OE ECHO VAN HET ZUIOEN TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 15 September 1925. Naar wij vernemen zal onze prachtige nieuwe kerk begin October in gebruik worden genomen. De afwerking van binnen nadert haar einde, de sacristie enz. zijn ge heel gereed, nieuwe banken worden geplaatst en met het schitterend altaar is men druk bezig. De marmeren tombe is daargesteld en ook de kost bare bronzenbeeldengroep met kruis is reeds geplaatst, het ciborium is echter nog niet aangekomen. Het geheel is buitengewoon van opvatting en afwerking en draagt in elk opzicht een verzorgd, kostbaar en voornaam cachet. Naar wij vernemen is het Hoofd bestuur van de diocesane Midden- standsvereeniging in ons bisdom voor nemens, pogingen aan te wenden tot heroprichting eener katholieke Midden standsorganisatie voor Groot-Waalwijk. Om te eerder en te zekerder tot dat doel te komen, heeft het Hoofdbestuur voornoemd zich gewend tot Z. D. H. Mgr. A. Diepen met het verzoek, aan Kapelaan Martens te willen opdragen, deze pogingen van het Hoofdbestuur naar best vermogen te steunen. Op dit verzoek mocht het Hoofd bestuur tot zijn voldoening bericht ontvangen, dat Z. D. H. de gevraagde opdracht aan Kapelaan Martens heeft verstrekt en daarbij de hoop heeft uitgesproken, dat de R.K. Middenstand van Waalwijk opnieuw aan het ver. eenigingsleven overeenkomstig de R.K. beginselen zal gaan deelnemen. Op Zaterdagmiddag 19 September zal de Bijzondere Vrijwillige Land storm ten half vier achter het raadhuis zijn laatste schietoefening houden in dit seizoen. Dit is dan tevens een vooroefening voor den onderlingen prijsschietwedstrijd, die op 26 Sept. zal gehouden worden. Aan de 31ste Nationale Bede vaart naar Lourdes, welke gister in drie extra treinen is vertrokken, nemen uit deze gemeente ruim 20 pelgrims deel. De afdeeling Tilburg-Waalwijk van den Europeeschen Werkmeesters bond heeft Zaterdag ten half vier hare maandelijksche vergadering ge houden in Hotel Verwiel alhier. Alle leden waren tegenwoordig en daaren boven een 11-tal gasten. Tvladat door den heer Stürken eene interessante en leerrijke voordracht over stanzerij gehouden was, gaf een der collega's een terugblik over de Internationale Tentoonstelling. Ook deze interessante verhandeling vond groote belangstelling. De Voorzitter bracht een hartelijk woord van dank en sloot om 7 uur de vergadering. Van de drie bekende vereeni- gingende Federatie van Handels- en Kantoorbedienden, de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden en de Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen, zal de laatstge noemde er toe overgaan ook te Waalwijk practijkexamens voor Boek houden, Fransch, Duitsch en Engelsch af te nemen Voor de talrijke candidaten voor deze examens uit Waalwijk en omgeving beteekent dit, vooral ook omdat de examens in de avonduren worden gehouden een groote verbetering. -- Onze gemeente lijdt wederom een gevoelig verlies door het vertrek van den heer Jan Groenen, schoen fabrikant en lid van den gemeente raad. De heer Jan Groenen is geboren Waalwijker, maar vertrok op jeugdigen leeftijd naar Besoijen, voor welke plaats hij in tal van functies zeer veel heeft gedaan. Opvolger van zijnen vader, den bekenden schoenfabrikant, den heer Jos. Groenen, heeft bij de tradities van een der eerste firma's voortgezet, met de fabricage van prima heerenschoenen, met als speciali teit de bekende rijlaarzen. Voor het openbare leven zijner gemeente heeft hij met alle kracht gedurende 20 jaar als lid van den gemeenteraad en als wethouder 3 jaar gearbeid. Geen wonder dan ook dat hij bij de vereeniging van gemeenten als een der eersten tot lid van den gemeente raad van Groot-Waalwijk werd ge kozen. Dat hij ook deze taak op bijzonder serieuze wijze opvatte en de goede zaak der nieuwe uitgebreide gemeente met z'n kalm en bezonken oordeel, z'n aangename manier van zeggen en handelen tegenover alles en iedereen ten zeerste diende, behoeft nauwelijks gezegd Hij was ook lid der commissie voor gas, electriciteit en waterbedrijven. Daarenboven is de heer Groenen een buitengewoon aan genaam man in den omgang, heeft hij ook in 't vereenigingsleven een uitstekende plaats ingenomen, zoodat hij ook op dit terrein zeer noode zal worden gemist. Hij was langen tijd lid van het Hoofdbestuur van den Bond van Schoenfabrikanten en Voorzitter en lid van tal van vereenigingen op maatschappelijk en ontspannings-ter-1 in, o.m. van de Katholieke Kies vereeniging, van het R. Kath. Zangkoor in de parochie van O L. Vrouw, de Liedertafel, Biljartclub «Hotel Verwiel", enz. enz. Om al deze redenen is het heengaan van den heer Jan Groenen voor onze plaats en onze gemeenschap een gevoelig verlies en hopen wij hem, waar hij. zij het in andere functie aan de aloude fabriek verbonden blijft, nog heel dikwijls in Waalwijk terug te zien. Wij brengen hem gaarne dank voor alles wat hij deed voor onze plaats en hare industrie en wenschen hem en zijne geachte familie alle goeds in zijne nieuwe woonplaats Antwerpen. Op de Maandag gehouden najaars keuring van springstieren werden, zoo als gewoonlijk, slechts weinig beesten ter keuring aangeboden. Goedgekeurd werden de stieren van P. Huijsmans, Capelle, A. Boezer, Capelle, J. Haverhals, Sprang, P. de de Bruijn, Vrijhoeve-Capelle. G. Heij- mans, Vrijhoeve-Capelle, C. A. Rijken, Capelle, W. de Wit, Drunen, A. Leijtens, Waalwijk. Afgekeurd werden de stieren van Adr. van Delft, Drunen, A. Groenen weg, Waspik. Het aantal werkeloozen bij het Correspondentschap Waalwijk van de Internationale Arbeidsbemiddeling in geschreven bedraagt thans 101. Onder dit getal bevinden zich onge veer 50 personen die twee of drie dagen in de week werken. J.l. Zaterdag 12 September werd ter gelegenheid van de feestelijke her denking van het bestaan der transport colonne van de afd. Gorinchem van het Ned. Roode Kruis een wedstrijd gehouden tusschen de colonnes van Culemborg, Leerdam, Waalwijk en Schiedam. De plaatselijke transportcolonne van Waalwijk, kwam daarbij uit met 2 ploegen, eene onder leiding van den ploegcommandant den heer A Princen, en een onder die van den heer Th. van Dongen, voorzitter van «Eerste hulp bij Ongelukken", tevens lid van gemelde plaatselijke colonnede overige colonnes kwamen ieder met een ploeg uit. Er waren beschikbaar gesteld 3 prijzen en een leidersprijs, welke was uitgeloofd door het Hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis. De Waalwijksche ploegen wisten respectievelijk beslag te leggen op den tweeden en eersten prijs, waardoor temet de leidersprijs van het Hoofd bestuur in de wacht werd gesleept. Bij de uitreiking der prijzen door Z.Exc. generaal Colette, vertegenwoor diger van Z K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, die door eene vergade ring elders niet kon tegenwoordig zijn. werd de wensch uitgesproken, dat Waalwijk zich op volgende wedstrij den even flink zou houden, voor welke woorden de oudste leider dank zegde. Tusschen de wedstrijden en de prijsuitdeeling hield de colonne van Gorinchem nog eene schitterende de monstratie in het verplegen, het aan boord brengen en het vervoer te water van een gewonde, waaraan een gezel lige boottocht was verbonden. Na de prijsuitdeeling werd op het tooneel van de Kolfbaan een sublieme èén-acter gegeven, een spel van liefde en leed uit het krijgsmansleven, welke niet naliet een diepen indruk te maken. Tenslotte een compliment aan de afd. Gorinchem voor de aangename, joviale en gulle ontvangst aan de me dedingers bereid en aan de uitstekende verstandhouding tusschen de Roode- Kruis-Ieden onderling. Alvorens deze berichtgeving te be sluiten, zou het eene nalatigheid zijn, indien in verband met bovenstaande niet met nadruk erop werd gewezen, dat de eer der overwinning voor een aanzienlijk gedeelte terugvalt op den arts-leider van de afd. Waalwijk v h. Ned. Roode Kruis, den Weled. Zeergel. heer Dr. Langemeijer, aan wiens on vermoeide en onbaatzuchtige voor lichting en leiding, zoowel aan de vereeniging „Eerste hulp bij Ongeluk ken" als aan de plaatselijke transport colonne v.h. Roode Kruis, deze laatste haar geboekt succes mag danken. Een woord van lof aan het Bestuur der plaatselijke afdeeling. welke voor hare leden, die aan den wedstrijd deelnamen, twee luxe auto's beschik baar stelde is hier zeker op zijn plaats. Wij mogen er nog wel eens op aan dringen dat meerderen zich opgeven als lid. Vooral in onze plaats met z'n vele fabrieken is het toch zoo dubbel raadzaam dat er een of meer onder het personeel zijn die cursussen in eerste hulp bij ongelukken hebben gevolgd en daaraan ontbreekt het nog maar al te veel. Ook voor de patroons valt hier nog wat te doen. Hun mede werking is ten deze zeer gewenscht en gewettigd. Gisterenavond ten half negen hield Waalwijk's Gemengde Zangver- eeniging in de achterzaal van het Hotel Verwiel eene algemeene ver gadering, die vrij druk was bezocht. Na opening door den Voorzitter, den heer N. van Loon, werd door den Secretaris Penningmeester, den heer Van Nuenen, jaarverslag uitge bracht en rekening en verantwoording gedaan. Uit het jaarverslag bleek dat het edental in deTaats^jarër^teed^s toegenomen en nu reeds 89 bedraagt. Het Bestuur, dat volgens art. 12 van het reglement in z'njgeheel moest aftreden, werd met groote meerderheid herkozen en is nu samengesteld als volgt N. van Loon, Voorzitter, VanNuenen, Secretaris penningm., Mej. A. Gragt- mans, Bibliothecaresse. H. Hoffmans, A. van Bladel en J. Langermans, Commissarissen. Na eenige discussie werd de keuze van het dit seizoen uit te voeren werk aan het bestuur overgelaten Men is thans druk bezig om een groot gedeelte van den weg tusschen Sprang en Waalwijk tot een bitumenweg te maken. Naar wij vernemen zal ook in den Baardwijkschen Overlaat een derge- lijken weg worden aangelegd. Naar ons het Bureau voor Militaire Zaken mededeelt, moeten van de 63 lotelingen. welke in Aug. j.l. aan de loting voor de Nationale Militie hebben deelgenomen, dienen zij die de nummers van 1 tot en met 43 hebben getrokken. De nos. 3, 9, 12, 16. 17, 18,19,20, 21, 24, 25, 27 en 29 zijn door broeder- dienst vrijgesteld. Op Maandag 5 October zullen de navolgende dienstplichtigen worden ingelijfd A. J. M. van Iersel voor het Reg. Wielrijders te Breda. I- B. C. Leenheers voor het Reg. jagers te Utrecht. C I-de Peffer voor het 17e Regiment Infanterie te Venlo. G. F. A. Schohaus voorde 3eComp. Hospitaal soldaten (ziekendragers) te Breda. Maandagavond hield de biljart club Hotel Verwiel een buitengewoon druk bezochte vergadering. Besloten werd den wereldkampioen van België, den heer Moons te Ant werpen, uit te noodigen om op Zaterdag 3 October te komen spelen. Eenige bekende Bredasche en Til- burgsche spelers, alsook de heer Vink, zullen worden uitgenoodigd om dien avond tegen den heer Moons te komen spelen. De scheidende voorzitter, de heer J. Groenen, werd bij acclamatie tot Eere-Voorzitter benoemd. In welgekozen woorden feliciteerde de heer P. Verwiel den heer Groenen met deze onderscheiding waarin op ondubbelzinnige wijze is te zien hoe zeer men weet te waardeeren alles wat hij vanaf het begin der oprichting voor de vereeniging heeft gedaan. Namens alle leden sprak de heer Verwiel den wensch uit, dat de heer Groenen nog menigmaal partij zal komen geven Als een stoffelijk aandenken bood de heer Verwiel hem namens de ver eeniging een biljartqueu aan De heer Groenen dankte den heer P. Verwiel voor de woorden tot hem gesproken en gaf de verzekering dat hij steeds de aangenaamste herinne ringen aan de biljartclub Holel Verwiel zal blijven bewaren. Hij dankte de leden voor de eer hem bewezen door het Eere-Voor- zitterschap aan te bieden en sprak den wensch uit dat de vereeniging tot in lengte van dagen mag groeien en bloeien. -— De collectie Timtur, die te zien was op de internationale tentoonstel ling te Waalwijk, en die schoenwerk bevat uit alle deelen der wereld, is korten tijd geëxposeerd bij de firma P. J Meddens Co in de Kalverstraat te Amsterdam. Er zijn schoenen zooals er gedragen worden in Marokko. Japan, China, Syrië, Egypte, Perzië, Voor- en Achter-Indië, Mexico, Brazilië, Groen land, Haiti enz. N. R. Ct. HERPT. Op de Maandagmiddag te Heusden gehouden stierenkeuring werd de stier van Jac. Buijs Adr.zn. goed gekeurd, van Adr. v. Bokhoven en Jac. de Wilt afgekeurd en van Chr. v. Herpt uitgesteld. In hare Zondagmorgen gehouden ledenvergadering benoemde de har monle „de Eendracht" tot lid van hare commissie van toezicht den heer P. de Man inplaats van den heer Ceelen, die vertrokken is. DRUNEN. Op 19 Sept. e.k. vertrekt onze dorpsgenoote Soeur Marie Fran- ?oise (Mejuffrouw Maria Boom) Reli- gieuse Ursuline van de Romeinsche Unie, naarde Missie in Ned. Oost-Indië. De werkeloosheid in de schoenen industrie neemt dagelijks toe. Verschillende fabrieken werken slechts met een gedeelte van hun gewone arbeidskrachten, terwijl enkele dagen per week in het geheel niet wordt gewerkt. Wijl in onze gemeente hoofdzakelijk luxe werk wordt vervaardigd, is er dit jaar weinig oplevering meer te verwachten. De heer A. Hooijmaaijer, welke pas geleden het feit herdacht, dat hij gedurende 25 jaren aan de Trammaat schappij was verbonden, werd door de Drunensche Zwemvereeniging, waarvan hij het Voorzitterschap waarneemt, op waardige wijze gehuldigd. VLIJMEN. Zaterdagmorgen sloeg het paard van M. de Vaan op hol. Met 'n vliegende vaart rende het dier door het dorp maar het veroorzaakte toch geen ongelukken. Toen Zaterdagmiddag Adr. van Baardwijk met zijn paard en kar terug keerde van de Markt te 's Bosch, ge- raakte tegenover het tramstation van M. de Laat het paardentuig defect. De I kar viel naar beneden zoodat van Baardwijk en de vrouw van Jac. van Kuijs tusschen het paard en de kar terecht kwamen. Het paard schrok en sloeg op hol. De kar slingerde tegen een electrischen paal, tengevolge, I waarvan de aansluiting van Adr. Kools j werd afgebroken. De beide op de kar zittende per- soneh kwamen met den schrik vrij. DRONGELEN. Heden is alhier ge- vonden een damesportemonnaie inhou dende geld en een fietsplaatje. Inlichtingen zijn te bekomen op de Secretarie te Genderen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 15 Sept. 1925. Sedert enkele dagen heerscht hier de z.g. bof of dikoor. Het aantal patiëntjes is zeer groot, doch over 't algemeen heeft de ziekte geen pijnlijk verloop en zijn de kinderen ze spoedig weer kwijt. Voor de deelnemers aan de bede vaart naar Bokhoven is de gelegenheid opengesteld zulks te doen per autobus, wat werkelijk een lumineus idee is en waarvan gretig zal worden gebruik gemaakt. Op de Maandagmiddag te Heusden gehouden stierenkeuring werden van de 26 aangevoerde stieren 11 goed gekeurd en 15 afgekeurd of uitgesteld. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 15 Sept. 1925. Alleen van de leden der Hoenderclub „Kaatsheuvel" werden Zaterdag jl. door Dr. 't Hoen uit Utrecht bijna 900 kippen ingeent tegen diphtherie en pokken. De pluimvee liefhebbers van Kaatsheuvel hebben goed begrepen welk groot belang het is in den winter gevrijwaard te zijn tegen de gevreesde kippenziekte die telken jare zoo groot nadeel aan den hoenderstapel toebrengen. Maandag 21 Sept. herdenkt het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" den dag dat het 50 jaren bestaat, In intiemen kring zal Dinsdag 22 Sept. het feest gevierd worden door Bestuur I en werkende leden. Zaterdag 26 Sept. zal de olficieele feestviering geschieden met het houden eener receptie, waarna de Kon. Harm.' „Apollo" hare zuster- I vereeniging een concert zal aanbieden i De groote festiviteiten zullen in combinatie met de Kon, Harm. „Apollo" in 1926 gehouden worden door het geven van een festival e. a. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Met weemoed lees ik den laatsten tijd de gemeenteraadsverslagen van ons landelijk dorp Drunen. Evenals op vele plaatsen is de gemoedelijkheid uit onze raadszaal geheel verbannen. Het lijkt wel dat 'n infectiebacil der dwarszitterij uit het nabijgelegen Haar steeg naar Drunen is overgekomen en 'n gedeelte van onze raadsleden heeft aangetast. Ook wij bezitten op het oogenblik raadsleden, wien het niet op de eerste plaats schijnt te doen te zijn de belangen onzer gemeente te behartigen. Hun handelen doet ten minste geheel wat anders denken. Het voortdurend elkaar in de wielen rijden, het narren, het fitten op het beleid van B. en het verdacht maken van personen, geeft veel gemeentenaren aanleiding te denken, dat zij een zeer eigenaardige opvatting hebben van het vervullen van hun raadszetel. In de laatste vergadering is het er weer zeer eigenaardig naar toegegaan. Het ging over het wijzigen van 't regie ment van orde. Dat B. en W. niet lang eerder met dit voorstel gekomen zijn, verwondert me zeer. Immers, vergade ring op vergadering de taal te moeten aanhooren die ons gemeenteraadslid W. v. d. Wiel uitkraamt, eischt 'n on uitputtelijk geduld. Dikwijls heeft onze voorzitter getracht op gemoedelijke wijze, met zachte vermaningen, bedoeld raadslid op het rechte spoor te brengen. Het telkens mislukken van die goed bedoelde pogingen heeft hem echter doen besluiten, de schroeven wat vaster aan te draaien, leder weldenkend mensch juicht dit van harte toe, immers raadsleden, die zoo optreden, moet het spreken haast onmogelijk gemaakt worden. Nu het voorstel tot wijziging kwam, had vooral „de voorman van ons weerspannig stel" zich tot de tanden gewapend om dat ontwerp, wat „zijn maar raak praten" wat aan banden zou leggen, onaanneembaar te ver klaren. W. v. d. Wiel, de spreekbuis van de drie, was de eerste, die zijn groote woorden uitblies over de groote machtstoeëigenlng van den Burgemees ter. Geheel zijn betoog was 'n aaneen schakeling van blunders en domheden, waaruit bleek, dat hij de allernood zakelijkste kennis, die ieder gemeente raadslid dient te hebben, volkomen mist. Gelukkig, dat we 'n pientere burge meester hebben, die hem telkens met rake antwoorden op zijn onkunde wees en hem tenslotte aanraadde, voor hij weer eens zooveel onzin bij elkaar wenschte te kramen, eens grondig de gemeentewet te bestudeeren. Daar zijn vrije uren hem daartoe den tijd niet laten, zou ik hem aanraden 'n flinke courant te lezen. Daarin zal hij heel vaak reglementen van orde (die hij volgens eigen zeggen niet kent) kunnen lezen in verslagen van andere gemeen ten. Dan zal hem ook duidelijk worden de beteekenis der woorden „aansporen tot revolutionaire daden". Ook het afschaffen der rondvraag vond hij treurig. Waarom? Om de doodeenvoudige reden, dat de rond vraag door hem en de zijnen gebruikt werd als 'n propagandamiddel. De rondvraag bracht hen 'n aangename gelegenheid heel Drunen te bewijzen, dat zij de mannen waren, die B. en W. op tekortkomingen durfden wijzen; dat zij het waren, die de zaken op knapten. Er kon geen steen in de straat verkeerd liggen, geen kuiltje in de wegen zijn of zij kwamen er mee bij de rondvraag. Daarmee moet ge geen propaganda maken, mijnheer v. d. Wiel. Dat moet ge doen door gezonde voorstellen op 'n verstandige wijze verdedigd en ver klaard. Ik herinner me niet, dat er van uw kant reeds iets gezonds ter tafel is gebracht. Weet ge wel, dat ge met uw laatste betoog ook weer propaganda hebt ge maakt, n.l. 'n propaganda tegen U zelf? Geheel Drunen ziet weer opnieuw in, dat ge met al uw groote holle woorden in den raad evenmin iets bereikt als in de vakbeweging. Ben je bang dat er nog 'n ander artikel aan zal worden toegevoegd, n.l. dat raadsleden slechts te luisteren hebben naar wat B. en W. zeggen? Zoover zal het wel niet komen. Alleen zou ik U aanraden dat artikel (al wordt het geen wet) voortdurend toe te pas sen daar kunt ge ontegenzeggelijk nog veel van leeren. Bij den heer Muskens kon de wijzi ging ook maar geen genade- vinden. Om den draad van zijn betoog niet kwijt te raken, had hij het 't verstandigst gevonden zijn grieven op papier te (laten??) zetten. Ook deze debater was niet erg ge lukkig in zijn aangevoerde bezwaren, getuige den raad dien de burgemeester hem gaf om voortaan beter te luisteren naar voorafgaande besprekingen, om zoodoende onnoodige herhaling en rekking der besprekingen te voorkomen. Hij vond art. 14 belachelijk. In de vele jaren, dat hij in den raad zit. waren dergelijke bepalingen niet noodig gebleken. Hierop zou ik hem willen antwoorden, dat er ook gedurende die jaren niet zooveel in den raad geklierd is als op 't oogenblik voortdurend gebeurtdat zoolang hij in den raad zit, het nog nooit zoozeer er op is aangelegd om de zaken af te breken inplaats van op te bouwen dat in zijn zittingsperiode nooit zoo'n onaan- genamen toon in de raadszaal heeft weerklonken als thans schering en inslag is. Of de heer Muskens hieraan ook schuld heeft, moet hij zelf maar verantwoorden. De heer v. Drunen, de wijste van de drie, bleef wijselijk achter de schermen. Hij vond de wijziging na tuurlijk ook niet noodig. Uit medelijden voor z'n geslagen voorman meende hij 't toch nog even voor hem te moeten opnemen door te zeggen, dat v d. Wiel toch wel eens de waarheid had gezegd, al werd hij niet altijd ge loofd Zeer terecht merkte de voorzitter hem op, dat wat hij waarheid noemde, nog niet altijd de meening van de meerderheid van den raad is Einde van de geschiedenis was, dat verreweg de meeste leden vóór het ontwerp stemden. Niet omdat zij het zoo bewonderden, heelemaal niet, maar omdat zij het in het belang van den goeden gang van zaken noodzakelijk vonden, dat er iets gebeuren moest, om de onaangename tafreelen, die zich tegenwoordig in onze raadszaal af spelen, niet te doen herhalen. Het ontwerp kon ook gerust worden aangenomen, zooals zeer terecht een paar leden opmerkten, omdat het voor raadsleden, die op 'n correcte wijze hun meeningen en verlangens kenbaar maken, geen ongewenschte gevolgen kan hebben. Raadsleden, die het wel meent met Drunen, ga gerust voort met vrij uw meening te uiten, maar doe het op gentlemanlike wijze. Dan zal het ge wijzigde reglement van orde U niet den minsten hinder brengen, maar kan het alleen strekken tot bevordering van den goeden geest in uwe raads vergaderingen. EEN ABONNÉ. Drunen, 14.9.'25. Dussen, Sept. '25. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s.v.p. een plaatsje in Uw veelgelezen blad, waarvoor ik U bij voorbaat dank zeg. Maandag 7 September werd hier in Hotel Heessels aanbesteed bij inschrij ving het bieten scheepen en ophoopen op de loswallen van Dussen, Meeuwen en Drongelen. Bij het bekend maken hiervan werden ze mij in het publiek gegund door een der heeren van de Coöperatieve Suikerfabriek Zeven bergen, waarop Joh. Schilders en diens zoons hiertegen protesteerden en zeiden dat het niet eerlijk was gegaan en waarop, daar hij werd gewaarschuwd door den Hotelhouder niet zoo te razen en te tieren in zijn

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5