Marktberichten. Hoofdpijn oestaan steeas moeien oeneipen mei een ongeschikt veel te klein gebouw Thans echter is de rijke verzameling van merkwaardigheden uit Brabants groot verleden ondergebracht ln een historischen tempel de grijze Bos sche St. jacobskerk, die eenmaal ont heiligd werd en als paardenstal, later als arsenaal moest dienst doen en die thans een waardige bestemming gegeven werd. Het Provinciaal Museum is voor ons gewest van groote cultureele beteeke- nls. Wat we er zien spreekt tot ons van de droeve en blijde historie onzer voorouders, van hun leven, hun willen en werken. Het ware te wenschen dat onder onze jongeren méér zin te be speuren ware voor kunst en weten schap en historie. Wel jammer dat de sportwoede op allerlei gebied geen tijd en geen lust meer laat tot het na gaan van iets beters, iets blijvend schoons. Moge een druk bezoek aan ons mu seum dat altijd te zien is, en waar men in den namiddag in een fraaie studiezaal rustig z'n kennis aan kunst en wetenschap en historie van eigen gewest kan verrijken er toe leiden dat we allen dieper doordringen tot de beteekenis onzer provincie en waar uit zooveel te leeren valt. SPRANG-CAPELLE. (Vm. Sprang.) Met het oog op het 25-jarlg jubi leum van oczen burgemeester den Edelachtb. heer C. G. H. H. Meyer op 14 Aug. a.s„ werd Donderdagavond op Initiatief van eenige Ingezetenen, lo de zaal van den Chr. Volksbond eene vergadering belegd om besprekingen te houden voor de herdenking van dit feit. De zaal was stampvol en na een in leidend woord door den heer Bax bleek dat de vergadering geheel accoord ging met de gedachten om dit zeldzaam feest recht feestelijk te herdenken. Hierna werd besloten de gemeente voor de toebereidselen van een feest ln een 4-tal buurten te verdeelen uit elk dezer buurten werd hierna een commissie gevormd, welke het feest comité zullen vormen. Het feestcomité bestaat uit de heeren H. Chabot, A. van Dongen, J. Moreval. Voor de buuft BiersteegPostkan toor de heeren J L. ven Santen, Smits en de Qouw. Voor de buurt Postkantoor-Pad, de heeren G. Vos, Bax en M. Versteeg. Voor de buurt Pad—-Wcsteind do heeren W. Nieuwcohulzen, H. Snijders en A. Treffers. A.s. Zondag des nam. 3 uur hoopt ln de Geref. Kerk alhier op te treden Proff Hoekstra van Kampen. De leden der Geref. Knapen- vcreenlglng «Samuci» alhier hopen a.s. Maacdag onder leiding van hunnen leider de heer J. Frings een plezier reisje te maken per auto naar Nijme gen. TILBURG. De Liedertafel „Kapelle- Koor", sterk 56 leden, schreef in voor het Nationaal festival van „Oefening en Vermaak" te Waalwijk. VRIJHOEVE-CAPELLE Gedurende de maand Juni is in de Rijkspostspaar bank ingelegd f 39942. Terugbetaald f 1612 50. Io hetzelfde tijdvak werden 250 ge sprekken gevoerd en 91 telegrammen behandeld. WASPIK. Voor aansluiting bij de Waterleiding melden zich steeds meer leden aao. Het getal aangeslotenen be draagt thans ougeveer 150 men hoop' dat eerstdaags op te voeren tot 200 CAPELLE. A.s. Zondag, des voorm. half tien uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. A. Meyers. Ds. A. Meijers uit Capelle zal a.s. Zondag des nam. 2 uur in de Ned. Herv Kerk aan den Loonschendijk op treden. Gedurende de maand juni j.l. werden ter secretarie alhier voor de vleeschkeuring aangegeven 36 varkens. 16 runderen, 8 geiten, 1 kalf en 1 veulen. Bij het dezer dagen gehouden toelatingsexamen voorde eerste klasse der R N. L. te 's-Bosch is onder meer geslaagd onze dorpsgenoote Dirkje van Campen. De heer A. I. van Hooren alhier wordt met ingang van I Aug. a.s. aan gesteld als kommies bij de Rijks Di recte belastingen te Princenhage. J.l. Woensdag had vrouw v. d. Sch. het ongeluk, door het uitschuiven van een ladder, waarop zij stond, der mate te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen De dienstplichtigen Cornell's Chabot, Adr. van der Mast, Adr Ver hagen en Cornelis Gerrit Vos uit deze gemeente zijn op 24 Juli a.s. ter in lijving opgeroepen bij het 17e R. I.te Venlo. In deze gemeenten werden 38 dienstplichtigen opgeroepen van de lichtingen 1918 en 1919 om in deze maand en in de maanden Aug. en Sept. e.k. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. OOSTERHOUT. De Fanfare „Con cordia" alhier zal zich doen hooren op het festival te Waalwijk, uitge schreven door de Liedertafel „Oefening en Vermaak", ter viering van haar 65-jarig bestaan. RAAMSDONK. De rijvereeniging Juliana geeft 15 Augustus weer een nationaal concours—hippique. Den heer C. A. Jansen, aanne mer alhier, is gegund het bestratings- werk op den Rijksweg Haagsche Schouw—Utrechtsche grens voor de som van f7085. Het circus Renz Althoff, dat uit deze en omliggende plaatsen veel belang stelling trekt, is voornemens nog eeni ge dagen te blijven en zal a.s. Zater dag en Zondag nog eenige voorstel ingen geven. Bij de voorjaarskeuring van springstieren zijn uit deze gemeente goedgekeurd de stieren der landbou wers J. C. Schoenmakers, A. de Bont, J. H. de Bont en J. Boons Staal. De lijst dergenen die gerechtigd zijn in 1925, bij verkiezing van leden voor de Kamer van Koophandel en abrieken te Waalwijk, hun stem uit te brengen voor het groot— en klein- jedrijf, ligt op het gemeentesecretarie ter inzage. Aan de Continental Petroleum Comp. is door het gemeentebestuur vergunning verleend tot het plaatsen van een benzinetank met pomp, voor de rijwielherstelplaats van Fransen. Naar we vernemen wordt onze geachte dorpsgenoot, de heer Martens stationschef, met ingang van 16 Juli a.s in gelijke betrekking overgeplaatst naar Hooge-Zwaluw. Ofschoon wij hem deze promotie gaarne gunnen, zien we dezen plichtgetrouwen en voorkomen den man, noode uit ons midden heen gaan. Gedurende de 3 jaren, dat hij tier was gestationeerd, heett hij zich velen tot vriend gemaakt en door zijn ïulpvaardigheid aan zich verplicht. Voor zijn personeel waarmee hij steeds n de beste harmonie werkte, was hij een voorbeeld van plichtsbesef en onvermoeidheid. Moge het hem ook ginder welgaan. DONGEN. Onze Liedertafel „Wil- helmlna", directeur de heer Knoop, heeft ingeschreven voor het Nationaal festival van „Oefening en Vermaak" I te Waalwijk bij gelegenheid van dezer 65-jarig bestaan. treedt Zondagmorgen om halftien op 'tVeer op in de Herv. kerk en des avonds om 6 uur in de Dorpsche kerk. Voor de Ger kerk treedt Zondag om halftien en om vijf uur op de Eerw. heer Delleman. cand. tot den H. Dienst te 's Hertogenbosch. Onder toezicht van het personeel der school maakten 92 schoolkinderen een goed geslaagd uitstapje per boot Thor VII naar Hoek van Holland. Zondag 12 en Maandag 13 Juli zal in de speelzaal der Eerw. Zusters een missietentoonstelling gehouden worden. Een prachtige collectie mis gewaden, vervaardigd door den missie kring alhier, zal mede geëxposeerd worden. Een mooie inzending van de Paters van het Goddelijk Hart zal zeer zeker de belangstelling wekken. Boven dien zal Zondag- en Maandagavond door een der Paters een lezing met lichtbeelden worden gehouden in het St. Henricusgebouw. Zondag na de Hoogmis wordt de tentoonstelling geopend Deze uiting van missie-actie zal wel het hare er toe bijdragen om de missie gedachte in de parochie levendig te houden en te bevorderen. MADE. Op 21 Juli a.s. zullen de leerlingen der openbare school alhier in vereeniging met de leerlingen van de openbare school te Drimmelen, onder leiding van de hoofden dier scholen en Mej. v. d. Bosch, een uit stapje maken naar Walcheren, waar Vlissingen, Middelburg en Domburg zullen worden bezocht. Een woord van dank dient gebracht aan de ouders en kindervrienden, die door hunne bijdragen voor de reis de kinderen zeker een onvergetelijke dag bezorgen. Zondag 12 Juli a.s. zal ds. Mudde te Made des voormiddags 10 uur in de Herv. kerk voorgaan, om des na middags half drie te Terheijden (N.-Br.) een vacaturebeurt te vervullen. De timmermansknecht A. Hessels alhier had het ongeluk van een gording, die op een hoogte van pl.m. 3 Meter was aangebracht, te vallen, met het gevolg dat hij den duim van de rechter hand brak Dr Houpst verleende hem geneeskundige hulp. Schipper G. de Bok uit Made had het ongeluk zich aan boord van zijn motorschip zoodanig te branden, dat hij zich onder behandeling van een dokter te Alphen (Z.-Hmoe9t stellen. Thans heeft Dr. J. H Klijn hem in behandeling. Op het eind dezer maand gaat de wijkverpleegster van het Wit Gele Kruis mej. Erna Kray, onze gemeente verlaten. Velen zullen dit bericht tot hun leedwezen vernemen. Immers in de 2'/a iaar dat ze hier werkzaam is geweest, heeft zij zich doen kennen als iemand bezield met den waren geest van eene R. K. verpleegster, een geest van opofferende liefde een geest van onbaatzuchtige hulpvaardigheid voor zieken en lijdenden. LOONOPZAND. DeSophia's-Vereeni- ging zal ook deelnemen aan het festival van .Oefening en Vermaak", te hou den op -het terrein der Schoen- en Ledertentoonstelling te Waalwijk. NIEUWKUIJK. Aan het hulppost kantoor alhier werd gedurende de af- geloopen maand Juni voor de Rijks postspaarbank ingelegd f3928 05 er. terugbetaald f 5516.58. Naar we met zekerheid vernemen is door de liedertafel „Oefening baart Kunst" alhier besloten, om ter opvoe ring met Kermis in Aug. a.s. in studie te nemen de komische operette „M'n Oom de Kolonel". ALMKERK. Tijdens afwezigheid van den landbouwer H. D. v. d. M. alhier werden j.l. Zondagmiddag door Rijks- en Gemeentepolitie enkele jongens op heeterdaad betrapt, die zich schuldig maakten aan 't ontvreemden van aard beien enz. uit den tuin van boven- genoemden. VUGHT. De Liedertafel „Werkmans Kring" en de Fanfare „Kunst en Vriend schap", beide alhier, zullen deelnemen aan het groot festival der Waalwijksche Liedertafel, te houden op de terreinen der tentoonstelling aldaar. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletteo. Buisje 60 ct. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der SPORT. VOETBALSPORT. Zondag hield de postduiven-veiee- nigiog «De Jeugdige Vliegers» een wed vlucht met jonge duiven van uit Val- kenswaard. De prijzen worden behaald als volgt 1—2-3-4 H. Kolppels. 5 -2-9— 13—14—15—16, Th Trlmbach 6—7 J v d Grlendt, 1011 G de Graaff, 12 M v Helvolrt, lste overdulf Th v d Geldt, lste constateering 103918, laatste con9tateer|ng 1041—36. NIEUWKUIJK. Met de op Zondag j.l. gehouden gecomb. po9tdulvenwedvlucht vanalt Noyon, werd door den heer Brok alhier het kampioenschap van dit jaar behaald. Paarden. Een schitterend succes van Ne derland 1 ln het Int. springconcours van heden, Donderdag, met 102 deel nemers, te Luzern was luitenant. De Kruyff eerste met King of Hearts, lui tenant Colenbrander tweede met Dar ling. BURGERLIJKE STAND. Waalwijk, 10 juli '25. Eieren 7—8 ct. Varkens f 16—f 21. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer komt onder rubriek „Binnenland" een bericht voor omtrent eene vergadering der cen trale Ant. Rev. Pariij, waarin minister Colijn zijne sluitende begrooting voor 1926 meedeelde. Een onzer lezers ver zocht ons te melden, dat deze verga ring niet Zondag zooals vermeld werd, maar Maandagavond werd gehouden. Welke fout wij bij deze herstellen. Red. GEMENGD NIEUWS. Voor het Hof van Gezworenen is gisteren het proces begonnen tegen Angerstein den massamoordenaar te Haigar. Angerstein is de zoon van een mijnwerker, die zich langzaam heeft opgewerkt totdat hij in 1917 te Hai gar tot procuratiehouder van de firma Van der Zijpe werd benoemd. Hij heeft zich te verantwoorden voor 13 delicten, n.l. 8 moorden, 2 gevallen van verduistering, een geval van oor konde vervalsching, een van meineed en een van brandstichting. Bij het .verhoor gaf Angerstein een beschrijving van den nacht, waarin hij de moorden pleegde, 's Avonds had hij twee glazen jenever en 2 aspirin ta bletten genuttigd Zijn vrouw die een hartkwaal had, kreeg dien nacht een aanval van haar ziekte, die ongeneeslijk was. Angerstein besloot samen met zijn vrouw te sterven. Hij ging een revolver halen. Toen hij terugkwam, was zijn vrouw weer wat opgeknapt en zij greep zijn handen en ontrukte zijn revolver. Daarop viel zij weer in onmacht. An gerstein vluchtte opnieuw de kamer uit en keerde met een bijl terug. Hij meen de dat zijn vrouw reeds gestorven was en stak haar met het mes. Nadat ik bloed gezien had, ging Angerstein voort, wist ik niet meer wat ik deed. Ik wilde mijzelf dooden, maar de revolver ketste. Ik ging naar den kelder om daar andere wapens te halen en vond een bijl. Eerst wilde ik mij de handen afhakken. Op dat oogen- blik hoorde ik echter mijn schoon moeder schreeuwen en dat maakte me half waanzinnig. Ik liep naar boven en sloeg haar dood met de bijl. Het dienstmeisje, Mina Stoll, keek door een kier van de deur. Ik greep haar en hief de bijl omhoog, om ook haar te dooden. Zij rukte zich los en rende naar den zolder waarheen ik haar volgde en waar ik haer'den sche del insloeg. Na deze daden was Angerstein op een bank gaan liggen en was inge slapen. Toen 's morgens de tuinman kwam, wilde hij dezen koffie geven en ging met hem naar boven. Daar zag hij de lijken weer. Plotseling her innerde hij zich alles, wat 's nachts was gebeurd. Angerstein greep op nieuw de bijl en sloeg ook den tuinman neer. Terwijl hij op den tuinman in sloeg, kwam de bediende Ditthardt. Deze zag wat was gebeurd en vluchtte in een zijstraat, waar Anger stein ook hem neerschoot. Het zelfde lot deelde de kantoorbediende Kiel. Op een vraag van den voorzitter of hij de bijl telkens had afgewasschen, antwoordde Angerstein: Neen, niet telkens, maar na elke periode. Toen kwam Angerstein's schoon zuster Ella (een meisje van 16 jaar) thuis. Angerstein liep haar na en sloeg ook haar dood. Haar lijk had hij toegedekt. Hij verklaarde, dat hij de overige lijken zonder ontroering kon zien, maar het lijk van het meisje niet. Na deze daad reinigde hij de bijl en belde het huis van den tuinman op. Toen Angerstein wegging om brood te halen, ontmoette hij den tuinmans leerling Darr. Hij nam aan, dat deze het lijk van zijn schoonzuster gezien had en sloeg ook hem neer. Anger stein ontving vervolgens bezoek en schreef een brief aan zijn broeder. In den verderen loop van het ver hoor verklaarde Angerstein, dat hij later het huis had verlaten, om den vader van den tuindersjongen te zeggen, dat hij zijn zoon had gedood. Hij trof den vader echter niet thuis. Teruggekeerd, wilde hij het huis in brand steken en nam daarvoor met benzine de noodige maatregelen. Een hond, die hem in den weg liep, sloeg hij dood. Daarop stak hij de slaap kamer in brand. Ontzet over zijn daad, vluchtte hij en viel op straat bewus teloos. Hij kwam eerst bij toen politie agenten om hem heen stonden. Voor de vele blijken van deel neming ontvangen bij het over lijden van onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Zoetje Venis, geboren Verhagen, betuigen wij onzen oprechten dank. 35041 Uit aller naam, 'sGravemoer, Juli 192 A. J. VENIS. 5. Prov. Stoten van Noord-Brabént. Gisteren werd de zitting der Provinciale Staten van Noord-Bra bant voortgezet. Na dat verschillende ingekomen stukken naar God. Staten waven gerenvoyeerd, werd mr P. Loeff herkozen als buitengewoon lid in Ged. Staten met 55 stemmen tégen 2 op mr Van de Mortel, 1 op Laane, 1 op baron van Tnflll van Serooskerken. Aangenomen werd de wyziging van art. 9 van het reglement van politie op de be weegbare bruggen in beheer en onderbond by de provincie. Behandeld werden daarna <V' voorstel len van Ged. Staten, tot oprichting van bet waterschap ..het Noorderafwateringskanaal" Het lid Mr. VAN OMMEREN zegt. dat velen legen de oprichting van voormeld wa terschap zyn. Spr. heeft daarom een oproe ping gedaan in verschillende bladen, met verzoek tot bijwoning van vergaderingen van voor- en tegenstanders. Het lid Gulden heeft met spr. die bijeenkomsten bijgewoond. Ge bleken is, dat de meeste ingelanden tegen oprichting zijn. terwijl verschillende be zwaren werden naar voren gebracht. Conclusie was ten slotte dat de meeste in gelanden tegen oprichting waren. Volgens een ingenieur aan spr. schreef is de begrooting te laag geraamd, het gemaal minstens voor de helft. Spr. merkt op. dat de bijdrage van het Rijk. gezien 's lands financiën, volstrekt niet vast staat. Een groot aantal hoeren die over deze zaak kunnen oordeelen. zyn tegen <le oprich ting van het waterschap. Spr. meent, dat de oprichting niet moet opgedrongen worden. Het algemeen belang er van is nog niet gebleken en spr. begrijpt niet waarom de hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat e.a. er zoo vóór zijn. Spr. meent dat de behandeling dezer zaak moet worden geren voyeerd naar Ged. Sraten. om de ingelanden van alle betrok ken polders de gelegenheid te geven zicli uit te Spreken en voorts om de juiste begroo? ting vast te stellen en zich te verzekeren dat het Rijk subsidie zal toestaan. Mr. LOEFF deelde dit standpunt. Niette genstaande drie jaar lang getracht is de tegenstanders voor de oprichting te winnen, blijkt, van de 59000 H.A., welke het water schap zal beslaan, nog een aanmerkelijk aantal belanghebbenden tegen oprichting. Er zal een sterke oppositie tegen ontstaan, zoo als een orkaan zou opsteken, als bet water schap de Dommel nog zou moeten worden opgericht. De opyicliting zou voor de 29 eigenaars der betreffende polders een bron worden van voortdurende groote onaange naamheden en onderlinge twist. Als het ont werp wordt aangenomen is het leed niet te overzien. Zij, die by de oprichting belang hebben, moeten op andere wijze hulp zoeken. De heer Gulden sloot zich daarbij aan. Van de zyde van het waterschap is zoo ondemo cratisch mogelijk te erk gegaan. Het be stuur maakte de zaak i aar uit. Spr. is voor aanhouding. De heer Van de Westelaken is eveneens tegen de oprichting. De beer Ivipp verdedigde het voorstel en stelde vol vertrouwen in den ingenieur der provincie. De classificatie waarborgt, dat niemand te veel betaalt. Ook de lieer van der Schans verdedigt het voorstel en dankt den hoofdingenieur en diens ambtenaren voor hun uitstekend rap- P9rt. Daarna werd door ingenieur Rulkens de zaak toegelicht. Jhr. mr. van Sasse van Ysselt merkte op, dat de overgroote meerderheid van belang hebbenden door liet rapport van den hoofd ingenieur niet van standpunt is veranderd en tegen de oprichting is. Ook spreker meent dat de ingelanden niet mogen gedwon gen worden lid te zyn van een waterschap dat zy niet willen. De Voorzitter betoogde, dat we alleen het beste voor de streek willen. De Staten moe ten een waterschap niet opdringen. Nu de meeningen zoozeer uiteenloopen, wenscht spr. noch voor, noch tegen 't ontwerp te ad- viseeren en stelt liy voor. liet ontwerp aan te houden tot nader onderzoek door dc commissie voor de waterschappen. Aldus werd besloten. De vergadering werd gesloten en de vol gende zitting bepaald op Donderdag 30 Juli. half elf. vuur ue uuuu wJSTriuuuicmiocg, t TV WIU 1-» O» USÜ UU GEERTRUIDENBERG. De lieer J. Hees ters had het ongeluk, bij het uitnemen van een ruit, zich ernstig aan 't glas te snijden. Dokter van Berkesteyn verleende de eerste hulp. De zwemwedstrijden van de zweinclub „Geertruidenberg" «uilen gehouden worden Zondag a.s. Voor de winnaars zijn 16 mooie medailles beschikbaar gesteld en eenige zeer mooie andere voorwerpen. De harmonie „Apollo" zal deze wedstrijd opluisteren, terwijl de vereeniging voor de noodige zitplaatsen om de basln zorg heeft gedragen. In de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s. om 10 uur op te treden Ds. Koster. ritui-ucLiillg WSLii en daarom moet er maar zand over worden ge daan en beiden liet voornemen maken om de be langen van al wat Kaatsheuvel grooter kan maken le helpen bevorderen. Dankend, Eenige Winkeliers. Kaatsheuvel, 10 Juli 1925. Münheer dc Redacteur. Met belangstelling hebben wij het schrijven ge lezen van den heer v. Bommel en het bestuur van onze voetbalclub K. S. W. Jammer is het dat het bestuur van K. S. W. zoo hard van stapel is geloopen. Immers, de heer v. B. heef! niets anders gedaan dan gewezen op een euvel. Had nu het bestuur gezegd, goed wij zullen daar zooveel mogelijk rekening mee hou den, middenstanders, maar helpt ons door uw steun onze vereeniging tot groei en bloei te bren gen, dan was er gewerkt in heider belang. Bij de oprichting van K. B. is meermalen ge wezen dat een dergelijke vereeniging voor de ge meente onmisbaar is om ook den winkelstand in de gemeente tot grooter bloei te brengen. Welnu, als iemand vraagt om de medewerking daartoe, dan past het niet hem aan te vallen op een manier als door K. S. W. gedaan. Nu is het voor een groot deel wel te vergeven want in jeugdigen ijver weet men niet altijd de portee te dragen van hetgeen men zegt en schrijft (INGEZONDEN) Waalwijk-Besomen, 9 Juli 1925. Mijnheer de Redacteur v. d. Echo v. h. Zuiden. In Uw blad van 8 Juli noemt „Opmerker", het een vreemde beslissing van het bestuur van R. W. 11. dat H. E. G. voor de serlcwedstrijden uitgescha keld Is, maar weet U wel WAT er beslist is? Wij zullen trachten U dat duidelijk te maken, waaruit zal blijken dat U verschillende onwaar heden geschreven hebt. S. V. W. berichtte Zater dags voor den wedstrijd pas, verhinderd te zijn, S. V. W. moest tegen II. W. B. een nfmnttingswed- strijd spelen, was dus geen tegenstander van H. E. C. R. W. B. wilde met het oog op reeds andere aangenomen wedstrijden haar seriewedstrijden doen eindigen; er werd toen zonder bijbedoeling Quick uitgenoodigd die afmattingswedstrijd te spelen. Later zag men ln dat dit voor Quick wel wat te gemakkelijk was hoewel er een ander toch niet liet minst door benadeeld werd. Het bestuur van R. W. B. besloot toen voor dat Quick-R. W. B. gespeeld werd, dat Quick van R. W. B. moest win nen om in de finale te komen, verloor Quick dan zou R. W. B. zelf de finale gespeeld hebben, dat is dus heel wat anders dan U het laat voorkomen. Quick won volkomen eerlijk met 10, beide partijen waren onvolledig H. E. C. wou toen niet tegen Quick spelen, schade hadden zij er niet hij, immers H. E. C. bleef in haar zelfde rechten moest in elk geval nog één wedstrijd spelen voor lste of 2e prijs, als Quick volledig kwam wilde II. E. C. alsnog spelen, doch later werd bericht dat H. E. C. weer niet legen Quick wildé spelen. Als U nu maar genoeg knoopen aan je jas hebt kun je maar tellen, niet spelen, wel spelen, niet spelen enz. enn. en waarom wilde II. E. C. niet spelen. H. E. C. wist toch ook zeer goed dat een en ander voor R. W. B. zeerlastig uitkwam, docli wij zijn zoo vrij te veronderstellen, dat dc onderlinge na ijver tussclien H. E. C. en Quick op deze wijze door H. E. C. wordt uitgespeeld, wat toch niet van medewerking ten opzichtte van R. \V. B. getuigt. Quick was zonder meer bereid tegen H. E. C. en ook tegen elke andere partij te spelen wat nog ver duidelijkt zal worden. Uwe opmerking aangaande het niet willen deelnemen van Quick, is voor Uwe verantwoording en heeft niet de zaak weer niets te maken. H. E. C. werd dan volgens U uitgescha keldvoor Qui<;k, doch U vergeet er bij te voe gen dat H. E. C. niet wilde spelen en R. W. B. zoodoende noodzaakte een andere tegenpartij te zoeken. Ilct bestuur van R. NV. B. wCnschte geheel neutraal te blijven en heeft liet bestuur van de N. V. B. laten heslissen, en dit college heelt H. W. B. 't recht gegeven een andere vereeniging voor H.E.C. aan te wijzen, waarvoor naar onze meening S. V. W. in aanmerking kwam waarmede Quick genoe gen nam. Wij zijn er van overtuigd volkomen recht vaardig en onpartijdig gehandeld te hebben, ter wijl wij veel liever hadden gezien dat H. E. G. welke toch absoluut niet het minst benadeeld is, tegen Quick gespeeld liad, bovendien zal het be stuur van den Nt V. B. toch ook wel voor H. E. C. tc spreken zijn Hoogachtend, Bestuur van R. W-B. KAATSHEUVEL. De ontmoeting K. S W. IT. A. C Zondag zal niet cooals bij de opening van 't voetbaltournool om 3J/a un» doch om 2'/a uur plaats vinden. De K. S. W. houdt Zaterdag avond een algemeene ledenvergadering bij den heer Jan van Dun. Om de belangrijkheid der agenda heeft he> bestuur de bijwoning van alle leden verplichtend gesteld. GEERTRUIDENBERG. VOETBAL. Zondag a.s. speelt Vitesse II tegen T. $.C. III te Oosterhout. Vitesse hoopt in de komende competitie twee elftallen in 't veld te brengen, dus jongens, toonen jullie nu eens wat je kunt. DUIVENSPORT. WAALWIJK. WAALWIJK. Geboren: Hcndrikus P. J. z. v. W. v. d. Heijden en P. v. Delft. Antonlus A. z. v. L. v. Nunen en P. C. v. Hultcn. Adriana L. J. d. v. C. Neefs en P. A. Luiken. Johannes M. d. v. B. J. Vissers en F. C. Didden. Martina H. G., d. v. V. Smid en M. F. Duquesnoij. Maria A. J. d. v. J. v. d. Hoven en A. M. Spapens. Johanna C. d. v. P. G. Trimbach en H. M. Hamers. -r- Maria T. d. v. W. v. Rijswijk en A. M. van Balkom. Johannes A. M. z. v. P. K. van Brunschot en C. J. v. Herpt. Geertruidis J. d. v. T. F. G. C. V. d. Heijden en J. Verhoeven. Anna M. d. v. J. v. d. Wal en J. W. Helmus. Gerardus P. z. v. W. v. Venrooij en A. J. Jonkers. Franciscus H. z. v. A. G. van Oostrum en L. M. Maas. Adrianus G. z. v. A. v. d. Heuvel en L. Pulles. Petronella T. d. v. J. v. d. Meijs en C. M. Passier. Huw-aang.Ant. Corn. v. d. Meijdenberg, 28 j. en Adriana J. v. Heivoirt 28 j. Aart Joh. v. Thielen 23 j. en Wilh. M. van Herwijnen 23 j. Henri Schoondermark 26 j. en Helena Versteeg 25 jaar. HuwelijkenMarius J. v. d. Aa 22 j. en Maria v. d. Meerakker 18 j. Overlijden: Johanna Versteeg, 19 j. Nobcrtlia II. Hoofs 71 j. Wilhelniina v. d. Wiel echtgen. van Adr. v. d. Hoven 57 j. Martinus v. Veld hoven, echtgen. van Th. v. Miel 74 j. Vertrokken personen: W. M. Weijs naar Rot terdam. Anna M. Blok naar 's-Hage. Ger- dina J. v. Venraav naar Drunen. Maria A. Pelgrim naar Tilburg. Leo dc Beul naar Aalst (Belg.) Paul Jung naar Detliwiller. Elisa beth Rutter naar Ditinen. Iluiberdina Zacht naar Dussen. Ingekomen personen: Wilhelniina van Tuijl van Cromvoirt. Geertruida H. Ruiter van Nijmegen. Cornelia M. Leijlens van Breda. Petronella C. Jansen van Heivoirt. Wilhelniina J. H. Deeren- berg van den Haag. Dingcnian Versrtyui'en en gezin van Eethen. Wouterina M. Wintennans raam. Petronella A. Stravers van Loon Zand. Antonia J. v. Wezet van Oud-Heusden. Johanna A. v. Engelen van Vlijmen. Antonia Schrijvers van Geertruidenberg. Antonia Van Peer van Teteringen. Maria van Loon Wed. A. Toen van Gouda. Josephus L. L. Groenen van Nijmegen.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10