KOMT U ONZE BEZOEKEN. Klerjc' Electr. Meubel industrie SPOTKOOPJES Marktberichten. Kunst en Letteren, te koop. OPENBARE VERK00PING Costuums, Demi's, Overjassen, Pantalons, Regenjassen en Regenmantels, Dames- en Kindermantels. Bijv. Costuum of Overjas: Dames- en Kindermantels, ingezonden"stotken! WAALWIJK - Tel 131, riode is geweest dat een ander deel dan verbazend veel last van het water zou hebben gehad en men moet toch naar recht en billijkheid handelen. Nadat nog verschillende sprekers zonder eenig nieuw lichtpunt te ope nen, het woord hadden gevoerd, sloot de Voorzitter de disfussies en liet tot stemming overgaan. Met. groote meerderheid van stem men sprak de vergadering zich uit tegen de oprichting van het Water schap: het Noorderafwateringskanaal. Direct daarop werd voor de inge landen van den polder den Hill, de gelegenheid opengesteld 0111 hun be zwaren naar voren te brengen. De heer Vos zegt nog nimmer klach ten te hebben gehoord over het in- en uitlaten van het water. Over het al gemeen is men over het peil in dezen polder tevreden. Bij verlaging van het peil zou men hier zoowel bij droog als nat weer een strop hebben. Het is al lang zoo dat, wanneer den Hill water noodig heeft de andere polders dit ook noodig heb ben. Nu moet men 75 cent voor onder houd betalen, benevens 15 cent voor bemalingskosten en 1111 zou men nog meer kosten willen brengen. Daar voe len de ingelanden niets voor. De Voorzitter deelt mede, dat het niet onmogelijk is dat den Ilill geen onkosten zal behoeven te betalen. De hoofdingenieur wijst er op dat het in het belang van dezen polder is dat de regeling niet geschiedt in het nadeel van de ingelanden. De heer Vos zegt dat men door die werken geen voordeel zal krijgen, maar wel schade. De heer W. Straver wil niet prijs geven en baas in eigen huishouden blijven. De heer Bul kens merkt op dat den Hill eerst buiten deze zaak was ge houden, maar er later weer expres bij genomen is, 0111 in dit waterschap me- dczeggingschap te krijgen. G. Branderhorst. De Voorzitter van den Hill wil weer beweren dat het peil van 23 goed is, doch ik wil om 1000 gulden wedden dat dit niet kan bestaan. De lieer Vos blijft bij zijn bewering dat het kan. De heer Senden wijst er op, dat uit alles blijkt dat de verschillende pol ders er absoluut geen belang bij hebben. De Voorzitter laat hierna tot stem- ming overgaan, waaruit blijkt dat 11a- genoeg alle ingelanden tegen oprich- ting van het waterschap zijn. (Wordt vervolgd). ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 2 Oct. 1925. Op verzoek van de vereeniging .Kaatsheuvels Belang" zijn Zaterdag j.l. door het bekende fotobureau de N.V. Vereenigde Fotobureaux te Am sterdam een vijftal foto's in de plaats genomen om in het,Gedenkboek voor de Schoenindustrie te verschijnen, nl. de R.K. Kerk en Pastorie, het nieuwe Gemeentehuis, de nieuwe Kiosk, de Watertoren en het bestuur d«r veree- ging K. B. Alle foto's zijn schitterend geslaagd, zoodat reeds verschillende personen er een bestelden. Dezer dagen zullen ze tentoongesteld worden. De vereeniging „Kaatsheuvels Belang" heeft het plan ook dit jaar weer een St. Nicolaas-feest te doen vieren door de arme kinderen. De eerste besprekingen hieromtrent zijn reeds gehouden en we kunnen ervan overtuigd zijn, dat met de medewer king der burgerij er weer iets flinks tot stand kan worden gebracht. Voor de eerste nationale pluim veetentoonstelling die dezen winter zal gehouden worden, kwamen reeds ver schillende eereprijzen binnen. Dezer dagen zal onderstaande circulaire aan de inwoners van Kaatsheuvel worden aangeboden, terwijl een andere naar de diverse clubs en vereenigingen in den omtrek en vele particulieren lief hebbers zal worden gezonden. We twijfelen er niet aan of het bestuur zal een keur van eereprijzen ter be schikking krijgen: L. S. De hoenderclub .Kaatsheuvel" be sloot in hare Juli-vergadering 't komend seizoen een groote nationale pluimvee- tentoonstelling te organiseeren. Alle plaatsen van eenig belang, het geheele land door, houden jaarlijks of met grooter tusschenpoozen, hun pluimvee shows. Hoe langer hoe meer blijkt, dat deze tentoonstellingen de liefhebberij tot het houden van pluimvee in groote mate bevorderen. Waar ook in onze plaats de kippenhouderij en duivensport op een hoogte staat als misschien nergens, moeten ook wij laten zien, wat wij op dit gebied kunnen presteeren. Om ech ter te kunnen slagen hebben we aller steun en medewerking noodig. Geen tentoonstelling slaagt zoo zij niet de beschikking heeft over een keur van prijzen, die den inzenders kan worden aangeboden. Waar de overige kosten tot 't hou den eener tentoonstelling reeds enorm hoog zijn, rekent elke expositiegevende vereeniging erop de prijzen uitsluitend of in hoofdzaak van belanghebbende en belangstellende ingezetenen te mo gen ontvangen. De „Hoenderclub Kaatsheuvel" is er van overtuigd, dat zij voor de eerste maal dat Kaats heuvel een dergelijke tentoonstelling organiseert met Uw aller stsun en me dewerking iets zal kunnen daarstellen, wat slechts den naam onzer plaats ten goede kan komen. Gaarne neemt zij van een ieder een prijs in ontvangst welke in het vraagprogramma en een officieelen catalogus met den naam van den milden schenker zal vermeld wor den. Daar de vraagprogramma's tijdig verzonden moeten worden stelt het bestuur der Hoenderclub er prijs op onderstaande verklaring spoedig inge vuld van UEd. retour te mogen ont vangen. Liefst ontvangt het bestuur een prijs in geld en behoudt zich het recht voor om deze uit te loven zooals zij meent in het belang eener goede regeling het beste is. Met een uitge sproken wensch wordt echter zoo ee- nigszins mogelijk gaarne rekening ge houden. Reeds bij voorbaat danken wij allen die ons willen helpen de tentoonstelling te doen slagen. Namens het Bestuur der Hoenderclub „Kaatsheuvel" J. Tuf.rlings, Voorzitter, H. v. Woensel, Secr. Maandag 5 October opent de heer J. Leenaarts bij voldoende deelname een landbouwcursus in de O.L. School alhier. De heer J. Tuerlings zal dezen winter bij voldoende deelname een pluimveeteeltcursus geven, waaraan iedereen kan deelnemen. De aanmel ding kan bij den heer G. Kleijn, Voor zitter of bij den heer A. Span, Secre taris van den N. C, B. of den heer Tuerlings zelf geschieden. De pluim veeteeltcursus duurt 10 lessen van 2 uren. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Oct. 1925. Hel kleedje, verloot ten bate van het Diacanessenhuis, is gevallen op No. 24. Met goedkeuring van den heer Burgemeester zal ten bate der „Heus- densche Harmonie" een verloting wor den gehouden. Het aantal uit te geven No.'s bedraagt 750. De toeloop naar de Teekenschool is zoo groot, dat hel aantal leerlingen in de gewone localiteil niet kan wor den geplaatst, waarom een lokaal van de Openb. Lagere School beschik baar gesteld is. - A.s. Zaterdagmiddag op den ge wonen tijd wordt de Nutsbibliotheek wederom geopend, zoodat alsdan weer boeken verkrijgbaar zijn. Woensdag maakte de afdeeling van bet Ned. Onderwijzersgenootschap per autobus een uitstapje naar Eind hoven, waar o.a. bezichtigd werden van de fabrieken van Philips de glas blazerij, de papierafdeeling en de drukkerij. Ten hoogste voldaan keerde men in de beste stemming des avonds hier weer. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Drunen, 1 October 1025. Met verwondering las ik het tweede ingezonden stuk van een abonné uit Drunen. Ik had verwacht dat gij nu wel niet uw naam zoudt zijn gekomen. Dat durft gij zeker niet. Mijn plan was niet op uw schrijven in te gaan, maar 1111 gij steeds achter de schermen blijft, wil ik een paar punten aanroeren. U schreef in uw eerste ingezonden stuk „De heer van Drunen, de wijste van de drie, bleef wijselijk achter de scher men". Ik kan mij niet herinneren, wanneer dit is geweest. Altijd ben ik openlijk en vrij voor mijne meening uitgekomen. Of dit u naar den zin is, daar heb ik niets mede te maken. Nu nog even op een leugen wijzen. wrijft mij aan gezegd te hebben, dat v. d. Wiel wel eens de waarheid zegde. Ik heb 1*11 het geheel geen namen ge noemd, alleen dit, (dat iemand hiel de waarheid wel eens heeft gezegd en toch door de meerheid van den Raad in het ongelijk werd gesteld). In de Raadsvergadering van Vrijdag 25 Sept. is dit duidelijk gebleken, wat u wellicht gehoord zult hebben. In ver band met bovenstaande schijnt uw ge weten nog niet zoo zuiver te zijn als gij wel schrijft, of is het misschien van elastiek? Nu strijder voor Drunens gemeente belangen, kom met uw naam en her roep die leugen. Tk wacht u. U, geachte Redactie, dankend voor de plaatsruimte. R. VAN DRUNEN. La>ndlooper8-mentaliteit. Onder de breede rij landloopers welke wegens bedelarij voor de Bos sche rechtbank Verschenen, behoorde ook MJ. T., een bejaarde man nit. Waalwijk. Toen tegen heb geëischt werd2 jr. opzending naar een Rijkswerkinrich ting (in den volksmond „de Schans", 's Rijks krententuin en 't. Groot Hotel met lang logies, genaamd), vroeg hij zoo waar of hij er nog één jaar bij kreeg En hij vertelde, dat hij voor 3 per week bij een boer had gewerkt. Toen deze zoowat met alles klaar was, werd de man op straat gezet. Hij had op dien arbeid nog geld toegegeven. E11 nergens was werk meer te vin den. Om het met de rechtbank op een ac- coordje te gooien, besloot hij pienter: „Als de edelachtbare heeren nu maar zoo goed willen zijn 0111 er drie jaar van te maken, dan ben ik, als die 0111 zijn, net oud genoeg voor 't gasthuis in Waalwijk en dan kan ik van de Schans dAarheen BURGERLIJKE Burgerlijke Stand STAND. van Waalwijk. een aanvang neemt, als dienstdoend geestelijke bij de marine medemaken. De Bossche Liturgische Vereeni ging zal dit jaar hare jaarvergadering houden te Helmond, op Dinsdag 20 Oct. a. s. Belhalve de algemeene ver gadering der priester-leden zal er des avonds een propaganda-vergadering plaats hebben. Het verdere program zal nog nader worden bekend gemaakt Geboren: Franciscus z. v. A. H. Berg mans en Goverdina v. Delft; Martinus A. z. v. Joh. Bruurwijn en Catli. Wolffs, Johanna Letta d. v. C. Bel en van D. G. Kleinhesselink; Francisca M. d. v. Wilhelminus v. Boekei en van J. C. Pennings; Antonius G. en Petrus C. zoons van C. J. van Heesbecn en van A. L. Klijn; Joh. W. z. v. M. v. d. Leur en van H. van Drunen; Arn C. Th. z. v. A. C. van Brunschot en A. Werden. Huw. Aang.: Marc. G. Remie 28 j. en Hendrika H. van Delft 25 j. Joh. v. d. Leur 25 j. en R. Houtdijk 20 j. Overlijden: Maria H. van Heijst 14 j. Hendrik J. Klerx 27 j. ongeli. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen: Alph. F. J. M. Brekel- mans van Bergen op Zoom; Cornelia Henskens van Eindhoven; Oswald Braband van Oberamsehaft, Walther Muller van Bissingen; Elisabeth v.d. Aa van Westwoud; Clara G. M. Bier- laagh van Heijthuizèn; Leonardos Ver dijk van Oudheusden; Sophia M. van de Pennen van 's-Bosch; Huibertus P. Lommers van Drunen; Cornelia M. Coverde van Zevenbergen; Bertha W. van Drongelen van Sprang-Capelle; Maria A. van Drunen van Laren; Wil lem Adr. Stijger van Drunen; Leonar dos van Bergen van Geffen; Chr. J. A. v. Liempt en echtgen. van Bergen op Zoom; Henr. J. v. d. Meijdenberg en gezin van Loon op Zand. Vertrokken: Petronella v. d. Wiel naar Drunen; Johannes Sprangers naar Rotterdam; Elisabeth Joh. v. d. Sande naar Vught; Johannes P. Groenen en gezin naar Berehein bij Antwerpen; Augustinus F. W. Linnenwever naar 's-Hagc; Adriana de Wit naar Vlijmen; Wilhelmina van Eethen naar I den; Eduarda van Eethen naar Uden; Gijs- herdina van Eethen naar Uden; Wil helmina J. M. Deerenberg naar Am sterdam; Francisca de Heegele naar Würthenberg, (D.)Johan A. Sips naar Princenhage; Leendert Veermans naar Andijk; Antonia v. Zandvoort naar Drunen; Johannes M. Eskens naar Til burg; Mart. A. de Brouwer naar Nieu wer Am stel; Wilhelminus A. v. Loon naar Waalre; Adriaan Th. Verdick naar 's Hage. Burgerlijke Stand v. Herpt. Maand September. Geboren: Johanna Maria dochter v. J. A. van der Donk-den Otter; Wilhel mus Antonius zoon van A. J. van Ho ren-Goedhart. GehuwdHendrikus Cornelis Tob- bers 27 jaren en Adriana van der Pol 24 jaren. Burgerlijke stand van Made. Geboren: Henrieus zoon van Arnol- dus v. Dongen en P. A. v. d. Ven; Pe tronella J. dochter van J. van Winger den en E. T. Thijssen; Gatharina A. d. van M. v. d. Werk en A. L. Musterd. Overleden: Johanna Roeven, echl- genoote van C. de Laat oud 53 jaar; Pieler van Strien echtgenoot van Cl. Vermonden 01 jaar. RECHTSZAKEN. De doodslag te Oosterhout. De rechtbank te Breda heeft van daag J. V., Caféhouder te Oosterhout, wegens doodslag op den 63-jarigen J. van Mook, gepleegd in den nacht van 20 op 21 Augustus, veroordeeld tot. 3 jaar gevangenisstraf. De eiscli was 4 jaar. BOSSCHE RECHTBANK. Diefstal van vee uit de weide V. G. C„ stucadoor te Antwerpen, thans gedetineerd en .T. .T. KI., chauf feur te Antwerpen, thans gedetineerd, waren in den nacht van 8 op 9 Sept. 1925 te zamen naar Den Dungen ge gaan 0111 uit de weide twee koeien, resp. eigendom van M. Cooymans en L. v. d. Westelaken, te ontvreemden. De dieven hadden de runderen langs den Kanaaldijk geleid naar de Bos sche markt en daar verkocht. Beklaagden bekenden. Het O. M. wees op de brutaliteit van beklaagden, die uit 'n ander land kwamen om bier te stelen. Tegen K.. de hoofdschuldige, luidde de eisch 2 jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Tegen C. 1 jaar en 6 maanden met aftrek van voorar rest. De verdediger pleitte clementie. Uitspraak 15 Oct. a.s. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 3 Oct Witte Bioscoop, „Noem den man", 8 uur. Zaterdag 3 Oct. 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 4 Oct. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 4 Oct. 12*/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 4 Oct. Witte Bioscoop, „Noem den man", 6 en 8uur. Zondag 4 Oct. Flora Bioscoop, „Mon homme", 6 en 8'/2 uur Zondag 4 Oct. 6 uur. Groot Bal bij P. v. Daelen. Dinsdag 6 Oct. 8'/2 uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor alle leden. Woensdag 7 Oct. 8uur. Athle- liek-oefening Quick leden openbare school. KERKNIEUWS. Naar het „Huisgezin" verneemt, heeft Z. D. H Mgr. A. F Diepen, die ihans herstellende is van jongste ziekte, ïog een nabehandeling moeten onder- Taan. De toestand van Monseigneur is naar omstandigheden gelukkig heel goed. Naar wij vernemen zal de Zeer- eerw. Pater Raymundus van Gent O. P. de reis met Hr. Ms. „Tromp" naar de Middellandsche Zee, die op 26 Oct. GEMENGD NIEUWS. Dezer dagen heeft door een deel der pers een verhaal de ronde gedaan omtrent een moord, die in het Carme- lietenklooster te Lemberg door een geestelijke up een confrater zou zijn bedreven. Van iemand, die op het oogenblik, dat deze misdaad gepleegd zou zijn, te Lemberg vertoefde, ver namen wij over het geval een omstan dig relaas, waaraan wij het volgende ontleenen Van een eigenlijken moortf - in zoo verre hiermee een moedwillige daad van een volkomen toerekenbaarpersoon bedoeld wordt is geen sprake. Een kapelaan uit Lublin, die in het klooster vertoefde, is door een anderen geestelijke, die aan een soort vervol gingswaanzin leed en indertijd in het klooster is opgenomen, in een vlaag van verstandverbijstering gedood. De kapelaan uit Lublin vertoefde ter ontspanning eenige dagen te Lem berg en zou den 19den en 20sten September in het Carmelietenklooster doorbrengen. 's Zaterdagavonds, toen de klooster lingen aan tafel zaten, werden er door de kapelaan tegenover den zonderlingen bewoner, wiens ernstig verstandsdefect de gast wellicht niet kende, grappen gemaakt. Zoo moet de kapelaan gezegd hebben„Ik heb zoo'n idee, dat ge binnen een paar dagen dood zult zijn". Dit gezegde heeft den aldus aangespro kene blijkbaar sterk aangegrepen en onder den uitroep„Ge gaat eerder dood dan ik!H, stond hij van tafel op en ging heen. Daar hij meer zulke zonderlinge dingen deed, schonk niemand veel aandacht aan deze woorden. Des nachts evenwel schrok plotseling de prior wakker door het gekraak van het linoleum, dat den vloer van zijn slaapkamer dekte. Opstaande meende hij een gedaantetuit zijn kamer te zien vluchten. Niets bespeurend bij nader onderzoek ging de prior weer rusten Na een paar uur werd in het klooster alarm gemaakt door de politie. Deze hadden den zonderlingen priester aange^ troffen in reiscostuum op de stoepen van het politiecommissariaat, waar hij op de vraag, wat hij daar verrichtte, meedeelde, dat hij zich kwam aan melden als moordenaar van een zijner broeders. In het klooster, waar de politie zich meldde, trof men in de logeerkamer inderdaad den kapelaan aan, badend in zijn bloed. Zijn hoofd was met een bijl doorkliefd en van de hand, welke hij blijkbaar ter bescherming voor het hoofd had gehouden, waren de vingers afgeslagen. De ongelukkige, die de daad bedreef, toonde veel berouw, doch deelde tevens mede, dankbaar te zijn jegens God, die zijn plannen verijdeld had door den prior te wekken. Hij vertelde n.l. voornemens geweest te zijn, om én den prior én alle overige mede broeders te dooden. Den prior omdat deze hem met Paschen een berisping gegeven had. De justitie en allen, die zich met het geval bezig houden, beschouwen het droevige feit als de daad van een ongelukkigen krankzinnige. Alle Pool- sche bladen, van welke richting ook, spreken insgelijks niet over een moord, of misdaad, maar over een waanzin nige daad. De ongelukkige is dan ook naar een krankzinnigengesticht vervoerd. M. Gisteren is op den Rijksweg nabij Voort-huizen een 9 jarige school jongen door eigen onvoorzichtigheid onder een motorrijwiel geraakt en met 'n schedelbreuk opgenomen. Ook de notorrijder bekwam ernstige verwon- Jingen Hedenmorgen had de knecht H. jp de Heng. Coöp. Melkinrichting te Hengelo het ongeluk met een drijfas in aanraking te komen, met het gevolg, dat hij een lijk was. Te Terneuzen is uit het water opgehaald het lijk van den schippers knecht C. Volkrijk. De 35 jarige man laat een vrouw met 4 kinderen achter Te Millingen heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Twee personen wilden met een roeibootje den Rijn oversteken toen het vaartuigje door den stroom van een passeerende stoom boot plotseling omsloeg. De twee inzittenden geraakten te water en ver dronken. Nabij den Biesenhof onder de gemeente Geleen is een onbewaakte overweg, waarop het paard van een vrachtrijder werd overreden en gedood. De voerman bekwam geen letsel. Een andere voerman, die het gevaar zag aankomen, snelde den trein tegemoet, den machinist trachtende te waar schuwen. Doch de machinist reed door de kar werd totaal versplinterd. Zooals reeds ter gelegenheid van de demonstratie van het driemotorig Fokkérvliegtuig op Schiphol op 7 dezer werd medegedeeld, was dit toe stel speciaal bestemd voor Amerika, waar met het oog op de groote afstan den tusschen de voornaamste steden en speciaal voor de nachtvlucht post diensten een 3 motorig vliegtuig ge- wenscht, is, Men seint d d. 29 dezer uit Chicago dat hej vliegtuig 21 dezer te New York aankwam en onmiddelijk ontscheept en gemonteerd werd, zoodat het den 26 d.a.v. kon vertrekken, om deel te gaan nemen aan de „Commercial re liability Tour", waarvoor te Detroit moet worden gestart Deze wedvlucht voor verkeersvliegtuigen is door den bekenden automobielfabrikant Ford en diens zoon Edsel B. Ford, welke laat ste zich speciaal voor de aviatiek interesseert, op touw gezet, om de mogelijkheden aan te toonen. De „Ford Trophy" is voor dezen betrouwbaar heidswedstrijd beschikbaar gesteld door Edsel Ford. Het is een wisselprijs en er zal elk jaar .om gestreden moeten worden door de fabrikanten van ver keersvliegtuigen Regeeringsvliegtuigen mogen niet mededingen. De vliegtuigen moeten aan zekere voorschriften om trent ladingscapaciteit en zekerheids factoren, wat de constructie betreft, voldoen. Het program van de wedvlucht, die dit jaar voor. het eerst wordt gehouden is als volgt: 28 September: Detroit— Fort—Wayn—Chicago; 29 September Chicago lowaCity Omaha30 Sep tember: Omaha—St. Joseph—Kansas- Cily; 1 OctoberKansas CitySt. Louis 2 October: St. Louis—Indianapolis- Columbus- 3 OctoberColumbus- Cleveland—Detroit. Bij aankomst van den heer Fokker te Detroit op zijn 3-molorig vliegtuig na zijn vlucht van New—York via Buffalo, bleek er groote belangstelling te bestaan voor zijn toestel. Henri Ford en zijn zoon Edsel Ford bezichtigden de machine en lieten zich daarbij speci aal door den heer Fokker voorlichten. De machine is gisteren gestart voor het eerste traject. Zij legde de le etappe, zoo als hierboven aangegeven af en kwam als eerste te Chicago aan. Ook de twee volgende etappen werden door deze gewonnen. executanten zijn de Associated Glee clubs of Amerika. De alleenvertegenwoordiger der Columbiaplaten is de heerS. Spiero, muziekhandel. Kerkstraat 's-Bosch Wij verwijzen naar diens advertentie elders in dit blad. Waalwijk, 2 Octt. '25. Eieren 11 12 ci. Varkens f 14—f 19 MEEUWEN. De alhier gehouden Forddag, ter gelegenheid van de opening van de nieuwe autogarage van den hr. de Graaf, is naar wensch geslaagd. De nieuwste modellen Ford waren aanwezig en vormden een mooie stand in de garage. Onder leiding van den heer A. de Graaff, schilder alhier waren door be hulpzame handen smaakvol de noodige versieringen aangebracht, waardoor het geheel een prettig en feestelijk uiterlijk gekregen had. De heer Uithoven, electricien te Genderen had op voortreffelijke wijze voor de reclame verlichting zorg ge dragen, terwijl 's avonds door hem een radio demonstratie gegeven werd, die zeer goed slaagde. Hierdoor werd een en ander opgeluisterd door Fransche en Engelsche concerten, Qok de muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" meende niet achter te mogen blijven en gaf geheel belange loos een zeer gewaardeerd concert in de nieuwe garage, wat niet weinig bij droeg om de gezelligheid te verhoogen. Er waren dan ook heel wat belang stellenden uitgde omringende gemeen ten, zoodat de garage propvol was en de grootste helft zich met een plaats buiten het gebouw moesten tevreden stellen. Den energieken eigenaar de Graaf werden bloemstukken aangeboden als waardeering voor zijn streven om hier een zaak te vestigen die aan moderne eischen voldoet en die voor een ge meente als deze, werkelijk van betee- kenis mag heeten. Ook het hoofddoel, verkoop van Fordauto's, werd bereikt. Naar verluid werden een tweetal wagens verkocht. Tot laat in den avond heerschte er een gezellige drukte, Te elf uur werd onder dank voor de betoonde belang stelling en den wensch, dat steeds meerderen als cliente zullen willen medewerken om de zaak 'te doen blijven voortbestaan en verder te doen bloeien, aan de aanwezigen verzocht het gebouw te verlaten, ADVERTENTIëN. Een koor van 850 man. Onder de collecte nieuw-uitgekomen records, van de „Columbia"-maat— schappij, is een zeer merkwaardig nummer, ni l. een reproductie van koorzang van niet minder dan 850 mannenstemmen. De opname geschied de in het Metropolitan Opera House van New-York, waar 4000 toeschou wers het experiment bijwoonden. Dat het buitengewoon is geslaagd, bewijst de dubbele-plaat, die twee proeven brengt, welke klinken als een klok. En dat niet enkel figuurlijk want in decrescendo's zwelt het mas saal geluid van dit koor aan tot de bronzen klank eener domklok. Hoe prachtig overigens worden die overgan gen gemaakt, welke in deze geweldige verhoudingen herinneren aan het deinen der (menschen)zee golven klankbewe gingen in ontzaglijken afmetingen) als was het wijde water vlak van den Oceaan één geluid, dat terugkaats in den hoogen hemelkoepel van horizon tot zenith. Wat er gezongen wordt, doet eigen lijk minder ter zake. We noteeren niettemin even den alouden Kerstzang „Adeste flldeles" en „John Peel" een specifiek Amerikaansch volkwijsje. En EEN OUDE EN EEN JONGE Wolfsgrauw en zwart. Waar zegt de Uitgever. 35384 35382 en geen verlegen winkelopruimingen. van een groote partij in de zaal Hotel „DE TWEE KOLOMMEN' Qrootestraat Waalwyk. Al deze goederen zijn van de beste stoffen vervaar digd (niette onderscheiden van maatwerk) bestaande uit: De prijzen zijn door Taxateurs vastgesteld. 20 25 35 45 55 75 van voor 95 5 50 12.50 ~2Ö 25 30 40 45 Vooral maken wij U attent op onze prachtige collectie Pantalons, Jekkers en Kinderkleeding worden bijna voor niets verkocht. 35379 Regenjassen of Regenmantels vanaf f 6.50. Verkoopdagen: WOENSDAG 7 OCTOBER van 2-8 uur, DONDERDAG 8 OCTOBER, VRIJDAG 9 OCTOBER van 9-9 uur en ZATERDAG 10 OCTOBER, beslist niet langer. Nieuwe Monsterkamers

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10