DE ECHO VAN HET ZUIDEN i Hoofdpijn No. 57. Woensdag 22 Juli '25. 48e Jr DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 21 Juli 1925. Bij Kon. Besl. is herbenoemd tot burgemeester der gemeente Hedik- huizen, de Edelachtb. heer J. M. A. van Bokhoven. Vrijdag 31 Juli zal de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen komen. O.m. zal aan de orde komen een voorstel tot nieuwe verdeeling der gemeente in stemdistricten. Voorgesteld wordt om in de St. Antoniusparochie (Bewaarschool) ook een stemlokaal te vestigen. Nog zal ter tafel komen een voor- stel om eenige wijzigingen in het reglement van orde te brengen. Mede worden voorgesteld de voor waarden voor het deelnemen in het garantie-fonds der tentoonstelling o.m. dat, wanneer de exploitatie een batig saldo oplevert, daarvan 50 pCt. aan de gezamenlijke garanten moet worden gegeven en voor deze gemeente eventueel het bedrag te bestemmen voor een fonds tot het beschikbaar houden van een of meer bedden in de te stichten operatiekamer ten behoeve van georganiseerde schoen en leder bewerkers, in deze gemeente woon achtig. De temperateur was Dinsdag van dien aard dat in alle scholen (uitge- zoaderd die der Eerw. Zusters) in onze gemeente vrij-af werd gegeven. Aan de Nuts. U. L. O. school alhier werden aan 't einde van den cursus bevorderd van de 1ste klas naar de 2e klas A. J. van Dongen, F. J. v. Eeten, P. van der Hammen, H. v. Herwijnen, W. B. van Herwijnen, H. A. Horst, j. Kruif, D. Kuijsten, P. Maijers, C. M. Smits, allen te Waalwijk. W. Konings, A. Kuijsten, P. Dek kers, A. E. Oerlemans, D. voor de Poorte, W. J. Zwart, allen te Sprang- Capelle, J. j. W. van Gammeren te Drongelen. P. Janson te Dussen, D. J. den Hol lander en J. P. Rozeboom te Kaats heuvel. Voorwaardelijk bevorderd N. J. Blok te Waalwijk. P. A. de Groot te SprangCapelle. Niet bevorderd vier. Van de 2e klas naar de 3e klas J. A. Blok, C. M. van der Hammen, J. Kuijsten, A, J. de Vries, A. A. de Vries, J. M. den Dunnen, allen te Waalwijk. A. H. A. van der Haart te Sprang-Capeile. Voorwaardelijk bevorderd C. G. van Dongen te Sprang Capelle. Niet bevorderdéén. De verbouwing van een winkel huis voor den heer J. Maaijwee te Waalwijk onder uitvoering v.h. Archi tecten-Bureau v. Ree en Bossaerts is onderhands opgedragen aan A. van Huiten-Krol, aannemer alhier. Aan het St. Willebrorders-College te Katwijk a. de R. (afdeeling Gym nasium), is bevorderd van de 5e naar de 6e klas de heer Flor. Timmermans Wzn. alhier. De heer Harry Hens Gzn., student van de rhetorica op hetklein-seminarie .Beekvliet" te St. Michiels-Gestel, legde met nog twee andere studenten met gunstig gevolg het staats-examen voor toelating aan de universiteit af. Als bijzonderheid kan vermeld wor den dat de laatste jaren van dit semi narie 25 studenten voor dit examen zijn opgegaan en allen geslaagd. In aansluiting op ons vorig be richt kunnen we nog zeggen, dat de rest van de kermisdagen een uitste kend verloop hebben gehad. Vrijdag was het druk en ook Zater dag en Zondag zullen tot de beste dagen behooren. Vooral de dansgele genheden en die inrichtingen die voor strijkjes of anderszins hadden gezorgd, maakten goede zaken, natuurlijk veelal ten koste van 't bezoeken der verma kelijkheden op het kermisterrein. De caroussel maakte Zaterdag met z'n bloemcorso en champagne-kansen drukke zaken. Het matinée Zondag in Musis gege ven door „Onderling Kunstgenot" onder leiding van den heer H. van Heijst, was druk bezocht en gaf een prettige, aangename afwisseling. Zoo wel de soli, duo's, kwartetten en dub- belkwartetten vielen zeer in de smaak en waren zeer te loven, niet minder de piano-solo Rapsodie No. II van Liszt door den jongenheer G. Knepflé De Witte Bioscoop gaf hare bezoe kers uitmuntende programma's en zag daarvan ook de beste resultaten. Zeer veel vreemdelingen bezochten Zondag de kermis, zoodat er een prettige kermisstemming heerschte. die natuurlijk weer door geen enkele wan klank werd gestoord. De politie had dus een gemakkelijke taak, hoewel haar beleidvol optreden hiervan mede oorzaak was. eieren en 190 paarden. Zaterdagmorgen om half elf werd in de kleine zaal van Concordia te Breda op plechtige wijze door leeraren, leerlingen en oud-leerlingen afscheid genomen van den heer J. Spijkerman directeur van de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Breda, vroeger directeur -der Dag-Normaalschool te Waalwijk, oud-hoofd der school aldaar. De zaal was voor deze plechtigheid keurig versierd en gevuld met tal van leeraren, leerlingen en oud—leerlingen. Bij zijn komst in de zaal werden den scheidenden directeur en zijn familie bloemen aangeboden en zong een koortje onder leiding van den heer A. Vergeest het „Hij leve lang" van den heer Paesschen en een frag-j ment uit „Die Jahreszeiten" van J. Haydn. Voor de reeks toespraken begonnen werden prachtige bloemstukken aan geboden namens oud—leerlingen uit Waalwijk en 's Hertogenbosch. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer TE RIELE, leeraar der rijkskweekschool, die in een vriende lijke rede de goede verstandhouding schetste tusschen directeur en leeraren en daarvoor oprecht dank betuigde. Namens de leeraren werd den direc teur een wandelstok met zilveren knop aangeboden. De burgemeester van Breda, de heer Dr. VAN SONSBEEK sprak eveneens tot den directeur een hartelijk woord, waarin hij diens belangstelling voor onderwijs en gemeente Breda ook voor de toekomst aanbeval, want de heer Spijkerman is gebleken te zijn een man van de bovenste plank, die nog veel voor de gemeenschap kan doen. Mej. Julie den Bouwmeester zong met weelde van geluid eenige liederen van Tosti en Van Tussenbroek. Eenige leerlingen spraken vervolgens treffende afscheidswoorden. Mej. L. van den Bergh bood namens de leerlingen een fraai stilleven aan, geschilderd door den kunstschilder, den heer Th. van Delft, directeur der gemeente-teekenschool te Waalwijk. Tal van telegrammen en brieven waren binnengekomen. Voor d^ pauze werd nog even een afscheidslied gezongen door de leer lingen woorden van Toddy Cieremans en muziek van A. Vergeest. Tot slot sprak de heer Spijkerman woorden van dank tot den dichter en componist en tot de aanwezigen voor de aan hem gebrachte hulde de heeren Te Riel, Van Enst en de leerlingen van Waalwijk en Den Bosch. Bij die woorden van dank voegde spreker nog zijn levensregelwerkt werkt hard. Ontroerd dankte de sympathieke directeur allen, die hem dezen dag gemaakt hebben tot een, die nooit uit zijn herinnering zal kunnen en mogen wijken, omdat er zooveel liefde en dankbaarheid in tot uiting kwam. Een hartelijk „Hij leve lang" beze gelde de bijeenksmst: De heer Spijkerman heeft op ondub belzinnige wijze mogen ervaren dat hi in breede kringen liefde heeft mogen vergaren voor zijn nuttigen en verhef fenden arbeid in dienst van het onder wijs, waaraan hij zijn geheele leven heeft verbonden. Naar wij vernemen, heeft de Congregatie der Dochters van O. L. Vr. v. h. H. Hart eene nieuwe Missie aangenomen, nl. de Taminbar-eilanden om zich aldaar dieper in de binnen landen te vestigen. Het eerste vertrek zal plaats hebben a.s. Zaterdag met de „lnsulinde". Het afscheidsfeest had vandaag plaats bij de Eerw. Zusters in de le Zeine, wijl de Eerw. Zuster M. Gerarda, door verschillenden goed bekend uit de wijkverpleging, tot de gelukkig ver- trekkenden behoort. Moge Gods besten zegen op deze nieuwe stichting rusten.; hiervoor vragen wij aan allen eene kleine ge dachtenis in het gebed en bevelen deze stichting in aller weldadigheid aan. Door Z.D.H. Mgr. J. Biermans, algemeen overste der St. Joseph-Con- gregatie van Mill-Hill is op Zondag 19 Juli 1.1. in de kapel van 't college van Mill-Hill, o.m. priester gewijd de Eerw. heer Th. Bijnen (Mill N.-Br.) De Eerw. heer Bijnen is benoemd tot leeraar aan het St. Joseph's Studiehuis dezer Missie-congregatie te Tilburg. De vervroegde loting voor de ichting 1926 zal in het Indeelings- district 's-Hertogenbosch plaats hebben in de maand Augustus a.s. op navol gende datums, plaatsen en localiteiten Te Waalwijk O.L. School, Station straat 24, 7 Aug. voor Waalwijk, Loon- op-Zand, Sprang-Capelle. Te Waspik Lokaal voorm. O. L. School B. no. 45a, 7 Aug. voor Dongen, Dussen, Raamsdonk, Waspik, 's Gra- dag 16 Sept. omstreeks 5 uur namiddag. De pelgrims reizen in extra treinen. Zonder overstappen wordt de geheele reis volbracht. Prijzen der plaatskaartenRoosen- daal—Lourdes en terugIe klas f90, 2e klas f60, 3e klas f40. Bij aanmerkelijke stijging of daling van de koersen der Belgische en Fran- sche franken behoudt het Bestuur het recht, de prijzen eveneens te verhoogen of te verlagen. Op 10 Augustus worden de inschrij- vingslijsten onherroepelijk gesloten. De prijzen der plaatskaarten worden verhoogd met f 5 ten bate van het Ziekenfonds voor degenen, die zich na 1 Augustus aanmelden. Vraagt prospectus en inschrijvings formulieren bij kap. Bijnen, St. Jacob, Den Bosch, die desgewenscht ook voor hotel zorg draagt en alle gewenschte inlichtingen verstrekt. Men verzoekt echter dringend, met inschrijving en aanvraag voor pension niet tot het laatste te wachten, daar dit de regeling zeer bemoeilijkt en wijl het, volgens berichten uit Lourdes ontvangen, in de maand Sept. aldaar zeer druk zal zijn. De inkwartiering welke Maandag a.s. zal plaats hebben strekt zich uit over het Westeinde, Grootestraat, Laageinde, Markt, Stationstraat en Burgemeester van der Klokkenlaan. Ingekwartierd worden 250 manschap pen, 65 Onderofficieren en 18 Offi- vemoer. Te Heusden Gemeentehuis, 8 Aug. voor Eethen, Wijk c.a., Heusden, Hedikhuizen, Veen, Drunen, Herpt c.a., Oudheusden c.a., Nieuwkuijk. Bedevaart naar Lourdes. Men vraagt uwe aandacht voor het volgende Dinsdag 15 Sept. a.s. vertrekt de 31ste Nationale Nederlandsche Bede vaart naar Lourdes. De bedevaart duurt 10 dagen van 1524 September. Ver blijf te Lourdes 6 volle dagen. Vertrek Dinsdag 15 Sept. omstreeks half twaalf voormiddag vanuit Roosen daal. Aankomst te Lourdes op Woens- Rijksvakschool voor Schoenmakers en Leerlooiers. Vrijdagmorgen 17 dezer had de sluiting plaats van den cursus 1924/25. Reeds vroeg waren de leerlingen, speciaal zij die lid zijn van de vereeniging „Fidelitas", bijeengekomen. In het hotel Verwiel had een ge meenschappelijk ontbijt plaats en na afloop daarvan trok men mei de muziek voorop, per auto door de gemeente Klokslag half elf uur vereenigden zich leeraren, genoodigden en leerlin gen in het theorie-lokaal. De directeur, de heer H. van der Waerden, opende de bijeenkomst en sprak als volgt: In deze bijeenkomst wil ik allereerst de vertegenwoordigers van de industrie en van de pers een welkom toeroepen en hun danken voor de belangstelling in onze school, die hieruit wederom blijkt. Met bijzonder genoegen begroet ik hier mijn voorganger den heer Van Gijn. Tot de leerlingen wend ik mij met gemengde gevoelens. Het valt mij deze keer zwaar, niet omdat ik het geen voorrecht acht van deze plaats U allen toe te mogen spreken, maar omdat ik eenigszins twijfel aan de mogelijkheid U met mijn woorden te bereiken. De afgeloopen cursus, waarin wij allen, de leeraren en ik, getracht hebben U niet alleen de noodige kennis van het vak, maar U ook een zekere maat schappelijke geschiktheid bij te brengen, doet mij eraan twijfelen, of wij elkaar wel geheel begrijpen. Bij herhaling werden uit leerlingen-kringen opvat tingen naar voren gebracht, die m.i. al heel weinig blijk gaven van een juist begrip van verhoudingen. Te veel werd het standpunt inge nomen, dat de leeraren slechts plichten, de leerlingen slechts rechten zouden hebben. Toch meen ik ook nu nog, dat de leerlingen zich in deze opvatting vergissen en dat aan beide zijden plichten en rechten bestaan, die niet straffeloos genegeerd mogen worden. Mogelijk is dit een teeken des tijds en misschien zoo te verklaren, dat de tegenwoordige jeugd, zoo mag ik U toch wel noemen, bij intuitie voelt hoe zwaar voor haar de strijd om het bestaan zal zijn en daardoor zich steeds bij voorbaat in een verdedigende positie meent te moeten plaatsen Dat men zich bij verschil van meening en waar is geen verschil van meening onder levende menschen, reeds op onze school vrijmoedig tracht te uiten, ik zal het allerminst laken, als men het maar in den juisten vorm doet en vooral de verplichtingen tegen over de leermeesters niet uit het oog verliest. Wij allen aan dit instituut en speciaal het onderwijzend personeel, waarvan U toch uw vak moet leeren, anders was uwe aanwezigheid aan de school overbodig, hebben recht op een respect volle behandeling en daaraan ontbrak het helaas dikwijls. Dit geldt vooral voor het gedrag ten opzichte van de praktijkleeraren, die helaas niet het voorrecht hebben gehad, zooals U, om' zoowel de theorie als de praktijk te leeren, daar zij reeds op jeugdigen leeftijd in de fabriek moesten werken. Hun groote praktische ervaring maakt hun echter tot zeer gewaardeerde praktijkleeraren, die steeds bereid zijn, om de door hen in jarenlange moeite volle arbeid verkregen handigheid aan U mede te deelen. Nu weet ik wel dat het lang niet altijd onvriendelijk bedoeld is, maar een argeloos daarheen geworpen on vriendelijke opmerking kwetst dengene, die zijn werk met grooten ernst ver vult, toch evenzeer. Ook in de verhouding van de leer ingen onder elkaar treft mij ieder jaar meer het groote verschil met vroeger, een verschil dat ik waag niet als een verbetering te beschouwen. Indertijd bestond aan onze school een vereeni ging van leerlingen „Corwina", waar van de gelden en bescheiden thans bij mij berusten. Deze vereeniging omvatte alle leer ingen, oud en jong, meer en minder ontwikkeld, Nederlanders en Buiten anders. Dat die vereeniging niet is kunnen blijven bestaan, omdat de eene leerling zich boven den ander verheven schijnt te achten, is een veeg teeken. Ik kan nog steeds niet begrijpen, waarom of gij U allen niet een kunt voelen als beoefenaars van hetzelfde vak en elkaar ook later kunt steunen. Het meer of minder vakman worden, laat zich niet binden aan ouderdom of algemeene ontwikkeling. Mijn opvatting was altijd dat ieder van een ander nog iets leeren kan. Denk niet dat ik 't niet logisch vind, dat de Buitenlanders zich nauwer aan elkaar sluiten en ver van hunne familie hunne speciale samenkomsten hebben om het gemis van de huiselijke om geving te vergoeden. Dat is steeds zoo geweest vanaf 't begin van onze school, maar daarnaast behooren allen lid te zijn van dezelfde vereeniging zooals het vroeger in „Corwina" was. Toch zijn er gelukkig ook vele lichtpunten. Zoo is er speciaal aan de Schoen- makerijafdeeling werkelijk flink gewerkt en wat het gemaakte werkt en examen werk betreft is het een van de beste jaren geweestaan de looierij-afdeeling, waar men door den aard van het bedrij gemakkelijker afgeleid wordt, had vee. meer gepresteerd kunnen worden door de leerlingen. Aan de Schoenmakerij-ajdeeling heb ben alle leerlingen, die tot het eind den cursus meemaakten, 29 in getal, een diploma gehaald. Aan de looierij-afdeeling van de 4 leerlingen, die tot het eind bleven, slechts 2. Zoowel theoretisch als praktisch zeer knappe leerlingen telde alleen de schoenmakerijafdeeling. Deze afdeeling is in twee gedeelten te splitsen en wel 1. Bovenwerkaf deeling. 16 leerlingen deden examen. De volgorde van de behaalde diplo ma's is: I. Emil Haas, praedicaatzeer goed. 2 en 3. Vrijwel daarmede gelijk J. Bergmans, praedicaat: zeer goed en P. Birchmeier, praedicaat: zeer goed. Als nummer 4 volgt H. Würthner, praedicaatgoed. Dan 5 en 6. P. van Iersel, en P. Pretzfelder, beiden praedicaatgoed. 7. L. Thirion, praedicaat: goed. 8 en 9. N. Grün en A. Hoogenbosch, die ook nog juist het praedicaatgoed hebben. 10. G. Prinsen, praedicaatvrij goed. II.Farouk Izzet, 12.1.v.d. Heijden, 13. P. H. Vloemans, 14. en 15. A. Berkelmans en W. J. M. Theunen, praedicaat: voldoende. 16. A. J. S. Schellekens, praedicaat juist nog voldoende; Dit is maar juist aan, maar gezien zijn vlijt hebben wij hem nog juist het diploma kunnen geven. Onderwerkafdeeling, 13 Leerlingen deden examen. In deze afdeeling is verreweg No. 1 Riksen een der leerlingen, waarvan ik er prijs op stel hier te verklaren, dat hij zich steeds uitstekend gedroeg en dat hij als hij zoo doorgaat ongetwij feld een sieraad zal worden voor de Nederlandsche Schoennijverheid. Ook door zijn groote bescheidenheid, die geëvenaard wordt door zijn buitenge wone kundigheden. Hij verwierf het praedicaat; zeer goed, uitmuntend. Hiermede meen ik niets te kort te doen aan de andere leerlingen, die ook goed werk leverden en waaronder ook verschillende het praedicaat zeer goed bereikten. De verdere volgorde is 2 Henke praedicaat zeer goed. 3 W. Hermans praedicaat zeer goed. 4, 5, 6 en 7 L. Slaats. G. Klenner, Fr. Grass en A. Kaserowsky vrijwel hetzelfde, allen het praedicaat: goed. 8 en 9 Fr. van Helvoirt en M. Gruhn beiden hetzelfde praedicaat: goed. 10 en 11 Hub. van Hoof en H. Weynerowsky beiden ongeveer het zelfde praedicaatgoed. 12 M. Elias praedicaatvrij goed en 13 P. Geene juist nog voldoende. Aan de looierij-afdeeling is het resul taat niet zoo schitterend. 2 leerlingen behaalden een diploma praedicaat vrij goed en wel D. Neter en Fr. Citroen. De beide andere leerlingen waren in de praetijk van het looien r.og wel voldoende maar verder onvoldoende, wat mij voor een der twee leed deed, de ander heeft 't aan zich zelf te danken. Zij zullen echter, als zij dat wen- schen, in de gelegenheid gesteld wor den een her-examen in die vakken te doen, waarin ze onvoldoende zijn. Het einde van den cursus is voor velen van U het einde van de studie aan deze school, Vooral hen, die de praktijk ingaan, hetzij in eigen zaken, hetzij in betrekking, zou ik met aan drang willen toeroepen overdenk de door mij geuite grieven eens ernstig en treedt toch vooral in het begin op met gepaste bescheidenheid, want gij zult in de praktijk nog ongekende moeilijkheden te overwinnen krijgen. Onderschat toch niet de waarde van de praktische kundigheden van hen waaronder of waarmede gij zult moe ten werken, tracht hun vertrouwen te winnen en met hen samen het bedrijf waar gij komt geleidelijk tot grooten bloei te brengen. Het spreekt vanzelf dat wij ons ge lukkig zullen achten U in moeilijkhe den zooveel mogelijk met raad en daad te steunen. Met hen die de volgende cursus hun studie komen voleindigen hopen wij, in groote wederzijdsche waardee- ring, te mogen werken tot grooter heil van de schoen- en lederindustrie. De commissie, die het vorig jaar de interlocale veekeuring te Waalwijk organiseerde, vergaderde j.l. Vrijdag en zal Donderdag 30 Juli wederom vergaderen. Daartoe zijn uitgenoodigd de fokvereenigingen van Herpt, Elshout, Raamsdonk. Almkerk en Eethen, be nevens de Rijksveeteeltconsulent. Zal deze keuring doorgaan dan zal zij vermoedelijk worden gehouden op het terrein der Internationale Tentoon stelling voor Schoen- en Lederindustrie op Vrijdag 28 Aug. a.s. Ingezonden Mededeelingen. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Buisje 60 ct. DRUNEN. De leden der beide congregatiën vierden Maandag hun jaarlijksch patroonfeest. Reeds in den vroegen morgen zag men hen in breede scharen kerkwaarts gaan om de H. Mis bij te wonen, waaronder de algemeene H. Communie plaats had. De leden der congregatiën, zongen de Hollandsche Mis van Hamers, wat steeds een overweldigenden indruk maakt. Na de H. Mis dejeuneerden de leden der meisjescongregatie in hunne ver gaderzaal. Na den middag kwamen de leden weer bijeen in hunne ruime zalen, om het verdere van den dag in gepaste vrooltjkheid feestelijk door te brengen. De leden der meisjescongregatie werden nogmaals onthaald op ver snaperingen, die met graagte gebruikt werden. De zangeressen zongen onberispelijk keurige liederen. De tooneelvereeniging bracht zeer verdienstelijk een drama ten gehoore en door het voordragen van komische voordrachten werd de algemeene vroolijkheid steeds opge wekt en bevorderd. Door leden der jongensafdeellng werd op de ruime speelplaats een openluchtspel gegeven, dat zeer in den smaak viel. Door de harmonie werd een goed geslaagd en keurig uitgevoerd concert gegeven. Zoo eindigde deze feestdag tot ge noegen der leden, die opnieuw mochten ondervinden, dat In eenvoudigheid en gepaste uitspanning, zeer goed kan worden feestgeviord. In de week van 13 tot en met 18 Juli hebben zich 21 werklooze lederbewerkers bij de Arbeidsbemidde ling gemeld. ELSHOUT. Donderdagavond ten half elf uur derailleerden op het stations emplacement Drunen—Heusden door verkeerden wisselstand bij het ran geeren, twee wagens van den goederen trein. Beide werden ernstig bescha digd, zoodat de hulp van den werk- trein uit 's Bosch moest worden ge- requireerd om het onbruikbaar ge worden materieel te verwijderen en mede te nemen. Stagnatie in het verkeer was buitengesloten. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Vlaggentooi verkondigde Zondag morgen dat ons dorp wederom een jubilaresse in zijn midden telde. De WEerw. Overste van Klooster, Meisjes school en Ziekenverpleging, de hoog- jeachte en algemeen beminde Zuster Lina, herdacht den dag, waarop zij vóór 25 jaar als de Bruid van onzen Goddelijke Heiland Jezus Christus, haar leven zou wijden aan de opvoe ding en het onderwijs der jeugd en aan de lijdende menschheid. In de vroegmis naderden ter harer intentie de Eerw. Zusters en vele parochianen tot de H. Tafel. Ten 11 uur, na de Hoogmis, bracht de fanfare der Congregatie een aubade aan de jubilaresse. En zoo klonken dan de feestelijke tonen door het 'uchtruim, verkondigende wijd en zijd den lof der eenvoudige vrouwe. Wat zij in die jaren heeft volbracht, memoreerde de WelEerw. heer kape- 'aan Willems in een korte, kernachtige toespraak, welke ZEerw. vervolgens tot de jubilaresse richtte en welker inhoud ongeveer als volgt luidde „Straks vijf jaar geleden reden hier binnen zeven Zusters. Zij, die aan 't hoofd stond, Moeder Thecla, zie ik vandaag kruisbeladen voortstrompelen en getooid met zilveren krans. Haar onze huldeWe mochten slechts drie maanden van haar zegenrijk werk getuige zijn. En toen kwaamt Gij, Moeder Lina, haar werk voortzetten en dit eerste lustrum tot een zegenrijk Wordt vervolgd. AANVULLENDE VOORLOOPIGE LITST vaii deelnemers der Internationale Tentoon stelling voor de Schoen- Leder-Industrie Waalwijk 1925. N.V. Loolstof-Extractfabrieken, Tilburg. Ant. van Gils, Moergestel. N.V. Willem Vos Cos Leder- en Driilrie- menfabrieken. Tilburg. Fa. Wed. A. van Engelen. Leende. N.V. Hittel-Verschure, Tilburg. N.\. Provovinciale Noordbrabantsehe Elec- iriciteits My., Den Bosch. Tebbitt Brothers Ltd., Louden S.E I Jaeq. Leytens. Waalwyk. N.V. My. Acetyleua, Rotterdam, •los. Czerwinski, Den Haag. Cheviller Frères O. Couchaud, Cartonne- rie d' Iguerelles, Lézigne, (Maine et Loire.)

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5