ST. NICOLAAS. 3 vragen op te lossen. 20 prachtige prijzen ATTENTIE! 14 NOVEMBER a.s., ZATERDAG 21 NOVEMBER ZATERDAG 28 NOVEMBER Voor heden: Teneinde vergissingen door verkeerde opvatting te voorkomen is het ons gewenscht gebleken om onze wedstrijdvoorwaarden eenigszins te wijzigen. alléén wat betreft vraag lo voor 14 en 28 November. Inplaats van afwijkende lettertypen in de woorden eener advertentie zuilenwij de verschillende letters tusschen de advertentieregels plaatsen. Men heeft dus heden slechts te zoeken naar die letters in de adver- tenties en reclames, die daar zonder eenig verband zijn tusschengevoegd In totaal zal men in dit nummer 27 van deze letters kunnen vinden, welke men tot een zin van 6 woorden heeft samen te voegen en te bewaren tot men ook de overige vragen heeft opgelost. De algemeene wedstrijdbepalingen zijn thans in bovenstaanden zin gewijzigd. allen aan meermalen aan de Zoete Moeder een bezoek te brengen. Door de Ew. Broeders werden tijdens de pauze eenige Gregoriaansche Maria- liederen gezongen. Kapelaan Bijnen dankte den spreker en de Eerw. Broeders en hoopte dat zij nog meermalen hunne medewerking zouden verieenen. Verder deelde spr. nog mede dat de derde ontwikkelingsavond met het oog op het te houden Triduum voor de leden der H. Familie, zal gehouden worden op Woensdag 25 November. De tooneelclub van den R.K, Vrouwenbond zal in studie nemen het blijspel Achter de coulissen" van Henri 't Sas. A.s. Dinsdag 17 dezer herdenkt de weleerw. heer L. A. Sanders, kapelaan, moderator en leeraar aan de Hoogere Handelsschool alhier, den dag waarop hij voor 12'/2 jaar priester werd gewijd. Van dien tijd bracht Z.Eerw. 9 jaar in onze gemeente door, in welken tijd hij zich met voor- beeldigen ijver gegeven heeft aan zijne priesterlijke bediening maar tevens de lust en den tijd kon vinden om aan de Handelsschool Godsdienst leer, -Bijbelsche en Kerkelijke ge schiedenis te doceeren. Daarenboven is de eerw. heer Sanders adviseur van den R K.Werkmeestersbond, van de R K Politieafdeeling St. Michael, der gymnastiekvereeniging en voorzitter van 't Comité voor lichamelijke op- voeding en besteedde hij zeer groote zorg aan de R.K. Volksbibliotheek en een meer dan bijzondere toewijding aan het werk der H. Kindsheid en de daarbij gehouden Kinder-optochten. Er is dus reden te over om bij dit jubileum te memoreeren de groote verdiensten die kapelaan Sanders, èn als parochie-geestelijke èn als leeraar en in tal van functies voor de parochie en voor de gemeente heeft Hij zal a.s. Dinsdag zeer zeker op de meest ondubbelzinnige wijze ondervinden dat m'n zijn ijver en toewijding onder ons weet te waardeeren. Dezer dagen bracht de Rijks vakschool een bezoek aan de N.V. Broekmans Schoenindustrie en de Eerste Tilburgsche Leesten- en Stanz- messenfabriek. beide te Tilburg. Op het de vorige week gehouden biljartconcours, uitgeschreven door de biljartclub „Krijt op tijd", gevestigd bij den heer Montens Gijsmans te Waspik, behaalde de biljartclub „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer Alb. Kemperman alhier, den eersten prijs in den corps- en den tweeden prijs in den personeelen wedstrijd. Door dezelfde vereeniging werd ook te Sprang-Capelle bij den heer F. Hoffman de tweede prijs in den „corps-- en de eerste prijs in den personeelen wedstrijd behaald. Het drietal bestond uit de heeren F. Slaats, D. van Weert en L. van Engelen Te Waspik behaalde den heer D. van Weert den personeelen prijs met 53 caramboles en te Sprang-Capelle de heer L. van Engelen met 25 band caramboles. Een mooi succes. Van de -a.s opvoeringen van „Rose Marie" vinden we in dit blad een beknopt overzicht over het eerste bedrijf. Zeer eenvoudig en duidelijk is dit in elkaar gezet, zoodat iedereen die „Rose Marie" wil gaan zien, ge raden wordt vooral dit overzicht goed te lezen. Zeer zeker zal dan eenieder het geheel goed begrijpen. Vanaf mor gen, Zondag, zijn de kaarten verkrijg baar in het Sigarenmagazijn van de Wed. Van den Broek-van Ree, terwijl de tekstboekjes ook worden verkocht aan bovengenoemd adres en in het Sigarenmagazijn van den heer G. Mertens. Om teleurstellingen te voor komen, wachte men vooral niet tot de laatste dagen. In plaats van Dr. H. G. Lange meijer, die als dusdanig indertijd ontslag heeft genomen, worden thans de lessen in anatomie van den voet enz. aan de Rijksvakschool gegeven door den heer Fred. H. Hoek, leeraar aan die school. Er heeft zich in onze gemeente een vereeniging geconstitueerd met de bedoeling zoo mogelijk elk jaar op een vasten datum een concours-hyppique te organiseeren. Gezien het succes dat een dergelijk hyppisch feest hier steeds heeft, mogen we dit plan zeer zeker toejuichen, daar dit voor onze gemeente een zeer drukke dag belooft, waar slagen haast wel verzekerd is. Het comité is saamgesteld als volgt: J. van Iersel, voorzitter Jud. Timmer mans Phz., secretarisWillem Tim mermans, penningmeester; Jos. Klij- berg, M. A. van Liempt, Petrus van Schijndel, Antoon van Schijndel, J. C. Spapens, Jac. Spijkerman en Jan Tielen, leden. DRUNEN. Zondag had In café Elshout de vergadering plaats der Postduivenvereeniging „de Reisduif." Besloten werd een groote nationale postduiven-tentoonstelling te organi seeren en deze te houden op 2 en 3 Januari 1925. „De Volharding" heeft daartoe wel willend de beschikking gegeven over hare ruime concert-zaal, waardoor reeds eene groote moeilijkheid is ondervan gen. v Er zal worden gekeurd in vlieg en schoonheidskiasse. Zondagavond vergaderden de plaatselijke vereeniging van bijen houders in café Pulles. Op deze bijeenkomst werden de gelden uitbetaald voor geleverden honing terwijl verder aan gegadigden, korven werden verhuurd. Onze ijmkers hebben dit jaar weinig voordeel behaald Bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling alhier, staan op heden 29 werklooze lederbewerkers als werkzoekenden ingeschreven. VLIJMEN. Heden gaf de Harmo nie Concordia in de zaal van den Heer H. Boom- de Vaan, hare eerste winter- uitvoering. Terstond merkten we op, dat onder leiding van den Heer van Heyst uit Engelen de Harmonie in waarde is gestegen. Het programma werd keurig ten uitvoer gebracht en de vereeniging kan een succesvollen avond hoeken. Laten we hopen dat het den Heer van Heyst moge gelukken de Harmonie daarheen te leiden, wat ze vroeger presteerde. De Heer J. van Heyst merkte terdege op, dat men op èen muzikale uitvoering niet komt om te praten, doch uitsluitend om te ge nieten van de schoone muziek, mogen dit velen in de ooren knoopen. De Heeren van Lier-Kuypers, hqmoristen, wisten de lachspieren aardig in bewe ging te brengen, terwijl de jeugdige pianist de Heer Cor Trimbach ons in de gelegenheid stelde om kennis te maken met zijn muzikaal talent, hij begeleidde schitterend, het lukte hem bijgevolg spoedig om stemming te brengen onder de aanwezigen. De zaal was zeer goed gevuld' met belangstellenden, die wel geen spijt zullen hebben hun avond bij H. Boom-de Vaan te hebben doorge bracht. Op Zondag 15 Nov. zal in de nieu we concertzaal van den heer M. de Laat-Pulles onze Mannenzangvereeni- ging „Oefening en Vermaak", onder de directie van den Heer M. J. van Heijst te Engelen, haar eerste groote winteruitvoering geven. Bij de talrijke muziekstukken, welke zullen worden tengehoore gebracht, zal nog worden opgevoerd het prachtige tooneelstuk „Baboe Rita" het was maar een loods, oorspronkelijk tooneelstuk in 4 bedrijven met zang, pianiste M'ej. Rika de Laat, terwijl de grimeering hiervoor is opgedragen aan den heer F. Tacke alhier. Het veelbelovende programma, belooft voor deze uitvoe ring welke alleen voor heeren dona teurs met hunne dames gegeven wordt een avond voor elk. wat wils. SPRANG-CAPEIiLE. (V.m. Spramg). A.s. Zondag des voorm. 9 30 uur en des nam. 5.30 uur hoopt in de Qerf kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan Proff. Dr. H. H. Kuijper van Amsterdam. Tot leden van het kiescollege bij de Ned. Herv. xerK aimer zijn ge kozen de heeren C. van Heijst en J. Timmermans. Aan den overweg bij den z.g. Dwarsweg werd j.l. Dinsdagavond, door de trein van omstreeks half zes een koe gegrepen en overreden, van den landbouwer Voor de Poorte. In haar vergadering van j.l. Dinsdag werd door de Commissie van Toezicht op het L. O. (vacature H. Dijk) tot secretaris benoemd de heer P. A J. Holst, Hoofd der Chr. school alhier, welke benoeming door Z Ed. werd aanvaard. Woensdagavond had onder groote belangstelling de prijsuitreiking plaats van de Biljartclub „'t Kalme Spel", gevestigd bij den heer F. Hoff man te Sprang-Capelle. De voorzitter opent aldus: Mijne Heeren. Als voorzitter der Biljartclub „'t Kalme Spel" rust thans op mij de aangename taak de respectievelijke vereenigingen dank te zeggen voor haar medewerking van dit concours, ook zij die geen prijs mochten behalen, hebben hun best gedaan, doch het ging niet. Wij roepen U gaarne tot weerziens toe. Wij zullen nu overgaan tot 't uit reiken der prijzen, die, naar we hopen, naar ieders genoegen zal zijn. Natuur lijk konden we niet iedereen een eersten prijs toekennen, zelfs geen tweeden en ook nog geen derden. Er is altijd baas boven baas ook in de biljart-wereld, er. een klein ongelukje doet ons vaak den prijs ontglippen. Ie afdeeling „Krijt op Tijd" Waspik, 2de pr. „Ons Genoegen" Waalwijk. 2e afd.1ste pr. „'t Hoekske" Reijen, 2de pr. „Nooit Volleerd, 's Gravemoer, 3de pr. '„Krijt op Tijd", Waspik. Bandcaramboles. 1ste pr. L. van Engelen Waalwijk, 2de prijs A. van Dongen 's Gravemoer. Barakspel 1ste prijs J. A de Moor Waspik. 2de prijs A. van Dongen 's Gravemoer, 3de prijs J. Montens Waspik. En hiermede feliciteer ik alle deel nemende vereenigingen met hun ge wonnen prijs, en ook hen, die een personeele prijs mochten verwerven, daar de concurrentie zeer sterk was. CAPELLE. De Gemengde Zang vereniging „Het Rozeknopje" gaf Woensdag 11 en Donderdag 12 dezer in de zaal van den heer L. F van Dongen alhier een tweetal welgeslaagde uitvoeringen. De Voorzitter, de heer W. G. Treffers, opende met een kort woord, waarbij hij nog even aan het 15 jarig bestaan der vereeniging her innerde en het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" in hartelijke be woordingen dank bracht voor het ge schonken bloemstuk op 6 dezer. De heer J. Michael, voorzitter van het muziekgezelschap complimenteerde daarna „Het Rozeknopje" namens de muziekvereeniging met het 15 jarig jubileum, waarna onder leiding van den heer N. Snijers uit Raamsdonks veer het programma, bevattende een 6-tal nummers voor het geheele koor een tweetal dubbelkwartetten, benevens 2 solo's, waarvan de eerste „Het dochtertje van den juwelier" van Lud- wig Uhland gezongen werd door mej. G. v. d. Waals en de tweede „Sluimer liedje" van A. Drilsma gezongen door mej. S. Molegraaf Wd op verdienste lijke wijze werd ten gehoore gebracht. Ter «afwisseling werden een viertal voordrachten gegeven, waarbij de too- neelisten van „Het Rozeknopje" hun naam weer hebben hoog gehouden. Op een wijze, welke men van dilet tanten niet zou verwachten, werden de verschillende rollen vertolkt. Geen wonder, dat de opgekomen bezoekers niet karig waren met hun applaus, het geen dan ook ten volle verdiend was.' Men ziet met verlangen uit naar de volgende uitvoering, die naar we ho pen, niet te lang op zich zal laten wachten. Door de te dezer plaatse bestaan de dameskrans zal volgende week Vrijdag, 20 en Zaterdag, 21 dezer op het voormalig raadhuis een bazar wor den gehouden ten bate van het Groe ne Kruis De opening van dezen ba zar zal plaats hebben op Donderdag 19 Nov. des avonds half acht. Aan dezen bazar is een groote verloting verbonden met tal van prijzen. Zondag des nam. half drie uur zal- in de Ned. Herv. kerk alhier op treden ds. A. Meyers. Naast de jongelingsvereeniging in de Ned. Herv. kerk is thans ook een knapenvereeniging opgericht. Het aantal leden bedraagt 35, De vrachtrijder van Ch. uit Sprang had een dezer dagen het on geluk met zijn vrachtauto op de W. v. Gendsvaart bij de wed. M. Rijken alhier dwars door het ijzeren hekwerk te rijden. Behoudens aanzienlijke ma- rieele schade liep dit ongeval zonder persoonlijke ongelukken af. In de Ned. Herv. kerka/dLoon- schendijk zal a.s. Zondag des voorm. half tien uur optreden ds. A. Meyers uit Capelle. WASPIK. De beroemde telephaat Maloitz zal a.s. Maandagavond 16 Nov. in de Harmoniezaal zijn bekende bekwaamheid in bet gedaclitenlezeu toonen. Heden overleed in den ouderdom van bijna 91 jaren mej. de Wed. C. van Liempt, die oudste inwoonster de zer gemeente. Thans is de 88-jarige H. Een vorige maal is onze St Nicolaaswetlstrijd uitstekend geslaagd, er was groote deelname en ons doel dat de speciale aandacht aan de advertenties moest worden besteed, is volkomen geslaagd. In elk opzicht bleek dat er belangstelling bestond en daarom gaan wij dit jaar weer zoo'n wedstrijd organiseeren. Wij beginnen daarmee als wanneer de groote reclame-campagne der winkeliers uit Waalwijk, Kaatsheuvel, 's Bosch enz. zeker gaat beginnen Waarin bestaat de wedstrijd lo, In het nummer van 14 en 28 November a.s. zullen uitsluitend in de advertenties of reclames verschillende letters geplaatst worden, zonder eenig verband met de advertentie dus gewoon tusschen de regels. Deze letters moet 'men bijeenzoeken en ze te samen vormen tot een door ons vastgestelden zin. Voor eiken daium is een andere zin vastgesteld en zullen wij in beide nummers mededeelen uit „hoeveel letters en woorden de zin bestaat. a. Men moet raden hoelang de oplage van ons blad van dien datum is. Men legt de bladen aan de kortste zijde aan elkaar, b v. drie bladen zijn langM. de oplaag isdus Meter is de lengte der geheele oplaag. Indien men den afstand weet uit te drukken bijv. van Waalwijk tot is natuurlijk zeer aardig. b. Hoeveel meter hoog is de geheele oplaag van dit nummer, de couranten geheel gevouwen, zooals men ze thuis ontvangt, dus gevouwen en wel. Het blad is dikmM., de geheele oplaag isdusmM. is Meter hoog. Heel eenvoudig als men maar juist onze oplaag weet te schatten. c. Hoeveel advertenties, reclames, groot en klein in het geheele nummer van dien dag voorkomen, alles meegerekend. (als 14 November) maar natuurlijk een andere zin. Er zijn dus in totaal 5 vragen te beantwoorden. Voor dezen wedstrijd loven wij een 20-tal prijzen uit, bestaande uit mooie St. Nicolaas-Cadeaux, gekocht naar den aard en leeftijd van prijswinster of winner. Degene die de vragen 't be.-t beantwoordt krijgt natuurlijk de meest waardevolle prijs en zoo vervolgens. De beoordeeling van een en ander wordt geheel overgelaten aan onze administratie. Iedereen kan en moet deelnemen, men schrijft z'n antwoorden duidelijk met naam en juist adres op een stuk papier en stoppe dat in de bus, die Maandag 30 November volgende op den laatsten datum in de vestibule van ons bureau is geplaatst, of be- zorge het op ons kantoor per gelegenheid, per post of anderszins. De ui,tslag wordt bekend gemaakt in de advertentie-rubriek van het nummer van Woensdag 2 December, welk nummer de attentie dus zeer verdient en voor den winkelier van groot belang is. De cadeaux worden tijdig voor St. Nicolaas thuis bezorgd. DE ADMINISTRATIE. Smits-van der Ka de oudste. De lessen aan den cursus voor landbouwboekhouden, welke te Raams- donkdorp op Woensdag 18 Nov. in de R.K. Jongensschool geopend zal wor den, zullen worden gegeven door liet hoofd der R.K. Jongensschool alhier, den heer A. F. Maas. De werkman v. d. V., werkzaam op de N.V. de scheepsbouw werven v.h. P. en A. Ruitenberg, knelde gistermor gen een top van een vinger. Dr. Wijf fels verleende geneeskundige liulp. RAAMSDONK. De tooneelvereeni- ging Kunst na Arbeid" geeft a.s Zon dag in het Henricus-gebouw een uit voering. Opgevoerd wordt liet tooneel- spel „Uitgeboet", drama in 3 en de Vliegende Student, blijspel in 2 be drijven. A.s. Zondag houdt de Postdui venvereeniging „De Luchtstrijd", ge vestigd in café J. Heere, een groote tentoonstelling van duiven. Vele mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Zaterdag en Zondag geeft liet bekende accordion-trio-gezelschap uit Oosterhout een muziekuitvoering in café C. Jansen. Met ingang van 1 Dec. kunnen de leden van den pas-opgerichten eier- bond bij den lieer Th. van den Berg de eieren 'gaan inleveren. Naar we vernemen is de Vincen- tiusvereeniging alhier voornemens, dit jaar St. Nicolaas weer uit te noodigen ouzo gemeente met zijn bezoek te ver eeren. Blijkens de lijst van de in liet najaar 1925 goed- en afgekeurde springstieren, zijn goedgekeurd de stie ren van de landbouwers A. C. Timmer mans, N. van Dongen Thz. en de wed. J. de Bont. K A A MSDONKS VE ER. Zaterd ag houdt de C.N. Werkl. Bond zijn leden vergadering. Ds. Ewoldt zal Zondagmorgen om half 10 op 't Veer en om 2 uur op 't Dorp optreden. Voor de Geref. Kerk treedt Zon dag om half 10 en om 5 uur op Ds. Elshove uit Rotterdam. De collecte voor Oegstgeest, ge houden op initiatief van de Plaatse lijke Zendingsver. bracht ruim 153.- op. Reeds was voor de Zending bij eengebracht. dit jaar 180 aan con tributies, ƒ33 in de busjes voor Oegst geest, 19 op den „mislukten" Zen dingsavond, ƒ98 in de schoolbusjes en ongeveer 140 in de kerk-Pinkster- collecte voor de Zending'. Samen on geveer 625. MADE. Door de marechaussée's zijn alhier Donderdagmorgen zes bakkers wegens nachtarbeid en te vroeg brood uitbrengen, verbaliseerd. Hedenmorgen ontstond tussclien A. v. D. en de L. ruzie, die tot hand tastelijkheden overging. De L. ont ving met een mestvork een lievigen slag op zijn arm zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Van het geval is aangifte bij de poli tie gedaan. De 66-jarige A. Biemans alhier, had het. ongeluk op haar erf uit te glij den en haar voet nabij den enkel te bre- kèn. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Den lieer Dr. Klijn, die voor 25 jaar benoemd werd als geneesheer alhier, wordt als blijk vap waardeering door de burgerij van Made c.a. een radio-toe stel aangeboden, hetwelk Zaterdag zal geschieden. Ds. Vink zal op Zondag 15 No vember des voorm. 10 uur in de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen voorgaan. In de Ned. Herv. Kerk te Made zal Ds. Mudde op Zondag 15 November des voorm. 10 uur zijn plaatselijken dienst vervullen. Tevens zal liet voorbereiding zijn van liet H. Avondmaal. De Kynologenclub „Made en Om streken" hield lieden haar jaarvergade ring. De agenda die zeer kort was, was spoedig afgewerkt. De leden namen deel aan liet feestmaal. Na afloop daar van hielden de leden onderling een bil jartwedstrijd. De hoogste prijzen waren een kunstvoorwerp, een gramiaphoon en een harmonica. Respectievelijk werden ze gewonnen door A. Cornelissen uit Wagenberg, C. A. Kop uit Made en Corn. Wijnen uit Zevenbergen. Het was voor de leden een genoeglij ke avond. In liet café van den heer J. Beeken wet'd een postduivenvereeniging opge richt onder den naam „Genoegen onder ons." Tengevolge van den slechten weg kwam een der leerlingen van de Am bachtschool die iederen dag per fiets naar Oosterhout. rijden, zoodanig uit te glijden, dat hij vlak voor een melk- wageVi tegen den grond viel. Hij wist nog juist voor de kar en paard weg te springende fiets werd echter totaal vernield. De autobus die juist passeerde bracht den danig geschrokken leerling en zijn vernielde fiets naar huis. Onze St. Nicolaaswedsfrijd. Veilingprijzen van 12 Nov. 1925. Goudreinette vim 13 tot 21 ct., Bellefleuren van 1019 ct., Kafappel van 16184 ct., Courtpender van 911 ct.. Goudguldens van 1014 ct., Ossekoppen van 811 ct., Zoete Campagne van 813 ct., Zoete Huis mans van 710 ct., Zoete Veentjes van 5 8 ct., Zoete Bellefleuren van 610 ct., Stoof peren van 2530 ct, Spruitjes van 10—134 ct.. Juin van 494 ct., Witlof van 1024 ct., Wortelen van 224 ct., Knolraap van 114 ct., alles per K.G. Noten ƒ0.55ƒ0.65, An dy vie ƒ0.20—1.50, Sla ƒ0.40—ƒ0.90, Roode Kool l.OO—7.50, Witte Kool 1.00—12.— Savoie Kool 1.00—7.00, Boeren Kool 0.30 1.00, alles per 100 stuks, Peen 1.00 ƒ3.00. Selderie 10.00—25.00, Prey ƒ4.50 22.00 per 100 bos. GEERTRUI DENBERG. Bij de op 10 Nov. gehouden aanbesteding voor het doen van herstellingen aan de Groote Kerk te Geer- truidenberg werd ingeschreven als volgt: Woudenberg, Utrecht 10.600 Lichtvoet, Oosterhout 10.351 C. Ploeg. Geertruidenberg 9.948 G. van Dongen, Raamsdonksveer 9.361 Vermeeren, Oosterhout 8.985 Gebr. Naglé, Geertruidenberg £.890 Gebr. van Alphen, Oosterhout S.678 Gebr. du Pont. Geertruidenberg 7.959 Gunning voorbehouden. De Eerwaarde Zusters Jordina en Leo- nardia uit het St. Agnes-Gesticht alhier, zijn resp. overgeplaatst naar Oss en Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10