Dt [CUD OH HEI ZüiJLH /r ouueo jonge vrouw. JA! is' FEULLETOfl :P- HEEREN BAAI No. 95. Zaterdag 28 Nor. '25. 48e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk. 27 NovemDer 1925 St. Nicolaas. Op uimoodiging van het bestuur van „Waalwijks Belangzal St. Nico- laas a.s. Ziierdag onze gemeente be zoeken. Zijn bezoek heeft vooral een Ven, C. Oudkerk. Wed. v. Broek-van groote verdiensten van t scneioenue Ree' Th Löwenihal. H de Ruijter- lid werden hezongen en de beste wen- Moonen. J. Simons. C. v. Eijckden- schen geuit werden voor de toekomst, burg E. M. Dekkers G A Mertens. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Fa. Wed Rievers Jos. Kncrflé. Jos v, Groenen voor al deze attentie's, nog d Lee. )ac. Sars, P. Trommelen G G >ut e. Fa Chr de Kort. W- S kkers, W. v. d Heijden. Coöperatie „Samenwerk ng", G Pullens. L. v. Adelberg. G. Verkade. v Engelen- Staal. fa. J B. Verwiel fa. Ant v. d. Sanden. Jos. van Ree. R van Mil— Bohnen, P. van Eeuwijk. F. Hansen, fa. C. Verwiel. Ant. v. d Water, P. GMudemans. J Hombergen-Kasteleins, liefdadig doel. Baan. jacq Moonen de Ruijter, Hij lal des mddagji ten^haHJrie Loan SmhSi van Engeien- per trein arrlveeren en in worden door het kamer ontvangen bestuur van W. B. Na ontvangst zal St. Nicolaas buiten verschijnen en dirett z'n gereedstaand feestelijk opgetuigd paard bestijgen. De harmonie „St. Crtspijn", die St Nicolaas op z'n rondrit zal vergezellen, zal bij 't verschijnen van Z. H. een fanfare aanhtffen. Waar het bezoek van St. Nicolaas ten doel heeft de armen in staat te stellen een gezellig Sinterklaasfeest te vieren, zal door de heeren van de vereeniging .Eerste Hulp bij Onge lukken", die zich bereidwillig beschik baar stelden, tegelijk langs de huizen worden gecollecteerd andere heeren zullen pakjes in ontvangst nemen met nieuwe of oude kleeren, nieuw of oud speelgoed enz en een en ander opbergen in een vrachtwagen die den stoet volgt. Het publiek wordt beleefd doch dringend verzocht een en ander gereed te hebben, zoodat de collectanten enz. steeds door kunnen gaan en de stoet geen aanhoudende opstropping ondervindt. Een dames comt zal de goederen sorteeren en de gelden naar beste weten aan geschenken besteden, in pakjes verdeelen en dan in overleg met St. Elisabeth, St. Vincentius Diaconie en Armbestuur, die huis houdens gedenken, die het 't hardste noodig hebben Ook kunnen ook andere huishoudens hiervoor nog in aanmerking komen leder kijke z'n kleerkast, speelgoed kast en beurs eens goed na en geve naar vermogen. Den Arme gegeven, is Gode geleend De route is vastgesteld als volgt Burgemeester v d Klokkenlaan, St. Antoniusstraat, St Crispijnstraat, (zoo mogelijk li Parallelweg, Putstraat. Hoek, Nieuwstraat. Grootesiraat. Sta tionsstraat, Mr. v Coothstraat, Haven en ontbinding aan 't G-meentehuis. Reclame weck. Hieronder volgt nogmaals de vol ledtge lijst der winkeliers, die aan den linten-wedstrijd meedoen daar voor een prijs beschikbaar stelden en waar men bons kan verkrijgen om z'n geraden aantal Meters op te geven. Deze bons stoppe men voorzien van duidelijken naam en adres in de bus aan 't Gemeentehuis tot en met Zondag 6 Dec. Dindagavond 8 Dee. ten 8 uur heeft in Musts Sacrum de vaststelling der lengte van 't lint otficieel plaa's en de mededeeling van den uitslag Deelnemende winkeliers: M. v. d Hammen, Jos. de Folter. Ch. Philepart, Smger Maatschappij. J. Hamburg. Chr. Klerks N va> Dongen H de Rooij, N Baan. C. Jacobs, Andté van Hlist. Wed B G Speekenbrink. Possimus. Verster-Duquesnoy, Ver- Steijnen, Louis van Well. J van Well H. Kolsteren Lagarde, G. v. d. Wiel. Maaijwee 1. van Leeuwen F'ijda Pul le*-Heesbeen, F. van Bladel 1. C Mor tier. J. van Erp Jan Marks. P Dek kers, J. Hombergen. Orie Dumoulin, Dorus v. d Zande. Fa. Wed Th C Pulles, M-j. D Velthoven. Pulles- Aarts. A G Speekenbrink, C. v d Leuven Hein maals herhalende, dat 't afscheid van 't v m Besoijensche koor hem zwaarst viel van alles, omdat daar steeds zoo'n prettige geest van eensgezindheid heerscht onder de leden. Verder werd de avond op recht ge zellige wijze doorgebracht met zang en spel. totdat eindelijk 't klokje van gehoorzaamheid een einde kwam ma ken aan dezen genoeglijken dag. Aan de Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het candidaats t xamen Schouten -van Loon. Wis- en Natuurkunde (hoofdvak schei- Klerx Sommers, Gez Mertens, Borstrok Stoop. Mocht een winkelier vergeten zijn, dan kan hij zich alsnog aanmelden. De reclame week belooft schit terend te zullen slagen ln alle plaat sen van de geheele omgeving heeft St. Nicol .as met zijn knecht een bezoek gebracht en overal is hij met groot enthousiasme ontvangen. Honderden moeders kwamen met hun kinderen den Heiligen Man begroeten en waren de kleintjes eerst bevreesd, door de vriendelijkheid van St. Nicolaas die 'ijn lekkernij niet had vergeten, kwa men ze hem toch. al was het heel schuchter, de hand drukken en ver- tellen wat ze dit jaar gaarne zouden hebben hetgeen door Zwarte Piet werd genoteerd. ln de scholen, die ook met een be zoek werden vereerd, was de begroe ting niet minder hartelijk. Overal werd hij. nadat Zwarte Piet suikergoed en marsepain had rondgedeeld en St Nicolaas had gtïnformeerd ot de kin deren goed leerden en altijd gehoor zaam waren, toegezongen En zoo is overal in duizenden en duizenden huishoudens door groote en kleine reclame biljetten gewezen op de groote reclame-week die in Waalwijk gaat gehouden worden van 28 No vember tot en met 5 December. Het kan niet anders of met groote drommen zal men uit de om geving opgaan naar onze gemeente om te zien een van de vele prijzen die door de winkeliers beschikbaar zijn gesleld. machtig te worden. De navolgende winkeliers hebben alsnog de navolgende prijzen toe gezegd Hein Schouten-van Loon 100 sigaren, R van Mtl Bohnen. een barometer, P. van Eeuwijk, een reuzen-paard van drooggoed. F Hansen, fa Hoender vangers, 2 fhsschen wijn. Fa G Ver kade, een bont, J. Hombergen Kaste- lijns. een bus cacao, fa. C. Verwiel een luxe doos postpapier, P. Glaudemans. een keukenstel. J. L Baan. een fiets pomp. Jacq M >onen de Ruijter, een tabakspijp. Jos van Loon-Smits. een handveger, Borstrok Stoop, electrisch- apparaat. Maandag 1.1 vierde 't R K Zang koor in de parochie van O L. Vr, 't feest van z'n patroonheilige St. Caecilia. Nadat 's morgens een H. Mts was op gedragen voor de leden, vereenigden avonds zich allen aan een gemeen- kunde) de heer L. H. Louwe Kooijmans, alhier. Naar we vernemen wordt door de Soc ëteit „T.A.V." een groot bal georganiseerd op Zaterdag 26 Dkc 2en Kerstdag. Gezien de groote belangstelling die er steeds voor de T.A V.-bals bestaat, twijfelen wij er niet aan of ook ditmaal staat den dansliefhebbers een mooie avond te wachten Ter aanvulling van ons verslag omtrent de opvoering van Roze Marie moeten wij nog mededeelen, dat na cfl -op der beide uitvoeringen een ge- anmmeerd bal werd gegeven, met muziek van een uitstekend strijkje onder leiding van den heer Löwenthal Deze muziek werd door de danslustigen zeer geroemd. Maakten wij er reeds melding van dat de eerste opvoering van het j tooneelspel „Clolhildis. Koningin der Franken", door de tooneelclub van 't Meisjespatronaat „St. Cecilia" in de rarochie van O. L. Vr. Ontbevlekt Ontvangen, zoo pitstekend geslaagd was. ook de twee volgende opvoe ringen waren succesvol, lederen avond was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet en het publiek werd in zijne verwachting niet teleurgesteld Het boeiende drama, alsook het uitstekend geslaagde blijspel „De Woningdistri butie" werden, dank de tatentvolle leiding der dames M. v. d. Meijs en M. Kierx. weer bijzonder mooi ge speeld. Een woord van lof voor beide dames is hier niet misplaatst. Wij h >pen dat de tooneelclub ons het volgend jaar wederom een genotvolle avond zal bezorgen. Naar het bureau voor Militaire Zaken ons meldt loopen in de ge meente Waalwijk 44 personen-auto mobielen. 18 vrachtauto's en 1 tractor met 2 aanhangwagens. Woensdagavond had de derde ontwikkelings-avond plaats en alhoewel het weer verschrikkelijk slecht was waren toch velen opgekomen om de lezinng met lichtbeelen „Het Offer in de G >dsdiensten" door den WelEerw heer Bijnen, bij te wonen. En zij die weer en wind getrotseerd hebben. hebben daar geen spijt van gehad want het was een hoogst interessante en leerzame avond. Op bevattelijke wijze heeft de gewijde redenaar aan de hand van vele en keurige lichibeelden laten zien dat ten zich de zangers van het koor der parochie St Jan in het hotel Verwiel om het jaarlijksch St. Cecilia-feest te herdenken. De heer Th. Festen. vice-voorzitter, feliciteerde den Z.Eerw. heer pastoor Van Riel met zijn nieuwe kerk en twijfelde er niet aan of zoo'n waardig monument zal de devotie van de parochianen doen toenemen. Verder feliciteerde hij den WelEerw. heer Sanders met zijn 12*/2 iar»K iub'- leum als priester en sprak namens de koristen den wensch uit dat hij ook eenmaal zijn gouden jubileum mocht herdenken. De Z Eerw. heer pastoor dankte den heer Festen voor de uilgesproken wenschen en huldigde daarna de heeren J Trimbach en Ad. v. d Ven, die 25 jaar lang hun talenten hebben geschonken om de geestelijke oefe ningen op te luisteren. Hij dankte hen daarvoor en bood als herinnering aan dezen dag den jubilarissen een prachtige sigaren koker aan. Door den heer Jos. de Bont werd den Z.Eerw. heer pastoor een gioot, door hem zelf vervaardigd portret van de koristen aangeboden. Daarna werd de avond verder in een gezellig samenzijn doorgebracht, waartoe de heerlijke spijzen en dranken van den heer P. Verwiel niet weinig bijdroegen. Gaarne hebben wij voldaan aan de uimoodiging van de firma Nic van Dongen Zn. om z'n étalage I eens te ko.nen bezichtigen. Z'n geheele bloemenwinkel is her schapen als in een teestzaal, waarin tusschen de prachtigste levende bloe men. kunstig vervaardigde stil-levens van fruit enz. als smaakvolle schilder stukken in mooie lijsten gehouden zijn gtëxposeerd. 't ls werkelijk alles zeer kunst- en smaakvol. Ook verschillende andere winkeliers hebben veel werk van hun éialagc1 gemaakt. DRUNEN. Men zendt ons van andere zijde nog 't volgende verslag De door vrouwen en meisjes goed bezette, ruime zaal van het patronaats- ebouw verbeidde Dinsdagavond ten ó'/a uur met spanning de komende dingen. Na een toepasselijk woord, uilgesproken door den geestelijken leider, werd begonnen met de op voering van „Langs Wisselwegen", oorspronkelijk familie-drama in drie DE fyrcejrijj)tabak! Vanaf 26 cent per ons. meldt een moord te Brasschaet gepleegd en waarvan Judiih's broeder (Blanea's verloofde) beticht wordt. Algemeene consternatie, gevolgd door Blanea's toenemende neiging om het pad der deugd weder te betreden. Het derde bedrijf verplaatst ons weder te Antwerpen, in den vooravond van Kerstmis, ln Nora's huis. Hare dochter Hilda heeft zich inmiddels bekeerd en ondanks het sophist'seeren harer moeder, houdt zij moedig stand. De door spel en'i springen eener bank geruïneerde Blanca hoort Hilda een kerstlied zingen en door wanhoop overmeesterd w 1 zij met een pistool schot een einde aan haar leven maken, wat door de inmiddels toegeschoten Martha verhinderd wordt. Blanca wordt door Hilda en Manha tot betere ge voelens gestemo en met hun dritën^ zingen zij het Kerstlied, tot inleiding eens nieuwen levens. Het was zeker een heele durf voor deze jeugdige dilettanten, dit nog al tamelijk hooge eischen stellende stuk voor 't voetlicht te brengen. Gezien de toewijding, waarmede ieder haar rol vervulde, kan van de uitvoering niet dan met lot gesproken worden. Vooral Blanca en Hilda gaven mooi,individueel -pel; ook Elza's monoloog In 16 mag genoemd worden, zooals ook Manha, en last not least de Judith en Paula tragisch' figuur van Godelieve Jammer, bed.ipen. door A van Hoop. pr. I dal Hilda's ziels-ullingen led. in het Het ophalen van't gordijn verplaatste begin van het 2e bedrijf, niet do"rde ons te Antwerpen, in de van weelde getuigende zitkamer van Blanca Loo vers, de 20 jarige nicht van mevr Nora v. Wallensiein Loovers, de moeder van Hilda en Elza. welk mondain trio er op uit is. hunne nicht Blanca. het brave, der derde acte. katholieke meisje uit de Kempen, even- J eens in het net van de materialis tische wereldspin te vangen, terwijl ook Judith de Berlitz, de zuster van Blanea's verloofde, hare inmiddels ont- waakte hartstochten voor spel en dans 's avonds zich allen aan een gemee - het volk heeft willen offeren, schappelijken maaltijd in calé F ompe. dubbelkwartet onder leiding van Van de aanwezigheid van t oud lid, den- heer Jan Groenen, maakten de ZeerEerw. heer Pastoor en andere leden gebruik, om een woord van dank en afscheid te richten tof dezen trouwen en voorbeeldigen zanger, die ruim 25 jaren z'n beste krachten gaf aan den bloei van 't koor van vm. Besoijen. Als herinnering werd hem tevens een portret in lijst aangeboden van 't zangkoor. Daarna zong een kwartet nog een aardig lied, vervaardigd door den heer Jud. van Delft waarin de den heer F van Os, zong voor en onder de lezing op zeer verdienstelijke wijze eenige mooie liederen die zeer terecht een welverdiend applaus mochten irioogsten. De vierde te houden ontwikkelings avond zal plaats hebben op Donder dag 10 December en zal alsdan spre ken de Welt-d Z Gel. heer Lathou wers. leeraar Instituut voor Doofstom men te St. Mlchiels Gestel. Deze spreker zal waarschijnlijk een zestal kinderen van het instituut mee brengen. 105) DERDE DEEL. daarvoor geschreven muziek werd be geleid, wat hieraan voorzeker eene groolere expressie en charme zou hebben gegeven ook werd deze gemist in het Kerstlied aan de finale Het daarop volgende blijspel in één bedrijf „Eene mislukte speculatie", was er wel naar ingericht, de sombere indruk van het voorafgegane wat te vervagen. Mevr. van der Hoop ver oorlooft zich, ter wille harer dochter aanwakkert, terwijl Martha Hermans, öetiy, al erlei luxe uitgaven, ten einde hare pleegzuster, hoewel te vergeefs, haar berooiden toestand te verbergen dit gevaar tracht af te wenden. en zoodoende de h"^e 'lkskan® Het tweede bedrijf speelt in een villa Betiy te vergrooten. Dit is echter niet aan 't strand te Ostende, waarin de naar den zin van oud-tante juffr. v.d. sceptische Hilda een monoloog houdt Spek. die haar ten slotte hieromi ont- afgewisseld door een lied. welke haren erft. Vooral deze suikertante hield de zielstoestand ontsluieren. Dit wordi lachspieren in beweging en zorgdeer onderbroken door het binnentreden I voor dat de bezoeksters in een vroohjke van de blinde vioolspeelster Godelieve en Anneken, die een Kempisch lied en een „Ave Maria" doen hooren, waarmede ook Hilda instemt, terwijl de sluimerende godsdienstzin in haar wordt wakker geschud, ook door hei bezoek van mevr. Paula Stevaert in haar gesprek met deze. Een courant door Blanca aan 't strand gekocht, ver- bui huis-toe gingen. In 't geheel een welgeslaagden avond en die de sympathie voor de Drunen- sche Damestooneelclub zeker zal ver- hoogen. Een herhaling is gewenscht, maar dan met de daarbij behoorende muziekbegeleiding en zoo mogelijk ook de inlasch. NIEUWKUIK Dat er in ons dorp - - o^ae KTen w ucuaudgudmiuuag vcitmnciutu ECHTE FRIESCHE po« „DB BOBO VAN HET ZUIDEN' Naarmate zy zich verwijderde scheen hare stem aan het geschreeuw van den nachtuil geiyk te worden. Wee u, riep zy, wees vervloekt. Wee, wee, wees vervloekt. Eerst lang na de verwy der ing der oude Marina Altanoff ontwaakte Wladimir uit de geestesverbystering waarin die onver wachte openbaring hem gebracht had. Het was een gekraak in het bosch dat hem tot de werkeiykheid terugriep. II. KOELE WRAAK. Op een namiddag van den ongemeen droo- gen en warmen zomer, ging een man, bleek en haveloos, met lange haren en onverzorg- den vollen baard in het bosch van Ny-Slott, geheel en al te werk gelyk een achtervolgde vos. Met de grootste voorzorgen drong by im mer dieper door, van struik tot struik, van boom tot boom, zich achter eiken stam ver bergend, zich nu eens plat ten gronde leg gend, dan weer zich voorzichtig oprichtend en luisterend naar de duizenden onduidelyke geruchten van het bosch, waarna hy zfin loop hernam, het hoofd tusschen de opge- verborgen, de oogen met Verfrischt en versterkt, vervolgde hy zijn weg. nu eens links, dan weer eens rechts 'gaande, zich onnieuw nu hier dan daar achter een struik of een boom verbereend Met gebogen hoofd voortgaande, gromde hy tusschen zyne tandenj Hij zal mij niet ontsnappen de booswicht Hy bereikte eindelijk een deel van het i lbosch. waar het ondoordringbaar scheen. Toch week de man niet af van zijn weg, onbevreesd voor de doornen, die hem ten bloede kwetsten, terwyi de takken hem in het aangezicht sloegen, drong hy immer die per door. Het was nog geen kwartier later toen Nick Frolop, de jonge jacht- en boschwachter en verliefde van Mea. daar het nauwe voet pad volgde. Hij is daar. nochtans. Ik ben er zeker van, mompelde hij. Ik heb hem goed gezien. Een pas gebroken twyg bemerkende, en den indruk van een voet: Ziedaar zijn spoor, dat is het. hy is daar binnen. En hy kan er niet uitkomen zonder gevangen genomen te worden. De jonge wachter deed met afgemeten stap de ronde van het dennenbosch en kwam weldra aan een open plaats. Dat was de hoek waar de hut stond die aan de oude Marina Altanoff tot woning diende. Alsof zy op den loer stond, bevond de oude vrouw zich op den drempel der deur, met hare kleine scherpe oogen door het dicht geboomte heen starend. Had zy kennis van het drama dat zich scheen voor te bereiden? Had een verdacht gekraak in het bosch haar fyn gehoor getroffen? In alle geval, zy luisterde met gespannen a and a dit en de onverschilligheid waarmede zij den zeer beleefden groet van den jongen wachter beantwoordde, scheen te bewyzen, dat zy zich op hare hoede hield. Goeden dag. Marina Altanoff, en goede gezondheid, sprak Nick Frolop. Beste jongen, wees welkom. Ik dank u, Marina Altanoff, ik dank u wel. Ik ben gelukkig u gaaf en gezond te zien en... Nick zocht ongetwyfeld een kompliment stoken schouders een onverbiddelyke haat vervuld. handen en zyne voeten. digen lach los. Ha, ha, Nick, aan myn oud gerimpeld gelaat, wilt gy misschien de jeugd en de frischheid wenschen... Wel, zeg maar op^ indien het mij geen 'goed deren kan, het zal my ook geen kwaad doen. Wel toch. Marina Altanof gy trekt al les in het bespotteiyke. Maar zie, ik ben toch tevreden u te zien. Ik geloof u, beste jongen. En niemand heeft ooit aan uw woord getwijfeld, ik ben er zeker van. Het gelaat van Nick helderde op. ja, vervolgde zij, sinds ik u een dienst bewezen heb, sinds ik u verwittigd heb van de komst van den graaf, die u ging verras sen. zyt gy my erkentelijk. Gy beleedigt my niet meer. Gy noemt my nu geen oude heks meer, eng_ y dreigt mü niet meer met het betalen eener boete voor de stroppen die gy bier en daar vindt. De jonge wachter haalde de schouders op. Wat wilt gy. Marina Altanoff, ik moet toch myn plicht doen en mag het brood niet stelen dat ik eet. De kleine oogen der oude vrouw glansden van schalksheid. Ha. En op wolke wfize verdient gy op dit oogenblik uw brood, beste jongen? Nick Frolop aarzelde te antwoorden. Dan een besluit nemend 't Is een onbekende, een landlooper on getwyfeld, die my sedert dezen morgeit te gen houdt. Ik weet niet wat hy beraamt. Is hy er op uit om wild of visch te stelen, of heeft hij het op iets ander gemunt? Ik vraag het my af, in alle geval toen ik bom op- grooten afstand bemerkte, heeft hy zich aanstonds uit de voeten gemaakt en van he den morgen vroeg zit ik hem op de hielen, zonder er de hand op te kunnen leggen. 't Is dus een behendige, slimme gast. Heeft hy een geweer? Neen. Laat hem dan met rust. Al het kwaad dat hy doen kan, is een paar stroppen zet- ten. En indien hy een dief is, o.f nog slechter dan dat? Indien hy u in uwe arme woning kwam aanranden, Marina Altanoff? Waarom zou hy dat doe»? Wanneer men eene hut ziet gelfik de mijne, dan weet men wel dat men daar geen goud moet ko men zoeken. Ik vrees niets, Nick 'tls waar, Marina, maar gy moet toch begrypen dat ik dien verdachten onbekende zou willen aanhouden, daar men dan zien zal dat ik 'n goede dienaar ben en stipt de ontvangen bevelen uitvoer. En graaf W la- dimir zou dan tevreden over mij z.yn. Het spottend gelaat der oude vrouw werd nu leeiyker. Zij wreef met hare beendenge vingeren Nick Frolop was nog niet overtuigd. Welaan, luister naar my. hernam de oude vrouw, volg mynen raad. Keer op uwe stappen terug. Laat dien armen duivel ge rust zyn weg gaan, des te meer daar Mea op dit oogenblik in het witte scliaarbosch bezig is met kampernoeliën te zoeken; ga daar langs, beste jongen, gy zult haar kun nen helpen en middelerwyi met haar een praatje maken. laat, over de nog bloedige sporen dimir's zweep. Ha gy wilt in de goede gunst staan van den graaf... van den vervloekte gromde zy. van hem die niet gevreesd heeft my te slaan, zyne oude moeder. Wel, ik wil u ook een goeden raad geven, beste jongen. Laat hem gerust loopen. De graaf zou op dit oogenblik geen enkel woord van dank zeggen, want hfi isi met een geheel andere zaak bekommerd... Waak liever over Mea, beste jongen. Waak over uwe verloofde, wanneer gy haar bemint. Nick Frolop, dan heeft men ten plicht, alle gevaren van het voorwerp zyner liefde te verwy deren? Maar, Marina Altanoff, weet gij wat gy daar zegt? Zou er Mea waariyk ge vaar bedreigen? Ha, zie, ik weet er niets van. Ik geef u een raad; vry aan u hem al of nipt te volgen. Laat de arme lieden gerust hun brood zoeken. Wat heeft hij u gedaan, de man die gy achtervolgt? Hy is ongelukkig, aangezien hy ongewapend is. En indien hy zoo de bosschen doorloopt, doel hy dat om dat hij geen kopecken genoeg op zak heeft, om eten te koopen en een stuk wild te be machtigen, om zichzelven en misschien ook zyne vrouw en kindereu te voeden. Laat hem 11Alles goed ingezien had hy zyn plicht ge daan met den onbekende, die dwars door liet bosch drong, te achtervolgen Voortaan was hy zeker dat deze als wild- strooper niet te vreezen was. En. wilt gy dat ik nog meer zeg, Nick Frolop. voegde de oude erbfl. indien gjj wilt dat Marina Altanoff u bescherme, Mea en u. verklaar nooit den oorlog aan de kleinen, en luister naar Marina wanneer zy u iets zegt. venhand op het gevoel van den plicht en Nick Frolop, met het geweer over den schou der maakte rechtsomkeert en richtte zyne stappen naar het witte scliaarbosch. dat hem door de oude Marina aangeduid was. Toen z.y den jongen boschwachter zag ver- dwynen, Het Marina zich een doffen spot lach ontsnappen. Niet slim voor een wachter, om zich zoo te laten beetnemen. Eu nogmaals de hand aan de bloedige stre pen van haar gelaat brengend, zeide zy Gevloekt is hy die zyne moeder ten bloede geslagen heeft... Ik, die den Bohemer zonder vaderland tot een voornamen heer, een graaf gemaakt heb, ik vervloek hem, den hartelooze. En de knokkelige vuist ballend, stak zij ze dreigend uit naar het kasteel van Ny-Slott, dat men door de openingen in het bosch be- O, ik zal mij wreken, vervolgde zy. Ik wil hem zien sterven als een hond. En dat zal eene ware vreugde voor my zyn, want verloochen hem, den ondankbare Toen deze vloed van haat voorby was, be gon de oude vrouw na te denken. Ik heb geiyk gehad Nick Frolop terug te zenden. Wie is de man dien hy achter volgde. 't Is nu reeds drie dagen dat hy rond Ny-Slott sluipt. Nick heeft geiyk, hij is niet gewapend. Die man moet honger iy- den. maar waarom slentert hy zoo voort durend rond het kasteel? Wat wil hy Is hy soms een verdediger, een broeder, een vriend van het ongelukkig schepsel, dat daar door die vervloekten gevangen gehou den wordt? (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7