pne sioomaruKKeri] Muon Tieleo GESLOTEN. pondcrdag 24- 5ept- e.k. nsichlïaarlen In Overhemden, Dassen, Minders, Corn. P. tan Zeist, Tentoonstelling. Dekkleeden e. a. is a.s. Maandag p Notaris Middelkoop veilen en ver koop en: J. v. O., mandenmaker te Vlijmen, had te veel praat gehad, vooral door zijn tegenpartij beleedigingen toe te voegen, welke strafbaar zijn. Er wer den 2 getuigen gehoord. Eisch en uit spraak 5 boete. Om af te leeren! Vrijgesproken. De rechtbank te Den Bosch uit spraak doende sprak M. Z. te Kaats heuvel vrij van de hem ten laste geleg de vernieling. SPORT. VOETBALSPORT. GBERTRUIDENBBRG. Vitesse zal Zondag a.s. deelnemen aan de seriewedstrijden te Breda, uit geschreven door D.CS, en zal spelen tegen „Internos" Tilburg. Zondag 1.1. speelde onze voetbal vereeniging Good Luck" een vriend schappelijke voetbalwedstrijd tegen D.V.S. Breda. Hoewel D.V.S. slechts met 9 man speelde gaven ze Good Luck flink partij. Zij slaagde er zelfs in, om tot ongeveer een kwartier voor het einde een 3—2 voorsprong te houden. Maar dan maakte Good Luck er op 't laatste moment nog 4—3 van, met welke stand het einde kwam aan deze goed ge speelde wedstrijd, de stand met de rust was 2—2. DUIVENSPORT. Zondag 23 Auguitus hield de Post- duivenvereeniglog »De Jeugdige Vlie gers» een wedvlucht vanuit Weert. De prijzen werden behaald als volgt Jonge duiven. 1, 3 en 4 H. Knlppels, 2 en 3 J. Verwlel. Ie Overdatf H. Knlppels, le constateering 9.0.40. Oude duiven. 1 en 2 H. Knlppels, J. v. Veldhoven, 4 A, Stam, 5 L. Ver hoeven, le overduif L. Verhoeven, le constateerlng 9.0.29. BUITENLAND. Ondanks den krachtigen tegen stand van de Branes, de moeilijk heden van het terrein en de tempe ratuur, hebben de Franschen overal hun doel bereikt. Door middel van tanks hebben zij den vijand verjaagd uit het Djebel Messef gebergte, waar hij zich verschanst had en zijn voorbij dit gebergte gekomen. Zij hebben zich te Dzjebel Ennebhir genesteld, hebben Soekelarbak bereikt en zijn naar de vallei van Wedmarquicha getrokken. De vijand, wiens verliezen groot zijn is van plan zich naar het Noorden terug te trekken. De operatie heeft de Franschen in één beweging tot de posten van de streek der Branes ge bracht en hen in staat gesteld ver schillende passen te bezetten. BINNENLAND. H. M, de Koningin heeft gunstig beschikt op het verzoek van het Fonds ten behoeve van Indologische studiën aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om bijzondere leerstoelen aan genoemde universiteit te mogen vestigen voor de opleiding tot de examens in het Ned. Indisch recht en van de Indologische studie. Bij het hoofdbestuur der P. en T. wordt de mogelijkheid overwogen van het verleenen van rabat voor groot gebruikers van de diensten van het Staatbedrijf der P. T. en T. GEMENGD NIEUWS. Aan de „Messagero" wordt uit Genua gemeld, dat bij Santuario Gu- ardia eenige toeristen door een zwaar onweder werden overvallen. Zij zoch ten een schuilplaats onder een boom doch de bliksem sloeg hierin en doodde een man, zijn schoonmoeder en zijn kind benevens zijn 20-jarigen neef. De vier overige personen w.o. zich de vrouw en een zwager van den getrof fene bevonden, bleven ongedeerd. Een Geldersch lederhandelaar kwam op den Schiedamschen dijk te Rotterdam in kennis met een manen een vrouw, Met hen bezocht hij ver schillende cafe's en werd zoo bevriend met dit echtpaar dat hij naar een wo ning in de Vischsteeg vergezelde. Na daar eenigen tijd vertoefd te hebben, is hij er hardhandig de deur uitgezet Buiten gekomen miste hij zijn porte- monnaie met f65 en twee regu's van leder, die hij op het station D. P. in bewaring had gegeven. Toen is hij naar de politie geloopen, Een onder zoek werd ingesteld en weldra bleek, dat het leder op het station op de re^u's was afgehaald, doch de gegevens die men aan het station verkreeg stel den de politie in staat den koopman P. H. van A. en zijn vrouw M, J. B. aan te houden, welk echtpaar door het stationspersoneel werd herkend als de menschen, die het leder hadden afge haald en door den lederhandelaar als de lieden, met wie hij op stap was geweest. De koopman P. H. van A. had nog f60 in zijn bezit en het le der werd in beslag genomen. In Mei is het pontveer opnieuw door de gemeente Zwolle verpacht onder voorwaarde dat de ponten voor zien worden van motorbeweegkrrcht. Er bestaan bij het gemeentebestuur plannen om een nieuwe pont met stoomvermogen aan te schaffen, zooals in bedrijf is aan het rijksveer over de Maas bij Drongelen. De vrouw van den heer G. J. S. ts ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Haar toestand is bevre digend. Bij een oefening is het militaire vliegtuig S 125, meldt een telegram uit Praag, in de buurt van Padhorn omlaag gestort. De bestuurder was op slag dood, terwijl de waarnemer ern stig gewond werd. Een Reuter-telegram uit Tokio meldt, dat tengevolge van buitenge- wone zware regens, gisteren te Tokio 40.000 en te Yokohama 1000 huizen gedeeltelijk onder water zijn gezet. Er zijn verscheiden slachtoffers. Enkele personen gedood. Een origineele reis om de wereld, is wel die van de „Buick-auto" welke thans is teruggekeerd op de plaats van vertrek, n.l. de stad Flint in Michi gan, Vereenigde Staten, na meer dan 50.000 K.M. te hebben afgelegd door de meeste landen der wereld en zelfs in minder tijd, dat de Amerikaansche vliegeniers noodig hebben om dit in teressante uitstapje te volbrengen. De auto een gewone „Touring" werd van het eene land naar het andere, uitsluitend door de agenten van de Buick, en wel 350 in getal, bestuurd. Zij volbracht dust het ge- heele parcours zonder „verzorger". Ondanks dit kwam zij te Flint aan niet alleen zonder dat het noodig was geweest ook maar een enkele van haar onderdeelen te doen vervangen, doch zelfs zonder de minste reparatie te hebben ondergaan. Niettemin werd het voorgeschreven parcours nauw keurig gevolgd. Gisterennamiddag werd door een luxe auto in Bilswijk tegenover het kantoor der oliefabriek N. C. B. een meisje van 12 jaar, afkomstig van Nis- telrode, overreden en op slag gedood. Het werd nog een eindje meegesleurd. Geestelijke en geneeskundige hulp waren weldra ter plaats, maar te laat. De maréchaussées stelden een onder zoek in. Het lijkje werd hier naar 't gasthuis vervoerd. Noord-Italië is gisteren getroffen door zware onweersbuien. In tal van dorpen zijn huizen ingestort en ook de boomen en de telefoon- en de telegraafpalen hebben het zwaar te verantwoorden gehad. Bij Tombola is de spoorweg van Pisa over een groote lengte vernield. De rails zijn letterlijk uit den grond gerukt. Tal van ver bindingen zijn verbroken. Terwijl de agent van politie Van Nieuwenhoven te Tilburg achter zijn woning bezig was een browning schoon te maken, ging plotseling een schot af, ten gevolge waarvan zijn linkerhand doorboord werd. Hij had vergeten de in den loop aanwezige patroon daaruit te verwijderen, Dinsdagavond is de twaalfjarige Jan Minke te Delfzijl uit een roeiboot gevallen en verdronken. Op den straatweg bij Wezep is, naar de Tel. meldt, een ernstig onge luk gebeurd. Een auto kwam in een sloot terecht. Voorin zat de heer Wichers Wiersma uit Velp en mevrouw Pahud de Mortanges uit Arnhem. Deze werden licht gewond. De heer Pahud, die achterin was gezeten, kwam onder de auto en werd gedood. Gisteren, Woensdag, viel te Weert zekere stucadoor P. uit Grevenbricht van een ongeveer 20 M hooge stel ling der in aanbouw zijnde nieuwe kapel der eerw. broeders van het Pen sionaat „St. Louis". Nauwelijks een uur later overleed de ongelukkige aan de bekomen ver wondingen, in het gasthuis. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Vanmorgen om half elf is te Amerfoort, toen hij plotseling de straat overstak de heer D. H. Cohen, koop man in manufacturen te Amsterdam, door een auto uit Rotterdam overreden. Met ernstige verwondingen aan het hoofd werd de vrij bejaarde man naar het St Elisabethgasthuis vervoerd. Hij verkeert in levensgevaar. Den chauffeur van den auto treft geen schuld. (Vervolg.) Woensdag werd een korte baandra- verij gehouden, maximum afstand 300 M., opengesteld voor iu Nederland ge registreerde paarden. Ingeschreven waren: 1. Martinus S, eig. C. v. d. Spek, Apeldoorn, 270 M. 2. Mareese, eig. P. Verkerk, Den Haag, 300 M.; 3. Idylle, eig. D. Pronk, Rot terdam, 280 M.; 4. Lady Wilwel, eig. A. Commijs, 's Gravenhage, 375 M.; 6. Luck, eig. notaris A. Jansen, Waal wijk, 275 M.; 0. Emily Lee, eig. C. v. d. Spek, Apeldoorn, 280 M.; 7. Quo Vadis, eig. dr. Hoek, Helvoirt, 280 M. 8. Kenneth, eig. W. Olieman, Voorburg A. Pronk, Roterdam, 280 M. Niet op gekomen waren Martinus E, Emiliy Lee en Kenneth. Het eerst werd gereden tusschen Mareese, bestuurder de heer Conijnen- burg en Idylle, bestuurder de heer D. Pronk; gewonnen door Idylle, evenals den tweeden rit. Hierna verloor Lady Wilwel, gereden door den heer Wes- terveld, tweemaal van Luck, gereden door den heer Commijs. Quo Vadis, ge reden door den heer de Boer, wist in 2 ritten van Okko B, gereden door den heer Commijs, de meerdere te blijven. Konora reed hierna twee afmattings- ritteu. Daarop werden de troostprijzen ver reden tusschen de verliezers. Mareese won hierbij tweemaal van Lady Wil wel, zoodat in de finale om den troost prijs Okko B kwam te staan tegenover Lady Wilwel. Laatstgenoemde won en verwierf hiermede den eersten troost prijs. De kamp om den tweeden troost prijs tusschen Mareese en Okko B. werd in het voordeel van de laatste beslist. De demi-finale ging het eerst tus schen Konora en Idylle, waarbij laatst genoemde tweemaal prachtig won. De tweede strijd ging tusschen Luck en Quo Vadis, waarbij de eerste zijn con current tweemaal ver achter liet. In de finale liet Konora Quo Vadis tel kens ver achter zich en legde zoodoen de met gemak beslag op den derden prijs. De laatste ritten brachten een zeer groote spanning, want Idylle en Luck wisten ieder eenmaal te winnen, zoo dat een derde rit de beslissing moest brengen. Dezen keer wist Idylle met een kleine voorsprong te winnen en behaalde dus den eersten prijs. De totaal-uitslag is: le prijs ƒ200, Idylle, 2e prijs 100 Luck, 3e prijs ƒ50 Konora; le troostprijs Lady Wil wel, 2e troostprijs Okko B. AFDEELING MAATSCHOEISEL. Vrijdagmiddag ten 3 uur deelde de heer KI ij berg mede, dat de uitslag van de bekroningen voor de afdeeling Maatschoeisel als volgt was: Buiten mededinging bleef de heer Friso Huykman, Den Haag (lid der Jury). Groep 1. Luxe schoeisel voor norma le voeten: J. P. van Duyne, Scheveningen, Gou den medaille en eerekruis. J. II. Maks, Den Haag, Gouden med. F. van Diggelen, Haarlem, Gouden med. J. de Man, Den Haag, Gouden med. Minor en Schuts, Den Haag, Verg. zilv. med., ook voor groep 4. Jan Swaters, Lochem, zilv. med. J. Cornelissen, Utrecht, Zilv. med., ook voor groep 4. Groep 2, Burgerschoeisel voor nor male voeten: Lamet, Den Haag, Bronzen med. Joh. Hooistra, Bolsward, Eerv. ver melding. H. v. d. Moolen, Amsterdam, Eerv. vermelding. Groep 3, Schoeisel voor weinig ab normale voeten: J. L. Beumer, Lochem, Zilv. med. M. Snelleman, Rotterdam, Zilv. med. J. Drukker, Zaandam, Bronz. med. C. Labrie, Den Haag, Bronz. med. M. J. v. d. Schoor, Den Bosch, Bronz. med. J. F. Sever in, Zutphen, Bronz. med. A. Wetterauw, Franeker, Bronzen medaille. Jac. Veeerman, Volendain, Eerv. vermelding. Groep 4, Schoeisel voor ernstig ab normale voeten: J. W. Bierens Zn., Amsterdam, Gouden med., ook voor groep 3. C. v. d. Linden, Rotterdam, Verg. Zilv. med., ook voor groep 1 en 3. W. J. Brands, Arnhem, Verg. Zilv. med. Weiemans Zn., Nijmegen, Verg. Zilv. med. F. J. Boersma, Utrecht, Zilv. med. ook voor groep 1/3. W. Rulkens, Roermond, Zilv. med. A. H. Elferink, Bathinen, Bronzen med. ook voor groep 2. G. J. Kuipers, Zwolle, Bronzen med. ook voor groep 2. P. Koens, Appingedam, Bronzen medaille. INTERLOCALE KEURING VAN FOKVEE. De uitslag van de heden gehou den Interlocale Keuring van Fokvee vanwege de Fokvereenigingen van Eethen, Elshout. Raamsdonk en Raams- donksveer op het terrein der Interna tionale Tentoonstelling voor de Schoen en Lederindustrie Waalwijk 1925. Afdeeling A. Mannelijk Fokvee. Klasse I. Vereenigingsstieren. Niet opgekomen in verband met 'l Mond en Klauwzeer. Klasse II. Jonge stieren geboren vóór 1 Januari 1925. le prijs: Jozef. Fokker-eigenaar A. C. Timmermans, Raamsdonk. 2e prijs: Wodan van Herpt. Fokker eigenaar Chr. A. J. v* Herpt te Herpt. 3e prijs: Napeleon. J. A. Klijn, Els- hout. Afdeeling B. Vrouwelijk Fokvee. Klasse III, .R. S. of R. v. J. v. koeien met goedgekeurde melklijsten, minstens tweemaal gekalfd hebbende. 2e prijs: Emarie Hermans van Herpt Fokker-eigenaar Chr. A. J. v. Herpt. 2e prijs a: Willemke. Eigenaar P. Pulles, Elshout. 2e prijs b: Dora. Fokker-eigenaar Wed. J. A. Buijs, Oudheusden. 3e prijs: Marie. Eigenaar Chr. A. J. v. Herpt te Herpt. Eervolle vermelding: Rosa. Eigenaar J. J. Klijn Buijs, Elshout. 3e prijs a: Jozefien: Fokker-eige naar A. C. Timmermans te Raams- 3e prijs b: Clara. Eigenaar: Muskens, Elshout. donk. 3e prijs d: Gerda. Fokker-eigenaar G. P. Timmermans te Moerdijk. KlasselV, R. S. of R. v. J. v. koeien zonder melklijsten minstens tweemaal gekalfd hebbende en fokregister- koeien. le prijs Elsje. Eigenaar C. M. Don ken, Drongelen. 2e prijs a: eigenaar M. Spoor, Eethen 2e prijs b: Fransyna. Eigenaar C. M. Donken, Drongelen. 2e prijs c. Doortje. Eigenaar R. Nieuwkoop, Drongelen. 3e prijs a: Stoffeltje. Eigen.: Gebrs. Oerlemans-v. d. Schans Drongelen. 3e prijs b: Marie. Eigenaar J.J. Klijn Buijs. 3e prijs c: Edeltruda. Fokker-eige naar J. A. Klijn te Elshout. Klasse V. Melkvaarzen. le prijs a: Eddy Hermans v. Herpt. Fokker-eigenaar Chr. A. J. van Herpt te Herpt. le prijs b: Exinarie Hermans van Herpt. Fokker-eigenaar Chr. A. J. van Herpt te Herpt. le prijs c: Fokker-eigenaar Ant. v. Sluisveld, Elshout. 2e prijs a: Boerin VI. Fokker-eige naar Ant. v. Sluisveld, Elshout. .2e prijs b.: Jetje. Eigenaars Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen. 2e prijs c: Mienlje. Eigenaar C. M. Donken te Drongelen. 3e prijs a: Maria. Fokker-eigenaar Mar. Muskens Elshout. 3e prijs b: Pietje. Fokker-eigenaar, L. Schoenmakers te Eelshout. 3e prijs c: Geertje van R. Nieuwkoop te Drongelen. Klasse VI Zichtbaar drachtige vaarzen. le prijs: Eigenaar J. Muskens van Kcssel, Elshout. 2e prijs a: Eigen. J. Muskens van Kessel, Elshout. 2e prijs b: Hermien. Fokker-eigen. A. C. Timmermans, Raamsdonk.n 2e prijs: Wairêre. Fokker-eigenaar B. Langerwerf, Waspik, 3e prijs a: Feentje Hermans van Herpt. Fokker-eigenaar: Chr. A. J. v. Herpt te Herpt. i 3e prijs b: Tilly. Eigenaar Chr. A. J. 1 van Herpt te Herpt. 3e prijs c: Eigenaar L. Schoenmakers te Eelshout. 3e prijs d: Eigenaar D. van Buuren, Meeuwen. Klasse IX. Minstens 3 erkende afstammelingen van één familie van moederszijde, zooveel mogelijk met moeder le prijs, groep 1, inzender Chr. A. J van Herpt te Herpt. 2e prijs, groep 2, inzender Chr. A. .T v au Herpt te Herpt. 3e prijs, groep 4, inzender J. A. Klijn te Elshout. Klasse X. Minstens 4 dieen, met minstens twee breede tanden, van een eigenaar, le prijs, groep 1, inzender Chr. A. J van Herpt te Herpt. 2e prijs, groep 11, inzender C. M Donken te Drongelen. 3e prijs, groep 4, inzender J. Mus kens-van Kessel, Elshout. 4e prijs groep 5. inzender J. J. Klijn Buijs, Elshout. 5e prijs, groep 9, inzender B. Langer werf, Waspik. 6e prijs, groep 7, inzender Gebr. Oer lemans-v. d. Schans, Drongelen. ADVERTENTIëN. Al mag men ook misschien Omd Erdal rijmpjes kijven. De Erdal crème zal zelf Toch steeds de beste blijven jgl - overal bekend en bemind Eervolle verm.: Blanca. Eigenaar B. Langerwerf, Waspik. Eervolle verm.: Eigenaar J. Mus kens van Kessel, Elshout. Klasse Vila. Vaarzen geboren voor A. v. Huiten, Elshout. le prijs: Jetje Fokker-eigenaar P. Loeff te Waalwijk. 2e prijs: Anna II. Fokker-eigenaar B. Langerwerf, Waspik. 3e prijs: Marie III. Fokker-eigenaar A. v. Huiten, Elshout. 1 September 1924. 4e prijs: Jeje III. Fokker-eigenaar J. A. Klijn te Elshout. 5e prijs: Betsy III. Fokker-eigenaar Klasse VIIb. Vaarzen geboren na 1 Sept. 1924. le prijs: Dientje: eigenaar: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. 2e prijs a, Pleuntje: eigenaar: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. 2e prijs b, Jetje: Fokker-eigenaar: J. A. Klijn te Elshout. 3e prijs a, Betsy IV: Fokker-eigenaar Wed. J. A. Buijs, Oudheusden. 3e prijs b, Maartje, eigenaar: Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. Afdeeling C. Fokgroepen. Klasse VIII. Minstens 5 erkende afstammelingen van één vader, zooveel mogelijk met vader. le prijs, groep 1, inzender: Cbr. A. J. van Herpt te Herpt. 2e prijs, groep 3, inzender Fokvereeni- ging van Elshout. De op 27 Augustus be paalde verkoop van DEK KLEEDEN e.a. te Waalwijk, die tengevolge van 'n misver stand van de met de expedieering der goederen belastte firma als- toen niet kon doorgaan, wordt thans gehouden op voorm. 11 ure in het Hotel der Dames GERR1S te Waalwijk. De Deurwaarder, 35211 A. J. GE R RIS. Op Donderdagen 3 en 10 September 1925, telkens des avonds om zes uur ten herberge van de Gezusters PRUIJSSERS te Waspik zal te Capelle, krachtens artikel 1223 B.W. in het openbaar ONDER WASPIK. KOOP 1. Het woonhuis te Bo ven, thans bewoond door H. Janson, sectie D nr. 1561, groot 73 c.a. met het Westelijk gedeelte van nr, sectie D nr. 1553, bekend als huis, fabriek, bouwland en ert, geheel groot 24 aren 92 cen tiaren op de geplaatste palen af. KOOP 2. Het overblijvende Oostelijk gedeelte van sectie D nr. 1553 bekend als huis, fabriek, bouwland en erf, geheel groot 24 aren 92 centiaren, waarop woon huis met daaraangebouwde schuur en fabriek. De gebouwen zijn te aanvaar den 1 November a.s. Het bouwland blootschoofs van dit jaar. 35223 VERCHENEN S der nieuwe kerk van St. Jan Baptist. Winkeliers, Hoteliers enz. die zich met den verkoop daarvan willen belasten, kunnen zich vervoegen ten onzen kantore. 33187 Verkoopsprijs 5 cent waarop 20°/o korting. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. ENZ., ENZ. 34202 VINDT U BIJ ONS STEEDS IETS APARTS. Prima Overhemden met boord f 2,50. WAALWIJK bij de Markt. WAALWIJK. in een Kamer van liju «mo up Heemraadsingel te Rotterdam te lezen, toen hij werd opgeschrikt door een paar schoten. Hij snelde naar boven en trof zijn vrouw aan verwond door een kogel in den linkerschouder. Het bleek dat zij een woordenwisseling had gehad met haar moeder, mevrouw de weduwe J. N., die tijdelijk bij haar inwoonde, en dat deze op haar ge schoten had. Daarna had de vrouw het wapen op zichzelf gericht. Een te hulpgeroepen geneesheer heeft haar dood vastgesteld. -lÉiir *iiiÉTiirAFÉ*e

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10