H. MINKE R. K. Dienstbode, 2 bekwame Stang Zwikkers gevraagd. K J M Lamers weer te consulteeren. Bel aangemn adres BuwelijhskaarleD en -Brieven algeheele aflossing A. A.FARO. is van AFWEZIG. Honden-Q eneesmiddelen heelt verplaatst GROOTESTRAAT 191 A. Verster-Duquesnolj. Dii Had ziel z'n oplaad en advertenties eiken dan toenemen. Kinderen PUROLÜ TANDARTS maken bekend RIJWIELEN. Als Uw Dierertzeep werd het stoffelijk overschot vao KIub- dert la het crematorium aldaar verascht. Vanmiddag is op het kruispunt Tetterodeweg-Bloemendaalsche straat weg te Bloemendaal een verpleegster van de stichting Bethesda Serepta, die te fiets den hellenden weg kwam afrij den en zenuwachtig werd, tegen een auto, die bestuurd werd door een dame, aangereden. Met een hoofd - wonde en bewusteloos werd zij opge nomen. Nadat haar de eerste hulp was verleend, is zij per brancard naar de Bethesda Sarepta vervoerd. Er is geen derect levensgevaar. Gisteravond zijn bij de Hilte, tusschen Gieten en Barneveld, de auto's van Notaris Bruining te Stads kanaal en G Zuurman, teBorgercom— pagn e, tegen elkaar gereden, waar tusschen E.Smit en mej G. Nienhuis, beiden van Veendam, die te fiets waren, bekneld ggraakten. Mej Nienhuis heeft een enkel,'gebroken en erge hoofdwon den gekregen. De toestand van Smit, die deze week eindexamen H.&S. moest doen, is niet buiten gevaar Beiden zijn naar Groningen vervoerd. Zondagmiddag heeft een 19 jarige jongen, W S., uit een woon wagen bij het harddraverijterrein Het Oude Slot te Heemstede den 18 - jarigen C. Warmendam te Heemstede met een mes in de hartstreek gestoken [De ge troffenen verkeert in levensgevaar. Hij wordt in de Mariastichting te Haarlem verpleegd. De daad.is gepleegd, omdat W. een paar broertjes van den dader van het terrein stuurdezij lieten aapjes en marmotjes kunsten maken en vielen de menschen lastig. De dader is aange houden en aan de justitie overgeleverd. Ingezonden Mededeelingen. zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk Gisterenavond wou de 34—jarige chauffeur P. G. D. uit te Delheemstraat met zijn autobus uitwijken voor den 23-jarige motorrijder W. G. ter hoogte van de Jasmijnstraat in Den Haag de bus passeerde. Bij deze manoeuvre kwam de autobus met vrij groote vaart tegen een boom terecht. Door den schok braken eenige ruiten, waardoor twee der inztttende passagiers, de 26 jarige vrouw M. H., van de De la Reykade, en de 60—jarige H. v. d. K„ geb. H. uit de Oranjerivierstraat licht gewond werden. De eerste werd naar huis, de andere naar het ziekenhuis, gebracht. De chauffeur is naar huis gegaan. Het 3-jarig zoontje v d visscher K. H. Poepjes te Delfstrahuizen is gis teren onder een melkauto geraakt. In ernstigen toestand is het jongetje naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Volgens een Reuter—telegram uit Mokou is de express Tschita— Moskou nabij Novonikolawck gederail leerd. Omtrent het aantal slachtoffers meldt het bericht, dat 9 personen zijn ge dood en 32 gewond. Maandagavond is bij 's Heer Arendskerke een autobus in een sloot gereden. Vier passagiers werden vrij ernstig verwond, 3 hunner een inwo ner van Middelburg een van Vlissingen en een Duitsch meisje moesten naar het gasthuis te Middelburg worden vervoerd en een vierde een inwoner uit Vlissingen, werd naar het gasthuis te Goes overgebracht. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van de aanrijding in. De Fordauto van den heer G. die de vermoedelijke oorzaak is van het ongeluk, is in beslag genomen Volgens een tweede bericht over het ongeluk bij het grensstation Empel, waar als gemeld, een auto, waarin zeven personen zaten, door een snel trein van Emmerik gekomen is ge grepen, zijn er van de inzittenden vier gedood en zijn de overige drie zwaar gewond. De dader van den moordaanslag op een turner in de Beemster heeft een bekentenis afgelegd en verklaard dat hij den turne/ voor iemand anders had aangezien. De toestand van den gewonde is niet meer levensgevaarlijk. N1EUWKUIK. De harmonie „De Eendracht" alhier besloot mee te werken aan het festival te Waalwijk, e houden op 23, 29 en 30 Aug. HAARSTEEG. In de gisteren ge houden raadsvergadering is besloten tot het aangaan eener conversieleening van 5 pCt. tot aflossing der leeningen van 1920, oorspronkelijk groot f4750, a 6 pCt. en van 1921 groot f6000 a 6 pCt. Verder werd nog besloten om te trachten de kunstweg Vlijmen—Herpt aan de Provincie over te dragen voor de som van f 25 000. Verslag volgend nummer. WASPIK. Oaze geachte dorps- genoote, Mej. Cor de Bont, slaagde te Dordrecht voor het examen steno- gratis. Zij genoot hare opleiding bij de Eerw. Zusters te Waalwijk. Zondagnacht werden bij afwezig heid der bewoners la den tuin van den veldwachter J, de M. alle tuin vruchten vernield Van den dader of daders geen 9poor. Door opkoopers worden hier de doperwten gekocht voor 13 cent per K.G. Zij, die op contract moeten leveren, krijgen slechts 9 cent. MADE. Zondag hield het Kruisboog schuttersgezelschap „Willem Teil" van Made een Bondsconcours te Wagen berg. De eerste medalie met 183 pun ten, behaalde onze welbekende kam pioen-schutter de heer W. Diepstraten van W. T" met 35 punten en 7 schoten Waar de heer W. Diepstraten optreedt als kruisboog schutter, wordt W. T." nummer beschaamd gemaakt. Onze zeer geachte en steeds hulp vaardige heer P. van Sleeuwen ge meente-Secretaris van Made en Drim- melen, herdenkt op 2 Juli a.s. den dag dat hij voor 25 jaar als zoodanig zijn ambt alhier aanvaardde. Het zal den humanen jubilaris voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. Bij den landbouwer A. v. Schen- del is onder een zijner runderen het mond- en klauwzeer geconstateerd. Ingevolge de wettelijke bepalingen zijn maatregelen getroffen. Op de dezer dagen gehouden aanbesteding vanwege den Rijkswater staat te Bosch voor het versterken der boorden 1ste pand, werd o.m. inge schreven door Th. Blijlevens voor f 13.060, André Verhagen f 12.950, J. v. d. Heuvel f 12676. Ingevolge bestek is gunning aange houden. Alhier is weder een nieuwe post duivenvereniging opgericht, wier naam is gedoopt met „Snelvlieger" en onder gebracht is bij P. van der Made Het Gezelschap bestaat inclusief het be stuur uit 15 leden. GEERTRUIDENBERG. Bij het af wachten der Thor, viel de kleice K., la de Donge, maar door het optreden van eenige redder?, waarvan er twee zelf drenkeling werden. werd het kind 9poedlg op 't droge gebracht. Alhier wordt er tegea velen een procesverbaal opgemaakt, wegens het visschen in 't gemeeate-blcneuwater, zooder hiervoor een acte te hebben, welke aan 't gemeente huls ïe krijgen Is h. f 1,— De kleine de N., viel van een in volle gang rijdende vrachtauto en kreeg hierbij eenige zeer ernstige hoofdwon den ca brak twee tanden uit z'n bo venkaak. Zondagavond 1.!. gaf de K, E. Symphonle ea Zasgvereeniglng >Cecl- lia«, een buitengewoon goed geslaagd concert o£ het marktplein. Het pu bliek was In ongekende groote mate opgekomen. Vooral met het zoo prach tig gespeelde »Ncurenberger Puppe* behaalde men groot succes. Onze stadgeaooten. de commie zen Schrijver ea Colijo, zijn overge plaatst respectievelijk naar Waalwijk ?B Rotterdam, GEERTRUIDENBERG. In de gister gehouden raadsvergadering deelde de Voorzitter mede, dat Van Riel weiger achtig blijft om in zake de distributie aangelegenheden inlichtingen te ver schaffen, waarom Burg. en Weth. voor stellen hem nog eenmaal aan te schrijven om het verschuldigde bedrag, zijnde f 2500, te betalen, hetzij ineens, hetzij bij gedeelten. Heeft hij binnen 10 dagen daaraan geen gevolg gegeven, om, dan Rechts kundig advies aan te vragen. Na eenige discussie werd besloten niet op het voorstel van Burg. en Weth in te gaan maar een commissie te benoemen, bestaande uit de heeren Jansen en Sassen, die de zaak nader zal onderzoeken. Verslag volgend nummer. OISTERW1JK. Onze voor korten tijd opgerichte Liedertafel, onder lei ding van den heer Gerritsen, zal zich doen hooren op het groot festival van Oefening en Vermaak", bij gelegen heid der Internationale tentoonstelling aldaar. MARIAPOLDER. Zondag hield het R. K. Comité van Actie voor de Kamerverkiezingen, twee propaganda- vergaderlngen, waarin de wijze van stemmen werd toegelicht. Eeu poli tieke uerklezingsrede werd gehouden door den heer A. v. d. Pluijm. Model- stembiljetten ran de R.K. Staatspartij werden in elk gezin rondgebracht. Ouden en gebrekkigen werden op den 9temdag per rijtuig afgehaald. Boven dien werd door het R K Comité van Actie inlichtingen verstrekt en propa ganda gemaakt bij het stembureau. MEEUWEN. De naalvereeolglng >He!pt Elkander» alhier Zil Donderdag 2 Juli a.s. een plezierreisje makeu naar Arnh?m en omstreken met een auto- NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 30 Juni '25. De Koninklijke Harmonie „Eupho- nia", directeur de heer Stravers. besloot deel te nemen aan het festival te Waalwijk en wel op Zaterdag 29 Aug. a.s. De wnd. directeur van het Post en Telegraafkantoor te Kaatsheuvel maakt bekend, dat met ingang van 5 Juli as. de bestelling op Zondag te Kaatsheuvel en Loonopzand zal worden opgeheven. Van 8 30v. tot 9.15d'. en van 1 n. iot 2 n. zal te Kaatsheuvel en van 9 v. tot 9.30 v. zal te Loonopzand kosteloos gelegenheid worden gegeven tot het afhalen van alle stukken. Belanghebbenden, die hiervan ge bruik wenschen te maken, worden verzocht zulks schriftelijk aan den wnd. directeur c.q. den kantoorhouder te Loonopzand te berichten. Tevens zal met ingang van 6 Juli a s. de 2e kombestelling te Kaatsheuvel worden opgeheven. Op uitnoodiging van den Hoog Eerw. heer Pastoor Mgr. W. Völker kwamen Zondagnamiddag om 3 uur in 't patronaat de dagelijksche besturen der diverse standorgawisatie's bijeen ter bespreking der te voeren actie in zake de stemming op 1 Juli. Waar Kaatsheuvel momenteel geen R K. Kiesvereeniging meer bezit was in onze plaats voor de R. K Staatspartij niet de minste actie meer gevoerd. Andere partijen daarentegen hadden Kaatsheu vel niet vergeten Besloten werd om zich in een strooibiljet tot de bevolking te wenden en er op te wijzen dat hij, die op lijst No 23 stemt zijn plicht als R.K. op behoorlijke wijze vervult. Op Donderdag 2 Juli maken de kinderen der hoogere klasse van de R. K. Jongensschool in de Berkdijk een schoolreisje naar Rotterdam ter bezichtiging der havens, een zeeboot en de diergaarde NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Juni '25. De heer M. J. H. Verhoeven, die zijn opleiding genoot aan de R K. Bisschop. Kweekschool voor Onder wijzers, slaagde Zaterdag voor het eindexamen. Belangstellenden, die wenschen mede te werken tot de oprichting van een R. K Mannenkoor, zijn uitgenoo- digd Donderdagavond de bijeenkomst bij te wonen in het v.m. Patronaats- gebouw. De Heusdensche Harmonie be sloot in het komende voorjaar bij ge legenheid van haar 20-jarig bestaan een concours te houden voor zang- en muziekgezelschappen. Van een tot nu onbekende eige naar is Maandagnacht een koe met voor- en achterpooten door het voet brugje op den Waard gezakt nabij de Scheepswerf. Des morgens heeft men met veel moeite het rund uit zijn pijn lijken toestand bevrijd, waarbij bleek, dat het ernstig gewond was aan den uiier en een poot. ADVERTENTIëN. WAALWIJK, 34968 bus dei N.V. Alad. Enkele ia deze gemeente ge houden politieke lezingen vonden, evenals elders, ook al weinig belang stelling. Oaverschillig voor welke partij er sprekers kwamen, is er niet meer die belangstelling, die er bij votige verkiezingen was. Het politieke gedoe schijul ook al zijn hoogtepunt bereikt te hebben. Op 26 Juni j 1. had ten huize van D. G. A. Smits de algemeene ledenvergadering plaat9 van de Afd. 1 Land van Heasden en Altena der Ned. Pom. Verceniging. Voorzitter de heer L. Branderhorst. j Secretaris de heer P. W. Sprong. Vastgesteld werd de rekening 1924 met een batig slot van f 164.02. Tot lid der afdeeling werd hes- benoemd de heer H. v. d. Heuvel te Gendereo. Aangezien geen afgevaardigde van de Fruitkoopersbood aanwezig was, werd de jaar!ijk*che feultveikoopiog voorlooplg vastgesteld op 6 Aug. a.9. nam. 3 uur. GOIRLE. De Liedertafel „Zang en Vriendschap, besloot deel te nemen aan het nationaal festival te Waalwijk dat gehouden wordt op de dagen 23, 29 en 30 Aug. a.s. Tot onze diepe droefheid overleed heden in de hope des eeuwigen levens en in volle overgave aan Gods wil, na een zeer moeilijke verlossing van een dood geboren zoon, mijn geliefde Echtgenoote en der elf kin deren zorgvolle Moeder GERRITJE DE WOLF, in den ouderdom van ruim 39 jaar. Uit aller naam FRED. H HOEK. 's-Hertogenbosch29Juni '25. Citadellaan 77, 34965 In een gezin zonder kinderen wordt gevraagd eene nette niet onder de 20 jaar, om de vrouw des huizes behulpzaam te zijn. 34972 Brieven, doch liever persoon lijke aanmelding: ARN. VERWIEL- IJPELAAR Grootestraat Waalwijk. Molenwaterweg 13 b ROTTERDAM. 34973 SCHOENINDUSTRIE „HOLLAND". Vrouwen- en Kinderarts. Verwersstr- 45, den Bosch 34977 voor is Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN W A A L W IJ K dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 5 Juni jl. is besloten tot van het restant der leening van 1919, aanvankelijk groot f514 000. Alle nog loopende schuldbrie ven dier leening zijn vanaf 1 Au gustus a.s. betaaibaar bij de heeren Kerkhoven Co. te Amsterdam, de leden der Vereeniging voor den Geld- en Effectenhandel in de provincie Noordbrabant, de Geldersche Credietvereeniging te Waalwijk en ten kantore van den Ontvanger dier gemeente. In verband daarmede is coupon nr. 12 dier leening ook vanaf 1 Augustus a.s. bij de bovenge noemde kantoren betaalbaar: a. der schuldbrieven van f 1000.- met een bedrag van t 5. b. der schuldbrieven van f 500,- met een bedrag van f2,50. Burgemeester en Wethouders 34969 voornoemd. Gij kunt alle een gelukkig en voorspoedig jaar 1925 hebben, indien U met uw REPARATIE of het zij bij aanschaffen van een NIEUW RIJWIEL, banden, lam pen of ONDERDEELEN naar de meest bekende en vakkundigste inrichting van Waalwijk gaat. Nergens vindt ge een grootere keuze in diverse artikelen Speciaal maak ik U attent op mijn groote verscheidenheid in U vindt bij mij elk gewenscht merk, zoowel in ENGELSCH of van de meeste 1ste Klas HOL- LANDSCHE fabrikaten,o.a. Rudge Withword, Fongers, Gazelle, Unit»n, Burgers E. N R., Bato, Batavus, Magneet, Eijsinck, enz. enz. Steeds voorradig diverse PH1LIPS-LAMPEN voor Automo bielen, Motorrijwielen, Rijwiel- lampen, Zaklampen enz. Diverse Olieën, Benzine. Dunlop Auto en Motorbanden. 33995 Aanbevelend, Bondsrijwielhersteller. Waalwijk-Besoifen. gKEBBBSnBBEHaHaHHKHHBHHBHBBflE 3ffiMSSa5*E»«Sti£ van Dierenarts K. DIFFINE CHEM-FABRIEK KREWEL^C? A.Q. K0LN Ossaplasf WormpiUen - 3churff-vasoliment Sfaupenol Eczeemcrème Vv* Leverfraon-Emulsie V Oor poeder Oogenwater KHoesf en Slympillen ïdiarrheeföbl - yohimbintable tten ■Vfc Droogwaschpoeder by progi^en.Apotheker.s. enz. Handleiding (boekje) gratis by den ver r W H. van VeneFi'ëAmsterdam 2Helmerstr. 52 Tel -Z 4413 Alleen verkrijgbaar bij de Drogisterij van 34971 J. H. V. Erp, Grootestraat 189 WdOlwijk. Ondergeteekende bericht het publiek van WAALWIJK en Omstreken dat hij zijn winkel en grosslerderij van B E S O IJ E N naar tegenover de Mr. v. Coothstraat. Officieele opening Zaterdag 4 Juli. Aanbevelend, P S. Bestellingen worden vanaf heden in de nieuwe zaak aangenomen. 34974 Wielrijders! .4 A

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3