DE ECHO VAN HET ZUIDEN PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 18 December 1925 ATTENTIE. Ons blad zal in de Kerstweek slechts éénmaal verschijnen en wel Donderdag 24 December a.s. Advertenties voor dat num mer worden ingewacht lot Don derdag 9 uur uiterlijk. Heeren adverteerders gelie ven terdege de groote waarde te overwegen die de publiciteit in ons Kerstnummer, waaraan bij zondere zorg besteed zal wor den, voor hun zaken biedt, waar dit blad zeker drie dagen in han den of op de leestafel blijft. Men denke tevens tijdig aan de inzending van z'n Nieuw- jaarswensch in 't nummer van 1 Januari. De Administratie. De uitslag der Groote Verloting len bate van de Kliniek van 't Wit-Gele Kruis alhier is als volgt: le 2e 3e ie 5 e 6e 7e «Se 9e 10e 15696 16953 12250 17696 10041 17559 4070 11616 14519 2071 De eerste prijs is vermoedelijk ge vallen in Beuningen, de 2e in Zutphen, de 3e is onverkoeht, de 4e in Sprang. Dit zijn de hoofdprijzen; voor de rest moeten wij verwijzen naar de trek kingslij sten-, die bij de verkoopers ver krijgbaar zijn. De trekking der verloting der Waal wij ksche Pluimvee-vereen, heeft plaats a.s. Zaterdag 19 Dec. des nam. 5,30 uur in 'l café van den heer Holtzer- Passier, alhier. Heeft het „Waalwijks Sympho nic Gezelschap" bij de begeleiding der opera „Rose Marie" ons reeds een be wijs gegeven van haar grooten voor uitgang, van haar kunnen op dit Ier- rein en waren daarom ieders verwach tingen hoog gespannen, de uitvoering van Woensdag 1.1. in Musis Sacrum, heeft deze goede meening niet alleen bevestigd, maar onze verwachtingen verre overtroffen. De vereeniging is werkelijk buiten gewoon vooruit gegaan. Wat zij ons gisteravond te hooren en te genieten heeft gegeven, was werkelijk eene bij zondere prestatie vooral als men weet dat de uitvoering voor de le maal werd gegeven met alleen eigen krachten der vereeniging. Is dit op zichzelt al niet eene groote prestatie, om in eene plaats als Waalwijk een symphonie-orkest te stichten en dit in een paar jaar te doen uitgroeien tot een corps van meer dan 40 personen, en alles strijk-, koper- en slagwerk bezet te hebben. Daarvoor hebben wij alle respect en dat is weer iets, wat andere plaatsen ons terecht mogen benijden. En nu kan alles natuurlijk zeer ze ker versterkt worden en zijn er nog tekortkomingen aan te wijzen, maar ver daarboven staat de groote presta tie van gisteravond en als dusdanig mogen we zeggen, dat de uitvoering uitstekend is geslaagd in elk opzicht. Het programma, dat wij natuurlijk niet zullen ontleden, was met zorg saamgestcld gaf variatie genoeg voor ieders smaak en werd op uitnemende wijze afgewerkt. Het is onjioodig en ook zonder nut de nummers aan eene afzonderlijke be- sspreking te onderwerpen, elk num mer kreeg zijne goede vertolking, al zat het eene er natuurlijk beter in, dan 't andere en al kon 't eene den ssmaak van 'l publiek meer treffen dan 't an dere. Wij willen gaarne een uitzondering maken voor de solo-nummers van mej. T. Klerx te Breda, die hare welwillende medewerking verleende, daarbij aan de., piano begeleid door Mej. Anna Gragtmans, Mej. Klerx heeft ons in Andante en Cherzo Capriccioso en Schwedische Tanzklange zeer doen ge nieten van haar bijzonder spel, hare opvatting, hare werkelijke muzikali teit; deze jeugdige viool-soliste belooft zeer veel voor de toekomst. Dat Mej. Gragtmans haar op superbe wijze ac compagneerde, met hare groote virtuo siteit, behoeft nauwelijks gezegd. Redenen te over om uiterst tevreden zijn over dezen zeer geslaagden avond, die een bewijs is van den ijver en groote ambitie der leden, de toewij ding van den directeur en niet minder van 't bestuur dat z'n schouders er met voortduring krachtig blijft onderzetten. We hopen dat zulks voor 't gezelschap zelf en voor Waalwijk ook in de toe komst mag blijven. Dr. Willem Royaards. Een zeldzame avond van zeer hoogstaand kunstgenot wacht ons a.s. Maandag. Dan toch zal niemand minder dan Holland's grootsiei regisseur, de lei dende figuur uit de looneelwereld Dr. Willem Rovaards uit Amsterdam, di- Nederlandsch Tooneel" ons van zijn I groote talenten doen genieten. Een veelzijdig kunstenaar, een groot artist is Dr. Royaards en wat hij pres teerde zoowel als acteur, regisseur en directeur is van grooten invloed ge weest op het tooneel in het algemeen. Vooral bekend is zijn ijveren voor een goede, zuivere uitspraak der Hol- landsche taal, waar ook op het too neel vele spraakgebreken en verkeerde accenten geconstateerd werden. Aan vankelijk zag men in zijn onberispe lijke uitspraak een soort aanstellerij, doch zijn liefde voor zijn taal, deed hem alle tegenkanting overwinnen. Elk woord is verzorgd, geen klank wordt verwaarloosd, zelfs de medeklinkers ontvangen hun deel, ja meer dan dat en zijn accentueeren is uiterst scherp. Dr. Royaards is ook de man geweest die uit de schatkamer onzer middel- eeuwsche litteratuur juweeltjes wist op te diepen die hij met vernieuwden glans voor het voetlicht bracht. Met Vondel's treurspelen wist hij de wer ken van dezen grooten vaderlandschen dichter meer bij het volk bekend te maken. Zijn diep inzicht in het wezen en het werk van den dichter doet hem de figuren op meesterlijke wijze uit beelden. Kortom, Dr. Willem Royaards is iemand met hooge artistieke be gaafdheid, een onverbeterlijk regis seur, die al maar streeft naar vervol making van alles wat met tooneel in verband staat, een zeer bekwaam ac teur met een zeldzaam uitbeeldingsver mogen. Waartoe nog meer gezegd van Royaards kunst? Komt hem a.s. Maan dag zelf zien, hooren en bewonderen als hij komt voordragen uit meester werken van beroemde Hollandsche en Vlaamsche schrijvers en dichters. Wij herinneren ons nog zoo'n heer lijken kunst avond indertijd door Al- bert Vogel in Waalwijk gegeven. Grijpt toch zulke zeldzame gelegenhe den aan om werkelijk iets schoons le genieten; waardeert het toch dat in Waalwijk de kans daartoe geboden wordt, dank zij het ijverige comité voor letterkundige avonden, dat ditmaal ook door een geringer entree voor een ieder die gelegenheid openstelt. Wij kunnen nog mededeelen dat Dr. Wil lem Royaards onderstaand programma zal voordragen. Voor verdere bijzon derheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. 1. Toespraak tot de hoofden van Lebak. 2. Saïdjah en Adinda „Vertelling". (Beide nummers uit den bekenden Max Havelaar van Mutatuli). - Pauze. 3. le zang „De Tors" (Inleiding) van C. S. Adama van Scheltema. 4. Oud-Hollandsche en Vlaamsche verzen van Huijgens, Vondel, Hooft, Breero, Rodenbach. De plannen voor den Cabaret avond voor leden donateurs en gerioo- digden van Waalwijks Gemengde Zang- vereeniging hebben vasteren vorm aan genomen. Hij is bepaald op Zaterdag 16 Januari a.s. in de zaal Musis Sacrum, die daarvoor aardig zal worden aange kleed en zoo gezellig mogelijk inge richt. De heer J. Nijland uil den Haag, bekend uit de mobilisatie-jaren, als ook van latere voordracht-avonden, zal optreden als conferencier, voor dracht-kunstenaar en wat dies meer zij, het gezelschap zelf zal het Jager- en Wijnkoor uit de Jahreszeiten zin gen, de mannenstemmen uit de veree niging geven een aardig koor, er zal een Amerikaansche verloting gehou den worden van tal van kunstvoorwer pen (schilderstukken b.v.); welwillend door zeer velen beschikbaar gesteld en er zal natuurlijk tusschenin en na afloop worden gedanst op de to nen van een goed strijkje. Genoeg om te zien, dat hel een aar dige en prettige avond kan worden, waardoor ook het doel, dat mede ten grondslag ligt nl. om de kas d. vereeni ging, die door de opvoering der ora toria en de daaraan verbonden zeer groote kosten, eene aanzienlijke leegte begint te vertoonen, een flinken sleun te geven. Op verschillende wijzen zal dal kunnen geschieden en daartoe zullen donateurs en genoodigden, die alleen toegang hebben, zeer zeker be reid zijn, waar men hier door een goede zaak steunt, n.l. de zekerheid, dat inet oratoria met prima solisten kan wor den voortgegaan, en anderszijds zal men een echt amusante, aardige avond hebben, die geheel in handen blijft der vereeniging, zoowel wat samen stelling, leiding, decoratie, bediening, enz. betreft. Naar wij vernemen is het Heeren huis van mevrouw Wed. H. van Es, on langs publiek geveild en opgehouden, thans onderhands in eigendom overge gaan van den heer Henri Hoffinans- van der School, alhier. Naar wij vernemen gaat het Waal- wijksch Revue Gezelschap „Onderling Kunstgenot" daartoe uitgenoodigd op Zondag 10 Jan. een concert geven in de j nen zaal van de Harmonie „Concordia" te Loon op Zand. Wij twijfelen niet of deze jeugdige zangers die hier met kermis voor een tjokvolle zaal gewerkt hebben, zullen in L. o. Z. evenveel zoo niet meer suc ces inoogsten. Wij schrijven meer succes, omdat het komische gedeelte op dit concert nu zeer goed verzorgd is en aangevuld met o, lërzet, tot een operette toe. Wij wenschen ondertusschen Onder ling Kunstgenot een groot succes toe. A.s. Maandagavond zal, blijkens achterstaande advertentie in de nieuwe zaal van den heer Antoon van Berkel aan het Hoekeinde alhier een groote soiree amusante gegeven worden door het bekende Waalwijksehe duo Van Engelen-Didden, dat den laatsten tijd weer op tal van plaatsen zulk een groot succes heeft behaald in concoursen en uitvoeringen. Het muzikale gedeelte is bij de heer Cor Trimbaeh, piano, en Th. Löwen- thal, viool, in goede handen, zoodat hier een gezellige avond verwacht mag worden, die veel publiek zal trekken, temeer daar de entrée-prijs billijk is gesteld. De postduivenvereniging „De Jeugdige Vliegers", gevestigd bij den heer J. Fransen houdt op de a.s. Kerstdagen een onderlinge tentoon stelling. Als keurmeester zal optreden de heer v. Loon uit 's-Bosch. Verschil lende diploma's en prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld. Verdere eerprij zen worden gaarne door het bestuur in ontvangst genomen. De tentoonstelling zal geopend zijn vanaf 26 Dec. des v.m. 12 uur. De vorige week is een vertegen woordiger van hel Russische ledersyn dicaat te Berlijn gearriveerd om te on derhandelen met verschillende Duit- sche firma's, ten aanzien van bestellin gen voor de technische inrichting van het Russische ledersyndicaat, alsmede den export van bepaalde Rusische le dersoorten naar Duitschland. De beide vertegenwoordigers Tur- kestanow en Riwkin zullen zich bin nenkort naar Nederland en Engeland begeven, om ook daar onderhandelin gen te voeren. Geldschaarschte in Pirmasens. In Pirmasens werken de fabrieken verkort of heel niet meer bij gebrek aan contante middelen. Hel komt tel kens voor, dat de fabrikanten aap het einde der week de arbeidsloonen niet kunnen uitbetalen. V. V. d. S. Schoenwerk in Ned. O.-Indië. De heer Herbert A. N. Bluett van het departement van ovcrzeeschen handel heeft verleden week voor de Kamer v. Koophandel te Northampton (Enge land) een lezing gehouden over de be- teekenis van Ned. Oost-Indië voor den handel. Mr. Bluett merkte op, dat de bevol king van Ned. O.-lndië 50 millioen zie len bedraagt en de koopkracht groot genoeg is voor een import van gemid deld 80 millioen pond sterling per jaar. De export van goederen uit Ned. ().- Indië is gemiddeld 150 millioen pond sterling. Mr. Bluett verklaarde verder, dat dp vraag naar schoeisel in de Ned. Kolo niën groeiende is en de inlanders zich aan de Europeesche .beschaving gaan aanpassen. De invoer van schoenwerk bedraagt jaarlijks tusschen 130.000 en 140.000 pond sterling. Hoofdimpor- teur is Zwitserland, maar volgens in leider is er voor fabrikanten in Nort hamptonshire gelegenheid genoeg om hun afzet in Indië uit te breiden. Dit kan langs drie wegendoor handels huizen in het Vereenigd Koninkrijk met filialen of agenten in Indië; door handelshuizen in Nederland met kan toren in de handelscentra van de kolo niën; en door handelshuizen, uitslui tend in Indië gevestigd. Aan tc bevelen is, uitsluitend door tussehenkomsl van kooplieden zaken te doen. Doen onze Nederlandsche fabrikan ten niets in deze richting, vraagt het Vakblad v. d. Schoenm. terecht. N.V. Leder-Mij. C. van der Waals Co. N.V. LederMaatschappij C. .van der Waals Co., te Waalwijk. Oprich ters: C. van der Waals Jr., koopman te Yught en N. Coljée, koopman te Waal wijk. Doel: a. den handel in leder en fournituren, benoodigd voor de vervaardiging van schoenen en aan verwante artikelen, in den ruimsten. zin genomen; b. de vertegenwoordi- j ging van personen, firma's en ven nootschappen op het onder a. vermel de gebied; c. het deelnemen in onder nemingen, hoofdzakelijk de schoen- en lederindustrie betreffende. Duur: 1 tot 31 December 1954. Kapitaal: 100.000 verdeeld in 100 aandeelen aan toonder van 1000, waarvan 65 aan deelen bij de oprichters zijn geplaatst en volgestort. Bestuur: 1 of 2 direc teuren, onder toezicht van één of meer commissarissen. Voor de eerste maal voor den tijd van 2 jaren benoemd tot directeuren de beide oprichters voor noemd. Maart je Offers. Aangaande het optreden in Amerika I van Maartje Offers, die op het eerste wintcrconcert onzer Liedertafel zoo n j enorm succes had, lezen wij in een cor- I respondentie uit New-York in de 'I ele- j graaf o.m. het volgende: De enkele nieuwe Europeesche of I Amerikaansche solist, die hier succes behaalt, alleen door zijn of haar kun- moet met een lantaarn worden gezocht. Die uit Europa komen moe ten ginds reeds een soort komeetach tige vermaardheid hebben veroverd, willen zij hier inslaan. Wij zonden reeds een telegram over de uitvoering van Mahler's Tweede Symphonie, door het Philharmonic Orkest en het koor van Kurt Sehindler. De sopraan wast Ruth Rodgers, de alte Martha Offers. Over de Nederlandsche zangeres, die voor l eerst Mahlcr zong, zijn alle bladen zonder uitzondering, zeer goed tc spreken. De recensent van de N. Y. Evening Post en Hender son in de Sun, schreven zelfs enthou siast over haar perfecte interpretatie en de schoonheid van haar mooie, reine orgaan. Daaraan behoeft niets toegevoegd le worden. Zij was een zeer aangename verrassing voor het onge looflijk verwende New Yorksche con cert-publiek. Van de Gewestelijke Landstorm- commissie ontvingen we: a. een afbeelding van het Huldeblijk, hetwelk de Landstormbeweging voor nemens is aan onze Vorstelijke Fami lie bij haar zilveren Huwelijksfeest aan te bieden; b. een schrijven dien aangaande, het welk verzonden is naar alle Land- stormafdeelingen; en c. een afbeelding van den Land- storm-Eerewacht te Mook, alwaar de Vorstelijke Familie zich met de Land- stonners gezamenlijk heeft laten foto grafeeren. Het huldeblijk, hierboven bedoeld is een schitterend Tegeltableau, ongeveer ter groote van 100 bij 80 c.M., waarom heen een palissanderhouten lijst. Het bekende embleem van den land storm „Als 't moet" is door den groo ten kunstschilder Leon Sent', verwerkt met de wapens van Hare Majesteit en van Zijne Koninklijke Hoogheid, bene vens met de Wapens der elf provin ciën. De Landstormer met het geweer staat in het licht der opgaande zon. Zoowel de kunstvaardige ontwerper Leon Senf, als de wereldberoemde Koninklijke Delftsehe Aardewerkfa briek „De Porceleyne Fles" waarbor gen. dat het Huldeblijk onder de kunstwerken van onzen tijd zal mogen worden gerangschikt. Indachtig aan de groote belangstel ling, welke onze vorstelijke Familie steeds heeft getoond voor den Land storm wij herinneren o.a. aan het Portret dat H. M. onzen mannen heeft willen schenken en aan de waardee ring van onze Limburgsche Jagers, nog weinige weken geleden hebben wij de overtuiging, dat het onzen Vrij willigers een genoegen zal zijn. de aanbieding van dit Huldeblijk moge lijk te maken, door het afstaan van een kleine bijdrage. We ontvingen wedesom hel be kende Blue-Band kalendertje, dat er weer heel aardig, uitziet en daarnaast hel Blue-Band Kerstnummer, dat een aardig titelplaat draagt en een mooie losse kleurenplaat ,,'t IJ voor Amster dam". De inhoud is zeer aantrekkelijk, mooie verhalen, verzen, raadsels, va riatie volop, zoodat dit nummer vooral voor de jeugd tegen de a.s. feestdagen veel ontspanning zal brengen. Woensdagavond ten 7 uur hield de WelEerw. heer Van Berkel, kape laan van deSt Clemensparochie alhier voor de leden van den R K. Vrouwen bond eene lezing met lichtbeelden. Goed zeven uur opende de presi dente, Mevr. Moonen-Sassen, de bij eenkomst met den Chr. groet, riep de aanwezigen welkom, in het bijzonder den spreker, wien zij daarop gaarne het woord verleende. De begaafde redenaar zei tot onder werp te hebben gekozen Het Geheim der Geboorte onzes Heeren. In heerlijke taal scheiste spr. de profetie van den God-mensch en daarna de geboorte van Hem, die is gekomen om de menschen te ver lossen. Vooral het slot. waarin spr. de aanwezigen opwekte het Kerstfeest, het groote feest der Christenen, het feest des Vredes, waardig tc vieren en niet zooals men dat helaas in de laatste jaren in het buitenland en ook al in onze steden is gaan doen, was schitterend. Een dameskoor van den R K. Vrou wenbond zong tusschen de lezing door eenige mooie toepasselijke liederen, terwijl door de zangeressen van de Congregatie van de St. Clemens parochie op zeer verdienstelijke wijze een slotlied werd gezongen, waarvoor het een welverdiend applaus in ont vangst mocht nemen. De Z Eerw. heer pastoor Van Riel, advi eur der vereeniging, dankte den spr. voor diens prachtige lezing en twijfelde er niet aan of de aanwezigen zullen daardoor het groote feest op waardige wijze vieren Ook de zangeressen bracht hij een dankwoord. Tot slot wees hij op den verkoop van de Weldadigheidszegels, waarvan de baten ditmaal komen ten behoeve van Nederlandsche kinderen, die geestelijk en lichamelijk hulpbehoevend zijn. Hij spoorde allen aan met Kerstmis en Nieuwjaar van deze zegels te koopen opdat Waalwijk ook hier blijk zal geven gaarne te helpen daar waar geholpen moet worden. Met een woord "van opwekking om de volgende vergaderingen trouw bij te wonen, sloot hij deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. De trekking van de groote ver loting ten bate van de Waalwijksehe Pluimveevereeniging, heeft Zaterdag a s. des avonds ten half zes in de zaai van den heer Holtzer-Passier, plaats Na afloop daarvan zal een vergade ring worden gehouden waarin de uit reiking van de medailles plaats heeft aan de prijswinnaars van de gehouden onderliage clubtentoonstelling. Op het politiebureau alhier zijn op alle werkdagen des namiddags van tot 4 uur inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voor werpen een zilveren rozenkrans, een Lipssleutel No. 217. een damesportemonnaie met inhoud, een wit sporthemd, een rijwielbelastingmerk een gouden gladden ring gemerkt M. H. 29 7-1903 M. v. W. een vulpenhouder merk „Van Eijke- lenburg". een geldstuk, een gekleurden sjaal, een rozenkrans. Naar het Bureau Militaire Zaken ons meldt, moeten in Januari 1926 voor den dienstplicht worden inge schreven, zij die geboren zijn in 1907. Ofschoon de geheele maand Januari aanstaande daarvoor gelegenheid be staat, zal voor de aangifte ter inschrij ving op gemeld Bureau in het bijzonder gelegenheid worden gegeven tusschen 18 en 31 Januari 1926 van 9 tot 12*/2 en van 2—4 uur. Naar wij vernemen zal het zang spel „Rose Marie" door de Operette- vereeniging T.A.V.E.N.U. met Vasten avond nog tweemaal worden opge voerd 12 Januari a.s. zal het 12'/a jaar geleden zijn dat de heer S. van der Pennen werd benoemd tot koster der St. Antoniuskerk. De heer C. v. Heijst-v. Ginneken alhier zal op Vrijdag 8 Jan. den dag herdenken waarop hij voor 25 jaar geleden bij de Koninklijke Stoom- schoenenfabriek A. H. van Schijndel in dienst trad Het zal den jubilaris, die een voor beeld is van ijver en plichtsbetrachting, niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Dezer dagen had alhier het 37e praktijk Examen plaats in Boekhouden en Handelscorrespondentie, in de Duit- sche, Fransche en Engelsche taal, welk examen werd afgenomen door de Ver eeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen. 19 Leerlingen hadden zich doen Inschrijven. Het examen, dat drie dagen duurde, werd gehouden in de Handelsschool, daartoe door het bestuur geheel be langeloos beschikbaar gesteld. Door nog onopgehelderde oorzaak ontstond Donderdagavond brand in een schuurtje staande aan deleZeine langs de Baardwijksche Steeg en toe- behoorende aan den landbouwer Mart. Klerks In betrekkelijk korten tijd brandde het tot den grond toe af met een zich daarin bevindende boerenkar. Gelukkig kwam de wind uit het Westen, daar anders de omliggende boerderijen groot gevaar hadden ge- loopen. De brand, die aanvankelijk fel oplaaide en vanaf de straat een be angstigenden aanblik bood, trok na tuurlijk nog heel wat kijkers, die echter spoedig „teleurgesteld terug keerden. N1EUWKUIJK. Door de harmonie „De Eendracht" had Donderdagavond de herdenking plaats van het 25 jarig lidmaatschap der leden J. Blankers, C. v. d. Water en A. Merkx. terwijl de heer F. Houêt het 40-jarig lid maatschap herdacht, waarvan reeds ruim 12 jaar als directeur. In de voor deze gelegenheid prachtig versierde zaal werden de jubilarissen bij monde van hun president den heer M. v. d. Leede in welgekozen woorden toege sproken namens de harmonie en hun een souvenir aangeboden. Ter dezer gelegenheid werden de leden onthaald op worstenbrood en werd de avond verder onder ge noeglijk samenzijn gesleten. - in een Woensdag j.l gehouden ledenvergadering van den R.K. Jongen boerenstand werden tot commissie leden benoemd in het „Pater van der Elzen' Comité" de heeren Jac Moster- mans en Th. v. d. Besselaar. Na een in deze vergadering ge houden lezing door den heer Van Kessel, directeur boterfabriek Drunen over het nut van een melkcursus, werd door den jongen Boerenstand besloten tot het geven van een dergelijken cursus. In een Zondag a.s. hiervoor te houden vergadering, zal men zich als lid hiervoor kunnen opgeven. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A,s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt in de Ned. Kerk alhier op te treden Ds. Ewoldt van Raamsdonks- veer. Op a s. Zaterdag 26 December, 2en Kerstdag, zal de Chr. Gem. Zang- vereen. „Looft den Heer", directeur de heer j. Nelis, Waalwijk, in het Geref. Kerkgebouw alhier eene uitvoering geven. A.s. Maandagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier voor de kinde ren der Zondagschool Kerstfeest wor den gevierd, waarbij ouders en be langstellenden vrije toegang hebben. Tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen de heer H. van der Kolk. CAPELLE. Onze dorpsgenoot de heer A. Christ, directeur van de Chr. Zang- vereeniging „Excelsior" zal met deze vereeniging op Vrijdag 25 December a.s. (len Kerstdag) in de Ned. Herv. Kerk te 's Gravenmoer een uitvoering C/3 O prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 9