DE ECHO VAN HET TUIDEN No. 100. Woensdag 16 Dec. '25. 48e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk. 15 December 1925. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te hoüden op Vrijdag 18 December 1925, des namiddags 7 uur. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Behandeling der retributieveror dening. 3. Ontwerp besluiten 'tot wijziging van de begrooting 1925. 4. Voorstel tot herziening der be zoldiging van den Directeur van den Vleeschkeuringsdienst en der toelage voor den Veearts. 5. Voorstel om Burg. en Weth. te machtigen de gunning van het voer werk voor de gemeente en van het onderhoud der plantsoenen van jaar tot jaar te verlengen tot een maximum van vier jarendeze machtiging te doen ingaan 1 Januari 1926. 6. Voorstel om de kosten van straat aanleg door de Woningbouwvereeni ging „Baardwijk" voor rekening der gemeente te nemen. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot aanvaarding van het ontwerp nieuw contract met de P.N.E M. en tot aan koop van de transformatorstations in Waalwijk, Baardwijk en Besoijen. 8. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid H. A. W. Surig en beslissing omtrent zijne toelating 9. Benoeming van een lid in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs (vacature F. C. Smolders. 10. Voorstel van Burg. en Weth tot wijziging van het Werklieden reglement. 11. Voorstel tot verhuring van een strook land langs de Baardwijksche Steeg aan P. J C. Loeff. 12. Voorstel om aan Burg. en Weth de bevoegdheid te verleenen het op nemen van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger op te dragen aan een door hen aan te wijzen ambtenaar. Burg. en Weth. stellen den raad voor, naar aanleiding van een bij den raad ingekomen adrés, geen artikelen uit de Bouwverordening te lichten. Verbetering, zeggen Burg. en Weth., van de Volksgezondheid is de eenige prikkel geweest om de voorzieningen te treffen als in de Bouwverordening zijn voorgeschreven, daarvoor dient binnen redelijke grenzen het belang van de huiseigenaren te wijken. Vervolgens stellen Burg. en Weth. den raad .voor aan den heer L. P. Versteeg, leeraar aan de Teekenschool, f120 reiskosten te vergoeden. Voorgesteld wordt Art. 33 van het Werkliedenreglement zoo te wijzigen, dat alleen vaste werklieden, die zich tegen ziekte hebben verzekerd in dien vorm dat ze 70 pCt. van hun loon ontvangen, 30 pCt. daarvan zal wor den bijbetaald. Burg. en Weth. stellen den raad alsnog voor om in de voorwaarden van aanbesteding de bepaling op te nemen dat Burg. en Weth. de be voegdheid wordt gegeven de aan neming tot ten hoogste vier jaren van jaar tot jaar te verlengen. Deze bepaling zou dan gelden voor het voerwerk en voor het onderhoud der plantsoenen. Nog wordt den raad voorgesteld de verordening regelende de bezoldiging van den Keuringsveearts, hoofd van den Dienst, vastgesteld 22 Dec., te wijzigen in dien zin dat de bezoldi ging na 1 Januari 1926 zal bedragen minimum f4000, maximum f5000, met periodieke verhoogingen groot - f200 om de twee jaren. De verordening regelende de be zoldiging van het plaatsvervangend hoofd van den dienst te wijzigen in dien zin dat de bezoldiging wordt bepaald op een vast-bedrag van f750 - en vervolgens om het aandeel in de toelage van den practiseerenden vee arts te bepalen op f350. Donderdag 10 December 1.1. had te ongeveer 9 uur 's avonds de plech tige wijding plaats van vaandel der „W. G. V." lokaal der turnclub. De Weleerw. heer Sanders, adviseur der vereeniging, hield, alvorens tot de heilige wijding werd overgegaan, tot de inmiddels aangetreden gymnasten met den vaandrig aan het hoofd, eene hartelijke toespraak. Hij wees daarin op de beteekenis der vaandelwijding welke een bede was om steeds te mogen overwinnen. Begrijpelijkerwijze voegde Z.Eerw. hieraan toe, moesten de krachten van den tegenstander nie onevenredig grooter zijn. Als geestelijk raadsman vond Z.Eerw. ter gelegenheid van deze plechtigheid gereede aan leiding om te spreken over een goec geleide lichaamscultuur, waarschuwde tegen den geest van materialisme, die in onze dagen hoogtij viert en voert tot lichaamsverafgoding. Maar voor den christen turner gold de bede om over winning vooral in den zielestrijd, dien elk persoonlijk heeft te voeren tegen duivel, wereld en vleesch En vooral in dezen strijd hoopte Z.Eerw., dat de gymnasten steeds de overwinnaars zouden blijven. Vervolgens besprak Z.Eerw. het goed recht van den R. K. adviseur van eene sport- of turnvereeniging. De bewijsvoering vond volkomen in stemming, getuige het herhaald applaus. Dat de samenwerking met bestuur, leider en leden der vereeniging steeds uitmuntend was geweest, had Z.Eerw. nog kort geleden kunnen ondervinden bij zijn 12'/2-jaHg priesterfeest, waar voor hij hartelijk dankte. (Applaus.) Daarna werd overgegaan tot de Vaandelwijding. Na afloop hiervan wees de adviseur erop dat het nieuwe vaandel versierd was met de initialen R K en hij hoopte dat de turners dit bij alle voorkomende omstandigheden indach tig zouden zijn. Hierop trad de voorzitter, de heer Schambergen uit het gelid om den adviseur dank te zeggen voor de harte lijke woorden tot de turners gericht, zinspeelde op de wijding van het vaandel en hoopte met hem, dat het Doorluchtig Episcopaat den Weleerw. heer Sanders nog lange jaren als adviseur aan de „W. G. V." zou laten verbonden blijven, waarop weder spon taan het applaus uitbarstte. Terwijl de Weleerw. adviseur zich voor het verdere van den avond met het bestuur in gesprek bevond, be gonnen de werkende leden zich duchtig te roeren voor de a.s. uitvoering. Inhalen van verzuim in schoenfabrieken het nieuwe in het oefen De minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft toegestaan, dat in de ondernemingen van werkgevers, aan gesloten bij den Ned R. K. Bond van Schoenfabrikanten, voor zoover deze werkgevers zijn toegetreden tot het collectief arbeidscontract voor de schoenindustrie d._ d. 14 April 1922, gesloten tusschen den Ned. R. K Leder- oewerkersbond te eenre en den Ned R. K. Bond van Schoenfabrikanten ter andere zijde, in wier fabrieken of werkplaatsen op Zaterdag 26 December 1925, Vrijdag 1, Zaterdag 2 en Woens dag 6 januari 1926 geen arbeid wordt verricht, in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 der arbeidswet 1919, door de arbeiders van 16 jaar of ouder het aantal daardoor door hen verzuimde uren in het tijdvak van 14 December 1925 tot en met 23 jan. 1926 wordt ingehaald, niet dien verstande, dat zij bij het inhalen van dat verzuim in geen geval langer arbeid mogen verrichten dan 10 uren per dag en 55 uren per week. en onder voorwaarde, dat de arbeidstijd van bedoelde arbeiders in zijn geheel is gelegen tusschen 6 uur des voormiddags en 7 uur des namid dags. B. hoofden of bestuurders van de onder A genoemde ondernemingen er aan té herinneren, dat lo. zoolang van de vergunning gebruik wordt gemaakt, overeenkom stig het bepaalde bij art. 10 derde lid, van het Rusttijden- en Arbeidslijsten besluit voor fabrieken of werkplaatsen 1923 uit een naast de arbeidslijst op gehangen geschrift op duidelijke wijze moet blijken, hoe de werkuren over de verschillende dagen der week wor den verdeeld 2o. op de dagen, waarop ingevolge deze vergunning langer dan 8"/2 uur per dag arbeid wordt verricht, over eenkomstig het bepaalde bij artikel 3 van voorgenoemd Rusttijden- en Ar- beidslijstenbesluit de arbeidstijd van een arbeider niet na ten hoogste 4'/2 uur arbeid behoeft te worden afge wisseld door een onafgebroken rust tijd van ten minste een half uur, onder voorwaarde, dat zijn arbeidstijd tel kens na ten hoogste 4'/2 uur arbeid wordt afgewisseld door een onafge broken rusttijd van ten minste een kwartier en bovendien na ten hoogste 6'/a uur na het beS'n van ziJn da8e lijkschen werktijd door een onafge broken rusttijd van ten minste een half uur. Maandagavond j I. had in Hotel Verwiel een vergadering plaats van het Voorloopig Comité van de op te richten R K. Middenstandsvereeniging. Een ontwerp van Huishoudelijk Reglement werd opgesteld, dat in de algemeene vergadering van a.s. Maandag 21 De cember ter bespreking zal worden voorgelegd. Aan de betreffende per sonen zal voor deze vergadering een uitnoodiging worden .toegezonden. -— Bij de j 1. Zaterdag gehouden aanbesteding door het Architecten bureau Van Ree Bossaerts te Waal wijk, voor het bouwen van een burger woonhuis in de Stationsstraat alhier, voor rekening van den heer J. Spitters alhier, is als volgt ingeschreven W. van Heesch, Waalwijk, f 8259 E. Maas. f 7784. C. Timmermans. Sprang, f 7772.— J. W.Nieuwenhuijzen. f 7510 P. Kramer, Genderen, f 7200 P. J. Pennings, St. Michiels Gestel f 7200 aan welken laatsten inschrijver het werk is gegund. De Postduivenvereniging „De Luchtverkenners", gevestigd bij den heer W. Pullens (Café „Het Vosje") te v.m. Baardwijk, houdt op de a.s. Kerstdagen haar onderlinge tentoon stelling in vlieg- en schoonheidsklasse. Als keurmeester zal optreden de heer A. Hendriks to Kaatsheuvel. Verschil lende diploma's en prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld. Verdere eere- prijzen worden gaarne door 't bestuur in ontvangst genomen. De tentoon stelling zal geopend zijn vanaf 25 Dec. des v.m. 12 uur. Dr. F reder ik van Eeden. Een meer dan gewone belangstel - ling ging er uit naar den tweeden avond der reeks letterkundige lezingen welke ditmaal dan ook in „Musis" gehouden werd. En terecht. Immers zouden we dien avond persoonlijk kunnen kennismaken met een der meest bekende figuren uit de Nederlandsche letterkunde van den laatsten tijd, met den grooten dichter die om zijn werk en zijn per soonlijkheid zooveel monden en pen nen in beweging heeft gebracht, n.l met Dr. Frederik van Eeden. In ons nummer van Woensdag 9 dezer plaatsten wij eene korte biogra fie over dezen beroemden letterkundige. Deze schets van zijn veelbewogen leven zal ongetwijfeld bij onze lezers veel belangstelling voor deze markante figuur hebben gewekt, welke belang stelling vooral zal uitgaan naar de be wegingen in zijn zieleleven welke leidden tot het belangrijke feit zijner bekeering tot het katholieke geloof. Wij willen daarom trachten, zij 'took zeer beknopt, die evoluties dezer fijn besnaarde dichterziel te beschrijven zooals hij die zelf Vrijdagavond voor zijn gehoor heeft ontvouwd. Na door den heer Ger. v. Imbeeck, een der organisators dezer lezingen, te zijn ingeleid nam deze ruim 65- jarige grijsaard het woord. Allereerst definieerde spr. in het algemeen wat onder „geloof" dient te worden verstaan Ons leven is van nature een zoeken naar vreugde, naar geluk, naar'bevrediging Maar welke vreugd schenkt hier bevrediging De pretmaker meent het te moeten zoeken in wereldsche genietingen, in spijs, in drank, maar nooit zal hem dat bevre diging kunnen schenken Anderen zoeken vreugde in de schoonheid van kunst en wetenschap, welke vreugde weliswaar zeer hoog staat, doch ten slotte de volledige bevrediging niet zal schenken. Men moet wel tot de slotsom komen dat een bevrediging der begeerten niet mogelijk is en er maar een weg overblijft n.l. de ophef fing van alle aardsch begeeren. Ernstige overweging moet ons de overtuiging doen krijgen dat er een hooger Wezen moet zijnmen voelt dat het niet anders kan Iets onein- digs in de schepping, als bijvoorbeeld de sterrenhemel, moet een oneindige Schepper hebben, het geeft den waar borg dat er een hooger Wezen moet zijn dat God is. Wij zien dat Wezen niet, maar diepe meditatie moet ons nu wel eraan doen gelooven. Een voorbeeldMen vindt o.a. dui zenden jaren oude Egyptische steenen waarop men allerlei onverklaarbare teekens ontdekt. Men zal, al is het ook tevergeefs, trachten die leesteekens te ontcijfe en maar bij voorbaat zal niemand er toch aan twijfelen dat die teekens iets te beduiden hebben en zij er niet bij toeval op zijn gekomen doch er door Egyptenaren en wel zeer beschaafde, daarop zijn aangebracht En toch heeft men die menschen niet gezien. Zoo moet het ook gaan bij het zien van de schepping en de natuurver schijnselen. Het geloof moet voorop staan, vóór het begrip. Al kunnen wi het niet begrijpen, niet zien, niet be wijzen, ons geloof moet toch onwrik baar vast staan, zoo goed als bij het aangehaalde voorbeeld van dien Egyp tischen steen. Uitvoerig en zeer bevattelijk schetste spr. hierna het verschil in opvatting tusschen den prozaïschen mensch en iemand met dichterlijke vermogens verder den samenhang in de maat schappij van poësie, wetenschap en geloof. Het bestek van dit verslag leent er zich echter niet toe dit hier nader weer te geven. Daarop kwam spr. aan het belang rijkste deel zijner lezing n.l. zijn eigen leven althans op geestelijk gebied. Het deed hem zeer pijnlijk aan om zijn innerlijke gevoelens in het publiek bloot te leggen, een dichter is een zeer gevoelig mensch, maar hij achtte het een plicht om de menschen zijn ziels evolutie te doen zien. om hen tot lee ring te doen strekken, hen te doen zien hoe zij wel en hoe niet moeten leven. Vooral de jongeren zou hij willen vragen uit zijn ervaringen te leeren. Spr's. levensweg 'is steeds recht geweest; hij heeft altijd gedaan wat hij meende dat goed was. Hij is nimmereen Godloochenaar geweest; hij respecteerde eiken godsdienst, doch was zelf steeds te blijgemoed om zich veel om God te bekommeren, hij bouwde te veel op eigen kracht, tot ten slotte de vreeselijkheid van den ouderdom over hem kwam met z'n zwaarmoedigheid. Spr. schetste hoe een dichter dieper voelt dan andere menschen, daardoor meer van schoon heid smaakt, maar ook. des te meer lijdt onder miskenning of haat of wat leelijks ook van andere menschen. Het leed is spr. ook niet bespaard gebleven. Wat men echter beweert als zou spr. om zijn vele teleurstellingen met zijn vroeger leven gebroken heb ben, moet hij ten stelligste tegen spreken Spr. wijst er nog op hoe hij thans in alles ziet dat zijn levenspad ren afgebakende weg was die naar zijn bekeering voerde. Dan komt hij aan de beschrijving zijner emoties in het Benedictijner klooster te Oosterhout. Aanvankelijk voelde hij er zich bevreesd, maar spoedig kwam ook over hem iets van dien vrede die daar heerscht. Een hevig verlangen naar de H. Communie kwam in hem op. Hij zag die gebrui ken en plechtigheden en hoorde de schoone gewijde gezangen der kloos terlingen. Hij voelde zich als een bedelaar. Hij bespeurde de schoonheid en de macht van het gebed. Hij leerde dat zelfs het opzeggen van van buiten geleerde gebeden, toch den geest in een gewijde spanning houdt. Hoewel nog gezond voelt spr. toch ook de afbreker van zijn levenskrachten. Hij voelt zeer diep zijn verschillende tekortkomingen, doch wat hij het meest voelt is dat hij in zijn jeugd niet leerde zichzelf te beheerschen. Het ontberen van tucht en discipline voor lichaam en geest is van vele tekortkomingen de oorzaak, in leven werken, slapen, overpèinzen, ja in alles moet regel en orde zijn, dat leeren ons de kloosterlingen- Te veel heeft hij steeds de vrijheid lief gehad, thans weet hij dat die vrijheid zijn grootste klem was. Hij dacht God niet noodig te hebben, maar toen de dorst naar het. hooger leven kwam voelde hij pas hoe moeilijk het was met zijn lichaam dat 60 jaar lang niet geleerd had te beheerschen nu het oud werd zijn geest nog te bedwingen Het voorbeeld van tucht en zelf- werlochening gaf Christus zelf. Chris tus' kerk is het middel en geeft ons de aanduiding om het bovennatuurlijk leven ty zoeken. De toekomst der Maatschappij is volgens spr. vol hoop algemeen constateert men verkerste- ning. •Resumeerende wil spr. zijn gehoor op het hart drukken weest geloovig en heb vertrouwen, leer U beheerschen, leef sober en doe nuttig werk dat Uw hooger doel bevordert Na de pauze deed r Frederik van Eeden nog voorlezing van verschil lende oudere en nieuwere gedichten van zijn hand. Allereerst enkele die pasten aan zijn ezing en die zijn zoeken naar waar heid schetsten. Verder een zeer aardig gedicht „Aan de Duinen", dat destijds door De Nieuwe Gids afgewezen werd. Voorts „Loutering" dat de gemoeds beweging van een gevangene weer gaf. „Mijn handen" en „Óns kindje glimlacht", beide zeer fijn gevoelde gedichten welke een extra applaus van het publiek ontlokten. Ten slotte nog „Mijn Engelbewaar der", „Zonsondergang aan Zee", Schemering in 't Woud" en „Water lelie". alle zeer schoone gedichten met verschillende strekkingen. Met een keurig dank- en slotwo rd van den heer v. Imbeeck werd deze bijzondere avond gesloten. Op verzoek van 't bestuur der R K. Werkliedenvereeniging in de St. Clemensparochie werd Maandagavond in het patronaatsgebouw door den Eerw. adviseur kapelaan v Berkel eene lezing met lichtbeelden gegeven over: „Het Geheim der Geboorte onzes Heeren". Zijn Eerw bezorgde zijn gehoor een zeer genotvolle avond. De serie prachtige lichtbeelden werd door een keurige, bevattelijke lezing verklaard en toegelicht. Achtereenvol gens kwamen al dié verschillende ta- freelen op het doek, bekend uit de Bijb'elsche geschiedenis, en verband houdend met het heerlijk mysterie van Chrisius geboorte. Vooral in dezen tijd van voorbereiding tot het Kerstfeest kwam een etl ander wel bijzonder tot zijn recht. Wij zullen over de lezing thans niet verder uitweiden, daar de WelEerw Heer v Berkel haar hedenavond ook voor den R K Vrouwenbond zal houden en wij er dus nog nader op terug komen. 't Zal overbodig zijn de leden aan te sporen om allen vanavond present te zijn, temeer waar dan ook zeer schoone, toepasselijke zang deze lezing zal opluisteren. Bij de gisteren ten overstaan van Notaris Schaap gehouden verkooping van Huizen en Erven van Mej. Wed. de Haan is de heer A C. Pulles van Gerwen daarvan eigenaar geworden voor een bedrag van f5025. Naar we vernemen is de heer Pulles van plan daar een paar winkelhuizen 'te bouwen met aparte bovenwoningen. Naar wij vernemen zal de be kende Nederlandsche tenor-zanger, de heer L. van Tulder te 's Hage, o. m bij de eerst te geven uitvoering van Waalwijks Gemengde Zangvereeniging zijne medewerking verleenen. Voor de leden van den Jongen Boerenstand en den Boerenbond hield Dr. Ariëns, Rijkslandbouwconsulent uit Glnneken, Maandagavond een lezing over het onderwerp: De opfok van kalveren De opkomst was zeer goed, vooral de leden van den Jongen Boeren stand waren vrijwel allen present. Na een kort openingswoord door den Voorzitter, den heer C de Jong, nam Dr. Ariëns het woord en schetste in een duidelijk en zakelijk betoog de vele wantoestanden die thans op het gebied der kalveren-opfokkerij bestaan. Ook in deze streek heeft hij diezelfde gebreken moeten constateeren. Hij wees op de slechte gevolgen daarvan en raadde alle aanwezigen aan een andere methode te volgen bij het op fokken hunner kalveren in den geest als door hem uitvoerig werd uiteengezet. Na zijn belangwekkende lezing bood hij de gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. 't Lijdt geen twijfel of dergelijke leerzame avonden zullen er zeer toe bijdragen het boerenbedrijf op hooger peil te brengen. Te Amsterdam overleed 1.1. Vrij dag in den ouderdom van 66 jaar, de heer M L. Rosenberg, een bekend man in de schoenen- en lederwereld in ons geheele land, niet het minst in deze streek, ledereen kent den zeer sympa thieken. jovialen man, die onze plaats ieeds zooveel jaren geregeld bezoekt, in den beginne als vertegenwoordiger der firma Timmermans van Turenhout, later als groot leder-importeur, leider van het bekende huis: Handelsmaat schappij M. L. Rosenberg, Amsterdam en Waalwijk. En om z'n sympathieke, joviale per soonlijkheid, èn door z'n bekende importzaak van de beste overleders der wereld, waarvan hij nog steeds de ziel was, èn om z'n vele en aan gename handelsrelaties in plaats en streek, zal de heer Rosenberg bij zeer velen steeds in aangename en dank bare herinnering blijven voortbestaan. Hoe hij ook in Amsterdam, de plaats zijner inwoning, gezien was, moge blijken uit 't volgende, ontleend aan het „Alg. Hbld." „Hier ter stede is overleden de heer M. L. Rosenberg, oudste directeur van de bekende engroszaak in leder M. L. Rosenberg Handel Maatschappij. In 0en heer Rosenberg, die een paar maanden terug zijn zes-en-zestigsten verjaardag heeft gevierd, verliest Am sterdam een man, die het zich mede tot levensdoel had gesteld, anderen te helpen met raad en daad. Moest er gecollecteerd worden voor een goed doel, had een vereeniging, een persoon financieelen steun noodig, dadelijk dacht men aan den heer v Rosenberg en nooit bijna werd op hem tevergeefs een beroep gedaan. Maar het meest, het allermeest deed de heer Rosenberg wel in stilte gaf hij veel en graag, zonder dat iemand het ooit vernam. Gelderschman van geboorte, 's heeren Rosenberg's wieg stond in het grens stadje Zevenaar, voelde hij zich sinds jaar en dag Amsterdammer. Alles wat de hoofdstad betrof had zijn liefde, zijn genegenheid èn zonder zich ooit op den voorgrond te plaatsen, was hij steeds bereid om met breed gebaar van die liefde te getuigen. Toen het indertijd bekend werd, dat Herman Heyermans nog op zijn ziek bed had te worstelen met geldzorgen, was het de heer Rosenberg die mede het initiatief nam tot het stichten van een fonds, met welks beheer hij zich, ook toen de auteur persoonlijk geen steun meer noodig had. ten behoeve van diens weduwe en kinderen bleef belasten. In ontelbare commissies van den meest uiteenloopenden aard heeft de heer Rosenberg gedurende de laatste tientallen jaren zitting genomen en met hart en ziel behartigde hij dan de zaak, die hij zijn belangstelling had ge schonken. Héél wat vereenigingen hier ter stede telden hem tot hare krachtigste con tribuanten. Zonder aanzien des persoons, zonder eenig verschil ook te maken ten op zichte van de richting die een genoot schap, een vereeniging voorstond, hielp de heer Rosenberg. Wie dezen jovialen, hulpvaardigen man mocht ontmoeten, kwam onvoor waardelijk onder de bekoring van zijn zonnigen glimlach, zijn hartelijk gebaar, zijn geestige kwinkslagen. De talrijke vrienden, die hij zich in alle lagen der maatschappij mocht verwerven, zullen den heer Rosenberg noode missenmaar bovenal zal zijn heengaan worden gevoeld door de ontelbaar velen, wier lot hij zich op de meest humane wijze aantrok v Een braaf, een edel mensch is van ons weggegaan." Bij zijne begrafenis op 1.1. Zondag was de belangstelling uiterst groot. Gisterenavond hield, de Afd. Waal wijk e.o. van den N. C. Boerenbond eene algemeene vergadering in het Pa tronaatsgebouw in de Min. Loeffstraat. Er bestond voor deze vergadering veel belangstelling, welke duidelijk bleek uit de zeer drukke opkomst. 't Kardinale punt was het nemen der aandeeltjes tegen 35.tot dek king van een schuld ontstaan door ver liezen door deze afdeeling geleden. Wegens bedanken van den voorzit ter, den heer A. v. d. Broek, werd de vergadering door den waarn. voorzit ter, den heer H. Klijn, geleid. Het verhandelde hier uitvoerig weer te geven, zou ons te ver voeren en ook wegens te weinig plaatsruimte zullen wij zeer beknopt zijn en alles in 't kort samenvatten. Door den secretaris, den Edelachtb. lieer J. A. J. van Heijst, werd in een keurige toespraak dank gebracht aan den scheidenden voorzitter, den heer A. van den Broek, voor het vele dat hij gedurende 16 jaar voor den Boeren bond in verschillende functies heeft ge daan. Spr. hoopt dat in de toekomst het bestuur op zijn zeer gewaardeerde me dewerking mag rekenen. De heer v. d. Broek dankte voor die woorden en zegt zijn volle medewer-

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5