Boekhouden. WIT EN GESTREEPT INWIKKELPAPIËR Marktberichten. BOEKHOUDEN Schrammen Kloosterbalsem t i Géboren Henriëtte J C C dv Th H J C Raming en C J M Verschure Mari Cornells zv Jan Knuist en Cornelia van Eethen Petrus Ant zv J Sleenhoff en A Castelijns Antonia Johanna dv W Jansen en J C Waegemaekers Chris- tiaan Petrus zv A van Delft en M L Jagers. Mar J v d Aa 22 j en Maria v d Meerakker 18 j H P Lommers 24 j en Petrus Verhoeven 29 j Jacob W v d Dungen 27 j en J C Simons 22 j Cornelis G Maas 27 j en P H Smolders 26 j Adr Verhoeven 28 j en Anna M Pullens 28 j Marinus Verdonk 25 j en Lucia Ammersdorffer 24 j. Ludovicus M Schapendonk 35 j en Wilh Bakkers 30 j Gerard B Musters 26 j en Helena W Trommelen 20 j. Geene. Elisabeth Rutter van Doorn Karei J Dollekens van Loonopzand Hen- drika J Both van Sprang Capelle Henrica Joh Spithoven van Tilburg Wilhelmina M Pessers van Tilburg Hendrina Meeuwissen van Eist Cor nelia J Th Verheijden van Best. Antonia J van Helvoirt naar Epe Petronella van Overdijk naar Goirle Jan E M van Tilburg naar 's Hage Cornelis de Ronde en gezin naar Kwadijk (N-H) Johannis F M Janssen naar Zwolle. BINNENLAND. De Nationale Unie publiceert haar briefwisseling met eenige politieke par tijen om over meer parlementair overleg en samenwerk ng, met behoud van eigen beginselen en zelfstandigheid, bij de behartiging van daarvoor in aanmerking komende nationale aange legenheden, welker beoordeeling min of meer binnen de neutrale zone liggen Tf. uresseiTiuys- vv. d.) weest tot een overeenkomst; mr. Rut gers (a r.) en mr. Schokking (c. h wezen zoowel een overeenkomst als een bespreking mr. Schokking een bespreking voor de verkiezing na mens hun fracties af Te 's Gravenhage zijn tusschen de partijen onderhandelingen geopend tot eventueele beëindiging van het conflict, in het schildersbedrijf,dat reeds eenige maanden bestaat. GEMENGD NIEUWS. Groot Vlieg-ongeluk. Vier personen gedood. Aneta seint uit Den Haag: Het vliegtuig H.NABM. van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij (bestuurder M. Klunder), op weg van Rotterdam naar Parijs is met de inzittenden Jonkheer Van den Bran- deler uit Domburg, J. Th. J. De Labouchere uit Vogelenzang en Gro- ginski uit New York, bij Landrecies aan de Belgisch—Fransche grens ver ongelukt. Allen zijn omgekomen. De Parijsche redacteur van de Msb. meldde nog: Nadat het vliegtuig de Belgische grens was gepasseerd en in de richting Landrecies vloog op een hoogte van 150 M. zagen de bewoners dezer omgeving het toestel verschillende kringen beschrijven alsof het een landingsterrein zocht. Plotseling viel de Fokker als een steen recht naar beneden. Te Le Bourget was men over deze reis van het vliegtuig zeer verbaasd. Men waardeert hoog de koenheid van onze vliegeniers, die met elke weers gesteldheid vliegen. Uit Le Bourget was gistermorgen geen enkel vliegtuig vertrokken De toestellen voor Brussel en Straatsburg waren tweemaal uitgevlogen en weer teruggekomen wegens de lage luchten en de onmogelijkheid om te zien. Het Nederlandsche vliegtuig heeft ook zeer laag moeten vliegen, gelijk gezegd niet hooger dan 150 M. Het wolkengordijn was in de omgeving van Landrecies al zeer laag. Vas Dias meldt ons nog nader: Het ongeluk met het Fokkervlieg— tuig, waarbij alle inzittenden omkwa men, heeft plaats gehad op 15 KM. afstand van het stadje Landrecies in het Mormale woud (ten Oosten van Kamerijk in Frankrijk). Het vliegtuig was om 10 uur Don derdagmorgen in de richting Parijs vertrokken, nadat de binnen gekomen berichten omtrent de weersgesteldheid alle verwachting op een goeden over tocht wettigden. Toen het toestel dat te 1 uur te Parijs moest arriveeren, aldaar niet verscheen, werd van het Parijsche vliegveld Le Bourget naar de Fokker geïnformeerd. Van Brussel werd be richt ontvangen, dat een vliegtuig normaal de Belgische hoofdstad was gepasseerd. Bij nader onderzoek bleek, dat het toestel in de omgeving van Landrecies was omlaag gestort. De stationschef van de K. L. M. op het Parijsche vliegveld, deheerMoore is naar de plaats des onheils vertrokken. De piloot Klunder was te Amster dam woonachtig, 32 jaar oud en sinds twee jaar in dienst der K. L. M. Havastelegrammen uit Parijs en Maubeuge melden, dat het vliegtuig tusschen Le Cateau en Preux au bois of Locquignol en Hocq om 11.33 is neergestort. Het toestel is totaal ver nield. De boomen, waarop de Fokker is neergekomen, zijn bij den val afge sneden. De motoren hebben zich diep in den grond geboord. Rondom de plaats der ramp zijn politieposten van Landrecies en het parket van Avesnes uitgezet. Een B.T.A.-telegram uit Bergen meldt nog. Men zag het vliegtuig neerstorten en op het bosch terechtkomen, maar door de uitgestrektheid van het woud was het zeer moeilijk om het toestel terug te vinden. Eerst na drie uur zoeken had men de Fokker ontdekt, geheel vernield. De piloot en de drie passagiers lagen dood tusschen de overblijfselen van het toestel neer. AGENDA. WAALWIJK. Zaterdagavond 27 juni 8!/a uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zaterdag 27 Juni. Witte Bioscoop, „De Cycloonrijder", 8 uur. Zondag 28 Juni. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 28 Juni. 12'/3 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 28 Juni. Witte Bioscoop, „De Cycloonrijder" om 6 en 8uur. Dinsdag 30 Juni. Repetitie W.G V. LAND- EN TUINBOUW. Waalwijk, 25 Juni '25. Eieren 7—8 ct. Varkens f 15—f20. In het „Alg. Ned. Landbouwblad" wordt ter bestrijding van boterbloemen aangeraden, het afzichten, niet afmaaien, want dan vernietigt men het gras, van de boveneinden der doorgeschoten stengels waaraan de bloemen zitten Doet men dit voor het rijp worden van het zaad, dan heeft die kamp het vol- gende jaar minder planten. Het zichten kost weinig tijd en valt juist op een oogenblik dat er niet veel te doen is. Een veel grondiger bestrijdingsmid del is het uitwieden. De boterbloem heeft slechts een kleine bos korte wortels, welke men gemakkelijk met een kleine distelspade kan lossteken en opbreken, om ze met de andere hand uit te trekken. Daar de boterbloem het heele jaar in groen land te vinden is, kan men steeds gaan wieden, als er eens eenige dagen komen dat er anders niet heel veel te doen is. Vooral van belang is het dan eerst het hooiland te zuiveren, omdat men later in den tijd te veel gras plat trapt en sommige soorten bloemen reeds zaad hebben gevormd. Het is zeer noodig, het gras ver dringende en gevaarlijke onkruid le vernietigen. De plant is vergiftig en wordt door het vee terecht versmaad Des zomers eten de koeien haar zoo weinig mogelijk, paarden zoo nu en dan, schapen meer, maar geen van alle zooveel, dat ze uit een stuk land ver dwijnt. In den staltijd zijn de dieren gedwongen tot zich te nemen wat hun wordt voorgezet, maar dat gebeurt slechts ten koste van de melkgift en den groei, indien het hooi sterk met boterbloemen bezet is. Bovendien wordt dan met den mest veel kiemkrachtig zaad naar het land gereden en aldus de verspreiding in de hand gewerkt. Kamer van Koophandel. (Vervolg.) De handeldrijvende middenstand en de winkelnering maakten betere zaken dan in 1923; toch wordt de concur rentie steeds grooter, doordat het aan tal winkels weder met eenige werd uitgebreid en de ingezetenen nog dik wijls in de steden Breda en Tilburg hun inkoopen doen met het oog op aldaar bestaande grootere keuze en goedkoopere prijzen. In de bouwvakken kwam meer levendig heid en drukte, daar 45 nieuwe wonin gen werden gebouwd en 7 verbouwd, enkele nieuwe winkelzaken verrezen en aan 15 fabrieken grootere en kleinere uitbreidingen plaats hadden. De verhouding tusschen de werkge vers en werknemers in groot- en kleinbedrijf was zeer goed. Voor den landbouw was het weder een gunstig jaar. De opbrengst der geteelde gewassen was tamelijk goed en de prijzen waren bevredigd. De veehouderij leverde goede uit komsten op, doordat de prijzen van het vee en melk tamelijk hoog waren, hoewel het mond— en klauwzeer, dat bij 103 verschillende eigenaars onder het rundvee voorkwam, de melkop— brengst deed verminderen. Markten worden in deze gemeente niet gehouden Door de slagers werden geslacht 499 runderen, 124 kalveren en 1467 varkens, terwijl 732 huisslachtingen van varkens voorkwamen. De prijzen van het rund— en varkensvleesch bleven hoog. Het bedrijf der plaatselijke boeren leenbank ging weder naar wensch. De omzet nam toe evenals die van granen, zaden, veevoeder, kunstmest en machi nes, die centraal worden aangekocht. DRUNEN. De voornaamste bronnen van welvaart in deze ge meente zijn nog steeds de schoen industrie, het landbouw- en tuin- bedrijf Waar eenerzijds in het begin van 1924 de invoer van buitenlandsch schoenwerk heel wat minder bedroeg, dan in de onmiddellijk voorafgaande jaren en anderzijds ook de schoen- handel in zijn geheel een weinig was opgeleefd, kon bij den aanvang van het jaar met reden de toekomst in de schoenindustrie met meer gerustheid worden tegemoet gezien. Al heeft 1924 ook niet geheel en al aan de gestelde verwachtingen beant woord, toch moet met voldoening worden geconstateerd, dat de alge- meene toestand over 1924, zoowel voor den werkgever' als voor den werknemer, zulks wat aangaat het machinale bedrijf, tamelijk bevredigend was te noemen. De omvang van het handwerkbedrijf daarentegen, dat eenmaal ln deze gemeente zulke goede resultaten af- voor een groot gedeelte hieraan moet worden toegeschreven, dat concurrentie tegen het machinaal bedrijf wel haast niet meer mogelijk is. De resultaten van het handwerkbedrijf in deze ge meente zijn dan ook over 1924 geenszins aanmoedigend te noemen. Één bestaand handwerkbedrijf in deze gemeente werd in een machinaal bedrijf omgezet, terwijl er overigens geen nieuwe schoenbedrijven werden opgericht. De in deze gemeente gevestigde vakschool voor schoenmakers, die zich uitsluitend belast met de opleiding in het handwerkbedrijf, werd in 1924 door 58 leerlingen bezocht, waarvan 36 uit buitengemeenten. Het getal der werklooze schoen makers in deze gemeente over 1924 en de duur der werkloosheid bleef verre beneden de cijfers van 1923 en met vreugde moet worden geconsta teerd, dat de wederom functioneerende werkloosheidskas van den R.K. Leder- bewerkersbond (thans omgezet in den R.K. Fabrieksarbeidersbond) nagenoeg geheel in de noodige steunregeling heeft kunnen voorzien. In 1924 werd door de gemeente slechts f75 aan steun uitbetaald, terwijl ingevolge het werkeloosheids- besluit over de eerste twee kwartalen van 1924 een bedrag van f365.50 werd uitgekeerd. Het grootste aantal werklooze schoen makers bedroeg in 1924 op één dag 34, waarbij echter rekening dient te worden gehouden met het feit, dat eenige fabrieken gedurende een periode slechts circa vier dagen in de week werkten, tengevolge waarvan telkens op den vijfden of zesden dag het getal werkloozen aanmerkelijk steeg. Het getal der werknemers, wat gedurende een langer tijdsbestek onafgebroken werkeloos bleef, haalde nimmer het cijfer 10. Wat betreft de landbouw was het afgeloopen jaar voor de boeren in het algemeen niet ongunstig. Het roggegewas bleef, wat stroo- opbrengst betreft, middelmatig, terwijl daarentegen korrelopbrengst, kwaliteit hiervan en prijs goed waren te noemen. De haver werd wegens den velen regen grootendeels slecht gewonnen tengevolge waarvan, mede in verband met de minder dan middelmatige op brengst, voor goede kwaliteit hooge prijzen werden besteed Aardappelen gaven een ruim beschot, terwijl vooral in witvleezige goede prijzen werden gemaakt. Ofschoon de gras- en hooiprijzen belangrijk minder waren dan in 1923 was het gras en hooi van goede kwaliteit met zeer ruime opbrengst. Voederbieten gaven een middelmatig gewas. Het schijnt, dat de boeren zich vooral in den z.g staltijd meer gaan toeleggen op het houden van melkvee, want ofschoon in 1924 vrij veel mond en klauwzeer voorkwam, verwerkte de alhier bestaande zuivelfabriek in dit jaar 400.000 K.G. melk meer dan in 1923. Door de stoomzuivelfabriek werd in het afgeloopen jaar 4100585 K.G. melk ontvangen, waarvan 753218 K.G. werd verkocht en 3347367 K.G. tot boter werd verwerkt. De resultaten der zuivelfabriek zijn zeer bevredigend te noemen. De varkensfokkerij was in tegen stelling met de varkensmesterij niet loonend. De prijzen van jong en drachtig rundvee waren hoog, doch hielden voor vet vee geen gelijken tred. Bijzondere veeziekten kwamen, uitgezonderd het mond- en klauwzeer en de vlekziekte bij de varkens, niet voor. De veulenfokkerij is thans in deze gemeente zoo gering te noemen, dat zij geen vermelding verdient. Wat de tuinbouw betreft kan worden gemeld, dat het omzetcqfer van de alhier bestaande veilingvereeniging gunstig was in vergelijking met jaar 1923. Terwijl immers over 1924 een omzetcijfer werd bereikt van f 285590, was dit in 1923 slechts f 170665 Over 1924 werden 863119 K.G. groenten en 1399057 KG. fruit aangevoerd De teelt van aardbeien maakte groote vorderingen. Een alhier in 1924 ge houden fruit- en groentententoonstelling slaagde uitmuntend en bleek, voor zoover thans reeds is te zien, eene gunstige uitwerking niet te missen. Veel tuinders hebben in het afgeloopen jaar goede prijzen van hun teelt ge maakt. Ten slotte zij nog vermeld, dat de toestand van den handeldrijvenden middenstand sedert het vorig jaar eenige verbetering heeft ondervonden. EETHEN. De toestand van den handeldrijvenden middenstand was in deze gemeente in 1924 vrij gunstig. Deze handel betreft alhier in hoofd zaak landbouwproducten, vee enz. Over het algemeen kan worden gezegd, dat de handelaars in aardappelen enz. goede zaken maakten. De graan- en fruithandel gaven bevredigende resul- taten, de veehandelaren konden echter in 1924 slechts matige winsten maken. De verhouding tusschen werkgevers en werknemers was in deze gemeente, in vergelijking met andere streken, zeer goed De werkgevers zijn bijna uit sluitend landbouwers. Werkloosheid kwam nagenoeg niet voor. Door de verschillende autobus-onder nemingen werd goed voor het passa giersvervoer gezorgd. In dat opzicht de laatste twee jaren in veel gunstiger positie gekomen Steeds sterker voelt men echter nog worden hèt gemis aan verkeersmiddelen voor goederenver voer. vooral in het noordelijk deel der gemeente. In verband met de bezuinigings maatregelen is het te verwachten, dat de spoorlijn door het Land van Heusden en Altena nog geruimen tijd op zich zal laten wachten. Landbouw en veeteelt worden in deze gemeente in gemengd bedrijf uitgeoefend. Dit gaf over 1924 wederom dit voordeel, dat de vrij slechte uit komsten van den landbouw door de goede resultaten van de veehouderij werden geneutraliseerd. Over het algemeen was de winst in het landbouwbedrijf gering of kon er van winst niet worden gesproken. De verbouw van granen is in verband met de hooge grondprijzen slechts bij zeer goede oogsten loonend. ln 1924 mislukte een groot deel van den graan oogst door het natte weer in den oogsttijd, zoodat deze tak van het bedrijf schade opleverde. De bieten- en aardappelgewassen zijn minder vatbaar voor slechte weers gesteldheid en leverden een tamelijk goede opbrengst die tegen goede prijzen kon worden afgezet. De zuivelproductie leverde behoor lijke winst. Vele veebeslagen werden echter een of meermalen door tong- blaar getroffen. Waar dit in ernstige mate voorkwam, vooral in den besten tijd van den zomer, werd het winst- cijfer hiervan ook belangrijk gedrukt. Ook in verhouding tot opbrengsten 'van den zuivel, waren de landprijzen te hoog. De veefokkerij was in bedrijven, die minder met ziekten te kampen hadden, loonend. De varkensfokkerij en mesterij gaven door de hooge voederprijzen meestal verlies. De schapenfokkerij daarentegen leverde een uitkomst, die de balans weer verbeterde. De paardenfokkerij, hoewel wat beter dan gedurende de laatste voorgaande jaren, leed nog een kwijnend bestaan. Ook in deze gemeente is de pluimvee houderij sterk uitgebreid. De producten brachten hooge prijzen op. De voeder- kosten waren ook eenigszins abnor maal, hetgeen de winst drukte. GEERTRU1DENBERG ln het alge meen mag de toestand van den indus- triëelen- en handeldrijvenden midden stand in deze Gemeente niet ongunstig worden genoemd. De in de Gemeente gevestigde in dustrieën hadden in 1924 vrijwel ge regeld werk, zoodat zelfs verschillende werklieden uit naburige Gemeenten alhier werkzaam waren. Alleen de sigarenfabrieken bleven in 1923 met slechts eenige werklieden en met onderbrekingen aan den gang. Verschillende sigarenmakers hebben dan ook hun beroep prijs gegeven en zijn bij andere ondernemingen in dienst getreden. De loonstandaard was in sommige bedrijven zeer matig, waardoor de al- gemeene welvaart gedrukt werd. Een flinkere loonstandaard zou den handel drijvenden middenstand ten goede komen. Een gunstige wijziging in den loonstandaard is voorloopig niet te verwachten, omdat zich steeds arbeiders uit naburige Gemeenten voor een matig loon aanbieden. LAATSTE BERICHTEN. Eindexamen R. K. Hoogere Han delsschool te Waalwijk. Geëxamineerd 19 candidaten. Geslaagd J. van Heeswijk, C. v. d. Heijden, J. van Iersel, J. Pullens, J. de Rooij, L. Veermans, B. van Wyck, te Waal wijk; C. v. d. Hoven te Kaatsheuvel; P. van den Hoven, D. Vos, te Sprang; J. Offermans te Geertruidenberg; D. •v. d. Waals te Raamsdonksveer; M. de Wijs te Made; A. Obbens te Drunen. Afgewezen 5 candidaten. ADVERTENTIëN. DE NIEUWE CURSUS IN BEGINT 24964 WOENSDAG 1 JULI a.s. Zich aan te melden bij de Eerw. OVERSTE van het St. Theresia Gesticht Waalwijk. bedrukt en onbedrukt voor Heeren Schoenfa brikanten. 34435 ZEER BILLIJK. WAALWIJK. Huwelijksaangiften Gehuiod Overleden Ingekomen Vertrokken RAAMSDONK. Van 1—15 Juni 1925. Geboren Johanna d.v. Johannes van Dongen en Lnmberdina de Wjjs. Martinus C. L.-z.v. Cornelis J. Kiehoom en Maria J. de Jongh. Jacob z.v. Hendrik J. Wijten en Adriana Vos. Leonardus z.v. Wilhelmus Kanters en Johanna M. Zijlmans Cornelia d.v. Wilhelmus Kanters en Johanna M. Zijlmans. Adriana M. d.v. Pieter Fijneman en Jo hanna P. M. Oome. Johanna E. d.v. Jo hannes M. Tigchelaar en Anna E. Gerrit sen Johannes P. M. A. z.v. Hubertüs J. Leijten en Elisabeth C. Staps. Adriaan I?. z.v. Gerardus M. Merkx en Maria A. E. A. Wiercx Johanna d.v. Petrus Dirven en Maria Kommeren. Overleden Adriana C. P. van Araelsvoort oud 1 jaar Corry R. van Zijl, oud 3 jaren Corne lis Visser oud 70 jaar -Petrus H. Broe ders oud 22 jaar Johannes P. van Pelt oud 12 jaar Dingeman W. van Schijndel oud 2 weken. Getrouwd Johannes P. Netten 24 jaar en Anna E. Groenendaal 22 jaar Cornells van den Kiehoom 25 jaar en Maria J. de Jong 23 j. Autonius M. van Eijl 28 j. en Anna W. Zijlmans 23 jaar. Ondertrouwd Gerardus de Ridder 20 jaar en Petronella A. Schipperen 25 jaar Johannes C. Pa- gie 23 jaar en Cornelia J. Tak 25 jaar. Ingekomen Maria L. Halters van Oosterhout Jo hannes A. Buijks van Loon-op-Zand .Tosephus van Tartwijk van Schijndel Arnold us E. Rekkers van Rotterdam Maria E. .Tanssens van Ginneken Corne lia J. Broeders van Oosterhout Adriana J. Rullens van Made Bastiana M. Spuij- broek van Rotterdam. Vertrokken Cornelis Fijneman naar Tilburg Leen- dert G. van Beugen naar Waspik Anto- nius II. Knijpers naar Oosterhout Adria na Segers naar Made Johannes Heijblom naar 's Gravemoer M. Huijgen naar Dus- sen Maria C. de Wijs naar Roermond Johanna H. A. Kieboom naar Utrecht Elisabeth H. Kieboom naar Utrecht Chris tina Laurenbren naar Hamborg, D. DUSSEN. Over de maand Mei 1925. Geboren Francisca Frederica Maria d.v. M. Heere en J. C. van Dinteren Wilhelmina d.v. .A. Raams en Wa. Groeneveld Antonia Zegerina d.v. M. Rijken en P. van Vark Gerdina Maria d.v. W. J. van der Plupm en M. S. Rijken Adriana Petronella Maria d.v. A. A. Verhoeven en P. de Kort An- tonius Cornelis z.v. J. van der Pluijm en J. v .d. Pluijm Antonius Lambertus z.v. J. van Erp en A. de Wit Adrianus en Adriaan zoons van A. van Boxel en W. de Ronde Hendrik Bastiaan z.v. A. van Drunen en J. voor den Dag Francijna d.v. P. van Mierlo en L. van Boxel. Gclmwd Henricus Johannes Adrianus de Wit 26 j. en Joanna Maria van der Pluijm 24 j. Johannes van Boxel 27 j. en Geertruida v. Oorschot 17 j. Florus Adrianus v. Ham 28 jaar en Joanna Theodora Heijmans 26 jaar Petrus Cornelis de Ronde 35 jaar en Cornelia Maria van Biesen 28 jaar. Overleden .Jaconina Rijt, echtg. van Jan Vermeer, 38 jaar Johannes Kievits, echtg. van An tonia v. d. Pluijm 74 jaar Johannes M. Pellikaan 13 mnd. Antonius L. v. Erp 8 d. EETHEN. Over de maand Mei 1925. Geboren Wijuand z.v. J. de Fijter en W. Douw Marius z.v. A. van Enkhuizen en C. de Cloe. Johanna Maria d.v. J. H. Muskens en A. Th van den Broek. Cornelis z.v. C. H. van Giessen en A. Treffers Jan z.v. J. Treffers en M. Kamerman. Johannes z.v. A. Schilders en J. van den Assem. Ger- ritje d.v. B. van der Beek en C. van Haaf- ten. Overleden Govert van Mersbergen 65 jaar, echtg. van C. A. Lankhaar. Gqsbert Schreuders, 1 jaar z.v. J. L. Schreuders en G. van den Heuvel. Cornelia Geertruida Saakes, 47 jaar, echtg. van L. Tliur. Gehuwd Wouter Lankhaar 34 jaar en Dientje Schilders 25 jaar. ou'óCiiBpui—lumiiiCrjri. 103 kalveren. L)e prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 285—f 450 p. st. Kalfvaarzen van f 275—f 430 p. st. Magere ossen en koeien van f 180—f 285 Vette ossen en koeien van f 0.60 pd lekw Vette ossen en koeien van f 0.521 pd 2e kw Pinken van f 135—f 220 per stuk. Zeugen van f 85—f 130 $er stuk. Biggen van f 2.50—f2.75 ,per week. Schapen van f 25—f 45 per stuk. Lammeren van f 12—f20 stuk. Korte aanvoer. Handel willig. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 22 Juni en 25 Juni 1925. KipeierenHoogste prijs f 8.50. Middel prijs f 6.85—7 20. Laagste prijs f 3.50. Eendeieren f 5.80—5.90. Totaal aanvoer 200.000 stuks. Handel vlug. •s BOSCH, 24 Juni '25. Op de markt van heden waren aangevoerd 1972 stuks: 470 stuks hoornvee. 962 biggen. 57 zeugen. wici p, w ui ui iciticu jdic muiuciwcu r ia vuuiai t,""t" x gcuiccinc gcuuiciiuc en andere kwetsuren genezen da delijk zonder litteeken na te laten met den pijnstillenden AKKER's

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 11