Notaris A. Schaap Notaris A. Schaap ünrtierwooohois Verhoop Autobus Ford-Aotobus. f 1550.- publiek ver koop en: Deurwaarder Gerris publiek ver koop en lokaal, een vechtpartij volgde daar hij dezen een duw gaf. De gunning werd weer ingetrokken en opnieuw werd aanbesteed, waarop ze een ander werden gegund, zonder dat ik zelfs wist dat ze opnieuw waren aanbesteed. Ik wilde hier tegenover deze heeren geen ruzie maken, maar is dat dan soms eerlijk Ik vind het wel treurig dat zulke heeren zich nog laten beïnvloeden door zoo een persoon, die onder razen en tieren deze heeren wilde dwingen den uitslag der inschrijving bekend te maken. Dit moge echter dunkt mij wel eens j onder de oogen van het publiek ge bracht worden. Hebben deze heeren dan niet het recht te gunnen wie ze willen Er was toch nog niet bijge zegd de laagste inschrijver zijn ze gegund. Ware het zoo geweest dan had deze persoon misschien recht van spreken gehad, doch nu, nu wist hij niet eens of ik de hoogste of wel de laagste inschrijver was, en had hij niets te zeggen dunkt mij Zoo het nu is gegaan, is het toch zeker ook een wantoestand te noemen en voor0ers de Runde 8,*u' d*uif i1,28'7" mij een schadepost. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, G. van OLST. RECHTSZAKEN. Diefstal G. V., werkman te Sprang, had naar het heette kuikens van een buurman in zijn kippenhok opgesloten. Beklaagde ontkende. De behandeling der zaak werd uit gesteld om den opperwachtmeester der Marechaussee als getuige nader te hooren. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 16 Sept. 8 uur. Repetitie Waalwijks Symphonie Orkest. Donderdag 17 Sept 8 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak Gemengd koor. Zaterdag 19 Sept. Repetitie lieder tafel „Oefening en Vermaak". 9 uur Mannenkoor. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. DUIVENSPORT. Sociale aangelegenheden. Waartoe is het noodig, dat men zich vetreenigt? (Ingezonden). Als we zoo hel gedoe der inensehen gadeslaan en letten op den toestand van dezen en genen en zooveel anderen, merken we terstond, hoe groot de tegen stellingen zijn, die er heerschen en we zien als twee uitersten ongelooflijke rijkdom en bittere armoede, overdaad bij den eenen, nijpend tekort bij den ander. Wanneer we dan verder daar over nadenken, moeten we erkennen neen, dat kan zoo de bedoeling niet ge weest zijn van God, die de aarde be stemde, om aan iederen inensch zijn noodzakelijk levensonderhoud te ver schaffen. Maar hoe is die toestand zoo geko men Door 's menschen vrijgelaten onbe teugelde zelfzucht, die in den strijd om het. bestaan, bij het verwerven der nood zakelijke stoffelijke goederen niets ont ziet en aan niets anders denkt, dan aan zichzelf en alles naar zich toehaalt, on verschillig, of eens anders rechten daar door worden geschonden. Het is de macht van den sterkste, die hier tot uiting komt. Maar behalve degenen, die in uiter sten nood verkeeren, zijn er nog meer, die van die zelfzucht te lijden hebben, ja, als het er op aankomt, iedereen on dergaat bij tijd en wijle den noodlotti- gen invloed ervan, want haast iedereen, van welken stand hij ook is, als hij de ans heeft zijn overmacht te doen gel den, doet het. In plaats van elkaar te helpen in den strijd om het bestaan, werkt men Alkander tegen, men werkt tegen elkander en niet naast en met el kander. Ik zeg: in plaats van elkaar te hel pen. Want waartoe leeft en moet de mensch met anderen in een maatschap pij samenleven? Omdat hij zichzelf niet voldoende is en hulp van anderen be hoeft. Door den dienst aan zijn mede- mensch krijgt hij recht op een dienst en hulp van dezen en zoo moet het le ven een aaneenschakeling zijn van we- derzijdsch dienstbetoon. Wat kan het leven gemakkelijker en ook aangenamer maken, dan het aan anderen diensten bewijzen en diensten-weerom ontvangen en wat zou het leven op liooger peil worden gebracht, als men zich daarbij liet leiden door de Christelijke Begin selen. Maar dat is grootendeels uit den tijd, de mensch denkt niet meer aan anderen, maar alleen aaji zichzelf en daarbij ontziet hij niemand en niets. Zoo wordt liet onrecht gepleegd en het leven voor veel menschen heel moeilijk gemaakt. Zou daar nu niets aan te doen zijn, zou er geen middel uit te denken zijn, om de menschen weer terug te brengen tot een zoodanig wederzijdsch dienst betoon, dat ieders rechten worden ge ëerbiedigd en paal en perk gesteld aan die teugellooze zelfzucht? Zeker wel, en op de eerste plaats komt daarvoor in aanmerkingde menschen in te prenten, wat de Christelijke le vensbeschouwing lien voorschrijft om trent rechtvaardigheid en naastenlief de; dat een ander ook rechten heeft, die men niet mag schendendat wij ons indenken moeten in eens anders plaats, om onze daden goed te kunnen beoor- deelen en te zien, of ze aan de wet van liefde, die alle menschen met elkaar verbinden moet, beantwoorden. Wijl er echter veel menschen zijn, die meenen, met Gods wetten in het eco- i voorschriften niet volstaan worden en is het noodig, dat het burgerlijk gezag ingrijpt en wetten uitvaardigt, die on der bedreiging van straffen, de onder danen dwingen zich van onbillijkheden te onthouden. Maar ook dit is nog niet voldoende, getuige de tegenwoordige toestand in de maatschappij. En geen wonderHoe talrijk toch en hoe groot zijn de mazen der wet, waar men door kan, en hoe uitgestrekt is het terrein, dat deze wet ten nog ongemoeid laten. Wil er dus verbetering komen, dan moet er nog iets anders op gevonden worden en dat is: wij moeten er naar streven, weer een zelfden toestand te scheppen, die oorzaak moet geweest zijn van het vor men van de maatschappij, om zoo den mensch te dwingen met zijn medemen- schen rekening te houden. Hoe toch moest de mensch er toe komen samen te gaan wonen en een staat, een maatschappij te vormen? Door de behoefte die hij had aan we- derzijdsche hulp, omdat hij een ander noodig had en niemand voor zich alleen in al zijn behoeften kon voorzien. Deze wederzijdsche behoefte aan hulp bracht de menschen tot elkander en maakte lien van weerskanten dienstvaardig en er ontstond een innige samenwerking bij het behartigen der stoffelijke be langen. Maar die wederzijdsche behoefte be staat niet meer in de hedendaagsehe maatschappij. Dit laatste moet echter goed verstaan worden. De behoeften aan wederzijd sche hulp is in de tegenwoordige gecom pliceerde samenleving grooter dan in de primitieve, oorspronkelijke, maar die behoefte laat zich niet gelijkelijk ge voelen, omdat de overmachtige met weinig moeite de bevrediging van zijn behoeften kan verkrijgen en het ook doet, maar dikwijls zonder te letten op de behoeften van de zwakkeren en met vertreding der Christelijke beginselen .■an naastenliefde en rechtvaardigheid, zoodat in al de behoeften van dien ster keren overvloedig en meer dan dat wordt voorzien, terwijl de zwakkeren dikwijls niet meer dan het dringend noodige ontvangen, om enkele van hun behoeften t.w. de noodzakelijke levens- behoeften te nauwernood te bevredigen. Derhalve, de mogelijkheid om zijn be hoeften te bevredigen is niet meer ge lijk en daardoor is er ook geen gelijke dienstvaardigheid, is er geen eigenlijk gezegde samenwerking meer bij het be hartigen der stoffelijke belangen. Ongebreidelde zelfzucht is er, die er heerscht, overmacht, en veroorzaakt de kwalen, waaraan onze tijd lijdt op economisch gebied. Als die overmacht aan den eenen kant verdwijnt, zal terstond die zelf zucht beteugeld worden. Want wat is het gevolg, als men elkaar even hard noodig heeft en elkanders hulp niet missen kan? Dat men met eikaars rede lijke eischen rekening houdt. De mensch is zoo gauw klaar, om over anderen te heerschen en te gebieden, als hij van diens minderheid overtuigd is, maar voelt men dat de ander ook wat te zeg gen heeft, dat men niet buiten hem kan, dan bindt.men wel in en dikwijls al heel gauw en men wordt gedwongen wel de gelijk rekening te houden met de rede lijke eischen van een ander. Er moet dus weer een toestand ko men, dat de een niet willekeurig over een ander kan beschikken, dat niemand kan zeggen of denken: ik heb anderen niet noodig. of zoover als ik ze noodig heb, kan ik ze dwingen door mijn in vloed, overmacht of geld, want dat juist maakt den mensch ongevoelig, hard en zelfzuchtig met al de gevolgen er van. De toestand van overmacht aan den eenen kant en totale afhankelijkheid aan den ander, moet derhalve plaats maken voor een gelijke hulpbehoevend heid aan weerskanten, opdat er weer een gelijke dienstvaardigheid ontstaan kan. De zwakkeren moeten sterker ge maakt worden, opdat de oucrmacht, niet de macht, van den ander van zelf verdwijne en dit kan niet beter geschie den, dan door aaneensluiting onder el kander, waardoor men ook een macht wordt, waarmee men rekening moet houden, graag of niet. Het vereenigingsleven is derhalve een afdoend middel om weer een samen werking tusschen de verschillende dee- len der maatschappij te bewerken en wel een samenwerking, waarbij ieders rechten eerbiedigd worden, waar niet geldt de macht van den sterkste, en waar de zelfzucht zal beteugeld zijn. M. BINNENLAND. De Staatsbegi'ooting 1926. In de nota betreffende den toestand van 's lands financiën Jezen wij, dat 't aanvankelijk op 6.8 mill, geraamd te kort over den gewonen dienst van 1925 door vermeerdering van uitgaven ge stegen is tot 19£ millioen. De raming der middelen is echter over de eerste zeven maanden met rond 18 millioen gestegen. Bovendien heb ben de nieuw genomen maatregelen voor 1925 12 k 13 millioen opgebracht. Op grond dezer gegevens mag worden verwacht dat de rekening over 1925 in geen geval een tekort zal aanwijzen. De staatsbegrooting voor 1926 ver- nomisch leven geen rekeniir.g te moeten meldt aan uitgaven totaal 644.441.000, houden, ja, deze op gee^ enkel gebied waarvan 61.3 mill, buitengewoon en zelfs aanvaarden, daar kan voor de 583.000.000 gewoon, maatschappij in haar geheel met deze De gewone dienst is 15.6 millioen lager uitgetrokkenTTaT^vëïTïëTTöng jaar. De middelen A tot F ^ijn ƒ40.2 millioen hooger geraamd, de overige middelen ƒ39.9 millioen lager, zoodat de middelen in totaal 0.3 millioen hooger zijn uitgetrokken. Zij zijn in to taal geraamd op 595.5 millioen. Het tekort op den geheelen dienst bedraagt wel 48.8 millioen, maar de gewone dienst sluit met een batig saldo van 9.1 millioen. GEMENGD NIEUWS De Ford Company of Mexico is thans opgericht in Mexico City en levert complete Ford automobielen en trucks ter distributie in het district. Tot in alle finesses functioneert het Mexicaansche filiaal als alle andere filialen in de Vereenigde staten en elders. Met de productie is reeds aan gevangen en olschoon de voorhanden zijnde toestellen alleen gelegenheid geven tot het samenstellen van chas sis, wordt thans ook de overige uit- rusting geinstalleerd. Hieronder wordt tevens gerekend emailleerovens en gelegenheid tot het bouwen van caros- serieën. De Ford Motor Company is Mexico's eerste automobielfabriek en haar wer king wordt door de burgers als door de Mexicaansche Regeeringslichamer. evenzeer beschouwd als een stadsten- toonstelling als eenindustiieele onder- neming. De fabriek is ondergebracht in een gebouw van 2 verdiepingen met een oppervlakte van 4800 vierkante voet en is geheel gerestaureerd in overeen stemming met Ford's productiemetho den. De kantoren der Maatschappij zijn eveneens in dit gebouw gevestigd. De Ford Motor Company heeft thans 18 buitenlandsche filialen, zuster maatschappijen en verkoopkantoren. Behalve in Mexico City zijn er dit jaar filialen opgericht te Pernambuco in Brazilië, Yokohama in Japan. Op den Rotterdarnschen weg te Delft is Zondagavond de heer N. uit Rotterdam met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een motor met zijspan. De heer N. kwam te vallen en bekwam een ernstige hoofdwonde en werd bewusteloos naar het gasthuis vervoerd. Zijn toestand is hoogst ern stig. Zaterdag is te Hansweert mej. v. d. S. tengevolge van gasverstikking overleden. Op de Maas ter hoogte van de fabriek Fijenoord wilden drie mannen, allen te ljselmonde woonachtig gisteravond hun roeiboot vastmaken aan het sleepschip Daventria, dat ge sleept werd door de sleepboot Mabi M. Bij het vastmaken van een tros aan het sleepschip kreeg de roeiboot een schok, tengevolge waarvan zij omsloeg De drie mannen vielen in de Maas. Twee van hen werden door opvaren den van voorbijkomende schepen opge pikt, doch de derde, de koopman te water A. van W„ verdween in de diepte. De rivierpolitie heeft tevergeefs naar zijn lijk gevischt. Gistermiddag omstreeks half zes reed de 35-jarige machinist W. T., in dienst van de gemeentegasfabriek op den Groenen HilledijkRotterdam nabij de Riederlaan op zijn fiets, in dezelfde richting als een van den Dordtschen straatweg komende stoomtram van de Rotterdamsche Tramwegrnaatschappij. Toen die tram zeer dicht bij hem was, stak hij, vlak voor de locomotief de rails over. Het voorwiel van de fiets werd door de locomotief geraakt, ten gevolge waarvan de man viel en over reden werd. Hij werd niet een gebroken halswervel en een schedelbreuk opge nomen.; een voet en een hand waren afgereden. Dr. Oudkerk die juist pas seerde, stelde den dood vast. Het lijk is naar het woonhuis in de Beverstraat gebracht. Gistermiddag heeft op den dijk langs de Corne tusschen Buurmalsen en Buren een auto ongeluk plaats ge had. Door het springen van een voor band liep de auto M 7278 uit Culem- borg met drie inzittenden van den weg Wffüccuci. aan het water staan. Een van de inzit tenden, iemand uit Culemborg, brak een been; hij werd per brancard naar zijn woonplaats vervoerd. De auto was grootendeels vernield. De twee Japansche vliegers, die reeds van Tokio naar Moskou zijn gevlogen, hebben gisterochtend hun reis naar Berlijn voortgezet. Gistermid dag om 3 uur zijn zij op het vliegveld te Koningsbergen aangekomen. Te Bennekom is Maandagavond het 6 jarig zoontje van den heer E. J. van de Kamp, hoofd der bijzondere school aldaar, bij hel spelen met een vliegenden holiander onder den goe derentrein naar Ede geraakt. Het kind werden de beide beentjes onder de knie verbrijzeld. Naar de Sporlkroniek weet mede te deelen, zou er in Amsterdam een nieuw Stadion gebouwd worden, aan gezien de verbouwing van het bestaande Stadion te veel bezwaren met zich zou brengen. Het plan komt hierop neer, dat nog vóór 1928 een geheel nieuw Stadion gebouwd zal worden tegenover het front van het huidige Stadion op den aan den Schinkel gelegen gemeen tegrond. Dit Stadion zou natuur lijk aanstonds op afmetingen ge bracht worden, waardoor het aan de hoogste eischen voldoet, zoodat de hootdstad-kampplaats gelegenheid biedt voor voetbal-, athletiek-, wieier- en andere wedstrijden. Doch bovendien zou men de groote tribune aan de zijde van den Schinkel een dubbel front geven, doodat deze ook voor de water sport dienen kan. Het groote zwembas sin zou daar ingericht worden en bovendien de finish voor de roeiwed- strijden. Men kan na een nu nogonbeken- de kanilisatieop den Schinkel een breede 2000 meter-baan uitzetten, die noodig is voor de roeiwedstrijden, temeer daar de huidige Amstelbaan niet geheel recht is en de brug een beletsel blijft vormen. Dit nieuwe Stadion zou eveneens het bezit .worden vari de Mij. Het Nederlandsch Sportpark, welke dan na 1928 geheel naar het nieuwe terei nen-complex verhuizen zou. Dit plan heeft nog het enorme voordeel dat men dan in 1928 de beschikking over twee Stadions heeft en dus alle sport als 't ware op één punt geconcentreerd kan worden ADVERTENTIëN. te WAALWIJK, bericht dat het HUIS, ERF EN TUIN te Drunen van J. J. VAN ESCH is ingezet op TOESLAG -Dinsdag 22 September 1925 des avonds 7 uur bij TH F.LSHOUT te Drunen. 35297 te WAALWIJK. zal bij inzet op Dinsdag 29 September 1925 bij VAN DER ME1JS en bij toeslagop Dinsdag 13 October 1925 bij POMPEN te Besoijen, telkens om 7 uur des avonds, Voor de HET erven G DE BAKKER aldaar GOED ONDERHOUDEN waarin bakkersoven, looierij, erf en grooten moestuin bevattende ong. 40 fruitboomen te Besoijen Kad. Sectie D. 905, 906 en 921, groot tezamen 8.72 aren. Te aanvaarden in eigen gebruik 30 NOV. a.s. 35295 Betaaldag koopsom 16 NOV. a.s. te WAAIWIJK. te WAALWIJK. zal Vrijdag 18 September a.s. voorm. 9 uur in de Auto garage der Dames GERRIS, Hotel „De Twee Kolommen" te Waal wijk ten verzoeke van zijn prin cipaal a contant Een in besten staat zijnde (14 persoons.) Vóór den verkoop te zien. 35301 ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. een zakmes, een verguld zilveren medaille. Deze prijzen zijn te verdienen, terwijl ieder een onbeperkt aantal kan winnen, door de inzenders van minstens drie duiven. Zij worden als volgt toegewezen: De zilveren Miss Blanche cigarettenkoker voor dengene, die het grootst anntal prijzen behaald. Wordt een gelijk aantal bereikt, dan wordt ge rekend naar de gemiddelde beste prestatie. Het duivenboek voor den hoogstcn prijs behaald door een abonné op het sportblad „De Postduif", te Assen. De verguld zilveren medaille voor de drie eerst getoonden. De andere cereprijzen zullen gegeven worden in volgorde van den lsten tot en met den 20sten prijs mocht dit niet mogelijk zijn, dan beslist het Bestuur. In volgorde der gewonnen prijzen kan door dc winners keuze uit de eereprijzen worden gedaan De Concourscomniissie: C. Witlox J. de Grnaff Adr. Stokwieldrr „DE LUCIITVERKENNERS". Wedvlucht vanuit Maastricht op Zondag Sept. door de P. D. V. „De Lucht verkenners' De eerste duif werd geconstateerd om 11,46,32. de laatste prijswinnende duif 12,1,22. Dc prijzen werden behaald als volgt: Ph. Pullens 1—4; j M. Leytens 2; J. v. Helvoirt 3, A. Lombnrts 5 en i 6; L. Leijtens 7; 1ste overduif Gebr. Mans, 2de I overduif G. Mulders. ..DE JEUGDIGE VLIEGERS". Zondag hiehl de Postduivenvereeniglng „De Jeugdige Vliegers" een wedvlucht van uit Sit tard. De prijzen werden behaald als volgt: 1, G I 7 en 9 Th. Trimbncli; 2 Ant. v. Hilst, 3. 4 en 10 J. v. Veldhoven; 5 en 8 II. Knippels, 11 G. de Graaff. 1ste overduif H. Knippels. BESOYEN. De Postduivenvereeniging „Besoyen" hield wed vluchten met oude en jongen duiven. Vanuit Eijsden: Bakkers 1, C. Verhulst 2, 3 en 9; Adr. Goedhart 4, Verster 5, G. Hens G, C. van 13 WILHELM1NA—W. S. C. Deze wedstrijd is voor dc bezoekers in eene 71 nederlaag geëindigd; wij kunnen ons niet herinneren dut W. S. C. ooit zoo'n nederlaag ge boekt heeft. Toch geven deze cijfers de verhou ding niet juist weer. Voor de rust werd er van belde zijden een goed spel vertoond zonder dat er bij de een of andere partij overwicht te constatecren viel en werd met 11 gedraaid. In dc tweede speelhelft verscheen W. S. C. met eene geheel andere opstelling in de achterhoede, wegens uitvallen van den rechtsback; een en ander bleek nader noodlottig te worden, te meer daar van Draanen genoodzaakt was de openge vallen plaats in te neinen. De achterhoede bleek niet sterk genoeg tegen de watervlugge aanval van Wilhelmlna. Bij de tegenpartij gelukte alles. Alhoewel den uitslag zeer geflatteerd is, kun nen wij niet nalaten de Wilhelmina-rcservès te felicitceren met hun werkelijk schitterend spel, hetwelk voor eenieder een verrassing bleek. Tergelegcner tijd zal W. S. C. in staat gesteld worden deze ploeg op eigen terrein te ontmoeten. Deze wedstrijd zal voor W. S. C. wellicht een goede les zijn voor de volgende ontmoetingen. Wij mogen veronderstellen, dat het a.s. Zondag beter zal gaan. It. W. B.—W. S. C. Zondag 20 September speelt R. W. B. haar eerste competitiewedstrijd van het seizoen 1925 1926. De inzet kan al niet mooier zijn aangezien de eerste wedstrijd ook reeds de voornaamste plaatselijke wedstrijd is tegen W. S. C. R .W. B. als oudste actieve vereeniging tegen de oudste vereeniging in jaren. In het nummer van a.s. Zaterdag hopen we op dezen belangrijken wed strijd uitvoeriger terug te komen. QUICK—VRIENDENSCHAAR 7—2. Wat niemand had verwacht is gebeurd. Quick heeft van Vriendenschaar gewonnen en liefst met 72. Deze overwinning dankt Quick in hoofd zaak aan haar enthousiast spel waar tegen Vriendenschaar niet bestand was. Onder aanvoe ring van II. v. d. Griendt stelt Quick zich met een veranderde opstelling op met den ex-W. S. C.'er Collard recbts-half. Het eerste kwartier is voor Vriendenschaar dat in deze periode éénmaal doelpunt, doch voor rust door Quick tot 31 wordt opgevoerd. Na rust zijn de Quickers niet meer te houden en geleidelijk wordt de stand tot 72 opgevoerd. Het binnenterrein-trio in de Quick voorhoede speelde dezen middag een schitterende partij en de twee vleugelspelers v. d. Heuvel en v. Lier bewezen dat zij op de binnenplaats goed door tastende spelers zijn. Moge Zondag a.s. de eerste competitie-wedstrijd met even veel animo ge speeld worden. GEERTRUIDENBERG. Na een slap gespeelden wedstrijd, waarin St. Wlllebrordus, de meerderheid had, is het aan Vitesse, mogen gelukken, den beker in Geertrui- denberg te houden. Na ongeveer 3 minuten spelens, maakte de Vitesse rechtsbinnen het eerste doelpunt, spoedig gevolgd door een gelijkmaker. Voor de rust, ziet geen der partijen kans een doelpunt erbij te ma ken. Na de rust wordt door Vitesse een penalty niet genomen. Nadat de beide partijen van weerszijden nog een doelpunt fabricceren komt het einde met 22. Nu volgt 2 maal 7J minuut verlengen, en in de laatste 7J minuut, even voor 't einde maakt de Vitesse linksbuiten met een praclitschot de over winning 32. Het voorbeeld van den Vitesse supporter „Jaap" is reeds gevolgd door dhr. A. Pruijsten, welke ook een prachtigen beker tegen Zondag a.s. be schikbaar heeft gesteld. „Goed voorbeeld doet goed volgen". Wegens het niet opkomen van „Taxandria" is het Geertruidenberg tournooi nog niet ten einde, en zal de laatste wedstrijd allerwaarschijnlijkst Zondag a.s. gespeeld worden. KAATSHEUVEL. Op de drukbezochte jaarvergadering van K. S. W. werden als bestuursleden herkozen de heeren W. Vloemans, W. Esch, J. Kemmeren, L. Seller en C. v. Wezel. Gekozen werden de heeren J. Mosselveld en A. Hooymayer. De bestuursfunc ties zullen in een volgende bestuursvergadering verdeeld worden. Het nieuwe speelterrein van K. S. W. gelegen aan den Provincialen weg nabij dhr. J. v. Berkel, tramstation, zal Zondag a.s. met de competitie wedstrijd tegen Oisterwijk, officieel geopend wor den. Door B. en W. is op verzoek daartoe ver lof verleend de trekking van de K. S. W. verloting vier weken uit te stellen. sfï Het 1ste elftal van K. S. W. zal in 't komend seizoen cenigszins gewijzigd uitkomen. De beken de voorspeler W. Lugters zal wederom in de voor- hoede spelen. DE POSTDUIVENVEREENIGING DE POSTDUIF WAALWIJK. De navolgende eereprijzen zijn beschikbaar ge steld voor het Stedelijk Concours van Maastricht op Zondag 20 September a.s.: een schoorsteen- garniture, 1 zilveren horloge, 2 schilderijen met wandspreuk, een spiegel, een schilderij, een schilderij, een theeblad, een theeblad, een tabaks pijp, een sigaren pijp, zes alpaca vorken, zes alpaca lepels, zes tafelmessen, een zilveren leg penning, een zilveren draagmedallle, een étui met zes theelepeltjes, een étuin met zes theelepel tjes, een wekker, een pijpenrek, een zilveren Miss Blanche cigarettenkoker, een duivenboek, Oefenvlucht Maastricht, waaraan ook door de in voordracht zijnde leden kon worden deelge nomen: J. van Beek 1, 8 en 15, J. v. d. Houdt 2, N. Goedhart 3 en 13, Verhulst 1 en 10; A. Bras penning 5, J. Treffers G, 7, 9, 12 en 16, de Ronde 11 en 17, Bakkers 13. Ie duif 11,16,54. KAATSHEUVEL. Uitslag wedvlucht Vlissingen van de Combina tie gevestigd bij dhr. Jan v. Dun. 1. A. v. d. Ven, 2, 3 en 4 A. v. Rid; 5 N. Brokken; 6 C. de Bondt; 7 F. v. Druilen, 8, 9, 10 en 13 J. Stokkerinans, 11 II. Damen12 en 15 J. v. Rlel; 14 A. Vrinten, 1ste overduif 3,1,22. laatste 3,30,12. Uitslag wedstrijd Solgnies van de Postduif, ge vestigd bij den heer A. Rijken, Loonsclien Dijk op Zaterdag 12 Sept.. Oude duiven 1. J. Treffers, 2 G. Vos, 3 en 4 J. Rijken. 1ste overduif J. Treffers. Jonge duiven 1 J. Treffers, 2 P. Rijken, 3 W. Haverhals, 4 en 5 G. Vos, 1ste overduif C. Nerings. Door de Combinatie gevestigd bij dhr. J. v. Dun wordt Zondag a.s. een groot vliegconcours gegeven opengesteld voor alle Kaatsheuvelsclie Postdui- venliefhebbcrs. Als hoofdprijzen worden vervlo gen een rijwiel en een horloge met ketting. Plannen zyn in voorbereiding voor de be vordering van den aanleg en de verbetering van de groote verkeerswegen, waarvoor de noodige middelen ten deele gevonden zullen worden door een van motorvoertuigen te hef fen matige belasting, terwijl overigens ook de rywielbelasting geleidelijk naar het te stichten wegenfonds zal moeten overgaan. Het batig saldo van den gewonen dienst zal door deze overboeking van een deel der rywielbelasting (ƒ2 millioen), door de ver snelde uitvoering van de Zuiderzeewerken 4 millioen) en door bet herstellen van eenige onjuistheden in het Bezoldigingsbe sluit voor Ryksambtenaren (ƒ.3 millioen), worden teniet gedaan, maar de gewone dienst voor 3920 zal tocli sluitend blijven. Uit deze eyfers blykt reeds, dat belasting verlaging op den gcivonen dienst voorloopig niet mogelijk is. Slechts zal een verbetering kunnen worden gezocht in een wyziging van het belastingstelsel „door dit in meerdere mate in overeenstemming te bi'engen met den economischen toestand, waarin ons volk thans verkeert". Aangezien echter het saldo in het Leeningfonds steeds stygt en in 1920 zelfs ruim ƒ20 millioen zal bedragen, wil de regeering vermindering van den belasting druk in dezen zin bevorderen, dat de Verdc- digingsbclasting II niet voor de helft, maar geheel wordt opgeheven en zulks met 1 Mei e.k. Do oorlogsbegrooting is uitgetrokken op ƒ58.0 millioen, dat is 220.000 minder dan vorig jaar, de marinebegrooting op ƒ43.7 millioen, dat is 2 millioen minder dan vorig jaar. Na de vereeniging van de departementen van Oorlog en Marine zal de zeemacht, die voor Iiulië bestemd is, ressorteeren onder het Departement van Koloniën, terwyl die voor het Moederland zou kunnen worden beheerd door het Departement van Landsverdediging. i

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6