DE ECHO VAN HET HEN DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 12 Juni 1925. As Zaterdag zal vanwege „Waal- wijks Belang" een concert gegeven worden op de Markt. Ten 7'/a uur zal de Chr. Gem. Zang- vereeniging „Hallelujah" de volgende nummers uitvoeren 1. Loflied. E, Wiltbayer. 2. Nacht. J. van Herwaarden. 3. Morgen. Fr Roeske. 4. Woudzang. Isr. Oilman. Ten 8lj2 uur Concert door de har monie „Si. Crispijn". Programma 1. Marche les Artistes. Pas-redoublé J. B. Minne. 2. Procida, Ouverture F. Andrieu. 3. Cavatine de l'Opéra „Anna Bolena" Donizetti. (Solo voor clarinet, - door den heer J Klijn) 4. Fantaisie sur l'Opéra „La Somnambule" Bellini. Pauze. 5. Marche des Cotillons F. Popy. 6. Mon Pays, Concerto voor Trombone W v. Perck. (Door dhr C. Didden) 7. La Féeauxyeux Bleus Ouverture A. Govaert. 8. Colonel Bogey. Marsch Alford. In ons vorig nummer maakten wij reeds uitvoerig melding van de kerkelijke plechtigheid, de algemeene feestviering, de versieringen, enz. bij gelegenheid van het Zilveren priester- Jubileum van den ZEw heer Adr. v. Erp. pastoor der St. Clemensparochie. Woensdagavond was in het Patro naatsgebouw een huldigingsavond ge organiseerd, waar de jubilaris namens verschillende organisaties uit de St. Clemensparochie werd gehuldigd en hem vele prachtige geschenken werden aangeboden. Het R K. Zangkoor en de R K. Gymn.-ver. Kunst Kracht luis terden den avond op. De W.Eerw. Heer kapelaan v. Berkel opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord, waarna door het R.K. Zangkoor eene cantate werd uitgevoerd, waarin vooral de bariton-soli door den heer Boom zeer goed werden gezon gen. Door den heer E v. Beijnen. prefect der H Familie werd hierna de jubilaris gelukgewenscht namens alle leden der H. Familie en hem een zilveren directeursketting aangeboden, met de verzekering, dat alle leden zich beijveren zullen trouwe bezoekers der vergadering te zijn. Hierna verscheen de pas kortgeleden opgerichte aspiran- tenafdetfing derGymnastiekvereeniging ten tooneele. De gymnastjes bleken reeds flink geoefend te zijn. Jammer, dat op het laatst enkele aspiranten een paar blunders sloegen en daardoor veel bedierven. De heer L. Burmanje, vice president van het R.K. Zangkoor bood daarop onder een toepasselijk woord den ZEw. Heer Pastoor als directeur van het Zangkoor een prachtig missaal aan. Het Zangkoor zong hieina „Moeder en Kind" vanWierts wat bijzonder goed werd uitgevoerd en veel applaus oogstte. Hierna nam de heer J. van Mierlo als voorzitter der Gymnastiekvereen. „Kunst Kracht" het woord om in welgekozen woorden den jubilaris namens alle leden en aspiranten geluk te wenschen en hem te huldigen en te danken voor de toewijding waarmee hij de taak van geestelijk-adviseur dezer vereeniging heeft vervuld. Als blijk van erkentelijkheid bood spr. hem een prachtig, bronskleurig Mariabeeld aan, in zeer kunstvollen stijl uitgevoerd. Door de leden der Gymnastiekver- eeniging werden hierna eenige keu rige, tamelijk ingewikkelde oefeningen in standen uitgevoerd, die terecht om hunne accurate afwerking veel succes oogstten De heer J. v. d. Hoven. 2e voor zitter van den R.K. Werkl.bo'nd, sprak daarop namens alle leden van de Werkliedenvereeniging en hare zuster instellingen een woord van geluk- wensch tot den jubilaris, dankte hem voor zijne verdiensten voor deze orga nisaties en bood hem een prachtige, kunstig bewerkte koorkap aan. Door het -R, K. Zangkoor werd hierna het „Avondlied" op zeer ver dienstelijke wijze ten gehoore ge bracht. Hierop kreeg de heer W van der Mee, kassier der Boerenleenbank, ge legenheid om in een fraaie rede de groote belangstelling en verdiensten te schetsen van den jubilaris voor den Boerenbond en de Boerenleenbank. Spreker bood den jubilaris namens beide instellingen een fraaie koperen siervaas aan. Daarna verschenen de aspiranten der Gymnastiekvereniging wederom ten tooneele om na een keurige op- marsch een prachtige groep te vor men. Zij slaagden ditmaal bijzonder goed en werden dan ook flink toege juicht. De R. K. Jonge Boerenstand, waar van de ZEw jubilaris adviseur is, bood hierna bij monde van den voor zitter den heer C. de jong, ondei dankzegging voor hetgeen hij steeds wijwaterskwast aan. Door de leden der Gymnastiekver eeniging werd daarop een zeer fraaie groep geformeerd. De oudste der misdienaars bood hierna namens de misdienaars en den koster den jubilaris een paar ampullen aan, waarop het Zangkoor nog een „Lang zal hij leven" zong. Dan nam de jubilaris zelve het woord om dank te brengen aan allen die hebben meegewerkt, in welk op zicht ook. om de viering van zijn zil veren priesterfeest zoo schitterend te doen slagen En dan moet hij vooral danken den weleerw heer kapelaan van Berkel, die als altijd weer de groote stuwkracht is geweest, alsmede de leden van het comité en van de versieringscommissie. Hij, zoomin als zijne familieleden had zulk een alge meene belangstelling kunnen en mogen verwachten. Als gevolg hiervan zal spr. zich in de toekomst steeds nog meer beijveren om het ambt van her der der St. Clemensparochie zoo goed mogelijk te vervullen. Spr. dankt verder de liedertafel en harmonie voor hunne opluistering op den feestdag, waardoor zoo'n echt feestelijke stemming is gekomen. Ten slotte dankt hij nog elk der sprekers van dezen avond afzonderlijk, en met hen de respectievelijke organi saties waarvoor zij optraden, voor de gelukwenschen, de gebrachte hulde en de fraaie geschenken, alsmede het R K. Zangkoor en Gymnastiekvereniging voor de opluistering van dezen avond. ZEerw. werd langdurig door het talrijke publiek toegejuicht. De WEerw. heer v. Berkel reikte daarna den jubilaris onder enveloppe het geschenk der parochianen over, zijnde een bedrag van f 600 om daar mede een begin te kunnen maken met de inwendige beschildering der kerk. Met een hartelijk dankwoord werd dit geschenk door den ZEerw heer pastoor aanvaard met de verzekering dat niets hem liever was dan het aan te wenden tot de zoo noodige ver- fraaiïng van Gods huis Door alle aanwezigen werd tot slot het „Huldigingslied" gezongen, waar mede deze welgeslaagde huldigings avond geëindigd was. Bij de algemeene hulde den bemin den herder bij zijn jubileum g bracht, zijn ook de kinderen der St. Cle mensparochie niet achterwege willen blijven. Zij hebben ook hunne hulde en dank gebracht die om de onge kunstelde, echt kinderlijk naïeve wijze waarop ze werd geuit, zeker den jubilaris wel het aangenaamst van aile zal zijn geweest. Te circa elf uur werd Donderdag morgen de jubilaris aan de pastorie afgehaald door een stoet van bruidjes en naar het Patronaatsgebouw geleid, waar een talrijke kinderschaar allen in hun paaschbest en met zilveren strikken in het haar reeds in echte feeststemming bijeen was Het veelbelovend feestprogramma werd geopend door Fienije Lombarts, die in een keurige, vlot opgezegde toespraak den jubilaris welkom heette. Daarna voerde een meisjeskoor op zeer verdienstelijke wijze een omvang rijke, schoone feestcantate uit, afge wisseld door toepasselijke toespraken en het aanbieden van bloemen. Dan volgde de clou van het pro gramma. de Gymnastiek Hulde, welke terecht de hoogste bewondering af dwong. Begeleid door pianomuziek voerde een 16 tal jonge meisjes een heele reeks dansen, gymnastische passen, orde-oefeningen groepen en andere rithmische oefeningen uit en dit met een accuratesse en bevallig heid die niet genoeg te roemen valt. Elk der meisjes was van een zilveren letter voorzien en door een keurige groepeering vormden zij de woorden: „welKom in ons midden". Van eiken letter kregen we een alleraardigst toe wenschen. Iedereen, maar vooral de jubilaris genoot zeer van deze leuke voordracht. Het meisjeskoor zong hierna een bng niet gemakkelijk nummer „De feestklok" dat ze echter bijzonder goed uitvoerden. Een der allerkleinstenNelly v. Beijnen bracht daarop in een kort toespraakje de gelukwenschen der bewaarschool kinderen over. Door Dina Lombarts werd in een voordracht getiteld „De Priester" in zeer schoone bewoordingen de hooge waardigheid van het priesterschap ge- schetst.Een oud-leerlinge der bijzondere Meisjesschool Anna v. 'Mierlo, bood hierna de geschenken van alle leer lingen aan bestaande uit prachtig bor duurwerk voor de slaapkamer, alles ver vaardigd door de meisjes van het 5e en 6e leerjaar alsmede een zeer fraaie theemuts van Mej v. Delft. Geroerd dankte de ZEw. jubilaris alle kinderen voor hunne hartelijke gelukwenschen, hunne alleraardigste voordrachten en hunne prachtige geschenken. Hij spoorde hen aan ijverige leer lingen en brave kinderen te zijn. Hij dankte ook de Eerw. Zusters, bijzonder de Eerw. Overste, alsmede de onder wijzeres die zich zooveel moeiten heb ben getroost om de kinderen dit alles zoo goed te leeren. Alle kinderen zongen daarop den jubilaris tot slot een „Lang zal hij leven" toe, waarmede deze kinder- hulde beëindigd was en de kinderen uit handen van den jubilaris allen eenige versnapering ontvingen en ook 's middags op de Zusterschool nog onthaald werden. Donderdagavond had in het Patro naatsgebouw de huldigingavond voor vrouwen en meisjes plaats die zeer druk bezocht was. De weleerw heer van Berkel sprak een openingswoord waarna de Zan- 'geressen der Congregatie de bekende schoone Feestcantate van L A. Dob belsteen R K priester met solo en begeleiding van harmonium, op zeer verdienstelijke wijze uitvoerde onder leiding van kapelaan van Berkel. Daarna nam mej Josephinavan der Mee het woord om als hoofdprefecte der Meisjescongregatie, namens alle leden den jubilaris te hnldigen en te danken voor hetgeen hij steeds voor de Congregatie heeft gedaan en hem daarna het geschenk der Congregatie aan te bieden Dit laatste bestond uit een prachtig kleed voor de Communiebank, altaar- randen en verschillende supperplus voor misdienaars Vermeld dient nog dat het Communiebankkleed geheel vervaardigd werd door de jongejuf frouw Mien Krol, het overige door meisjes van den naaikring Mej. Loeff bood hierna namens de propagandaciub met een toepasselijk woord een paar sierplanten aan. Hierna ving de opvoering aan van het schoone, godsdienstig tooneelspel in 5 bedrijven met voorspel „De kapel in 't bosch", dat een zeer goede ver tolking vond. Voordracht en zang en vooral de costumeering waren goed verzorgd. Wanneer wij enkele speel sters met name zouden willen noemen, dan komen daarvoor in aanmerking de vertolksters van de hoofdrollen. De dames Jo Pullens (de Gravin van Berkenstein), Rika Verhoeven (als Irmengard), Mina Klerx (als moeder van Irmengard) en Betje Verhoeven (als vorstin) hebben vooral hun rol goed gespeeld zonder dat wij ook aan de overige speelsters iets te kort willen doen. Het is een zeer stichtend boeiend stuk waarin vooral een groot vertrouwen op de hulp der Moeder Gods wordt uitgebeeld. Na elk bedrijf volgde daverend applaus. Hierna bood mej. Josephine van der Mee namens de H. Kindsheid een fraai presenteerblad aan en Mevr. Moonen- Sassen als presidente van den R. K. we onderstaand bericht aan Van uit Amsterdam naar Waalwijk. Door de gezamelijke patroonorga— nisaties is besloten eene reisclub te vormen tot het bezoeken der tentoon- te Waalwijk, enz Een firma is gevon den welke een luxe tourauïo heeft, die 35 personen kan bevatten. De kosten der reis die 2 dagen duurt, bedragen f 5 per persoon heen en weer Duur van den rit ongeveer 5 uur in gesloten wagen, rondom ramen met ventilatie en kussenzitting. De eerste club zal vertrekken Zondagochtend 23 Augustus en keert terug Maandagavond 24 Aug. en zoo bij voldoende deelname elke 2 dagen. Wij moeten den wagen spoe dig bestellen en verzoeken daarom voor 30 Juni bij een der ondergetee- kenden opgave le. of men alleen of met dame gaat ftl! ae °esiuaeerm8 van bet rapport 2e. welke dagen het liefst. men zich moeilijk ont- 3e. of ook voor logies of pension .u, dal de Coin." gezorgd moet worden issie bij de voorgestelde reorganisatie Echter moet bij opgave tevens het He00B *jeeft gehad op de be- reisgeld worden voldaan, hetwelk niet 8. er a..m 0Pd|c yan kan worden teruggegeven, doch waar- I L r nijverheid; de samenstelling voor men wel een ander kan laten d[Jp'^mmissie versterkt ongetwijfeld meegaan. Ook ongeorganiseerden kun-eu/i! Kn 1o„ nen mede VlJ betwlJfelen zeer of de reorgani- o Q1IPD D I satieop de wijze, als door de Commissie h p KA NIC V,enweg. 4: wordt voorgesteld, wel zal leiden tot H. P. KANS. Valeriusstraat het resultaat van eene sluitende ex- 91 A, Amsterdam. pioitatie, daar stellig is te verwachten, Nieuwe aansluiting aan den Rijks-dat door de inkrimping van den dienst telefoondienst J. Langermans. Agentuur- het gebruik daarvan zal terugloopen. naar ons oordeel een goed geregelde post-, telegraaf- en telefoondienst voor het platteland minstens even noodza kelijk is als in bevolkingscentra. In tegenstelling met die centra zijn de hulpbronnen voor de economische ont wikkeling van handel en industrie ten plattelande schaarsch en worden handel en industrie ten plattelande daardoor toch reeds op bedenkelijke wijze ge handicapt. Wij achten het dan ook zeker niet in het algemeen belang, dat de sterke steun, die handel en nijverheid ten plattelande heeft aan een goed geregelden dienst van post, telegraaf en telefoon, niet zou worden bestendigd en dat op de voorgestelde wijze ver kregen bezuiniging op den duur de economische ontwikkeling van het platteland zal belemmeren. Bij de bestudeering van het rapport spraakje te hooren, toepasselijk op het Vrouwenbond namens dien bond een zilveren feest. Onnoodig te zeggen dat het een lange, taaie studie gekost heeft om die kinderen zooiets en op zulk en wijze te doen uitvoeren, waarvoor een woord van hulde aan de onder wijzeres mej. v. Delft, die de kinderen deze oefeningen leerde wel op zijn plaats is. 't Was af in elk opzicht. De kleine Cato v. Woensel bracht daarop een zeer mooie voordracht ten gehoore getiteld: Het edelst ambacht, waarin zij op duidelijke wijze deed uitkomen hoe ver het ambt van priester boven de andere, de edelste ambachten, uitsteekt. Als no. 5 vermeldde het programma „Het Snoepstertje". Dit zeer aardige voordrachtje werd zeer leuk opgevoerd door Jeanetje Pullens en Lena v. Pink steren en bevatte een goede les voor de snoepgrage jeugd. Met het dan volgend nummer„Fe licitatie van Hanneke en Trui uit Ber- chem" is onbedaarlijk gelachen. Reeds het opkomen van die twee kleine echte Berghemsche boerinnetjes respectievelijk Jetje v. Heeswijk en Corrie v. d. Mee was een groot lach succes. In hun wijde zwarte rok, ge ruite omslagdoek, brabantsche muts, klompen en de onafscheidelijke z.g. spoormand waren het dan ook een paar leuke lypjes, Die kleinen kwamen in echt plat Brabantsch een ouwe wijvenpraatje houden en notabene vertellen dat ze den jubilaris nog ge kend hadden als kleine jongen (zijn Eerw. is uit Berchem geboortig) en nu vloerkleed voor de sacristie. Aan het slot van dezen welgeslaag- den avond dankte de jubilaris alle vereenigingen voor hare gelukwen schen en prachtige geschenken en alle parochianen nogmaals voor de alge meene belangstelling, die hij meent niet verdiend te hebben. Zij zal voor hem een aansporing zijn met nog meer liefde en ijver voor zijn parochie te arbeiden. Tot slot werd door allen staande het „Huldigingslied" gezongen Aan het einde van ons verslag dezer algemeene plechtige feestviering en grootsche huldiging bieden ook wij den Z.Eerw. Jubilaris ook onze harte lijke gelukwenschen. Moge hij nog een lange reeks van jaren behouden blijven i voor de hem zoo lief geworden pa rochianen van St Clemens, die weder- keerig, zooals thans wel overduidelijk gebleken is, hun herder zoo'n groote toegenegenheid toedragen. Naar ons wordt medegedeeld is de jongeheer Hendrik C v d. Hammen met ingang van 1 Juli e k. benoemd tot organist der Ned. Herv. Kerk van voorm. Baardwijk. Alles begint er op te wijzen dat het bezoek aan de tentoonstelling straks enorm druk zal loopen. Op de convocaties van de verschillende Schoenmakers patroons vereenigingen, die geregeld in „Het Bondsorgaan" staan vermeld, komt aldoor voor: Be spreking reis tentoonstelling Waalwijk. In het laatste nummer van „Het en' Commissiehandel, Grootestraat 304, Waalwijk, onder No. 95. Vervallen aansluitingNo 95 Politie bureau. In de te Vlissingen op 10 en 11 Juni in hotel „Brittania" gehouden algemeene vergadering der R K. Ver eeniging van Ned. Drukkerspatroons werden herkozen als bestuurslid de heeren Mr. J van Roosmalen te 's Bosch en A. J. Jansen te Nijmegen en ge kozen in plaats van den heer Arn. Smits te Leiden, de heer Jan Tielen te Waalwijk. Tot voorzitter werd gekozen Mr. Th. P. A. J. ten Hage te 's Hage. De zomerzitting der Prov. Staten van Noordbrabant zal geopend worden op Dinsdag 7 juli a s des voormiddags ten lO'/a uur. Zwem inrichting. Heerenbaden 590. Damesbaden 209. Kostelooze baden 334. Temperatuur 20°. Men vestigt van een zijde, die het kleine ongeval aan de Zwem inrichting zelf meemaakte, er onze aandacht op dat dit ongeval niet van die beteekenis was, als bedoeld be richt zou kunnen doen vermoeden Wij weten intusschen dat het bestuur op elk terrein waakzaam en diligent is De afdeeling Tilburg-Waalwijk van den Duitschen Werkmeestersbond, heeft 1.1. Zaterdag eene vergadering gehouden in Tilburg, waar de heer Aug. W. Kulche eene lezing met licht beelden gaf voor onderzoek en meting van onderdeelen voor machines De heer Hittel bracht daarna als afgevaardigde naar de groepsvergade ring te Barmen verslag hiervan uit. Het daar door spr, bestreden voorstel Barmen tot aansluiting bij den Duit schen algemeeneri werkmeestersbond is verworpen. In uitzicht is gesteld dat Tilburg met zijn 22 leden een aparte groep zou vormen. Alle overige zaken werden aan het bestuur overgelaten, dat Zondag d.a.v. te Waalwijk bijeen kwam. Na mededeeling dat de volgende ledenvergadering plaats zal hebben op 4 Juli in hotel Verwiehe Waalwijk, sloot de voorzitter de vergadering. De gisteren gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel te Waalwijk, heeft de balans en de verlies- en winstrekening over 1924 goedgekeurd en o m besloten de netto winst ad f 102 890 als volgt aan te wenden: f 42.616 te bestemmen voor afschrijving op de terreinen, ge bouwen, motoren, electrische installatie, werktuigen, gereedschappen, leesten, expeditie-materieel, enz, f30000voor een uiikeering van 6 pCt. (alsv.j.)op de cum pref. winstd. aandeelen, terwijl de rest ad f 30,274 op nieuwe rekening werd overgebracht Herkozen werd tot commissaris de heer dr W. J. Hartmann. Onder de rubriek „Wallstreet- Nieuws" meldt „De Maasbode NEW YORK. Door de buitengewone Naar het oordeel onzer Kamer is eene sluitende explcitatie veel eer te zoeken in verlaging van tarieven met handhaving van de bestaande kantoren, zoo mogelijk naast uitbreiding van den dienst; verlaging van (den dienst) de tarieven en verruiming van de gelegen heid om van de diensten gebruik te kunnen maken zullen onvermijdelijk in de hand werken, dat men zich meer dan tot nu toe van de bedrijven bedient Uitbreiding van den dienst moet dan echter alleen worden ver kregen door verlenging van den arbeids tijd en verhooging van de dienstpres- taiie. Naar ons oordeel zal op dit laatste stimuleerend werken het aan stellen van personeel in los dienstver band. Deelen wij in het algemeen het gevoelen der Commissie, dat de be zuiniging niet in de eerste piaats moet worden gezocht in verlaging der loonen; dit neemt niet weg. dat naar het oor deel der Kamer sommige categoriën van ambtenaren, vooral de plaatselijke te requireeren krachten, hooger bezoldigd worden dan gelijke krachten in het particulier bedrijf, hetgeen onder de omstandigheden waarin de exploitatie van den dienst der posterijen verkeert, zeker niet gewettigd is. Wanneer, zooals wij verwachten, de door de Commissie voorgestelde maat regelen niet leiden tot het doel. dat men zich voorstelt, dan geven wij U in overweging deze aangelegenheid opnieuw in studie te geven aan eene Commissie, die slechts voor '/3 is .samengesteld uit postambtenaren en voor 2/3 uit bekende practische zaken lieden. Wanneer wij de concrete voorstellen der Commissie nagaan, dan blijkt het ons. dat onze vrees, vroeger reeds geuit, dat vooral het platteland de gevolgen der voorgestelde bezuinigings maatregelen zal hebben te dragen, niet ongegrond is geweest. Indien de adviezen der Commissie worden overgenomen dan zou dit voor het district onzer Kamer tot gevolg hebben, dat de postkantoren Kaats heuvel, Waspik, Geertruidenberg, Made en Dongen worden omgezet in hulp kantoren, terwijl de hulpkantoren 's Grevelduin-Capelle en 's Gravemoer zouden worden gedegradeerd tot stations Ten aanzien van de omzetting van de postkantoren in hulpkantoren wordt te kennen gegeven, dat de goede functioneering van den dienst onvoor waardelijk wordt gehandhaafd, dat de maatregelen slechts betrekking hebben op de interne dienstregeling en dat zelfs het publiek van eene verandering niets zal bemerken. Wij kunnen ons voorstellen, dat althans voorloopig, wanneer nog over voldoend geschoold personeel kan worden beschikt, dit wel het geval zou kunnen zijn, Wij moeten evenwel aannemen, dat de omzetting mee zal brengen eene bezetting door perso neel met minder uitgebreide vakont wikkeling, wat al onmiddellijk het ge val zal zijn. wanneer de Directeurs betrekking niet meer wordt aangevuld. stilte in den schoenhandel hebben er Reeds thans wordt over den dienst vele bedrijfsinkrimpingen plaats. In de van een der genoemde postkantoren Westel. Staten is de vraag iets beter, geklaagd, dat deze in menig opzicht •- 1 te wenschen overlaat. Is de voorgenomen omzetting naar onze stellige overtuiging niet zonder bedenking, ontoelaatbaar komt ons voor de degradatie van de hulppost kantoren te 's Gravenmoer en 's Gre velduin-Capelle in poststations 's Gravenmoer is eene gemeente van ongeveer 1500inwoners.dat geïsoleerd ligt op grooten afstand van de kanto ren Waspik en Dongen. Door de vele tuinderijen, de groote schippersbe\ol- king, de verschillende ter plaatse ge- maar ook hier zijn inkrimpingen. Door de Kamer van Koophandel voor de Langstraat te Waalwijk is onderstaand adres aan Z.Exc. den Mi nister van Waterstaat verzonden: Wij hebben met veel belangstelling kennis genomen van het rapport der Commissie Nolting in zake de reor ganisatie van den post telegraaf- en telefoondienst. In ons schrijven van 12 Mei 1924 gaven wij reeds te kennen beducht te zijn, dat door de maatregelen, die vestigde handelsondernemingen kan zouden worden getroffen om de noodig-1 een hulppostkantoor niet worden ge- geachte bezuiniging op de diensten van Post en Telegraaf te krijgen in hoofd zaak zou worden getroffen het platte- land en dat ten koste van inkrimpingen of minder goede outilleering van de diensten het beoogde effect zou worden bereikt. mist, zelfs wordt eene verbetering van den huidigen dienst dringend nood zakelijk geacht. De diensten van een poststation kunnen voor deze gemeente niet in de verste verte voldoen, zelfs niet aan de meest bescheiden eischen. De open- 'J "V.I.CH W1 IVV.I1 ICCU9 upnldl .—f «—'V/VS UV l/UI Ivll v fv UliL

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 13