Gevonden: Afbraak GIDS VIN KJ Uil IJK Aanvang der lessen Cnrsns 1925-1926 jYledio Oct Kinderen 1 i en a TE KOOP: GEVRAAGD van de Kon. Nederl. Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch-lndië. van de Vacuum Oil Company, S. A. F. behoeft niet uniform te zijn. 3. De normale overgang van de lagere school naar de middelbare school worde na het zesde leerjaar gesteld. 4. Het is wenschelijk, dat de ver- eischten voor toelating tot het M. O. in samenwerking van L O. en M. O. worden vastgesteld. Amsterdam heeft op schitterende wijze zijn 650-jarig bestaan gevierd. Met een receptie ten raadhuize die van 12 uur tot half zes duurde werd 1.1. Zaterdag het feest ingezet. Maan dag was de groote feestdag voor de stad zelf. Er waren mooie versieringen en enorme belangstelling bij groote kinderfeesten, optocht enz. SPRANGCAPELLE. (Voorm. Sprang.) Donderdagavond komt de Chr. Gem. Zangvereeniging „Looft den Heer" alhier bijeen om haar eerste Jaarver gadering te houden, welke een feeste lijk karakter zal dragen. Bij den landbouwer A. van Vuuren werd jl. Vrijdag een kalf geboren met een hoofd, 't welk duidelijk dat van een doghond voorstelde. Begrijpelijkerwijze had 't zeer veel bekijks. WASPIK. De raad dezer gemeente zal in openbare vergadering bijeen, komen op Vrijdag 18 Sept.. 's nam. om 5 uur. Aan de orde 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding gemeente-rekening over het dienstjaar 1924 en gemeente- begrooting over het dienstjaar 1926. 3. Wijziging bouwverordening. 4. Vaststelling verordening op de staanplaats voor woonwagens. 5. Wijziging begrooting 1925. 6. Bespreking verkoop electrisch net. A.s. Woensdag 16 Sept. zal het van ouds bekende hotel „De Ploeg" door den nieuwen eigenaar, den Heer H. van Iersel-Montens in gebruik worden genomen. De verschillende hierbestaande vereenigingen, Harmonie. Tooneelvereeniging „Entre Nous", Biljartclub „Het Groene Pommeransje", R. K. Zangkoor, zullen aan de feeste lijke opening deelnemen, waarna de avond onder het genot van muziek en zang verder zal worden doorgebracht. Op Zondag 20 Sept a.s. zal de Maria-vereeniging eene algemeene ver gadering houden. Op Zaterdag 3 Oct. hoopt onze hooggeachte dorpsgenoot, de ZeerEerw. Pater Philibertus in de wereld de Heer A. Klazen, zijn zilveren kloosterfeest te vieren. Ongetwijfeld zal het den Eerw, Jubilaris niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Op het Zondag te Geertruiden- berg gehouden concours door de Harmoniën van Geertruidenberg Raams donksveer en Waspik, viel bij loting aan Waspik den 3en prijs, groot f 40, ten deel. A. s. Zondag 20 Sept. zal des namiddags om 5 uur in de R.K. Kerk den kinderzegen van den H Cornelis worden gegeven. CAPELLE. Vorige week had A. S. bij het grasmaaien het ongeluk zich dermate met de zeis te bezeeren, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was en door Dr. Kohier verleend werd. Tengevolge van den abnormalen regenval hebben verschillende wei landen in deze omgeving overlast van het overtollige water, zoodat vele boeren genoodzaakt waren hun vee naar hooger gelegen weilanden over te brengen of wel het te stallen. Indien het gunstig weder der laatste dagen aanhoudt, zal aan dezen ongewenschten toestand wel spoedig een einde komen en dan kan er van nagras nog wat terecht komen. Begunstigd door goed weder en bijgewoond door een groot aantal be langstellenden gaf de muziekvereeni- ging „Kunst na Arbeid* j.l. Zaterdag avond van 7 uur tot half tien een concert op de Nieuwevaart alhier. Het programma werd onder leiding van den heer A. Christ op voortreffe lijke wijze en tot genoegen der aan wezigen afgewerkt J.l. Maandag viel de bakkerE. G., werkzaam in de electrische brood bakkerij van den heer Sneep, van een zolder met het nootlottig gevolg dat hij een ernstige kneuzing opliep aan zijn knie Nadat hij door Dr. Kohier be handeld was werd hij per rijtuig naar zijn woonplaats, Waalwijk, vervoerd. Aan mej. A Kommers alhier is op haar verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de Chr. school te R'veer, zulks in verband met haar aanstaand huwelijk. Dezer dagen had de bakker H. V. A. het ongeluk met zijn broodwa gen te water te raken. Na veel moeite werden paard en wagen op het droge gebracht en kon hij in plaats van zijn klanten te gaan bedienen weer naar huis terug en opnieuw aan den arbeid voor het doen van zijne gewone rond rit. De materieele schade was aanzien lijk. ""GEERTRUIDENBERG. Openbare Vergadering van den Raad dezer ge meente op Vrijdag 18 September 1925 des namiddags 2 uur. Te behandelen zaken: 1. Wijziging begrooting G E.B. 1924.. 2. Voorloopige vaststelling,gemeente rekening en rekeningen G. E B. en Grondbedrijf 1924 3. Vaststelling beheersverordening Grondbedrijf. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vermindering van de rente van de leeningen aangegaan met de Spaarbank Dordrecht. 5. Aanvrage grondaankoop Gebr. Speetjens. 6 Vaste aanstelling Havenmeester. 7. Ingekomen stukken. 8. Reclames. A. v. M. had het ongeluk, bij zijn werkzaamheden op de scheepswerf bij de Gebr. Ruitenberg z'n beide wijs vingers zeer ernstig te knellen. Dr. van Berkesteijn verleende de eerste hulp. De reeks van conceerten is Zondag 1.1. schitterend gesloten. Zelden zag men in Geertruidenberg zoo'n massa toehoorders voor een concert. De prijzen vielen als volgt Fanfare „Euterpe" 's Gravemoer f 100 - Harmonie „De Eendracht" R'veer f 60.— Harmonie „Volksvlijt" Waspik f40.- De Harmonie „Apollo" uit G'berg bleef buiten mededinging. Verder heerschte er nog een gezellige drukte tot het sluitingsuur. MADE. In de maand October a. s. zal in plaats van twee, viermaal veemarkt alhier worden gehouden, en wel op de Maandagen van 5, 12, 19 en 26 October. Wij vernemen uit betrouwbare bron, dat een dezer nachten van een aangrenzend deel der z g. Rubbepolder een dijkje of kade is doorgestoken om van het overtollige water bevrijd te worden. Bij de politie werd hiervan aangifte gedaan die een streng onder zoek instelde naar de daders. Op de gehouden Bestuursverga dering der Vereeniging „Gemeente Belang" te Made is besloten dezer dagen een algemeene groote vergade ring te houden. De agenda luidt als volgt 1. Opening. 2 Rekening en verantwoording, als mede bespreking teekenschool, 3. Bespreking Handelscursus 4. Vaststelling der contributie. Ingezonden Mededeelingen. stooten, vallen en bezeeren zich her haaldelijk. Bij de zorgzame Moeder ontbreekt in huis dan ook nimmer een doos 30 60 90 ct. PURQL. 5 Aanneming nieuwe leden. 6. Rondvraag en algemeene bespre kingen. 7. Verkiezing Bestuursleden. 8 Sluiting. Het Bestuur verwacht in verband met verschillende belangrijke bespre kingen een zeer trouwe opkomst van den winkeldrijvenden en neringdoen den middenstand, ook schippers en boeren, daar aller belangen besproken zullen worden. De tentoonstelling der teekeningen met de prijsuitdeeling der teekenschool onder beheer der Vereeniging „Ge meente Belaeg", zullen dit jaar ge houden worden op Zondag 11 October 1925, op nader te bepalen plaats en uur. HAARSTEEG. De Maandagmiddag uitgeschreven vergadering van den gemeenteraad kon, aangezien slechts 2 leden, de heeren van Engelen en van der Heijden, aanwezig waren, niet doorgaan. De agenda vermeldde 1. Ingekomen stukken w.o. a. Een brief van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, waarbij hij den Raad voor de laatste maal in overweging geeft, om het raadsbesluit tot opheffing van het correspondent schap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente in te trekken, daar hij anders dit besluit ter schorsing c q. vernieti ging aan H.M. de Koningin zal voor- oragen. ,b. Verzoekschrift van F. H. van Schaik, brievengaarder alhier, om onder hands van de gemeente aan te koopen twee perceelen grond van den tuin achter het schoolgebouw te Haarsteeg, teneinde op een perceel een woonhuis met hulppost- en telefoonkantoor te doen bouwen en het andere voor tuin grond te bestemmen, Mocht de Raad hem geen twee perceelen kunnen be schikbaar stellen, dan verzoekt hij om aan hem te verkoopen een perceel in de Bernsche hoeve. c. Verzoekschrift van het R.K. Pa rochiaal Kerkbestuur te Haarsteeg, om in verband met den verkoop van den tuin de huur van het schoolhnis te Haarsteeg, ingaande 1 Januari 1926 vast te stellen op een veel lager bedrag dan f400 en tevens om haar ont heffing te verleenen van de verplichting tot bouwen, bij eventueelen verkoop van een perceel van den tuin achter de bijz. lagere school. d. Verzoekschrift van het Comité tot oprichting van een H. Hart monument, gratis in eigendom aan het R K. Paro chiaal Kerkbestuur te Haarsteeg, af te staan, een gedeelte grond, thans deel uitmakende van het perceel, sectie C. Nr. 1472, zijnde zijtuin van deonder- wijzerswoning te Haarsteeg, en tevens om als bijdrage van de gemeente in de oprichtingskosten, zooals reeds vele andere gemeenten hebben gedaan, gratiste leveren de betonnen fundeering voor dit monument, v/aarvan de kosten geraamd worden op p/m f 125 en ten slotte om vergunning te verleenen om het wapen der gemeente in het monument te doen opnemen. 2 Aanbieding van de gemeentere kening over het dienstjaar 1924 met rekening, balans, verlies- en winstre kening van het G E.B. over dat jaar 3. Aanbieding rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1924. 4. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1926. 5. Vaststelling ontwerp verordening op het beheer van het G.E.B. die ge wijzigd is overeenkomstig de nieuwe rekeningsvoorschriften. De vergadering is nu heden middag ten half drie gehouden, waarvan wij in ons volgend num mer uitvoerig verslag geven ADVERTENTIëN. ONDERTROUWD Wouter Slob en 35306 ftlida )Conimers Eijsden (L.) 12 Sept. CapelleNieuwevaart 1925 GETROUWD: 3an van Bruggen en Jeanne pulles die mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk 15 Sept. 1925 35305 f f Tot onze diepe droef- f heid overleed heden, na voorzien te zijn van de laatste H. Sacramenten der stervenden, onze innig ge liefde Moeder ANTONIA PULLES Weduwe van Petrus Hendricus van den Houdc in den ouderdom van 59 jaar. 35304 Kinderen v. d. HOUDT. Waalwijk, 12 Sept. 1925. Fuibert Koenen Catharlna Sprangers hopen 21 Sept. hun Gouden Echtvereeniging te vierer. Steller dezer wenscht dat deze dag niet onopgemerkt S zal voorbij gaan 35303 gj Kaatsheuvel, Sept. 1925. EEN 35300 Duivenwcdvlucht, N. 1-22-14389. Te bekomen Bureau van dit Blad, tegen kosten advertentie. DE GEHEELE Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot- oudeVs Huibert Koenen Lzn. en Catharlna Sprangers den 21sten September a. s, hunne vijftig jarige Echtvereeniging te herden ken. 35302 Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. e Kaatsheuvel Septemb. 6 (Lage Zandschel), 1925. van de als35299 planken, ribben, ramen, deuren closets, band- waschbakken tegels bui zen, hekken, en torens. Ongeveer 2000 stuks prima spoorbiels Te bevragen op het terrein. DE zal binnenkqrt verschijnen. Zij die daarin nog EENE ADVERTENTIE wenschen geplaatst, wat gezien 't feit dat deze op alle leestafels in de om geving en 't geheele land komt, zeker eene prachtige reclame is, kunnen zich wenden tot 35296 Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. DANS-INSTITUUT M. F. LIGTERINGE Verwerstraat 23, 's-pOSCH. Telefoon 704. Ook voor buiten 's-Bosch te ontbieden. Dagelijks gelegenheid tot het geven van privé-lessen. 35293 door groote Stoomschoeniabriek in de Langstraat Geheel zelfstandig als leider der fabriek kunnende optreden. Loon nader overeen te komen. 35294 Opgave van vroegere en tegenwoordige betrekking gewenscht. Brieven franco onder No. der advertentie Bureau v d.Blad. 35298 9%t 9%s> s%® Bedrijfsleider. Mm is SHELL-BEHZIHE Olie is GMBOüb Verkrijgbaar bij N.V. „Waveem", Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3