DE ECHO V4K HET ZUIBES Huid wondjes TARWEBROOD. PUROL Broodsoorten en Beschuit Na 71. Zaterdag 5 Sept.'25. 48e Jr. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 September 1925 Zij die zich met ingang van 1 October abonneeren ontvan gen de tot dien datum verschij nende nummers gratis. Geeft U dus spoedig op als abonné. Burg. en Weth. hebben zich met het navolgende schrijven tot den Raad gericht Naar aanleiding van de in Uwe vergadering van 31 Juli 1925 gemaakte bemeiking op ons voorstel tot 't vast stellen der vergoeding, uit te keeren aan het Bestuur der R.K. Meisjesschool aan de Minister Loeffstraat voor de uitbreiding dier school, hebben wij de eer U mede te deelen dat tot ons leedwezen door een misverstand der betreffende wettelijke bepalingen niet vooraf het oordeel Uwer vergadering omti^nt de verbouwing is gevraagd Ten aanzien van de noodzakelijk heid der uitbreiding werd door ons overleg gepleegd met het Rijksschool toezicht en eerst nadat die nood zakelijkheid voor ons kwam vast te staan is het plan der verbouwing in behandeling genomen. Alvorens daar aan onze goedkeuring te hechten, zijn de oorspronkelijke ontwerpen gewij zigd tot beperking der uitgaven en is ten slotte bij de verbouwing zoowel als bij de inrichting de uiterste zuinig heid betracht. Wij verzoeken U daarom alsnog onze beslissing te willen sanction- neeren en over te gaan tot vaststelling der vergoeding overeenkomstig ons voorstel van 23 Juli 1925. Burg en Weth. dezer gemeente hebben den raad het volgende schrij ven gezonden Sinds het openen van 'n rekening courant bij de Geldersche Crediet vereeniging in 1920, worden de van elders aangeboden coupons van ge- meenteleeningen en de losbare schuld brieven verzilverd door tusschenkomst dier instelling. Bij de controle der coupons en schuldbrieven over 1924 is gebleken, dat 19 coupons tot een gezamenlijk bedrag van f 192.50 werden verzilverd van reeds uitgelote, doch nog niet ter lossing aangeboden schuldbrieven. Dit bedrag is als ten onrechte betaald, bereids ingehouden bij de na opspo ring alsnog ter verzilvering aangeboden schuldbrieven. Dit heeft echter eenige reclames uitgelokt De gemeente heeft gedurende den tijd dat de losbare schuldbrieven niet werden verzilverd de beschikking ge had over de voor aflossing bestemde gelden, die het debetsaldo in rekening courant bij de Geldersche Crediet- vereeniging hebben gedrukt en aldus ruim 6 pCt. rente hebben opgebracht, terwijl aan de schuldbrievenhouders slechts 'n rente was verschuldigd van 3'/«, 4 en 5 pCt. Doordat de eerste coupons van 1924 werd gehonoreerd, bleven de obligatiehouders in de meening dat de in hun bezit zijnde schuldbrieven nog niet waren uit geloot. Wij stellen U voor, de ingehouden rente alsnog uit te keeren. Intusschen zijn maatregelen getroffen dat bij aanbieding van coupons een preventieve contróle wordt gehouden waarmede herhaling van deze gevallen wordt voorkomen. Als een duidelijk bewijs, hoe gedurende de drukke tentoonstellings dagen de houding van 't publiek is geweest, moge diene dat geen enkel proces-verbaal is behoeven te worden opgemaakt, en dat bij een bezoek van tienduizenden en tienduizenden aan de tentoonstelling en aan onze ge meente. Werkelijk, 't is wel voorbeel dig hoe men hier feest weet te vieren en ook een goed bewijs voor de correcte en tactvolle wijze waarop onze politie optreedt. De vereeniging „De Postduif te Waalwijk organiseert 20 September eene stedelijke vlucht op Maastricht. Daaraan kunnen deelnemen alle ver- eenigde duivenliefhebbers te Waalwijk. De Flora Bioscoop zal de reeks harer uitvoeringen hervatten met den Paramount-film „De Tien Geboden Ook Zaterdagavond gaat deze film ten 8 uur. Door de Firma S. A. „Tanins Rey" te Parijs, vertegenwoordiger de heer Victor van Laarhoven te Waal wijk, is een groote gouden medaille voor bekroningen beschikbaar gesteld. Dezer dagen herdacht de heer J. v. d. Weij den dag waarop hij voor 25 jaar geleden bij de Levensverzeke- •ing Maatschappij Noord Braband in iienst trad Gedurende al dien tijd heeft de heer v. d Weij zich doen kennen als een teer plichtsgetrouw employé en daarom heeft de Directie dien dag niet onop gemerkt laten voorbij gaan. Ondereen ocpasselijk woord werd hem, zoowel /an de zijde der directie als van zijn )Hega's, een gesloten couvert aan geboden, terwijl verder gelegenheid I werd gegeven om den dag aangenaam door te brengen. Het Bondsorgaan van deze week bevat ongeveer een 70 tal foto's van 1de ^schillende stands met beschrij jving. voorts van jury. een kiek der or h zegekar die tot sluiting het terrein trok. enz. 't Is een interessant en schitterend num- ier. waard door iedereen gezien en jvvaard te worden. ln/n iple^Ii,ng tot de beschrijving /an de verschillende stands der expo sitie in Ons Bondsorgaan zegt de heer W. Donker Pzn. o.m. Waar toch zou ik moeten beginr en. waar moeten eindigen, wanneer ik alles beschrijven wilde wat er op deze tentoonstelling te zien is. En toch moet ik trachten er een zoo volledig mogelijke indruk van te geven want ik weet dat er in de steden en in de dorpen nog velen zijn, die van al dit mooie niets zullen zien, omdat zij om de een of andere reden ver hinderd zijn geworden naar Waalwijk te komen. Hoe zou het mij hebben verheugd wanneer alle vakmenschen deze inderdaad grootsche uiting van durf en energie op schoen- en leder- gebied hadden aanschouwd. Niet alleen het mooie en kunstvolle op vakgebied maar ook de geheele entourage dezer tentoonstelling is van een zoo verbluffende schoonheid dat zelfs de beschuldiging: „Je overdrijft, je ziet die dingen als een schrij ver en een schrijver kijkt altijd door een vergrootglas", die ik zoo dikwijls te hooren krijg, thans gevoegelijk achter- wege kan blijven, want deze keer kan ik mij niet aan overdrijving schuldig maken en daarom wil ik, voor ik er toe overga de verschillende stands te beschrijven, even iets zeggen van het mooie en schoone dat straks alleen nog in herinnering zal voortleven, om dat het wel nooit meer tot werkelijk heid worden zal Hij, die evenals ik een oogenblik heeft stilgestaan in het nachtelijk uur aan dien vijver, midden in dien sprookjestuin, in dien be- tooverenden glans van aan-één-rijend licht, dat van rondomme en van om hoog en van omlaag langs torens en koepels en poorten in nooit-eindigende- lichtende lijnen de duisternis verre hield, of met mij in zwijgende drooming neerzat onder die mooie breede boo menkruinen, die nu als machtige guir landes gespannen lijken van de ingangs poort tot aan de uiterste spitsen van de torens boven den hoofdingang van het machinegebouw, weet, dat geen pen die gewaarwordingen van die feëerieke heerlijkheid maar eenigszins kan beschrijven." Een medewerker van 't Vakblad voor de Schoenmakerij schrijft o m onder den titel „Het scherm is ge vallen" „Waalwijk heeft het antwoord ge geven I Zoo klinkend zoo afdoende, zoo fijn, dat elk verder debat erover noodeloos is 1 Waalwijk is het centrum Het Rome of Mekka (wat kiest gij van Neerlands schoen- en lederindus trieën! De laatste jaren begon men Reijen te noemen een vooraan staande gelegenheidscorrespondentie in het Dagbl v. N.-Br. gaf dezer dagen nog Dongen de eervaak wil men Tilburg als centrum zien.... words, wordsWaalwijk stelde wéér eens de daad En een daad van vérstrekkende be- teekenis. Want onze industrieën, erop gewerkt door taai geduld en moeizame kracht, kregen beter beteekenis in de oogen van regeerders en volk kregen een eervolle plaats toegekend op de tribune der publieke meening. Thans past dankbare hulde voor de werkers en inrichters der Expositie Vooreerst zal wel geen herhaling plaats vinden. Maar al zou zulks ook eerst net een verdere vijf en twintig jaar geschieden, ten volle hebben de actieve hoofd- en dagelijksche besturen ver diend zelfs dan nog in het Eere-Comité benoemd te worden" Aan den feestdisch van den jubileerenden R.K. Bond van Schoen fabrikanten, werd door den directeur der Rijksschool Ir. v. d. Waerden de volgende rede uitgesproken. Waar deze ook o.m. verband houdt met de actie voor de weder-instelling der Com missie van Advies, laten wij haar hier volgen „Het spreekt vanzelf, dat de Rijks school U van harte gelukwenscht met uw zilveren feest. Deze dag is hoopvol voor de toe komst en leent zich bij uitstek, om eens na te gaan hoe de verhouding van onze school tot de schoenindustrie was en te overwegen door welke mid delen er nog een nauwere samenwer king zou zijn te verkrijgen. De behoefte aan een vakschool deed zich meer en meer voelen toen de schoennijverheid aan aartsvaderlijke verhoudingen ontgroeid een modern bedrijf werd dat niet alleen een prima product moest maken, maar dat ook met de geringst mogelijke kosten. In de fabriek was het hoe langer hoe moeilijker, om het vak in al z'n geledingen te leeren omdat zulks te zeer stagnatie bracht in de productie. Om in de behoefte aan geschoold per soneel te voorzien werd allerwege om vakscholen gevraagd en het is aan de energie van de leden van uw Bond en van den afgevaardigde naar de 2e kamer voor deze streken, de latere minister Loeff, te danken, dat de Rijks school werd opgericht. Het zou on billijk zijn hier niet extra te vermelden de taaie doorzettingskracht van den vroegeren burgemeester van Waalwijk den heer Suermond de Bas Smeele. Sept. 1915 trad de school geheel in werking en vooral in den eersten tijd onder mijn voorganger, den heer van Gijn. was het toch nog zeer moeilijk de noodige leerlingen te trekken. Geleidelijk is zulks beter geworden. Onze school werd weldra door binnen- en buitenlanders als een instituut van den eersten rang, eenig in Europa, bezocht. Toch kostte en kost het nog veel moeite, om voldoende Nederlanders te trekken. Dit vindt gedeeltelijk z'n oorzaak in de betrekkelijke kleinheid van ons land. maar ook komt het mij voor, dat hier aan schuld is de groote voorzichtigheid, die onze volksaard kenmerkt of misschien is 't juister te ONZE 34827 staan voortdurend onder controle van het STATION VOOR MAALDERIJ EN BAKKERIJ te Wageningen waar door U steeds verzekerd is van de beste kwaliteit te ontvangen. Neemt proel met ons onovertroffen M. C. PULL ES-HEES BEEN Grootesiraat Waalwjk. zeggen de neiging van ons, om de zaak eerst eens aan te zien. Gedurende het 10 jarig bestaan van onze school hebben wij, die aan dit instituut verbonden zijn, werkelijk er naar gestreefd te zijn een opleidings school, die de meest geschikte krachten aan de industrie zou afleveren. Wij hebben zooveel mogelijk voeling trachten te houden met de Schoenin dustrie en steeds een dankbaar gebruik gemaakt van wenken, die uit die in dustrie tot ons kwamen Zooals gezegd het aantal leerlingen speciaal van de machinale Schoenma- kerijafdeeling is in 'talgemeen voldoen de, al overheerscht het buitenlandsche element soms wel meer, dan ons lief is Mijne Heeren dit. is geen mis plaatst chauvinisme, want de buiten landsche leerlingen waren en ztjn ons zeer welkom, omdat de omgang van verschillende nationaliteiten, reeds op school, niet anders dan bevorderlijk kan zijn aan het saamhoorighcids- gevoel van allen, die hetzelfde vak beoefenen en ook veel bij draagt tot de algemeene ontwikkeling der a. s. indusirieelen. Maar toch laat het hier gezegd zijn. De Rijksschool, die ten koste van groote finantieele offers door het Rijk wordt in stand gehouden, is allereerst opgericht ter bevordering van de zoo bij uitstek nationale, ja provinciale schoenindustrie. Ik zal U niet ophouden met op te sommen, wat de school gedurende haar bestaan voor uwe Industrie deed. Genoeg zij het te vermelden, dat zij in de dagcursussen opleidt tot meester knecht en bedrijfsleider, in de avond- curssen de arbeiders meerdere kennis van hun vak bijbrengt en verder door wandelcursussen het geheele land öestrijkt. De laatste cursussen, die het zoo mooie handvak bevorderen, vallen echter buiten het kader van uwe di recte belangstelling Toch wordt ook aan de dagcursus sen en winteravondcursussen het hand vak aan de school zelf nog onderwe zen. maar dat is dan uits uitend met het oog op het machinale bedrijf. Dat geschiedt pas de laatste jaren en wel is daartoe den eersten stoot gegeven o.a. uit uw midden door de vroegere leden van de Commissie van Advies voor de Rijksschool de heeren Timmermans en Mannaerts. Als een der redenen, waarom de Brabantsche Industrie van oudsher zoo vooraan stond, werd door hen de ken nis van het handvak genoemd en daar aan aansluitend hebben wij met onze cursussen daarmede rekening gehouden Ziedaar een voorbeeld van gelukkige samenwerking! De commissie van advies is sinds dien opgeheven uit bezuinigingsover wegingen, maar den laatsten tijd gaan in uwe kringen weder stemmen op om ze wederom ingesteld te krijgen zelfs is daarvoor het Bestuur de be schikking gegeven over een bedrag per jaar ter bestrijding van de kosten. Met groote waardeering denk ik aan de aangename samenwerking met de vroegere Commissie van Advies, waar in uw Bond ook vertegenwoordigd was en toch zou ik hier in verband met uwe actie in deze kwestie enkele punten naar voren willen brengen vertrouwende dat U mij dit niet euvel zult duiden; 1. Allereerst zou het wenschelijk zijn dat uw Bond in deze zaak overleg pleegt met de andere belanghebbende Bonden op Schoenmakerij- en Looierij, gebied, welke Bonden misschien ook een jaarlijksch bedrag voor dit doel zouden kunnen uittrekken, zoodat het bedrag voldoende zou zijn, om de commissie in de gelegenheid testellen alle gewenschte stappen ie doen. In dien de finantieele kwestie goed gere geld is en de regeering daarin een tastbaar bewijs kan zien van uwe be langstelling in onze school, lijkt mij de kans dat U uw doel zult bereiken, beduidend grooter. De Commissie zou samengesteld kunnen worden uit vertegenwoordigers van de verschillende Bonden, die tijd en lust hebben, om meermalen te ver- gaderen met den directeur van de school, in welke vergaderingen alle wenschen van de industrie ter sprake kunnen komen en die zich ook gere geld kunnen overtuigen van de wijze waarop het onderwijs gegeven wordt en van de beste resultaten. Onze school is er ten bate derindu- in de le klas 18 in de 2e klas 19 in de 3e klas 17 in de 4e klas 13 en in de 5e klas 12 Totaal 79 leerlingen, waar van 38 uit Waalwijk. Het kantoor van de Ford Motor Company of Holland te Rotterdam deelt mede. dat het aangekondigde nieuwe model Ford wagens hetwelk in Amerika zal worden gemaakt, de volgende veranderingen zal omvatten een verlaagd frame, vernikkelde radia- teur, vernikkelde koplampranden, rub ber treeplankbedekking, en wat de ge sloten wagens betreft, een keuze tus- schen twee of meer kleuren behalve zwart. Van de bovenstaande verbeteringen, alsmede de keuze wat betreft de kleur, heeft de kooper van de Europeesche modellen Ford wagens reeds verschei dene maanden geprofiteerd„Van verdere veranderingen in de tegenwoordige Europeesche modellen is ons niets bekend. DRUNEN. Bij de te Waalwijk op 29 en 30 Augustus gehouden Gym nastiek- en Athletiek-Demonstraties van den R. K Gym. Bond, behaalde onze Gymnastiekvereeniging „St. Herman- Jozef" niet minder dan 6 prijzen en wel le prijs zilveren lauwerkrans, voor 4 kamp Athletiek le prijs voor estafette, 4 x 100 M le prijs voor hordenloop, 110 M. (personeele prijs H. de Wit); 2e prijs voor estafette, 4 x 80 M., voor aspiranten 2e prijs voor hordenloop, (personeele prijs M Kuijs); 3e prijs voor Athletiek, (personeele prijs H de Wit). Voorzeker een mooie prestatie en schitterend succes, dat de leden onzer kranige vereeniging zal aansporen met moed op den ingeslagen weg voort te gaan, om in de toekomst nog tal van lauweren te plukken. N1EUWKUIJK. Volgens beweringen der bijenhouders belooft voor vele ijmkers dit jaar goed te zijn. Vele korven zijn reeds aardig zwaar en nog enkele dagen zonnig weer, brengt nog wel eenig wicht bij, nu de heide nog zoo mooi bloeit. Gedurende de afgeloopen maand Augustus werd op het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank in- gelegd f 6277.40, terugbetaald f 4101.98 Het voortdurende regenachtige weer berokkent den landbouwer alhier groote schade. De haver schiet op het veld, de toemaat ligt te rotten, terwijl de aardappelen op laag geteelden grond beginnen te lijden. Op verschillende plaatsen wordt het vee vanwege de strie het spreekt dus van zelf, dat al natheid uit de weide gehaald, uwe wenschen de meest ernstige over-1 De najaarskeuring van spring, weging sullen vinden. gtieren voor beze gemeente zal plaats Zooais reeds boven door mij betoogd hebben op 14 Sl?pt a s om n uur de Rijksschool prijst zich gelukkig, dat zij in het belang van de schoen- en leder-industrie mag werkzaam zijn. Wil zij die taak goed vervullen, dan heeft zij uw aller medewerking noodig Uwe vriendelijke uitnoodiging om aan deze feestvergadering deel te nemen s voor mij een bewijs dat zij daarop mag rekenen. Aantal leerlingen der R. K. H. H. S. op 1 Sept. 1925. Voor het le toe- atingsexamen waren 9 candidaten waarvan 1 is afgewezen. Voor het 2e toelatingsexamen op 1 Sept. 1925 waren nog 8 candidaten waarvan 3 zijn af gewezen. Het aantal leerlingen in elke klas is nu te Waalwijk en om 1 uur te Heusden. 's-BOSCH. Naar het Hsgz. meldt, is in de e.v. raadsvergadering een inter- pellatie te wachten van den heer Jos. Meyring naar aanleiding van de cir culaire, door B en W. tot de ge meente-ambtenaren gericht inzake het verstrekken van mededeelingen en het medewerken aan de pers. SPRANG CAPELLE (Vm. Sprang As. Zondag des voorm. 9 30 uur en des nam 5 30 uur hoopt in de Geref Kerk alhier voor te gaan Ds. Snoek. Dinsdagmorgen werd het nieuwe hoofd der school alhier, de heer P. A. J Holst uit Den Haag geïnstalleerd. Ds. J. C. Wolthers, voorzitter der ver eeniging voerde bij deze gelegenheid het woord. Hij riep het nieuwe hoofd een hartelijk welkom toe en sprak de wensch uit dat 's Heeren zegen op zijn arbeid mag werken. De heer Holst dankte in welgekozen bewoordingen voor het gesprokene en hoopte op een aangename samenwerking tusschen be stuur en personeel. VRI|H. CAPELLE. Gedurende de maand Augustus werd op dit kantoor in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 4553.13. terugbetaald f 2590 71. In hetzelfde tijdvak werden 58 tele grammen behandeld en 267 gesprekken gevoerd. CAPELLE. A s. Zondag, des nam. half drie uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden Ds. Ewoldt uit Raams- donk. De gehouden collectie in de Ned. Herv. kerk a./d. Loonschendijk ten be hoeve van de ramp te Borculo heeft ruim f 70 opgebracht. A s. Zondag, des voorm half tien uur zal in de Ned. Herv. kerk a./d. Loonschendijk optreden Ds. Anker uit 's Gravemoer. Gedurende de afgeloopen maand werden ter secretarie dezer gemeente voor de vleeschkeuring aangegeven 16 runderen, 50 varkens en 5 geiten. Deze weck werd bij den land bouwer O. op de zandschel alhier een geval van miltvuur geconstateerd. Het cadaver werd overeenkomstig de wet telijke voorschriften verbrand. Door verschillende dames in deze gemeente wordt een collecte langs de huizen der ingezetenen gehouden voor de ramp te Zeeland en Langenboom, WASPIK. Dinsdag had C de R. het ongeluk van een wagen te vallen, waarbij hij zich zoodanig bezeerde, dat geneeskundige behandeling moest worden ingeroepen. Dinsdag gaven Gebr Laat uit Tilburg bij de heer Ch. Montens een goed geslaagd matinée. De kermis behoort weer tot het verleden. Dansgelegenheden. Schouw- burg en Bioscoop zijn druk bezocht. De kramers schijnen niet zoo'n goede zaken te hebben gemaakt. RAAMSDONK. De totaal-opbrengst van de collecte in deze gemeente, voor de slachtoffers van de stormramp in Brabant, bedraagt f 1349 28 t.w. f 543 38 op 't Dorp en f 805 90 op 't Veer. Door den veldwachter Kloonen zijn van de R. fuiken in beslag geno men, voor het visschen zonder akte. Het voor deze gemeente te dragen aandeel in de tot gewoon dienstplich tige te bestemmen ingeschrevenen voor de lichting 1926, bedraagt 15 Vrijge steld zijn daardoor die lotelingen. welke een hooger nummer trokken dan 31. Mej. A. Kommers, onderwijzeres aan de Chr. school op 't Veer is op eigen verzoek uit die betrekking eervol ontslag verleend. Tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor op 't Veer is benoemd de heer A. Plantenga. Commies bij de posterijen te Maastricht. Met den aanleg van het nieuwe stationsemplacement vordert men goed. De spoorsloot is bijna gedempt. Thans is men bezig met het ijzervlechtwerk voor ee? betonnen muur welke langs het nieuwe gedeelte zal worden opge trokken. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand Augustus passeerden 1743 vaar tuigen met een totaalinhoud van 185658 ton de Rolbrug. Tot brugwachter alhier werd be noemd dhr. Dijkgraaf van Dinteloord. Naar wij vernamen werd door Raadsleden ongeveer 1300 gecollec teerd voor de stormramp. Gedurende Augustus werd aan het Postkantoor ingelegd 10139,31 en te rugbetaald 19492,30. Ds. Ewoldt treedt Zondagmorgen om half 10 op in de Veersche Herv. Kerk, terwijl des namiddags om half 3 leesdienst op 't Dorp zal worden ge houden. Voor de Geref. Kerk treedt Ds. Bosch van Amersfoort om half tien en om 5 uur op. GEERTRUIDENBERG. Onze stad genoot, de jongeheer N Meijers, slaagde voor het toelatingsexamen der 2e klasse Hoogere Handelsschool te Waalwijk. Hij was leerling der 8e klas der St. Antoniusschool. De R. K. publieke leeszaal zal wederom geopend zijn met ingang van 5 Sept. Aan belangstelling zal het er ongetwijfeld weer wel niet ontbreken. In de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s. op te treden Ds. Mudde van Made te 2,/a uur. In de Ger Kerk hoopt Zondag a.s op te treden ds. Donner uit den Haag. Naar we vernemen zal de Zwem inrichting derZwemclub „Geertruiden- berg", 15 September a.s. definitief ge sloten worden. Het woonhuis van wijlen den heer Tielens is ingezet voor f 1100,door den heer Wietmarschen alhier. MADE. In den tuin van den heer M. staat een zonnebloem die de zeld zame hoogte heeft bereikt van 3 M. 18 c.M. Er staan 12 bloemen aan met een diameter van 18 20 c.M. Gisteren werd in de Herv. Kerk te Drimmelen geleverd en opgesteld een pijporgel geleverd door een Schie- damsche firma. Zondag as. om 10uur zal het worden Ingewijd en bespeeld. Heden hadden zich zooveel leer lingen aan de R. K. Meisjesschool op gegeven, dat er voor haar geen plaats was en verscheidene dier leerlingen moesten afgewezen worden Dit zal vermoedelijk van tijdelijken aard zijn en zullen weldra maatregelen worden getroffen ter voorziening hierin. Vrijdag 4 Sept. des voorm. 10 uur zal de Raad onzer gemeente in een openbare zitting bijeenkomen. Verslag volgend nummer. De Kynologenclub van Made en Omstreken zal Zondag 6 Sept op haar terrein haar aangekondigde tentoon stelling en internationale honden- demonstratie houden. De hondenclub „de Roode Duivel", uit Breda o m. neemt aan de tentoonstelling deel. Het 9-jarig zoontje van P. de W. had het ongeluk al spelende te vallen en zijn arm te breken, terwijl de timmermansknecht A. V. door een beitel enkele spieren in z'n voet door sneed. Repectievelijk verleenden dokter Houpst en Klijn geneeskundige hulp aan de getroffenen. ALMKERK. De collecte alhier ge- j houden ten bate van de stormramp bracht op ruim f 1362 jl. Vrijdag reed de Heer v. H. alhier met een auto in den Duilpolder. Toen van H. aan 't einde van de Bier- steeg wilde draaien, kwam hij met de auto tegen een brug aan die vrijwel vernield werd en reed daarna te water. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. jl. Maandag is door de kinderen v./d. Herv. School in verband met den verjaardag van HM. de Koningin op recht hartelijke wijze feest gevierd. Door het schoolbestuurslid den heer v. Leeu wen was geheel belangloos een stuk weiland voor dit doel beschikbaar ge steld. Hoewel de weergesteldheid 's morgens minder aangenaam was, viel net na den middag toch nog mee. De kleinen hebben dan ook volop genoten en waren in de gelegenheid heel mooie prijzen te winnen, terwijl ieder kind werd getracteerd op Oranje, Chocolade en koekjes. Het geheel stond onder leiding van den WelEd. Heer Cornelis Hoofd van bovengenoemde school, waarbij bovendien het overige perso neel en de aan de vereeniging ver bonden feestcommissie hulp verleende. Alles had een ordelijk verloop. In een onbewaakt oogenblik ge raakte het 1'/2-jarig dochtertje v. d. heer G. te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) te watertoen men de kleine op 't droge bracht waren de levensgeesten reeds geweken. 30 60 90 ct. Schrijnende Plekken, Schram men en Ontvellingen verzacht en geneest men met NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 4 Sept '25. Dinsdag was hel 25-jaren geleden, dat onze Postdirecteur, de Heer M. Uhl, bij de posterijen in functie kwam. In den avond bracht de Heusdensche Harmonie hem een serenade, terwijl hij bovendien een groote menigte be wijzen van belangstelling had in ont vangst te nemen. Woensdagmiddag was het vanwege de Oranje-vereeniging feest voor de schooljeugd bet uitgestelde van j.l. Maandag Naar verkiezing kon men deelnemen aan verschillende spelen, vlieger- of costume-wedstrijd, terwijl ook gul -onthaald werd. Het een en ander had een gezellig verloop en zoo werden de kinderen ge durende enkele uren aangenaam bezig gehouden. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel. 4 Sept. 1925. De Heer Theo Stassen te Helmond is geslaagd voor het 2e gedeelte van het Notarieel Staatsexamen. De heer Jehoel uit Drunen is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. school no. 1 alhier. Voor het toelatingsexamen van de Hoogere Handelsschool te Waalwijk slaagden de jonge heeren A. Vloemans en A. v. Mierlo alhier. De verbouwing van het kantoor der Gein. Gasfabriek met eenige bijko mende werkzaamheden is gegund aan de firma v. Oostrum en Molenschot alhier. Zaterdag 5 September om 4 uur n.m. zal de nieuwe muziekkiosk van de vereeniging Kaatsheuvels Belang offi cieel worden geopend. Wanneer we 't machtige gevaarte op de Markt zien prijken, kunnen we niet anders getui gen, dan dat het een stuk werk is dat èn de vereeniging Kaatsheuvelsbelang, èn den architect Tirion, èn de aanne mers de firma v. Oostrum en H. Beek man alle eer aandoet. Zijn over 't alge meen de klachten der musiceerende ge zelschappen gegrond, dat de diverse muziektenten te weinig ruimte bieden om de executanten eens behoorlijk te kunnen plaatsen; de afmetingen van de K. B. kiosk zijn van dien aard, dat gezelschappen als het Kon. Muziekge zelschap Euphonia en de Kon. Harmo nie Apello, welke corpsen thans ieder bijna 50 werkende leden tellen, nog ja ren in ledental zullen mogen aan groeien, voordat ook deze klacht hier zal kunnen gelden. Bij een vloerhoogte van 1,25 M., bevindt zich het plafond 5,25 M. hoven d< wijl de totale hoogte^z? 7,25 M. bedraagt. De afmetingen den achtkantigen vloer zijn 8 M. tus schen de evenwijdig loopende zijden, de kap steekt rondom 1 M. uit, alzoo een klankbord vormend van 10 Meter doorsnee. Een sierlijk ijzeren hekwerk sluit de kiosk rondom af. Het zaak kundig advies van den Wel Ed. Heer M. J. H. Kessels heeft bij den bouw van 't werk wat betreft afmetingen en in richting tot richtsnoer gediend. Waar het bezit van zulk een mu ziekkiosk voor onze beide beroemde harmoniën een evenement van betee- DRUNEN. Ter gelegenheid van liet feit dat de firma G. van Drnnen en Zn. Co. op do Internat. Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie de hoogste onder scheiding zfjnde een gouden medaille In de afd. Luxe-schoeisel wist te behalen, hraclit de harmonie ,.De Volharding" haar J. 1. Dinsdag een serenade. De Voorzitter, de heer Leo Sikkers, feliciteerde de fir manten met hun behaalde onderscheiding. Het is my een dubbel aangename taak. aldus spr., U namens onze vereeniging te mogen felieiteeren met Uwe liooge onderscheiding, temeer, daar het hier geldt een onzer indu- strieelen, ten 2e omdat deze werkend en eerelid z.yn onzer vereeniging. Het moet ge zegd, dat gy door dit feit het deel dat Dru ilen in de groote beteekenis der WaalwQk- selie Tentoonstelling toekomt, voor onze industrie hebt opgeeisclit. Moogt ge hiervan in de verre toekomst de i-ykste vruchten plukken, dan voorzeker zult ge als de pio niers worden beschouwd in den omkeer, welke ongetwyfeld de schoenindustrie door deze Tentoonstelling voor het vak heeft gebracht en zal later meer als thans biyken de groote beteekenis van dit feit, dat tevens het belang voor onze industrie in Drunen inhoudt en indirect ten goede komt ook aan onze Harmonie. De harmonie, bevestigd** bovenstaande woorden door een „zy leve lang", waarna door een der firmanten een dankwoord werd gesproken. Vervolgens werd een serenade gebracht by den lieer A. J. Hooymaayer, clief by de Hollandsche Buurtspoorwegen en bestuurs lid der harmonie, welke den dag herdacht waarop hy voor 25 jaren in dienst der My. trad. Ook liier feliciteerde de Voorzitter, mede namens de leden, den jubilaris en besprak in zfln felicitatierede, datgene wat de lieer Hooymayer voor hunne vereeni ging was eii reeds gedaan had. Het deed spr. goed te mogen constateeren dat de leden thans wederom vertTjouwen in liet Bestuur stelden. Spr. hoopte dat liet den jubilaris gegeven mocht zyn, zyn ambt nog een reeks van jaren te mogen vervullen tot dezelfde te vredenheid zyner superieuren en van zyn personeel en steeds dezelfde belangstelling mag genieten by het publiek. De Voorzitter bood den jubilaris een stoffeiyk bewys van oprechte belangstel ling aan. hetgeen vergezeld ging van een „hy leve lang". De jubilaris dankte voor de hem ge brachte hulde, moedigde tevens de leden der vereen, aan en zeide dat zy steeds nog naar beter moesten streven, zoowel wat betreft de ontwikkeling op muzikaal ge bied als prettige samenwerking. Dat de heer Hooymayer een zeer geziene persoonlijkheid is bleek wel uit de vele prachtige bloemstukken en de vele felici taties in den vorm van telegrammen en kaartjes welke hy ontving. Ook door zyn personeel werd hy op schitterende wyze ge huldigd.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 9