PUROL bij Ruwe Huid, Gesprongen Handen, Schale Lippen 5°lo Eerste Hypothecaire Ohlihaliëo, Marktberichten. L waaruit duidelijk blijkt dat het afge- loopen jaar zeer actief gewerkt is Het verslag van den penningmeester werd, na rapport van een commissie van onderzoek, goedgekeurd. Alle aftredende bestuursleden wer den met algemeene stemmen herkozen en 't bestuur is thans saamgesteld als volgt Adolf Koek, Gilze, le Voorz. Paul Ratschmeier. Tilburg, 2e Voorz. Frits Lenzholz. Waalwijk. Penn. Eduard Kok, Tilburg, le Secr. Herm. Diehl. Tilburg, 2e Secr. Karl Hittel, Tilburg, le Comm. Nicolaus Reich, Tilburg, 2e Comm Verder wierp de voorzitter nog een korte terugblik op het gehouden Kerst feest, dat zeer prettig en gemoedelijk is verloopen. Hij sprak de hoop uit dat de voorgenomen carnavalsfeest even gezellig zal worden. Het water in het Afwaterings kanaal is nog steeds, al is het lang zaam, zakkende, zoodat het binnen enkele dagen de normale waterstand zal vertoonen. Door den ingevallen vorst laat het polderbestuur van den Buitenpolder de sluiten niet openzetten, zoodat het water daarin ongeveer een halve Meter hoog blijft staan, zulks met het oog erop dat de weilanden bij dooi niet te vee zullen lijden. Voor liefhebbers van schaatsen komt er nu gelegenheid genoeg om te pro fiieeren, want zoo ver het oog reikt is het ten Noorden van onze gemeente één ijsvlakte. Ook de Binnenpolder biedt gelegen heid te over om zonder gevaar van de gezonde sport te kunnen genieten Het tentoonstellingsterrein, voetbal terrein en de weiden achter de nood kerk en zoovele andere, bieden daar toe plaats te over. Donderdag en ook hedenmiddag werd er dan ook druk gereden. Ernstige brand ie Vlijmen. Gistermorgen ongeveer half negen ontstond bij den landbouwer C. Mom mersteeg in de Achterstraat brand, in een ommezien stond de geheele woning met stal in lichte laaie en vlogen de vonken, aangewakkerd door een flinken Noord Oostenwind, hoog op om daarna op de rieten daken, waarmede alle huizen in de omgeving zijn gedekt, neer te vallen. Het ergste liet zich dan ook aan zien, een groote ramp, een ramp als in 1874, toen 68 huizen in deze om geving zijn afgebrand, meenden velen te moeten vreezen. De burgemeester, de Edeiachtb. heer G R. van der Ven, de ernst van den toestand inziende, vroeg aanstonds teiephonisch aan het ge meentebestuur van Waalwijk om hulp van de auto-brandspuit. In een oogwenk was het benoodigde personeel bijeen. Door de welwillendheid van den Gemeente-opzichter, tevens Opper brandmeester, werden wij in de ge Iegenheid gesteld met de auto spuit mee te gaan. Met een vaartje van 50 K.M. werd naar de bedreigde plaats gereden, door de dorpelingen van de verschillende gemeenten nieuwsgierig nagestaard. Aan de grens der gemeente Nieuwkuijk was reeds te bemerken dat er iets bijzonders aan de hand was. Haastig loopende of fietsende mannen spoedden zich naar het Oosten, terwijl de vrou wen kijkend naar de grauwe lucht, in de deurpost stonden, den kouden, sner penden Noord-Oosten wind trotseerend zich angstig afvroegen wat nu weer stond te gebeuren. Wagens met huisraad, dat elders in veiligheid werd gebracht, boeren die runderen en varkens naar een veiliger oord brachten, kwamen wij tegen enwij waren ter plaatse aangekomen. Aanstonds kwam de burgemeester den opper-brandmeester tegemoet met de blijde mededeeling dat zijn hulp gelukkig niet meer noodig was, aan gezien men, hoe was bijna niet te verklaren, den brand tot 3 boerderij n heeft weten te beperken. In ieder geval, respect had hij en zijn brand meesters voor de vlugge manier waarop de auto-brandspuit ter plaatse was. Zooals gezegd was de brand uit gebroken in de boerderij van den landbouwer C. Mommersteeg. De vlammen grepen zoo snel om zich heen dat de bewoners in allerijl het brandende gebouw moesten ver laten. Angstig loeiden en brulden de koeien die in den stal staande, de vlammen om zich heen zagen en aan't vuur ten offer moesten vallen, 'n Droevig gezicht was het de kadavers van deze beesten en van een aantal varkens, waarvan er gisteren nog juist drie verkocht waren en hedenmiddag zouden moeten worden geleverd, tusschen de puin hopen te zien liggen. Door den geweldigen vonkenregen die op het dak van den landbouwer G. van Esch neerkwam, stond ook dit gebouw met schuur en stalling weldra in lichte laaie. Het vee heeft men weten ie redden, maar ook hier grepen de vlammen zoo snel om zich heen dat van den inboedel zoo goed als niets kon worden gered. Van het in 1774 gebouwde huis is niets meer overgebleven dan enkele muren en de in het midden van het huis staande geweldig breede schoor steen. Als door een wonder bleef het op 20 Meter verder staande huis van den brandmeester Th. de Vaan ongedeerd. Het 80 M. verder staande groote huis, bewoond door de familie C. Kuipers en van Helvcirt, stond ook spoedig in vlammen. Hier had men echter nog een weinig huisraad in veiligheid kunnen brengen. Gelukkig dat de brandspuit van de Wolput de beschikking over de waterputten van de stoomlederfabriek van de firma van Wagenberg Festen had, waardoor men het vuur hier spoedig met een flinke straal kon aantasten. Intusschen waren verschillende rieten daken, soms 200 Meter verder staande, aangetast, doch door het spoedig optreden van de bewoners, die overal op de daken met emmers water gereed zaten, is erger voor komen. Het mag een geluk heeten en een wonder worden genoemd dat de brand tot deze huizen kon worden beperkt. Niemand die de geweldige volken regen op de rietendaken heeft zien neerdalen en met de situatie bekend is, heeft dezen gunstigen afloop durven vermoeden. Het was van den burgemeester een goede voorzorgsmaatregel de auto brandspuit van Waalwijk te ontbieden. Dat deze geen hulp heeft behoeven te verleenen kan niet anders dan tot verheugenis strekken. Naar wij vernemen was alles tegen brandschade verzekerd. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 17 Januari a.s.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9 30 uur lees dienst, n.m. 2.30 uur Ds. v. d. Anker van 's Gravenmoer. Geref. Kerk, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Snoek. Hiertoe door den heerP. Bouman in staat gesteld, mochten j.l. Woensdag avond het bestuur der afd. Sprang van Patrimonium en enkele leden het ge noegen smaken het gouden jubileum van hare zuster-afd. Amsterdam, ten ïufte van genoemde per radio de feestvreugde mee te maken. Zoowel de rede van den voorzitter, de heer Douwes. als der beide sprekers, de heeren Smeenk en Prof Slotemaker de Sruijne, waren zeer duidelijk verstaan baar. Ook de zang van mevr. A. Nooderwier Reddingsius was prachtig. Een woord van dank aan het adres van den heer B. voor zijne belanglooze bereidwilligheid is niet misplaatst. In den loop der volgende week zal in onze gemeente een collecte worden gehouden ten bate der be trokkenen bij den watersnood. Wij wekken onze ingezetenen op lot mild dadigheid. Dat eenieder naar vermogen moge bijdrage tot leniging van den grooten nood, zoover dit door gelde- lijken steun mogelijk is. We verwachten dat onze gemeente ook thans niet achter zal staan met andere gemeenten. De opbrengst moet minstens zijn als met het feest van onzen Edeiachtb. heer Burgemeester. MADE. Op Zondag 17 Jan. a.s. zal in de Ned. Herv. kerk alhier door Ds. Mudde des voorm. 10 uur den dienst geleid worden. Op Zondag 17 Jan. a s. zal door Ds. Vinck consulent van Geertruiden- berg des avonds om 6 uur in de Ned. Herv. kerk den dienst worden geleid, tevens treedt hij op des voorm. 9 uur ter zijner plaatse in de Ned. Herv. kerk te Drimmelen. Postcheque en girodienst. Ten postkantore werd in December van het vorige jaar gestort f 92405 54 en uitbetaald wegens cheque's f 52395 09. Ten postkantore werden in het af geloopen jaar genoteerd 4169 uitgaande en 3298 inkomende telephoongesprek- ken, dus totaal 7469. Ten postkantore en de drie daar onder ressorteerende hulpkantoren werd in December 1925 bij de Rijks postspaarbank ingelegd f 18668.30 en terugbetaald f 13507 66. De heer Th. Blijlevens was voor de som van f 29 80 laagste inschrijver voor onderhoud van 'n perceel rijks wegen Breda—Tilburg. Op Zaterdag zal in de vergader zaal van den R. K. Arbeidersbond een algemeene vergadering worden gehou den, waar als sprekers zulfen optreden de heer Hunningk uit Zevenbergen en de heer Mol uit Breda. Gisteravond werd in de zaal van het patronaat alhier door de harmonie „St. Cecilia", haar jaarlijksche uitvoe ring gegeven met medewerking van het duo Gebrs. Lips. Een luid applaus viel alle medewerkenden ten deel, zoodat deze uitvoering een welge slaagde mag heeten. GEERTRUIDENBERG. In de Ger Kerk hoopt Zondag a.s. te half tien en te drie uur op te treden ds. Stijling, emrt. predikant uit Apeldoorn. Gevonden voorwerpen 1 gouden lorgnet zonder glazen en 1 portemon naie met geld Terug te bekomen bij de gemeentepolitie. Onze stadgenoot F. Schellenbach hoopt 25 Januari e.k. den dag te her denken, dat hij 36 jaren in 's rijks dienst is als magazijnknecht zadelmaker der Artillerie. Zaterdagavond 16 Januari zal de bekende biljart-prof. Koehof, een biljart seance geven in hotel lansen. Hij zal een wedstrijd spelen tegen den besten amateur met 450 caramboles voor op de 600. De gebouwen der havenkazerne alhier zijn Woensdag M. in hotel Sant bergen ingezet voor totaal f 12.560.—. HF.RPT. De collecte 1.1. Zondag in de R. K. Kerk gehouden voor de ge troffenen bij den watersnood heeft opgebracht de som van f277.—. Op de Zondag gehouden humo risten-wedstrijd, uitgeschreven door de harmonie .De Eendracht" te Nieuw- kufjk, behaalde onze dorpsgenoot de heer W. Kuijs met 46 punten den len prijs met tevens den publieksprijs. Doordat de weg 's Bosch—Vlijmen nog onder water staat, is onze ge meente thans weer geïsoleerd. Passeerden er anders dagelijks een 30 autobussen onze gemeente, nu is het er tamelijk rustig, want er komt er geen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 16 Jan. 5'/2 uur. Leden vergadering Quick in café Fransen. Zaterdag 16 Jan. 7'/2 uur. Cabaret avond voor de leden der Waalwijks Gemengde Zangvereeniging in Musis Sacrum. Zaterdag 16 Jan Witte Bioscoop, „De groote overwinning", 8 uur. Zaterdag 16 Jan 8'/2 uur. Vergade ring Mannenkoor Liedertafel „Oefe ning en Vermaak", Twee Kolommen (eetzaal). Zondag 17 |an. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" Zondag 17 Jan. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 17 Jan. Witte Bioscoop, „De groote overwinning", 6 en 8'/* uur. Zondag 17 Jan. Flora Bioscoop, „De overval op den postwagen,", 6 en 8'/2 uur. Dinsdag 19 Jan. 8'/2 uur Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging. Dames en Heeren. Hotel Verwiel Woensdag 20 Jan. 7 uur. Lezing met lichtbeelden voor de leden van den R K. Vrouwenbond in de groote zaal van den R.K. Gildenbond. Spreker de ZeerEerw. Pater Bax met het onder werp „De Missie". Waalwijk, 15 Jan. Eieren 8—10 cl. Varkens f 14—f 18. *26. LAATSTE BERICHTEN. Men seint ons Z H. de Paus heeft een tweede gift van f 10000 geschonken aan 't RK- Huisvestingscomitévoor steun- verleening overstroomingsramp. RECHTSZAKEN. Verduistering door een ambtenaar. Voor de rechtbank te 's Hertogen bosch stond terecht Wietze Klijn, 34 jaar, gewezen boekhouder kassier bij het gemeentelijk slachtbedrijf te 's Her togenbosch. Beklaagde was eens met een Bossche Zangvereeniging naar Parijs geweest, kwam er in aanraking met een Belg. die hem tot spelen en speculeeren aanzette. Voor de verleiding bezweken geraakte beklaagde in schulden en ver duisterde ten nadeele der gemeente 's Hertogenbosch een bedrag van f 3400 Daarna vluchtte hij met een Bossche winkeljuffrouw naar het buitenland en Jjwam zich later bij de politie in Den Bosch aanmelden. Zijne echtgenoote heeft het geld gedeeltelijk terugbetaald. Het O. M. eischte 1 jaar en 6 mnd gevangenisstraf. Diefstal in een Klooster huis. Petrus Taks, fabrieksarbeider te Amsterdam, thans gedetineerd, was vroeger knecht in het Retraitenhuis .Loyola" van de Paters Jezuïien te Vught. Op 4 Dec. 1925 wist hij er langs hem bekende gangen binnen te dringen en ontvreemdde er een bedrag van f2804. Het O. M. eischte deswege 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De Rechtbank uitspraak doende veroordeelde onder zeer strenge be palingen C. P H. 19 jaar te Waspik tot 9 maanden gevangenisstraf voor waardelijk, met een proeftijd van 3 jaar,- wegens mishandeling met zwaar lichamelijk letsel te Waspik gepleegd. L. P. te Sprang Capelle wegens mishandeling tot f 15.— boete. Roof. In café S. te Engelen werd op 10 Januari 1.1. zekeren M. van den Broek beroofd van een bedrag van f100. A. W. te Engelen, die daar met eenige kornuiten uit was, werd op 13 Jan. 1,1. als verdacht van voormelden roof, door de maréchaussee's te 's Her togenbosch gevangen genomen en voor den Officier van justitie geleid, Naar verluidt zijn er bij het brutale misdrijf nog medeplichtigen betrokken. Het onderzoek duurt voort, GEMENGD NIEUWS. De Union deelt mee, dat ih het verloopen seizoen in België 780 voet balvelden aanwezig waren en de mat chen door ruim 3 400 000 personen werden bijgewoond. Hedenmorgen werd den spoor wegarbeiders L te Hengelo bij het rangeeren beide beenen aigereden. Bij het overstroomen van een dijkje in de Hoven te Zutphen is met het IJselwater een snoek van ruim vijf pond in de gelagkamer van een café aldaar terecht gekomen. De plaats waar deze snoek gevangen werd, was wel buitengewoon, evenals het wapen, waarmee hij werd gedood, namelijk een rijwielpomp. ADVERTENTIëN. Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm in het Groot Zieken- gasthuis te 's-Bosch, onze lieve vrouw, Moeder. Be huwd- en Grootmoeder Mevrouw Adrlana Oerlemans- v. d. Hoeven, in den ouderdom van bijna 71 jaar. 's Grevelduin-Capelle. S. Oerlemans. Vrijh Capelle L P. Oerlemans A. Oerlemans- v. d. Hoek. Grisy les PlCltres. Frankrijk A. J. Oerlemans. A. Oerlemans- de Bruijn. 's Grevelduin-Capelle. C. A. Oerlemans. Heusden. J. J. Oerlemans M E. Oerlemans-Stal. 's Grevelduin Capelle H H Oerlemans. Veendam. A. S. Sneeuw- Oerlemans. P Sneeuw, 's Grevelduin Copelle. S. Y. Oerlemans. A. Oerlemans- v. d. Heuvel en Kleinkinderen. 's-Oevelduin-Capelle. 15 Januari 1926 35770 65 VESTIGfN'GEN KAPITAAL EN RESERVE 16.000.000. Wij zijn afgevers van: groot f 1000.—, f 500.— en f 100.— ROERS 98 Aflossing ln twintig Jaar. WAALWIJK. GROOTESTRAAT. DRUNEN. Naar (le betrekking van voor werker hy de gemeentewerken, hebben zich 10 sollicitanten aangemeld. Aan het te Kaatsheuvel te houden .so listen-concours op 31 Januari, hopen een zes tal leden der harmonie „De Volharding" deel te nemen, n.l. L. van Wezel, piston. M. Els- hout, piston. J. Merkx, clarinet. N. Smits, clarinet. J. vail Wezel, bariton. G. Elshout, tuba. Wij wenschen deze heeren veel succes! Op 15 dezer trad Mej. C. van Delft, als religieuse in de orde der Zusters ,T. M. J. te 's-Bosch. Naar wfl met zekerheid vernemen, zal de IIolI. Buurtspoorwegen half Februari de auto-bussen in dienst stellen. De zware wagens, bediend door geschoold personeel, zullen de grootst mogeiyke be- dryfszekerheid bieden. Loop der bevolking over 1925. Op 1 Januari 1925 bedroeg 't aantal man nen 1048, het aantal vrouwen 1493, In totaal 3141. Geboren werden 4(5 m., 57 vr.. totaal 103. Gevestigd 65 m., 74 vr., totaal 139. Over leden 23 m.. 23 vr.. totaal 46. Vertrokken 94 m., 74 vr.. totaal 1(58. levenloos geboren 1 ui.. 1 vr. Vermindering 6 m.. vermeerdering 28 vr. Stand op 1 Januari 192(5: 1(542 m., 1521 vr. totaal 3103. Huweiyken 18. CAPELLE. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschondyk zal a.s. Zondag des v m. half tien optreden Ds. A. Meyers uit Capelle. Gedurende de maand December werden ter secretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 18 runderen. 72 varkens. 1 kalf en 11 gelten. De lieer 1). Hoornstra, assistent-Direc teur aan de Coöperatieve Zuivelfabriek „I)e Toekomst" alhier, is in geiyke betrekking be noemd te Bodegraven. J.l. Maandagavond half acht werd in het gymnastieklokaal in de O. L. School in de Kom dé jaarvergadering gehouden van 't Muziekgezelschap ..Kunst na Arbeid". Te on geveer acht uur opende de Voorzitter, de heer J. Michael de vergadering en heette de aan wezigen welkom, waarna hy het woord gaf aan den Secretaris, die het verislag van den toestand en de werkzaamhden van het gezel schap voorlas. Vervolgens werd door den eersten penningmeester het financieel rap port over het afgeloopen jaar uitgebracht, waarna de rekening en verantwoording door een daartoe aangewezen commissie werd na gezien en in orde bevonden. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing van drie be stuursleden. wegens periodieke aftreding van de heeren J. Michael, E. Colet en C. L. de Rooy. Met overgroote meerderheid van stem men werden de af tredenden herkozen. Van de rondvraag werd door verschillenden ge bruik gemaakt, zoodat het ongeveer 10 uur geworden was, toen de Voorzitter de verga dering op de gebruikeiyke wyze sloot. Da A. Meyers, Ned. Hrv. predikant al hier. heeft voor het op hem uitgebracht be roep naar de Ned. Herv. Gein. te Dexmond bedankt. A.a Zondag des n.m. half drie, zal voor de Ned. Herv. Gem. alhier optreden Ds. A. Meyers. WASPIK. Met een keurige inleiding opende de heer Maas. Voorzitter van het W. G. K., hedenavond de jaarvergadering dezer veree- niging. riy sprak z.yn tevredenheid uit over het afgeloopen jaar en hoopte met kracht te biyven voortgaan. Het aantal bezoeken, door de Zuster-Wijkverpleegster in het afgeloopen jaar afgelegd, overtrof verre het getal der vorige jaren. De t.b.c.-bestryding was ln 1925 flink ter band genomen. Het ledental was tof ongeveer 440 geklommen en met de hos- pitantleden was de geheele gemeente, opeeni- ge gezinnen na. by het W.G.K. ondergebracht. Hij hoopte, dat ook die gezinnen spoedig tot het inzicht zouden komen, om aan te sluiten, en dat zy. tot dank aan God. voor de tot he den genoten gezondheid, weldra als lid zou den toetreden. Dat was een ideale toestand. Werken voor allen en gezameniyk de lasten dragen. Voor dit jaar waren er nieuwe uit zichten geopend. Het nieuwe wykgebouw, dank aan pastoor en kerkbestuur, zou spoe dig in gebruik worden genomen. Dun ook zou het consultatiebureau worden geopend, waarover binnen enkele weken nadere bfl- zonderheden zouden worden meegedeeld. Ten slotte riep hy het welkom toe by zonder aan den spreker van dezen avond, den ZeerEerw. pater Columbanus. waarna de secretaris het jaarverslag las. rekening en verantwoording deed over de inkomsten en uitgaven van het afgeloopen jaar en de begrooting aanbood voor het jaar 1920. Deze verslagen werden onder dank van den Voorzitter goedgekeurd. Dank bracht hy nog aan de Zuster-Wyk- kraamverpleegster, aan den geesteiyken ad viseur, kapelaan van Riel, die steeds getoond heeft de vereeniging een warm hart toe te dragen, aan de mede-bestuursleden voor de prettige samenwerking en elndeiyk aan alle leden. Om de vergadering niet noodeloos te rek ken, stelde de Voorzitter voor de aftredende leden, de heeren G. van Son en A. Rolberg, l>y acclamatie opnieuw te lienoemen, waar aan gevolg werd gegeven. Beiden werden bij monde van den Voorzitter gefeliciteerd. Thans gaf hy het woord aan den Zeer Eerw. pater Columbanus. Deze wenschte een opwekkend woord te spreken over de volksgezondheid. Hy stelde (le vraag: wat moet gy doen en hoe hoort ge inee te werken ter bereiking van het doel. dat zich het W. G. K. heeft voorgesteld. Hy beval in de eerste plaats aan de Roomsche naastenliefde en spoorde aan tot medewer king aan de bestryding der zuigelingensterf te. Door statistische bewflzen toonde hy ons deze aan over verschillende gemeenten in I Noord-Brabant. In de laatste jaren was er daling te constateeren, doch een meer bevre digende daling kwam pas in 1924. Het drank misbruik was mede de oorzaak van vele kin- dersterften. benevens de onkunde van vele moeders, de onzindelykheld en de ordeloos heid in vele gezinnen. Tot het bezoeken van het Consultatiebureau en het by wonen van een moeder-cursus wekte hy by zonder op. Na het drankmisbruik, dat in vele gezinnen het bitterste verdriet brengt, in zyn nadee- lige gevolgen (e hebben geschetst, wees liy als een tweede oorzaak der talryke sterfte on der geschokte gezondheid aan. de zode loosheid. Iiy stelde ter navolging als voor-1 beeld, Godfried van Bouillon, die zyn bui tengewone lichaamskracht toeschreef aan het ongeschonden bewaren der kuischheid. Hy wees nog op de dieptreurige gevolgen van dit kwaad, waardoor (le walgolykste ziekten ontstaan. Door het bewaren der kuischheid kan 'n krachtig menschengeslacht ontstaan, dat door sport niet te bereiken is. Waar het doel van het „W.G.K." is de be vordering der volksgezondheid en de beper king de zuigelingensterfte, spoorde liy in een krachtig betoog aan tot steun en mede- wérking. tot stoffelyke bydragen en tot het naleven der voorschriften, op hef consultatie bureau gekregen. Zijn met gloed voorgedragen rede werd met een donderend applaus begroet. De Voorzitter dankte hem in goed gekozen woorden eu riep hem een tot weerziens toe. Wyl l»y de rondvraag niemand het woord verlangde, dankte liy voor de opkomst, sloot met de uesto wenschen voor de vereeniging en den gebruikeiyken Christeiyken groet. Als een zeldzaamheid kan gemeld, dat iemund hier dezer dagen een witte mol ving. Het beestje .had veel bekyks. De huid scheen meer waarde te hebben dan van zyn zwarte natuurgenooten. RAAMSDONK. De Erven Wed. J. van Nelle te Rotterdam geeft op Woensdag 20 Jan. e.k. nam. half zeven, een filmvoorstel ling in de zaal van Huis ten Dcyi. De Inzameling van geld voor hel hulde- hiyit by gelegenheid van het zilveren huwe- ïyksfeest van liet Kon. Echtpaar, heeft al hier 62.50 opgebracht. Van het, op de scheepswerf van Van Suyiekom gevonden heerenrywiel. is de eige naar komen opdagen. Het was een schipper, die by zyn vertrek van de werf (le fiets ver geten had. Aan A. Lodewyk en 1'. Lodewikus is als laagste iuschryvers, den bouw gegund van een boerenhofstee voor den héér Dank.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10