Een Meisje Verschillends perceelen Rootland Hel aipiezei adres Hnwelijksliaarten en -Brieven Notaris Middelkoop sport"" en dankte nogmaals allen en vooral j hen die zoowel vocaal als instrumen taal tot Maria's luister hadden bijge dragen. En zoo was deze plechtigheid het slot van de reeks processies die hier uit alle oorden van Brabant in de Meimaand samensiroomen. Moge hel Gode behagen, onzen voiijverigen ka- pelaan de WelEerw. Heer Willems wiens initiatief toch de devotie tol O. L. Vrouwe van Elshout zoo zeer aan wakkert reeds hier op aarde gedeel telijk te loonen, bij gelegenheid van het zilveren priesterfeest dat deze fiere Maria—strijder volgende week Dins dag hoopt te vieren. DRUNEN. Het kermisprogramma van de harmonie „de Volharding" is een waar succes geweest. Zondag j l zette zij zelf de kermis in. door een schit terend volksmatinée te geven. Maandag gaf ze met medewerking van het duo Damme uit Breda een matinée, hetgeen in alle opzichten prachtig is geslaagd Het duo Damme voldeed uitstekend. Het spel van hun pianist den heer H Simons uit Breda was in een woord af. Verder werd den dans keurig ver zorgd door ensemble" van den heer v. d. Akker uit's Bosch, alsmede 't avond concert van Maandagen Dinsdag. Zul ke concerten heeft Drunen nog nooit binnen zijn grenzen gehoord. Er ging dan ook één roep over uit.'t Was ook waarlijk prachtig mooi, Zondag middag kregen we Waalwijksch Re vue Gezelschap „OnderlingKunstgenot' in de harmoniezaal te zien en te hooren. Eens te meer is gebleken dat een harmoniezaal in Drunen op zijn plaats iswerkelijk hiermede is in een groote langgevoelde behoefte voorzien. Dru- nens ingezetenen waardeeren dan ook het streven van het Bestuur, dat voor het slagen der verschillende concerten matinées enz. een hartelijk woord van lof verdient, dat er steeds op uit is het beste van het beste te geven. WASPIK. Door het bestuur van het Waterschap „Klein Waspik" werden de inkomsten en uitgaven over het 1923 '24 vastgesteld als volgt: Bovenkerktotaal der inkomsten f 946.03Va- Totaal der uitgaven f 544 55. Batig slot f 301 47'/a. OverdiepTotaal der inkomsten f 901 272. Totaal der uitgaven f 726 66'/3. Batig slot f 174.61, OvervrouwkensvaartTotaal der inkomsten f 933.75. Totaal der uitgaven f 554 22. Batig slot f 379.53. Over de GantelTotaal den inkom sten f 8.18 02. Totaal der uitgaven f 511. Batig slot f 307.22. De begrooting van inkomsten en uitgaven over 1925—'26 werd geraamd op: Bovenkerk f 10 58 47'/,; Over- diep f 778 61; Overvrouwkensvaart f 962 53; Over de Gantel f 751.02. Onder tallooze blijken van be langstelling vierden onze oud dorps- genoolen de HoogEerw. Heer Mgr. v. Son, deken te Nijmegen de Z.Eerw. heer j. de Winter, pastoor te Mierlo en de Z.Eerw. heer J. Kamp, pastoor te Zijtaart hun 40 jarig priesterfeest Moge voor allen een gouden jubelkroon zijn weggelegd. Mgr van Son werd benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Onze geachte dorpsgenoot de heer J. de Bont. ambtenaar op het postkan toor alhier, is met ingang van heden in gelijke betrekking benoemd te Dordrecht. De collecte voor den Gewapen- den Dienst bracht hier ruim f 8 op. De aanvoer der eieren voor de veiling bedroeg deze week nog 18000 stuks. Dat de hoenderteelt hier steeds toeneemt, blijkt wel hieruit, dat de opbrengst der eieren voor dit jaar wordt geraamd op f 35000. MADE. Naar wij vernemen zal de Secretaris dezer gemeente binnenkort de dagherdenken waarop hij voor 25jaar geleden als zoodanig werd benoemd. Voorzeker zullen de gemeentenaren dien dag niet onopgemerkt laten voor bijgaan. De heer A. Kenners onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier is in gelijke betrekking benoemd aan de R. K. Jongenschool te Lith. Den 26 September van dit jaar zal de heer Dr. J. H. Klijn, alhier den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar als zijn eerste standplaats zich te Made als geneesheer vestigde. De Duitsche herdershond „Wino" aus der Neu strasse, eigenaar de heer R. Rullens alhier, behaalde Zon dag j.l. niet alleen den eersten prijs, maar ook den specialen prijs en voor den besten Duitschen herdershond in de nieuwelings—klasse. Direct werd de heer Rullens een hoog bod voor zijn hond gedaan, wat hij van de hand wees. Reeds Zaterdagavond was het in onze gemeente woelig, veroorzaakt door opgeschoten schippersknechtjes, wat tot een vechtpartij aanleiding gaf. doch de politie ter plaatse komend nam korte wetten, en sloot een der rustverstoorders op in de cel om wat tot bezinning te komen. Zondag om 10 uur dreigde 't weer tot een vecht partij, maar ook thans werd spoedig ingegrepen. Voor het examen toelating tot de bisschoppelijke kweekschool, slaag den onze dorpsgenooten Jan en Joseph de Bok en C. Nuijten. Ze ontvingen hun opleiding van de Eerw Fraters te Raamsdonksveer. in de dezer dagen gehouden vergadering van directeur en bestuur van de harmonie St. Cecilia alhier, is besloten 6 concerten dezen zomer door Cecilia te doen geven op de kiosk op 't Marktplein. Deze concerten zul len vallen op den tweeden Zondag van elke maand des nam. van 5—7 uur. Een dezer concerten is reeds ten uit voer gebracht, zoodat er nog 5 in 't verschiet zijn. RAAMSDONKSVEER. De scholier v. D. werd door een fietsrijder aan gereden hevig bloedend uit neus en mond werd de kleine opgenomen. Mej. A. Kommers van de Chr. School op 't Veer heeft tegen 1 Sept. eervol ontslag aangevraagd. Vanwege het Groene Kruis zal er een ligtent worden aangeschaft. Tot Voorzitter van het Bestuur van den Nieuwen Domboschpolder werd gekozen dhr. Andr. Kommers C Fzn Genoemde heer werd eveneens tot Bestuurslid van den Hooipolder gekozen GEERT RUIDENBERG Dezer dagen zijn er door verschillende personen in de Buitenvest een paar otters gezien Dit zal aan de vischrijkdom in dit water niet ten goede komen. Onze K. C. Symphonie „Cecilia" behaalde op het den 2den Pinksterdag gehouden Muziekconcours te Ooster hout, den 2den prijs, in de tweede afdeeling, Des avonds werd bovenge noemde vereeniging, door de harmonie „Apollo" afgehaald, en met muziek naar 't verenigingslokaal, gebracht. Hij had het gedaan om geld bij el- zoon Is naar het hoofdbureau van po kaar te krijgen voor de huishuur. litie vervoerd. De eisch luidde 1 maand gevan-l De moeder, die in overspannen toe- Ingezonden Mededeelingen. genisstraf. De boer schrok er van en vroeg of 't niet anders kon. Uitspraak 10 Juni Op een hond geschoten. G. van L.onbezoldigd rijksveldwach ter te Vught. Beklaagd ter zake dat hij op 29 Maart 1925 te Vught opzet telijk en wederrechtelijk een aan graaf G de Grelle behoorende hond heeft beschadigd en onbruikbaar gemaakt door opzettelijk daartoe uit een met een hagelpatroon scherp geladen ge weer een schot op dien hond telossen en hem te treffen terwijl die hond zich bevond op aan gemelde Graaf toebehoorende gronden. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Juni '25. Vrijdag slaagde te Leiden onze oud-stadgenoot, ae Heer J. B. Sens, voor zijn doctoraalexamen in de rechtswetenschappen. Op 't concours te Loonopzand behaalde onze R.K. Fanfare „de H. Familie" in de 4de afdeeling den len prijs, benevens den Directeursprijs. Het hoofd der R.K. Jongensschool de Heer G G Carpay, vierde Maandag zijn zilveren jubileum bij 't onderwijs Wilde hij dit hoogstens slechts in intiemen kring herdenken, toch mocht hij nog vele blijken van belangstelling in ontvangst nemen. De tcherpschutters van St. Blasius behaalde Maandag op 't groote con cours te Vlijmen den 4en korpsprijs zijnde een zilveren lauwerkrans. Door een onzer musici worden ernstige pogingen aangewend tot op richting van een mannenkoor in het R K. Patronaatsgebouw en naar verluidt zal hij daarin reeds spoedig slagen. stand verkeerde, werd door den Eerste Hulpdienst naar den centralen poBt eo van daar naar familie gebracht. RECHTSZAKEN. Diefstal. L. C. van E. mandenmaker te Vlijmen Beklaagd ter zake, dat hij 26 Maart 1925 te Engelen met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening heeft weg genomen een rijwielbelastingplaatje eigendom van M. van Mil. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Vanwege het waren 3 getuigen ge dagvaard. Diefstal van electriciteit. P. J. v. A. winkelier te Sprang-Ca pelle had ten nadeele der gemeente voornoemd wederrechtelijk electrische stroom weten te krijgen. Het O N eischte 1 maand gevangenisstraf en weesop 't euvel dat diefstal van gas- en electriciteit telkens opnieuw in de om streken voordoet. „Ontferm u mijner schreide beklaagde en haalde een medicijnfleschje uit den zak waardoor zou moeten blijken, dat hij ongesteld was. Hij kreeg den raad mee zijn dokter te verzoeken een brief naar de rechtbank te schrijven over den ge zondheidstoestand van hem, beklaagde. Onder vrienden. L. C. v. E, mandenmaker te Vlijmen stond terecht wegens diefstal van worst. Beklaagde ontkende. Zijn vriend Kuys uit Vlijmen zou 't wel gedaan hebben, want hij had Kuys met een emmer worst naar hun kameraad Heesbeen zien gaan. Wegens gebrek aan bewij3 luidde de eisch vrijspraak. Kanselmelk. W. Th. P. landbouwer te Cromvoirt had aldaar op 26 Febr. 1925 water door de melk geknoeid en dit mengsel voor volle melk verkocht. GEMENGD NIEUWS. Zaterdagmiddag waren, naar de el. meldt, drie dochtertjes van Ten wonende aan de Zeehavenlaan te Dordrecht, aan het spelen op een watertrap aan de Zeehaven. De 5 jarige antje gleed uit, en viel te water. Haar 9-jarig zusje Dorothea wilde haar grij pen, doch viel eveneens in de haven. De 7—jarige Sophie liep hard naar huis, doch toen de vader op de plaats des onheils was gekomen, waren de kinderen al in de diepte verdwenen. Het jongetje werd te half vijf, het meisje eerst te zes uur opgehaald. Het toepassen van kunstmatige adem haüng had bij geen van beiden meer resultaat. De lijkjes werden naar de ouderlijke woning vervoerd, waar de burgemeester eenigen tijd later zijn deelneming in het ongeluk is komen jetuigen. Gisteravond omstreeks half 9 is de stoomtram te Hillegom ontspoord. De locomotief kwam over den weg te liggen en de wagens stonden dwars over de rails. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De dienst ondervond echter groote vertraging. Den lsten Pinksterdag is hetzes arig zoontje van den spoorwegarbeider Treep te Weesp in het Merwedekanaal verdronken, Twee jongens in een roeibootje hebben Zondagmiddag bij het Droog dok te Amsterdam het lijk gevonden van een ongeveer 24—jarige man. Het ijk, dat nog niet herkend is, werd naar het Wilhelminagasthuis overge bracht. In de Javastraat te Amsterdam is gistermiddag een 7—jaiige meisje door een sleeperswagen, waar zij was opgeklommen en daarna afgevallen, overreden. Zij is per auto van den Geneeskundigendienst naar het O. L Vrouwegasthuis vervoerd, waar zij hedennacht is overleden. Op de Leidsche vaart te Haarlem is een vrouw, de 63—jarige M S., door een auto aangereden. Hoewel de wonden er onschuldig uitzagen, is zij thans in het St. Elisabethsgasthuis te Haarlem aan inwendige kneuzingen overleden. Den eersten Pinksterdag heeft op de Keulsche Vaart onder de gemeente Weesp een ongeluk plaats gehad met een zeilbootje. Door een windvlaag sloeg het kleine bootje, waarin zich vier personen, man, vrouw en 2 kinde ren, bevonden, om. Alle vier opvarenden geraakten te water. Zij konden even wel door schippers worden gered. Gisteravond heeft er la het per ceel do Constant R<ïbecqaeplelo 21 i>» dea H»ag, bewoood door het gezin van C. U. P. v. B., ceu drama plaats gehad. Daar vielea herhaaldelijk huis lijke onaangenaamheden voor waaraan bet feit, dat v. B. dikwijls misbfuik maakte van sterken drank niet vreemd was. Giftermiddag was er ook wee» twist geweest, en toen gisteravond de 15jarige zoon thuiskwam, was er op nieuw oneenlgheld tusschen zijn vader en moeder. Volgeos de bu'eo moet de zoon de moeder toen hebben toege roepen te vluchten, omdat er anders ongelukken zouden gebeuren. De va der moet daarop den zoon hebben vastgegrepen. Buren hadden gezien da' de jongen door zijn vader in den uit bouw was geduwd. De lezingen Hepen verder uiteen of de zoon toen den va der met een zaag gedood zou hebben of dat deze daarin bij de worsteling kan siln gevallen. Ia elk geval was de vader weldra een lijk. De jougen werd door de buren ge schetst als een goede jongen De vader die bouwkundig heette te zijn, zou vol gens buren thans geen bezigheden meer gehad hebben. Vast Is komen te staan, blijkens he> politioneel onderzoek, dat Inderdaad de zoon door des vader is beetgegre pen, en er een worsteling Is gevolgd De zoon greep toen het eerste het beste voorwerp, dat ooder zijn bereik lag, ceu schrobzaagje, kort geleder door zijn vader gekocht, en weerde zijn vader daarmee af. De scherpe puni van het zaagje drong den vader in het hart. deze was dadelijk dood. Het lijk is in beslag genomen. De INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Kaatsheuvel, 1 Juni 1!)25. Mijnheer de Redacteur. Gelieve het onderstaande te plaat sen in Uw eerstvolgend blad. Bij voor baat dank. Als trouw lezer van ..De Echo van het Zuiden" lieb ik steeds gemeend U te kunnen en mogen beschouwen, als in alle omstandigheden onpartijdig zijnde. Doch wanneer hetgeen ik nu onder vind. waar is, dan moet en durf ik V thans gerust openlijk als zijnde wel partijdig, of misschien lieter gezegd, zeer voorbarig noemen. Immers, wat is nu liet geval. Ik verzocht L', vorige week Vrijdag morgen per brief. 0111 in Uw blad van j.l. Zaterdag ..op verzoek" niet te ver melden, wat ik in de Raadsvergadering van Loon-op-ZandKaatsheuvel ge zegd had omtrent de Bouwvereeniging van Berkdijk, omdat er toenadering tusschen partijen was en zou komen. En door Mijnheer de Bruin is U ook het verzoek gedaan, om zijn reeds in gezonden wederwoord niet op te ne men. ook om dezelfde reden. Dat hadden wij samen zoo afgespro ken. Toen deze verzoeken U bereikten, was Uw blad reeds ter perse, hetgeen U ons ook gemeld hebt, er tevens bij vragen de: Moet er nog iets vermeld worden, of wat ook? Door Mijnheer de Bruin is IJ toen verzocht, zoo vertelde hij mij later, om, zoo mogelijk er nog aan toe te voegen, dat er toenadering was gekomen en de partijen zich in zooverre hadden ver zoend. En nu plaatst U, als naschrift der Redactie, dat in deze onverkwikkelijke zaak een wijziging ten goede is geko men, niet alleen, doch concludeert er op eigen gezag ook dit nog bij:T'u» .4. heeft zijn cruses aangeboden en mede gedeeld zijne beschuldigingen openlijk te zullen herroepen. En dit is U dan toch door niemand meegedeeld. Noch door mij. noch door Mijnheer de Bruin. Wel is het waar. dat ik de eerste stap tot toenadering heb gezet en M. de B. gevraagd, of het niet mogelijk zou zijn, om een einde te maken aan deze al langer hoe meer toenemende hatelijkheden, als zijnde ten slotte in strijd met onze Christelijke beginselen. En Mijnheer de Bruin heeft zich aan stonds hiertoe bereid verklaard en de verzoenende* hand geboden. Docli van „exuees vragen" en ..be schuldigingen herroepen" was toen en kan ook geen sprake zijn. Immers, iedereen heeft recht en zelfs den plicht, om eer en goeden naam te verdedigen. Doch dat zulks is gebeurd, wederzijds, in wel wat te harde, krasse en stootende bewoordingen, is een gevolg van de begrijpelijk ontstane verhoudingen. En hieraan een einde te maken, was het doel, van de gedane pogingen tot wederzijdsche toenadering zonder meer. En verzoek dus ook de Redactie om deze eigengemaakte, onware gevolg trekking terug te nemen. Nogmaals dankend, •TAN VAN AMELSVOORT. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten stillen spoedig de ergste hoofdpijn M nen hebben wij natuurlijk aan z'n ver zoek voldaan, in (len geest zooals wij meenden dat het juist en in* dit geval ook wenseheiijk was. Niets meer en niets minder en wij kunnen niet begrij pen wat hier voor partijdigs in schuilt. RED. H. E. C. J.l. Zondag bracht voor H. E. C, een groote teleurstelling, doordat Zaltbom mel niet opkwam. Het was een zeer onsportieve daad van Zaltbommel om zoo maar zonder bericht van verhindering niet op fe komen. Wij luidden van een vereeni ging als Zaltbommel zoo iets niet ver wacht. Wat de reden er van was weten we nog niet, we zullen er echter spoe dig wel meer van hooren. Voor H. E. C. was het intusschen een groote strop en een vervelende ge schiedenis, zoowel als voor liet publiek dat ook een vergeel'sche wandeling naar het H. E. C.-terrein maakte. We hopen echter dat Zaltbommel binnenkort dezen flater wel goed zal komen maken. R. W. B. Dc prijzen voor de seriewedstrijden op 142128 dezer zijn geëtailcerd bij dhr, Piet Verstij nen, Grootestraat te Waalwijk. Zooals steeds beeft K. W. B. ook thans weer voor een mooie collectie- prijzen gezorgd, vooral den lsten prijs, een zilveren hal op voetstuk trekt zeer de aandacht en is dan ook een pracht stuk zooals er hier nog nooit een dis ponibel is gesteld. Elke vereeniging zal er natuurlijk begeerig naar zijn dezen mopien prijs in bezit tc krijgen, wat natuurlijk aan leiding zal worden voor spannende wedstrijden. GEERTRUIDENBERG. Vitesse 11 speelde 2de Pinksterdag tegen „het R'veersch Zomerelftal". De wedstrijd, die zeer vriendschappelijk en goed gespeeld werd, eindigde met 2- 2, stand met de rust 0—1. ADVERTENTIëN. De lieer v. Amelsvoort blijkt ook hier erg vlug met z'n conclusies. Ons blad leest hij reeds lange jaren en heeft er in verschillende opzichten mee in re latie gestaan. Steeds heeft hij 't be schouwd als betrouwbaar en nu ineens weg. Was hij niet zoo vlug ge weest en had hij eerst eens geinfor- nieerd, dan ware dit epistel vermoede lijk in de pen gebleven en daarmede de zaak misschien weer beter gediend. Hij geeft een goed relaas van 't, ge beurde. Het verslag was reeds afge drukt, wij hebben dat per expresse laten meededen. Of wij liet verslag op verzoek der lieeren zouden hebben na gelaten, is een tweede vraag, doch dat doel niets ter zake, het stond er in elk geval reeds in. En juist in dit geval, moest het wederwoord van den lieer de Br. ook geplaatst worden op z'n ver zoek. Toen de lieeren de Br. en v. A. ons Verzochten om 't bewuste gedeelte uit 't raadsverslag te laten wegvallen, heeft eerstgenoemde ons uitvoerig me degedeeld, het „waarom". De aanleiding daartoe was de ver anderde houding van den heer v. A., die het gesprokene, enz., zou herroe pen in 't publiek e.m.d. Hij heeft ons toen verzocht, als het (loor U gespro kene en zijn verweer werd geplaatst, om dan er eene opmerking te willen bijvoegen betreffende liet schrijven hierboven aangehaald. Waar wij den heer de Br. als een be trouwbaar en rechtschapen man ken- GEBOREN: #drianus Wouter Zoon van A. BONIS. A. W. BONIS Timmermans Waalwijk. 30 Mei '25. 34835 GEVRAAGD. G. HOGENHOUT. Mr. Loeffstraat 20. 34836 Baardwijk. te CAPELLE, zal op Vrijdag 12 Juni 1925, des voormiddags 10 uur in de KORENBEURS te Waalwijk publiek verpachten Ten verzoeke van de heeren C de Roon Mzn., W. B. Rijken, Mevr. de Wed. W. C. Vermeulen te Capelle, den heer C. G H. H. Meijer, de Herv. Gemeente te Sprang en de heer E. C. van Dissel te Goes onder Waalwijk en Besoijen. 34837 Breeder bij biljetten omschreven. voor Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen. Prijs 60ct. Bij Apoth en DroQisten. N IS

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7