgebroken woning van J. Meulnian op de Hier ziet men twee do ode honden. Hoe kan men met behulp van vier lijnen irrer leren in die dieren blazen Willem van Gondsvaart. In een oogen- hlik tijd stond huis en schuur in lichte laaie, zoodat aan hlusschen niet te den ken viel. De bewoners, die zich reeds ter ruste hadden hegeven, konden zich nog juist bijtijds in veiligheid brengen. Van het huisraad kon weinig of niets gered worden. Naar wordt medegedeeld dekt assurantie de schade. Ondanks het late avonduur waren honderden nieuws gierigen op de plaats des onheils aan wezig. A.s. Zondag des voorin. 9.30 en des nam. 3.30 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. A. Meyers. Volgende week Donderdag zal het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid'' uit deze gemeente, onder leiding van den heer Christ, deelnemen aan het concours te Wijk bij Heusden. Als verplicht nummer wordt uit ge- Door circa 300 Volenda miner kinderen werd een bezoek (jelyraeh t aan de Bloemententoonstelling te Heemstede, tien foto van de Volendamniertjes, die met veel belangstelling tusschen de bloemen-velden wandelen. GREYHOUNDS. voerd Velléda Ouverture van Felix Boesson en als uitgekozen nummer L'Aurore tl'un hëau jour, fantasie van J. Martin. We wenschen het korps dien dag veel succes toe. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk zal a.s. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds. Wolters uit Sprang. Naar men ons mededeelt is de heet J. Kraak alhier benoemd tot bediende bij de Ned. Spoorwegen aan het sta tion CapelleNieuwevaart. Op a.s. Dinsdag 19 dezer, zal langs de huizen in deze gemeente een col lecte worden gehouden voor den ge- wapenden dienst. heer P. L. F. Treffers, die op verzoek van den voorzitter de notulen der vo rige vergadering voorlas, welke onver anderd werden vastgesteld, waarop volgde voorlezing van de ledenlijst. Hierna werd door den Directeur finan- tieel verslag uitgebracht luidende als volgt De totale omzet der Bank bedroeg gedurende het boekjaar '24 ƒ218710,32. Aan spaargeld werd ontvangen 97964.84 en terugbetaald ƒ79828.35. De gekweekte rente bedroeg voor de spaarders 5467.29, waarvan 923.13 in contanten werd uitbetaald en een bedrag van ƒ4544.16 als spaargeld werd bijgeschreven. In 1924 werd aan nieuwe voorschotten uitgegeven een bedrag van 28100. Het saldo der reeds uitstaande voorschotten bedra gende ƒ35250.werd door terug- en afbetalingen met ƒ9414.64 verminderd, zoodat op 31 Dec. j.l. het totaal wegens Op deze wijze verstrekte gelden bedroeg 53935.36. Aan voorschotrente werd ontvangen ƒ2150,96 en aan provisie ƒ36.18. In loopende rekening werd uitgegeven ƒ92023,05 en terugbetaald 87089.Op het einde van het betrek kelijke boekjaar bedroegen de totale uitgaven in rekening-cour. 135825,39 en de ontvangsten ƒ16668.78. De iu loopende rekening ontvangen rente be droeg 5555.69, de betaalde rente 319.17, de ontvangen provisie 40.09 en de uitgegeven provisie 147.42. Het bedrag dat bij de Centrale was ge plaatst bedroeg gemiddeld 100.000. Het aantal spaarders bedroeg per 31 Dec. j.l. 202. In 1924 kwamen er 18 nieuwe spaarders bij, terwijl er 4 door overlijden en andere reden afgingen, zoodat er een vooruitgang was van 14. Het aantal voorschotnemers nam met 10 toe en verminderde met 7 wegens geheele aflossing. Totale toename der halve 3, zoodat het geheele aantal op het einde des boekjaars bedroeg 62. Het aantal loopende-rekeninghouders was op het einde van 1924 vijftien. Er kwamen twee nieuwe bij. De zuivere winst, welke thans weer op de reserve kan worden gebracht, bedraagt 1064.45. Het bestuur heeft gemeend thans weer te kunnen overgaan tot ver hooging der renté voor de verschillen de disposito's en wel zoo dat voor dag geld 3A en voor jaargeld 4 pet. zal wor den uitgekeerd, zulks niet ingang van 1 Jan. j.l. Ook de raad van toezicht heeft hieraan zijn goedkeuring ge hecht. Blijft de bank in bloei toene men zooals dit afgeloopen jaar ook weer het geval is geweest, dan zal even eens worden overwogen wijziging van den ren testa ndaard voor op te nemen gelden. Op de vraag van den voorzitter of iemand te dezer zake nog iets had te vragen of mede te deelen werd door niemand ingegaan en gaf men alge meen zijn uiterste tevredenheid te ken nen omtrent den loop der zaken. Alsnu kwam aan de orde do verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht en van het bestuur. De af tredenden, O. voor de Poorte en J. Huijsinaii, wer den met groote meerderheid van stem men herkozen. Vervolgens werden de heeren J. Timmermans en J. J. Pruis- sers aangewezen tot het nazien der re kening en balans over het afgeloopen boekjaar, welke in den breede werden toegelicht door den kassier. Beide hoe ren gaven hunne volle tevredenheid te kennen omtrent de gepresteerde werk zaamheden en deelden de vergadering mede, dat een en ander in orde werd bevonden. Ten slotte volgde de ge bruikelijke rondvraag, waarvan nie mand gebruik wenschte te maken, waarna de voorzitter de vergadering sloot en iedereen voldaan huiswaarts keerde. ALMKERK. Op Zaterdag 23 Mei a.s. hoopt de Vereeniging „Schrift en Be lijdenis" in de Consistoriekamer der Herv. Kerk eene ledenvergadering te houden, des avonds 7 uur. Op de j.l. gehouden vergadering van de Herv. Schoolvereen. alhier wer den tot leden van de feestcommissie „Pa Pippel No. 7." EERSTE INTERNATIONALE HONDEN- TENTOONSTELLING, WAALWIJ K. SPECIALE PRIJZEN. CHIENS DE BOUVIER. 29. Zilveren medaille voor den ljeste» reu, F. Pijnenburg met Bruno. 30. Vergulde medaille, uitgeloofd door de Kyn. Club „Rotterdam" voor de beste teef, D* de Jonge met Lieda. 31. Bronzen medaille, uitgeloofd door de Kyn. Club 's Hertogenboscli en Omstreken, voor den besten reu op één na, A. Spierings inet Morhant. de la Lijs. 32. Bronzen medaille voor de beste teel op één na. C-. van Looveren m°t Vergal van Eindhoven. SOITOTSCHE HERF1ERSHONDEN 34. Bronzen medaille voor de beste teef Kinderen van Oudheusden, met Nelly. DTJITSOIIE HERDERSHONDEN. 35. Zilveren beker, uitgeloofd door do. Intern. Buitenlaudersvereenigilig „Fidelitas" te Waalwijk voor den besten reu in do Open klasse. Ch. J. .T. M. A. de Groot met Barree von Transrlienum. 36. Verguld zilveren medaille, uitgelooid door den Weled. beer W. .T. Levenbacil, voor de beste teef in de Open klasse, Arn. v. <1. Grinten metBrunbilde Heidelust. 37. Zilveren medaille voor den besten bond in de Limlte kl. Cli. J. J. M>. A. de Groot met Barrée von Transrlienum. 38. Zilveren lauwerkrans, aangeboden door een liefhebber, voor den liesten reu uit Zuid-Limburg, waarvan de eigenaar woont in Zuid-Limburg en lid is der V. D. H., S. E. Visser met Albert 39. Bronzen medaille voor den besten liond in de Nieuwelingsklasse, Mevr. W. E. Nunnikhoven v. Ooien, met Cliuna von Transrlienum. 40. Bronzen medaille voor den besten hond in de Nationale Fokkersklasse, Arn. v. d. Grinten, met Brunliilde Heidelust. 41. Bronzen medaille voor de beste teef in de Jeugdklasse, G. Brokx met Lnrette. 42. Bronzen medaille, uitgeloofd door do Kyn. Club „Delft en Omstreken" voor den besten bond in de Puppy-klasse, C. Voor ma ns. met Bertrum van der Neustrasse. 43. Bronzen medaille voor den besten reu op één na In de Open klasse, uitgelooid door* den lieer Chr. Pliillippart v. Kempen, S. E. Visser, niet Albert 44. Bronzen medaille, uitgeloofd door de Kyn. Club ,,'s Hertogenboscli en Omstreken" voor de boste teef op één na in de Limite klasse, .Tan Tielen met Mira v. Oldenliove. 45. Kunstvoorwerp, uitgeloofd door don Welod. lieer Jac. Eljkens, voor den boston reu, waarvan de eigenaar lid is der Kyn. Club „Waalwijk en Omstreken", G. W. Koofj- mans met Acis. 46. Bronzen medaille voor do boste tooi op één na in de Open klasse, uitgeloofd dooi de U.K. Waalw. Gymnnstiekvereen., J. v. d. Weegen, met Bertwina von Transrlienum. 47. 12.50 voor den besten reu met kwa lificatie Uitmuntend, mits toebelioorcnde aan een lid of eandidaatlid der V.D.II., Ch. J. J. M. A. de Groot met Barrée von Trans- rhenuni. 49. Bronzen medaille ter beschikking van den keurmeester, F. II. Peperkamp, met Apollo von Dlezeoever. 50. Bronzen medaille tjgr beschikking van den keurmeester, J. S. Lugte, met Bella van 1 ilezeoever. 51. Bronzen medaille ter beschikking van den keurmeester, G. Brokx, niet Lurette. 52. Bronzen medaille ter beschikking van den keurmeester, Jan Tielen, met Mira v. d. Oldenliove. SPANIELS. 66. Zilveren medaille voor den besten hond, C. Bergliegge met Morns. 67. Bronzen medaille voor den besten liond op één na, W. Crielaars, mct^Sjers. DASHONDEN. 68. Bronzen medaille, uitgeloofd door de. Nederl. Teckelclub, voor den besten reu, met. minstens kwalificatie Zeer Goed, v. d. Wijngaerts, met Backer. 69. Bronzen medaille, uitgeloofd door de Nederl. Teckelclub, voor de beste teef, met minstens kwalificatie Zeer Goed, Jean Hom men. niet Haiderösclien. 70. Bronzen medaille voor den besten dwergteekel. J. Roupe-v. d. Voort, met Fnu- sta. TERRIERS. 71. Zilveren medaille voor den besten hond, Mr. J. J. M. H. van der Eerden, met Go Bang Triumph. teef, teef DUITSCHE DWERGPINCHERS. 97. Zilveren medaille voor de beöte u. Valk, met Rlnalda. 99. Bronzen medaille voor dg beste op één na, R. Valk met Citie. DWERG KEESHONDJES. 100. Zilveren medaille voor den besten hond, Mary Dulfer, met Fairyland's Sweet Blacky.' hondjes zijn ingeschreven in liet Stamboek van de Nederlandsclie Miniatuur Keeshon denclub. Mary Dulfer, met Fairyland's Sweet Blacky. MATINS. 73. Bronzen medaille voor den besten hond, Wed. A. ('ooijmans, met Menta. NEW FOUN1 >LANDERS. 75. Zilveren medaille voor den besten hond, L.-T. Ueijers, met Darling van St. John. DUITSCHE DOGGEN. 77. 10.uitgeloofd door den Weled. lieer M. J. II. Denteu'eer voor den besten reu, Jos Klyberg-van Thiel, met Iledwig's Karei. 78. Verguld zilveren medaille voor den besten liond uitgeloofd door den beer P. tV H. Ver wiel. Jos. Klybrg-van Thiel, met Iled wig's Karei. 79. Zilveren medaille voor den besten hond op één na, uitgeloofd door den Zeer geleerden beer Dr. P. J. M. Sweens, J. Spa pens. met Iledwig's Traviata. ROTTWEILERS. Bronzen medaille voor den besten 80. 53. Bronzen medaille, uitgeloofd door de Kyn. Club „Zutfen en Omstreken", voor den besten bond, J. B. J. Timmermans, met Rigo. BAR SOI S. 54. Verguld zilveren medaille voor den besten hond, Mevr. Jhr. C. de Jonge-Kaiser, met Beauty vom Maxim Gorki. 55. Zilveren medaille voor den besten lioud op één na, A. van Roessel met Bedin Sinjawa. 56. Bronzen medaille voor den besten hond op twee na, II. Völker, met Ra va Ga- rauji Gorod. IERSCHE SETTERS. 59, Vermeille medaille voor den besten hond, uitgeloofd door mej. Mary Dulfer, C. .T. Slants met Berber. ENGELSCHK SETTERS. 61. Bronzen medaille voor den besten reu, W. P. C. Eibers, met Juul. 62. Bronzen medaille voor de beste teef, F. Verhoeven, met Corette. DUITSCHE STAANDE HONDEN. 63. Zilveren medaille, uitgeloofd door den Weled. beer C. .T. J. M. Witlox, voor den besten kortharlgen hond, H. J. M. Loeff met Petro. 64. Zilveren medaille voor den besten langharigen bond, A. Gaillard met Hector. 65. Bronzen plaquette, uitgeloofd door do Kyn. Club „Amsterdam", ter beschikking van den keurmeester, H. Lewin, met Tellus von Craeau. hond, uitgeloofd door de Kyn. Club „Zut fen en Omstreken", P. de Jong, met Waldine. 81. bond, BOXERS. Zilveren medaille voor den besten M. G. Vergouw, met Boemel-Petrus. POEDELS. besten 88. Zilveren medaille voor den hond, Alpli. van Delft, met Mylord. DOBERMANN PINCHERS. 85. Zilveren lauwertak, uitgeloofd dooi de Kyn; Club „Raamsdonksveer" voor den besten hond, F. P. F. van den Berg, met Draga van Engelenburg. 86. Bronzen medaille voor den besten hond op één na, S. C. Anten, met Clothilda van Kasteel Bouvigne. 89. Bronzen medaille, uitgeloofd door den Weled. heer H. Klöppel, voor de beste Do- bermann Pinsclier teef, die als vader of moe dor een Grammonthond heeft, F. P. F. van den Berg, met Draga van Engelenburg. DUITSCHE PINCHERS. 90. ZilvereU medaille, uitgeloofd door den heer J. D. G. Leijteus, voor den besten hond, .T. van Oudheusden, met Manchester Lucas. ENGELSCHE BULLDOGGEN. 91. Zilveren medaille voor den besten hond, M. Goyarts, inet White Prince. ITAL. WINDHONDEN. 93. Bronzen medaille voor den besten hond, .Tos. Verwlel, met Lilly.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6