Chauffeur. Inkwartiering Gro enHweekerii I. tan Es, HET ZUIDEN sport! G. P. DUURING afwezig. Gevraagd inkwartiering met voeding MIJNHARDT's A. P. C. Roothaert op eens anders grond, dan is men strafbaar want dan is het geen be- 'hoorlijke begeleiding. Voorzitter. In de vroegere verorde ning van Drongelen stond dat bij iedere 3 koeien een drijver moet zijn, maar zet dan nu dat bij meer dan 3 koeien een drijver moet zijn. Daartoe wordt besloten. Alleen de heeren Van den Heuvel en Smits zijn daar tegen. Van der Schans. In art. 88 staat dat lieden van beiderlei kunne niet op den dijk mogen gaan zitten. Deze bepaling is nogal kras. Stel dat iemand met zijn verloofde wat gaat fietsen, dan zouden ze, om wat uit te rusten, niet eens mogen gaan zitten. Menschen die geen tuin bij hun huis hebben zouden dan ook al niet eens een keer kunnen gaan zitten. Ik zou de menschen gerust laten zitten, gebeurt er iets, stelt het dan strafbaar. Branderhorst. Laat dat dan de kan tonrechter maar uitmaken. Smits. Ik geloof dat van der Schans wel een beetje gelijk heeft. Voorzitter. Het is anders niets vreemds, want men leest het tegen woordig in alle politie-verordenlngen. Ik heb nog niet zoo lang geleden vlak bij de Heusdensche brug iets zien plaats hebben, dat ik dachtnu moest de politie toch kunnen ingrijpen. Van der Schans. Zet er dan in dat oneerbare handelingen strafbaar zijn, maar als niemand niet eens mag gaan zitten, is nogal erg. Smits. Ik zou het geheele artikel schrappen. De Voorzitter zegt dat het voor de politie dan te moeilijk is om in te grijpen. De Voorzitter brengt het voorstel in stemming waarbij de stemmen staakten. Voor het voorstel van Burg. en Weth. stemden de heeren Branderhorst, Van den Heuvel en Van Van Beek; tegen de heeren van der Schans, Vos en Smits. De heer Smits wijst er ©pf dat in Doeveren, vlak bij Klijn, een heg staat die het geheele gezicht op den weg belemmert. De Voorzitter zegt toe daar een onderzoek naar te zullen instellen. Smits. In de verordening staat dat de tapperijen Zondags op bepaalde tijden gesloten moeten zijn. Dat is zeker onder kerktijd, Voorzitter. Ja. In Eethen en Dron gelen zijn de café's toch al gesloten. Dat men dat vast legt is heel goed want dikwijls is het een beeste boel en het is goed als daar maar eens een einde aan wordt gemaakt. Nu wordt de orde nogal eens een keer gestoord. Alle menschen tegemoet komen is bovendien niet doenbaar. Van der Schans. Daarstraks hebben de stemmen gestaakt, maar als nu eens wordt gezegd dat het verboden is een half uur na Zonsondergang te gaan zitten langs de dijken. Smits. Ik ben tegen dat artikel en ook dat Zondags de café's op be paalde uren moeten zijn gesloten. Met op een na algemeene stemmen -die van den heer Smits, worden aldus de bepalingen opgenomen. De Voorzitter deelt nog mede da van het Waterschap van Drongelen gevraagd is om wat grond om daar mede de sluis bij van Millenaar wa te verbreeden. Hij stelt voor op het verzoek in te gaan. De heer Van der Schans zegt da het de bedoeling is daar 30 Meter grond te mogen halen. Zou een par ticulier daarom vragen, dan zou hi; daartegen zijn, maar in dit geval niet Branderhorst. Het is een algemeen belang. Van der Schans. En voor den polder wordt het een voordeel omdat men niet zoo hoog meer behoeft te schoeien Met algemeene stemmen wordt be sloten op het verzoek in te gaan. Vos. Ik heb opdracht gekregen van het Kerkbestuur om er eens op te wijzen dat de steiger van de kerk in Babiloniënbroek zeer slecht is. Voorzitter. Daar zullen we eens een onderzoek naar instellen. Smits Het Groene Kruis krijgt dat geen subsidie. Voorzitter. We hebben om nadere toelichting gevraagd en die hebben we nog niet gekregen. We hebben gevraagd hoe het zit met de opbrengst van de verloting en hoe met het salaris van de Zuster, maar tot onze verwondering hebben we nog geen antwoord ontvangen. Smits. Die verloting is gehouden voor het Groene Kruis, maar niet voor de gemeente. Voorzitter. Wij geven het Groene Kruis subsidie als het er niet kan komen omdat het een nuttige ver- eeniging is. maar als het nu, door omstandigheden, goed in haar centen zit, dan mogen wij geen subsidie geven. Maar we zullen het antwoord van het bestuur eerst eens afwachten. In een volgende vergadering kunnen we nog zien wat te doen. Daarna wordt de vergadering ge sloten. BUITENLAND. In Portugal is een opstand uitgebroken, een kruiser deelnam, echter slechts kort spoedig door de regeeringstroepen onderdrukt. De staat van beleg is over heel Portugal afgekondigd. In België is een typografenstaking uitgebroken. Vele dagbladen ver schijnen niet, andere gedeeltelijk. In Silezië is een groote uitsluiting der textiel-arbeiders, omvattende 65000 man afgekondigd. Maarschalk Pétain meent dat de toestand in Marokko niet zoo ernstig s. Er zullen vredesvoorstellen worden aangeboden. nieuwe militaire waaraan o.a. ook De rebelie heeft geduurd en was BINNENLAND. Naar het zich op het oogenblik laat aanzien, is de oplossing van de ka- )inetscrisis binnen betrekkelijk korten tijd, 12 a 14 dagen, te wachten. Hoewel de vergadering van de R.K. kamerfractie op jl. Zaterdag, in welke het conceptprogram van den formateur is behandeld, nog niet op alle punten tot een definitief besluit is gekomen, s (naar ons door iemand, die uit den aard zijner positie zeer goed op de hoogte van den stand van zaken geacht mag worden, werd verzekerd) over eenstemming omtrent dit zakelijke gedeelte van de onderhandelingen zooal niet bereikt, dan toch zeer spoedig te verwachten. Meer moeilijkheden schijnt voorals nog de keuze van de personen voor eenige der belangrijkste ministeries op te leveren. (N. Rott. Ct.) Gisteren zijn onder geleidde naar Genua vertrokken de eerste zes bene ficianten van het fonds, dat na de rede van den heer Deterding in de Indu- strieele Club in den afgeloopen winter is opgericht. De glunderende jongelui werden uitgelunchl" op de Industrieele Club. Met den vrachtboot de „Kedoe" zullen ze de reis maken. Daar die boot in Antwerpen nog lading moest innemen, is de Rotterdamsche Lloyd zoo beleefd geweest de jongelui passage over land naar Genua aan te bieden. Wat gaarne werd aanvaard. - Io Jus! hebben de rijksmiddelen ruim f 33'/4 millloen opgeleverd, zijnde f 3.720.000 meer dan verleden jaar. Aan rijwielbelasting is nog f 225.700 binnengekomen. In het eerste halfjaar waren de totale ontvangsten f 227.8 mlllioen of f 18 893.000 meer. VaD deze stijging was nogthans ruim f ö'/4 mlllioen aan de een jaar geleden nog niet bestaande rijwlelbeiasting te darken. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Kaatsheuvel, 20Juli 1925. Mijnheer de Redacteur. Gelieve mij een klein plaatsje in Uw eerstverschijnend blad. Bij voorbaat dank. Hoewel ik heel goed begrijp, dat het voor een verslaggever van een blad dikwijls eene onmogelijkheid is, om van eene Raadsvergadering ten plat- telande een juist verslag té geven, meen ik nu toch verplicht te zijn, een kleine aanmerking te moeten maken, op het verslag onzer laatstgehouden Raadsvergadering voorkomend in Uw blad van 1.1. Zaterdag. Volstrekt niet met de bedoeling om Uw verslaggever een verwijt te maken, doch alleen om verkeerde gevolgtrekkingen te voor komen. Bij de besprekingen, omtrent het verzoek van het St. Odulphus Lyceum te Tilburg om subsidie, zou ik gezegd hebben: luist omdat men gedwongen is voor de Openbare school te betalen, zou ik de bijzondere school maar niets geven. Beslist en zeker heb ik deze woorden «openbare" en „bijzondere" school niet gebezigd. En ook mijne opmerking in dit verband niet gemaakt. Ik heb gezegd: Juist omdat men, nu hier en dan daar, gedwongen wordt om te betalen, zou ik uit zuinigheid niets geven, wanneer men niet verplicht wordt. Eene opmerking dus. welke geen speciaal geval op het oog had. Dankend JAN v. AMELSVOORT. Korfbalsport. CAPELLE. De korfbalclub Juliana alhier speelde j.l. Zaterdag een competitie wedstrijd tegen H.B.S. uit 's Bosch, welke wedstrijd eindigde in gelijk spel gg SPRANG-CAPELLE. Odagesticht was overgebracht bleek, dat van een der beenen het ondermid dengedeelte geheel was verbrijzeld van zijn voet en enkele teenen. Een der armen was geheel ontwricht, terwijl ook zijn aangezicht en de borstkas ernstig waren gewond. Men hoopt den man evenwel nog in't leven te kunnen houden. ('s Hert. Crt.) Gistermorgen had een excursie van spoorwegpersoneel uit Haarlem plaats naar het crematorium teVelzen, onder leiding van den 30-jarigen machi nist J M. uit Haarlem.Deze was bezweet en ging een een wijle in een gang staan, waar hij een flauwte kreeg en toen van een trap viel. Hij kreeg een herschenschudding en werd per zieken auto naar Haarlem overgebracht, maar voor hij te Haarlem was aangekomen, was de man reeds overleden. ADVERTENTIëN. Voor directe indiensttreding gevraagd Electro Monteur en Aankomend Monteur. AanmeldenFirma BORSTROK STOOP, Besoijenschesteeg 76, Waalwijk. 35069 Oogarts te 's-Bosch is van 3 tot 30 Augustus 35068 op een Stoomachoenfabriek Zij, die op de hoogte zijn van de expeditie, genieten de voor keur. 35046 Brieven onder no. dezer advert, aan het Bureau van dit blad. Een net jongmensch zag zich gaarne geplaatst als Zoo noodig v.g.g.v. 35070 Brieven onder no. der advert- Bureau van dit blad. GEMENGD NIEUWS. De 11-jarige zoon van den als badgast op Borneholm (Denemarken) verblijvenden Duitschenartsdr Kriesche uit Berlijn is bij het zwemmen ver dronken. Twee andere badgasten een jonge Deensche dame en een heer, die den knaap wilden redden, kwamen zelf in de golven om. De dokter, die ook zijn zoon te hulp was gesneld, kon met moeite gered worden. De koopman S. Bargeboer van Hoogeveen was Vrijdag ter markt ge weest naar Emmen en 's avonds niet teruggekomen. Zaterdagmiddag vond men zijn fiets aan de Hoogeveensche vaart liggen en spoedig daarna werd zijn lijk uit het kanaal opgehaald. Om trent de oorzaak van het ongeval tast men tot nu toe in het duister. Te Sleeuwijk is Zondag de 13- jarige zoon van den heer K. bij het baden in de Merwede verdronken. Bij het baden in de haven is de 21-jarige H. K. te Huizen verdronken. Zondag is de 20-jarige H. R. uit Nijmegen bij het baden in het in aan leg zijnde Maas-Waalkanaal, verdron ken. Gisteren is de 21-jarige van Veen uit Almelo in het Meppelerdiep bij het baden verdronken. In de melkfabriek der N. V. Mij. .Nutricia" te St. Oederode, is de arbei der M. K. uit Schijndel door een drijf riem gegrepen en rondgeslingerd, waar bij met zijn hoofd, voeten en armen al het glas- en houtwerk in de nabij heid werd stukgeslagen. Toen tenslotte de kleeren den ongelukkige van het lijk waren gerukt, stortte hij van een hoogte van 5 Meter op een steenen vloer waar hij ernstig verwond werd opgenomen. Toen hij naar het St. De Burgemeester der gemeente WAALWIJK BRENGT TER ALGEMEENE KENNIS: dat op Maandag 27 Juli 1925 in deze gemeente zal plaats hebben. Verder wordt verwezen naar de lijst van kwartier-gevers, welke is aangeplakt in de vestibule van het gemeentehuis. 35066 v./h. „Pomona", Grootestraat, W A A L W IJ K. Telefoon 162. Tomaten 35 ct. p. pond Snljboonen 30 ct. p.pond Zilveruitjes 20 ct. p. pond. Postelein 20 ct. p. K. G. Alle artikelen worden direct aan huis bezorgd. 34975 MAAGTABLETTEN StoombiljartfabrieK TILBURG. 3181 ADVERTEEREN DOET VERROOPEN. ben bij geen enkele politieke partij aangesloten en zul dat ook niet doen; men wil dat van een openbaar onderwijzer niet. Een bijzonder onder wijzer mag wel voor zijn partij werken. Mijn bedoeling was alleen, dat er zonder de onderwijs- versnippering in de plaats van de acht kleinere grootere scholen, die er nu in Waalwijk be staan, drie of vier goed ingerichte zes-klassigc scholen konden zijn met één goed ingerichte drie- of 4-klassige Mulo-kopschool. Dan behoefde een minderheid zicli niet met een twcemansschooltje tevreden te stellen. Verder beweert de heer de Vries, dat een ver hooging van enkele leerlingen per klas niet zoo erg is. Weet de heer de Vries, dat er op t oogen blik in ons land eenmansscholcn met 48 leerlin gen zijn, waar het hoofd aan zes leerjaren tegelijk, tweemansscholen, waar iedere leerkracht tege lijk aan 48 leerlingen verdeeld over 3 leerjaren les moet geven. Zooiets kwam de laatste 50 jaren niet meer voor. En zulke een- en tweemans-schooltjes zijn er door de versnippering van ons onderwijs honderden bijgekomen op plaatsen, wuar vroeger een goed ingerichte Openbare Lagere school was. Als de heer de Vries dat geen onderwijsverslech- tering noemt, dan zou ik zeggen, dat hij van onderwijsgeven niet veel verstand heeft. Tegenover de mecning van den heer de Vries, dal de ouders zoo zeer verlangen naar hijzonder onderwijs, stel ik mijn op ervaring gegronde mee ning, dat dat verlangen meestal uit gaat van de geestelijken van verschillende richting en enkele drijvers. Het geval van St. Willibrordus te Arn hem, waar een hoofd van een Roomsche school, tevens administrateur van die vereenlging, tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld is, omdat hij getracht heeft door valsche handteekeningeen te verzamelen maar weer een bijzondere school hij te krijgen, ligt ons allen nog versch in 't geheu gen. Ook in Nieuwpoort en Velseroord is door het optreden van de vereenlging „Volksonderwijs" voorkomen, dat die gemeenten weer gedwongeen werden nieuwe bijzondere scholen te bouwen, terwijl dan de oude gebouwen, waarmee de Open bare school het nog lang zou hebben moeten stel len, geheel of gedeeltelijk renteloos kwamen te staan. De heer de Vries beweert verder, dat liij nog nooit ondervonden heeft, dat 't bezoeken van scho len van verschillende richting hij leerlingen onver draagzaamheid kweekt. In Zullichem echter zon gen de kinderen van de Bijzondere school enkele jaren geleden een versje, waarin deze regels voorkwamen „We hebben onze schoenen laten lappen, Om de Openbare school dood te trappen". 't Is echter niet gelukt. Die Openbare school is van 30 weer teruggekomen op 90 leerlingen. Als een voordeel van de huidige onderwijswet- geving noemt de heer de Vries, dat het Bijzonder onderwijs door de gelijkstelling gelijk-berechtigd is erkend met het Openbaar. In dc practijk komt dat neer op een bevoorrechting van het Bijzonder. Aan mijn school kwam 1 Mei een vacature. Er waren geen leerlingen genoeg voor een derde leer kracht volgens de huidige wet. Aan de Bijzondere school, die ook het vereischte aantal leerlingeen niet heeft, werd eenige weken geleden een onder wijzeres ziek. Direct was uit een particuliere bron een tijdelijke aanwezig. Mijn school moet zich nu maar voor goed met twee leerkrachten zien te red den. dc Bijzondere kan het zelfs niet enkele weken. Hopende, mijnheer de Redacteur, dat U mij, voorstander van Openbaar Lager Onderwijs hei- zelfde recht zult verschaffen, als den lies'- dc Vries, voorstander van Bijzonder Lager Onderwijs, toeken ik, met dank voor de plaatsing. A. KEMPERMAN, Hoofd eener O. L. School Heukelum. Waar wij in onze eerste onderschrift reeds heb ben gezegd, dat wij geen nleuv debat gaan openen in ons blad over de waarde en wenschelijklu-id der openbare of bijzondere school, waar zulks uit den treure is geschied en elk doel mist, hebben we den lieer de Vries in de gelegenheid gesteld hierop desgewenscht direct een antwoord te geven. Dit volgt hieronder, om daarmee deze polemiek te besluiten. Red. NASCHRIFT. Aan de Redactie van „De Echo van het Zuiden". Mijnheer de Redacteur. Nu de heer G. J. de Vries in Uw blad van 11 Juli mede naar aanleiding van mijn ingezonden stuk van 1 Juli in de gelegenheid is gesteld om een lang artikel te schrijven over de verslechtering van ons onderwijs en hij daarin tot dc conclusie komt, dat het met die verslechtering niet zoo erg is, vertrouw ik, dat U mij de gelegenheid niet zult weigeren om hem in Uw blad van 22 Juli van antwoord te dienen. Aan het einde van zijn artikel zegt genoemde heer, dat het ongunstige oordeel na 1 Juli niet meer zoo vaak zal worden geuit. Laat ik dun zeg gen, dat mijn stuk geenszins bedoeld was als propaganda voor een politieke partij en alzoo inet den datum van 1 Juli niets had uit te staan. Ik Tijdens de verkeizinesdazen werd door de voormannen van een politieke partij beweerd, dat liet lager onderwijs duurder en slechter is gewor den. Tot staving van die bewering werden een drietal argumenten aangehaald, welke ik getracht heb te ontzenuwen. Met geen woord werd door hen melding gemaakt van het vele goede dat Mi nister de Visser heeft tot stand gebracht, zoodat het oordeel, zacht uitgedrukt, niet van eenzijdig heid was vrij te pleiten. Vermoedelijk zal het werk van Z. Exc. wel objectiever en gunstiger beeoor- deeld worden, nu de kruitdamp van de verkie zingen is weggetrokken. Hierop sloeg de slot-alinca in mijn artikel van 11 Juli j.l. Ik neem intussclien gaarne acte van verklaring, dat de heer Kem perman zijn vierde argument, dat voor „verslech tering van het lager onderwijs" zou pleiten, wel in, maar niet onder invloed van- de verkiezings dagen heeft neergeschreven. Er zijn in de gemeente Waalwijk acht scholen voor gewoon lager onderwijs; vóór 1900 hestonden er in de drie gemeenten Waalwijk, Besoyen en Baardwijk samen zes scholen, zoodat de versnip pering hier nog al mee valt, vooral als men ook den aanwas van de bevolking daarbij in acht neemt. Voor de 1350 a 1400 leerlingen, die liler school gaan, zouden zeker vijf zes-klassige scho len noodig zijn en geen 3 of 4. Van deze 3 of 4 zal de Heer Kemperman zeker één openbare zes- klassige school wenschen; welke kinderen moe ten er naar toe? Dat kan toch nooit, zonder dat de vrijheid van onderwijs voor de kinderen" in gedrang komt? En die vrijheid wenschen wij te verdedigen. Dat is geen verlangen, dat uitgaat van „geestelijken van verschillende richtingen en enkele drijvers maar dat is een leus, waarvoor door mannen als Sehaepinan, en Kuyper en de Savornin Lohman is gestreden; een ideaal, waarvoor tientallen jaren door rijk en arm geofferd is; een levensdoel, waar aan vele bijzondere onderwijzers hun beste krach ten hebben gegeven en waarvoor zij zich groote financieele offers hebben getroost. Jarenlang heb ben wij belasting moeten betalen, oin openbare scholen „goed in te richten" en zelf moesten wij dan nog geheel of ten deele den bouw van bij zondere scholen bekostigen. Aan die onbillijkheid is een eind gekomen. Die liefde voor het hijzonder onderwijs zit die per dan de Heer Kemperman aanneemt, anders was 't toch onverklaarbaar, dat „honderden" jroed ingerichte openbare scholen tot een- of tweo- mansscholen verschrompelden. De Heer Kemper- man kan gerust zijn: ik ben met onderwijs-geven wel zooveel op de hoogte, dat ik die schooltjes niet wensch te vermeerderen. Dit heeft ook Minister de Visser niet gewild; er moet echter bezuinigd wor den, ook op onderwijsgebied. Waar die bezuini ging ongewenschte toestanden in het leven roept, wil ik gaarne medewerken tot verbetering, ook wanneer het een openbare scchool betreft. Over de door schrijver genoemde afkeurenswaar dige feiten zal ik me niet uitlaten; het betreurens waardige geval te Arnhem is genoeg uitgebazuind; met de onderwijstoestanden en de poëzie van het afgelegen dorpje Zuilichem was ik niet bekend. Ieder begrijpt, dat zoo iets met het werk van den Minister van Onderwijs niets te maken heeft. Dat te Heukelom direct een particuliere bron aanwezig was, om een boventallig onderwijzer te betalen, pleit voor de daadwerkelijke liefde, die hij dc voorstanders van goed hijzonder onderwijs wordt aangetroffen. G. J. DE VRIES. VOETBAL. QUICK. Aanvangende 15 Aug. tot 13 September, zal Quick een groot voetbal-tournooi organi- seeren waaraan bekende vereeniglngen zul len deelnemen. De twee Zondagen van de Tentoonstel ling zullen echter op het Quick-terrein geen wedstrijden plaats vinden. Wegens groote veranderingen van het Quick-terrein, o.a. afrastering met beton- palen en draineering van het terrein, zal er tot 15 Augustus niet op gespeeld mogen worden. Zijn deze veranderingen klaar dan zal liet Quiek-veld met de beste terreinen uit de omgeving kunnen wedijveren. GEERTRUIDENBERG. Zondag 1.1. speelde voor het Qeertrui- denberg-tournooi Geertruidenbergde Faam. Na een slap gespeelden wedstrijd wist Geer- truidenberg met 32 te winnen. Vitesse I speelde Zaterdagavond tegen T.S.C., Oosterliout. Na een zeer goed ge- speeklen wedstrijd, waarin vooral weer het binnen-trio schitterde, wist Vitesse met 0 0 te winnen. Op 18 Juli speelde onze korfbalclub „Juliana" een competitiewedstrijd tegen H. I5.S., 's Bosch, Kampioen klasse Oost van den N.B.K.R. 1924, welke wedstrijd eindigde in een gelijk spel, 8-^8. Stand met rust G—3 in 't voordeel van Juliana. Dit is een schitterende prestatie van onze meerendeels jonge spelers en speelsters, niet alleen vanwege 't gelijk spel, maar ook door 't vertoonde spel, dat in één woord „af" was. Juliana-menschen komt geregeld oefe nen en meerdere successen zullen U ten deel vallenge houdt tevens hierdoor de eer van uw dorp, wat betreft de korfbalsport, hoog. We hopen dat Juliana, die op eigen ter rein in den laatsten tijd niet te verslagen is, getuige 't gelijk spel tegen O.N.A., 55 en de overwinning op Oss, 53, Zaterdag a.s. in 's Bosch zal toouen, wat ze op vreemd terrein vermag. Daarom Juliaua-mensclien, spant U van 't begin tot het einde in en ge zult succes hebben. WAALWIJK. DUIVENSPORT. Zaterdag hield de postduivenvereni ging „De Jeugdige Vliegers" een wedvlucht vanuit Sittard. De prijzen werden betaald als volgt: 1 H. Brans, 2 J. v. d. Griendt, 3, 4. 7, 8, 9, 11 Th. Trimbach, 5 Th. v. d. Geld, 6 C. de Peffer, 10 H. Knippels. Ie overduif J. van Veldhoven. Zondag hielden de Postduivenvereni gingen „De Luchtvaart", „De Jeugdige Vlie gers" en „De Ordonnans" in combinatie een wedvlucht vanuit Bordeaux. I)e prijzen werden behaald als volgt: 1 A. van Bokhoven, 2 en 0 Th. v. d. Geld, 3 J. Klijberg, 4 Th. Trimbach. 5 C. Lommer*. Postduivenvereniging „Besoijen". Uit slagen wedvluchten met jonge duiven van uit: Eindhoven, 5 Juli: C. van Oers 1 en 2. Th. de Ronde 3. 4, 5 en 15, G. Hens G, Arn. Goedhart 7, 10 en 1G, J. Verhagen 8, 9, 14 en 18, C. Verhuist 11 en 17, Adr. Goedhart 12 en 13, Chr. Pas sier 19. Ie duif 9.48.1. Uur van lossing 9 u. Roeermond, 12 Juli: J. Pullens 1 en 11, Th. de Ronde 2, 3, 4 en 9, Chr. Passier 5 en 13, F. Schoemans G, en 15, Bakkers 8, 10, 12 en 15. Verhulst 16,. Ie duif 9.25.48. Uuur van lossing 8 uur. Maastricht Bakkers 1, 3 en 7, Pullens 2, 8 en 11. de Ronde 4 en 9, Arn. Goedhart 5, Verhulst G, 10 en 12, van Oers 13. Ie duif 9.53.18. Uur van lossing vermoedelijk 8.15. maagzuur, oprisping, gebrek aan eetlust Gebruik Per koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3