4e prijs: Iflamia: eigenaar: C. van IJzeren, Arkel. 5e prijs: Felfrida: eigenaar: A. Kooy, Kedichem. 6e prijs: Kkina: eigenaar: M. Wink, Vreeswijk. 7e prijs: Ha I bine. 8e prijs: Aranka: eigen.: H. Smits, Waspik. 9e prijs: Nelly: eigenaar J. v. Ber- geijk, Wijk. 10e prijs: Lydia: eigenaar: J. Tim mermans Wzn., Waalwijk. lie prijs: Diska: eigenaar A. A.-v. Vugt, Hank-I)ussen. 12e prijs: Divina: eigenaar (i. H. Stra- ver, Babiloniënbroek. Eervolle vermelding: (lea, eigenaar Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Dron- gelen. De .Jury-leden zijn Donderdagmid dag 3 uur met hun zware laak gereed gekomen. Niet minder dan twee en een halve dag heeft men noodig gehad om het werk te bekijken en te bestudeeren. Tegen 3 uur verzamelden zich vele belangstellenden in de 'abarelzaal. De Voorzitter der jury, de heer M. van Loon uit Scheven ingen, wees er iu zijn openingsrede op, dat de jury die eergisteren is geïnstalleerd, voor oen zeer moeilijke taak is gesteld. Was dii reeds het geval met de in 11)03 alhier gehouden tentoonstelling, waarvan zulk een roep is uitgegaan, thans, na 22 jaar, nu de schoenindustrie een ongekende hoogte heeft bereikt en het een Luxe industrie is geworden, is die taak dub bel zwaar geworden. De jury-leden hebben echter hard en naar plicht en geweten gewerkt, om de bekroningen zoo eerlijk mogelijk uit te keeren. Het heeft bij de jury een punt van overweging uitgemaakt of zou worden gelet ook op vroegere bekroningen dan wel dat. men uitsluitend zou baseeren op hetgeen nu werd gepresteerd. Met algemeene stemmen werd tot hel laat ste besloten, alleen zou dus worden af gegaan op hetgeen thans voor den dag is gebracht. Voor allen is dit van groote betee ken is. Laat, zoo zei spr., het voor hen die thans geen bekroning kan worden toe gekend, geen ontmoediging zijn, maar integendeel eene aansporing om op den goeden weg voort te blijven gaan. Verder deelde spr. nog mede, dat dooi de jury met algemeene stemmen beslo ten was dat fabrikanten die meerdere artikelen voeren, slechts voor eene be kroning in aanmerking zouden komen en wel daar, waarvoor hun de hoogste onderscheiding zou worden toegekend. Vervolgens wil spr. er ook op wijzen, als een bewijs hoe ernstig de jury-leden hun taak hebben opgevat, dat verschil lende stands meer dan eens werden be zocht, zelfs heeft men aan het beoordee- len van 7 paar schoenen t wee volle uren besteed. Tenslotte wijst spr. op het feit, dat boe langer hoe meer eischen aan de vakbekwaamheid van den patroon worden gesteld en daarom wil hij niet nalaten er hier op te wijzen dat 't van 't grootste nut is, van de hoogste betce- kenis, dat de jongelui die later in de schoen- of lederbranche hun bestaan zoeken te vinden, de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk bezoeken en hebben ze die doorloopen, dan nog eens naar het bui tenland gaan kijken. Het vak staal hier op een hoog peil, maar toch valt er al- lijd nog wat, zelfs veel, te leeren. Daarna deelt hij mede dat wegens lidmaatschap van Bestuur of Comité der Tentoonstelling, of lid der jury, de navolgende firma's buiten mededingen zijn gebleven: N.V. E. W. Klijberg l'ernot's Stoom schoenfabrieken ,,Hollandia", Waal wijk. Koninklijke ►Stooinsckoenenfabriek A. H. van Schijn del, Waalwijk. Fa. Timmermans van Turenhout te Waalwijk. Fa. O. A. Donkers, Waalwijk. N.V. Stoomschöenfabriek v.h. Jos. Groenen, Waalwijk. Fa. Gebrs. de Graaff, Waalwijk. Fa. Wed. A. M. J. van Delft, Waal wijk. Fa. A. «!v .1. de Kort, Waalwijk. Fa. Gebrs. Pullens, Waalwijk. G. L. Smits Co., Dongen. Van Iersel Witlox Co., Waalwijk. Gragtmans Wiesman, Waalwijk. N.V. Stoomlederfahriek ..De Kroon" Waalwijk. N.V. Lederfabriek P. van Loon Gzn., Waalwijk. Lederfabriek „De Amstel", Waal wijk. Chroomleder fabriek v.h. 11. II. Jan sen, Waalwijk. Lederfabriek „Oisterwijk", Oister- wijk. Handel Mij. M. L. Rosenberg, Am sterdam. G. van Loon's Import Mij. Waalwijk. Fa. Vesters Roestenberg, Kaats heuvel. Onder de grootste spanning deelde de Voorzitter mede, dat voor de al'd. Leder de volgende bekroningen waren toegekend: LEDER. Afd. Chroomgelooid overleder: N. V. Lederfabriek Gebr. Keunen, Eind hoven: Gouden medaille en Eere- prijs. Afd. Technisch Leder: Waalwijksche Chroomlederfabriek Van Dooren de Greeff, Waalwijk: Gou den medaille. Afd. Plantaardig Chroomgelooid vetleder: F. v. d. Assum, Dongen, Gouden med. Afd. Chroomgeitenleer: A. Combes Fils, Parijs; Gouden, me daille met Eereprijs. Standard Kid Co. Boston: Verguld zil veren medaille. E. Mayzonnier Fils, Annonay: Verguld zilveren medaille. Amalgamated Leather Co., Wilming ton: Verguld zilveren medaille. Afd. Fantasiekalfsleer Hollannsche Ledfcrfabriek, Lochem: Verguld zilveren medaille. Afd. Suède Kalfsleer: Fred Rueping, Milwaukee: Verguld zjj- veren medaille. Lederfabriek „De Hinde" Tilburg: Ver guld zilveren medaille. Afd. Lakleder: Tanneric de France, Slraatsburg: Ver guld zilveren medaille. Afd. Schapen leder: F. Pessers-Verbunt, Tilburg: Gouden medaille. v ZOOLLEDER. Afd. Vacheleder voor reparatie doeleinden: Gebr. van der Steen, Reijen: Gouden medaille. N. V. Van Wagenberg-Festen, Vlijmen: Verguld zilveren medaille. Baeten Michielsen, Loon-op-Zand Verguld zilveren medaille. N. V. J. Verbunt-Dongen: Zilveren me daille. Afd. Vacheleder, voor schoenfabrieken en reparatiedoeleinden: N. V. Lederfabriek „Noord-Brabant" Reijen: Verguld zilveren medaille. Afd. Kuipgelooid: Wed. A. van Engelen, Leende: Zilve ren medaille. Afd. Gekleurd kofferleder: N. V. Willem Vos Co., Tilburg: Zilve ren medaille. De Voorzitter wenschte niet na te laten de fa. Keunffn Ie Eindhoven een woord van bijzondere hulde Ie brengen voor hetgeen ze in zulk een korten tijd heeft weten Ie prestoeren. Unaniem, dat wil hij hier nog gaarne verklaren, heeft de jury dezen prijs toegekend. Vervolgens zogl hij dal het hem een buitengewoon groot genoegen doet, den heer Van Dooren-de Greeff met de be haalde onderscheiding te kunnen feli^i- teeren. De bekroning is dubbel en dwars verdiend. Vervolgens sprak hij de firma A. Combes Fils in het Fransch toe. Hij wees er op dat de jury over de prachti ge inzending meermalen verrukt heeft ge,staan. Daarna deelde hij mede dat de bekro ningen voor Schoenen als volgt is: Afd. 1. Luxe Schoeisel. Ed. Lingel, Erfurt: Gouden medaille. Holland Amerika Schoenen Mij. The Upper Ten Slioeworks" Dongen: Gouden medaille. P. H. Vloemans, Kaatsheuvel: Gouden medaille. G. v. Druilen Co.,. Drunen: Gouden medaille. La Manufacture de Chaussures de Luxe: „La Paon d'or": Zilveren medaille. Fa. H. Brands: Loon-op-Zand: Zilveren medaille. Afd. 2. Burger Schoeisel. J. v. d. Brüle Co., Oisterwijk: Gouden medaille. Kerst Oerlemans, Capellc: Gouden medaille. Ant. van Gils, Moergestel, Verguld zil veren medaille. P. Jacobs, Gilze: Verguld zilveren me daille. C. de Jong, Gilze: Zilveren medaille. V. d. Linden Musters, Kaatsheuvel: Zil veren medaille. Jos. de Pont Mannaerts, Tilburg: Zil- j veren medaille. N. V. Stoomschoenfabr. v. h. de Beer, Tilburg: Zilveren medaille. Afd. 3. Beroepsschoeisel. Fr. v. d. Assum, Dongen: Gouden me daille. Aug. Strijbosch, Loon op Zand: Gouden medaille. Afd. 4. Huisschoeisel. N. V. Hittel Verschuur, Tliburg: Gou den medaille. A. Boosen de Bakker, Oisterwijk: Zil veren medal le. Afd. 5. Kinder Schoeisel. N. V. Electrischc Schoenfabriek J. Ver schuur Co., Nijmegen: Gouden medaille. Afd. 6. Rubber Schoeisel. Nort. British Rubber Cy. Ltd. Edin- burg: Gouden medaille. Etablissement Hutschinson, Haarlem: Zilveren medaille. Afd. 7. Leeren schoeisel met rubber onderwerk. C. R. E. S. Economieschoenfabr. te He veadorp: Gouden medaille. Afd. 8. Straatpantoffels. C. de Rooy, Vrijhoeve-Capelle: Zilveren medaille. De Voorzitter van liet Tentöonstel- lings-Comité, de heer Jos. Klijberg, zei op dit plechtig oogenblik, waarop de practisclie resultaten van het streven der tentoonstelling hekend zijn gewor den, gaarne een woord van felicitatie te spreken. Volkomen sluit hij zich aan bij de woorden van den heer M. vaii Loon. Hij dmrft hopen dat de bekro ningen mogen strekken tot groei en bloei van de zaken en van de industrie in het algemeen. Een bijzonder woord van dank richt hij tot de jury leden, die hun' zware taak op zulk een uitstekende wijze heb ben volbracht. Uit het feit dat de hoog ste onderscheiding in de afdeeling ma chinale Schoenmakerij niet is uitge keerd, blijkt wel, hoe ernstig de jury haar t;iuk heeft opgevat. Namens het Bestuur, namens allen, zogl bij hun voor hun zware en mi ni! ieuze arbeid gaarne dank. Over de attracties lezen wij in de „N. R. Ct.": De avondverlicliting pn de gezellig heid van de dansvloeren en het cabaret blijken voor de Waalwijksche bevol king en de nienscheii uit de omliggende gemeenten bovendien de attractie van een gezelligen uitgang uit te oefenen. Maandagavond was er ter eere van hel 25-jarig bestaan van den Alg. Ned. Bond. van Schoenfabrikanten een om- metocht met muziek over het terrein en zoo is er iederen avond iels anders. Want de Brabadners weten van pret maken. Bij hen vergeleken zijnde DE OFFICIEELE OPENING DER TENTOONSTELLING DOOR Z. EX. Mr. Dr. KOOLEN MINISTER VAN ARBEID, HANDEL EN NIJVERHEID. v OVERZICHT VAN HET BINNENTERREIN DER TENTOONSTELLING. OP DEN ACHTERGROND IIAL C. (MACHINEHAL). i

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6