KERMIS TE TILBURG. L. HOLZHAUS Dienstbode. Dienstbode veilen en te verkoopen Heuvelstraat 39, TILBURG. Marktberichten. Gevraagd Gevraagd Kermis Tilburg. Notaris R. Schaap HET ZUIDEN Koopt Uw Kermisgeschenken uitsluitend bij Specialiteit in fijne en solide Lederwaren, Grootste keuze Pijpen. publiek verkoop en: Notaris VAN HAM BLOEMERS R. MIDDELKOOP A. P. C Reothaert zooals Damestaschjes, Portemonnaies, Portefeuilles, Sigarenkokers, eni. Indien U bij ons koopt, doet U uw voordeel, daar wij door onze vele filialen, groote omzet en kleine winst het allerbeste bieden voor het minste geld. kenis is, heelt de vereeniging Kaats heuvels Belang gemeend de opening den meest mogelijken luister bij te moeten zetten. Daartoe is de medewerking ge vraagd en verkregen van verschillende muziekkorpsen uit de omgeving, zoo dat het volledig programma van Zater dagmiddag, dat van een festival nabij komt. De diverse corpsen van buiten worden aan de grens der gemeente of aan de tramstations door commissaris sen afgehaald om naar de lokaliteiten voor hen aangewezen, te worden ge leid. Alzoo zal tusschen drie en vier uur de muziek weerkinken door de Vaartstraat en Verl. Hoofdstraat, de Tramlaan en Gasthuisstr. en de Kruis en Hoofdstraat. Apollo en Euphonia zullen samen van uit de zaal van Euphonia om 4 uur naar de Markt trekken, waar direct een voorwoord zal gesproken worden door den heer M. v. d. Wee, voorzitter v. K. B. De Weled. Achtb. Heer J. L. v. Besouw, burgemeester zal daarna de openingsrede houden, waarna Eupho nia en Apollo te samen de openings- marsch „The Gladiators Farewell" van Blankenburg zullen inzetten. Achter eenvolgens spelen de deelnemende ver- eenigingen ieder twee nummers. De fanfare „Sirena" Sprang-Capelle, Dir. P. J. Bisseling: a. Velleda, Ouver ture v. F. Boisson, b. L'Amourre d'un beau jour, Fantasie J. Martin. De Harmonie „St. Jan", Berkdijk, Dir. L. v. Gulik, a. Macedoine Melo- dique, Fantaisie Jos. Meurice; b. L'Echo des Bois, Faitaisie J. Martin. De Harmonie „St. Crispijn", Waal wijk, Dir. A. Stravers: a. Procida, Ouverture Andrieu, b. La Somnambule, Fantaisie sur l'opera Bellini. De Kon. Erk. Harmonie „Concordia" Dir. A. J. Roeien: a. Martha, Ouverture Flotöw, b. Wiener Madlen, Walzer, C. M. Zichner. Na een kleine pauze geven onze eigen korpsne het slotconcert ieder vier num mers. Hel Kon. Muziekgezelschap Euphonia, Dir. A. Stravers: a. Au re tour de l'Eden, Marsch, Langlois.l). Ca valerie légere, Ouverture Suppé. c. Fan taisie cur l'opera „Don Carlos", G. Ver di. d. Geschichte aus dem Wiener Wald Wals, Strauss. De Kon. Erk. Harmonie Apollo, Dir. P. J. Bisselink: a. Prinz Eitel Friedrich Marsch, Blankenberg, b. Ouverture „De Kalif von Bagdad", Boieldieu, c.'Gold- regen, Walzer, Walteufel, d. Divertis sement d'Espagnole, 5 deelen, Deso- mes. 't Lijdt geen twijfel of een dergelijk programma zal bij eenig gunstig weer van heinde en ver belangstelling wek ken. De naam der meewerkende corp sen staat te hoog om niet van een schit terende muziekmiddag verzekerd te zijn. De feëerieke verlichting der kiosk zal tevens 's avonds een pracht- gezicht opleveren. Moge Pluvius ons dien dag genadig zijn! ^KERKNIEUWS. De Canisiusfeesten te Nijmegen. De correspondent van de „Tijd be richt: Het staat thans vast, dat Zondag a.s. te Nijmegen zullen aankomen de Pau selijke Internuntius Mgr. L. Schioppa; de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. H. v. d. Wetering; de Bisschop van Breda, Mgr. P. Hopmans; de Vicaris- Generaal van het Bossche Bisdom, Mgr. J. Pompen, en de Bisschop van Freiburg, Mgr. Besson. Al deze hoogwaardigheidsbeklee- ders zullen ook bijwonen den eersten Canisius-tooneelavond in de „Veree niging", uitgenomen Mgr. Schioppa, die des avonds weder afreist. Langzamerhand komt er meer tee- kening in de stemming van katholiek Nijmegen ten opzichte der Canisius feesten, welke Zondag a.s. aanvangen met het plechtig inhalen der relieken van den H. Canisius. Men verwacht dien dag duizenden vreemdelingen in Nijmegen alleen komen er uit Venlo per extra M. B. S. 500 pelgrims. De eerste drie dagen der feesten ko men er iederen dag pelgrimsgroepen naar de H. Canisiuskerk, welker voor gevel van boven tot beneden zal glo ren in electrisch licht. luminatie der iet Keizer Iiarel- n waar uit Dinsdagavond de ichtbidstoet van honderden door heel Nijmegen zal trekken, is nu klaar ge komen. Vast staat nu dat de Molen-, de Her tog- en Hezel- en Houtstraten in het hartje der stad versierd zullen zijn tij dens de feesten, terwijl van particu liere zijde gevelversiering en rijke vlaggentooi verwacht mag worden. Een koor van tweehonderd der beste Nijmeegsche kerkkoorzangers zal de avondfeesten opluisteren. Op den sluitingsavond zullen zij het Te Deum van Verhulst zingen. Door den Eerw. j Pater Monlfortiaan Eijkelen van de H. Landstichting is het lied: De in tocht van den H. Canisius binnen Nij megen vervaardigd; dit werd door den heer Willem Heydt op muziek gezet en zal door de Eerw. Zusters van J. M. J. van Mariënbosch worden ge zongen wanneer de relieken uil dit klooster der Eerw. Zusters zullen worden overgebracht naar Nijmegen. Mariënbosch zal ook een waardige versiering krijgen, evenals het Cani- sius-College. GEMENGD NIEUWS. Naar uit Berlijn vernomen wordt is er thans eenige klaarheid gekomen in het treindrama. De dienstbode Ma ria Lampersbach, die naar men ver moedde, in den trein van Nederland naar Berlijn vermoord werd, zou geen reisbiljet bezeten hebben en bij het verschijnen van den controleur uit den trein zijn gesprongen. Het meisje leed aan vervolgingswaanzin. Te Nijmegen heeft een triduum voor zieken plaats gehad, wat een zeer indrukwekkende plechtigheid is ge worden. Een groot sleepwerk is volbracht. De „Willem Barentz" en de „Vlaande ren" de twee sleepbooten van het Bu reau Wijsmuller, met het zwaar bescha digde Engelsche passagiersschip „City of Singapore" op sleeptouw, zijn heden na een reis van 140 dagen behouden in de Rotterdamsche haven aangekomen daarmede de langste sleepvaart vol brengende, welke ooit gehouden is. Men herinnert zich, dat de beide sleepbooten op 16 Juli 1924 IJmuiden verlieten, met het 5000 ton groote Sabang dok op sleeptouw, waarmede men op 16 October zonder eenige schade te Sabang aankwam. Van Sa- bang stevenden de beide sleepbooten naar Soerabaja, waar op 31 October gearriveerd werd. Op 14 November werd deze plaats weer verlaten, twee baggermolens en twee handzuigers, be stemd voor het Gouvernement van Australiësleepend Op l5Januariwerden deze Melbourne, de plaats van be stemming binnen geloodst. Inmiddels had de firma Wijsmuller opdracht gekregen, de .City of Singapore" naar Nederland te sleepen. Dit 5600 ton groote schip van de Ellerman Lijn te Londen was te Adelaide bij een ont ploffing in brand gevlogen, vrijwel doormidden gebroken, en totaal wrak verklaard. De Engelsche firma W. Rus sel had het wrak echter aangekocht en was van plan, het voorloopig te laten herstellen, om het daarna naar Rotter dam te laten sleepen, waar de verdere reparatie opgedragen was aan de Rot terdamsche Droogdok— Maatschappij. De „Willem Barentz" en de "Vlaande ren kiegen order, het schip naar Ne derland te brengen. Op 25 Januari arriveerde men te Adelaide. Maanden zou het echter nog duren, voor de thuis reis kon worden begonnen. Erwasnl. een conflict ontstaan tusschen de vak verenigingen in Australië en de firma W. Russell. De arbeiders weigerden het schip zoover te herstellen, dat 't den verren tocht kon ondernemen en men eischte, dat de geheels reparatie in Australië zou geschieden. Na vele en langdurige conferenties en tegen een buitengewoon hooge betaling werd tenslotte in een voorloopige reparatie toegestemd, doch toen weigerden de Australische zeelieden het schip te bemannen. Dit was echter spoedig verholpen, daar 8 man van de equi page van het bureau Wijsmuller, zich aan boord van de „City of Singapore" begaven. Op 11 April kon men eindelijk zee kiezen. En op 25 April werd te Free- mantle gebunkerd. Ook de bunkers van de .City of Singapore" werden volge laden. In verband met den ZW. moes son kregen de sleepbootkapiteins order in plaats van de gewone route via Padang en Colombo te volgen, de Zuidelijke route te nemen en dwars den Indischen Oceaan over rechtstreeks naar Diëgo Garcia te koersen. Dit was een zeer lange reis van 2850 mijl, zonder tusschenhavens en op dit gedeelte werd wel heel veel van het zeemansbeleid der sleepbootkapi teins geeischt. Precies na een maand kwam men te Diëgo Garcia aan, waar 600 ton kolen uit de bunkers van de City of Singapore in die van de sleep booten overgeladen werden. Op 3 juni werd weer vertrokken en heeft men op de Afrikaansche kust aangehouden met het doel langs de kust naar boven te komen en het Suez kanaal te bereiken Men kreeg ter hoogte van Obbia en kaap Guadarfuy op Afrika's Oostkust echter met zware Z W. stormen te kam en er braken moeilijke dagen voorde Hollandsche zeelieden aan. Op 1 Juli was men echter veilig Adem binnen- geloopen. Op 27 Juli bereikte men Port Said en op 16 Aug. werd Gibraltar gepasseerd. In totaal werden 13 000 Engelschen mijl afgelegd. De „Willem Barentsz" heeft een vermogen van 1200 I. P. K., een bunker-capaciteit van 550 ton en 15 man equipage. Kapitein is de heer D. Moerman. De „Vlaanderen" heeft een vermogen van 700 I.P.K., 250 ton bunker capaciteit en 10 man equipage Kapitein is de heer Spruit. Tel. Omtrent het vergaan van de Shenandoah, naar men weet een in Duitschland gebouwde en aan Amerika uitgeleverde Zeppelin, meldt men nog, dat de storm het luchtschip op den grond drukte, waardoor het midden door brak. Een deel stortte als een wrak op den bodem, de andere helft werd door den storm verder gezweept en kwam tien mijl verder op den grond terecht. Het schip was gevuld met helium en er schijnt geen ontploffing te hebben plaats gehad. Volgens de laatste berichten blijkt het vergaan van het luchtschip heel wat meer slachtoffers te hebben gekost dan aanvankelijk gemeld. Naar Reuter uit Cumberland (Ohio) seint, zijn twaalf leden van de bemanning, o.w. de ka- pitein omgekomen en vijftien gewond. Uit Londen meldt men verder nog De Shenandoah was 's ochtends om 8 uur van Lakehurst vertrokken voor j een tocht naar Minnesota over elf j Noord-Amerikaansche Staten. Om kwart voor twee kruiste het luchtschip boven West Virginia. Dit was het laatste bericht dat van de Shenandoah werd ontvangen. Tijdens een hevige storm, die met onweer gepaard ging, is het nabij het dorp Ava in Ohio, in tweeën gebroken. Het eene stuk stortte neer in een graanveld nabij Cadwell, 4'/a mijl ten Zuiden van Pleasantcity het andere werd op een hoogte van 1000 voet in Oostelijke richting ge dreven. Aan boord bevonden zich 42 officieren en manschappen. Men verwacht thans in de Veree- nigde Staten, dat in het Huis van Af gevaardigden en in den Senaat voor stellen zullen worden gedaan om alle posten voor luchtschepen lichter dan lucht van de begrooting voor de lands verdediging te schrappen. Men meldt aan de „'s Hert. Crt." uit Heesch De autobus van Baijens-dienst Maren (Alem)—Den Bosch vice versa, sloeg nabij de boterfabriek van Heesch Woensdagmiddag omstreeks half drie 's nam. om, door een oorzaak die nog tot op heden niet is opgehelderd. Van een 8 tal inzittende personen, werden twee vrouwen uit Oss vrij ernstig ge kwetst; van een inwoner uit Teeffelen werden de kleeren verscheurd en zijn rijwiel dat boven op de autobus zich bevond, werd totaal vernield De overi gen kwamen met den schrik en eenige opgeloopen schrammen vrij. Gisternacht heeft op den Utrecht- schen Straatweg bij Oosterbeek een ernstig ongeluk plaats gehad, meldt de „Tel.". De 23 jarige A. van Vlaanderen, die op zijn rijwiel naar Oosterbeek reed en rechts van den weg hield, werd ter hoogte van den grintweg aange reden door een in dezelfde richting gaanden auto, die hem achterop kwam. Van de auto brandde voor slechts één lamp, terwijl het nummerbord achter zeer slecht verlicht was, zoo dat het nummer niet vast te stellen was. In den wagen bevond zich een gezel schap, dat blijkbaar nog aan 't nafui- ven was. V. werd tengevolge van de aanrijding tegen den grond geslingerd en bleef hevig bloedend, bewusteloos liggen. De auto reed, zonder dat de inzit tenden zich om het ongeval bekom merden, met verdubbelde snelheid weg. Een ooggetuige kon echter nog constateeren, dat de wagen groen van kleur was. Het blad verneemt, dat de politie den dader op het spoor is. V., wiens rijwiel geheel vernield is, liep een schedelbreuk op en is in ernstigen toestand per ziekenauto naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem ver voerd. De 19-jarige M. Bekkers te St. Oedenrode, die Zondagmorgen tusschen Boxtel en Woensel door een autobus werd aangereden, is volgens de „'s Hert. Crt." aan de bekomen verwondingen overleden zonder bij kennis te zijn gekomen. Voor het huishouden, be staande uit weduwe met 6 kinderen, waarvan de overledene de oudste was, een zware slag. SPORT. Het wedstrijdprogramma voor het Zuiden van den Nederlandschen Voetbalbond is voor de plaatselijke 2e klas clubs als volgt samengesteld 20 September Breda-Alliance. Roosendaal-Vlissingen. 27 September Dosko-Roosendaal. Alliance-Dongen. 4 October Waalwijk-Alliance. 11 October Dongen-Roosendaal. Alliance-Middelburg. 18 October Vlissingen-Alliance. Roosendaal-Middelburg. 25 October Roosendaal-Alliance. 1 November Alliance-Dosko. Bergsche Boys-R'daal. 8 November Alliance-Bergsche Boys. Breda-Roosendaal 15 November Roosendaal Waalwijk. 22 November Alliance-Breda. Vlissingen-Roosendaal. 29 November Roosendaal-Dosko. Dongen-Alliance. Duivensport. KAATSHEUVEL. Zondag 30 Augustus hield de Postduivenvereeo. >De Luchtvaart», gevestigd bij den heer J. Treffers alhier, een wedvlucht vanuit Schaar beek. De prijzen werden als volgt behaald Oade duiven. 1 A. v. Moergestel, 2 A. Versteeg, 3 6 A. Zwart, 4 J. v. d. Schans, 3 J. Hulst. Overdulf A. Zwart. Jooge duiven. 1 2 7 J. A. Verhagen, 3 8 A. Ver steeg, 4 5 6 H. Dekkers, 9 J. v. d. Schans. Waalwijk, 4 Sept. '25. Eieren 8—9 ct. Varkens f 17—f 21. Rectificatie. In den aanhef van ons verslag der tentoonstelling van Zondag is de verslg. leelijk met de mythen aan 't sollen ge weest; de welwillende lezer zal be grepen hebben, dat hier bedoeld werd „Morpheus armen". Wij vragen wel excuus voor dezen blunder, maar in deze moeilijke en zware dagen valt wel iets te pardonneeren, hoewel wij moeten toegeven dat de vergissing nogal erg ongelukkig is. BURGERLIJKE STAND. KUNST EN LETTEREN. De Concerten van het Utrechtsch Stedelijk Orkest, op 8 October en 10 December 1925 en op 14 Januari 1926. I. Evert Cornelis en zijn Orkest. De dirigent, die in staat is een orkest in zeer korten tijd om te vormen en tot hoog artistiek peil te brengen, moet wel een rasdirigent zijn. Van hem moet suggestieve kracht uitgaanhij moet zijn heele kunstenaarsziel kunnen uit storten in de musici, die onder zijn leiding werken. De uitvoerende kunste naars moeten hun aanvoerder vreezen uit hoogachting. Ze moeten in hem hun meerdere gevoelen en willig zijn intenties overnemen. De man, die dat alles in zich heeft en die dat alles kan, moet zich dan ook nog geven aan zijn taak met onverdeelden ijver en geestkracht, moet blaken van een jeudig vuur. Hij moet In één woord „een aanvoerder" zijn. Die man is onder meer de musicus bij de gratie Gods. Evert Cornelis, de tegenwoordige dirigent van het Utrechtsch Stedelijk Orkest. En wie nog niet voldoende weet, wat die eminente ras dirigent in korten tijd bereikt heeft, vergelijke de ellende, waaronder de laatste tijden het orkest leed, de inzinking, de ontevreden geest onder de orkestleden, met den gewel digen lof, die Utrecht's kunstenaars oogstten, en Evert Cornelis op de eerste plaats, bij de zomermuziekfeesten een paar maanden geleden. Wie de versla gen gevolgd heeft van de uitvoering van Mahler's 3de symphoniemet haar geweldige instrumentale bezetting, de solisten (alt en sopraan), vrouwen- en knapenkoor, zal niet meer twijfelen aan de groote gaven van Evert Corne lis als dirigent van „het groote werk". Trouwens zijn loopbaan moest van hem, die een groot en fijn kunstenaar van aanleg is, wel een orkestdirigent van de beste kwaliteit maken. Lange jaren werkte bij immers te Amsterdam als 2de dirigent van het Concertge bouw-orkest en koorrepetitor. We weten hoe hij daar reeds de aandacht trok. Nog levend ligt mij In de herinnering eene uitvoering van Bach's Weinachtsoratorium onder zijn leiding op den 2den kerstdag. Zijn fijne subtiele, doch kernachtige leiding, zijn beheersching van de groote koor- massa's terwijl hij toch het orkest volko men in toom had, maakten die uitvoe ring tot eene onvergetelijke van tech nische volmaaktheid en artistieke pracht. En wie weet niet hoe hij te Amsterdam werd gewaardeerd als pionnier voor Anton Bruckner's symp- honische kunstBruckner, de voorlooper van Mahler, de nog meer lyrische dan romantisch heroisehe toondichter, wiens symphonieën in grooten stijl langen tijd verwaarloosd waren. Evert Corne lis toonde ons de groote schoonheden aan, leerde ons den symphonicus Bruck ner kennen en waardeeren. En inden laatsten tijd brengt ons de studie in een Bruckner partituur nog openba ringen van schoonheden, die tot toen verborgen waren gebleven, doordat ze bij het luisteren naar de uitvoeringen te snel voorbij gingen. Er kwam oneenigheid in Amsterdam. Evert Cornelis gingandere banen,streef de naar het meest moderne, volgde meer den stroom van de volgelingen der nieuwere Fransche kunst, liet zich in zijn artistieke voortvarendheid, jeug dig als hij was, meesleepen zijn liefde voor alles wat modern en uit de jonge re Fransche school is, heeft hij kunnen uiten in zijn talrijke concerten met Berthe Seroen, een zangeres van hoog artistieke beteekenis en fijne, ja zelfs verfijnde muzikaliteit. Alles wat jong en vooruitstrevend was werd door deze beide kunstenaars, de zangeres Seroen en den pianist Cornelis ten gehoore gebracht. De smaak van het publiek werd door hen gevormd. En hun technisch kunnen stelde hen in staat zich in die zware materie onbeperkt als kunstenaars te geven. Evert Cornelis kon zich in Amster dam als orkestdirigent niet verder ont plooien. Hij was niet de man die een tweede plaats kon blijven vervullen. Hij moest opperste leiding hebben, de eerste zijn, zich onbeperkt kunnen ge ven zonder controle, zonder zijn eigen ik op zij behoeven te schuiven. Gelukkig kwam de plaats van orkest dirigent te Utrecht vrij. En dadelijk voelde men in hem den aangewezen hervormer van het zoo zeer onderkomen Utrechtsche orkest. Zijn eerste werk was uitbreiding en veredeling der bezetting. Het strijken- semble werd uitgebreid tot 10 eerste, 10 tweede violen, 8 alten, 8 cello's en 6 con trabassen. De blazersgroepen werden modern bezet, een algemeene verjon ging had plaats; de oude concertmeester werd vervangen door den jongen emi- nenten violist Francis Koene. En in ongelooflijk korten tijd groeide het or kest in artistiek kunnen. Meer dan ooit gaat thans de muzikale Utrechtenaar prat op zijn schoon orkest. En de verslaggevers worden meer en meer on verdeeld in hun lof. 't Utrechtsch Stede lijk orkest heeft zich in dezen korten tijd en onder de eminente leiding van Evert Cornelis opgewerkt tot een eerste rangs orkest,"dat met recht in één adem genoemd wordt met het Amsterdamsche Concertgebouw orkest en het Haagsch Residentieorkest. Evert Cornelis, de ultra moderne musicus vergeet zijn klassieken niet. Zijn interpretatie van Mozart is sugges tief schoon. Maar hij is tevens een groot vereerder van Diepenbrock onzen groo ten land— en vroegeren stadgenoot. Hij is de dirigent die het zich tot taak heeft gesteld aan Diepenbrock's orkest werken meer bekendheid te geven, hij was het die in het afgeloopen winter seizoen herhaaldelijk met zijn orkest aan zijn toehoorders de groote schoon heden liet voelen van Diepenbrock's „De Vogels" van het symphonische gedicht „Die Nacht" en meer andere orkestwerken. Zoo meende ik het als mijn taak te moeten beschouwen nu het Utrechtsch Stedelijk orkest hier ter stede drie concerten zal geven onder Evert Cor nelis leiding en wel op 8 Oct. 10 Dec. in 1925 en 14 Jan. 1926 de aandacht van al onze muziekliefhebbers op dezen groo ten Nederlandschen orkestleider te vestigen, en hem voor te stellen met zijn orkest, dat nu reeds na een paar jaar studie onder zijne directie tot eene hoogte is opgeklommen, waarbij geen technische moeilijkheden meer bestaan; een orkest, dat zich nu, na zijn volmaking in technischen zin, geheel kan geven aan de kunstvolle uitbeelding der werken' van groote be zetting en modernen stijl, en niet terug deinst voor Richard Strauss, Schönberg. Ravel en Strawinski. Waar dat alles den muziekliefhebbers straks geboden zal worden, daar moet de Bosschenaar en zelfs het heele gewest blijk geven waardeering te voelen voor de pogin gen van „Bosch Belang" om dat te brengen voor een zoo luttelen prijs Zullen wij den naam „muzikaal" waardig zijn, dan moet ieder op deze concertenserie inteekenen voor 15 Sep tember a.s. De concerten gaan door; dat is het vaste en onomstootelijk besluit. De inteekening is geregeld opengesteld bij de firma Mosmans te 's Hertogenbosch (Kerkstraat). Het is mijn plan achtereenvolgens globaal de avonden te bespreken be- Jginnende met „de Beethoven avond" op 8 October. De werken die worden uitgevoerd op elk der concerten afzonderlijk zal ik dan ter zijner tijd, en wel kort voor elk der uitvoeringen zelf nog nader beschrijven. Dr. J. CASPARIE. 's-Bosch, Augustus 1925. ADVERTENTIëN. liefst zoo spoedig mogelijk EEN NETTE 35254 JOS PULLES. Slager WAALWIJK. tegen 1 October of later EEN NETTE goed kunnende werken en eenigs- zins bekend met koken. Adres: 35232 Mevr. NORB. v. LOON-de Jonq, Mr. v. Coothstr. W a a 1 w ij k. bij het Postkantoor. Overtreft de andere. Schitterend Japansche Interieur. 35253 Voor Allen die sukkelen met *tÜ verstopping of moeilijken en onregelmatigen stoelgangzijn Mijnhardt 's Laxeertabletten 'onmisbaar. Werken vlug en jjL radicaal en veroorzaken niet >de minste kramp. Doos 60c. Bij Apoth. erf Drogisten. te Waalwijk, 35257 zal voor J. J. VAN ESCH te Drunen bij inzet op Dinsdag 15 September 1925 bij M. Vissers te Drunen en bij toeslag op Dinsdag 22 September 1925 bij Th. Elshout te Drunen, telkens om 7 uur des avonds, Het zeer gunstig gelegen goed onderhouden Woonhuis Erf en Tuin te Drunen, kad. sectie C 752, groot 2.57 aren. In eigen gebruik. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom 22 Oct. a.s. te Kaatsheuvel, zal op Donderdag 17 Sept 1925, 's avonds 7 uur, bij den Heer j SMIT aldaar 2 nieuwe, zeer nette woningen met tuin aan de Verlengde Hoofd straat te Kaatsheuvel, in huur bij den Heer Rozeboom voor f 572 per jaar en bij den Heer Tirion voor f 7 per week. Ingezet in Massa op slechts f 7250. Dan zal ook publiek worden verkocht in ééne zitting, voor den Heer en Mej. A. en P. Ver hiel Het perceel met afbraak aan de trambaan op den Horst te Kaats heuvel B 3987 en 3988 groot 5.80 aren, om dadelijk te aan vaarden. 35255 NOTARISSEN te ZWOLLE en te CAPELLE, zijn voornemens om op Dins dagen 15 en 22 September 1925, 's nam. om 3 uur (Zomer tijd) ten herberge van NIEUW KOOP te Drongelen, ten ver zoeke van de Erven van den Heer en Mevrouw DE KIEVITH— Quirijns te Zwolle in het open baar te in te DRONGELEN de Zuidewijnsche Waard, Kadaster bekend als Drongelen'. Sectie C. Nos. 14, 15 en 16 hooiland, groot 2 H.A. 99 A 20 cA. Te aanvaarden stoppeltijd 1925. Betaling der kooppenningen 4 weken na den toeslag. 35256 StoombiljartfabrieK TIURURG. 8113 OM DEN ZILVEREN MISS-BLANCHE BEKER. Zoo het slechte weer der laatste dagen geen spel breker wordt dan zal Quick Zondag a.s. de voet bal liefhebbers van een zeer Interessante wedstrijd laten genieten. Zooals reeds gemeld ls komt het Belgisch XI-tal Sportclub H. I. H. op bezoek om te trachten Quick een nederlaag toe te brengen voor een kans op den beker te maken. Gezien de laatste uitslagen van de Belgen schijnen deze over een sterke ploeg te beschikken, waartegen Quick haar beste spel zal moeten ontplooien om een nederlaag te ontgnan. We gelooven wel dat een massa voetbal supporters deze ontmoeting zullen bijwonen, voor- ui gezien dat er ln Waalwijk of omstreken geen enkele wedstrijd op het program staat. De Belgen komen met de volgende opstelling: A. Deckx J. Gesp, Z. Zeijers J. v. Loon, A. v. Vucht, E. Proost A. Leijsen, A. v. Campfort, L. v. Dun, E. v. Hest en L. Melis. Quick zal volledig verschijnen met v. d. Griendt wederom op de linksback plaats zoo dat we met groote belangstelling deze wedstrijd tegemoet zien. Aanvang half drie. Quick 2 gaat naar Kaats heuvel spelen tegen B. V. V. Berkdijk. OISTERWIJK— W. S. C. De eerste competitiewedstrijdAnders wat koud op het lijf zoo direct na de feestelijkheden der laatste weken. Evenwel het feit is nu eenmaal daar en daarin heeft men zich te schikken. Wat te gaun zeggen van dezen eersten officieelen wedstrijd? Och, laten wij ons hierover ditmaal niet gaan verdiepen. Wel is het ons bekend, dat W. S. C. wederom met een zeer opgewekten geest het nieuwe seizoen ingaat, een feit derhulvc van zeer belangrijken aard; evenwel zal zulks ook daadwerkelijk getoond moeten worden. Zoowel Oisterwijk, als W. S. C. zijn geheel on bekenden voor elkander. Toch geven wij morgen de oudste Woalwijksche vereeniging de meeste kans. Laten de zwurthemden dit dan ook toonen, door het nieuwe seizoen met eene mooie overwin ning trachten in te zetten. De reis naar Oisterwijk wordt per bus gemaakt. Een aantal aanhangers zal W. S. C. vergezellen. R. W. B. De indeeling voor hel seizoen 1925126 is als volgt: 3e klas C.: Zaltbommel, D. E. V. O. 's-Bosch, Oisterwijk, Kaatsheuvel, W.' S. C., R. W. B., H. E. C. en Baardwijk bij toelating. Voor R. W. B. zijn tot en met November de volgende wedstrijden vastgesteld20 Sept. R. W. B.—W. S. C.; 27 September Oisterwijk R. W. B.; •1 October R. W. B.Kaatsheuvel; 18 October D. E. V. O.R. W. B.1 November Zalt-BommelR. W. B.; 22 November W. S. C.—R. W. B.; 29 November R. W. B.—Oisterwijk. GEERTRUIDENBERG. Door een „Vitesse" supporter is er een prijs- beschikbaar gesteld, terwaarde van 10,welke tusschen Vitesse en een door haar uit te kiezen vereeniging zal worden verspeeld. Naar wc vernemen, heeft de voetbal vereeni ging „Geertruidenberg plannen, om niet in deze a.s. competitie wederom uitkomen in de 1ste klas Onze voetbal vereeniging „Vitesse", zal in de a.s. competitie wederom uitkomen in den 1ste klas Brabantsehe Voetbalbond afd. Breda, en wel on der den naam „Good Luck". MADE. Zondag werd door de postduivenverenigin gen „Prinses Juliana" en „Gevleugelde Vrienden" een wedvlucht van uit Lier in concours met oude en jonge duiven. De duiven werden om 8 uur los gelaten. De eerste duif bereikte haar hok om 9 uur 13 min. 1 sec., de laatste om 9 uur 21 min. 14 sec. Voorts als volgt: A. de Reijcr 1, P. Kooijman 2, 8; B. J. Broeders 3, 6, 10; D. J. Kop, 4 en 1, J. de Jong 5, J. de Heyde 9 en 11, M. Broeke 12. SPRANG—CAPELLE. Over Augustus 1925. Geboorten: Wilhelmina Johanna, d. v. Th. J. Rijken en P. G. Straver. Barteld Dirk, z. v. D. Hoornstra en M. A. de Roon. Johannes z. v. W. van Beek en M. Snijders. Johanna d. v. J. J. Opliorst en A. Haverlials. Willem Johannes, z. v. A. P. v. d. Hoven Hendrik Hendrikus z. V. C. de Rooij en A. E. Nieuwenhuizen. Johanna Arnolda, d. v. J. Nieuwenhuijzen en T. Groene- veld. Maaike, d, v, M. Roomer en H. Ros. Adriana Martina, d. v. A. P. van Dongen en P. v. Zeist. Huwelijken: G. S. Both, oud 27 j. en J. E. Va- rossiau 23 j.J. A. v. Wijlen, oud 29 j. en J. v. Drongelen, oud 31 j. W. van Drongelen. oud 28 j. en J. C. van Wijlen, oud 25 j. OverlijdenH. Konings, oud 3 j., z. v. A. Ro llings en P. Verduijn. G. v. Linstee, oud 86 j., z. v. L. v. Linstee en N. Porsul. P. Dalmayer, oud 83 j., weduwe van M. Krol. WAALWIJK. Geboren: Hendrikus J. M. z. v. .T. W. v. Hees- wijk en G. E. van Haren. Johannes C. H. M. z. v. J. G. F. Hoffmans en D. G. v. Hesteren. Cor nells W. M. z. v. A« J. v. Gorcum en C. C. van Meeuwen. Johanna M. d. v. P. Th. v. Huiten en M. E. v. Oostrum. Apolonia Jaha. d. van A. Schuurmans en A. Damen- Ludovlcus A. M. z. v. G. M. A. M. Verwiel en H. H. Moisse. Overlijden: Nicolaas Blom, oud 3 mnd. Jo hanna M. Rietjee, echtg. van Corn, van d. Velden 36 j. Huwelijksaangiften: Petr. W. Voogd 31 j. en Maria B. Verdonk, 30 j. Jan v. Bruggen 50 j. en Adra. Ma. Pulles 47 j. Petrus H. M. v. Ree 27 j. en C. Th. van Heesch 26 j. HuwelijkenGeene.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10