Notaris Middelkoop publiek verkoopen: Marktberichten. f 160- f 602.60 f 498.— f 417,50 f 376,30 f 274 - f 239,99 f 237,35 f 189,20 work werd als volgt ingeschreven Metselwerk M in 't Veld Sprang f 185.— C Michael Vrijhoeve-Capellef 176. M v. Campen Capelle Timmerwerk. C. P. Treffers Capelle C. B Timmermans Sprang F. Willemz Vrijhoeve-Capelle Gebr. Van Willigenburg Sprang C. Michael Vrijhoeve Capelle f 375 Glas en Verfwerk J. de Groot Capelle Wed. J. J- van der Waals J. Klaasse Sprang T. den Hollander Smidwerk. C. van Veen Capelle f 67.— j. A Dekkers Capelle f 64 Het uit te voeren werk werd aan de laagste inschrijvers gegund met uitzon- dering van het smidwerk De gunning hiervan werd nog aangehouden. J. 1. hebben de leerlingen van de hoogste klassen der Chr. school aan den Loonschendijk onder leiding van het personeel een uitstapje gemaakt naar den Haag en Scheveningen. Ver schillende gebouwen, zooals de Tweede Kamer, museums, enz. werden bezocht Zij keerden des avonds hoogst voldaan huiswaaris. Voorwaar een voorbeeld ter navolging waardig in het belang van de algemeene ontwikkeling voor de kleinen Namens ouders en verzorgers dan ook een woord van dank voor de leiders. RAAMSDONK. Bij het afbreken van de elctrische geleiding in het circus ontstond kortsluiting. Een der werk lieden, die met den stroom in aanra king kwam werd tegen den grond ge slagen. Na eenigen tijd kunstmatige ademhaling te hebben toegepast kwam hij weer tot bewustzijn. Naar we vernemen zijn voor het a.s. concours hippique vele inschrij vingen uit omliggende plaatsen ingeko men. Aan het Psychologisch Peadago- gisch instituut der R. K. Leergangen te Tilburg slaagde dezer dagen voor diploma A. Paedagogiek, onze vroegere dorpsgenoot, de WelEerw. Heer H. Schoenmakers, Leeraar aan het Doof- stommeninstituut te St. Michiels—Ges tel. In de Kerkstraat rolde van den vrachtwagen van F. S. een vat teer Bij de aanraking met de keien bezweek de bodem en stortte de geheele in houd over den weg. Zondagavond 2 Augustus is de Harmonie „de Eendracht" van het Veer voornemens een concert te geven op het Dorp. De kermis belooft dezen keer weer heel wal drukte te geven. Staan plaatsen zijn reeds verpacht voor schietsalon, drie danstenten, 2 zweef- caroussels, schouwburg, e.a. en ver schillende kramen. Onze rijvereeniging Juliana neemt a.s. Zondag deel aari het groot natio naal concours—hippique te Dongen GEERTRUIDENBERG. De zwem- feesten der Zwemclub „Geertruiden- berg" op Zondag 1.1. zijn ondanks het weinig gunstige weer uitstekend ge slaagd. Te half drie begon de wed strijd, ingezet door een marsch van de harmonie Apollo. De belangstelling was zooals verwacht, buitengewoon groot. De prijzen werden verdiend als volgt: I Groep. B. 30 meter vrije slag voor gediplomeerden. Ie prijs P. Bel, 2e prijs J. van Dalen. II Groep. A. Duiken. Ie prijs M. Ni-derhof. 2e prijs M. Heesters lil Groep. C. Ondiep basin, niet gediplomeerden. Ie prijs R. Terberg, 2e prijs R. Jansen. IV Groep. D. Kinderbad. Hard- loopen. Ie prijs L. Rutgers. 2e prijs W. Merk. V Groep. B. 30 M. borstslag. Ie prijs M. L'Abée. 2e prijs P. v. Boxtel. VI Groep. A. 60 M vrije slag. 1c prijs J. Merk. 2e prijs J. v. Rijn. IX Groep. B. 30 M. rugslag le prijs P. v. Boxtel. 2e prijs J. v. Zilverenberg. Groep 10. A. 30 M. borstslag. le piijs N Zijlmans. 2e prijs J. Renniers. Groep 11. B. Duiken, le prijs M. L'Abée. 2e prijs I. Elzerman. Groep 12. A. 30 M. rugslag. le prijs J. v. Rijn. 2e prijs J. Udcn. Bij de prijsuitreiking sprak de voor zitter dezer vereeniging, de heer G Zijlmans, den wensch uit, dat de ouders wier kinderen en zij zeiven, die nog geen lid der zwemclub waren, nu tot de overtuiging zouden zijn gekomen, dat zwemmen een gezonde goede sport is en alle nog dit seizoen lid zouden worden. Aan alle'deelnemers, niet-prijswin naar werd een troostprijs gegeven. Alhier is bij een tweetal boeren onder hun veestapel het mond- en klauwzeer uitgebroken. Op een 1.1. gehouden vergadering der dansclub .De Hobbezak" is deze club opgeheven en door de nog aan wezig zijnde leden opgericht een nieuwe club opder den naam „A.B.C." d w.z. Amusement Bal-Cabaret. Als bestuurs leden zijn benoemd de heeren L v. d. Luch en j. Kommers en mej. Riek Mpderlot; 18 Juli a.s;. geeft deze club een bdl-clidinpetre in den a giorno ver lichten tuin van hotel Santbergen. Als attractie zal te 11.45 uur een gedenk- teeken onthuld worden op het graf van „De Hobbezak". GEERTRUIDENBERG. Zondag a.s. hoopt in de Ger. kerk op te treden de heer Van't Sand uitPutten. Zondag a.s. treed in de Ned. Herv. kerk op ds. Koster. Mej. v. d. K. uit Raamsdonks- veer had het ongeluk, met de fiets tegen de trottoirband aan te slaan en kwam hierdoor met haar hoofd tegen een raamkozijn te vallen. De ongeluk kige werd bij van G. binnengebracht. De campagne aan de groenten- zouterij Speyer Brothers zal heden aanvangen. Eenige wagons uien zijn reeds aangekomen. Vele menschen uit Geertruidenberg en omstreken kunnen nu weer flink wat extra verdienen. Het aantal badbezoekers der zweminrichting „Geertruidenberg" be droeg van 7 tot en met 13 Juli: Datum. Dames. Heeren. 7 8 9 10 11 12 13 Juli 2 2 11 10 2 Wedstrijd. 21 4 5 7 14 20 18 Kinderen. 3 39 42 33 61 65 Tr. 21° 20° 20° 21° 21° 21° 21° MARIAPOLDER. Begonnen in den morgen met een algemeene H. Com munie van alle parochianen, een Hoogmis met assistentie van diaken en subdiaken in den voormiddag, zou de viering van het feest der H. Marte laren van Gorcum sluiten met de Sacramentsprocessie op het kerkhof in den avond. Gedragen door het zachte wind- beweeg dat van verre kwam, wuifden gele wimpelvaantjes hun naderenden Koning tegen. Zon overgoten graven, in rustieke groepeering om Kruis en Moedermaagd, houden hun roerloos zwijgende wacht. Een voelbare deining van reinheids- geluk komt aanzweven, als in schuchter teer zijn leliënkindjes lelies dragen. Met zegende kalmte schrijden vaan dels voorbij. De Relekwiën der Martelaren De gouden slraal Monstrans God! Vanaf het rust-altaar te midden der Zijnen, stroomt de vrede als gesuizel van windgerucht over die velen, die zingend en biddend hun liefde ge tuigen, voor het levende Centrum van hun Katholiek geloof, de verborgen God der Eucharistie. Een priester Norbertijn in 't witte habijt zijner Orde betreedt den Cal varieberg, spreekt woorden van fiere geloofsbeleving, die verglijden hun klank in 't verre van den avond Tantum Ergo Sacramentum vene- remur cernui En zij in den stillen eenvoud van hnn geloof eeren en aanbidden, prijzen en danken, in de waarachtigheid van Zijn nabijzijn, den wezenlijk tegen* woordigen God. Ze gaan in zachte deining om dien God in processie terug te voeren naar hun Kerk, dragend in hun hart een tabernakel van vrede. EETHEN Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 17 Juli 1925 n. m. 2 uur (O.T Onderwerpen ter behandeling. 1. Beëediging van het raadslid A. Vos Gzn. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het aangaan eener geldleening. 4. Wijziging begrooting 1925. 5. Benoemen van een lid der schat- tingsommissie v. d. Inkomstenbelas ting, wegens bedanken door den Heer A. L. d-t Graaff. 6. Véststelling Politie verordening. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 25 Juli '25. De speldjesdag van Herwonnen Levenskracht op Zondag 19 Juli be hoeft natuurlijk geen aanbeveling meer. Oud er jong kent het doel de be strijding van de gevreesde tuberculose, die jaarlijks duizenden slachtoffers maakt. Niemand kan zoo'n doel onverschillig zijn. Onze ijverige meis jes en jongens zijn er van overtuigd, dat het hun Zondag a.s. geen moeite zal kosten, de speldjes aan den man te brengen. De Hoenderclub „Kaatsheuvel" zond deze week de eerste eieren naar de N. C. B.-veiling te Breda. De eerste verzending bedroeg bijna 1300 eieren. Maandag a.s. gaat de 2e zending weg. Vóór 10 u. v.m. moet bij den Secre taris der vereeniging geleverd worden. De Tilburgsche Amateursclub T. A. C. heeft Zondag met 4—2 van K. S. W. gewonnen. Het eerste gedeelte van den wed strijd was in 't voordeel van Kaats heuvel, dat dan ook spoedig met 1—0 leidde. Geleidelijk kwam T. A. C. er echter beter in zoodat de rust met 1 1 inging en direct na rust de stand reeds tot 4-1 opliep. Het laatste speelkwartiertje poogde K. S. W. zich te herstellen ten kreeg werkelijk het spel wederom geheel in handen, doch had voor doel alle mogelijke pech. Slechts eenmaal werd de T. A. C.- keeper nog verrast. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Juli '25. Zaterdagavond gaf de Heusdensche Harmonie op de Vischmarkt wederom een zoinerconcert. De verschillende nummers van het programma werden prima gespeeld, waarvoor den Direc teur. den heer Joh. van Berkel met zijn corps een welverdiend woord van lof toekomt Eerlang zal een begin worden gemaakt met den bijbouw van een lokaal aan de school der Eerw. Zusters. Hierin zal geregeld een cursus wor- den gegeven in naaien en knippen voor meergevorderden en naar men verneemt, zal het niet aan leerlingen ontbreken. De Heusdensche Harmonie heeft be sloten deel te nemen aan het festival, uitgeschreven door de Herptsche Harmonie tegen 1 en 2 Aug. e.k. Op het carrillon zijn sedert Za terdag nieuwe aria's aangebracht en wel bij het heel uur, 1ste kwartier, half uur en laatste kwartier respec tievelijkdeVroolijke Jongen, voorspel van het Vlaggelied en In de lucht, e. e. a. uit de Leeuwerik. Dit is thans verricht door den heer Chr Merkx Jr., die met zijn eersteling alleszins succes heeft. Op de voorm. Conservenfabriek, die jaren stilstond, zijn de werkzaam heden hervat en is men begonnen met het conserveeren van zwarte aalbessen, wat aan vele handen werk verschaft. Ten huize van v. D., is een ge val geconstateerd van lyphus, de pa tiënt is overgebracht naar het Stedelijk Ziekenhuis. De scherpschutters van „St Blasius" behaalden Zondag op 't con cours te Udenhout, waaraan plm 60 gezelschappen deelnamen, den 5en prijs, zijnde een zilveren medaille. Onze rijksveldwachter de heer D. Louwers, is bevorderd tot brigadier- titulair. Aan de Heeren Cebrs. Dankers, die voor de som van f 3187 de laagste inschrijvers waren voor den bijbouw van een lokaal voor handwerken van de R. K. Meisjesschool, is de gunning verleend. Het werk moet op korten termijn klaar zijn, zoodat reeds in September de cursus in handwerken voor ouderen zal kunnen beginnen. De jongejuffrouw A. de Haan werd op de R. H. B. School te 's Bosch bevorderd van I naar II. Mej. Jacq. Verhoeven, alhier, is benoemd tot tijdelijk Hoofd der R.K. School te Herpt voor den tijd van de bestaande vacature. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). ~~^PORT\ Op de T. W.E.M. Het is te voorzien dat het Zondag 19 Juli enorm druk zal worden op de T.W.E.M. Bij den wedstrijd op 21 Juni, die wegens regen niet kon doorgaan, was er zeer veel publiek opgekomen, of schoon het weer en verschillende andere omstandigheden tegenwerkten. Nu komen Zondag 19 Juli dezelfde renners achter groote motoren terug. Linart, Snoek en Grassin zullen elkaar in het snelste tempo bekampen. Men kan voor ons land geen sterkere strijd- combinatie denken. Linart, de wereldkampioen, en Grassin, zijn geweldigen tegenstander, beiden met de beroemdste gangmakers Didier en Pasquier. Daarbij Snoek, de Nederlandsche Kampioen, die er natuurlijk alles opzet, om, vooral als voorbereiding tot de wereldkampioen schappen, van Linart en Grassin te winnen. Daarbij komen de amateurs in sprint en koppelwedstrijden, waarbij de beste renners. We noemen hier: Mazairac en Roestenberg, J. v. Kempen ('s Hage) en J. Pijnenburg, Doornen en v. d. Rijt, Cocpuit en Prick, Lubze en de Greef, v. Deursen en De Wilde. Een wedstrijd met zulke combinaties kan de grootste verrassingen brengen. VOETBALSPORT. De tournooiwedstrijden van K.S.W. op Zondag 19 Juli gaan niet door, daar verwacht wordt dat de belang stelling niet overgroot zal zijn op den laatsten Zondag van Waalwijksche kermis. GEERTRUIDENBERG. Zondag a.s. speelt voor het Geer- truidenbergs tournooi „Geertruiden berg I" tegen „de Faam I" Breda. BURGERLIJKE STAND. RECHTSZAKEN. De Rechtbank wees de volgende vonnissen van het Kantongerecht te Heusden in hooger beroep: W. G. te De Werken overtr. motor- en rijwielwet f 25 subs. 10 d. h. P. J. R. te Andel 2 vonnissen overtr. wet openb. midd. van vervoer, niet ontvankelijk. R. v. M., Waalwijk, strooperij f5 subs. 2 d. h. P. v. L., Elshout, strooperij, f5 subs. 2 d. h. P. V., Elshout, strooperij, f 20 boete subs. 10 d. h. met beurdverklaring. N. v. O., Vlijmen, overtr. motor en rijwielwet, vrijgesproken. - I. v. d. S., Heusden, overtr. wapen wet, vrij. Mishandeling. C. K. v. H., arbeider te Almkerk, kwam aldaar zijn vijand de 65-jarigen Huibert Groenenberg tegen en zeide tot dezen „Ik zou je nou wel 'ns over den weg willen slaan" en met een gaf hij den man, die naar het heette altijd het gras plat liep, heel wat klappen. Beklaagde ontkende. Hij had den oude, die struikelde, willen helpen. (Gelach). De eisch luidde f20, de uitspraak f 15 boete subs. 10 d. h. Valschen naam opgeven. J. B., landbouwer te Vlijmen, werd bekeurd wegens overtreding der ver ordening op de prov. wegen. Alzoo, 't was om 't weggeld te doen. Beklaagde gaf een valschen naam op en had „snugger" verteld: „Dan vinden ze me nooit". Maar ze vonden hem wel! En óf! Koppig trachtte hij er zich meteen leugen uit te redden toen hij voor den Kantonrechter stond. En dit heeft nu voor gevolg dat de zaak een week werd uitgesteld om nog twee getuige te hooren. Kan Jan er intusschen eens over nadenken, of 't niet beter is voortaan maar wijzer te zijn. Waalwijk, 17 Juli '25. Eieren 7-8 ct. Varkens f 14—f 18. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 13 Juli en 16 Juli 1925. KipeierenHoogste prijs f 8.70. Middel prijs f 7.00-7.50. Laagste prijs f 5.05. Eendeierenf 5.95—6.21. Totaal aanvoer 250.000 stuks. Hande' kalm. GEMENGD NIEUWS. Vannacht omstreeks half-een werden de politie en de geneeskundige dienst in den Haaggewaarschuwd.dat er een vechtpartij had plaats gevonden op het Lang Voorhout aldaar, waarbij een persoon ernstig gewond zou zijn. Toen de politie ter plaatse kwam, vond hij een man, ernstig gewond, op den grond liggen. In het ziekenhuis bleek, dat hij een diepe steekwond in den buik gekregen had. Men oor deelde zijn toestand levensgevaarlijk. Bij het politioneel onderzoek bleek dat hij de 32-jarige J. M. was, wonende op den Gedempten Burgwal. Hij ver klaarde door iemand, wiens naam hij niet wenschte te noemen, met een scherp voorwerp, vermoedelijk een dolk, gestoken te zijn. Uit enkele uitlatingen van den gewonde kreeg de politie echter toch eenig vermoeden omtrent den dader, en in den loop van den nacht werd als de vermoede lijke dader aangehouden A. J. C. P. in zijn woning aan de Spekstraat. Uit het verhoor, dat de beide per sonen moesten ondergaan, bleek, dat tusschen hen reeds lang een veete bestond. Wie de aanleiding tot de steekpartij is geweest, staat nog niet volkomen vastde betrokken personen geven elkaar de schuld. P. verklaart wel te hebben gehandeld, daar de ander hem dreigde. Hij is voorloopig opge sloten. De toestand van B. is zeer zorg wekkend. De recherche te Amsterdam heeft dezer dagen aangehouden een 20-jarigen blikslager en een 22-jarige werkman, die op heeterdaad werden betrapt op het stelen van een fiets op de terreinen van het Binnen-Gasthuis te Amsterdam. Een verder onderzoek bracht aan het licht, dat beide mannen reeds eenige malen aan dergelijke diefstallen zich hadden schuldig gemaakt. Reeds thans is gebleken, dat hun de diefstal van zeven fietsen kan worden ten laste ge legd, die aan den openbaren weg onbeheerd stonden in verschillende j stadsgedeelten. Deze fietsen zijn in beslag genomen. De aangehoudenen werden in hun bedrijf eenige malen geassisteerd door een 20-jarige chauf feur, die eveneens is opgesloten. De werkman schijnt als leider van het bedrijf te moeten worden aangemerkt. De aangehoudenen zullen morgen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. In deze zaak is tevens een 18-jarige magazijnbediende gehoord hij wordt verdacht van heling van een der fietsen. Dinsdagavond omstreeks half negen heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad op den Oostmiddelweg tusschen Willemstad en Fijnaart meldt de „Avondster". De landbouwer J. Timmers uit Fijnaart reed met zijn motor met zijspanwagen naar Fijnaart toen de achterband van zijn motor sprong; als gevolg daarvan ging de motorrijder over den kop. Hij werd in zorgwekkenden toestand opgenomen De zijspanwagen van den motor werd afgeknapt. Woensdag is de ongeluk kige aan de kwetsuren overleden. In de buurtschap onder Nunspeet is een motorrijder tengevolge van een defect aan zijn machine tegen een boom opgereden. Hij werd zwaar ge wond naar Harderwijk overgebracht waar hij weldra overleed. Te Arnhem is in het Stedelijk Ziekenhuis overleden de 59-jarige J. H., die, toen het paard op hol sloeg, onder zijn wagen geraakte en ernstig gewond werd. Tusschen de plaatsjes Draaibrug en Sluis in Zeeland is gisteren een zeer ernstig ongeval gebeurd. De vrouw van zekeren Van der Bunder te Heille reed met haar 5-jarig dochtertje op de fiets. Het kind geraakte op zeker oo- genblik met een harer voeten tusschen de spaken, tengevolge waarvan de vrouw over den weg slingerde. Zij werd achterop gereden door de Belgische auto 59-64, bestuurd door een heer uit Antwerpen. Het meisje, dat van het rijwiel viel, werd door de auto aangereden. De bestuurder trachtte het kind te ontwijken, en reed in een sloot, waarbij dc: auto over den kop sloeg. De eigenaar, zijn echtgenoote en vier kinderen geraakten onder den wagen. De man werd op slag gedood. De overige inzittenden hadden min of meer ernstige verwondingen. Zij wer den overgebracht naar het Burgergast huis te Sluis. Het meisje dat door de auto aangereden was, overleed kort na het ongeval. De 8-jarige B., die gistermiddag te Voorburg onder een met steenen geladen wagen geraakte, is eenige uren daarna overleden. der ver iets GEMEENTERAAD. WASPIK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, gebonden op Vrijdag 10 Juli 1925. Aanwezig alle leden. Voorzitter: Burgemeester Dekkers. Secretaris: Van Scliijndel. Na opening met gebed, deelt de Voor zitter mede, dat zijn ingekomen: Van het hoofdbestuur der S.S. uit Utrecht, bij schrijven van 12 Mei 1925, als antwoord op ons schrijven van 28 April, waarin verzocht werd vernieti ging van het besluit tot opheffing van tien Wachtpost aan den overweg Was pik'sGravemoer, aan welk verzoek niet werd voldaan, 's Nachts zal een verlicht bord worden aangebracht. Van der Rijken. Zou er niets aan te doen of aan te veranderen zijn? oor- al 's winters 's avonds, bij sneeuw of mist blijft het toch gevaarlijk. Voorzitter. B. en W. hebben het den vorigen keer genomen besluit uitge voerd en hunne bezwaren aan de direc tie meegedeeld. U ziet het antwoord. Vroeger hebben we met de overwegen aan Vrouwkensvaart en hij Fasen het zelfde gehad. Er moet bezuinigd wor den. Van der Rijken. Kan het hoofd gemeente daaraan nu niets doen? Voorzitter. Ik acht me van de antwoording af; ik betwijfel of er aan te doen is. Van der Rijken. Het zijn hier twee personen, (lie tegenover elkaar staan. Zoo'n man die hier een onderzoek komt instellen schikt het licht; het hoofd der gemeente, dat met de toestanden beter op de hoogte is, niet. Voorzitter. Ik zeg ook dat de over weg gevaarlijk is; laten we hopen dat de wachtpost bij proef wordt opgehe ven en dat er geen ongelukken voorko men. Van der Rijken. Dat bezuinigen is maar een wassen neus; me dunkt, we moesten nogmaals pogingen aanwen den. Voorzitter. We kunnen schrijven dat de Raad nog niet voldoende overtuigd is en dat we hopen op herroeping van het besluit. Ruijtenberg. Kan er niet tegen ge protesteerd worden? Zou niemand ad vies kunnen geven, b.v. de stations chef? Voorzitter. Zeker is hij gevraagd. Ruijtenberg. Welk advies heeft hij gegeven Voorzitter. Hij zal zeker gunstig ge adviseerd hebben Brokx. Ik begrijp niet. welk gevaar er aan verbonden is. De afsluitboomen worden toch gesloten. Voorzitter, 's Nachts niet. Brokx. 's Nachts rijden er geen trei nen en er worden toch eerst seinen ge geven. De Hond. Bij mist blijft het gevaar lijk. A. Kamp. Worden er geen seinen gefeven voor het sluiten? Voorzitter. Zeker, 't is alleen maar het gevaar om tusschen de boomen te zitten't gaat alles ter wille der be zuiniging. De directie heeft van alle kanten de zaak bekekenzij heeft advies gevraagd bij den Chef. De Raad heeft op het ad vies gewezen. Volgens mij is er niets aan te doen. Wij kunnen liet onpret tig vinden, maar er is niets aan te doen. Na nog een langdurige discussie, waarbij verschillende leden tegelijk spreken, zei de Voorzitter: „Wij heb ben gedaan wat we konden." Meegedeeld werd vervolgens: Door Ged. Staten zijn de keurlooneu goedgekeurd. Eveneens goedgekeurd den verkoop van ƒ9500 aan effecten N.W.S., welke som zal gebruikt worden voor aflossing van 13000 op 31 Dec. Id. goedkeuring der overschrijving. Van der Rijken. Hoe staat het met den verkoop der effecten N.W.S. Voorzitter. We zullen wachten met den verkoop der effecten tot 31 Dec. We kunnen met dat geld nu toch niets doen en liet geeft geen rente. De Raad kan misschien anders oordeelen. B-. en W. vinden het 't gescliikst met den ver koop te wachten. De staat van ontvangsten en uitga ven van den Warendienst zal ter visie worden gelegd. Bij liet opnemen der kas bij den ge meente-ontvanger bleek deze in orde. Boeken en bescheiden waren regelmatig bijgehouden. Door Ged. Staten werd eveneens goedgekeurd het besluit om de kas- geldleening van 10.000 op 20.000 te brengen. De Voorzitter deelt mede, dat deze leening kan worden aangegaan bij Ma de, tegen 4.7 uiterlijk tot 31 Dec. 1925. Ingekomen een schrijven van het bestuur van den algemeenen armen, waarbij wordt meegedeeld (lat de lieer W. Klasen is benoemd tot secretaris penningmeester. De Voorzitter deelt vervolgens mede dat de administratie van het Armbe stuur zeer keurig geordend en bijge houden was. Nog ingekomen: Schrijven van d<|'n Minister van Waterstaat, waarbij het verzoek om een duiker te krijgen votW' het afwateringskanaal niet ingewil ligd werd. Voorzitter. Vroeger is besloten v deze kosten 200 bij te dragen. 1 zou iedereen aanraden op 14 Juli ee vergadering bij te wonen, 's middaj om half drie in de harmoniezaal, waa een en ander besproken zal wordei Er zijn bij den landbouw-consulen klachten ingekomen. Deze achtte lie nuttig een vergadering te beleggen ten einde middelen te beramen tot verbe tering, welke misschien nog verkregen kan worden. Ingekomen was nog liet K. Besluit,, waarbij het percentage van den H.O. verhoogd kan worden tot ten hoogste 3 pCt. Brokx. Ik wilde hierover wel een woordje spreken, maar misschien is dit beter bij de rondvraag. (Wordt vervolgd).' ADVERTENTIëN. te Capelle zal op Vrijdag 24 Juli i92fü om zes uur n.m. ten herberge van L. F. VAN DONGEN te Capelle voor den heer C. de ROON Mzn 33065 De haver wassende op twee dellen aan den Westelijken vaartkant in 4 koopen. M. H. Als antwoord op het ingezonden schrijven van de hoeren Gebr. Tuerlings, Waalwijk, in 't num mer van Zaterdag 11 Juli gelieve onderstaande regelen te plaatsen. Dij voorbaat dank voor de toegestane ruimte. Hoogachtend, TUERLINGS. Pluimvecteelt-leeranr. Op dc allereerste plaats onzen hartelijken dank aan de heeren Gebr. T. voor de waardeerende woorden voor den redacteur van „In den Hoen derhof" in den aanhef van hun ingezonden schrijven gedateerd 9 Juli 1925. Naast dezen dank echter de opmerking, dat het niet aan de heeren Gebr. T. is te komen vertellen wat in de rubriek „In den Hoenderhof" thuis hoort. Ondergcteekende zelf wil dc verantwoordelijkheid hieromtrent voor- loopig nog gaarne alleen dragen. Het opschrift „In den Onderwijzershof" is mij nog niet volkomen duidelijk. Zoeken inzenders waarschijnlijk een variatie op „in den Hoender hof"? Als 2de variant zou ik dan hoven mijn ant woord plaatsen„IN DEN GANZENHOF". Als motto zou dan eveneens een variatie dienst kun nen doen n.l. „Wie den schoen aantrekt, moet hem passen". De heeren Gebr. T. namen het „In den Onder wijzershof" voor hunne afnemers en misschien voor „andere graanhandelaren" op tegen de tlicoriën door mij verkondigd. De heeren T. behoe ven zich van die thcoriën in 't geheel niets aan te trekken, immers, volsrcns hun beweren, leveren zij prima gemengd voer en mijn artikel was ge richt tegen de leveranciers van „rommel". Namen noemen of zelfs slechts aanduiden op welke wijze ook deed ik niet en zal ik ook nooit doen. Wie prima waar levert kan slechts dankbaar zijn voor 't geen ik over de voerbeweging schreef en behoeft heslist den schoen niet aan te trekken. Doch ik blijf beweren, dat momenteel prima gemengd voer leveren a 11 ct. per Kg. een onmo gelijkheid is. Lees asjeblieft goed: ik schrijf 14 ct. per Kg. of 7 ct. per pond. Er staat niet 14,per 100 Kg. of 7,— per 100 pond, minder nog 280,— per lasl (de l.ast „gemengd" op 2000 Kg. gerekend). We schrijven voor den kleinen man en moeten dus prijzen noemen die h(j te betalen heeft. De meest voorkomende noteeringen zijn hier zoowel als elders: „5 pond voor 10 ct"; „17 ct. p. Kg."; 9 en 9j ct. per pond". Dat zijn de kleinhandel- prijzen, waarvan iedereen zich dagelijks kan over tuigen. Levert de firma T. uit Waalwijk „prima" gemengd voor 7 ct. per pond, dan vindt hij dus een prachtig terrein ter bewerking gereed. In minder dan geen tijd heeft hij al zijn duurdere concurrenten knock-out geslagen en is hij allccn- leverancier in de geheele Langstraat van alle prima 7 cts-pond-geinengd-graan-voercndc-kippcn prcuters. De firma Gebr. T. is echter misschien een phi- lantropisch instituut? Doch ik dwaal af, ik moet zakelijk blijven schrijven, de heeren Gebr. T. en geen mulders- hemel niet gemengd voer gaan vol pakken. „Ik torn dan aan den goeden naam van een zekere categoric van menschen". Neem me niet kwalijk heeren T. dat ik me niet bewust ben door mijn artikel tegen het 8ste Gebod gezondigd te hebben. Doch dat ik dat niet snap is begrijpelijk want we zitten momenteel „in den Ganzenhof". Zakelijk zijn! Dc Gebr. T. komen met de be wering, dat er maar weinig Graanhandelaren zijn, die hun graan op dagprijs koopen. Met evenveel recht beweren wij dat momenteel zeer vele graanhandelaren op dagprijs koopen, waar komen anders die geregelde „weekberichten" vandaan, die wekelijks aan dc afnemers door zeer vele graan handelaren worden toegezonden? Waarom noteeren ons dan steeds alle leveranciers vrijblijvend of uiterlijk tot Maandag a.s. (Rott. Beurs)? Zoo zij op levering koopen is dit toch onzin. De gezonde handel moet geregeld rekening houden met de beursnoteering. Met uwe noteeringen van La Plata maïs ii 217, per last, haver en boekweit A 11,en 12,25 per 100 Kg. is evenmin bewezen dat 't gemengd van PRIMA kwaliteit voor 7 ct. kan geleverd worden. We gelooven gaarne dat Gebr. T., degelijke graun- kenners zijn, doch wc betwijfelen ten sterkste of zij ooit degelijke studie gemaakt hebben van de kwestie „voeding onzer hoenders". Ook aan de samenstelling van „gemengd graan" stellen wc eischen. Mals, haver en boekweit, de drie goed koopste granen, vormen geen gemengd. De Rijkspluimveeconsulent Westerink eischt voor „gemengd" voer voor vastzittende kippen gelijke deelen Tarwe, Gerst en Haver in den zomer en Tarwe, Gerst en Mais in den winter; Tarwe Gerst en Maïs in den zomer en Tarwe, Haver en Maïs in den winter voor losloopcnde dieren. Zoo dan prima voertarwe, zonder schot of reuk; dikke Chevalier en geen banrdigc Malting, zware Canada II haver en kleine, liefst gebroken La Plata maïs gebruikt wordt, kan niemand den gewonen kippenhouder voor 7 cent leveren. Maakt ge de samenstelling wat meer variecrend, vooral veel minder maïs en daarvoor een dosis zonnepitten, gezonde voererwten, dnrri en boek weit, dan wordt dit nog onmogelijker, of de leve rancier moet een philantroop zijn. De samenstel ling van gemengd kan nooit te goed zijn. Wie 't beste voert, voert toch 't voordecllgst, ook al koopt hij duurder dan 7 ct. per pond. 't Zelfde geldt eveneens heeren T., wat betreft het aaukoopen van dure broedeicrcn. Wij schroomden niet tot drie maal toe dit jaur broedeleren van Wit Leghorn te importeeren van de allerbeste Nutfokker vsui Europa de heer Pedersen uit Denemarken al kosten ons die meer dan 1,per stuk. We be steedden gaarne 1,25 voor een Wit Wyandotte ei, omdat we de zekerheid hadden onze foktoomen te kunnen verbeteren en ook onze afnemers iets goeds te kunnen bezorgen. WIJ noemen dat nog geen ongekend hooge prij zen. Doch de heeren Gebr. T. schijnen in dien bundel niet thuis te zijn. Och wc leefden eenige minuten „in den Ganzen- hof". J. TUERLINGS, Pluim veeteelt-leeraar Kaatsheuvel. KAATSHEUVEL. WAALWIJK. Geboren: Justinus Wouter z. v. J. W. Roelofs en A. C. Goedhart; Antonia Joh. d. v. A. H. Leander en J. W. Theunisz. Johanna M. d. v. G. J. van Bokhoven en T. A. v. Scliaijk. Sara Emma d.v. R. Hofman en J. Offringa. Andreas Joh. Cor. z. v. J. T. Spijkerman en P. J. H. v. d. Heijden. Huw.-aang.: Joh. Wilh. Jos. Jansen 35 j. en Norb. L. M. Iloffmans 25 j. Joh. Staal 27 j. en Joh. van Dieft 24 j. Bastiaan J. Godfr. Treffers 29 j. en Ilendr. Adr. Soeters 26 j. Gehuwd: Joh. M. Dirks 24 j. en Maria Demmers 23 jaar. Mar. Verdonk 25 jaar en Lucia Ani- mersdorffcr 24 jaur. Jacob Wilh. v. d. Dungen 27 jaar en Joh. Chr. Simons 22 j. Hub. P. Lom- mers 24 j. en Pctr. Verhoeven 27 jaar. Corn. G. Maas 27 j. en Gcrdina Helena Smolders 27 j. Adrianus Verhoeven 28 jaar en Anna M. Pullens 28 jaar. Aart Joh. v. Thielen 23 j. en Wilh. M. van Hei-wijnen 23 jaar. Vertrokken personen: Mart. Gruhn naar Schweid- nitz. Gommerdina Stoop naar Almelo. Nic. P. v. Heeswijk naar 's-Hage. Otto Wolf naar Wedmlnpen. Otto Saül naar Essen West. Goswin Hanssen naar Aufreise. Herman Henke naar Stein am Rhein. David J. Neler naar Eschwcilcr; Joh. Dickel naar Essen. L. W. Bernhard naar Weerden Rhocr. W. M. v. Nunen naar 's-Bosch. Gevestigde personen: Geene. ABONNEERT U OP EN ADVERTEERT IN DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10