Meisjes gevraagd o! Mei Notaris i Schaap Vischverkoop. KlliTDlKWERK. s Kiespijn SmtajiPtvri VÉDÉ vraagt op 17500.- A.s. Donderdag verkrijgbaar Jos. v. d. Haar, d d burgerlijke stand7 'jpBEBBflUBBBaiiSigiSQjSiBiaBBiGEBglBiSiBBBEBaBilBB Radi®4echnisch en ti Eiectro-Technisch ingenieurs-Bureau Eerste Langsfraatsche Electriciteifts-Maatschappij, Waalwijk, m IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBlBBBBBBBB 1 gesprekken, dus totaal 7467. Bij het biljart concours door de vereeniging NV. Veehandel in 't café van B. v. d. Veeken gegeven behaalde den le prijs nl. een ham of f 20, de heer P. Jansen den 2en prijs nl. een rolham of fl0.de heer A. v. Beek en den 3en prijs een konijn, de heer P. v. Poel. Hedenmorgen ongeveer 6 uur kwam uit Breda naar Made de autobus van de Zijdefabriek om meisjes op te halen. Reeds v/aren drie meisjes in- gestapt ter hoogte van de Boven Nieuwstraat alhier. De auto reed met zulk een vaart tegen een paal van het electrisch net, dat die tot aan den grond afknapte. Ook kwam ze gedeeltelijk in eendoorrien haag terecht. Een ruit van de auto werd vernield door den schok of inslaan. Een der meisjes werd aan een arm niet ernstig verwond door de glasscherven. Ongeveer 6 uur gisteravond ont stond een zware brand in de boerderijen bewoond door de erven R. de Jong en F. v. Leijsen op den Houdt. Het woonhuis van dezen laatste bleef ge spaard. Het woonhuis van de Jongen twee groote schuren gingen met den geheelen inhoud oogst, kippen, enz. in de vlammen om. De buren begonnen aanstonds met het reddingswerk. Na drie kwartier kwam de brandweer aan zetten met onvoldoende materiaal. Alles was laag verzekerd. Huis met schuur, benevens de voorraad hooi, stroo en een groot aantal kippen kwamen in de vlammen om. Het grootste gedeelte van den huisraad en het vee werd gered. Door de Rijks- en Gemeente politie zijn in deze maand December niet minder dan 40 procesverbalen opgemaakt wegens overtredingen en weerspannigheid. ALMKERK. Tot kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente zijn alhier ge kozen de heeren J. v. d. Koppel, D. Hagoort en J. Snoek j.l. Vrijdag bracht de Nieuw- benoemde Burgemeester de Heer P. Bergmeijer (van Dordrecht) een bezoek aan deze Gemeente; naar wij vernemen zal zijne E. A. 1 Febr, a s. zijn ambt aanvaarden. Tot kerkeraadsleden der Geref. Kerk zijn herkozen de heeren C v. 'Veeken en P. C Koekkoek, respectie velijk als Ouderling en Diaken. MEEUWEN. Op 13 Januari a.s. hoopt de heer L. Donkersloot alhier, zijn lOOsten geboortedag te herdenken. Hij verkeert nog in goede gezondheid, terwijl zijn geheugen nog zeer goed is. Alleen zijn gezicht is sterk ver zwakt. de hand kon worden gelegd op twee in een kluis geplaatste koffers, waar mede in totaal in handen der politie is gekomen een bedrag aan bankpa pier ter waarde van 12'/2 millioen Hollandsche guldens. De in beslag genomen orders gaven echter een bedrag aan ter waarde van 25 millioen gulden, doch, waar vol. gens ontvangen inlichtingen, behoudens het inbesiaggenomene, in Nederland niets meer daarvan aanwezig is, zal de andere helft vermoedelijk reeds in Portugal zijn. Voor Portugal is het echter reeds van groot belang, dat de bovenge noemde 12'/2 millioen in zekerheid zijn gesteld, waardoor zij gelukkig buiten de circulatie worden gehouden. De beide verdachten zijn ter be schikking van den Olficier van Justitie gesteld en zullen in het begin der volgende week in het Huis van Bewa ring worden ingesloten. Gisterochtend zijn de beide naar aanleiding van de kwestie met de Portugeesche bankbiljetten gearresteer de personen aan een langdurig verhoor onderworpen. De gearresteerde Turk bleek slechts akten van den gearres teerden Nederlander M. van Y. in c?.m!n'ss'e *e hebben gehad, zoodat hij gisteren uit de voorloopige hechtenis is ontslagen. De Nederlander M. v. Y. beweerde voor het geven van die order aan de Engelsche drukkerij persoonlijk opdracht van de Portugeesche regeering te hebben ontvangen. Onderzócht wordt nog of M. v. Y. van de vervalsching van die opdracht op de hoogte was. Het verzoek van den raadsman oin ook M. op vrije voeten te stellen werd geweigerd. Het in beslag genomen bankpapier wordt in een kluis van een Haagsche bank opgeborgen. Alle stukken zijn overhandigd aan den procureur, die zal uitmaken of wellicht nog een aanvullend onderzoek noodzakelijk is. De directeur van het cartografisch instituut, die naar men weet Zaterdag ook is aangehouden, is de oud-kolonel Alexander Kurz Ingezonden Mededeelingen. verdrijft men spoedig met Buisje75ct.Bij Apoth.en Drogisten GEMENGD NIEUWS. Na Hongarije een Portugeesche Barrkbiijettenzwendel. 121I2 millioen gulden in beslag ge nomen. Inzake de knoeierij met Portugeesche bankbiljetten, waarover reeds verschil lende berichten in de pers de ronde hebben gedaan, kan thans nog worden medegedeeld, dat Vrijdag door de Portugeesche regeering een olficieele klacht bij de Nederlandsche regeering is ingediend. Dit was aanleiding voor de Nederl. Justitie om de zaak aan te pakken, en reeds Vrijdagmorgen werd door den Haagschen Olficier van Justi tie, den substituut Officier, die de zaak zal voorbrengen, door den hoofdcom missaris en door den commissaris van afd. D. een onderzoek le Rotterdam ingesteld. Dit onderzoek had tengevol ge, dat tegen den avond te 's Graven- hage een 2 tal personen werd gear resteerd, een Nederlander en een Turk. Een derde persoon, die lont had gero ken, wist te ontsnappen, doch de politie is desniettegenstaande van zijn verblijfplaats op de hoogte. De natio naliteit van dezen gevluchte is echter niet bekend. Voorts is in verband met het inge stelde onderzoek en mede naar aanlei ding van gedurende den nacht nog ontvangen nadere inlichtingen, gister morgen door den hoofdcommissaris en commissaris van afd. D. op een twee tal plaatsen in Rotterdam een aantal ieeren koffers in beslag genomen, welke voor een waarde van 8 millioen Hol landsche guldens aan echt Portugeesch bankpapier bleken te bevatten. Deze waardevolle koffers waren zonder de minste voorzorg tusschen kisten en flesschen geplaatst in een houten loods van een te goeder naam en faam bekend staanden expediteur. Van groot belang is verder, dat te Rotterdam eveneens in beslag zijn genomen de contracten en bescheiden (in het Portugeesch opgesteld), waar van vermoed wordt dat zij vervalscht zijn en die gediend hebben voor het geven van order tot namaak der bil jetten aan de Engelsche drukkerij, die steeds met het drukken der Portugee sche Regeering is belast. Een andere koffer met bankpapier is nog in beslag genomen ten huize van een partculier te Rotterdam, ter wijl door een rechercheur van afd. D. bij een der groote Haagsche banken Volgens de „Neue Freie Presse" is het praatje, dat de heeren uit nationale overwegingen handelden en de Fran- sche franc ondermijnen wilden te mal om ios le loopen. Voor nationale doel einden is geen duit besteed. De agenten die de biljetten in omloop brachten, kregen 40 percent provisie en de ver dere 60 percent gebruikten de aan stichters ten eigen bale. Van een on dermijnen van cie franc kon geen sprake zijn, daar er per dag ten hoogste 500 biljetten vervaardigd werden. Dat be- teekent 275 miljoen franc in een half jaar, een bedrag, dat op de 60 miljard Fransche bankbiljetten, dat in omloop is, geen invloed van beteekenis kan uitoefenen. Dat de heeren juist de Fransche franc uitzochten verklaren deskundigen uit het feit. dat zij wisten dat de Bank van Frankrijk vergunning had gekregen voor 7 miljard nieuwe biljetten in omloop te brengen, zoodat de nieuwheid der biljetten niet in het oog zou loopen. Na de aanhoudingen in den Haag en Amsterdam had Gerö prins Windisch Graetz voorgesteld de persen uit elkaar te nemen, doch de prins had dat on- noodig genoemd. Pas toen de prins zelf aangehouden was heeft Gerö de machines gedemonteerd. De stukken werden in twee partijen voor V/2 miljoen krqnen aan een ijzerhandel verkocht, waar ze in beslag genomen zijn. Men verdenkt prins Windisch-Graetz ervan, dat hij ook in verbinding heeft gestaan met de gebroeders Friedlaen der, die indertijd te Debreczen in hech tenis genomen zijn wegens het uitgeven van biljetten van een miljoen kronen. Olaszliszka, de woonplaats van de Friedlaenders, ligt ongeveer 20 K. M. van 's prinsen kasteel te Sarospatak en men weet dat prins Windisch Graetz bezoeken heeft gebracht aan Fried- iaender, den inmiddels overleden „won- derrabbijn" van Olaszliszka. In deze richting zal men thans de Friedlaenders aan een nieuw verhoor onderwerpen. Zaterdag heeft de politie te Boedapest gelijk wij reeds gemeld hebben, haar onderzoek inzake de bankbiljettenver- valsching gesloten. Zij heeft daarna een overzicht van de zaak gegeven, waaruit blijkt dat Nadossy, het hoofd van .de Rijkspoljtie, zich den 3den Januari, na de aanhouding van den bediende van prins Windisch Graetz, vrijwillig heeft aangemeld om de zaak op te helderen. Op grond van zijn verklaring is de prins gearresteerd en hij zelf ook in hechtenis gesteld. Voorts blijkt uit de mededeeling der politie, dat het papier in half afge- werkten toestand uit het Zuiden van Duitschland werd betrokken. Gerö, die de techniek der papierfabricage grondig bestudeerd had, maakte daarvan in de kelders van het cartografisch instituut het bankbiljettenpapier. Tot dusver, zoo eindigt de uiteen zetting der politie, heeft het onderzoek geen aanwijzingen opgeleverd, dat de voorbereiding en uitvoering van dit misdrijf geleid of begunstigd werd door politieke partijen of groepen, hoe dan ookhet misdrijf kan beschouwd wor den als de persoonlijke handeling van zekere personen, die zich tot dit'doei vereenigd hebben. Een Reuter-telegram uit Guadda- jara meldt, dat bandieten Zondag tus schen Mexico (stad) en Guadalajara een passagierslrein hebben overvallen. De meeste reizigers en leden van de militaire escorte werden vermoord. Na het bloedbad werd de trein met de lijken der slachtoffers in brand ge stoken. De rooversbende bestaat uit een twintigtal personen. Men vermoedt, dat slechts zeven leden van de militaire escorte het leven zullen behouden. De bandieten ontsnapten op de loco motief met een buit van 200,000 pesos Nadere bijzonderheden ontbreken nog. De bandieten worden door mili tairen achterna gezet. Een nader telegram meldt nogVol gens mededeelingen van de adminis tratie der spoorwegen zijn twintig .verkoolde lijken teruggevonden. Men is van meening, dat andere lijken zich nog bevinden otider de puinhoopen der wagons welke alle vernield en verbrand'zijn. Vermoed wordt, dat de bandieten den trein hebben aangevallen, wijl zij vermoedden, dat de stafcommandant onder de passagiers was. De locomotief, waarop de bandieten ontkwamen, vond men verscheidene stations verder gederailleerd. Volgens een Reuter telegram uit i Constantinopel is op de lijn Panderma- Soma nabij Balikesri een treingede railleerd. Verscheidene wagons werden in elkaar geschoven. Drie personen werden gedood, vijf en twintig gewond. Volgens een telegram aan den ..Petit Parisien" uit Papeete heeft een hevige orkaan gewoed op de eilanden Tahiti Moorea, die op sommige plaat sen het karakter van een ramp heeft aangenomen. In het district Parara werden 9 rnen- schen gedood, 4 ernstig gewond. Overal werden bruggen weggeslagen en wegen vernield. Nabij Sutton (in het graafschap Surrey) heeft gisteravond in een v/erk huis een groote brand gewoed In volmaakte orde trokken de duizend bewoners af. Niemand werd gewond. Het centrale gebouw is verwoest. De schade wordt geschat op 15.000 pond sterling. Het vuur was mijlen ver in het rond zichtbaar. Duizenden personen kwamen den brand in oogenschouw nemen. Een zestienjarig dochtertje en een veertienjarig zoontje van den heer C. J D van Roozen, employé van de firma G. Kolff Co. te Batavia, zijn Zondag, te zamen raet den 25 jarigen Delhof bij het baden in zee bij Friok, door den stroom gegrepen, meegesleept en verdronken. De lijken van de kinderen zijn reeds gevonden. De heer A. te Zutphen had Zater dag het ongeluk in zijn woning van de trap te vallen en terecht te komen op een kamerstoffer, die onder bij de trap stond. De steel drong hem een eind in den ïug en brak toen af. Na een hevig lijden is de heer A. thans in het ziekenhuis overleden. Zondagavond zijn de 53 jarige L. M. en de 48 jarige A. M, uit De Bilt, op den weg tusschen De Bilt en Zeist door de electrische tram aange reden. L. M. kwam onder den motor wagen en was onmiddellijk dood. Zijn broer A. M,. werd op het tweede tram spoor geworpen en bleef daar liggen later werd hij naar het politiebureau te De Bilt gebracht om zijn roes uit te slapen. Het lijk van L. M., werd naar het politiebureau vervoerd en daarna naar het lijkenhuis. Uit het onderzoek door de politie ingesteld, onder leiding van inspecteur Van Duist, is wel komen vast te staan, dat den wagenbestuurder van de tram geen schuld treft. WASPIK. Over de maand December '25. Geboren: Maria Johanna Adriana, d.v. A. Verschuren en J. Knapen Pieter Peter, z.v. A de Klijn en C. A. Zwaans. Laurens Nicolaas z.v. M J. Verschure en M. P. de Jong - Marinus. z.v. j. Klaasen en W. J. Westher. Grietje Adriana, d v. M Zwart en Johanna A. van Lint. Theodorus Christiaan. z.v. L. Fitters en M A. Vos Cornelis Gijsbertus z.v. p. w Tweehuijzen en A. m' Schenkels. Ondertrouwd: Geraidus Boogmans 27 j. en Gerarda Rijkers 26 j Adrianus J Nelis 27 j. en Cornelia 1 Olieslagers 30 j. Getrouwd Hubertus de Bot 26 j. en Florentina M. A. van Holt 24 j. Overleden Maria Verduijn, echtg. van A. van Dongen 64 j. Richardus van Dongen, echtg. van Lucia Wijde- mans 72 j. Cornelis A. van Iersel. echtg. van Johanna P. Poppelier 68 j LOON-OP-ZAND. Van 1 t.m. 15 Dec. 1925. Wilhelmina Maria Johanna Hcuer d.v. N. A. Heuer en Maria de Man Anto- nius, Christianus Muizelaar z.v. J. A. Muizelaar en Johanna Brent Petrus Couwenberg z.v. Pieter Couwenbcrg en Wilhelmina van den Hoek. Overlijden: Wilhelmus Johannes v. der Schoor oud 24 jaren Maria The- resia van der Wee d.v. J. V. van der Wee en G. M. J. Vekemans oud 3 mnd. •Johanna Maria Roestenberg oud 18 jaren Catharina Sprangers echtgen. van Huibert Koenen oud 82 jaren Josephus Norbertus van Duren oud 14 Innfl. Magdalena Maria Oomen oud 68 jaren Cornelia, van Dijk weduwe van Johannes Hamers oud 68 jaren Peter Snoeren weduwnaar van Maria Hamers oud 91 jaren. Huwelijken: Geene. HERPT. Over December 1925. Geboren: Geene. Overlijden: Geene. Gehuwd: Gijsbertus Bruijsters 30 j. en Adriana van Gestel 22 j. Geboorten: Joannes Andreas v. Son zv. G. L. van Son en J. G. M. Kooien Petronella Francyne Ausseins dv. A. A. Aussems en M. J. Toethuijs Jo hanna Maria Dingemans dv. M. J. Din- gemans en J. M. Osch Wilhelmus Gerardus Petrus van der Velden zv. C. P. van der Velden en F. Molenschot Christianus Arnoud Maria Schoenma kers z. v. G. G. Schoenmakers en A. A. van Rooij Cornelis Hubertus de Genzer zv. H. L. de Genzer en Gerdina Hamers Adriana Henrica Hamers dv. L. A. Hamers en H. J. Akkermans Lambertus Adrianus Wilhelmus Zijlmans zoon van P. Zijlmans en van E. M. J. Klijn. Leonardus Klis zoon van F. Klis en J. van Dongen. Franciscus Johannes Adrianus Steen bergen zv. C. Steenbergen en F. J. Pa- gie Catharina Sophia Moreval dv. C. A. Moreval en J. M. Bikkers. Overlijden: Martien Klijsen weduw naar van Hendrika Hamers 84 jaar Wilhelmus Adrianus Smits echtgen. v. Anna Boezer 79 jaar Johanna Maria Michielsen echtg. v. J. H. H. Bannen berg 37 jaar Johannes Gerardus La- ros Vis jaar zv. F. van Laros en M. van Boxtel Theodorus van Es echtgen. van M. Verhoeven 68 jaar Henricus Kops 10 mnd. zv. J. Kops en M. Damen Christina de Nijs weduwe van I). Meulenhof 88 jaar Wilhelmus Maas echtgenoot van Adriana Beerends 80 jaar Cornelis Ligtenberg echtgen. van J. M. IJpelaar 64 jaar Johanna Wagemans weduwe van L. v. d. Ven 74 jaar. Huwelijken: geen. Van 15 Dec. t.m. 31 Dec. Geboorten: Catharina Sophia van Breugel d.v. H. M. van Breugel en I). C. M. v.d. Louw. Elisabeth Josephina van Wanrooy d.v. P. van Wanrooy en J. G. Dinge mans Adriana Petronella Gertruda Molenschot d.v. J. F. Molenschot en Catharina Valk Martina Mathilda v. Heesch d.v. M. van Heesch en M. M. v. Woensel. Johanna Snoeren d.v. A. H. Snoeren en Lucia Damen. Maria Cornelia Lamberta Veraa d.v. P. A. Ve- raa en M. J. van der Sanden Gerdina Cornelia Maria Damen d.v. Th. W. H. Damen en Maria Catharina Labée ADVERTENTIëN. bii' 35842 ME IJ ER COUVEÉ Cartonnagefabrlek te Waalwijk. voor de Fortuna-Schalm- machlne. 35826 te WAALWIJK, 35815 x maakt bekend, dat het modern WINKEL- en WOONHUIS met WERKPLAATS, ERF en TUIN te Waalwijk, van den heer P GLOUDEMANS staat Toeslag Dinsdag 19 Jan. 1926, des avonds 7 uur in HOTEL VERWIEL. Donderdagmorgen van 9-12 nur Vischverkoop in de Manege. achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabeljauw en Schol Tarbot, Tong. Versche Schol, Schelvisch, Kabeljauw en Rlvlervisch. Blanke gew. Stokvisch. Verder alle soorten bij vooruit bestelling. 35847 Aanbevelend, Stationstraat 85, - WAALWIJK WIJ LEGGEN ONS SpCCiBBl toe op Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Levering en plaatsing van Ontvangtoestellen voor Radiotelefonie, onder deskundig toezicht en garantie. Officieele Vertegenwoordigers van TELEFUNKEN A. G. BERLIN. Wij onderhouden TELEFUNKEN SERVICE. Vraag demonstratie zonder eenige verplichting aan den nieuwsten TELEFUNKEN ONTVANGER TELEFUNKON 3/26. Drie-Lamps-toestel met REFLEX schakeling. Luidsprekers TELEFUNKEN ETHOVOX, MIX GENEST, GEULLARD LE LAS. PLAATSTROOMTOESTELLEN ter vervanging van annode-batterijen. 35843 SZ. i MUNHARDT

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3