-é burgerlijke stand. flier school gekozen de heeren J. Koop- mans, H. W. Kloots, M. F. van As, W. Paa'ns, O. Kamp en A. de Graaf. Tot lmlpbesteller der Posterijen alhier is benoemd de heer G. v .«Helden. EL8H0UT. Donderdagmorgen ten half zeven uur bezochten de vrouwe lijke leden van de Broederschappen der H. Familie uit Nieuwkuik en Haar steeg liet Genadeoord van O.L. Vrouw, onder leiding der respectieve E.E.H.H. Geestelijken. Na de H. Mis van 7 uur, waaronder generale communie der pelgrims werd de bidkapel bezocht, waar de WelEerw. heer Willems, kapelaan alhier, een toepasselijke rede hield; ten half tien uur plechtige Hoogmis met predicatie en zegen met het Allerheiligste. Hier mede hadden dan ook de vrouwelijke leden dezer aloude en godvruchtige broederschap aan de vrome, jaarlijk- sclie gewoonte gevolg gegeven,, waarin hunne echtgënooten en vaders hen 1.1. Zondag zoo voorbeeldig waren vooraf gegaan. Dinsdagmorgen had hier op het terrein achter café van Hoorn, het Koningschieten der O. L. rouwe- schutse plaats. De wedstrijd welke ten half 11 uur aanving en door den Edel Achtb. heer Burgemeester met het los sen van het eerste schot werd geopend, liad een hoogst aangenaam en vroolijk verloop; steeds hooger steeg het animo om den vogel, welke op een hoogen staak bevestigd was, weg te schieten en om den moed er in te houden, werd dan ook flink aan Bachus en Cadbri- nus geofferd. Te ongeveer 1 uur trof eindelijk een meestersehot van den heer •T. van den Fillaart het doel werd deze onder geestdriftig hoezee-geroep tot „Koning" geproclameerd. Hierna ver toefde het sch ut terscorps nog eenigen tijd in allergezelligst samenzijn. Woensdagavond had in het pa tronaat alhier een vergadering plaats van de Drunennsche Groenten- en Fruitveiling voor de leden alhier. Het voorgelezeil verslag over het boekjaar 11)2-1 bracht eene groote vooruitgang aan het licht en kan men dus met dankbare voldoening op de uitkomsten van dat jaar terugzien. Er werd ken baar gemaakt dat het bestuur van plan was op den ingeslagen weg voort te gaan, welke zulke goede resultaten had opgeleverd. Eene voorgestelde noodzakelijke ver grooting van het veilinggebouw, liet bouwen van een woonhuis voor een dei employe's, benevens eenige nieuwe ver ordeningen in liet belang van den goe den naam en liet finantieel beheer, wer den met algenieene stemmen goedge keurd,, terwijl men de a.s. wijziging- der Statuten zou afwachten, alvorens tot het benoemen van twee nieuwe be stuursleden, voor de aan de beurt zijn de aft redenden, over te gaan. Met den Christel ijken groet werd de vergadering geopend en gesloten. WASPIK. Gistermiddag om 2 uur voor de vrouwen en 's avonds om halfacht voor de mannen werd hier de „Adoro Te" film vertoond en op voor iedereen bevattelijke wijze toe gelicht, een prach'film, die het te Amsterdam gehouden schitterend ge slaagd Eucharistisch Congres in beeld brengt en waarvan iedere voorstelling ons voor den geest toovert, hoe de reis van Z.E Kardinaal Van Rossum den gezant van Z.H. den Paus. van Antwerpen tot Amsterdam een ware zegetocht was, hoe den verheven kerkvorst, als uiting van verknochtheid aan Christus' plaatsbekleeder hier op aarde, aan Z.H. den Paus een spon tane hulde werd gebracht, die nooit te voren hier in ons land een vorst in ontvangst behoefde te nemen en hoe eindelijk Amsterdams stadion zwoegde onder den zwaren last der alles trotseerende drommen van men schen, die bij tienduizenden uit alle oorden der wereld waren saamge stroomd om openlijke belijdenis af te leggen van hun diepgeworteld geloof aan hunnen Eucharistischen Koning. Was het een heerlijke manifestatie, die ongeëvenaard luistervolle processie van Kardinalen, Bisschoppen, Abten en prelaten, reguliere en seculiere geestelijken van allerlei orden, vooraf gegaan en gevolgd door een eerewach' van Malthezer ridders en wereldsche grootwaardigheidsbekleeders statig te zien voortschrijden, een nog machtiger schouwspel vertoonde zich, toen duizenden kinderen, in tegenwoordig heid hunner biddende ouders, uit de handen van een 16 tal priesters het Brood der Engelen mochten nuttigen. Een grandioos gebeuren werd hier vertolkt, waarop R.K. Nederland me recht trotsch mag gaan en waarbij ten volle bleek hoe het Katholiek geloo' in die dagen hoogtij vierde. Moge het „Adoro Te" in de toe komst steeds luider schallen en worde het slotlied, op het einde van het congres, door duizenden kelen aange heven, door alle eeuwen heen over de gansche aarde herhaald„Aan U, o Koning der Eeuwen Op Vrijdag 22 Mei. 's middags om 3 uur, zal er een vergadering worden gehouden van stemgerechtigde ingelanden van den gecombineerden Groot-Waspikschen en Raamsdonk— schen Binnen- en Buitendijkschen- en Overdiepschen Polder onder Waspik en Raamsdonk, in het café van mej. M. de Bont. Onderwerpen ter behandeling: 1. Rekening over 1923—'24. 2. Begrooting over 1925—'26. 3. Verkiezing van een lid van het dagelijksch bestuur voor den heer M. de Roon Mzn. (aftredend) WASPIK Bij de N. V. Scheeps- bouwwerven v/h. P. en A. Ruijtenberg werd met goed gevolg te water gelaten een van staal gebouwd kanaalschip, genaamd „Themor" groot 850 ton, bestemd voor den heer Th. v. d. Horst te Druten. De kiel zal worden gelegd voor een schip van 1360 ton, eveneens voor Nederlandsche rekening. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gemeente treedt Zondagmorgen om 9'/2 uur op 't Veer en des avonds om 6 uur in de kerk op 't Dorp op Ds. Ewoldt. De Eerw. Heer Holtrop, candidaat tot den H. Dienst te Amsterdam, treedt Zondag om 9'/2 en om 5 uur op voor de Ger. kerk op 't Veer. Naar wij vernemen heeft het Prov. Kerkbestuur van N.-Brabant en Limburg den Kerkeraad inzake uitslag stemming Kiescollege in het ongelijk gesteld en is gekozen dhr. M. J. de Rooij Az. HERPT.- In de geeombineerde ver gadering der Dagelijksche Besturen van de Waterschappen behoorende tot het gebied der „Binnen Oude Maas", is besloten om tol herstelling der brug over de Doeversche sluis bij te dragen 50°/o der kosten tot een maximum van f 150,— Omtrent de mededeeling eener wijzi- werpen ontvreemd ten nadeele van den schipper bij wien hij in dienst was. De eisch luidde 8 maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger mr. Van Meerwijk te Den Bosch vroeg een onderzoek naar de geestvermogens van beklaagde en pleitte subs, clementie. De rechtbank ging in raadkamer, waarna een psichiatrisch onderzoek op beklaagde werd gelast en diens ge vangenhouding bevolen. KANTONGERECHT. Voor het Kantongerecht te Den Bosch hadden zich te verantwoorden F. W. S. en J. H. A. v. E., beiden te 's Bosch, be klaagd ter zake, dat zij tijdens de staking aan de Drukkerij Cordens al hier een werkwillige hinderlijk hebben gevolgd. Het O. M. eischte tegen ieder der beklaagden 14 dagen hechtenis. SPORT. H.E.C. TOURNOOI. Zooals we reeds berichtten komt morgen B.V.V. 2 bij H,E,C. op bezoek Had H.E C. j.l. Zondag een sterken tegenstander, morgen zal dit niet min der zijn, want het volledige tweede elftal zal H.E.C. partij geven. De op stelling is als volgt: A. v. d. Bosch. H. Meyer, F. Roos, J. Verharen, J. Starenberg, Z. Burgerhof, P. Taks, J, Henkelman, J. de Rooy, j. van Strijp, Th. Herwijnen. &Wat deze ploeg kan presteeren is hier voldoende bekend. Zij staan be kend voor haar watervlug en mooi combinatiespel. De H.E.C. achterhoede zal dus morgen gelegenheid genoeg krijgen om hare capaciteiten te toonen. - Maar ook de voorhoede zal haar beste W. S. C. II zal morgen haar laatsten uitwedstrijd voor den Br. V. B. gaan spelen tegen Dongen III. R. W- B. De seriewedstrijden van B. W. B, zijn uitgesteld tot 14, '21 en '28 Juni. Zondag 17 Mei speelt R. W. B. met twee elftallen te Vlijmen. Donderdag '21 Mei op het R. W. B. terrein R. W. BVlijmen en R. W. B. 2Vlijmen 2. 24 Mei gaat R. W. B. naar Oisterwijk om deel te nemen aan het tournooi te geven door Oisterwijk, R. W. B. speelt om 2 uur tegen Oisterwijk, terwijl na dezen wedstrijd, R. W. B. 2 een vriend- schappelijken wedstrijd zal spelen te gen Oisterwijk 2. Oisterwijk komt op later te bepalen datum op het R. W- B.-terrein een vriendschappelijken wedstrijd spelen. 7 Juni speelt R. W. B. tegen H. E. C., voor het H. E. C.-lournooi. De Quick-Serie-wedstrijden. Zooals wij reeds eerder meldden or ganiseert Quick Serie-wedstrijden op 21 Mei (O. H- Hemelvaart), 24 Mei en 1 Juni. Gezien de kostbare prijzen wel ke Quick beschikbaar heeft gesteld is de deelname ook schitterend. Speelde Quick andere jaren zelf niet mee in hare serie-wedstrijden, thans heeft zij gemeend ook mede te dingen naar de prijzen en wat betreft de belangstel ling, die zal er niet minder om zijn. De volgende clubs hebben ingeschre ven; K. S. W. T, Kaatsheuvel; W. S. C. I, Waalwijk; Quick I, Waalwijk; Wil lem II 2 Tilburg, kampioen Zuid. 3de klas C.; B. V. V- 1 en 2 Comb. 's-Bosch; Roodb. 1 Zuid 2de klas N. V. B.; Eind hoven 3, ongeslagen kamp. B. V. B. Ie klas; Berlicum I, Breda. Er staan de sportliefhebbers weder om enkele Zondagen van pracht-voet- balwedstrijden te wachten en evenals OMEttmirfl(D)NA[l[E V(D)€)(R SCIHHBlEfl LEDO OfttDOJSUtROQ: WAAOWVtK -éMJ A^dp /^ffiCWOTIECÏÏIEN URGtNTOHSIBMMEAlU V.(&E5¥IIH B®(UWAfl - wA&LwytK Laat ons een degelijk en flink comité vormen. Allen op dus ter vergade- ring. Namens de voetbalvereen. „Quick", H. v. Engelen, Voorzitter. De Postdulveovereenlgiog »De Ordonnans* hield Zondag 3 Mei een wedvlucht vanuit Mon« (België). De prijsen werden behaald ala volgt 1, 9 H. Hensen 2 A. v. Bokhoven 3, 4, 8 W. v. Bokhoven; 5, 7, 11 Jos. de Folter6, 10, 12 Piet van Belnen. Eerste duif 11.43.4, laatste 11 53.37. Zondag 10 Mei hield bovengenoemde vereenlglng een wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk). De prijzen werden behaald ala volgt 1, 3, 10, 11 Jos. de Folter; 2, 8 W. v. Bokhoven 3, 7 Gebr. de Folter 4. 12 H. Hensen 6 Jan v. Bokhoven 9 Piet van Belnen. Eerste duif 10.32.42, laatste 11 46.20. J 1. Zondag hield de Postduiven vereniging >De Luchtverkenners*, ge vestigd bij den heer W. v. Helvolrt, een wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk). De eerste duif werd geconstateerd om 10 59.30, de laatste om 11.28 56. De uitslag was als volgt 1 Am. Lombarts 2, 6, 9, 13 C. Lommers3, 8, 10 J, C. Pullens 4 Gebr. Maas; 5 G. v. Helvolrt; 7, 11 v. d. Heuvel; 12 Gebr. v. Gelderen. Ie overdulf G. Mulders en 2e over— duif A. Krol. De Postduif te Waalwijk. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.l. eene wedvlucht met oude duiven van uit Noyon, Frankrijk; in concours 92 duiven, vermoedelijk ge lost om 7 uur- De prijzen werden be haald als volgt: Adr. Stokwielder 1 en 9 prijs; Jac. Simons, 2 en 19 prijs; A. Leitens 3 en 18 prijs; S. Schalken 4 pr.; J. v. Delft 5, 11 en 20 pr.; J. v. Hape ren 6 pr.; Hok de Luchtbode 7 pr.; A. v. d Houdt 8 pr.; J. Horman 19 pr.; J. Alexsie 12 pr.; Jac. v. cl. Pennen 13 pr.; B. v. d. Pennen 14 pr.; Ant. v. Eijck 15 pr-; P. Schoemans 10 pr.; J. Muskens 17, 21 en 22 pr.; J. v. Engelen 23 pr.; aankomst 1ste duif 10 u. 40 I m. 50 sec. BESOIJEN. Zondag 10 Mei hield de Postduivenvereen. „Besoijen" een wedvlucht van uit Noyon, waarvan de prijzen werden behaald als volgt: te C V, Oers; 2, 5, 9 12 en 10 J. Treffers 3 en 7 Th. Bakkers; 4, 15, 17 en 18 Joh. E- Verhagen; 0 H. van Helvoirt; 8 Jac. Pullens; 10 J. v. Beek; 11, 13 en 19 Hens; 14 C. Verhulst. Eerste prijswin nende duif 10-50-50. KAATSHEUVEL. Zondag 10 Mei hield de P. V. de Luchtvaart gevestigd bij T. Treffers een wedvlucht van uit Noyon. De prijzen werden behaald als volgt1. H- Dekkers, 2 en 4 Am. Zwart 3, 9 en 14 1). de Bie, 5 en 10 A. Kerst, 0 en 18 A. v. Moergestel; 7 J. A.Verha- 1 gen, 8 C. Nerings, 11 en 13 A. Versteeg, 12 .1. Hulst, 15 J. Treffers, 10 G. Tref fers, 1ste overduif C. Nerings. ;ing van het bijzonder Reglement van iet Waterschap ontspon zich eenig debat waaruit was op te merken, dat door het Bestuur van het Waterschap de Binnenpolder Vlijmen pogingen werden in het werk gesteld om tot een wijziging te komen, dat deze wijzigin gen totaal het belang van Vlijmen beoogen zonder evenwel rekening te houden met de nadeelige gevolgen die hieruit voor een ander kunnen voort vloeien. Volgens een in onze gemeente hangende publicatie kunnen op den dag der candidaatstelling voor leden van de Tweede Kamer ook ter secre tarie onzer gemeente candidatenlijsten ingeleverd worden. 's BOSCH. De gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft gisteren besloten om de 6 pCt. leening van 1924, groot f Vj2 millioen te converteeren in een 5 pets. leening met de Rijkspostspaar bank tegen een koers van 97'/, pet De nieuwe leening zal een looptijd hebben van 40 jaar. RECHTSZAKEN. Uitspraken Bossche Rechtbank. De rechtbank uitspraak doende ver oordeelde P. Th R te Eindhoven wegens poging tot doodslag op een politieagent te Eindhoven tot 4 jaar gevangenisstraf. De eisch was 3 jaar. R. A B., 20 jaar, te 's Hertogenbosch, thans gedetineerd, had op 30 Jan. 1924 een gouden horloge, een bedrag aan geld en nog verschillende andere vo r beentje voor moeten zetten om tegen zoo'n verdediging kans op succes te hebben. We gelooven wel dat H.E.C. morgen haar zwaarsten wedstrijd te spelen krijgt. We hopen echter dat H E.C. morgen wederom goed partij zal geven en er een vlug en vurig spel tegen over zal stellen, B.V.V. heeft het vorig jaar op de seriewedstrijden van H.E C. ook den eersten prijs behaald en zou den dat nu zeker weer graag herhalen. Zij hebben zeer zeker een mooie kans maar H.E.C. speelt tegen de beste ploegen ook haar beste spel Of zij tegen een tweeden klasser kans op succes zullen hebben dient te worden afgewacht. Zonder twijfel staat ons dus morgen weer een mooie wed strijd te wachten en zullen de sport liefhebbers op het H,EC. terrein weer kunnen genieten, We hopen dan ook dat zeer velen zullen opkomen om van dezen interessanten wedstrijd ge tuigen te zijn. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana na een lange rust-periode wederom een vriend schappelijke wedstrijd en zal zij als gast ontvangen een sterk elftal van K. S. W. uit Kaatsheuvel, dat zich komt meten met onze geel-zwartenzoodat er een spannende wedstrijd te wachten staat. Aanvang 2 uur, om half een speelt Juliana 3 tegen W. S- C.' 3. W. S. C. zal morgen, op uitnoodiging door de vereeniging Willem II, in het Sportpark te Tilburg een wedstrijd gaan spelen legen de Willem II-reser ves, die voor eenige weken na feilen strijd tol de 2de klasse wisten te pro- moveeren. De wedstrijd zal om half 3 aanvangen. vorige jaren zal het aan belangstelling niet ontbreken. Voetbal. Vitesse l speelt Zondag a.s. een vriendschappelijke wedstrijd tegen D.V.S Tilburg. Daar D.V.S. zich in de competities der R K. zich altijd voor Vitesse als een geduchte tegenstander heeft laten kennen, twijfelen we niet of het zal Zondag weer een mooie ontmoeting zijn. Korfbal, WAALWIJK. Geboorten: Ant. Huh- Michel, z. v. A. v. Schijndel en van C. H. J. G. van Thiel; IIul). A. M., z. v. W. A. Baaijens en W. Buys; Geertje d. v. A. Faro en van G- v. Enkhuizen; Ant. F. z. v. Jacob Tijkstra en A. Putstra; Elis. M. d. v. H. A. Schalken en van H. M. J. Dekkers; Jan z. v. B. A. v. Dongen en Adr. Boer. H u w.-a angiften: Joh. G. v. d. Meerakker 22 j. on A. Th. van Schaijk 19 jJan M. Nieuwenhuizen 57 j- en Adr. M. v. Pelt 43 j.; W. P. Braspen ning 28 jaar en C. T. Treffers '24 j.; Ja cobus Both 53 jaar en Hendrika Joh. Both 57 j. H u w e 1 ij k e n: Ger. A. Janssen, wed. van Agnes M. de Rooij 48 j. en M. B.LE.l. speelt Zaterdagmiddag 4 uur Keizer 44 j.; Joh. B. Claassen 2/ j. en tegen „de Hero" te Breda. We wen- A. M- v.Balkom 23 jg Ger. eenman 20 schen B.L.EI. een even mooi succes |j toe als vorigen Zaterdag. (Ingezonden). Waalwijk,14 Mei 1925. Geachte Redactie! Gaarne zou ondergeteekende nog maals U willen verzoeken een klein plaatsje al' te slaan onder Sportnieuws in Uw blad van a s. Zaterdag 16 Mei, waarvoor hij voorbaat mijn dank. Oproep! Hiermede worden alle besturen van de bestaande sportvereenigingen in Waalwijk en omgeving, alsmede alle sportvrienden en verdere belangstel lenden uitgenoodigd ter vergadering op Dinsdag 19'Mei 's avonds om half negen in de zaal „Musis Sacrum van hotel de Twee Kolommen, ter oprich ting van een comité ter inzameling van gelden ten bate van het N. O. C. om al- zoo mede te werken tot instabil kom ing der IX Olympiade in Amsterdam. en Joh. P. Klerx 26 j. Overlijden: geene. Vertrokken personen: Cor nel ia J. Hoek naar Noordwijk-Binnen; Maria E. E. v. d. Ven naar 's-Bosch; Willem H. G. Heupermans en gezin naar Utrecht; Johanna E. Klerx naar Ankelveen; Lud- v. Eelhen naar lij men. Ingekomen p e r s o n e n: J. 1'. A. Pijnenburg van Tilburg; Henrica C. M. Opbeek van Noordwijk; Greitje Weurding van Eethen; Johanna J. C. v. Dijk van Breda; Hendrika Langer- mans van Waspik; Arend W. Wendte en gezin v^m Den Haag; M. '1. Kort hout van 's Bosch; Johanna Koenen van Sprang-Capelle; Maria Schellekens van Waspik; L. Waissbach van Brail Duitschland. Abonneert op en Adverteert in tfDE EO HO VAJf HET ZUIDEN?' het meeat geleeen blad in de Lang itraat en Omgeving. BIJ DE STAKING. DUIVENSPORT. WAALWIJK. POGING TOT DOODSLAG. DIEFSTAL. geertruidenberg.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7