PUROL 30 Ingezonden Mededeelingen. Tegen Slapeloosheid Overspanning. Gejaagdheid, Prikkel baarheid en Examenvrees, gebruikt men met het beste resultaat de Zenuwstil- lende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. Bij Apolh. en Drogisten. Z.Eerwaarden Heer Pastoor, aan den lieer Jan Smit-EDesselmans, aan het Koninklijk Muziekgezelschap „Eupho ria" voor het joviale aanbod gratis hun zalen voor deze show af te staan. Een woord van dank aan de pers in het algemeen, speciaal aan „De Echo van; het. Zuiden" voor de publiciteit aan deze tentoonstelling,-met 't plaat sen van diverse berichten hiermede in verband, gegeven. Een woord van dank aan allen, die we niet genoemd mochten hebben, doch die iets mochten bijgedragen hebben om ons werk te doen slagen. Met trots en voldoening mogen we door die alzijdige, onbaatzuchtige me dewerking allerzijds ondervonden, op onzen arbeid neerzien. Mét trots en voldoening zonder de minste overdrijving, mogen we verkla ren dat Kaatsheuvel van het seizoen 11)251926 de allergrootst^ tentoon stelling is geworden van geheel het Zuiden. Zelfs de grootste steden, als Nijmegen, 's-Bosch, Breda, Eindhoven enz., hebben wij overtroffen. Doch niet alleen in quantiteit, ook in qualiteit. mogen we ons groot noe men. Keurmeesters als Muvs, Looymann, Menenbach en Casteels, mannen van naam op dit gebied, verklaarden heden eenparig dat de inzendingen schitterend waren. Mijne Heeren, dat stemt tot trots en voldoening en nogmaals dit resultaat hebben we bereikt door uwe medewer king, door de medewerking van geheel de bevolking, die. zooals we reeds meer malen mochten ondervinden, eenparig, spontaan en royaal zijn medewerking biedt zoo dikwijls liet geldt den naam van onze plaats hoog te houden. In de hoop dat onze tentoonstelling ook finantieel een succes moge worden, verzoek ik aan onzen EdelAehtb. Heer Burgemeester als Beschermheer van deze. de tentoonstelling te openen. Direct daarop nam de Edelachtb. Heer Burgemeester 't woord en sprak: Mijne Heeren. Namens het dagelijkse!) bestuur de zer gemeente heet ik u allen welkom in deze zaal. Wanneer er een sport is die zich mag verheugen in veler sympathie dan zijn het voorzeker onze gevederde vrienden. Deze sport toch vereenigt in zich het nuttige niet het aangename. Door liet geven van cursussen en de vele voorlichtingen in vak- en dag bladen over pluimveeteelt, is men gelei delijk meer en meer op de hoogte ge- k/unen niet het houden van hoenders., en is zij meer productief geworden. Men staat er verbaasd over hoevelen tegenwoordig hun genoegen en ont spanning vinden in het houden van hoenders. Overal ziet men prachtige rennen en nachthokken ver rij zen Door goede en nauwkeurige verzor ging. door deskundig fokken, is de eier- productie enorm vermeerderd en geeft het houden van hoenders aan menigeen een aardig winst. Doch naast het finantieele voordeel dat het houden van hoenders biedt, is het ook tevens een aangename öntspan- ning. Wanneer men bij zijne woning een toom kippen, eenige duiven of andere siervogels heeft, dan geeft dit leven en opgewektheid. Vooral in onze dagen, waarin de jon gelui meer en meer uithuizig worden, is ook deze sport zeer geschikt om hen meer aan eigen huis te hechten en weegt de uitgave voor aankoop en on derhoud van eenige mooie kippen, dui ven of andere siervogels niet op tegen over het vele geld dat dikwijls wordt uitgegeven voor andere liefhebberijen en waarvan niets overblijft. Gaarne breng ik daarom hulde aan het ijverig bestuur der hoenderclub „Kaatsheuvel" voor het tot stand ko men van deze prachtige tentoonstelling. Wanneer wij hooren liet zeer groote aantal ingeschrevenen, van heinde en verre ingekomen, dan lijdt het geen twijfel of deze tentoonstelling zal bij geene elders gehoudene achter behoeven te staan, doch zelfs de vorige in schoon heid overtreffen, zoodat de vele lief hebbers ruime keuze alhier zullen kun nen vinden. Met den wensch, dat deze tentoon stelling in alle opzichten zal mogen slagen, verklaar ik haar geopend". Een luid applaus bewees dat de aan wezigen niet deze zoo spontaan uitge sproken woorden instemden. De heer Teurlings dankte voor de uitgesproken wenschen, hoopte dat de ze in vervulling zouden gaan en noo- digde allen uit aan de drie gebouwen, waar de dieren waren ondergebracht. een kijkje te gaan nemen, waar door iedereen volgaarne gebruik van werd gemaakt. Het eerst werd een bezoek aan de I'atronaatszaal gebracht, alwaar de hanen en hennen waren ondergebracht. Een ware verrassing was het voor de bezoekers. Dat men iets bijzonders te zien zou krijgen, daarop had men zich voorbe reid, omdat men wist dat het werk dat uit handen van de heeren J, Teurlings, II. van Woensel en P. Jansen kwam ..af" zou zijn. Maar die groote verschei denheid. die schitterende regeling, die prachtdieren, dat overtrof de stoutste verwachtingen. Er waren zooveel rassen als nog nooit op een enkele Noord-Brabantsche tentoonstelling zijn te zien geweest. Alleen leghorns vulden 128 hokken, ze toonden zich in gewoon en Eng. type, in Patrijs, Zilver Duckwing, Zwart, Buff, Koekoek en goud Duckwing, als ook Patrijs-kleurige Rozekam. Al leen deze afdeeling met z'n waardevol le dieren was reeds een bezoek waard. Ook de Wyandotten waren goed ver tegenwoordigd en wel met 50 nummers. Daarvan waren er 30 wit, en verder Zilver. Columbia, Patrijs en zwart. Vervolgens waren nog een groot aan tal andere rassen in groote verscheiden heid. De „Kriel-kiepkes" vormden op zich zelf een lieele tentoonstelling, want niet minder dan 60 hokken waren daar voor in beslag genomen. Ook hier waren prachtdieren te zien. De Sebright in goud en zilver trok dan ook spoedig ieders aandacht. Vanaf deze zaal. waar men bijna een uur vertoefd had, toog men naar de zaal van Euphonia. Daar waren uitsluitend duiven (vlieg- klasse) tentoongesteld en wel 372 num mers. dus concurrentie van heb-ik- jouw-daar. In oen klasse waren er maar liefst 53 en in weer een andere klasse 51. Als men daar de eerste van krijgt is het. de moeite waard. Lang bleef men ook naar deze pracht dieren kijken en de Voorzitter, de klok ontwarend, schrok er van dat de wij zers zoo vlug de rondte hadden ge maakt. want hij en zijn twee onvermoei- den medewerkers hadden nog heel veel te doen, om den catalogus het licht te doen zien en daarom vlug naar de zaal van den heer Smits-Hesselmans, waai de sierduiven, eenden, pauwen en kriel- hennen een onderdak hadden gevonden. Hier vlug zijn bleek al aanstonds on mogelijk, want de verscheidenheid die men hier te zien kreeg, grensde aan liet ongeloofelijke. Wie zal ooit een derge lijke collectie bijeen hebben gezien. Neen, mijnheer de Voorzitter, we moe ten hier ook eens goed kijken, werd ge zegd. dan moet u er vannacht nog maar een uurtje aan vastknoopen, ge bent het nachtwerken nu gewoon. En men bleef kijken, bewonderen en zijn verbazing uitspreken over de zeld zaam bijeengebrachte collectie, totdat er weer bijna een uur verstreken was. De-leden der Tilburgsche Sierduiven- club hadden hier voor de grootste inzen ding zorg gedragen. Er waren te zien Oud-Hol 1. tuime laars in wit- en ekster-teekening. Eng. Kroppers in 6 kleuren. Eng. dwergkrop- pers in 3 kleuren, Brünnerkroppers in •5 kleuren, Maltkeser kipduiven, Fran- sehe Bogadetten, Nonnen. Raadshee- ren. Moorkappen en Pauwstaarten. Meeuwen toonden zich in Tonische en Chineesche onderverdeeld, in verschil lende kleuren. IJsduiven en Monnikduiven toonden zich in verschillende kleuren. Het is bijna niet mogelijk om alle 1 tentoon rassen te gaan opnoemen, zoo groot was de verscheidenheid. Zaterdagmorgen werd dc stelling om 10 uur geopend. s Middags kwamen reeds de liefheb bers op. doch bepaald druk kon men het bezoek niet noemen. Voor een groot deel moet zulks aan het weer worden toegeschreven. Sneeuw en ijs maakten het. vervoer per rijwiel nu juist niet tot de aangenaamste 'bezigheden. Zondag, reeds vroeg, waren van alle plaatsen liefhebbers komen opdagen om de pracht-exemplaren, in zoo bij zonder groot aantal hier bijeen, te ko men bewonderen. En toch, het had o.i. nog drukker moeten loopen al was het. dan mede om het drietal daardoor hulde en dank te brengen voor liet vele dat het in het belang van de vereenigiug, in het belang van de hoendersport en ook in het Belang van de gemeente heeft ge daan. Gaarne zeggen wij hun namens alle weldenkende burgers daarvoor dank en durven vertrouwen dat zij in de toe-' komst hun talenten nog meermalen in dienst van het algemeen zullen stellen. Ook de keurmeesters voor de hoen ders en watervogels, de heeren G. Mn ijs te Amersfoort en G. Casteele te Castricuin, voor de sier- en postduiven de heer H. Logman Jr. te Groningen en de heer H. J. van Merieboek te Arn hem, hebben voor een zeer moeilijke taak gestaan. De uitslag van de collectie prijzen van groote hoenders is als volgt: No. 1 J. Tuerlings met 13 eerste prij zen; no. 2 -I. Tuerlings met 12 punten no. 3 J. Tuerlings met 62 punten; uo. 4 J. Tuerlings met 24 p. no. 5 H. van Woensel met 58 p.; no. 6 H. van Woen sel met 22 p.no. 7 H. van Woensel mei 44 p.: no. 8 J. Tuerlings met 30 p.; no. 9 H. van Woensel met P. L. trio no. 86; no. 10 J. Tuerlings met W. L. Eng. Tent. T. no. 4; no. 11 P. Brocatus met W. Orp. Hen no. 256; no. 12 H. van Woensel met 44 p.; no. 13 H. v. Woen sel met. P. L. trio no. 86; no. 14 J. Tuerlings met. 24 p.; no. 16a J. Tuer lings met 18 p.; no. 22 IJ. van Woensel met 18 no. 31 H. Badjou met 11 p no. 41 J. Tuerlings met 8 p.no. 46 P. Elshout met 14 p.no. 52 J. Tuerlings met 1.") p.; no. 53 J. Tuerlings met 15 p.; no. 73 H. van Woensel met 8 p.; no. 81 P. Brocatus met 22 p.; no. 87b 1 Brocatus met 22 p.no. 87c C. Noote- boom Wzn. met 19 p.; no. 88 H. Freij- ters, Tilburg, bij loting met J. Tuer lings met 8 p.no. 91 P. D. Nouwens met 16 p.; no. 99 P. Vroomen, Eindho ven. met 5 p.; no. 103 A. van Dongen, Waalwijk, bij loting met 5 p.; no. 112 W. van Heesch, Waalwijk, met 5 p. no. 117 P. Vroomen, Eindhoven met 14 p.; no. 155 H. J. ter Horst met 27 p. no. 156 H. J. ter Horst bij loting met 11 no. 157 Mevr. J. v. d. Mortel-Hou- ben te Tilburg, bij loting met 6 eerste prijzen: no. 158 Mevr. J. v. d.. Mortel- Houben te Tilburg, met 11 p.;'no. 159 H. J. ter Horst met 20 p. oorts werden de volgende bekro ningen behaald: J. Tuerlings 12 eerste, 11 tweede, .3 derde prijzen; H. Freijters, Tilburg, 2 eerste, 2e tweede, 1 derde; A. Elshout, Dongen, 1 tweede; A. v. d. Zande, Ma de, een derdeH. v. Woensel 11 eerste, 7 tweede. 8 derde; M. .T. van Roermond 1 eerste: A. Wijdemans 1 eerste; J. Hamers-v. Hooff, Tilburg, 2 eerste, 2 tweede, 1 derde; R. G. Byma, Ureterp, 1 eerste; H. Fennekes, Kampen, 1 twee de; A. Broekaart, Breda, 1 tweede; L. Dingemans 1 eerste; J. M. Slaps, Til burg. 3 tweede, 1 derde; H. Badjou 3 eerste. 2 derde; A. van Berkel, Tilburg, 1 tweede; J. Elferink, Lochem, 2 eerste, 2 derde; J. Lenzliolz 3 eerste, 1 tweede, 1 derde'P. J. Elshout 3 eerste, 2 twee de, 1 derde; J. Ruiter, Vyijh.-Capelle. 1 tweede, 1 derde; J. C. de Vlieghei-, Roosendaal, 2 eerste, 2 tweede; H Stokwielder, Waalwijk, 1 derde; G Wijdemans. 1 derde; P. de Loos, Til burg, 2 eerste, 1 tweede, 1 derde; Jhr Mr. T.. Vcrheijen, Loon-op-Zand, 1 twee de; A. Edelbroek, Dongen, 2 eerste: Th Klumpërd, Tilburg, 3 eerste; H. Aarts Loon-op-Zand, 1 eerste; V. H. Smid Waalwijk, 1- tweede; A. Oosterker Goes, 1 eerste. 1 derde; W. van Eijnd hoven, Tilburg. 1 eerste, 2 tweede, derde: J. v. d. Hammen, Waalwijk, 1 eerste; Fr. Elshout, 1 derde; J. Bras camp. Olst, 2 tweede; D. Bezenier, Oost Souburg, 1 eerste; C. Notenboom. Roo sendaal, 5 eerste, 2 tweede; F. Broea tus, Breda, 4 eerste, 4 tweede, 2 derde; F. v. Aart, Breda, 1 tweede; MJicliels Tilburg. 1 eersteC. Klijn, Tilburg, 1 eerste, 1 derde; W. Linders, Eindho ven. 2 eerste: Nic. van Dongen, Waal wijk. 2 eerste. 2 tweede; P. Nouwens. 3 eerste. 2 tweede, 1 derde; Jos. J. Klerks 1 derde; M. L Linsen, Eindho ven. 2 eerste. 1 tweede, 1 derde; J. Vi van Dongen, Dongen, 1 derde; L. van Zeist, Sprang, 1 eerste, 1 tweede; J. Netten, Sprang, 1 tveede; G. Hore voorts 1 eerste; P. AT-oomen, Eindho ven. 3 eerste, 2 tweede, 1 derde; H. Dirks 1 derde: J. Rozen brand, 1 eerste, tweede; J. Jansen. Dongen, 1 tweede; G. E. Pieterse, Ensche.de 2 eerste, 1 derde; J. H. Pieterse, id. 2 eerste. 1 tweede; H. Blok de Vries, AVaalwijk, 1 eerste; P. van Schijn dei, id., 1 eerste, I tweede en 1 derde; J. Blok, id., 1 derdeAA', van Heesch, 1 eerste, 1 twee de: A. A'rinten. 1 tweede; Th. v. Rijs wijk 1 tweede, 1 derde; AVed. C. Rob ben. I eerste; Mevr. J. v Mortel-Hou- ben. Tilburg, 6 eerste, 1 tweede; C. A. van Dinther. Oss, 1 eerste,! tweede; P. II Segers Hoogland 1 eerst?; L Meister Boxtel, 2 eerste, 3 tweede H. .T. v. d. Horst, Oss, 6 eerste. 3 tweede, 1 derde; T. Damen, Dongen, 1 eerst». Blauwe pauwen G. J.ansen-Boom, Kaatsheuvel, le pr. Geelrockduiven, F. Elshout, Kaatsheuvel, le pi. Moorkap pen le en 2e pr. A. Verhof; Kaatsheu vel. Postduiven,* C. AVitlox, AVaalwijk, 6 eerste pr., 4 tweede pr. en i derde pr. (Wij komen hierop Zaterdag nog te rug). aldaar blijft gehandhaafd, anderzijds in het votum der Tweede Kamer van 11 November j.l. in zooverre berust wordt, dat de afzonderlijke gelden voor jaarwedde en verblijfsvergoeding van den afzonderlijken Gezant'van de begrooling geschrapt blijven, maar dat een Gezant elders tevens bij het Vaticaan zou worden geaccrediteerd. •te antwoorden, dat de R K. Kamer fractie eenstemmig van oordeel was dat constateerende dat het Gezant schap bij den H. Stoel principeel ge handhaafd wordt en er niet toe zal worden overgegaan het op te heffen en voorts in de vooronderstelling dat het kabinet als parlementair babinet zal aanblijven dat door haar op dit oogenblik en in de gegeven cmstan digheden met de op zich zelf niet zeer gewenschte oplossing kan worden meegegaan, mits de chr hisforischen hun stem aan eventueele moties van afkeuring of teleurstelling zullen ont houden. Ingezonden Mededeelingen. Gesprongen Winterhanden Jeukende Wintervoeten Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen Bij Apoth. en Drogisten Tengevolge der crisis blijven verschillende maatregelen achterwege Zoo zullen de voorgenomen belasting verlagingen wel een jaar moeten worden uitgesteld. Ongetwijfeld is zulks te betreuren Toch heeft dit uitstel ook een goede zijde, meent de Tijd. Telkens en telkens ziet men, dat zoodra er geld in de schatkist is van verschillende zijden er een aanval op wordt gedaan. Ook nu zullen er stellig zijn, die een bestemming zullen geven aan de gelden, die in de schatkist komen en blijven tengevolge van de belasting verlaging, die niet doorging.. Men zal daarbij echter hiermee rekening hebben te houden, dat die gelden nog slechts één jaar beschik baar zijn. Welnu, de watersnood in het begin van deze maand zeer beperkt, heeft geleidelijk zpodanigen omvang en be teekenis g( kregen, dat van een nationale ramp mag gesproken worden Naast de particuliere bijdragen zullen ook gelden uit de openbare kas allicht moeten worden beschikbaar gesteld voor éénmaal. Die gelden zijn voor één jaar nog in de Rijksscliatkist, wijl de crisis de voorgenomen belastingverlaging tegen houdt. Zoo brengt de crisis toch nog iets goeds. Maar vooral zij men dankbaar den minister van financiën, aan wiens beleid het te danken is. dat ten be hoeve der watersnoodellende straks een beroep gedaan kan worden op een schatkist, die niet ledig is. De opbrengst van de Rijksmid delen overschrijdt de raming over de maand December met ongeveer f 4'/2 mill. De opbrengst over 1925 bedraagt f464 millioen tegen een raming van f417 942 000 en een opbrengst over 1924 van f437 millioen. Het passief saldo der Nederland- sche handelsbalans bedraagt over '25 f648 millioen tegen f702,9 millioen in 1924. Aneta seint uit BandoengDe iuchtvaarlafdeeling onderzoekt een plan, om met eqn escadrille van vijf vlieg tuigen van Indië naar Nederland en terug fe vliegen. DRUNEN. De vrachtrijder N. v. B. reed Maandag met zijn lastauto tegen een boom op. De vooras werd daarbij ontvet, doch grooter ongeluk was zeker gebeurd, indien ae auto niet in haar vaart was gestuit. Bij het schaatsenrijden kwam Me- juffr. A. v. D. zoodanig te vallen, dat haar pols werd ontwricht. Medische hulp werd onmiddelijk ingeroepen. Zondagavond zal in de zaal der' jongens-congregratie een ouderlingen solisten wedstrijd gehouden worden, waaraan dus alleen de leden der aldaar gevestigde harmtfnie, kunnen deel nemen. Zondagavond gaf de Hangboog- schutterij „Constantia" een uitvoering in de zaal der Harmonie, waarbij de artisten Mr Carter en Miss. Corrina uit R 'dam hun medewerking verleenden. „Constantia" mag zich verheugen in de bijzondere belangstelling van het uitgaande publiek en ook thans weer was de concertzaal te klein om de toehoorders een plaats te bieden. Er is genoten, Mr. Carter en Miss. Corrina hebben den geheelen avond voor de opgewekte stemming gezorgd. Er zijn wonderbaarlijke staaltjes te zien gegeven, vooral zijn verdwijning uit een kast, waarin hij zich stevig gebonden liet plaatsen, wekte eenieders verwondering. Constantia" heeft eer van haar werk en mag een woord van lof niet ont houden worden aan haar onvermoeid bestuur. Zaterdagavond hield de pot-ver- eeniging „Krasnapolsky" een feest avond in hotel Vissers. Er heerschfe den geheelen avond een gezellige drukte en 't werd op tra- ditioneele wijze gesloten met een heer- ijken maaltijd. De opbrengst voor de geteister- den door den watersnood, bedroeg tot heden 1100 waarvan f400 aan bijzondere giften en f 700 van de in de kerk gehouden collecte, terwijl de leden van den Jongenboerenstand deze week nog zullen rondgaan voor het verzamelen van levensmiddelen en veevoeder. BUITENLAND. Naar de draadlooze dienst te Berlijn meldt,' valt in heel Duitschland geweldig veel sneeuw, zoodat bij plotseling optredenden dooi opnieuw watersnood dreigt De redacteur van de Msb. te Brussel seinde gisteren De toestand van kardinaal Mercier was hedenmiddag iets minde'r kritiek dan gisteren Zijne Eminentie ontving van morgen het bezoek van de Katho lieke ministers Van de Vijvere. Janssen en De Liedekercke. De algemeene situatie blijft echter zeer ernstig en de verzwakking neemt geleidelijk toe. BINNENLAND. Op 12 Januari 1.1. vergaderde in het gebouw der Tweed' Kamer de R.K. Kamerclub Met algemeene stemmen verd be sloten aan Z Ex. minister Cdijn, die gevraagd had of de Katholiekt Kamer club zich in haar geheel kon ve:eenigen met een voorsteldat wegens het nationaal belang, dat de minister van Binnenlandsche Zaken ziet in een vertegenwoordiging bij het Vaticaan de diplomatieke vertegenwoerdiging Naar het R. C-bureau uit Londen meldt, werd daar uit Tokio het vol gende bericht onivangen. De jongsts volkstelling in Japan had weer eens geconstateerd, dat de bevolking per jaar toeneemt met 750.000 zielen, zoodat er opdejapan- sche eilanden op het oogenblik reeds meer dan 60 000.000 menschen wonen (gemiddeld 400 inw. per vierk. mijl). In sommige industrie streken en ook in gebieden waar cultures worden gedreven stijgt de dichtheid van be volking soms tot 720 zielen per vierk. mijl. De vrees dat in de toekomst de rijksoogst niet groot genoeg meer zal zijn om de bevolking te voeden, schijnt allengs in vervulling te gaan. Deze toestand is niet enkel voor Japan be denkelijk, maar, doch ook voor den wereldvrede, want de Ver. Staten. Australië en Nieuw Zeeland zijn thans voor de Japansche immigratie gesloten en het bevolkingsoverschot in Japan moet toch ergens heen. NIEUAA'KUIJK. Zondagavond had in de zaal van den lieer G. de Bont, de algemeene jaarvergadering plaats van de liedertafel „Oefening baart Kunst", onder voorzitterschap van den heer Arn. Mostermans Pzn., president der vereeniging. Door den Secretaris, dhr. Th. Arer- lioeven, wérd rekening en verantwoor ding gedaan over het afgeloopen boek jaar 1925, welke rekening in orde werd bevonden. Met algemeene stemmen werd een as pirant-lid aangenomen. De president dankte den Secretaris voor diens keu rig beheer en de diensten aan de ver eeniging bewezen. Spr wenschte ver der de vereeniging een zalig nieuwjaar en spoorde de leden aan tot het trouw bijwonen der repetitie's. Na nog eeni ge besprekingen van meer huishoude- lijken aard, wordt deze drukke en zeer geannimeerde vergadering gesloten. In verband met gepleegde onre gelmatigheden elders, door stakende mandenmakers, heeft ook hier de Edel Achtb. heer Burgemeester dezer ge- tneente, algemeene voorschriften van politie afgekondigd, waarbij alle sa menscholingen van meer dan 2 perso nen op den openbaren weg verboden zijn. De jongenheer v. d. L. had Zondag j.l. het ongeluk bij het slibberen op het ijs zoodanig te komen vallen, dat men hem bewusteloos wegdroeg. Aan het hoofd vertoonde zich 'n gapende wond, die, na door de Eerwaarde Zuster- verpleegster alhier, was verbon den, door den dokter verdér werd Be handeld. Een waarschuwing voor ve len, bij deze sport een weinig voor zichtig te zijn. Gisterenavond hield de kring mus- schengilde „de Langstraat", onder voorzitterschap van den heer Th. van den Besselaar een algemeene ledenver gadering. De kring strekt hare werking uit over de gemeenten Drunen, Elshout, Herpt, Haarsteeg, Nieuwkuijk en Vlij men. Het doel dezer vergadering was, tot liet stellen van een gezamelijke premie en het inleveren van een gedeelte der schadelijke vogels, in alle afdeelingen gelijk. Na een breedvoerige bespreking hier over liesloot men voor het inleveren uit betalenvoor musschen 3 cent, kraaien en eksters 10 cent per rechtervleugel. A oor' eieren zal niet meer uitbetaald prijs nog eens

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2