DE ECHO VIN HET ZUIDEN Broodsoorten en Beschuit PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 26 Juni 1925. - Gisteren slaagde voor het onder wijzersexamen mejuffrouw Thea van Huiten uit Waalwijk, die hare opleiding heeft genoten bij de Eerw. Zusters van het H. Hart te Moerdijk. De Correspondent van het Intern. Arbeidsbemiddelingsbureau alhier deelt ons mede, dat hij bericht heeft ont vangen dat te Enschede een bekwaam schoenmakersknecht wordt gevraagd Het verfwerk van 37 arbeiders woningen is gegund aan den heerjos. de Lange te Kaatsheuvel voor de somma van f 1068 en dat van het oude Raadhuis in voormalig Baardwijk aan den heer W. v. d. Heijden alhier voor de som van f 55. Het aantal werkeloozen dat zich in de afgeloopen week wederom heeft aangemeld, bedraagt 15. waardoor het aantal werkeloozen is gestegen tot 36. De Algoma-cursus gegeven, in de kookschool bij de Eerw. Zusters alhier en waaraan 35 dames deelnamen is wederom geëindigd. De heer Bakker uit Amsterdam deed zich kennen als een bekwaam vakman en heeft alle eer van zijn kundige lessen, waarin hij in korten tijd de fijnste en de fraaiste schotels wist aan te leeren. Er heerschte een echt prettige en gemoedelijke stemming onder de dames, die vol lof waren over de in deze dagen nieuw geleerde recepten. A. s. winter hoopt de R.K. Vrouwen bond weer een vervolg cursus te geven en zeer zeker zal het ook dan niet aan belangstelling ontbreken. Men verzoekt ons mede te deelen dat de Stationsstraat voor het door gaand vervoer afgesloten zal zijn vanaf Woensdag 8 tot Woensdag 22 Juli a s. De jongens van de openbare school alhier zullen onder leiding van het hoofd der school, den heer Froklage, in de volgende maand een reisje ma ken naar Rotterdam. Van hier zal het gezelschap per spoor naar Dordrecht vertrekken om vandaar met een der mooie salonbooten van Fop Smit en Co., de reis verder naar Rotterdam voort te zetten. Behalve een bezoek aan de Dier gaarde zal een boottocht door de ha vens aldaar worden gemaakt, een groote zeeboot van de Holiandsche Lloyd bezichtigd en 't Witte Huis beklommen. De leerlingen van de school van den heer Froklage staat dus een aan gename maar bovenal een leerzame dag te wachten. Door Burg. en Weth. wordt in overweging gegeven twee urinoirs te plaatsen, waarvan een bij de St. Antoniuskerk en één op den hoek van het Laageind en het Hoekeinde De kosten zijn in totaal geraamd op f 675.—, de uitvoering is gedacht in metselwerk. De oudste coiffeurszaak in onze gemeente, die van den heerjos Ham burg, heelt eene geheele verjongings- en vernieuwingskuur ondergaan, die haar werkelijk zeer goed heeft gedaan. De salon is thans geheel ingericht naar de eischen van den modernen tijd en ziet er zeer smaakvol uit. Zij is voor zien van twee van de nieuwste kap tafels, geheel van wit marmer op nik kelen consols, met mooie losse spiegels, inrichting voor warm en koud water, een prachtige eikenhouten kast met een honderd nummerladen voor de klanten, zeer gemakkelijke fauteuils enz. Daarenboven is de salon in lichte kleur behangen, met eiken lambriseering en dito beschildering van 't geheel Voeg daarbij nog de installatie met water leiding, electrisch licht enz., dan kunnen we gerust zeggen dat de kapperssalon van den heer Hamburg thans geheel aan de eischen voldoet en het dan ook geen twijfel lijdt of hij zal daarvan de beste resultaten ondervinden, wat wij hem gaarne toewenschen. A.s. Zondag zal het jaarlijksche Kindsheidsfeest in de parochie van St. Jan worden gevierd De H. Mis voor de leden en weldoeners heeft plaats op Zaterdag 27 Juni om half negen. De kinder-optocht begint ten 6 uur en trekt van het klooster der Eerw. Zusters door de Stationstraat, Mr. van Coothstraat naar de Haven, Groote straat, Hoekeinde en terug. De optocht zal niet minder dan 50 nummers bevatten, waaraan de meeste zorg wordt besteed, zoodat het weder om een aardig geheel zal vormen. Gedurende den optocht wordt ge collecteerd voor de Missie, ook voor dit goede doel zal men zich niet on betuigd laten. Op 25 Juli a.s. zal met nog twee andere Zusters van het gezel- i schap J. M. J., Moederhuis „Mariën- burg, Den Bosch, Sr. Adriana, in de wereld mej. A de Bree uit Waalwijk, met het s.s. Insulinde van de Rotter- damsche Lloyd, naar de Missie van Celebes (Ned. Ó.-I.) vertrekken. Bij het heden op het Canisius- College te Nijmegen gehouden eind- j examen 5-jarige H.B.S. slaagde o.m. onze stadgenoot de heer Jozef Groenen die, nog slechts 16 jaar oud zijnde, de jongste leerling was. van de Kamer van Koophandel voor de Langstraat, gericht aan de afdeeling Handel en Nijverheid van het Depar tement van Arbeid, Handel en Nijver heid, bericht dit departement, dat in het ontwerp van wet tot wijziging van slechts eene wijziging der invoerrechten wordt voorgeslagen voor leder en le derwaren, vallende onder de tariefpos ten 545, 550 en 557. Een afschrift van deze tariefposten volgt hieronder Vorkriegszollsatze für 1 dz. allgemein vertrags- maszig. Geltender Zollsatz für 1 dz. (545/7) Leder, halb- oder ganzgar, auch zugerichtet, anderweit nicht genannt 545 bei einem Reingewichte des Stückes von mehr als 3 Kg. ganze Haute mit anhaftenden Köpfen, Halsen, Bauchen und Klauen, auch in Halften, Kopf-, Hals-, Bauchteile und Klauen sowie Roszschilder und Schweinsleder ohne Rücksicht für auf das Gewicht des Stückes Kernstücke 550 Schaf- und Lammieder, zu gerichtet, mit Ausnahme des Handschuhleders und des lack ierten Leders 557 Treibriemen und Treibrie- menbahnen aus Leder aller Art sowie aus rohen enthaarten Hauten, auch mit Unterlagen oder Zwischenlagen aus groben Gespinstwaren oder Filz In de Memorie van Toelichting is omtrent deze tariefposten het navol gende opgemerkt: Zu Nr. 545. Von den unter die Nr. 545 fallenden Lederarten ist nur für Kernsiücke eine maszige Zollerhöhung vorgesehen. Die Kernlederindustrie, die überwiegend mittlere Betriebe umfatszt, steht unter starkem Druck des Wett gewerbes unserer Nachbarlander, in denen zum Teil ein beschwertes min- derwertiges Kernleder hergestellt wird. Die geringe Zollerhöhung ist zur Er- haltung der deutschen Industrie nötig. Zu Nr. 550. Die augenblickliche Zollbelastung für Schaf- und Lammieder betragt nur 2, 5 v. H. Die Erhöhung der Zollbelastung auf 3, 2 v. H. des Warenwertes soil dem starken Wettbe- werb des Auslandes in gewissem Aus- masz begegnen. Zu Nr. 557. Der bisherige Zollauf Treibriemen hat sich gegen den mit Preisunterbietungen auftretenden aus- landischen Wettbewerb nicht als aus reichend erwiesen, urn die Erzeugungs- möglichkeit der deutschen Treibriemen- für 1 dz. Schweins 1 dz. leder für 1 30 18 30 36 33 36 Leder für Treibrie men 22 36 36 60 50 60 In Aussich* genomme- ner Zollsatz für 1 dz. für 1 dz. 30 42 45 75 industrie zu erhalten. Eine maszige Erhöhung erscheint notwendig. Lederen schoenen vallen onder ta riefpost 556, waarvoor geen wijziging van het tarief van invoerrechten wordt voorgesteld. Tenslotte vestigt Afdeeling Handel en Nijverheid er nog Uwe aandacht op, dat, gelijk bereids in het weekblad „Handelsberichten" ter algemeene ken nis werd gebracht, de thans in Duitsch- land voorgestelde invoerrechten in de eerste plaats dienen om een basis te vormen voor de afsluiting van handels verdragen, zoodat mag worden ver wacht, dat verschillende der voorge stelde invoerrechten zullen worden verlaagd, zoodra verschillende afge sloten handelsverdragen in werking zullen treden. Nederland geniet bij invoer in Duitschland meestbegunsti- ging, waardoor alle tariefverlagingen ook aan Nederlandsche producten ten goede zullen komen. Afdeeling Handel en Nijverheid, HERINGA. Gisteren werd door de Gemeente politie alhier aangehouden een Belg die niet in het bezit was van de ver- eischte papieren. De man werd de grens overgebracht. De Nuts U. L. O. school alhier heeft haar eerste schooljaar bijna achter den rug en over 't algemeen mag hierop met tevredenheid en voldoening worden teruggezien. Na de opening op 2 September '24 in tegenwoordigheid o.a van het Be stuur der school, B. en W. van deze gemeente en enkele hoofden van scholen uit den omtrek, door den heer Hovens Greve, Algemeen secretaris van het Hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, begonnen 3 September de gewone lessen. Van elf verschillende scholen, zoowel uit Waalwijk als uit den omtrek namen leerlingen, jongens en meisjes, aan het onderwijs deel. Deze werden ver deeld over tweeklassen Ditgafeenige moeilijkheid, omdat verschillende kin deren de lagere school reeds een a twee jaar geleden doorloopen hadden en dus noodzakelijkerwijze nog al uit een liepen in leeftijd en kennis. Het onderwijs in de eerste klasse werd hoofdzakelijk opgedragen aan mej. J. J. S. van Tongeren, dat in de tweede klas aan den heer J. van der Wal, terwijl mevr. D. W. O Mühlnickel zoo vriendelijk was het handwerk- onderwijs voor haar rekening te nemen. Op 1 Januari 1925 trad de heer P. de Boer als onderwijzer in functie ter vervanging van mej. Van Tongeren, die tijdelijk aangesteld was. Het leerlingenaantal bleef pl.m. 40. Het gegeven onderwijs beweegt zich niet op godsdienstig terrein. Het doel is de leerlingen op te leiden voor de MU.LO. diploma's en hun zoodoende den weg te openen tot verschillende betrekkingen in de maatschappij, in ieder geval hun meerdere ontwikkeling te geven en kennis van de moderne talen bij te brengen. Het gedrag der leerlingen heeft niet te wenschen overgelaten, strenge tucht maatregelen behoefden niet genomen te worden. Ook de vorderingen van de meesten waren voldoende en van sommigen heel goed. Bevordering naar een hoogere klasse zal plaats vinden aan het einde van het schooljaar n 1 17 Juli as. Voor het volgende cursusjaar, waar voor aanmelding kan plaats hebben blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie, wordt de school uitgebreid met een derde klasse. Nadere inlichtingen voor belang stellenden worden gaarne verstrekt door het Hoofd der school, den heer J. van der Wal. Ged Staten stellen voor. aan de zes handelsdagscholen der vereeniging Ons Middelbaar Onderwijs in Noord Brabant, gevestigd te Waalwijk, Bergen- op Zoom, Eindhoven, Helmond,'s Her togenbosch en Roosendaal, voor het jaar 1925 elk een subsidie van f2500 en een tijdelijke tegemoetkoming in den noodtoestand van f 2500 te ver- leenen, en aan de R K. Landbouw- winterschool te Roosendaal een van f 4000. Zij stellen voor afwijzend te beschik ken op het verzoek der Kon. Ned. Brandweervereniging om toe te treden als begunstiger met een jaarlijksche bijdrage van f 500. De Haarlemsche Schoenmakers patroons hebben besloten Donderdag 27 Augustus gezamenlijk de tentoon stelling te Waalwijk te bezoekende Schoenmakersbond „Eendracht" te Emmen bespreekt deze aangelegenheid op de 30 Juni te houden vergadering. Onze Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" heeft besloten deel te nemen aan het groot festival harer zustervereniging „Oefening en Ver maak" in de maand Augustus. staan voortdurend onder controle van het STATION VOOR MAALDERIJ EN BAKKERIJ te Wageningen waar door U steeds verzekerd is van de beste kwaliteit te ontvangen. M. C. Pt'LLES-HEESBEEN GrootestraatWaalwjk. DRUNEN. De harmonie en de Lieder tafel der Congregatie, alsmede „De Volharding" zullen zich doen hooren op het festival van „Oefening en Ver maak" te geven op het terrein der Tentoonstelling te Waalwijk, in de maand Augustus. NIEUWKUIJK. Op Zondag 28 Juni a s. zal in het café van den heer Th. van der Geld wederom een wedstrijd plaats hebben in het werpen met den z g. vogelpik. Als prijzen zijn hiervoor twee prachtige konijnen beschikbaar gesteld. Wij twijfelen niet, of ook dit maal zal menigeen een kansje wagen Met den pluk der erwten loopt het alhier ten einde. Hoewel er hoeken waren die vanwege de droogte veel geleden hadden, is 't beschot over het algemeen bevredigend te noemen. Wat de prijzen betreft, deze zijn dit jaar in vergelijking met andere jaren bijzonder hoog te noemen. Zij varieer den van 25 tot 28 cent per K G ter wijl die in andere jaren van 10 tot 15 en minder waren.. Door opkoopers worden thans hier reeds de noten opgekocht. De prijs hiervan bedraagt van f 10 tot f 15 per boom. De meeste zijn aan dezen prijs dan ook verkocht. gemeente-secretarisslaagdeonze dorps genoot Th. Mostermans, ambtenaar ter Secretarie alhier. Den geslaagde en zijn familie kunnen wij hiermede van harte geluk wenschen. VLIJMEN. Door de Liedertafel „Oefening baart Kunst" alhier werd besloten deel te nemen aan het Inter nationaal festival te Waalwijk. HERPT. De heer Ceelen, hoofd van de R.K. Bijzondere school alhier vierde 1.1. Maandag zijn verjaardag; daar hij benoemd is als hoofd aan de eerlang te openen R K. Bijzondere School te Rosmalen en 1 Juli a.s. daarheen ver trekt, namen de leerlingen deze ge legenheid te baat om op een speciale manier hun meester te huldigen voor zijn vertrek. Vroeg in den morgen trokken de schoolkinderen op pad om overal en op alle plaatsen bloemen te verzamelen om de school met een feestelijken bloementooi te sieren en nauwelijks kwam hun meester op het schoolterrein of allen schalden het uit in blijde jubel tonen hun meester ter eere. Toen door de kinderen den heer Ceelen als blijvend aandenken een prachtige electrische lamp was aange boden, met een paar prachtige beelden toen was het den heer Ceelen aan te zien, dat deze hulde hem diep trof. Alhoewel de kinderen den heer Ceelen gaarne zijn promotie naar Rosmalen gur.nen, spijt het hun toch ten zeerste hun meester te moeten missen, die zij een goed hart toedragen, en ook alles voor hen was. Een woord van lof komt ook toe aan mej. Verhoeven, onderwijzeres aan de school, onder wier leiding alles zoo'n schitterend verloop had. De landbouwer Ant. B. kwam met zijn maaimachine van het hooiland gereden en was bijna thuis toen een der wielen van de machine in elkaar viel. Het liep nogal zonder persoon lijke ongevallen af. SPRANG CAPELLE. (Vm. Sprang.) A.s. Zondag des voorm. 9 30 uur en des nam. 5 30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Esselink van Eindhoven, In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt as. Zondag des voorm. 9.30 uur op te treden Ds. Schlemper van Waalwijk. WASPIK. Met ingang van 1 Juli wordt het Waterschap „de Buitendel- lenpolder" opgeheven en saamgevoegd met Polder „Bovenkerk", behoorende bij het Waterschap „Klein Waspik". Op Donderdag 2 Juli zullen de hoogste klassen der R.K. Jongensschool een uitstapje maken naar Den Haag en Scheveningen. Ook hier, evenals in de Christelijke school, wordt het aan gename gepaard aan het nuttige. WASPIK. In een Woensdag ge houden bakkersvergadering werd door een spreker de Warenwet toegelicht. Tevens werd besloten met den feestdag van Petrus en Paulus op 29 Juni geen brood aan huis te bezorgen. De christelijke naaivereeniging maakte gisteren, gedeeltelijk per fiets en gedeeltelijk per tram, een uitstapje naar Breda. Na een ongeveer 15-jarig verblijf als missionaris op de Philippijnen, keerde de ZeerEerw. Pater E. de Wit in den kring zijner geachte familie weer, om zijn vacantie door de brengen. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. treedt Ds. Ewoldt Zondagmorgen om halftien op in de Veersche Kerk en des avonds om 6 uur in de Dorp- sche Kerk. Zoowel des morgens om 9'/2 als des namiddags om 5 uur zal er in de Ger. kerk leesdienst worden gehouden. Op den vooravond van de ver kiezingen zullen de leden der Kiesver- eenigingen in de gelegenheid worden gesteld de rede van de heeren Colijn, Jhr de Geer en Baron van Wijnber gen door de radio te hooren. GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den Raad dezer ge- meente op Dinsdag, 30 Juni 1925, des voormiddags tien uur in het gemeente huis aldaar. Te behandelen zaken 1. Onderzoek geloofsbrieven van den heer S. G. Meyers, benoemd tot lid van den Raad. 2. Mededeeling proces verbaal kas opname. 3. Wijziging Gemeentebegrooting dienst 1924. 4. Wijziging begrooting G. E. B. dienst 1925. 5. Ingekomen stukken. 6. Voorstel B. en W. inzake distri butieaangelegenheid. 7. Rondvraag. MADE. Bij P. Kooijman, Klooster- straat alhier zijn in den loop van dit jaar door 10 duiven 19 levende kuikens uitgebroed. Onder elke duif zijn twee kipeieren gelegd, dus slechts 1 ei was een mislukking. De kuikens worden door moeder-kippen verzorgd. Door een daartoe afgerichte hond van den landbouwer A, Hop, zijn in dit jaar niet minder dan 27 stuks oude en jonge bunsings gevangen, en deze week 1 oude en 5 jonge bunsings, die niet alleen eieren lusten, doch ook gaarne kippen dooden In het naburige dorp den Hout, is een zekere R. overgebracht naar het huis van bewaring te Breda, wegens niet te noemen handelingen. De lieer Smolders mocht op de door hem In de lnntst gehouden raadsvergadering gestelde vragen betreffende de gasfabriek, onderstaand antwoord ontvangen. Vraag 1. De berekening van het gemid deld verbruikt gas over 1924 (bladz. 6) is niet juist. Het totaal gemiddeld verbruik is niet 416 M3, doch 407 M3, en de vermeer dering per aansluiting bedraagt 43 M3 in plaats van 52 M3. Daar onder „gewoon gas" ook begrepen is afgeleverd „verwarmingsgas" zou de ge geven berekening een minder juist beeld opleveren, daar het afgeleverde verwar mingsgas het gemiddeld verbruik met 40 M3 heeft opgevoerd. Antw. De berekening van het gemiddeld verbruik is juist, met dien verstande, dat op bladz. 6 een typefout staat; het aldaar voorkomende getal 472 moet zijn 490, welk laatste getal men kan controleeren door de totale hoeveelheid afgeleverd gas. Zflnde 391.259 M3 1752 M3 gebruik kantoor 2098 M3 gebruik Directeurswoning, is 395.109 M3 gas, te deelen door 805. zijnde het aantal geplaatste gewone meters. Hot was echter onjuist, één gemiddelde per geplaat sten meter te berekenen op de wijze als is geschiedin het vervolg zal het gemiddeld verbruik per gewonen meter en per munt meter afzonderlijk worden gehouden. Wat de 2e alinea betreft het volgende. Het gas wordt geleverd over de muntgasmeters of over de gewone meters. Of dit nu verwar mingsgas, lichtgas of kookgas is, doet aan de berekening van het gebruik per geplaat sten meter niets af. Een splitsing als dooi den heer Smolders bedoeld, had een beteren kijk gegeven op den economischen gang van zaken, maar dat werd met deze cijfers niet beoogd. Vraag 2. Het verslag geeft op bladz. 7 aan, dat in 1924 uit 100 K.G. steenkolen 38 M3 gas werd geproduceerd. Dit cijfer geeft in vergelijking met 1917, het laagste produc tiejaar, een vermeerdering van 13 M3 per 100 K.G. steenkolen. Antw. Voor de gasproductie worden hier de beste gaskolen aangekocht met groote vluchtigheid. Men verkrijgt daardoor een veel beter cokesgehalte en een zeer laag aschgelmlte. In de oorlogsjaren werd echter gas gefabriceerd uit bruinkool, turf. hout, enz., waardoor de gemiddelde opbrengst na- tuurlijk enorm laag was. Wanneer men dan ook in het Verslag over 1917 liet volgende leest„de levering der kolen geschiedde nog- al regelmatig, doch de kwaliteit liet veel te j wenschen over. Vermeld dient te worden. dat de kolen zeer veel steenen bevatten en dat deze bij karrenladingen uit de loods zijn gereden", kan men begrijpen, dat de ge- middelde gasopbrengst niet hoog is geweest. Het cijfer 88 M3 voor 1924 is ook slechts met uiterste zorg bereikt kunnen worden. In den loop van 1924 is echter gebleken, dat de voorraad kolen op 1 Januari 1924 grooter moet zijn geweest dan op de balans was verantwoord. Er zijn dus meer steen kolen verwerkt dan waarop bp de vaststel ling van de productie per 100 K.G. gerekend werd. waardoor het getal, voorstellende het nuttig rendement per 100 K.G., te hoog is geworden. Ook heeft de te late inbouw van oven nr. 3. (wat zijn oorzaak vond In den slechten aanvoer der materialen) er toe ge leid dat de afgekeurde oven langer moest worden gebruikt dan gewenscht was; de ca- j lorische waarde is in het laatste halfjaar daardoor teruggeloopen tot 4000 calorieën. Hieraan was echter niet te ontkomen, daar, door mindere afzuiging. te veel verlies zou ontstaan, door ontwijking der gassen uit de i poriën der retorten. Deze afzuigingen moes- ten vooral onmiddoljjk na het laden flink geschieden, waardoor generatorgassen mede j werden afgezogen, welke de calorische waar- j.de van bet gas snel doen dalen. Door een en anfter is het nuttig rende ment zeer geflatteerd en moet de opbrengst gas van 4200—4400 caloriën per ÏOO K.G. steenkolen naar dezei-zfldsche meening wor den teruggebracht tot 34 it 35 M3. Intus- schen zal hiernaar binnenkort een expresse- lijk onderzoek worden ingesteld. I Vraag 3. Voor verlichting der Gasfabriek, Directeurswoning en Kantoren, werden in 1915 (het laagste jaar) 10.081 M3 gas ver bruikt. in 1920 25.451 M3 en in 1924 19.362 M3, zijnde dit laatste ruim 6000 M3 meer dan in 1923, toen. blijkens het verslag 13.269 M3 werd verbruikt. Het verbruik voor op- gemelde doeleinden bedraagt, meer dan 1/3 gedeelte van het totaal benoodigde voor de geheele straatverlichting met hare 48 door- of naehtbranders. Antw. Het grooter gasverbruik op de fabriek, kantoren en directeurswoning is hoofdzakelijk ontstaan door de algelieele verwarming met gas, en het doen bijplaatsen van 7 lichtpunten op meerdere plaatsen, op last der arbeidsinspectie. Van de bijgeplaat ste lantaarns branden er 5 dag en nacht. Wil men echter omtrent dit verbruik een zuiver overzicht, dan zou de geheele terrein verlichting over één meter moeten loopen, wat nooit is geweest en is nagelaten om de groote kosten, daar de bestaande verlichting op verschillende plaatsen op de hoofdleiding is aangesloten. Vraag 4. Op de begrooting voor het Gas bedrijf voor 1924 werd een winst geraamd van ƒ6.700.52. terwijl op de balans slechts als winst voorkomt een bedrag van 509.09A Antw. De eerste vijf maanden van 1924 hebben niet de afname gebracht, welke na de nieuwe prijsregeling verwacht werd. Naar aanleiding van de door den heer .T. Oomens in de laatste gehouden raads vergadering gestelde vragen, betreffende de Dellen in den Baardwtjkschen Buitenpolder, heeft de Burgemeester hem onderstaand ant woord. schriftelijk doen toekomen Over den toestand van de Dellen aan de Veldsteeg, werd in 1924 een ambtenaar van de Nederl. Heide Maatschappij geraadpleegd, die van gevoelen was dat het naar belmoren in orde brengen en houden dier dellen, eene uitgave zou eischen van ongeveer 150. elke 2 jaren. De opbrengst van het bandhout bedroeg in 1924. een zeer goed jaar, 131.zoodat besloten werd vorenbedoelde werkzaamheden achterwege te laten en zulks nog te meer, omdat het bandhout van minder goede kwa liteit is. In de laatste Raadsvergadering was door den heer IV. Eibers een vraag gesteld over de werkzaamheden in de heide. Door den Burgemeester is daarop het vol gend antwoord ingezonden. Bij het beëindigen van de werkverschaf fing, voorjaar 1924, waren de noodige werk zaamheden op de niet verpachte terreinen der gemeente, gelegen nabij den Roestel- berg. nog niet gereed gekomen. Het gemeentebestuur had daartoe echter een bespreking met een ambtenaar der Ne derlandsche Ileide-Maatschappij. waarbij overeengekomen werd dat deze Mij. al het noodige zou verrichten, om het daar ter plaatse aangevangen werk te voltooien en daartoe gebruik te maken van geschikte krachten, ingezetenen dezer gemeente. Dit werk werd door de Heide-Mij. opgele verd op 9 Mei 1925, zoodat de minder ge- wenschte toestand, waarop de heer Eibers in de raadsvergadering van 5 .Tuni 1925 de aandacht meende te moeten vestigen, reeds was beëindigd. Wlw vvu" ié* X ijlt n MUU I Uil w -

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 9