een Bakkereleerling. Zaterdag 12 September om 8 uur Zondag U Sept. om 51. en oor „Het Licht dat verdween." MBÊËÜBSÊÈÊ IV ENGELSCH. I «1 ON til BODEI Vanaf beden Woensdag ling nor L, 0. 0 w mm Een film die iedereen moe! zien. Te koop: WAT EEN FORDOR U BIEDT s L. SELLER, Smolders. We zitten hier al een heelen avond half in het donker. Voor ons is dat niet zoo erg, maar voor de gasverbruikers is dat minder prettig. Voorzitter. Dat schijnt op het oogen- blik alleen maar hier te zijn en aan den meter te liggen. Buiten heeft men overal goed gas. Van der Geld. Over de gaszaakwil ik ook iets zeggen, maar ik doe dit liever in geheime vergadering. Daar verder niemand meer het woord verlangt sluit de Voorzitter de ver gadering. BINNENLAND. Aan het einde van de Maandag middag gehouden vergadering van de Volkenbondszitting hebben de heeren VanderVelde en van Karnebeek zich lang en zeer vriendschappelijk onder houden. Waarschijnlijk zal VanderVelde vóór zijn vertrek nog een ontmoeting met van Karnebeek hebben. De twee staatslieden zullen zich dan waarschijn lijk bezig houden met de Nederlandsch- Belgische betrekkingen. De nieuwe posttarieven. De „Staatscourant" bevat de bekend making van den Directeur Generaal der Posterijen en Telegrafie, dat het voor nemen bestaat om met ingang van 1 October a. s. wijziging te brengen in verschillende voor het internationaal en voor het binnenlandsch postverkeer geldende tarieven en verkeersbepalin- gen. De voornaamste van de nieuwe bepalingen zijn in een overzicht op genomen, waaraan wij het volgende ontleenen Brievenpost buitenland. Porten der: Brieven in het algemeen internationaal verkeer van 20 gram 15 cent, voor elk volgend gewicht van 20 gram 10 ct, Brieven in het algemeen verkeer met België tot 20 gram l2'/a ct., voor elk volgend gewicht van 20 gram 10 ct. Brieven per zeepost naar Ned.-lndië, Suriname en Curasao, zoomede in het grensverkeer met België en Duitschland, tot 20 gram 10 cent, voor elk volgend gewicht van 20 gram 5 cent. Briefkaarten in het algemeen inter nationaal verkeer, per kaart 10 ct. Briefkaarten per zeepost naar Neder- landsch-Indië, Suriname en Curasao, zoomede in het grensverkeer met België en Duitschland, per kaart 7'/a cent. Gedrukte stukken in het algemeen internationaal verkeer per 50 gram 3 ct. Gedrukte stukken per zeepost naar Nederlandsch-Indië, Suriname en Curagao per 50 gram 2 ct, Brievenpost binnenland. Port der monsters voor een gewich van niet meer dan 100 gram 5 ets. voor elk meerder gewicht van 50 gram daarboven 2'/j ct. Recht wegens expresse-betaling van briefpostzendingen (het vaste recht)*30 cent. In gebruik zullen worden gesteld frankeerzegels van 3 en van 6 cent, postzegelboekjes inhoudende 24 fran- keerzegels van 15 ct., zoomede brief kaarten met een zegelafdruk van 10 ct. De briefkaarten voorzien met een zegel- afdruk van 12'/2 ct., worden tot nadere aankondiging opgebruikt. Na 30 Sept. 1925 worden zij aan de kantoren der posterijen tegen den prijs van 10 cent verkocht en staan zij in waarde gelijk met de briefkaarten, voorzien van een zegelafdruk van 10 cent. In verband hiermede wordt in het eigen belang van een ieder dringend aanbevolen voor het tegenwoordige niet meer briefkaarten met zegelafdruk van 12'/2 cent aan te koopen dan ten gebruike vóór 1 October a s. noodig zijn. Bij gelijktijdige aanbieding van 5 of meer aan te teekenen stukken moeten deze zijn ingeschreven op de daarvoor bestemde lijsten, welke kosteloos op de postkantoren verkrijgbaar zijn. De heeren R. Stenhuis en ir. Cramer, die als lid van de Eerste Kamer hebben bedankt, zullen in die Kamer worden opgevolgd door de heeren L. M. Hermans te Arnhem en P. Danz te Amsterdam. Aangezien de zes ministers, die tot lid van de Tweede Kamer waren benoemd verklaard, hun geloofsbrieven als zoodanig niet binnen den wettelijk gestelden termijn hebben ingeleverd, worden zij geacht, hun benoeming niet te hebben aangenomen, zoodat thans de opvolgers voor hen zullen worden aangezocht. Naar Reuter uit Peking meldt, heeft de Nederlandsche legatie aidaar aan het Chineesche departement van buitenlandsche zaken meegedeeld, dat Nederland de uitnoodiging tot deel- neming aan een conferentie over de douane—tarieven te Peking te houden, aanneemt. 10 Mei 1925 te Elshout H. Verhoeven met een mes heeft getroffen. Beklaagde ontkende en beweerde zelf met een gummistok te zijn geslagen. De mishandelde had niets misdaan. Echter beklaagde beweerde, dat Ver hoeven de zaak aan den gang gemaakt had. De mogelijkheid werd ook ge opperd, dat beklaagde zich vergist heeft in den persoon en de steek eigenlijk bedoeld was voor een Waal wijkschen jongen. De eisch van den adv.-gen. luidde bevestiging van het vonnis. Beklaagde vroeg voorwaardelijke veroordeeling, doch de president gaf te kennen dat déar niet op te rekenen valt. Uitspraak 21 September a.s. POLITIERECHTBANK. Een vaste klant. Voor de politierechtbank verscheen L. C. v. E., mandenmaker te Vlijmen, beklaagd van diefstal van een fiets lantaarn. Beklaagde is al zoo vaak voor den politierechter verschenen, dat het O. M. hem „een vasten klant" noemde. Hij is ook al eens voorwaardelijk ver oordeeld, doch door het niet nakomen der voorwaarden, wacht hem nu de tenuitvoerlegging van het vonnis. Wegens den diefstal voormeld luidde de eisch 2 maanden gevangenisstraf. En wéér beloofde beklaagde het nooit meer te zullen doen We vreezen dat de rechtbank 'm niet meer ge- looven zal. Uitspraak a.s. Maandag. Om nuchter van te worden. A. D., koopman te Kaatsheuvel, stond terecht wegens wederspannigheid. Hij verontschuldigde zich door te zeggen, dat hij dronken was geweest. „Maar dat is volstrekt geen ver ontschuldiging, aldus de politierechter wat je dronken misdoet, moet je nuchter boeten." En die boete bedraagt tien gulden. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw VAN DE WERF-Dominicus geven kennis van de geboorte van hun Dochter 35259 Lammechina (Seerdina Willemina. Raamsdonksveer, 5 Sept. 1925 De Heer en Mevrouw VAN LIEMPT Verwiel geven kennis van de geboorte van hun dochter 35260 f ieternel 2)ora. Elshout, 6 September 1925. Met genoegen geven wij kennis van de geboorte van een Zoon Marcel Gerard Theodoor arn. c. verwiel. CORNa. TH. VERWIEL- IJPELAAR. Waalwijk, 7 Sept. 1925. 35258 Voor direct gevraagd te Waalwijk Inlichtingen aan het Bureau van dit blad. 35270 35269 TE KOOP op het terrein der Tentoonstelling Kaatsheuvel en Omstreken. Leeraar Eng. M.O, 35237 KAATSHEUVEL. bij nette familie, vrije zit—slaap kamer, liefst aan Duitschen heer, die genegen fs jonge dame met Duitsch te helpen. (Geen vereischte.) Bill ij ke condities. Brieven onder letter M. M. Bureau van deze courant. 35272 KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. GERECHTSHOF. Ernstige mishandeling. In hooger beroep stond terecht J. A. v. R., werkman te Vlijmen, door de rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf ter zake dat hij op Te Nijmegen zijn Zondag, Maandag en Dinsdag de grootsche Canisius- feesten gevierd. Een groot gedeelte der stad was luisterrijk versierd. Behalve Mgr. Diepen, was het Ned. Episcopaat tegenwoordig. De grootste plechtigheid was de intocht van Mgr. Bresson, bisschop van Zürich, met de relieken van den H. Canisius.; In sta tiekaros omgeven door 4 Maltheser- ridders, reed Mgr terwijl op het sta tiekaros de relietschrijn was aange bracht. Tegenover de Universiteit sprak de Rector Magnificus, Dr. G. de Langen Wendels, de feestrede uit, en werd de stoet bij de Canisiuskerk ontbonden alhier werden de relieken in ontvangst genomen en na een predicatie van Mgr. Bresson een Tantum Ergo ge zongen. Des avonds werd in de „Vereeni- ging" een groote tooneelvoorsjelling gegeven waarbij verschillende taferee len uit het leven van den H. Canisius vertoond werden Ook werd in de zalen der R. K. Universiteit eene Ca- nisius-tentoonstelling gehouden. De belangstelling voor een en ander was zeer groot. In een collectieven, door kardi naal Mercier en de Belgische Bisschop pen onderteekenden herderlijken brief aan de geloovigen, gisteren door de katholieke pers gepubliceerd, worden verscheidene punten, welke de binnen- landsche politiek betreffen, behandeld. De bisschoppen betoogen namelijk dat (het socialisme), in België evenals in Frankrijk, Nederland, Duitschland, Italië, Rusland, Polen en Hongarije, in den grond anti-christelijk is. Geen enkel socialistisch leider waagt het zich tevens een goed kind van de Roomsche Kerk te heeten. Ook het anti-maatschappelijk oeconomisch en politiek liberalisme wordt door de bis schoppen verworpen. Zij verklaren echter het katholiek socialistisch com promis, waarop het huidige kabinet Poullet is gevestigd, niet te veroor- deelen omdat zoowel de sociaal-demo craten als de katholieken, bij de samen stelling der regeering gesproten uit de verkiezingen van 5 April, uitdrukkelijk verklaarden hunne doctrines integraal te willen behouden. In het algemeen belang mag dan ook een voorzichtig vertrouwen in het beleid der regeering niet worden geweigerd. De herderlijke brief besluit meteen opwekking tot het in het leven roepen van een grootsche christelijke en sociale organisatie, bezield met den geest van katholieke eendracht, onder het devies Vrede en Broederliefde. Naar de „Croix* aan de Pool- sche „Glos Narodu" ontleent, is de orthodoxe archimandriet van Wilna, Philip Morozow, tot het katholicisme van den Slavischen ritus overgegaan. Hij zal met de zielzorg belast worden van een der katholieken kerken van Wilna. hekwerk, torens, deuren, ramen enz. Te bevragen bij Fa. Wed. A. Aarts en Zn., 3S252 Waalwijk. 50.000 K.G. Voederbieten en 40.000 K.G. Koolrapen, staande aan het Drongelsche Veer. Ook met kleine partijen te koop en op verlangen thuis bezorgd. Te bevragen bij C. H v. d. HEUVEL te Genderen. 35261 TARSAVON Een overtuigend cijfer Overweeg welke voordeelen een Fordor U biedt en iedere aarzeling om er een te koopen zal verdwijnen. Groot gemak: Niet meer afhankelijk van andere vervoermiddelen j steeds Uw eigen wagen voor de deur, om alleen of met de Uwen in alle weers» omstandigheden uit te gaan. P r ij sZoo gerintf als voor een betrouwbare wagen mogelijk is. Vergelijk eens met andere wagens en zie dan of gij voor hetzelfde bedrag een zoo sierjijk Uiterlijk kunt krijgen. De elegante carrosserie met haar vroolijke kleuren is een lust voor de oogen. De zitplaats achter het stuur is als het ware een fauteuil. En vergeet niet, dat gij met een Fordor tevens een Service hebt, die U nooit in den steek laat' steeds geschoold personeel en alle echte Ford» onderdeelen voor U beschikbaar heeft. In het kort de Fordor is de luxe-auto voor een klein bedrag. FORDOR p SEDAN Fl. 2275— N.V» FORD MOTOR COMPANY OF HOLLAND, VAN HELMQNT5T RAAT ROTTERDAM J e HORN BIOSCOPE (WETTIG GICKPOMKUO) HAARWAS CU MIDDEL SEJJKL005 TfERZEEPPBEPABAAl VEPKRUGBMairir'LESSCttOl VAM VIRSCMILLtMCeMOOTTfc ATOCO.O MIKCL TZOCM *00». TARSAVON COMPANY - HAARLEM 1b Holland i0o meer dan 24.000 'Ford wagen* ia gebruik Dat apraeks bockd tciaa. Standaard uitvoering Vijf ballon banden, waarvan een op de reservevelg, electrische start- en lichtinstallatie;achter uitkijkspiegel; ruitenwisscher en dashboardlampje. Carrosserie kleurenkobalt blauw, donker rood, grijs of standaard zwart. De dichtstbijzijnde Official Dealer zal U gaarne alle gewenschte inlichtingen ver strekken en den wagen voor II demonstreeren zonder cenigc verplichting Uwerzijds (4-dcur) f. O. b. Rotterdam

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3