DE ECHO VAN HET ZUIDEN Tentoonstelling. No 69 Zaterdag 29 Aug.'25. 48e Jr. TWEEDE BLAD. Ook Woensdag heeft het niet aan belangstelling ontbroken, dank zij het mooie weer, het was er zeer druk in hallen en op het terrein. De En- gelsche handels-attaché en een afge vaardigde van het departement van Marine brachten een bezoek aan de Tentoonstelling. De afdeeling Waalwijk—Tilburg van den Europeeschen Werkmeestershond bracht een gezamenlijk bezoek. Ongeveer één uur had in het hotel Verwiel de begroeting plaats van de buitenlandsche collega's, hoofdzake lijk uit Duitschland komend. Bij het bezoek dat direct daarop aan de tentoonstelling werd gebracht steeg de verwondering van de buitenlan ders aanstonds ten top. Wel had de heer Stiitz, leeraar aan de Rijksvakschool voor leerlooiers en schoenmakers, medewerker aan ver schillende buitenlandsche vakbladen daarin geschreven, dat de Waalwijk- sche tentoonstelling er een zou zijn, zooals er nog nimmer een is gehouden en wellicht niet gemakkelijk meer zal worden gehouden, doch zoo iets ge weldigs had men niet durven ver wachten, in zulk een klein land. Ook over het werk op zich zelf had den deze buitenlandsche vaklieden niets anders dan grooten lot. Des avonds ten half negen had in een der zalen van den Gildenbond eene gezellige bijeenkomst plaats, al waar door verschillende leden weten schappelijke, het schoenenvak betref fende, lezingen werden gehouden, die met groote aandacht werden gevolgd. De Nederl. R. K. Ver. van Lederfa brikanten hield des middags ten 4 uur in de Cabaretzaal eené feestvergade- ring. Nadat door den Voorzitter, den heer G. van Loon Pzn. alhier, den leden een hartelijk welkom was toegeroepen, werden eenige besprekingen gehouden naar aanleiding van reeds gevoerde onderhandelingen met de Groepe mo.n de la Tannerie Beige over een interna tionale samenwerking ook met de Fransche, Engelsche en Duitsche looierijen om betere voorwaarden van leveringen van Overzeesche huiden te verkrijgen. Vervolgens,stelde de Voorzitter aan de orde de bespreking van aansluiting bij de vereeniging van Nederlandschc Huiden- en Lederbeurzen te Rotter dam waartoe werd besloten. Na afloop van deze vergadering ver- eenigde men zich aan een gemeen schappelijk diner, waarbij menig har lelijk woord werd gesproken en waar het zeer gezellig naar toe ging. Het concert door de Kon. Erkende Harmonie Concordia uit Loon op Zand des avonds op het terrein, gegeven, trok veel belangstelling. Concordia verdiende zulks ten volle, want het programma waarop de moei lijkste werken van de grootste mees ters voorkwamen, werd op verdienste lijke wijze afgewerkt. In de Cabaretzaal en Champagne har vereenigde zich, evenals de vorige avonden een groote vroolijke menigte. Velp. Jhr. K. F. Quarles van Ufford, Kapt. Veld.-Art., Tilburg; Ringmeester: H. de Bruijn-Tengber- gen, Velp. Paardenarts: A. Th. Spierings, Waal wijk. De Hindernissen bestonden uit: 1. Heg m. boom er boven plm. 1,10 M. 2. Twee hoornen, boven elkander pl.m. 1,20 M. 3. Boom hoog plm. 0,66 M. Sloot breed plm. 1 M., wal met boom hoog plm. 1,10 M. 4. Muur hoog pl.m. 1,10 M. 5 en 11. Wal met boom er hoven hoog p.m. 1,20 M., sloot breed plm. 1 M. voor en achter. 6 en 12. Weidehek aangesleund door ijzerdraad hoog pl.m., 1,10 M. 7 en 13. Sloot breed 2,50 M. in het midden 2 hoornen boven elkander res pectievelijk 0.60 en -.10 M. 8: en 14. zwart hek hoog plm. 1 M.. heg; daarachter boom pl.m. 1,20 M. totale breedte plm. 1,50 M. 9 en 10. Dübbelsprong hoog plm. 1.10 M. onderlingee afstand plm. 8 M. Er werd ondanks dat 't terrein dooi de aanhoudend neervallende regen in minder goeden staat verkeerde, zeer goed gereden, zoodat de duizenden aanwezigen werkelijk genoten. De uitslag was als volgt Concours luxe-eenspannen. Open klasse. (Hengsten uitgesloten). A. Max hoogte 1,55 M. stokmaat. Prijzen: le zilveren medaille en 75,2e 50, 3e 25,Ingeschreven 10, niet opge- Were; 5e prijs J. H. Asselberghs, Ant werpen met Lady Grey. Concours tandems open klasse. Prij zen le zilveren medaille en 75, 2e 50, 3e 25. Ingeschreven waren vijf spannen. le prijs Stal Doorwerth te Heelsum, met Punch en Pierette; 2e prijs C. A. G. Deterding Jr. te Den Haag, met Henriette en Dolly; 3e prijs Jas. Rijks le Nijmegen, met Phyllis Lady en Walsoken Rosette. Springconcours open voor rijpaar den van alle klassen, gereden door houders van rijvergunningen. Wis&el- prijs zilveren wisselbeker, aangeboden door een paardenliefhebber uit de stad Tilburg, waarde 400. Deze wisselbe ker moet tweemaal achtereenvolgens door hetzelfde paard, of driemaal in het geheel door denzelfden eigenaar worden gewonnen. De beker werd de eerste en eenige maal verreden te Til burg in 1922 en gewonnen door Erin's Glorie, eigenaar J. Daniëls, le luit. hu zaren, berijder A. Th. Colenbrander, le luit. huzaren. Prijzen le 250, 2e 150, 3e 75, 4e 50, 5e 25, 6e 15. Inge schreven waren 18 deelnemers. le prijs met wisselbeker Ch. H. La- bouehere, ritmeester, Amersfoort, met Copain; 2e prijs J. M. tie Krijff, kapt. te Amersfoort met Electra; 3e prijs A. Th. Colenbrander, le luit., Den Haag, met Gaga; 4e prijs J. Portheine, le luit., Arnhem, met Poor Gunner; 5e prijs A. Th. Colenbrander, Den Haag, met Gaga; 6e prijs a. A. I). Heuff, le luit. huzaren, Tilburg met Fox; 6e prijs De Jury voor de M. C. Stamvaders met afstammelingen en van de beste merriën van 2 jaar en ouder was sa mengesteld uil de heeren C. J. Coster- mans te Nijmegen; G. L. M. H. Higly, kapitein der Artillerie te Bilthoven; G. Costermans te Eist (G.) A. Kooij te Kedichem en W. C. Holl te Ingen. Klasse I. Merriën geboren in 1923: le prijs Klosetta. Eigenaar J. C. Wink te Wijk. 2e prijs: Krilli. Eigenaar J. M. Blan- kers te Almkerk. 3e prijs: Kovada: Eigenaar G. W. J. Branderhorst, Eethen. 4e prijs: Kenora. Eigenaar G. J. Hartgers te Doeveren. 5c prijs: Kegzie. Eigenaar: G. H. Straver, Babyloniënbroek. 6e prijs: Kebina. Eigenaar D. v. Buu- ren, Meeuwen. Klasse 2. Merriën geboren in 1922. le prijs: Jelita I. Eigenaar J. de Waal, Wijk. 2e prijs: Jicola. Eigenaar G. H. Stra ver, Babyloniënbroek. 3e prijs: Jacadia. Eigenaar H. A. v. Casteren, Schaijk. 4e prijs: Jerina. Eigenaar Jan de Waal Hz., Wijk. 5e prijs: Jorilla. Eigenaar D. v. Buu- ren Meeuwen. 6e prijsJyole. Eigenaar Gebrs. Oer- lemans-v. d. Schans, Drongelen. 7e prijs: Jarie. Eigenaar A. A. v. Vugt, Hank Dussen. Klasse 3. Merriën oud van 4 tot 8 jaar. le prijs: Efia. Eigenaar C. van Ever- dingen, Heusden. 5e prijs: Dot. Eigenaar Gebrs. Oer- lemans-v.d. Schans, Drongelen. 6e prijs: Aranka. Eigenaar: H. Smits Waspik. 7e prijs: Divina. Eigenaar: G. H. Straver Jz., Babyloniënbroek. 8e prijs: Agrita. Eigenaar G. J. W. Branderhorst, Eethen. Bronzen medaille: Darzina I. Eigenaar J. M. Blankers, Almkerk. Bronzen medaille: Carita. Eigenaar Gebrs. Oerlemans-v. d. Schans, Dron gelen. Bronzen medaille: Aakje. Eigenaar I). v. Buuren, Meeuwen. Bronzen medaille: Sara I. Eigenaar A. A. v. Vugt, Hank Dussen. Klasse 9. Tuigpaard-merriën van 3 jaar en ouder. le prijs: Felfrieda I. Eigenaar A. Kooy, Kedichem. 2e prijs: Iflamia. Eigenaar C. van IJzeren te Ar kei Z. H. 3e prijs: Ekina. Eigenaar M. Wink, Vreeswijk. 4e prijs: Evalea. Eigenaar: A. Kooy, Kedichem. Eervolle verm.: Jillusie. Eigenaar Gebrs. J. B. P. Maris, Oudemolen. Eervolle verm.: Jertiena. Eigenaar Gebrs. C. de Jong Tr., Arkel Z. H. Eervolle verm.: Grada III. Eigenaar M. W. v. d. Schans, Bovenkerk. Klasse 10. Tuigpaard-hengsten. le prijs: Roland: Eigenaar: Coöp. Vereeniging t. verb. v. h. paardenras in het land van Heusden en Altena. 2e prijs: Justice. Eigenaar Wed. R. v. d. Pluim, Dussen. Gisteren, Donderdag, was het de groote dag vooral voor het publiek uit de omgeving. Wanneer in Waalwijk een con cours hippique wordt gegeven, dan blijft er in de geheele Langstraat en het Land van Heusden en Altena tol zelfs geen oud besje meer aan haar spinwiel, maar trekt op naar Waal wijk, om mee te maken de groote paar densportfeesten. Het bezoek op dezen dag, zoowel op het terrein als op 't Sportterrein was enorm (11193 menschen); het grootst aantal wat werd bereikt. Het Comité voor het Concours Hip pique was als volgt samengesteld: A. H. v. Schijndel Jr, Voorzitter; Jud. Timmermans Phzn., Secretaris, en leden de heeren H. Donkers. H. Pulles, J. Spijkerman, J. Verkade en J. Wiesman. De Jury voor de nos. IIlalib: J. van Baal, Buren; B. J. Momma, Luit. Veld-Art., Tilburg; A. W. Heidema, Den Haag. Voor de nos IIIVIVIII: I). C. Hasselman, Zoelen; A. van Hoboken van Hoedekenskerke, Den Haag; Mr. J. B. J. Timmermans, Waalwijk. Voor de nos. VVII: D. J. Couvee, Gep. Kapt. Veld-Art., Den Haag; G. W. Le Heux, Kapt. Veld-Art., Bergen- op Zoom; G. J. Maris, Luit.-Kol. Cav., Breda. Voor het Spring-concours: D. J. Couvee, Gep. Kapt. Veld-Art., Den Haag; A. van Hoboken van Hoedekens kerke, Den Haag; Jhr. K. F. Quarles van Ufford, Kapt. Veld-Art., Tilburg. Vertegenwoordigers van het Cen- traal-ComitéH. de Bruijn-Tengbergen, komen 2. Eerste prijs Charmining Wonder, eig. H. T. Looinans, Nijme gen; tweede prijs Gold Star, eig. C. A. G. Deterding, Den Haag; derde prijs Jhyllis Lady, eig. Jac. Rijks, Nijme gen. Concours bestgaand rijpaard: Prij zen: le zilv. medaille en 75,2e 50,—, 3e 25,—, 4e 25,—. Ingeschre ven en opgekomen 8 paarden. Eerste prijs J. M. de Kruijff, kapt. der Art., Amersfoort met Electra; tweede prijs Jhr. K. F. Quarles van Ufford, kapt. der Art., Tilburg met Oh Nó; derde prijs Tattersall Manega, Den Haag, met Hassan; vierde prijs J. M. Asselbergs, Antwerpen, met Braun Sugar. Concours luxe-eenspannen. Open klasse. (Hengsten uitgesloten). B. Bo ven 1,55 M. stokmaat. Prijzen: le zilv. med. en 75,2e 50, 3e 25,In geschreven en opgekomen 10 paarden. Eerste prijs J. H. Asselberghs, Ant werpen met Tread Leopard; tweede prijs A. J. de Kamper Jr., Den Haag met Proctor's Sensation. Concours schoonste rijpaard open klasse. Prijzen le zilveren medaille en 75, 2e 20, 3e 25, 4e 20, 5e 15. Ingeschreven 16 paarden. le prijs baronesse E. de Wertheim, Scheveningen, met Lucky Day; 2e prijs C. P. de Kruijff, Utrecht, met King of Hearts; 3e prijs Tattersall Manege, Den Haag, met Arabeske; 4e prijs ba ronesse E. de Wertheim, met As Jou b I). Kruijff, le luit. huzaren, Utrecht met King of Hearts." Het was Donderdagmorgen reeds vroeg in de gemeente een aangename drukte. Van alle kanten kwam men met de mooi uitgedoste paarden de ge meente binnen om deel te nemen aan de Provinciale Merriekeuringen. De Commissie voor deze keuringen was samen gesteld als volgt: A. H. v Schijndel Jr., Voorzitter, Jud. Tim mermans Tlizn., secretaris en als leden de - heeren G. J. W. Branderhorst, Eethen; L. C. Punt Hzn., Klundert; O. A. v. d. Schans, Drongelen en G. H. Straver, Babiloniën. De Commissie voor het concours M. C. Paarden bestond uit de heeren A. H. van Schijndel Jr., Waalwijk, Voor zitter, Jud. Timmermans, Phzn., Weel7 wijk, Secretaris en leden de heeren A. Bax Gzn., Zevenbergschen hoek; D. v. Buuren Meeuwen; A. Kooij Kedichem; M. de Roon, Raamsdonk en J. A. v. de Schans, Drongelen. De Jury voor de Prov. Merriekeu ringen en stamvaders met afstamme lingen' voor het tuigpaard was samen gesteld uit de heeren G. Costermans te Eist en M. van Baaien te Asperen, ter wijl met het veeartsenij kundig onder zoek belast was de heer P. den Ouden le Rotterdam. 2e prijs: Irelonia. Eigenaar A. Z. Snoek, Almkerk. 3e prijs. Giwanka. Eigenaar C. J. W. Branderhorst, Eethen. 4e prijs: Fiotta I. Eigenaar J. P. Dib- bits, Almkerk. 5e prijs: Fienate. Eigenaar G. H. Straver, Babyloniënbroek. 6e prijs Gitora. Eigenaar A. W. Verhoeven Jz., Herpt. 7e prijs: Horania I. Eigenaar A. A. v. Vught, Hank, Dussen. 8e prijs: Ikadria. Eigenaar A. J. H. van Honsewijk, Dussen. Klasse 6. Merriën oud 1 jaar. le prijs: Lera. Egenaar H. Smits, Waspik. 2e prijs: Lina. Eigenaar G. J. W. Branderhorst, Eethen. 3e prijs: Lakastra. 'Eigenaar J. v. Bergeijk Tz., Wijk. 4e prijs. Lenie. Eigenaar J. M. Blan kers, Almkerk. 5e prijs: Lodona. Eigenaar G. J. W. Branderhorst, Eethen. 6e prijs: Limora. Eigenaar: G. v. Everdingen, Heusden. Klasse 8. Merriën van 9 jaar en ouder. le,prijs: Nelly. Eigenaar J. van Bergeijk, Wijk. 2e prijs: Diggel. Eigenaar H. Dane, Willemstad. 3e prijs: Diska. Eigenaar A. A. v. Vugt, Hank, Dussen. 4e prijs: Lux. Eigenaar. A. Kooy, Ke dichem. 3e prijs: Cicero. - Eigenaar Gebrs. Oerlemans- d. Schans, Drongelen. 4e prijs: Custos. Eigenaar Gebrs. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. Klasse 11. Keuring van' de beste M. C. merriën van 2 jaar en ouder. le prijs: Felfrida. Eigenaar A. jKooy, Kedichem. 2e prijs: Giwanka. Eigenaar G. J. W. Branderhorst, Eethen. 3e prijs: Nelly. Eigenaar J. v. Berg eijk Azn., Wijk. 4e prijs: Iflamia. Eigenaar C. v. IJzeren, Arkel. 5e prijs: Diggel. Eigenaar J. H. Dane Willemstad. Eervolle verm. Efia. Eigenaar G. v. Everdingen, Heusden. Eervolle verm.: Irelonia. Eigenaar A. Z. Snoeck, Almkerk. Eervolle verm. Dot. Eigenaar Gebrs. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. Eervolle verm.: Ekina. Eigenaar M. Wink, Vreeswijk. Eervolle verm. Evalea. Eigenaar A. Kooy, Kedichem. Verrichtingsproef voor M.C. paarden 1925. le prijs en groote zilveren medaille van H. M. de Koningin: Evalea: eige naar: A. Kooy, Kedichem. 2e prijs: Irelonia: eigenaar A. Z. Snoek, Almkerk. 3e prijs: Grada III: eigenaar: M. W. v. <1. Schans, Haarlemmermeer. GROEI'FOTO VAN HET DAGEL. BE! FLESKENS, Mr. Dr. KOOLEN, JOS »TUUR DER TENTOONSTELLING MEI' ENKELE KLIJBERG V. THIEL, Jhr. v. RIJCKEVORSEL, PROVINCIALE KEURINGEN. TORITEITEN. VAN LINKS NAAR RECHTS: J. v. RGEMEESTER MOONEN, M. .1. H. DENTENEER. IERSEL, HERINGA,

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5