Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. I Broodsoorten en Beschuit NUMMER 43 ZATERDAG 30 MEI 1925 48e JAARGANG. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. x Telegr.-Adres: ECHO. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 29 Mei 1925. De Kamer van Koophandel voor de Langstraat te Waalwijk brengt onder de aandacht van belanghebben den, dat thans alle telefoonkantoren en -stations in Nederland tot het tele foonverkeer met Engeland zijn toege treden. Op grond van art. 6 van het tusschen Nederland en Polen gesloten Handelsverdrag, dat op 6 Juni e.k. in werking treedt, moeten producten en koopwaren van Nederlandschen of Nederlandsch Indischen oorsprong, die uit Nederland naar Polen worden uitgevoerd en waarvoor aanspraak op vermindering der invoerrechten in Polen wordt gemaakt, vergezeld zijn van eerr certificaat van oorsprong afgegeven door de Kamers van Koop handel, onder welke de verzender ressorteert. Inlichtingen ten aanzien van den vorm en den inhoud dezer certificaten verstrekt de Kamer van Koophandel voor de Langstraat. Raadhuis, Waal wijk. De heer M. Beerens, Waalwijk heeft zijn Engroshandel in leder overgedragen aan zijn zoon J. A. Beerens, die deze zal voortzetten met de heeren Vermeer en De Leeuw, onder de firma Vermeer, De Leeuw Beerens. Wij gunnen den heer M. Beerens. die zich bijna 50 jaren met de meeste accuratesse aan het leervak heeft gewijd, nog tal van jaren een welverdiende rust. 2de Pinksterdag worden de finale der ,Qulck" s8rie wedstrijden gespeeld. Reeds vele aanvragen om inlich tingen betreffende 't exposeeren van werkstukken van maatschoenmakers en enkele van schoenstikkers op de l Internationale Tentoonstelling te Waal wijk, kwamen bij den Secretaris van hetComité voor de Maatschoenmakerij, de heer Friso Huykman. binnen. Alle aanvragen worden in de naaste dagen afzonderlijk beantwoord, een en ander wacht op de in druk zijnde inschrijvingsformulieren e.d. Om echter eventueele inzenders reeds gelegenheid te geven ter zake een beslissing te nemen en opdat aan het maken van de werkstukken be gonnen kan worden, zij voorloopig vermeld dat: Alle inzendingen van maatschoeisel en wat daarmede verband houdt, zullen worden ondergebracht in een groote speciaal hiervoor door de Ned. Groep van Maatschoenmakers ge huurde en in te richten stand. Het uitpakken, plaatsen, schoon houden en terugzenden van de werk stukken geschiedt door bovengenoemde groep, zoodat inzenders gevrijwaard zijn van dergelijke bemoeiingen. De prijs van standruimte is f 15. per M2. Kleinere inzendingen f3.50 voor elk paar in te zenden schoenen. De firmanaam en het adres van inzenders kan bij resp. inzendingen op voor bezoekers der tentoonstelling duidelijk zichtbare wijze vermeld worden. Bekroningen zullen worden be schikbaar gesteld voor Afdeeling 1 klasse A. Schoeisel in luxe uitvoering voor normale voeten of voeten met geringe afwijkingen Afdeeling I klasse B. Sportschoeisel. (Rij—, jachtberg—tennisschoeisel e.d.); Afdeeling 1 klasse C. Schoeisel in eenvoudige uitvoering voor normale voeten of voeten met geringe afwijking. Afdeeling 2 klasse A. Schoeisel in luxe uitvoering voor voeten met be langrijke afwijkingen Afdeeling 2 klasse B. Schoeisel in eenvoudige uitvoering voor voeten met belangrijke afwijkingen. Verdere inlichtingen te bekomen bij den Secr. van het Comité voor de Maatschoenmakerij Frisco Huykman, Bilderdijkstr. 98, Den Haag. Even komen wij nog terug op de i stallatie van hetDames-versierings comité voor de Tentoonstelling In de Donderdag 1.1. gehouden ver gadering van dit comité werd besloten onmiddelijk na Pinksteren een groote collecte te houden bij de Waalwijksche ingezetenen, uit welker opbrengst de kosten voor de versiering moeten worden bestreden Evenals in 1903 is ook thans Waal wijk de eer te beurt gevallen, tot de Tentoonstellingsplaats te worden ver- kozen, Op deze Tentoonstelling zullen onze Waalwijksche fabrikanten de eer en den goeden naam van het Waalwijksche fabrikaat hoog houden en daarmede ook de naam van Waalwijks arbeids krachten. Allen, patroons zoowel als arbeiders zullen er een eer in stellen en al het mogelijke doen om op deze Tentoon stelling een goed figuur te maken. Doch ook de Tenstelling behoort in alle onderdeden dusdanig te zijn, dat Waalwijk toont volkomen de eer. die haar te beurt viel waardig te zijn. Een goede afwerking is daartoe op de eerste plaats noodzakelijk en deze moeilijke taak nam het bovengenoemde Damescomilé geheel vrijwillig op zich. Welnu Waalwijkers, toont dan dat gij werkelijk ook wat voelt voor de eer en goeden naam van uw plaats. De zaak van de Tentoonstelling is mede de zaak geworden van ieder oprecht Waalwijker. Draagt in ruime mate bij, opdat het Damescomité in staat gesteld wordt, de versiering geheel in overeenstemming te brengen met de grootsche gebouwen, waardoor het cachet van de Tentoonstelling aan merkelijk wordt verhoogd. Gij zult moeten bewijzen, dat inder tijd de Bond van Schoenfabrikanten juist gezien heeft met de keuze, voor het houden der Tentoonstelling op Waalwijk te laten vallen. Op uitnoodiging van den WEerw. heer kapelaan v. B« rkel had gister avond een bijeenkomst plaats in het Patronaatsgebouw van mannen en jongens uit de St. Clemensparochie, waarin zijn Eerw. een korte uiteen zetting gaf van de plannen voor de feestviering bij gelegenheid van het zilveren priesterjubileum van den ZEw heer pastoor v. Erp. op Dinsdag 9 juni as. Tevens waren voor de ver siering van kerk, kerkplein, pastorie en patronaat, naast de reeds toegezegde hulp van timmerlieden en schilders uit de parochie, nog vele rappe handen noodig en spr. hoopte dat zich uit de vergadering een flink getal daarvoor beschikbaar zou stellen. In hoofdzaak zal de feestviering als volgt plaats hebben 's Avonds te voren, dus Maandag avond, zal het feest worden ingezet met klokkengelui en vermoedelijk met een plechtig Lof Den volgenden dag, op den eigen lijken feestdag, behoort de geheele parochie te vlaggen en zal 's morgens door den ZEw. jubilaris eene plechtige H Mis van dankzegging worden op gedragen, geassisteerd door zijne beide Eerw. broers, welke door het gemengd koor (mannen en jongens) zal worden gezongen. Bij zijn intrede in de kerk zal dit koor den jubilaris ook het „Tu es Petrus" toezingen. De feest rede in deze H Mis zal worden ge houden door den ZEw pater Urbanus O.C., broeder van den ZEw. jubilaris Na de H. Mis zal de receptie ge houden worden, terwijl in den na middag het feest meer intiem door den zeer uitgebreiden familiekring zal worden gevierd Des avonds zal door de Patronaats harmonie en de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" op een voor de pastorie op te richten kiosk een concert worden gegeven. Daarna taptoe door de parochie. Den volgenden dag, Woensdag, wordt er 's avonds in het Patronaats- gebouw een huldigingsavond georga niseerd, waarin de verschillende ver- eeniglngen hunne geschenken aan den zilveren jubilaris zullen aanbieden en de Patronaatsharmonie en het R K.Zang- koor ter opluistering verschillende nummers zullen doen hooren. Dezen avond hebben alleen mannen en jongens toegang. Donderdagavond heeft de huldigings- avond voor de vrouwen en meisjes plaats Naast het aanbieden van ver schillende kerksieraden, enz. door de Meisjescongregatie, zal de avond wor den opgeluisterd door Tooneel van de Piopagandaclub en een feestcantate door de zangeressen der Congregatie. Donderdagmorgen zullen ook de kinderen den ZEw. heer pastoor eene aubade brengen, verder verschillende stukjes en gymnastische oefeningen uitroeren en ook hun geschenk aan bieden. De versiering bij deze feestelijke gelegenheid van de kerk, het kerk plein, de pastorie en het patronaat belooft ook zeer smaakvol te zullen worden. Geen overdreven drukke ver- siering met mast en guirlandes, doch een sobere maar zeer kunstzinnige, artistieke versiering, met tapijten, loopers, palmen, enz. De firma Vroom Dreesmann is als altijd weer zoo bereidwillig om voor een zeer groote waarde aan tapijten, loopers, fluweel, enz. in bruikleen af te staan, ja zelfs nog de noodige krachten beschikbaar te stellen om alles mede op zoo kunstzinnig mogelijke wijze aan te brengen. Voor de kerk zal een groote boog worden opgericht, rustend op twee witte zuilen. Ook het plein zal verder versierd worden. In het portaal der kerk worden vloer en wanden met Perzische tapijten bedekt, eenige pal men geplaatst enz. Door de geheele lengte van de kerk zal een breeden looper gelegd worden, de pilaren met tropheën behangen, waarop toepasse lijke teksten en afbeeldingen. Op de kapiteelen van de pilaren zullen bloe men aangebracht worden Boven uit de ramen van het middenschip zullen Smyrna-tapijten afhangen, terwijl de spitsbogen met klimop zullen worden versierd. Ook het altaar zal prijken in een zeer kunstige versiering van kaarsen, bloemen en tapijten. Aan den ingang der pastorie zal een z.g. markies of baldakijn worden aangebracht Verder langs de ramen bloemen enz. Ook het patronaat wordt in een passend feestkleed gestoken Alles wijst er dus op dat wij hier een feestviering krijgen de hooge beteekenis van het zilveren priester jubileum waardig en dat ook op waardige wijze zal vertolken de achting en toewijding die de parochianen hun beminden herder toedragen. Staande de vergadering gaf zich aanstonds het noodige aantal mannen en jongens op, die mede behulpzaam zullen zijn met het aanbrengen der versieringen, waarmee volgende week een aanvang zal worden gemaakt om alles tijdig gereed te doen zijn. Wanneer nu nog een heerlijk Juni zonnetje het feest mede wil komen opluisteren zal dit in alle opzichten slagen en ook van buiten de parochie veel belangstelling trekken. Enorme belangstelling bestaat er voor de slot wedstrijden der „Quick" serie. Het dempen van den spoorsloot vlot niet zoo goed als men aanvanke lijk had gedacht. In hoofdzaak moet zulks worden toegeschreven aan het feit dat men over het algemeen genomen van het publiek niet die medewerking heeft verkregen waarop men redelijkerwijze had gehoopt. Het is bekend dat er fabrikanten zijn die met 100 en meer karren vuil er afval zitten te kijken, maar deze ingrediënten niet daarheen laten bren gen. Laat men toch bedenken dat alleen door samenwerking iets kan worden verkregen. Uit een Zuid-Afrikaansch blad, hetwelk in Johannesburg wordt uit gegeven, nemen wij eenige artikelen over, welke te meer interressant zijn. daar het hier de prestaties in den vreemde betreft van een Waalwijker, nl. de heer G. Wingels, die zooals bekend voor enkele jaren naar Zuid Afrika vertrok ONZE 34827 staan voortdurend onder controle van het STATION VOOR MAALDERIJ EN BAKKERIJ te Wageningen waar door U steeds verzekerd is van de beste kwaliteit te ontvangen. M. C. PULLES-HEESBEEN Grootestraat Waalwjk Artistieke schoenen. De „Art Shoe Manufacturers" van Breestraat no. 205 te Johannesburg hebben willicht een van de voor naamste collecties tentoongesteld in de Zuid Afrikaansche Industrie Hal. De tentoongestelde schoenen zijn wei nig in aantal, buitengewoon weinig, maar ze zijn elegant, nieuw en eenig in hun soort. Mr. G Wingels is de ontwerper. Het gemaakte werk gaat niet naar winkeliers. Alles wordt op maat ge maakt De ontwerpen zijn origineel. De dames kiezen zelf de grondstoffen en de schoenen worden in overeenstem ming met de kleeding gemaakt. Daar is o a. de gevlochten schoen met de gesp van voren inplaats van opzij Daar is een monsterschoen, waarvan de voor- en achtergedeelten uit strook jes bestaan, die op kunstvolle wijze dooreengeweven, elk afzonderlijk uit drie verschillende kleuren leer zijn samengesteld. Dan vinden wij er nog de tegen woordige Parijsche mode schoenen, deor Mr. G. Wingels uitgesneden naar zijn eigen ontwerp, met afhan gende gouden en zilveren kwasten. Een dergelijke industrie verdient zeer zeker steun en aanmoediging Het 'astige vraagstuk van juist passend sch eisel voor vrouwen, die de belangrijkheid van onberispelijk geschoeid te zijn. inzien, is gelukkig opgelost door de vestiging van „The Art Shoe Manufactuiy"' op no. 205 Breestaat Johannesburg. Hier worden schoenen gemaakt vol gens bijzondere en origineele ont werpen, gelijkwaardig aan de fijne fabrikaten van Parijs en Weenen lichte, luchtige brocaat avondschoenen, schoenen die bij de kleeding passen, wandelschoenen, op voortreffelijke wijze ontworpen, van de nieuwste leersoorten, gemaakt om aan de meest kieskeurige mode eischen te voldoen. Met ieder model is op knappe wijze beoogd, de persoonlijkheid van den drager uit te drukken en daar het gefabriceerd wordt, volgens weten schappelijk nauwkeurige meting, is de mogelijkheid van slecht passen tot in de kleinste onderdeden uit gesloten. Dames, die tot dusverre genood zaakt zijn geweest een no. 5 schoen aan een no 3 voet te dragen, kunnen nu ervaren wat een heerlijk gevoel, volmaakte voetdracht is, hetgeen sléchts mogelijk is met goed passende schoe nen, die daardoor ook hun mooi ge vormde lijnen veel langer behouden dan winkelschoenen. Men kan er zeker van zijn dat vele dames blij zullen zijn te weten, dat zij niet langer met het aanvullen van hun voorraad schoenen behoeven te wachten tot zij Europa bezoeken De ontwerper, Mr. Gerrit Wingels, die tevens de bestuurder is van deze ondernemende zaak, is ongetwijfeld een begaafd meester in de schoen makerskunst. Hij werd o a bekroond met een gouden medaille op de Weensche Tentoonstelling van Juli 1922 voor artistieke stijl en accurate pasvorm. Hij brengt naar dit land een eenige kennis, verworven in de wereld beroemde fabrieken van Europa, welker bekoorlijke voortbrengselen den voet sieren van de wereldleidsters der mode. Met voldoening nemen wij dan ook waar, dat Zuid-Afnka opnieuw een stap voorwaarts heeft gedaan in het voorzien van eigen behoeften. Verslag van het Comité voor de Eerste Internationale Hondententoonstelling, gehouden te Waalwijk op 26 April 1925. Reeds in 1924 werden door onze Vereeniging pogingen aangewend om in Waalwijk een hondententoonstelling te houden, doch daar de aanvrage daartoe eerst te laat kon worden in gediend kon voor een behoorlijken datum geen toestemming meer van den Raad van Beheer worden verkregen. Tijdig werd echter toestemming ge vraagd voor 19^5. welke dan ook werd verleend voor eene Tentoonstelling van alle rassen, te houden op 26 April 1925 Toen evenwel bekend werd dat in ,'s Hertogenbosch slechts veertien dagen van te voren eenzelfde tentoon stelling zou worden gehouden was het Bestuur toch nog huiverig om met een voorstel te komen. In de algemeene vergadering van 11 Februari 1925 werd de zaak dan ook van alle kanten bekeken en vooral de finantieele bezwaren goed onder de oogen gezien. Door het Bestuur was een voorloopige begrooting gemaakt, volgens welke de inkomsten de uit gaven zouden dekken, iets wat zeer zeker een verblijdend vooruitzicht was, daar de Vereeniging slechis over een klein kassaldo te beschikken had. Nadat het voor en tegen voldoende gewikt en gewogen was, werd besloten de tentoonstelling, ondanks de moeilijke omstandigheden, toch te houden Een Comité werd gevormd bestaande uit de Heeren Eibers (Voorzitter), Broek (secretaris-penningmeester). Bakkers (2e secretaris-penningmLeijten. Pulles en Verwiel, hetwelk voor het feit ge steld werd te zorgen dat er te Waalwijk een Hondententoonstelling zou worden gehouden deze gemeente waardig, wat wilde zeggen dat iets grootsch tot stand moest worden gebracht. Het Comité wachtte dus een zware taak. Wij hadden echter die taak op ons genomen en moesten en zouden haar volbrengen. Dat dit niet gemakkelijk zou gaan. konden wij toen nog niet beseffen, maar al spoedig zouden wij ervaren, dat ook het goed opzetten eener Hondententoonstelling veel werk met zich brengt Direct werd begonnen met de voor bereidende werkzaamheden en op de eerste plaats, zooals gewoonlijk met dergelijke ondernemingen het geval is, met het .bedelen" Dit bedelen ge schiedde heel fatsoenlijk door het rondzenden van een 400 briefjes, welke op aanlokkelijke wijze tot het schenken van prijzen aanspoorden. Hadden wij aanvankelijk gemeend dat er van de 400 briefjes zeker ingevuld terug zouden komen, wij moesten al spoedig constateeren dat slechts weinigen van bedelen gediend zijn of zich voor de kynologie interesseeren Toen dit legen liep, zaten wij echter niet bij de pakken neer, doch togen er persoonlijk op uit om gelden in te zamelen. Hierbij wer- den wij flink terzijde gestaan door vele leden buiten het Comiié welke wij daarvoor nogmaals dank zeggen. De giften stroomden binnen en toonde Waalwijk zich dus weer één. waar het er op aankwam de reputatie te hand haven, dat in deze gemeente iedere tentoonstelling moest slagen Alleen uit Waalwijk mochten wij f 400 ontvangen, hetgeen met de giften van buiten de gemeente een bedrag vormde van f 507 Intusschen was reeds aangevangen met het werven van advertenties, het geen, dank zij de spraakzaamheid van enkele heeren, al even goed van stapel liep als het bedelen Wij mochten voor het programma en de catalogus 56 advertenties plaatsen tot een gezamen- Waalwyksvhe en Langstraatscbe Courant Dit blad verschijnt WOENSDAG EN ZATERDAG. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco per post door het geheele rflk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Prfls der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. By contract flink rabat. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 1