lijk bedrag van f 244.- lende inzendingen Voor een finantieel fiasco behoefden geëxposeerd, wij thans niet meer te vreezen, want met deze ontvangsten alleen bereikten wij reeds het debetbedrag der door het Bestuur voorloopig opgemaakte begrooting. Dat van een dergelijke onderneming geen begrip is te vormen, althans wat de finantieele zijde betreft, zal U uit het verslag van den Penning meester blijken. Thans was aan de orde het samen stellen van het vraagprogramma. Aller eerst werden personen aangezocht om zitting te nemen in het Eere-Comité, en verklaarden zich niet minder dan de volgende Heeren daartoe bereid: E. C. J MoonenA. M. Jansen; F A. J. van LiemptMr. H. J. M. Loeff P. J. van Schijndel en J B J.Timmer mans. De Edelachtbare Heer E C. J. Moonen aanvaardde het Voorzitterschap van dit Comité. Voor het verkrijgen van goede keurmeesters moest veel worden gecorrespondeerd en mochten wij na veel moeite het genoegen smaken 4 keurmeesters te engageeren, die voor hun taak berekend waren, nl. de Heeren J. O. Dulfer (voor Jachthonden en Terriers), M. Kessler (voor de groote en kleine rassen), H. van de Mark (voor de Duitsche Herders) en A. Stevens voor de overige herdersvariëteiten). Voor ringstewards bij deze keurmeesters werden door ons aangeschreven de Heeren Alph. Casteleijns, F. Schoon- derwalt, J. Teurlings en J. B A. A. Verwiel, die allen hunne functie direct aannamen. Het verder in elkaar zetten van het programma heeft ons heel wat hoofd brekens gekost; aan de eene zijde moesten wij nl. door inhoud en ver zorging zooveel mogelijk exposanten zien te trekken, terwijl van den anderen kant weer niet te veel prijzen beschik baar mochten worden gesteld om een tekort te voorkomen. Ook dit konden wij echter tot een goed einde brengen en werden in het midden van Maart ongeveer 700 programma's aan de verschillende hondenliefhebbers en liefhebsters verzonden. Wij moesten nu afwachten of Heeren en Dames exposanten genegen waren, ook onze tentoonstelling met een in zending te vereeren Dit wachten wilde geenszins zeggen, dat wij stil konden gaan zitten, integendeel, wij voerden onderhandelingen met verschillende firma's en vereenigingen over het ben- chen en voeden der honden op de tentoonstelling, eveneens een zeer belangrijke factor. Tenslotte kwamen wij overeen met de firma Extrahama v/h A J. de Nijs Co. te Rotterdam op de voorwaarden, in haar contract vermeld. Ondertusschen verliep de tijd, doch er kwamen geen inzendingen. Wij begonnen er al mismoedig onder te worden, want het is minder aangenaam wanneer men, na zooveel werk gedaan te hebben, een hondententoonstelling zou moeten houden zonder honden. Eindelijk kwam de eerste inschrijving, nl van Mevr. Jos Klijberg-van Thiel. Aangezien deze eerste inzending van een inwoonster onzer gemeente en niet-lid onzer vereeniging kwam, heb ben wij gemeend dit in ons verslag te moeten vermelden. Doch ook toen vlotte de zaak niet al te best en konden wij twee dagen voor den sluitingsdatum der inschrij ving, 15 April 1925, nog slechts 30 inzendingen noteeren, dus in lange nog geen kwantum althans om een behoor lijk figuur te slaan. Gelukkig werden wij door meer deskundigen op 't gebied van hondententoonstellingen gerust gesteld door de mededeeling, dat de meeste liefhebbers eerst den laatsten dag en ook daarna nog inschrijven. Niettegenstaande dezen troost besloten wij toch, den termijn voor de inschrij ving met 5 dagen te verlengen. Wij zonden herinneringsbriefjes met in- schrijfbiljetten rond, terwijl door het Comité en de leden der Vereeniging de verschillende Waalwijksche honden- liefhebbers(sters) nog eens extra be werkt werden. Dat de deskundigen juist hadden gezien werd bewezen, toen wij één dag na den eersten slui- ttngsdatum het heugelijke feit konden vieren van de 100e inschrijving, waar mede het bij de voorloopige begrooting geraamde getal was verkregen. Nu ging het steeds crescendo en op den twee den sluitingsdatum, 20 April 1925, kon het Secretariaat aan het Comité de verblijdende medeeling doen, dat 164, zegge honderd vier en zestig exposee- rende honden de tentoonstellingszalen zouden vullen. Deze inschrijvingen brachten gezamenlijk een bedrag van f 779.25 in kas. Het samenstellen van den catalogus, waaraan heel wat werk verbonden is, moest nu in slechts enkele dagen ge schieden- Aangemoedigd door het schitterend succes werd er echter met animo gewerkt en hebben wij hiervoor met pleizier eenige malen onze nacht rust opgeofferd. Nadat ook de catalogus zijn weg naar den drukker had gevonden, wer den de nummers aan de belanghebben den verzonden, waaronder de verschil- zouden worden deelden wij in dit blad een en ander j omtrent de vereeniging mede, zoodat MeTbehulp van eenige leden werden 1 wij thans, nu wij nog zoo kort geleden zetten. wij vernemen zullen de de laatste dagen voor de tentoonstel ling de zalen en terreinen in orde gebracht Deze verkeerden tengevolge van de verbouwing, waarmede men juist bezig was, in een hopeloozen toestand en het leek bijna onmogelijk er iets fatsoenlijks van te maken. We waren echter over den hond en moes ten dus ook over den staart. Na eenige malen op het gemoed van H.H, aan nemers gewerkt te hebben en vooral door de kranige medewerking van enkele leden der Vereeniging, speelden wij het klaar. Toen wij op den voor avond van den grooten dag dan ook voor de laatste maal nog eens de ronde deden, was alles puik in orde. Terrein en zaal zagen er feestelijk uit en wij konden met een gerust hart den dag der tentoonstelling tegemoet zien. Zondag 26 April 1925, den dag die wij drie maanden voor oogen hadden gehad, was aangebroken. Reeds om half acht was op het terrein alles in de weer om nog de laatste hand aan het werk te leggen, 'n leder had zijn functie en was op z'n post. Het was een genoegen om te zien, toen om 9 uur de eerste honden de contróle pas seerden, hoe elk vlug zijn plaats wist te vinden, zoodat om kwart over tienen alles gereed was en de keuring een aanvang kon nemen. Het is overbodig, verder in te gaan op het verloop der tentoonstelling, daar iedereen uit pers en keurmeestersver slagen heeft kunnen vernemen, dat deze onze eerste tentoonstelling een succes is geweest zooals maar zelden een zustereeniging heeft kunnen boe ken. Kwantiteit en kwaliteit der inzen dingen waren van dien aard, dat zelfs de keurmeesters hunne bewondering hierover uitspraken. De aangename stemming, die op hondententoonstel lingen zoo dikwijls ontbreekt, was bij ons van dien aard dat zelfs een expo sant zich niet heeft kunnen weerhou den, ons schriftelijk hulde te brengen voor de goede organisatie. Wat het bezoek betreft, heeft dit onze verwachtingen verre overtroffen. Hadden wij oorspronkelijk op 100 betalende bezoekers gerekend, thans kunnen wij melden dat pl.m, 700 toe schouwers de contróle zijn gepasseerd, hetgeen voor de cassette een bedrag van f 375.30 opleverde. Het verkoopen der catalogussen ging minder goed; wij konden er slechts 71 aan den man brengen voor te samen f 32.75. Wij zijn hiermede aan het laatste bedrag gekomen, dat wij op de debetzijde van onze balans konden plaatsen. De ontvangsten hebben derhalve niet min- der bedragen dan f 1938 80. Ook de uitgaven zijn echter belang rijk boven het bedrag van de voor loopige begrooting gegaan, wat niet te verwonderen is daar de tentoonstelling later veel grootscher werd opgezet dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Wij noteerden in totaal aan uitgaven een som van f 1716.79. Een verblijdend feit is het echter, dat wij na een goede tentoonstelling ook nog een finantieel succes te boeken hebben. Het is ons dan ook een ge noegen U te kunnen mededeelen, dat de balans van onze Eerste Internatio nale Hondententoonsteiling sluit met een voordeelig saldo van f 222.01. Nu wij zoover zijn gevorderd en alle werkzaamheden uitgezonderd het ver zenden der prijzen en diploma's zijn afgedaan, is het ons een behoefte dank te brengen aan allen, die hebben mede gewerkt om onze show te doen slagen. Vooral aan hen die zich de laatste dagen voor de tentoonstelling hebben nuttig gemaakt met het in orde brengen van zaal en terrein, waardoor het effect zeer werd verhoogd. Een speciaal woord van dank zijn wij ook verschuldigd aan den Heer Tielen, die bij monde van de pers een schitterende reclame maakte voor de tentoonstelling, waaraan wij grooten- deels het drukke bezoek te danken hebben. Wij hopen dat deze schitterend ge slaagde tentoonstelling voor velen een aanleiding moge zijn om als lid tot onze Vereeniging toe te treden en ver trouwen dat alle leden ook in de toe komst door eendrachtig samenwerken zullen trachten, de Vereeniging tot nog hooger bloei te brengen. Wij zijn er van overtuigd dat een volgende ten toonstelling dan een nog grooter succes zal worden, hetgeen in het belang der kynologie in het algemeen en dus het doel onzer Vereeniging is. Waalwijk, 25 Mei 1925. Het Tentoonstellings-Comité, De Voorzitter, W. ELBERS. De Secretaris, J. W. BROCK. Waalwijks Symphonie Gezel schap is voornemens a.s. Woensdag, 3 Juni, nog een concert te geven in dit seizoen. Wij vernemen dit met zeer veel genoegen. Van tijd tot tijd het gezelschap in de nieuwe zaal van Musis" hebben gehoord, kunnen vol staan met eene opwekking aan allen om te zorgen, dat 3 Juni die zaal öf net groot genoeg, öf te klein is. Een trio- en een solo-nummer geven aan het programma bizondere aantrekke lijkheid, nog verhoogd door de uit voering van „Abschied Symphonie" van Haydn. De bizondere wijze, waarop die wordt uitgevoerd, vinden de bezoekers omschreven op het programma en het stuk is een der succesnummers. Men ga allen hooren en geve het Symphonie orkest daardoor de eer die het toekomt en den dank voor hetgeen het presteerde in het afge- loopen seizoen. Wij hooren van groote plannen voor de naaste toekomst. Hierop komen wij later terug. Ter aanvulling onze vroegere mededeeling betreffende het groot festival dat ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan der Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" op het terrein der Int. Tentoonstelling voor de Schoen en Lederindustrie, op 23 en 30 Aug. alhier zal worden gehouden, vermelden wij nog dat hieraan zeer hooge premies zijn verbonden. Voor afdeeling Harmonieën en Fan fares zijn uitgeloofd premiën van f 100, f60, f40 en f25, benevens f25 onder de directeurs. Verder wordt toegekend een premie van f25 aan het gezelschap met het grootst aantal werkende leden en f 25 aan het verst komende gezelschap (linia recta). Voor de afdeeling Mannen— en Gemengde Koren worden uitgeloofd f75, f60, f40 en f25. Eveneens f25 onder de directeurs. Verder f 25 aan het grootste zangkoor en f25 aan het verst komend gezelschap. Directeuren krijgen voor de verloting zooveel kansen als zij vereenigingen dirigeeren. De verloting van al deze premiën geschiedt onder toezicht van Gemeente autoriteiten, liefst onmiddellijk na afloop van het festival op Zondag 30 Augustus. De alsdan nog aanwezige besturen der winnende vereenigingen kunnen terstond hun prijs in ontvangst nemen. Het bedrag der genoemde premiën is gedeponeerd bij de bankiers der Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie, de firma W. Timmermans Zonen te Waalwijk, ten name der Liedertafel en wordt zonder eenig voorbehoud aan de winnenden uitbetaald. Wie zou den prachtigen hoofdprijs der ,Qalck"-serie winnen W. S. C. 11 Door de Zangvereen. „Voor uitgang zij ons Doel" alhier, zal Zondag len Pinksterdag worden deel genomen aan het Groot Muziek— en Zangconcours te Loonopzand. Genoemde vereeniging zal uitkomen in de le afdeeling. De harmonie „St. Jan" alhier zal 2e Pinksterdag deelnemen aan het concours te Zevenbergen in de 4e afdeeling. Wij wenschen de jonge vereeniging op haar eerste concours veel succes. De Liedertafel „Oefening en Vermaak" zal Zondag 7 Juni aan het door de Vereenigde Zangers te Tilburg uitgeschreven concours deel nemen in de 2e afdeeling. Als verplicht nummer zal worden gezongen Deus in nomine tuo van Kools en als gekozen nummer het mooie Minnezangers Meilied van Olmann. Naar wij vernemen zullen in de 2e afdeeling nog 10 andere gezel schappen deelnemen, zoodat de con currentie groot is. In het hotel „Du Lion d'Or van den heer P. Verwiel waren dezer dagen gelogeerd Opper—, Hoofd en Subalterne officieren, onder wie Generaal-Majoor de Quay, luit,- kolonel Kwaing en ritmeester der cavalerie Daamers. zulks in verband met de kaderoefeningen die hier in de omgeving eenige dagen hebben plaats gehad, een en ander met de noodige manschappen, paarden, enz. De plechtige Omgang der Zoete Lieve Vrouw van den Bosch zal dit jaar plaats hebben op Zondag 12 Juli a.s. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie kunnen ook vereenigingen van buiten hieraan deelnemen. Voor nadere bijzonder heden zie men betreffende mede— deelingen. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie betreffende de koste- looze koepokinenting. De vervroeging met een uur van den wettelijken tijd zal aanvangen 5 Juni en eindigen 4 October. Men denke er dus Donderdagavond aan het horloge, klok en wekker een uur voor te Naar deelnemers aan den 350;K.M. rit door Noord—Brabant, hier Zondag onge veer half twaalf arriveeren en een uur rust houden. in verband daarmede is het politie— uur dien dag op half twee gesteld. Ongeveer 400 personen nemen aan dezen wedstrijd deel zoodat er Zondag nacht een heele drukte in onze ge meente zal heerschen. Op de Markt zal ook eene afd. der vereeniging „Eerste Hulp Ongelukken tegenwoordig zijn, om zoo noodig hulp te verleenen. Deze week zijn de aanslagbil jetten voor schoolgeld uitgereikt. Wij herinneren, voor zooveel noodig, onze lezers er aan dat er gelegenheid wordt gegeven om het schoolgeld wekelijks te betalen. Daarvoor wordt zitting gehouden voor de Chr. School te Besoijen 's Maandags des v.m. ten 83/4 uur. Voor de R K. Jongensschool te Besoijen Dinsdags v.m. 83/4 uur. Voor de R. K. Meisjesschool te Besoijen 's Woensdags ten 83/4 uur. Voor de Openb. School te Waalwijk 's Woensdags des middags ten 4 uur Voor de RK Meisjesschool te Waalwijk Donderdags des v.m. ten half twaalf uur en voor de R K. Jongensschool Vrijdagsmiddags ten 12 uur. Voor het a s. eindexamen van de R.K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk zijn als gecommitteerden benoemd N H. J v. Riel, pastoor te Waalwijk.. E. Moonen, burgemeester Waalwijk. M. A J. v van Liempt, Gem Secretaris, Waalwijk. G. v. Loon Pznindustrieel, Waalwijk. H Wiesman, id Waalwijk. J. van Iersel, id Waalwijk. L. Bijnen, kapelaan, Waalwijk. Dra. B. Geers, Apothekeres, Waal wijk. Mr. H. Loeff, burgemeester. Drunen Deze benoeming is door den Min. van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen goedgekeurd. N.V. Ledermaatschappij J. Frank Co. te Rotterdam. Oprichters M. M. Cohn, koopman te Rotterdam, M. Hijmann, koopman te Hamburg, R. Ostwald, koopman te Berlijn, en J. Frank, koopman te Rotterdam. Doelde voortzetting van de zaken, onder de firma J. Frank Co. ge dreven en mitsdien den handel in bewerkt en onbewerkt leder, schoen fournituren, met alles wat daarmede in den ruimsten zin genomen verband houdt. Duur: tot 31 December 1974. Kapitaal f500 000, verdeeld 500 aandeelen, luidende na vol storting aan toonder van f1000, waarvan bij de oprichting meer dan het bij de wet gevorderde gedeelte is geplaatst en volgestort, deels door inbreng van de grossierszaak in leder en fournituren, gedreven onder de firma J. Frank Co, met alle daartoe behoorende onroerende en roerende zaken, zoowel lichamelijke als onlichamelijke, deels in contanten Bestuur: een directie, bestaande uit een of meer personen en of rechtspersonen. Voor de eerste maal benoemd tot directeuren de oprichters Cohn en Frank, voornoemd. ELSHOUT. Dindagmorgen ten 10 ure brachten paters, fraters, broeders en studenten van het St. Antonius-Stu- diehuis te Kaatsheuvel en van het Mis siehuis van het H. Hart te Goirle- Nieuwkerk een bezoek aan Maria's Ge nadeoord, onder leiding van den Wel- Eerw. pater H. Wolterboer. Te 10,30 uur had de soleinneele H. Mis plaats, waaronder het Zangkoor der Studenten onder directie van den WelEerw. Prefect, pater Bosman, de „Missa Te Deum Laudamus" van Pe- rosi uitvoerde. Na het evangelie beklom de Weleerw. Hoogel. Heer P. Glaude- mans, professor in de Theologie en Philosophie te Nieuwkerk het spreek gestoelte. De gewijde redenaar betuigde zijne ingenomenheid hier nu eens tot een vergadering te kunnen spreken van uitsluitend menschen zonder aardsche beslommeringen en die eenzelfde ide aal nastreefden, n.l. dat der Missie. Hij belichtte in eene schitterende pero ratie de „eenvoudigheid" en „nederig heid" der H. Maagd gedurende het ver borgen en openhaar leven van Haren Goddelijken Zoon, aantoonende hoe weinig en dan nog meest legendair hiervan lot zelfs in de evangeliën wordt gewaagd, en stelde beide deug den als grondslag voor alle waarach tig ascetisch leven. Na de H. Mis werd het driestemmige „O Gloriosa Virgi- num van Huh. Cuypers gezongen en het lied „Wij prijzen vol vreugde". Te 2,30 uur werd biddende het ka- pelleke bezocht en het lied: „O Naam zoo zoet in de ooren" aangeheven. Te 4 uur had het plechtig Lof plaats, waaronder het sludentenkoor Grego- riaansche zangen uitjvoerde; na het Lof nog het lied: „Gekomen is de lie ve Mei". Hierop dronk men koffie in liet St. Norbertus-Gesticht. Te 6 uur verzamelden de pelgrims zich in de kerk voor het beeld der H. Maagd en hieven gezamenlijk het lied „Gebene dijd zijt Gij" aan, waarna vertrek naar de Missiehuizen. Woensdagmorgen bezocht een 30- tal paters en broeders van het Missie huis van het H. Hart te Tilburg onze kerk en vereerden de Wonderbare Moeder door hunne gebeden en gezan gen. Te 4 uur had een plechtig Lof plaats, hetwelk evenzeer door het fraaie gezang der pelgrims werd opgeluis terd, terwijl de Weleerw. Pater van der Kolk, die 15 jaar als missionaris op Nieuw-Guinea was werkzaam geweest, zijne geestelijke toehoorders door eene indrukwekkende predikatie wist te boeien. Te 5,30 uur kwamen, ondanks het slechte weder, een groep meisjes uit de Haarsteeg, onder geleide hunner on derwijzeressen en van den Weleerw. Heer Kapelaan Meijs; het Lof dat hier op plaats vond, werd door een Meisjes koor zeer lief gezongen, waarna de weleerw. Heer Kapelaan Willems hen welkom heette en hen onderhield over het doel hunner komst. Hierna gaf ka pelaan Meijs aan de kinderen een ex plicatie van de schilderingen, welke het altaar der H. H. Martelaren van Gor- cum versieren en werden de relikwiën der heilige Martelaren vereerd. Na nog wat vertoefd te hebben in het patro naat bij de Eerw. Broeders vertrokken zij weder, 't Was jammer dat de kin deren den eersten regendag in Mei moesten treffen, 't deed echter blijk baar geen nadeel aan hunne opgewekt heid. WASPIK. Op 2 Aug. zal hier een Mis sietentoonstelling worden gehouden. Waar tal van dames sinds maanden ijverig in de weer zijn en met waren kunstzin de naald hanteeren, kan hel niet uitblijven of deze tentoonstelling zal de vroegere in schoonheid en rijkdom overtreffen. Naar wij vernemen zal Waspiks Mannenkwartet dezen zomer deelne men aan het concours te Arnhem. RAAMSDONKSVEER. Het woon huis bewoond door dhr. L. v. d. Waals werd ingezet voor slechts 2200. W. S. kwam op de papierfabriek met een in beweging zijnde as in aan raking en werd eenige malen rondge slingerd, waarbij hij dusdanige kwet suren opliep dat hij onder geneeskun dige behandeling moest gesteld worden. - Voor de Herv. Kerk zal Zondag morgen om 9,30 uur op 't Dorp optre den Ds. Ewoldt, terwijl des namiddags om 2,30 uur op 't Veer leesdienst zal worden gehouden. -De Eerw. Heer Ds. Donner uit Breda treedt Tweeden Pinksterdag om 9,30 uur voor de Ger. Kerk op, terwijl Eersten Pinksterdag om 9,30 en om 5 uur leesdienst zal worden gehouden. Maandag 2en Pinksterdag zal onze Fanfare „Wilhelmina" naar het con cours gaan te Oosterhout, waar ze zal uitkomen in de 2e afdeeling. GEERTRUIDENBERG. In de Ned. Herv. Kerk zal Zondag a.s. optreden ds. Koster. In de Ger. Kerk zal er beide feestda gen leesdienst gehouden worden. Zaterdagavond a.s. geeft de zoo gunstig bekend staande harmonie „Euterpe" uit 's Gravenmoer, alhier een concert op 't marktplein. Dinsdag 2 Juni a.s. zal de heer A. Terberg alhier, den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaren, in betrekking als boekhouder trad op de papierfa briek de Maasmond te Raamsdonks- Tweeden Pinksterdag zal de K. E. Symphonie „Cecilia", te 3 uur vertrek ken, om deel te nemen aan het mu ziekconcours te Oosterhout. Zondag middag a.s. geeft bovengenoemde ver eeniging een concert in de tuin van ho tel Santbergeu. Donderdagmorgen 5 uur vertrok ken er uit Geertruidenberg en omge ving 110 pelgrims om de bedevaart naar Brielle te houden. MADE. In de dezer dagen gehouden druk bezochte vergadering der Boeren leenbank bracht de kassier J. Segeren Wzn. over 1924 verslag uit. 't Bleek dat over 1924 een winst was gemaakt van 3034,30, terwijl er een reserve was van 11.287. Als lid van den Raad van Toezicht werd met algemeene stemmen herkozen S. A. Brenders, en in de va cature van wijlen W. Segeren gekozen Jac. Prinsen Gzn. Besloten werd in t vervolg voor een overleden lid een H. Mis te laten opdragen. De afdeeling Made en Drimme- land, van het W. G. Kruis is 100,— toegekend van de winst die de Boeren leenbank over 1924 heeft gemaakt. Waar deze nuttige vereeniging door gebrek aan financien niet haar volle werkzaamheden kan ontplooien, is zulk 'n steun zeer welkom. Aan den heer Ant Rovers, aanne mer alhier is als laagste inschrijver de le maken indijking van de Grien- denpolder te Heernvliet gegund. Zondag 31 Mei a.s. zal Ds. Ph. J. Veer* rr r»

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 2