ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Het le nummer „Tourcoing Expo sition" was een forsche en zeer mooie marsch. Daarna volgde de ouverture „Le naufrage du Meduse" van C. O Reissiger. een schitterende compositie doch een zeer moeilijke, want ze eischt veel techniek van alle spelers. Indien het nog wat afgerepeteerd wordt, behoort dit nummer zeker wel tot een van de mooiste nummers van het repertoire der harmonie. Naast „Gold- regen", solo van Waldteufel en „Fan tasie Romantique" van Montagne verdient zeker „Divertissement Espag- nole" van Desormes wel aparte ver melding. Het nummer werd schitterend uitgevoerd en liet duidelijk blijken dat de harmonie „Apollo" niet afschrikt vau een moeilijk nummer. Een flink uitgevoerde marsch sloot het program. Zeker zou het èn voor den Directeur èn voor de muzikanten animeerender zijn indien de matinée s drukker bezocht werden. Laten we hopen dat de harmonie „Apollo" de volgende keer voor een talrijk auditorium zal mogen spelen. Bij onderhandsche aanbesteding is het houwen van een muziekkiosk voor rekentng der vereeniging „Kaats heuvels Belang" gegund aan de firma v. Oostrum en Molenschot alhier wat den timmerpost en aan de firma Beek- mans-Vromans wat den ijzerpost betreft. Onze beide harmonieën zijn reeds met hun kermisprogramma klaar. Voor zeer velen bestaat in deze programma s af te werken of te volgen de geheele en ook de gezelligste kermispret De Kon. Harmonie „Apollo" die jaar in uit op „schlagende" matinée's roemen heeft voor Donderdag jaar mag Zilveren Bal-wedstrijden bij R.W.B. en kwam uit tegen HEC I. Juliana ver schijnt met 4 invallers uit het derde elftal. HEC telt twee invallers. Juliana is direct in den aanval en zet over- donderend op en de HEC-achterhoede heeft handen vol werk om de vurig spelende Juliana-mannetjes van het lijf te houden. Juliana is tot het einde toe in de meerderheid en als de scheids rechter einde blaast hebben beide partijen éénmaal het doel gevonden 4a een half uur verlenging wist HEC n de laatste minuut op gelukkige wijze te doelpunten. Ofschoon HEC in de aatste 7 minuten in de meerderheid was heeft zij een zwaar bevochte doch onverdiende overwinning behaald. het bekende duo de Winter uit Burgerhout bij Antwerpen geëngageerd Bij 't optreden van dit tweetal is succes verzekerd. Voor Zaterdag is beslag gelegd op het duo Smink uit Den Haag dat een alleszins gerenomeerde reputatie geniet. Het repertoir der harmonie zelf is wel zoo rijk, dat hieruit een goede kermiskeuze gemaakt kan worden. Voor de danslustigen is iederen dag volop gelegenheid zich onder de muziek van een keurigjaszband orkest in den dans te vermaken. De spiegel gladde dansvloer in de ruime nieuwe concertzaal biedt plaats voor velen. Ook het Kon Muziekgezelschap „Euphonia" komt traditioneel met een keurig kermiskleedje uit. Naast de mooiste muzieknummers uit het reper toire der Koninklijke men denke aan het concert in de nieuwe Apollo- zaal en 't feestconcert in Grave zullen op 't matinée van Donderdag 2 Juli optreden Mejuffr Corrie van der Velde, Hollandsche Soubrette en de heer Frans Vilé, Hollandsch Humorist in zijn eigen repertoir Voor het matinée van Zaterdag heeft het bestuur zich de medewerking verzekerd van het duo |os. Boelen uit A'dam, beroemd zang en karakter duettisten. Kluchten, cabaretliedje enz. enz. Verder is voor de danslustigen ook gezorgd. Een prima Jaszband orkest is geëngageerd hetwelk op Donderdag Vrijdag. Zaterdag en Zondag de aan bidders van Tserpsichore op aange name wijze zal bezighouden. Des avonds schitterende electrische feestverlichting in zaal en tuin. Eén bloempfe moet a. Woensdag 1 Juli ieder Kaatsheuvels burger of burgeres, groot of klein, minstens koopen tot steun van het Kioskfonds. De vereeniging „Kaats heuvels Belang" heeft op dien dag een bloempjesdag georganiseerd, die moet slagen. Beide harmoniën hebben zich weer bereid verklaard dien dag om circa 7 uur n m. een muzikale wandeling te maken door de gemeente. Een leger van vriendelijke dames zal het publiek dat in kermisstemming is vriendelijk lastig vallen om een klein offertje, voor 't mooie doelhet tekort in ons Kioskfonds aan te vullen. Niemand mag dien dag zonder bloempje loopen. Reeds aan de stem- bureaux zal de actie, den ganschen dag doorgevoerd worden, zoodat niemand aan het net door K. B. gespannen kan ontsnappen, dan de geheel onwillige. Bij elk stembureau zHllen vanaf 8 uur v.m. een paar bereidwillige jongens reeds de bloempjes aanbieden. Zondag om 10 uur droeg de ZeerEerw. Pater Verhoeven in onze parochiekerk zijn plechtige Eerste H Mis op. Pater Verhoeven werd geassisteerd door de WelEerw heeren Sloots en van Kemenade, terwijl de WelEerw. heer Hoekx als cermoniaris fungeerde. Mgr. Völker hield de feestrede in de hem eigene welsprekende, gevoelige taal. Het koor zong Missa Catharina van Vranken en Cantate „Priesterglorie" van Haagh. Op gereserveerde plaatsen voor in de kerk zaten de familieleden van den jeugdigen priester en de studenten en paters van de H. Familie uit het klooster alhier, waarvan pater V. even eens priester is. In de versierde zaal van den heer P. Schellekens werd receptie gehouden waaraan de geheele geestelijkheid en tal van ingezetenen deelnamen Ook in de kerk was de belangstelling zeer groot SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. Juliana—HEC 1—2. Zondag j.l. nam Juliana deel aan de Duivensport. van elk der vereeniglngen. „Prinses Juliana" no. 1 Jac. Vos. „Gevleugelde Vrienden" no. 1 M. van Oorschot. Gecombineerd no. 1 D J. Kop. VOETBALSPORT. GEERTRUIDENBERG. Vitesse mocht Zondag een nederlaag boeken tegen de H V. I. Breda, nl, 5-4. Bij Vitesse speelde de voorhoede een mooie partij, maar de halflinie, waarin de twee beste krachten ont braken, was gebroken, terwijl de keeper ook nog al eens weifelachtig deed. G'BERG Op het touroool der voetbalvereenl- glng Gcertruldeoberg wordt Zaterdag a.s. te balf zes gespeeld, de wedstrijd R. W. B. Besoijen—Geertruldenberg. Korfbalsport. GEERTRUIDENBERG. B. L. E. Ij. speelde Zaterdag 1.1 te Werkendam een korfbal-propaganda- wedstrijd tegen „Gorcum*. Dat B L E.IJ. weer in prachtvorm geweest is blijkt wel uit de uitslag tegen deze sterke 2de klasser, nl 4-4. Tot drie minuten voor 't einde hadden de onze zelfs de leiding met 4—3 Duivensport. GEERTRUIDENBERG. Zondag a.s. zal de postduivenver- eeniglng „Koningin Wilhelmina" de prachtige wisselbeker vervliegen, ge schonken door den heer L v. Diem. Om winnaar van den beker te zijn moet men hem tweemaal hebben ver diend op de vastgestelde vluchten, voor oude duiven Orleans. Tegen den 27-jarigen H. v. R metselaar te Tilburg, die op 8 Januari j.l. zijn verloofde Petronella H. in de Koestraat aldaar met een hamer eenige slagen op het hoofd toegebracht, waardoor het meisje ernstig verwon dingen bekwam, werd Maandag door den Officier van Justitie bij de Arr. Rechtbank te Breda, wegens poging tot doodslag, vier jaar gevangenisstraf geëischt. GEMENGD NIEUWS. Respectievelijk hielden de post duivenverenigingen „Prinses Juliana", „Gevleugelde Vrienden" en beide ver- eenigingen gecombineerd, Zondag j.l. een wedvlucht vanuit Chantily, waar alle om 8 uur werden vrijgegeven De eerste duif bereikte haar hok om 10 u. 9m. 6 sec, de laatste om 11 u. 12 m. 4 sec. De prijzen werden toe gekend aan de eerst aankomende duif Op den Zeeweg te bloemendaal, bij de waterleiding, heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Drie motorrijders reden op korten afstand achter elkaar in de richting van Zandvoort. Een van hen moest vermoedelijk voor een wielrijder uitwijken en kwam daarbij te vallen, wat tot gevolg had, dat de twee andere op hem reden en eveneens vielen Twee var, de motorrijders zijn naar het St. Elisabethgasthuis vervoerd. De derde motorrijder en twee dames, die op de duozittingen hadden gezeten, liepen onbeduidende wondjes op. De gewonden, wonende te Schoten en te Haarlem, hebben vermoedelijk een hersenschudding gekregen. Toen gisterenmiddag de autobus uit Rotterdam te Vlaardingen—Oost aankwam, Is daar een ernstig ongeluk gebeurd. De heer S van Veen, kapi tein van het stoomschip Hector van L. Smit Co.'s Internationalen Sleep dienst, wilde hier uitstappen, deed dit echter voordat de bus had stilgehouden met het gevolg dat hij kwam te val len en de bus hem met het achterwiel over de borstkas reed In zeer zorg- wekkenden toestand werd hij in het spoorwachtershuisje binnengedragen, waar dr. Jacobsen geneeskundigen bijstand verleende. Reeds spoedig echter is de heer Van der Veen, die 33 jaar oud was en een vrouw met vier kinderen nalaat, overleden. Te Napels, bij Winschoten, is gisteravond de 14-jarige zoon van den arbeider De Groot over spoorrails gestruikeldhij brak den nek en is overleden. Het driejarige dochtertje van den heer L. aan de Veenenlaan te Hoorn heeft een doosje met malariapillen weten te bemachtigen en 25 van die pillen opgegeten. Het kind is onder hevige pijnen overleden. De monteur Groustra te Groningen is Zondagavond onder Sappermeer met een auto in een droge sloot ge reden. Zijn negentig-jarige grootmoeder vond bij dit ongeluk den dood. Groustra zelf en twee zusters van hem bleven vrijwel ongedeerd. Dinsdagavond is op advies van haar huisdokter, wiens hulp even te voren was ingeroepen, naar het ge meente-ziekenhuis in den Haag over gebracht mej. J. Wechtgenoote van j. S. In het ziekenhuis werd vrij spoedig vastgesteld, dat de patiënte lijdende was aan loodwitvergiftiging. De nadere inlichtingen, welke de dokter van haar verkreeg, gaven hem aanleiding, nog dienzelfden avond de politie in kennis te stellen van hetgeen hem was geble ken en ter oore gekomen, waarna de patiënte 's nachts nog door de politie werd gehoord. Op de meest nadrukkelijke en plech tige wijze verzekerde zij, zelf geenerlei vergif en dus ook geen loodwit opzet telijk en met eigen voorkennis te heb ben ingenomen. Iemand anders moest haar dus het vergif hebben toegediend De politie heeft aanleiding gevonden den echtgenoot van de patiënte te arresteeren. De toestand van de pa tiënte is thans naar omstandigheden redelijk. Het gezin bestaat uit man, vrouw en drie minderjarige kinderen. Dc rechtbank te Arnhem heeft vandaag ul'spr&ak gedaan iazake de malverssaiies aan de Maas- en Waal— «che Bankte Nijmegen. J. G J., ban kier te Ntimegen, gewezen dlrec'ea van die van die Instelllog, thans gede tineerd, werd wegens valschheid ln geschrifte veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met vrijspraak van het sub 3 ten laste gelegde. De elsch 2 jaar. BUITENLAND. De nieuwe Belgische regeering heeft hare verklaring voor de Kamers afgelegd. Over de bultenlandsche politiek zegt de verklaring o.a.de richting van onze buiteDlandsche politiek heeft altijd haar sterketen steun gevonden ln het ge- meenschappelHk gevoel van het Bel gische volk. Wij willen trouw blijven aan de vriendschapsbanden, welke in de beproevingen van den oorlog wer den gesloten tusschen ons en de ge allieerde en geassocieerde volkeren. België, dat uit traditie vredelievend Is, heeft na den oorlog nooit ande» doel gehad, dan bet bekomen van het wettig herstel, waarop het recht heef- en het verkrijgen van de waarborgen, die van belang zijn en voor zijn eigen veiligheid en voor den algetneeoeD vrede. Ia dezen geest wil de regeering, overtuigd zijnde, dat de veiligheid van België een der waa»borger Is voor den vrede en voor de algemeene veiligheid voortgaan met het nastreven der ver wezenlijking van de internationale over eenkomsten, die het verdrag van der volkenbond bevestigen en uitbreide» Naar het voorbeeld van andere nij- verheidslaodep heeft de regeciog zich voorgenomen, de cooven le van Was hington over den achtureodag goed keuren. Zij zal u eveneens viageo.U* goedkeuring te geven aan de inteioa- 'ion&le arbeidsovereenkomsten betref fende de Zondagsrust, het gebruik vat loodwit, de arbeidsongevallen, be' rech' vao vereeniging en coalitie der land- bouwwerklledm, den leeftijd voor he- toelaten van kinderen als tremmms de marine, het geneeskundig onderzoek der kinderen aan boord der schepen. Het zal bovendien twee belangrijkr verdragen aan het parlement onder werper, het eece tusschen Nederland en Brlg over de herziening van zekere bepalingen van bet verdrag van 18 April 1839,het andere tusschen Zwitsei- land en Belg betreffende de rechte»- lijke verordeningen. Op financieel gebied is de volt<. ollng van het herstel van onze door dri oorlog zoo zeer geschokte financiën een allereerste en onvermildelilke voor waarde, zonder dewelke de democra tische rechten van onze maatfcbappe- lt}ke wetgeving tot zekere mislukking zouden zi)n gedoemd. Het ware een zware fout, den ge- beelen fiscalen last op een peil te brengen, welke het economische vei- mogen van het land te boven gaat en die zijn productie In gevaar zou brengen op het oogenbllk, dat d*zr meet d*n ooit noodig is. Om den toestand der schatkist te veisterken zal de regeering zorgen, dat de achter stallige belasting zoo spoedig mogelijk wordt opgevorderd. Eindelijk zal met het oog op de begrooting van 1926 overgegaan worden tot de studie van zekere nieuwe be- lastingbepallngen Zij zal verder in de admlnlsteratle van het land een strenge economische politiek toepassen. Het program der werkzaamheden van den huldigen parlementairen zittijd blijf' bepeikt tot het gtemmen der begroo ting en een wet op de a.9 provinciale vei kiezingen. In China wordt de toestand steeds erger. E heerscht oproer op tal van plaatsen. Er is weer een Japanner vet- moord. Men spreekt over een oorlog met JaDftn. was Kamer van Koophandel. (Vervolg.) Kleinindustrie en Kleinhandel. De toestand van de kleinindustrie en van den kleinhandel was in het alge meen gunstiger dan in 1923, hetgeen vooral kan gezegd worden van den kleinhandel. Wezen wij er reeds op in ons verslag over 1923, dat in de schoenindustrie van de allerkleinste ondernemingen niet alle het hootd boven water konden houden toen de grootere bedrijven op volle capaciteit gingen werken, de positie van het kleinbedrijt werkende met handkrach ten. werd ook in het afgeloopen jaar minder gunstig. Het eene bedrijf na het andere heeft den strijd moeten op geven en die er nog over bleven lijden een kwijnend bestaan. De ontwikkeling der schoenindustrie teekent zich af in de richting van het grootbedrijf. Was de toestand in de winkelzaken in 1923 zeer slecht, door opleving van handel en industrie kwam daarin wel iswaar verbetering, doch in het alge meen niet in dezelfde evenredigheid als de bedrijvigheid in de industrie toenam De lange periode van werke loosheid werkte nog na, terwijl de verminderde koopkracht haar invloed liet gelden, ln de gemeenten, die niet aan spoor- of tram zijn gelegen, klagen de winkelondernemers over den trek van hun clientèle naar de grootere plaatsen bij het doen van inkoopen. in de bouwvakken was meer werk dan in 1923, ofschoon van ruim em plooi niet kan worden gesproken. Verhouding tusschen werkgevers en werknemers. Deze verhouding was in het alge meen bevredigend stakingen of uit sluitingen kwamen niet voor. De loonen bleven over het algemeen op het peil van einde 1923. Het collectief contract voor de schoenindustrie, in 1922 aangegaan, bleef ook in 1924 gehandhaafd. Verkeersmiddelen. In ons vorig jaarverslag gaven we te kennen bevreesd te zijn, dat de toen gesignaleerde inkrimping van de open stellingstijden der post- en telegraaf kantoren en van de besteldiensten nog door andere bezuinigingsmaatregelen zouden worden gevolgd. Wij wezen toen reeds op het gevaar, dat vooral het platteland de lasten der bezuiniging zou te dragen krijgen, ofschoon handel en industrie ten plattelande zeker niet minder behoefte hebben aan een goed en snel functionneerenden post, tele graaf en telefoondienst, omdat het platteland ten aanzien van zoo menige hulpbron voor de economische ont wikkeling door steden en bevolkings centra wordt gehandicapt. Toen werd ingesteld de Commissie Nolting heb ben wij dan ook den Minister van Waterstaat verzocht, bij het treffen van bezuinigingsmaatregelen zeker niet de belangen van het platteland uit het oog te verliezen. Wij mochten hierop het antwoord ontvangen, dat zeer zeker met die belangen zou worden rekening gehouden. Het intusschen verschenen rapport van gemelde Commissie toont evenwel aan dat onze vrees niet on gegrond is geweest en dat inderdaad vooral het platteland de bezuiniging zal hebben te dragen. Onze Kamer meent hiertegen verzet te moeten aan- teekenen. Economische toestand in de gemeenten, behoorende tot het district der Kamer. Hieronder volgen eenige aanteeke- ningen uit de rapporten omtrent den economischen toestand van de voor naamste gemeenten in het district der Kamer. DONGEN. De schoen- en leder- industiie en de daaraan annex gaande handel in schoenen en leder, zijn zoo goed als de eenige en grootste bestaans- bronnen van Dongen, aangezien er naast deze geen andere grootbedrijven zijn, dan een looiextractfabriek, een bier brouwerij en een coöperatieve stoom- zuivelfabriek. Dat hiermede de welvaart van den handeldrijvenden middenstand, de win kelneringdoenden en de arbeidende klasse, benevens de bloei en de voor uitgang der gemeente zeer nauw ver band houden, wanneer de zaken in die bedrijven naar wensch marcheeren, behoeft nauwelijks te worden gezegd. Er bestaan rond 30 schoenfabrieken en schoenmakerijen en 40 lederfabrie- ken en leerlooierijen. In die bedrijven worden per week pl.m. 20.000 paar schoenen vervaardigd en ongeveer 6000 huiden gelooid, waardoor aan rond 1750 arbeiders (pl.m. 200 uit de omgeving) werk wordt verschaft en wel1450 in de schoenen rond 300 in de ledrindustrie, zoodat Dongen een zeer belangrijke plaats in de schoen en lederindustrie inneemt. Was de toestand voor de schoen fabrieken op het einde van 1923 reeds veel verbeterd, waartoe het bekende „Schoenenwetje" veel heeft bijgedra gen en waarmede de werkeloosheid en de malaise zoo goed al geweken is, in 1924 nam die verbetering en ople ving van zaken nog meer toe door de stijging vau productie als gevolg van ruimeren afzet van het fabrikaat. Er kon regelmatig worden gewerkt, waar door werkloosheid zoo goed als niet voorkwam. in de lederindustrie gingen de zaken wel wat beter dan in 1923, maar nog niet zoo goed als men gehoopt had. Men had nog te kampen met moei lijkheden om het product aan den man te brengen en loonende prijzen voor het leder te maken, waaraan de invoer van het buitenlandsch fabri kaat wel niet vreemd zal zijn Het ver loop van 1924 geeft echter alleszins hoop. dat ook voor de lederindustie het einde der malaise is genaderd, waardoor van zelf een perspectief voor deze industrie ook betere tijden aanbreken Het beste bewijs, dat in de beide industriën de zaken zoo goed als normaal zijn, is wel, dat het aantal werkloozen in het geheel ongeveer 60 bedroeg, terwij het grootste aantal tege lijk 20 was. De looiextractfabriek en de bier brouwerij werkten regelmatig door, had den het somsdruk en voor de producten waren genoeg afnemers te vinden. ADVERTENTIëN. rindergeteekende betuigt hier- ^mede haar hartelijken dank aan de Fa. v. d. Berg-Massar en aan het personeel voor de bewijzen van belangstelling bij haar 12'/2-iarig dienstjubileum ondervonden. MARIA VAN RIJSWIJK. Waalwijk, 24 Juni 1925. 34945 QUICK—VUCHTSCHE ZWALUWEN. Alhoewel het weer zich Zondag niet KuI,sU« liet aanzien was het om 3 uur toen de huldigmgs- wcdstrijd zou beginnen opgehelderd en was vrij veel publiek aanwezig. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam bo°d de Zwaluwe-aanvoerder aan het Quick-Al-tal een mooi bloemstuk aan, de wensch uitsprekende dat Quick in de 2de klas een goed figuur zou slaan. Onder leiding van den heer Geenc stelt Quick zich zonder Mecth, Verhilst en v. d. Griendt op. De eerste aanvallen zijn voor de Zwahrwen die direct hard van stapel loopen. Het^Quick-achter- stel is safe en retourneert alles, aanvallen worden door het Diverse Quick- Vuclitsche backstel steeds onschadelijk gemaakt. Na een half uur spelen neemt Vuclit de leiding in welke stand voor rust geen verandering meer komt. Na de hervatting wederom een sterker zijn der die onze Blauw-Witte achterhoede volop1 ^werk "geven!" Het samenspel bij Qu}ck wll ook niet vlotten waardoor dc kans op doelpunten maken veel minder wordt. Dc Zwaluwen^"gpr.(?.<?" ten hun voorsprong met een mooi scliot. Eindelijk heeft Quick succes uit een strafschop welke on berispelijk in het doel wordt gezet. In dezen stand komt geen verandering meer zoodat dc Zwaluwen met 21 winnen. Na de zware competitie-wedstrijden en de steeds gespeelde oefenwedstrijden besloot Quick haar spelers enkele maanden te laten rusten. Al hoewel er enkele prachtige aanbiedingen zijn ge komen voor het spelen van wedstrijden heeft Quick deze van de hand gewezen o.n spelers en bestuur een poosje te laten rusten. Het terrein zai in deze rust-periode danig herzien worden en dan voor het begin van de competitie met enkele interessante wedstrijden geopend worden. Ter gelegenheid van het behaalde kampioen schap van Quick zal er in de zaal van den heer I». v. Dalen een Quick-Bal georganiseerd worden op Zaterdagavond a.s. Dit bal is alleen toegankelijk voor «eden Dona teurs en leden der supportersclub van Quick elk mfet recht 0111 één dame te introduceeren. Heeren introductie is niet toegestaan^ R. W. B. De 2de Zondag van de R. W. B. sericwedstrijden heeft nog minder gunstig weer getroffen, aange zien het voortdurend regende, zoodat dc belang stelling beperkt bleef tot de diverse door weer en wind supporters, en die waren er nog wel een paar honderd aanwezig. R. WB. 2— eindigde na een spannenden wedstrijd 111 een ge- Baardwijk—HE. C. 1—2, was naar verwachting meer spannend dan mooi. Baardwijk gaf goede partij en was volkomen dc gelijkwaardige van H. E C toch had H. E. C. goed met grootere cijfers kunnen winnen, doch de mooiste kansen werden onbegrijpelijk naast geschoten, er moest 2 maal verlengd worden, en pas in de laatste minuut slaagde H. E. C. er in van kort bij het winnende punt in te kogelen. Het programma is na loting als volgt samengesteld 2 uur H. E. L. a. «-• Thans zal H. E. C. heel wat beter voor den dag moeten komen, anders wordt het een gemakkelijke overwinning voor W. S. C. 3 uur S.V. W. R. W. B. afmattingswedstrijd, half 5 finale. in naai II. E. C—W. S. C. versus S. NV. I)nt kan een mooie sportdag worden. KAATSHEUVEL. K. S. WSWIFT 0—1. Reide partijen hebben eenigo invallers. K. 5>. W. komt direct flink opzetten en binnen enkele mi nuten moet de Breda doelman handdend optre den K. S. W. gesteund door den wind blijft \oor dc rust eenlgszins in de meerderheid, doch voor doel worden de mooiste kansen gemist. Rust gaat in met blanken stand. Na de thee wordt Breda sterker, doch de K. S. W. verdediging houdt voor- loopig stand. Dan een K. S. aanval ganniakers trapt op 1 Meter voor doel jammerlijk naast. Bij een algemeene Breda aanval weet hun midden voor te doelpunten wanneer Snoeren te vroeg is uitgeloopen 0—1. K. S. tracht dan nog gelijk te maken, doch zij krijgt geen kans de hechte Breda-verdediging te Passeeren. Heleinde brengt een 1—0 overwinning voor Breda. Er was ondanks 't slechte weer en de geruchten dat de wedstrijd was afgelast veel publiek. GROOT VOETBAL TOURNOOI. Zondag a.s. wordt het groot voetbaltournooi van K S. W. geopend. Zooals we reeds in ons vo rk nummer meldden zal als openingswedstrijd een vriendschappelijk treffen plaats hebben van twee le klassers N. B., buiten mededinging van de tournooiprijzen. Daarenboven zal het Konink lijk Muziekgezelschap Euphonia, na een vooral- gaande kleine muzikale wandeling de eerste wed strijden met muziek opluisteren. Na de 0Pe""}8s- wedstrijd. komt K. S. W. tegen de eerste deelne mers in 't veld. We kunnen nog niet melden, welke der vele deelnemende clubs dit zijn zal. Een pracht collectie prijzen staat in de vitrine van de Wed. Driesscn tentoongesteld. We zijn er van overtuigd dat het K. S. W Zondag en de volgende dagen niet aan steun zal ontbreken. Het K S. W. bestuur doet alles wat mogelijk is om de voetbalsport in Kaatsheuvel hoog te houden en reke nt er op, dat het in deze op de finantieele steun der burgerij, in den vorm van een bezoek aan de komende wedstrijden, zal mogen onder vinden. WAALWIJK. KORFBAL. Door eenige jongelui hier ter plaatse is een Korf balclub opgericht, waarbij zich reeds verschillen de dames en heeren hebben aangesloten. Tot voorloopig Secretaris is benoemd dc heer C. Trimbacli, Grootestraat 347 die de liefhebbers van dc Korfbalsport gaarne alle gewenschte inlichtin gen over lidmaatschap enz. zal verstrekken. WAALWIJK. KRUISBOOGSPORT. Zondag j.l. was het een succesdag voor het Kruisbooggezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. v. Helvoirt, Putstraat, alhier. Met 3 zestallen werd deelgenomen aan het Na tionaal concours bij het Gezelschap „De Eendracht alhier, en niet minder dan 5 prijzen werden door „Nooit Gedacht" behaald, wat wel een kranige prestatie voor dit gezelschap is. Vooral door den heer A. Rombouts is er dien dag buitengewoon geschoten, hetwelk blijkt uit onderstaande prijzen die „Nooit Gedacht be haalde: le prijs: le zestnl met 9o punten. Koningskruis nut lit punten in 4 puien behaald door den heer A. Rombouts. Extra prijs voor de 3e zestallen, behaald door liet 3de zestal. le personeele prijs A. Rombouts inet 22 punten. 4e personeele prijs L. A. Kroot met 21 punten. Wij kunnen niet nalaten „Nooit Gedacht met dit succes van harte te feliciteeren. WAALWIJK. Zondag 21 Juni 1.1. hield de postduivenvereeni- ging de Luchtverkenners Waalwijk v.m. Baardwijk een wedvlucht van uit Weert met jonge duiven; de prijzen werden behaald als volgt: 1, 2 en 13 M. v. Heuvel, 3 M. Lcijtens, 4, 5, 6 en 9 A. L0111- barts; 7, 12 en 14 C. Lommers; 8 Leijteus; 10 J. Boom 11 «11 18 J. C. Pullens; 15 L. v. Gelder; 10 en 17 G. Mulders; 1 en 2 Overduif J. Kleijberg; le duif werd geconstateerd 0111 11 u. 5 min. 29 sec. Dc laatste prijswinnende duif om 11 u. 10 min. 37 sec. KAATSHEUVEL. Dc P. V. „dc Postduif" te Loonscliendijk geves tigd bij den Heer A. Rijken, hield Zaterdag 20 Juni een wedvlucht uit Orleans afstand 470 K.M. gelost 7,30 u„ aankomst 1ste duif 2 u. 39 min. 32 sec., laatste duif 3 u. 16 in. 37 sec. De uitslag was als volgt1 G. Rozcnbrand; 2, 4 en 5 J. Treffers; 3 en 8 P. Rijken; G J. Rijken; 7 en 9 G. Vos; 10 W. Haverhals1ste overduif J. Haverhals.. Zondag a.s. houdt de Combinatie gevestigd bij den heer Jan v. Dun een groote Kasvlucht van uit i Orleans. Behalve de gewone geldprijzen zal onder de deelnemers aan deze vlucht een constateur ver- vlogen worden. MADE.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6