Gevonden. IC, Klerks J.GLEKAN Fa. Wed Joh Mulst Zonen. Machine:!?!!. 35339 DrJj/werk. Stofznig-inrichtingen, Centrale verwarmingen e. 1 hOEDBN PETTEN Corn. P. tan Zeist tar zb lok ken. ohoBtirekken. HET ZUIDEN Deurwaarder Qerris verkoopen: INBOEDEL, In RIJWIELEN In Kinderwagens nijptafriKN* Bonis, Besoijen A. P.C Roothaert De heer De Graaff meent te weten dat de noodslachtingsplaats hier niet aan de eischen voldoet en nu men daaraan kosten moet gaan maken zullen Burg. en Weth. maar ineens aan een slachthuis denken. Bedacht moet echter worden dat een nood- slachthuis meest voor de boeren is. De heer J. Verhoeven merkt op dat zijn slachtplaats niet meer aan de eischen zal voldoen en hij dus niet anders meer zal kunnen dan in een slacht huis te slachten. De heer De Graaff merkt op dat een slachtgelegenheid niet zooveel kost waarop J Verhoeven antwoordt dat het geen bezwaar is om in een eigen huis de zaken in orde te maken. Gaat men het in een huurhuis doen dan zegt de huisbaas zoodra je de zaak in orde heb gemaakt, zie zoo nu betaal je wat meer huur. Verschillende heeren wijzen er op dat hij dan bij een collega kan slach ten, wat zooveel voorkomt. Ook kan men tegen betaling slachten in de noodslachtplaats. Er zijn slagers die dit thans ook doen. Na nog eenige besprekingen ver klaren alle aanwezigen zich tegen de oprichting van een slachthuis. De heer De Graaff zegt dat dan alle middelen moeten worden aange wend om dien dreigenden ramp te voor komen. Het eerste wat te doen staat is een adres aan den raad richten en het tweede de raadsleden op de hoogte stellen. Over het algemeen toch zijn die menschen geen deskundigen en daarom acht hij het tioodig dat den raadsleden met cijfers en feiten wordt aangetoond dat een slachthuis voor een gemeente als Waalwijk zich absoluut niet kan bedruipen. Vooral moet er ook op worden gewezen dat de naburige gemeenten niet meedoen en dat de hoofden dier gemeenten zich tegen aansluiting hebben verklaard. De heer Pulles meent dat de bij de keuringskring aangesloten gemeenten dat maar voor den tijd van 10 jaar zijn, een feit waarmede ook wel reke ning gehouden mag worden. Nadat verschillende leden zich be reid verklaard hebben om de raadsleden te bezoeken, sluit de heer De Graaff deze vergadering met een woord van dank voor cle buitengewoon goede opkomst. Nogmaals willen wij onze lezers wijzen op den eersten ontwikkelings avond die morgenavond ten kwart over 7 uur in de groote zaal van den R.K. Gildenbond wordt gegeven. Deze avond belooft in alle opzichten hoogst interessant te worden, waarom wij onze lezers niet genoegzaam kun nen aansporen daarheen te gaan. Bij de Maandag ten overstaan van Notaris Schaap gehouden verkoo ping van een huis, erf en tuin van den heer Korthout, is kooper gewor den de heer J. Maas voor de som van f2350. In de gisterenavond gehouden vergadering van de Waalwijksche Pluimveevereeniging is besloten om op Zaterdag 12 en Zondag 13 December een clubtentoonstelling te houden in de zaal van den heer HoltzerPassier De Roodvonk breidt zich in onze gemeente uit. In alle deelen van de gemeente zijn kinderen door deze ziekte, die tot heden niet kwaadaardig blijkt te zijn, aangetast. Door de gemeente-politie werd Maandag een Duitscher die niet in het bezit was van papieren, aange houden. Dinsdag is de man door de Rijkspolitie bij Zevenaar over de grens gezet. Gisteren is een fiets toebehoorende aan den heer Chr. K. gestolen. Door de politie is een onderzoek ingesteld doch tot heden zonder resultaat. De eerstvolgende gewone najaars zitting van de Staten der provincie Noord-Brabant zal geopend worden op Dinsdag 15 December a.s. Een noodkreet. T. schrijft in De Tijd Ik kan geen ander woord Vinden voor de ontzetting, die een geheele bevolking aangreep bij het vernemen van de vreeselijke tijding, dat de bank van de firma P. van Gastel en Zn. te Dongen haar betalingen gestaakt had Dat toch beteekende de ruïne van meer dan 8000 inwoners, die op 20 schoen fabrieken en 50 looierijen en leder fabrieken van Dongen en omstreken waren aangewezen en erdoor beston den, En wij begrijpen, hoe eenige burgers van Dongen 1.1. Zondag in De Maasbode schreven, dat hun ge moed met het diepste medelijden ge slagen was bij de gedachte, hoe duizenden menschen bij het vernemen van die Jobstijding in de grootste ellende zullen komen. Maar moet die noodkreet dan niet doordringen tot de Regeering, daar het hier een debacle beteekent voor een der beste streken van ons land, voor een eerlijke, trouwe, werkzame bevolking? Kan de Nederlandsche bank, die toch meerdere Bankinstellingen ge holpen heeft, welke den ondergang tegemoet gingen, kan zij niet de helpende hand toesteken ook aan 'n kleinere Bank, maar die groot is, omdat het wel en wee van een heel gewest eraan vast zit? Ik wil niet onbescheiden zijn, maar is alles reeds in liet werk gesteld, om oe aandacht der regeering op deze verwoesting te vestigen, die in haar aard anders, maar in haar wezen en gevolgen erger is dan de typhoon van 'tl Augustus; hier toch gaat een gansche gemeente en een mooie industrie ten gronde en misschien onherroepelijk Weet de R. K. afgevaardigde van dat district, wat er gaande is? is het geen reden, om in de Kamer een interpellatie in te dienen En de dappere voorsteller van het Schoenenwetje, die toch zoo innig overtuigd was van den grooten nood, waarin de leder- en schoenindustrie verkeerde door buitenlandsche concur rentie, zou hij zijn woord en invloed in de Kamer niet doen gelden? En mgr. Nolens, wien de belan gen van Roomsch Noord-Brabant en Roomsch Limburg zoo ter harte gaat? En de geheele R K. Kamerfractie, kan en mag die werkeloos aanzien, dat een Roomsche firma, wie niet de minste blaam treft, dat eerlijke en ijverige fabrikanten, dat een sobere en nijvere bevolking ondergaat, of minstens op den rand van achteruit gang, gebrek en werkeloosheid wor den gebracht. Want -de regeering moet helpen. Niet aan slecht beheer, roekelooze speculatie of verkwisting van de fir manten is de catastrophe te wijten zelfs de zwaarst getroffen debi teuren en crediteuren geven dat tot doch voor een groot deel ligt de schuld bijde Regeering. Had zij de O. W.-belasting geïnd in de dagen van winst en voorspoed het was te betalen geweest. Doch nu die ge eischt wordt .in een tijd, dat alle O. W. verdwenen is en de menschen moeten zwoegen, om door een klein kapitaaltje hun zaken drijvend te houden wordt de hatste levensader van het bedrijf afgesneden. Wij vertrouwen echter op.de Regee ring erf roepen allen op, die door hun maatschappelijke of politieke positie invloed ten goede kunnen uitoefenen, dien ook aan te wenden voor een eerlijke en brave bevolking die thans buiten haar schuld tot ondergang gedoemd is. Ook de andere dag- en weekbladen verzoeken wij dit artikel over te nemen. NIEUWKUIJK. In een gehouden ledenvergadering van de mandenmakers alhier werd na een gehouden spreking door den heer van Leeuwen, waarin spr. nogmaals aanstipte het succes te Ammerzoden vanwege de gehouden meeting aldaar en dat de invloed daarvan ook voor onze gemeente van nut zal zijn, met algemeene stemmen besloten, het thans bestaande contract eindigend 1 December op te zeggen en wederom een nieuw van gelijken inhoud daar te stellen. Het bestuur der biljartclub Oefening en Vermaak" besloot ge durende den laatsten Zondag (op 1 Nov. a.s.) van het door haar thans le geven concours, behalve de vijf prach tige prijzen en hiervoor beschikbaar ge steld, dien dag nog een apart dag prijs in contanten aan het concours toe te voegen. Als keurmeester op de alhier te louden tentoonstelling van postduiven op 14 November a.s. zal fungeeren de heer van Loon uit 's Bosch. Op Zondag 5 Nov. zal deze tentoonstelling voor het publiek gratis toegankelijk worden gesteld. RAAMSDONKSVEER. Donderdag avond om 7 uur spreekt op uitnoodi ging van het Bestuur van de plaatselijke Zendingsvereeniging in het vereni gingsgebouw op 't Veer Heereplein, voor leden en belangstellenden in het belang der Zending Ds. Rijnders uit Rotterdam. MADE. Bij Kon. Besluit is herbe noemd tot burgemeester, de edelachtb. heer A. van Gils. Den herbenoemde en de gemeente van harte gefeliciteerd. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 27 Oct. 1925. De drukker A. v. G had het ongeluk met zijn hand tusschen een pers beklemd te geraken, waardoor een drietal vingers deerlijk werden verminkt. Donderdagavond treden in „Con cordia" op de Gezs. Chlebna, Bo- heemsch viool-trio, dat elders met succes werkzaam was. Naar we vernemen, is den heer G. van Veen, Rijksontvanger der Dir Belastingen alhier, overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag verleend uit 's lands dienst. Gaarne brengen we hier een woord van lof aan dezen ambtenaar, die het publiek steeds met de meeste voor komendheid en welwillendheid tege moet kwam. SPORT. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel. 27 Oct. 1925. Zondag j.l. speelde Berkdijk I te Kaatsheuvel een comp.-wedstrijd voor de 2e klasse B.V.B. tegen H.E.C. II uit Waalwijk. Na even aan weerszijden een verkenning, plaatst de midhalfvan 8.V.V. het leder naar van Wanrooij. Deze zet mooi voor. waarna Nieuwen huizen met een kopbal aan B.V.V. de leiding bezorgt. Na nog enkele minuten spelens. wringt Wagemakers zich door de H.E.C.-verdediging heen, waarna hij met een prachtig schot nummer 2 in het net deponeert. Even voor de rust weet v Wanrooij nummer 3 nog langs den keeper te zenden. Na de rust wisten Nieuwenhuizen en Wagemakers den doelverdediger elk nog eenmaal te passeeren, daardoor den stand op 5—0 brengende. Enkele benauwde oogen- blikken op het B.V.V. doel volgden, maar Braspenning was safe, waarna de scheidsrechter einde blaast. Hier mede kan B.V.V. welverdiend hare 2e overwinning boeken. Geertruidenberg. Geertruidenberg 1 wist van Breda II voor de tweede maal- te winnen. Geer truidenberg miste haar keeper, maar de reserve was echter niet te verbe teren. Stand met de rust was 0—1, eindstand 2—3. Good—Luck I heeft Zondag 1.1. op Ginneken I met sprekende cijfers kleine inzinking, de voorhoede denkt waarschijnlijk voor vandaag genoeg gedaan te hebben. De backs'zijn weer niet erg op dreef, maar de halfiinie is weer de oude. Voor de rust maakt Ginneken er 4-2 van. Na de rust gaat de middenvoor eens aan 't punt jes fabriceeren, hetwelk aanstekelijk schijnt te werken op z'n medespelers. Het einde komt met een 12—Zover winning voor Good—Luck. Men heeft echter aan Ginneken een les kunnen nemen, door, al heeft men eens wat tegenslag, den moed niet te verliezen, en trachten op te halen, wat er te halen is. Good—Luck II speelde haar eerste thuiswedstrijd tegen Prinsen hage I. Bij het tweede elftal is het hetzelfde als bij 't eerste: de voorhoede goed, de achterhoede op een uitzon dering na twijfelachtig. Na ongeveer een kwartier spelens maakte Good - Luck II 1 0, welke voorsprong achter eenvolgens werd vergroot tot 6—0. Met dezen stand kwam de rust. Na de rust gelukte het Prinsenhage een tegen punt te maken, en kwam het einde met een verdiende 6—1 overwinning. HollandDenemarken 4—2. De belangstelling voor dezen eersten internationalen wedstrijd van dit sei zoen, was natuurlijk weer zeer groot. Het stadion te Amsterdam was geheel uitverkocht niet alleen, maar ook in 't geheele land en niet 't minst in de provincie waren tal van nieuwsgierigen. Ook in onze gemeente met z'n vele voetbal-enthousiasten zag men met ongeduld den uitslag en 't verloop tegemoet. Deze belangstelling werd op zeer actieve wijze bevredigd door het Sigarenmagazijn fa. Wed. Th. Pulles, die, aangesloten bij Vas Diaz, per radio het geheele verloop opving en daarvan voor hare vitrine het talrijke publiek mededeeling deed. Zeer zeker een mooie reclame voor hare zaak. verheffend-sterke spel van onzé jongens, dat gezamenlijk telkens weer optrekken tegen der Denen verdediging, dat heeft het hem gedaan. En alleen daarom al verdient dit elftal onze lof. Duitschland—Zwitserland 4—0. De Duitschers wonnen Zondag te Basel met 4—0 van het Zwitsersche nationale elftal. RECHTSZAKEN. Er is door beide elftallen hard ge werkt, al moet erkend worden dat het overwicht der Denen in de eerste helft groot was. Zij spelen een uitstekend spel, maar het doelpunten blijft uit. Onze spelers waren na de rust in goeden vorm. De sterren van 't veld waren de keeper Van der Meulen, die een Göbel geleek en Denis. Het lijkt ons ondienstig thans nog uitvoerig het verloop van den wedstrijd te weergeven, maar waar tal van bladen onze overwinning als 't ware geheel aan geluk toeschrijven, achten we het niet onaardig eens een en ander over te nemen van 't geen de Hbld.-reporter zegt: Het was wel heel merkwaardig.na afloop van den wedstrijd het oor te luisteren te leggen en eens hier en daar te hooren hoe er over het resul taat gedacht- werd. Dat was in de rust ai opmerkelijk, toen er waren, die vonden, dat eigenlijk de Denen reeds wel met 3-0 vóór hadden moeten staan. Omdat hun spel in het veld zooveel hoogeer scheen te staan dan dat der Hollanders. En nadien, toen wij dan met 4—2 zegevierend uit den strijd kwamen, waren er weliswaar minder want de tweede helft had inderdaad algemeen veel meer vol- dpening geschonken dan de eerste maar er waren er toch nog genoeg, die meenden, dat ons nationale elftal gewonnen had met het grootste per centage geluk, dat mogelijkerwijze te bereiken was. Maar, zoo vragen wij ons thans in gemoede af, is er wel eenige reden om zoo maar zonder meer deze voortreffelijke overwinning op de creditzijde van ons geluk te schrijven? Is dit eigenlijk niet een klap in 't ge zicht van dit toch zoo kordate en dappere elftal voetbaljongens, die anderhalf uur lang zich volkomen gaven en die met inspanning van al hun krachten een resultaat behaalden, dat iedereen verheugde Kijk, wij zijn inderdaad van meening, dat er ook geluksfactoren in ons voor deel zijn bijgekomen, maar hoofdzake lijk komt het mooie resultaat werkelijk door het vooral na de rust sprekende spel van ons elftal. Waarom moesten de Denen vóór de rust vóór staan Alleen om het betere combineeren, om hun blijkbare over wicht in het veld Pfoe. Daarmee win je geen wedstrijd. Toegegeven, dat het spel als combinatiespel, bij onze tegen standers beter werd vertoond dan bij ons; maar doelpunten-maken, gebruik maken van gelegenheden om den vijandelijken doelwachter te passeeren, behoort toch zeker ook tot het spel En dat, zie, dèt konden de Denen in de eerste helft niet gedaan krijgen. Dat kwam in de eerste plaats omdat zij het samenspel te vèr doorvoerden, waardoor ten slotte steeds nog een oranje-man tot ingrijpen kon komen dat kwam ook doordat èn Denis èn zijn makker Van Kol pal stonden en op zoo technisch-vaardige manier haast ejken tè ver doorgezetten aanval on derbrakendat kwam waarlijk niet in de laatste plaats door het verbluffend- zekere optreden van onzen internatio nalen doelman Van der Meulen, die in deze veelbesproken eerste helft L. ige malen een haast zeker doelpunt op werkelijk soms fantastische wijze heeft weten te voorkomen Het was een overrompelend snel spel, de Denen waren er, maar zij werden niet geteldzij konden, althans gedurende een kwartier, dgn storm Mishandeling. L. A. v. d. O. en N. A de R. arbeiders te Dussen, stonden terecht wegens mishandeling op A. Schilders. Ze had den dezen achtpr op het hoofd geslagen. Beklaagden bekenden, doch beweerden, dat Schilders zelf de oorzaak werd der mishandeling. Hij had zich door vloeken en ra?en tegen een bejaarden man zoo danig aangesteld, dfct beklaagden 2ich met hem bemoeiden om hem te kal- meeren, echter het liep op mishande ling uit, Beklaagden werden veroordeeld ieder tot f 10 boete subs 10 dagen hechtens „Nog iets te zeggen vroeg de president aan beklaagden. „We zullen er eens over denken" al dus een der beklaagden „of we 't in gooien 1" Diefstal. Lambertus Cornelis van Esch, man-, denmaker, Vlijmen, verscheen in hooger beroep. Beklaagde stond voor de Recht bank alhier terecht ter zake: dat hij den 19den Juli 1925 te Waal- wijk met het oogmerk van wederrech lelijke toeëigening heeft weggenomen een rijwie/lantaarn die in eigendom behoorde aan J. de Vries. Beklaagde werd te dier zake ver oordeeld tot 2 maanden gev. straf. De adv. gen. wees er op, dat be klaagde alreeds eens voorwaardelijk veroordeeld werd en nadien nog twee maal diefstal pleegde. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Beklaagde vroeg of hij kan worden opgezonden daarheen waar hij het mandenmakersvak kan beoefenen tij dens het ondergaan zijner straf. Uitspraak 9 Nov. a.s. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag 29 Oct. 7^4 uur. Cursus avond in den R.K. Gildenbond „Chi- neesche lichtbeelden en liederenavond", door den ZeerEerw. Pater Aug. van Susante, Sparrendaal (Vught). Donderdag 29 Oct. 8 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Rose Marie. Vrijdag 30 Oct. 8 uur. Repetitie Liederiafel „Oefening en Vermaak", Rose Marie met Symphonie. BURGERLIJKE STAND. haar meerderheid bewezen. Good— van enthousiasme met geen mogelijk- Luck trapt af, en na nog geen halve minuut spelen is het eerste doelpunt al gemaakt. Eenige minuten later door een prachtschot van den linksbinnen gevolgd, hetwelk nummer 2 oezorgt, direct gevolgd door nummer 3, door dezelfden speler. Ginneken blijkt overbluft te zijn en als er 10 minuten gespeeld is, is de stand 4—0. Nu krijgt Good—Luck een t heid bezweren. Volkomen overspeeld werden zij. Elke linie. En dat bracht ons twee kostbare doelpunten: een voorsprong van 3-0 binnen 't kwar tier. Dat was ai kracht, wat er van dit elftal toen uitging. En nu mogen er Nurksen zijn, die nu eenmaal oveial wat op aan te merken hebben, die zeggen, ja maar ze hebben geluk ge had ik zeg en herhaal hetdat hart- MADE. Geboren Antonius H. z.v Hendrik Ant. v. Dongen en Corn Segeren Johannes P. z.v. Hendrik Flipsen en Joh Tr. den Reyer. Johanna M. A. en Geertruida C. Ch. d.v. Cornelis Ant. v. d. Made en Maria A. A. v. Beek. Jacobus C. z.v. W. Prinse en A. v. Dongen. Johanna A. d.v. J. C. v. Dongen en E. M. Prinse. Overleden Hubertus Stoop, on gehuwd, 22 jaar. Geertruida C. Ch. v. d. Made oud 1 dag. GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag is in de Duinstraat te 's-Gravenhage. even voorbij het politiebureau, een ernstig auto ongeluk gebeurd, dat aan een 10-jarig jongen tje het leven heeft gekost. Omstreeks 5 uur kwam een Ford- vrachauto, bestuurd door den 29-jari- gen vischkoopman 4- v. d. T., wonen de in de Kofterstraat, volgens de verklaringen van verscheidene getui gen, met groote vaart uit de richting Westduinweg gereden en wilde de Schippersstraat indraaien. Vermoede lijk heeft de chauffeur echter de bocht te groot genomen, zoodat de auto met volle vaart het trottoir opreed. Daar bevonden zich op dat oogen- blik twee jongens, de 10-jarige M. v. d. P. en de 7-jarige L, v. d. Z., bei den wonende in de Schippersstraat. De kinderen hadden op de zandaf- graving bij den Westduinweg gespeeld en waren met emmer en schop op weg naar huis. De auto greep de beide jongens, deze raakten bekneld tusschen den auto en een steenen muur, en beiden bekwamen ernstige kwetsuren. De jongste was er nog het beste afgekomen, hij had verschillende won den en builen aan hoofd en handen en kon, da in de Ziekenverpleging in de Duinstraat te zijn binnengedragen en daar verbonden te zijn, naar zijn woning worden overgebracht. Erger was zijn kameraadje er aan toe; deze had zware inwendige kneu zingen bekomen, zoodat de dokter van den Geneesk. Dienst overbren ging naar het ziekenhuisr aan den Zuidwal noodzakelijk oordeelde. Kort na zijn aankomst in het ziekenhuis is het knaapje overleden. De chauffeur is gearresteerd en naar het hoofdbureau overgebracht. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt ter zake van het veroorzaken van dood door schuld, de auto is in beslag genomen. Onze Winkeliers en Handel- drijvenden begrijpen NOG NIET GENOEG de groote waarde van GEREGELD ADVERTEEREN in een blad als 't onze dat in Waalwijk, de Langstraat en om geving zoo algemeem gelezen wordt. ADVERTENTIëN. te WAALWIJK, zal Woensdag 4 November e,kM 'n nam. 2 uur, ten' ver zoeke en ten woonhuize van Mej de Wed. G. P VAN IERSEL- (ACOBSte Waalwijk, Grootestraat a contant Een nagenoeg comp eten o. m. bestaande uitKasten, Tafels, Stoelen, Schilderijen. Bed, Ledikant, Vloerkleed, Matten, Beelden, Lampen, Keukengerief, enz., enz. Bezichtigen ten dage verkoop van 10-12 uur. 35499 Wanneer u een VERTROUWD en VOORDEELIG ADRES zoekt vindt u dit bij ondergeteekende. lever ik u alles wat er op dit gebied in den handel is, van het fijnste fabrikaat tot de meest eenvoudige uitvoering. vertegenwoordig ik een eerste klas fabriek, die aan zeer billijke prijzen levert. Prijscourant wordt op aanvrage gaarne verstrekt. Inruilen van Rijwielen ook bij aankoop van Kinderwagens. Af te geven vele tweedehands als nieuw uitziende 34510 R IJ WIELEN aan voordeellge prijzen GROOTESTRAAT 45, DRUNEN. Rijwielen, Kinderwagens, alle onderdeelen. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. EUtsnstbaat 5 (nabij t Station) 'n-HlBTOGBNBOSCH. Adviezen en bijstand met be- trekking tot processen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling - van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren mei: hunne schaldeischerg, maken van oontracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën.' ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. Interc. Telefoon No. 40. WAALWIJK J 34201 EN DE NIEUWSTE MODELLEN. WAALWIJK bij de Markt timmerman. Stooiiibi.Jarlf&brieK TILBURG. 1183 R. J. KroA, Gorctim 2.50. N. X. 1.—. D. Boons, Kaatsheuvel Zilv. Krans. F. Keizer, Amsterdam Tak. Postduiven ver.' De Combinatie, Kaatsheuvel 2.50. N. N. 2.50. Pluimvereeniging Nut en Sport, 'sBoseh Med. Snoeten-V. Heeseh, Kaatsheuvel 2.50. Bertels Oliefabr., Amsterdam, 5 voederbakken en 5 x 10 Ko. Egg's meel. M. Elshout. NieuwkuQk, Tentoonstell.mand. H. Keetels, Nieuwkutfk, Tentoonstell.mand. F. A. C. v. d Leede, Nieuwkuyk. Tentoonstellingsmand. Mag. „De Zon", Kaatsheuvel 2 schilderijen. J. Vuisters, Oisterwflk 1 kist sigaren. F. Elshout. Kaatsheuvel Een kunstvoorwerp Bedrflfspluinrveehouder, Doetincfrem 2 halfj. Abonn. Gr. Wfidemans, Kaatsheuvel W. Wyan'd. fokh. P. J. Schellekeus, Kaatsheuvel Een tabakspijp. P. Sluis, Weesper karspel 5 x -r' Ko. ochtendv. Wie volgt? WAALWIJK. Van verschillende zyden werd ons reeds gevraagd om een ljjst van toegekende eere- prijzen in de Echo te publiceeren. Waar de „Hoenderclub" echter nog slechts in 't begin der actie is, om etreprflzen te verzamelen, kan deze ly'st niet anders dan een voorloo- pige zyn, welke wfi wekelijks hopen te kun nen aanvullen. W. H. Esch, Kaatsheuvel, Eerebeker. P. van Dongen, Raamsdonlc, Arnold Gilissen-Bank, A'dam, Emil. de Bruin, Tilburg, N. N., Werklieden-Vereeniging, Kaatsheuvel W. C. Robben, Kaatsheuvel 10. Tilburgsche Vogelclub, Tilburg 10. L. Elzas, Zutphen 10. N.V. v. d. Berghs Graanhandel, Veghel, Zilv. Lauwertak. Kegelclub Amoenitas, Kaatsheuvel, Zilv. Lauwertak. G. Wydemans, Kaatsheuvel, Zilv. Lauwertak. Harmonie Apollo, Kaatsheuvel Zilveren Lauwerkrans. Wed. J. v. d. Assem, Kaatsheuvel' ƒ5. A. van Gent, Waalwijk, ƒ5. C. Snoeren, Kaatsheuvel 5. I. Teunissen, Dir. G.G.F., Kaatsh. ƒ5.—. II. van Woensel, Rotterdam 5.- A. Wydemans, Kaatsheuvel ƒ5. A. v. Deursen, Kaatsheuvel 5. Jansen-Boom, Kaatsheuvel 5.- J. Lenzholz, Kaatsheuvel ƒ5. Fa. v. d. Linden Musters, Kaatsh. 5. Jac. v. Loosdrecht, Loonopzand 5 J. C. Verschuren, Loonopzand 5. M. van Hest, Kaatsheuvel 5.- N. N. - ƒ5.—. N. N. 5.—. Geld. Lederhandel, 's Bosch ƒ2.50. J. Schoenmakers, Kaatsheuvel, Br. Medaille. De Kleinveeteelt, Arnhem 2 draagmed. Leo Sikkers, Drunen ƒ2.50. M. H. de Bondt, Tilburg 3.50. N. N. 2.50. C. Brands-Verhoeven, Loonopzand 3. N. N. 1 N. N. i N. N. ƒ1- N..N. ƒ1.—. F. J. de Waal, Kaatsheuvel, 2.50. N.N. Bronzen Legpenning. F. Moonen, Vrjjh.-Capelle Bronz. Med. Ambtenaar Secretarie, II Afd. ƒ3.50. F. CorneliS9en, Kaatsheuvel ƒ2.50. M. Elshout, Waalwijk Bronz. Legpenning. J. C. v. d. Geld, WaalwflÜ Zilv. Med Nouwens, Kaatsheuvel 2.50. N. N. ƒ2.50. L. Schrauwers, Kaatsheuvel 3.50. J. Teulings, Kaatsheuvel 2 Zilv. Medailles. Avicultura, Assen Medaille. Fa. de Bas, 's Gr.-Capelle ƒ2.50. J. v. d. Assem-Borsten, Kaatsheuvel 5. J. Elzas, Utrecht 3.50. QUICK. Waren onze verwachtingen aangaande Quick 2 hoog gespannen, de Blauw-Witten hebben zich niet van hun beste zijde laten kennen. We hebben hun tenminste veel beter zien spelen en we zijn er ook van overtuigd dat ze beter kunnen. Alhoewel minstens één uur op de Kaats heuvel helft is gespeelt! slaagde onze voorhoede er niet in te doelpunten. Einde kwam met 10 voor de gasten. Quick 1 opende haar Competitie-wedstrijden met een 31 overwinning op Baardwijk 3. Zoo vol houden jongens. Meldden we vorige week dat Middelburg Zondag a.s. komt, dit berust op een vergissing en kunnen we mededeclen dat Dongen I Zondag a.s. voor de Competitie naar Waalwijk komt om tegen Quick Ie spelen. Het veelbesproken Dongen dat Zondag 1.1. nog een 52 overwinning behaalde op het sterke. Breda I. Dus dat kan Zondag wat wor den op het Quick-tcrrcin. JULIANA—W. S. C. 1—G. Zondag j.l. had onder l'linke belangstelling de aangekondigde wedstrijd plaats voor de Compe titie 3de klasse N. V. B., welke door W. S. C. ver diend, doch zeer geflatteerd is .gewonnen. Als de heer van Veen om 2.30 uur laat iJeginnen ver schijnen beide plocgeh volledig. W. S. C. is het eerst in den aanval en Librechts krijgt een vinnig schot van de Kort te verwerken, welke bij klem- vast houdt. Nu is het de beurt aan de Juliana lui, met geestdrift stormen zij op de W. S. C. veste, er wordt in snel tempo gespeeld. Mathijssen heeft handen vol werk doch wist op keurige wijze zijn doel schoon -te houden. Thans is W. S. C. weder om aanvallend en weet onverwachts te doelpunten 10. Hoe hard de Juliana-plocg ook werkt, het geluk was niet aan haar zijde en doelpunten blijven uit. Voor dat de rust ingaat, weet W. S. C. den stand tot 30 op te voeren. Na de thee is 't wederom een lust om de Juliana-Iui in actie te zien. Timmermans ^cliiet. in den bovenhoek doch Mathijssen redt schitterend. Dan krijgt van Dungcn het leder te pakken en schiet keihard in de touwen 31. W. S. C. probeert op te halen doch de Juliana half linie met als uitblinker van der Aa. is nog al eens een struikelblok voor de W. S. C. voorhoede; bij een Juliana-aanval zet de links buiten mooi voor. Mathijssen vat mis doch de Juliana midvoor kan liet leder niet meer kecren en de bal loopt jammerlijk achter. W. S. C. is thans weer in den aanval en weet kort achter elkaar twee zuiver buitenspel doelpunten te maken; doch de scheidsrechter wees naar de witte plek 51. Even voor het einde schiet een W. S. C. speler tegen den Juliana doelman aan, de bal springt het veld in en Simons heelt slechts voor het in trappen, 01. Alzoo komt het eiude van dezen door beide ploegen goed gcspeclden wedstrijd. Een G3 uitslag was hier de juiste verhouding geweest. Zondag a.s. ontvangt Juliana de vereeni- ging Oisterwijk; in het nummer van Zaterdag ko men wij hier nader op terug. H. E. C. De wedstrijd R. W. B.H. E. C. kon j.l. Zondag wegens terrein-afkeuring niet doorgaan. Voor a.s. Zondag staat de wedstrijd II. E. C. Devo op het programma, zoodat H. E. C. a.s. Zon dag haar eersten N. V. B. wedstrijd speelt. Het belooft een zeer interessante ontmoeting te worden, waarop wc in het volgend nummer hopen terug te komen. II. E. C. 11 speelde in Kaatsheuvel tegen het sterke Bcrgdijk 1 en keerde na een zeer onfortuin- 1 ij ken wedstrijd met 'n 5-0 nederlaag huiswaarts. Ook H. E. C. III kon het In Druilen tegen Sporters I niet tot een overwinning brengen. 21 was de uitslag. H. E. C. miste twee strafschoppen. KAATSHEUVEL. Het 2e elftal van Kaatsheuvel speelde Zondag op 't Quick-terrein tegen Waalwijk II. Vanaf 't begin tot het einde was het een spannende wed strijd, waarin beide ploegen werkten en zwoegden al wat zij konden. Slechts éénmaal lukte het Kaats heuvel het Quicknet te vinden, terwijl Vloemans het Kaatsheuvel doel in prachtvorm alles re tourneerde, zoodat ons tweede met een 10 over winning, de twee puntjes mede naar Kaatsheuvel nam. Het le elftal was vrij, daar Zoltbomiycl onver wachts in de 2e klasse N. V. B. is overgeplaatst.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6