DE ECHO VAN HET ZD1DEH Terrein Tentoonstellings Cabaret TARWEBROOD. broodsoorten en Sesohuit PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 25 Aug. 1925. ZEx. de Commissaris der Koningin in Noord-Braband zal Zaterdagmorgen een officieel bezoek brengen aan de Tentoonstelling van half elf tot 12 uur. De tentoonstelling c.a. werd 1.1. Donderdag alleen bezocht door 11193 personen. Naar wij vernemen waren Vrijdag morgen voor de extra trein en tram die Zondag van Tilburg naar hier loopt, reeds 3000 plaatsbewijzen verkocht. De Directie van „Noord-Braband" Mij. van Verzekering op het Leven verzoekt ons mede te deelen, dat in ons blad van Woensdag 2 September zal worden medegedeeld aan wie de premievrije polis is toegewezen. Tot en met Donderdagavond hadden niet minder dan 5000 bezoekers in het Register voor de premievrije polis van f 1000 geteekend. Aan het feestdiner van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten werd door den heer E. W. Klijberg een hartelijke felicitatie gericht tot de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, die mede jubileert met den Bond, waar zij 25 jaar uitgeefster is van het orgaan van den Bond, „De Schoenindustrie": mede in verband met de nauwe relaties tusschen onze drukkerij, ons blad en de schoen- en lederindustrie dezer streek. De damesschoenen, geëtaleerd in den Stand van de Kon. Stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndel. van t 750 zijn, naar wij vernemen, aangekocht door de firma Gerzon te Amsterdam om te dienen voor haar mode show. serenade, wat oegrijpe- lijkerwijze veel publiek op de been bracht. Tal van blijken van belangstelling en felicitaties mocht het gouden echt paar ontvangen. Ook wij feliciteeren deze krasse oudjes met dit zeldzame feest en wenschen hun toe dat zij beiden nog menig jaar in gezondheid gespaard mogen blijven. Het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap heeft de stemgerechtigden per circulaire medegedeeld, dat hen gelegenheid zal worden gegeven zich uit te spreken in verband met de voor genomen oprichting van het Water schap „Het Noorderafwateringskanaal". )e bijzondere commissie voor de Waterschappen uit de Staten van Noord-Brabant zal daartoe op Dinsdag 1 Sept. a.s. des voormiddags 11 uur n Hotel Verwiel te Waalwijk zitting ïouden. WASPIK. Op Maandag 31 Augustus zal in de Harmoniezaal een matinée jegeven worden, met medewerking van Duo Henny en Willy van Noordt te Rotterdam. Woensdagavond kwamen hier een 4-tal wagens met z.g zigeuners, die hier den nacht overbleven. Het ge bruinde volkje had veel bekijks. Eenigszins bevreesd voor deze no maden, bleven de deuren gisteren op vele plaatsen gesloten, zoodat ze hier wel geen goede zaken zullen maken. RAAMSDONK. In de Julianalaan wordt een klinkerrijwielpad aangelegd. Dit beteekent een mooie verbetering, temeer daar men dan niet meer genoodzaakt is telkens den straatweg over te steken. AanM Barel is door het gemeente bestuur vergunning verleend tot het oprichten van een brood- en koekbak- kerij in het voormalig winkelhuis van ONZE 34827 staan voortdurend onder controle van het STATION VOOR MAALDERIJ EN BAKKERIJ te Wageningen waar door U steeds verzekerd is van <T beste kwaliteit te ontvangen. Neemt proef met ons onovertroffen M. C. PULLES-HEESBEEN Grootestraat Waalw.jk. September 1925 Lotus-maand. September 1925 wordt de Lotus- maand. Er is een Lotus-winkel ier prijsvraag uitgeschreven, 'n reuzen- buitenkansje want de volgende prij zen zijn daaraan verbonden: 1 Lotus-Winkeliers-Hoofdprijs van 1000, 1 Lotus-Winkeliersprijs van 500; 2 Lotus-Winkeliersprijzen van elk ƒ250; 20 Lotus-Winkeliersprijzen van 25; 50 Lotus-Winkeliersprijzen van 10; 200 Lotus-Winkeliersprijzen van 5. Totaal aan prijzen 4000. Verder kunnen de verbruikers van Lotus de navolgende prijzen winnen: le Lotus-hoofdprijs 5000 in con tanten; 2e Lotus-hoofdprijs 1000 in contanten; 3e Lotus-hoofdprijs 500 in contanten; 35 Lotusprijzen elk van 100; 100 Lotusprijzen elk van 25; 500 Lotusprijzen elk van 10; 1000 Lotusprijzen elk van 2,50. Totaal aan prijzen 20.000 in contanten. HEESBEEN bij Heusden. Woens dagmiddag sloeg het paard van den landbouwer v. Luit Drunen, die alhier een lading stroo had afgeleverd op hol. De voerman een zoon van v L. werd van den bok geslingerd en bewusteloos opgenomen. Dokter Otto uit Heusden, die de eerste hulp ver leende, constateerde een dubbele arm breuk, doch de verwonde kon nog per stoomtram naar zijne woning te Drunen vervoerd worden. Paard en wagen werden bij Heusden gegrepen en door den inmiddels verwittigden vader naar Drunen teruggebracht, doch onderweg ging het paard er opnieuw van door doch werd toen bij Elshout wederom tot staan gebracht zonder verder onhei te hebben gesticht. VLIJMEN. Bij het dezer dagen te Utrecht gehoudenexamen ter verkrijging van 't diploma als gezel in 't huisschil deren is geslaagd de heer A. J. Jansen Jzn. alhier, die zijn opleiding heef genoten bij den Heer lansen leeraar aan de K. T, A. School te 's Bosch en bij den heer P. J. van den Hout hoofd der openbare lagere school alhier. Als men in aanmerking neemt da geslaagde nauwelijks 20 jaar oud is is het succes grooter. Den geslaagde en familie proficiat. HEDIKHUIZEN. Toen G. v. O. me de kar heinparlen naar Bokhoven wilde brengen, kwam hij onder de kar en kreeg een rad over de heup, waardoor hij zijn werk aan anderen over moes geven en zelf per kar huiswaarts ge bracht moest worden. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang) J.l. Woendag herdachten de echte lieden Jacobus v. d. Schans en Johanna Nieuwenhuizen alhier, onder veel be langstelling van buren, vrienden en bekenden den dag, waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Voor hunne woning was een prachtige eere poort opgericht, terwijl de driekleur van verschillende woningen in de buurt vroolijk wapperde. De fanfare „Sirena" bracht des aan Kanaaiwerxen ie werx ie woraen gesteld. De transportkosten worden vergoed of door eigen voertuig der aannemers worden de arbeiders van hier gehaald. Bij den werkman A. de B is een geval van miltvuur bij een varken ge constateerd. Het dier is onschadelijk gemaakt. Ingevolge het preekbeurtenlijstje zal op Zondag 30 Augustus a.s, Ds. Mudde des voorm. 10 uur alhier in de Herv. Kerk voorgaan, om daarna des nam. om 3 uur te Dongen een vaca ture preekbeurt te doen. Naar we vernemen is 't bestuur der patronaatsharmonie alhier van plan eene verloting op touw te zetten Waar de vereeniging tegenwoordig veel en Vrij goede muziek maakt zal deze ver loting ongetwijfeld slagen. Door de postduivenvereniging „de Gevleugelde Vrienden", werd van uit Compiègne om het koningschap gevlogen. Het lid der vereeniging de heer H. Weiten Ruth, had het geluk met no. 1 aankomst zijner duiven alhier het koningschap dier vereeniging te behalen. Zondag bracht de openschaal- collecte, gezien de zeer kleine Protes- tantsche kerkelijke gemeente van de Herv. Kerk f 54.92'/2 op voor de ge teisterde streken van den stormramp. EETHEN. De najaarskeuringen van springstleren in het district Waalwijk zijn bepaald op Maandag 14 Septem ber a. s. des v. m. ten 11 uur te Waalwijk des n.m. ten 1 uur te Heusden en te Almkerk. Op uitnoodiging van den Edel- achtbaren Heer Burgemeester is door eenige dames in deze gemeente een collecte gehouden voor de slachtoffers van den stormramp in Noord-Brabant, n. 1. in Genderen ten Westen van den nleesie vrijinoeuigiieiu rny nei reizenu publiek kunnen en durven aanbeve len. J.l. Zaterdag had de knecht van Bakker 't H. alhier bet ongeluk, toen hij den weg naar 't Landeke onder de gein. de Werken opreed, niet paard en Wagen in 't water le geraken, na veel moeite wist men paard en kar weer op 't droge te brengen. Met eenige ma- lerieele schade aan de wagen, kon hij zijn weg vervolgen, persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. MEEUWEN. Een zware motor- vrachtwagen van de Texaco uit 's-Her- togenbosch beladen met olie en ben zine reed Maandagmorgen bij hel pas- seeren van een voertuig, doordat het paard plotseling voor de auto sprong, met een vaart in een sloot. De chauf feurs verkeerden in een zeer gevaar lijke positie, doch konden zich geluk kig door de ruiten van hun geheel af gesloten chauffeursplaats stuk te slaan uit de zijdelings in het waler- liggende aulo redden. Twee van hen hadden een lichte verwonding in het aangezicht gekregen en bovendien een flink nat pak. Met veel moeite is 's middags de wagen op 't droge ge bracht. De motor sloeg direct aan, zoodat het geheele geval tenslotte met een slechts geringe materieele schade, nog gelukkig is afgeloopen. Op Dinsdag den 8 September a.s. zal in het café Smits alhier, op verzoek van de Bijzondere Commissie voor de Waterschappen eene vergadering wor den belegd voor stemgerechtigde In gelanden van het Waterschap „de Pol- dei' van Meeuwen" om nogmaals zich met kracht van motieven uit le spre ken voor of tegen de voorgenomen op richting van het nieuwe Waterschap „Het Noorder afvoeringskanaal". Deze belangrijke vergadering zal zeer druk bezocht worden. De kinderen van de Openbare G. van Dongen. Tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool op het Veer is benoemd A, Verschuren uit Borne. De collecte voor de slachtoffers van de geteisterde streken in Brabant heeft op op het Dorp in tptaal opge bracht f 243.38. De levering van brood aan de armen, voor rekening van het Burger lijk Armbestuur, is voor de eerstvol gende 4 maanden opgedragen aan J. Wiercx voor het Veer en P. Heere voor het Dorp. Van den landbouwer de B. brak een beste melkkoe den nek. Het beest moest direct worden afgemaakt en werd op het gemeentelijk abatoir uitgeslacht. RAAMSDONKSVEER. Ds. Ewoldt treedt Zondagmorgen om 9'/2 uur °P in de Herv. Dorpsche kerkdes na middags half drie is er op 't Veer Leesdienst. GEERTRUIDENBERG. DeR.K. Dans- club hield Donderdagavond 1.1. een vergadering in hotel Santbergen. Be sloten werd, dat de lessen 1 Oct. a,s. zouden aanvangen. De naam der ver eeniging zal zijn „O.O." hetwelk be teekent „Onder Ons". Als bestuursleden werden gekozen de heeren C. de Wit, P. de Kroon, S. Zijlmans, A. du Pont en A. Muiders. De collecte voor Borculo bracht in onze gemeente f351.— op Boven dien was in de R.K. kerk reeds f 280.— gecollecteerd. Met Koninginnedag zal de har monie „Apollo„ een concert geven op het marktplein. Inplaats van pauze zal de gemengde zangvereeniging alh. eenige nummers geven. Het aantal badbezoekers der zweminrichting „Geertruidenberg" be droeg van 18 tot en met 24 Aug: Datum. Dames. Heeren. Kinderen. Tr. 18 Aug. 19 20 21 22 23 24 MADE. In den loop dezer week zal zich een ploeg aard- en grondwerkers naar Brussel begeven, om daar te lande 12 9 43 22° 11 40 21° 8 5 34 20° 11 4 45 20° 1 5 48 20° 1 1 20 19° 2 U' 19° Binnenwetering door de dames H. A. Kleinloog en G. Haspels, opbrengst f 142.35; ten Oosten van den Binnenwetering door de dames M J. Versteeg en M. Vos, opbrengst f 116.90, Totaal in Gen- deren f 259.25 te Meeuwen door de dames J. van Buuren en P. P. Ockers, opbrengst f133.715; te Drongelen door de dames T. G. de Haan en L. M. Dijkstra, opbrengst f 83.685 te Babilonienbroek door de dames E. E. van der Beek en A. Dekker op brengst f69.10; te Eethen door de dames Z Uythoven en J. Gouda, opbrengst f58.90; te Heesbeen door de dames J. I. M. Brouwers en T.J. de Waal, opbrengst f31.85; te Doeveren door de dames E. M. Boll en G. van der Kolk, opbrengst f 19 50; Totale opbrengst in de gemeente Eethen f656 00. ALMKERK. Op 14 Sept. a.s. zal alhier de najaarsstierenkeuring plaats hebben 's namiddags 4.30, (Z. T.). Als een bijzonderheid kan wor den vermeld, dat bij den landbouwer F. D. alhier een koe 3 kalveren ter wereld bracht. ALMKERK. Door ds. J. F. Rolh, Herv. pred. alhier is thans als zooda nig een beroep ontvangen naar de Herv. Gem. van Vreeswijk. .1.1. Donderdag 20 dezer maakten alhier enkele personen per autobus no. 4 v. d. N. V .„Alad" le Meeuwen een autotochtje naar Borculo en om geving, om de plaatsen aldaar te gaan bezichtigen, welke den 10 Aug. j.l. door dien vreeselijken storm waren verwoest als chauffeur fungeerde voor deze reis de heer A. v. Sintruien, die steeds in dienst is van bovenge noemde onderneming Nadat le Borculo alles dat verwoest en vernield was in oogenfcchouw genomen was, aanvaardde men de terugreis over Arn hem, Nijmegen 's Boscli en was men omstreeks 1 uur alhier gearriveerd. Een woord van lof aan genoemde chauffeur die steeds met de meeste omzichtigheid zijn laak vervulde, is hier zeer zeker op zijn plaats, vandaar dat wij de maatschappij „Alad" met de Lagere school alhier zullen per „Alad" autobus een uitstapje maken naar Breda en omgeving. Voor dit doel werd in de gemeente een collecte ge- houdefi. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 18 Aug. '25. Op de werf der heeren De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het stalen Rijnschip „Leendert", me tende 62.20, bij 8, bij 2.30 M., voor rekening van den heer L. van Pelt te Engelen, terwijl het laadvermogen be draagt 800 tons. De najaarskeuring der spring stieren zal hier plaats hebben 14 Sept. e.k. om 1 uur n.m. De Heusdensche Harmonie en de Fanfare der H. Familie geven op Koninginnedag een concert op de Vischmarktde laatste van l\alf zeven tot half acht, de eerste van half acht tot half negen. Naast het carousselnummer, dat gereden wordt door de Rijvereeniging „Het Land van Heusden en Altena" zal ook a.s. Maandagmiddag een ring- rijderij te paard worden gehouden, waaraan behalve de leden van boven genoemde vereeniging ook de inge zetenen der stad kunnen deelnemen. Aangifte moet worden gedaan bij de heeren Koning, Van Laarhoven, Roza of Schmiehusen. geblazen worden. Naar we vernemen is men bezig een commissie te vormen op de Markt, welke zich belast met het aanbrengen van eenige versieringen onder leiding van den architect der kiosk, den heer Tirion. Woensdagmorgen werd naar den Bosch gevoerd W. v. B., onder ver- denking van 't plegen van niet te noemen handelingen met minderjarige kinderen. J1. Donderdagmiddag had alhier een droevig ongeval plaats. De 11- jarige S., die was gezeten op den melkwagen van de Stoomzuivelfabriek „De Toekomst" te Capelle, had het ongeluk daar af te vallen, in zijn val sleepte hij een melkbus mede, die hij boven op zijn hoofd kreeg, waardoor hij op slag werd gedood. Men kan zich de droefheid van de ouders en familie voorstellen bij het vernemen van het treurig einde van dit zoo jeugdig leven. Op de Internationale Tentoon stelling voor de Schoen- en Leder industrie Waalwijk 1925 werd de firma P. H. Vloemans alhier met zijn inzending machinaal luxe-schoenwerk met den len prijs en gouden medaille bekroond, de firma v. d. Linden- Musters in de afdeeling burgerschoeisel met den 2en prijs en zilveren medaille. De firma Vesters-Roestenberg bleef buiten mededinging., Beide firma's hadden tal van felicitaties in ontvangst te nemen. Het bestuur der vereeniging Kaatsheuvels Belang", vertegenwoor digd door de heeren M. v. d. Wee, Voorz., J. Teurlings, Secr. en de heer M. v. Nieuwstadt, benevens de heer L. v. Besouw, burgemeester, waren bij de eersten die blijk van attentie door hunne tegenwoordigheid gaven. De heer Jan v. d. Wee, alleen vertegenwoordiger voor Nederland van de N. V. Lederfabriek Gebr. Keunen uit Eindhoven behaalde met de inzen ding fijnere kwaliteiten bovenleer de hoogste onderscheiding met gouden medaille en lauwerkrans. Voor de betrekking van onder wijzer aan de o.l. school te Kaats heuvel hebben zich wederom een 30- tal sollicitanten aangemeld. In 't volgend nummer zijn wij in staat het volledig programma van 't festival van Zaterdag 5 Sept. a.s. te vermelden. Thans kunnen we reeds mededeelen, dat de officieele opening zal geschieden om 4 uur n.m. Na een voorwoord door den heer M. v. d. Wee, Voorz. der vereeniging K. B., zal de Edelachtb. heer L. J. v. Besouw, burgemeester, de openingrede uit spreken. De gezamelijke harmonieën Euphonia en Apollo zullen direct hierna de openingsmarch „The Gla diators Farewell" van Blankenburg spelen, 't Zal een machtigen indruk maken de bijna 100 executanten der beide korpsen samen te hooren op treden. Achtereenvolgens komen hierna de fanfare Sirena uit Vrijh.-Capelle, de harmonie St. Jan uit den Bergdijk, de harmonie St. Crispijn enCrispinia- nus uit Waalwijk en de Kon. Erk. Harmonie Concordia uit Loonopzand twee nummers geven, waarna het Kon. Muziekgezelschap Euphonia en de Kon. Erk. Harm. Apollo ieder vier nummers voor avondconcert zul len spelen. Behalve de gewone ver lichting zal de kiosk in haar lijnen verlicht worden door 16 kaarslampjes, wat vooral bij avond een fantastisch gezicht zal opleveren. Een commissie, gevormd uit de bewoners van de Markt, zal onder leiding van architect Tirion voor een gepaste versiering zorg dragen. Het bestuur der vereeniging Kaatsheuvels Belang zal Dinsdag a.s. andermaal vergaderen met de afge vaardigde comité's der beide feest vierende harmonieën Euphonia en Apollo om de viering dier jubilea in 1926 te bespreken. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 28 Aug. 1925. De opening van onze kiosk op Zaterdag 5 Sept. a.s. belooft een feest te worden. Op 'teerste verzoek der vereeniging Kaatsheuvels Belang heb ben zich zes muziekkorpsen beschik baar gesteld om 't festival, dat na den middag zal gehouden worden, op te luisteren. Behalve onze beide groote corpsen Euphonia en Apollo, zegden eveneens hun medewerking toe: de harmonie Concordia uit Loonopzand, St. Crispijn de harmonie van den R. K. Gildenbond te Waalwijk, de Fanfare Sirena uit Vrijhoeve-Capelle en de harmonie St. Jan uit den Berkdijk alhier. De openingsmarsch zal door de beide harmonieën Apollo en Euphonia RECHTSZAKEN. M. K. landbouwer te Waspik/ Be klaagde stond voor de Rechtbank te 's-Bosch terecht ter zake, dat hij den 2den Juni 1925 te Waspik opzettelijk mishandeld N S. geweldadigd heeft geslagen. Beklaagde werd te dier zake ver oordeeld tot drie weken gev. straf De adv. gen. eischte in hooger beroep bevestiging van het vonnis. Uitspraak 31 Sept. a.s. Beleediging. \V. T. koopman le Waalwijk had geld tegoed van een weduwe, wegens levering van goederen, tot een bedrag van 132.De koopman wilde zijn geld hebben, doch de weduwe verwees hem naar haar zoon en de zoon weer naar de moeder. En zoo kreeg de koopman niets. Hij was toen boos geworden en schold v. Hiel, den zoon, voor oplichter. De president merkte op, dal be klaagde zich lot den deurwaarder moet wenden om rechtens zijn geld te krijgen. Schelden kost hem zelf geld. Beklaagde werd wegens beleedi- ging veroordeeld tol 5/boete. Ph. van E. le Waalwijk had een buurvrouw, die veel ten zijnent kwam, leelijk uitgescholden, 't Was een staal kaart van 't fijnste! Wegens beleedi- ging luidde eisch en uitspraak 15 boete. wijiia i *j\j uiu^iitaiucu £C£aiucnjiv

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 9