T nu hebben zij van de meeste tendenti euze berichtjes geen notitie genomen. Eenieder, die eenigszins op de hoogte is, begrijpt, dat dergelijke berichten, zooals dezer dagen weer een„Dat een arbeider soms l(h per week minder verdient door slecht materiaal", abso- lut onwaar zijn en alléén moeten die nen om de publieke opinie te beïnvloe den. Ook dezer dagen werd weer ge- Shreven, dat de werkgevers geen con tract wenschten voor bepaalden tijd, terwijl zij zich bereid hebben verklaard, een contract te aanvaarden van 15 Ja nuari 1026 tot 15 Januari 1927, dus voor één jaar, doch wat zij weigerden, d.i. een contract voor 15 maanden, om dat zij onderhandelingen over 'n nieuw contract niet wenschten in het seizoen, terwijl de tegenpartij schijnbaar beoog de een contract, dat in het seizoen ein digde om patroons dan zoo noodig te kunnen dwingen meer loon te geven. De werkgevers hebben ook nu geen lust om zich niet al dat geschrijf, waar van drie-vierde in den regel onwaar of onjuist is, in te laten, willen echter één keer hun kijk op de zaak bekend ma ken en verder zich, volgens hun vorig standpunt, van verder twistgeschrijf onthouden. Er werd een behoorlijk loon verdiend in Vlijmen, Nieuwkuijk en Haarsteeg; bevoegde belanghebbenden kunnen in zage krijgen va de loonbockingen. Of schoon er voor de fabrikanten geen winst was te maken, waren er geen werkeloozen in het bedrijf; men liet met veel risico's op voorraad werken, ofschoon dit zeer moeilijk was, zoowel om finantieele redenen, als wegens schaarste aan materialen. Er waren dus patroons, die liever in het goede seizoen hard zouden werken en in den stillen tijd stil liggen. Onder deze omstandigheden gaat de organisatie der werknemers het con tract opzeggen en behalve loonsver- hooging. diverse onmogelijke eischen stellen. De werknemers hebben het contract per 1 December j.l. opgezegd, doch ble ven na dien datum op de oude loonen doorwerken, om het misschien zoo ver te rekken, dat het drukke seizoen daar was, en dan het werk neer te leggen. Eenieder begrijpt, dat de werkgevers zich daarvoor moesten vrijwaren, van daar dat zij direct de opgedrongen stop zetting moesten toepassenbij die pa troons echter, die gewoon lieten door werken, werd even goed de werkstaking afgekondigd. De opzegging van het contract was dus de directe aanleiding tot het con flict; vóór de opzegging is geen enkele bespreking met werkgevers gehouden. In de conferentie met den Rijksbe middelaar wérden als eischen door de werknemers gesteld le. Ingang nieuw contract 15 Ja nuari. Aangenomen door werkge vers. 2e. Verplicht lidmaatschap 3 maan den. Aangenomen door werkgevers. 3e. Loonsverhooging, volgens eiseh. Afgewezen. 4e. Houtcommissie (2 stemmen werknemers, 1 werkgever). Afgewe zen. Over de loonsverhooging is zelfs door den Voorzitter van het hoofdbestuur te Utrecht meer dan eens in onderlinge bespreking gezegd, dat hij in de verga dering der werknemers zou verdedigen, het oude looncontract te aanvaarden, als men van patroonszijde kon verkla ren. dat dit niet hooger kon. Over de houtcommissie, of punt 4, verklaarden ter vergadering te 's Bosch de afgevaardigden der werknemers, dat het maar zéér zelden was voorge komen. dat over verschil van grond stoffen in de afgeloopen periode onder ling geen overeenstemming was be reikt kunnen worden. De patroons wil len de beslissing of de te verwerken grondstoffen aan alle eischen voldoen, echter niet in handen van de werkne mers leggen, omdat zij weten, dat dit ten spoedigste het bedrijf zou ontwrich ten. Bovendien legt elke patroon zich toe op het koopen van goede grond stoffen, en is er wel eens een partij die iets minder in kwaliteit is, dan wordt het loon in verhouding en onderling overleg verhoogd. Hoe ver het waar is, dat telkens met algeineene stemmen besluiten worden genomen door de werknemers, kan ge toetst worden aan een beschrijving van den toestand. Als op eene vergadering niemand zich uitdrukkelijk er tegen verklaart, dan is dat nog geen bewijs, dat men met algemeene stemmen er voor is. Opmerkelijk is het, dat over een be sluit om al of niet te staken, de leiders bij schriftelijke stemming laten beslis sen (de vorige week nog te Ammerzo- den, waar tot staking ook schriftelijk is besloten), doch als de staking er eenmaal is, en in een vergadering over het event, voortzetten der staking moet worden beslist, de leiders gewoonweg zonder stemming constateeren, dat nie mand voor opheffing der staking is. Willen de leiders ook hierover volgens hun eigen uitdrukking „naar geweten" een uitspraak, dat zij dan ook in dit geval schriftelijk laten stemmen. Er heerscht hier een schrikbewind, ver oorzaakt door een belangenverschil, hetwelk den toestand beheerscht. Vele der bestuursleden en anderen betaalden de hoogste premie voor hun bond en krijgen derhalve de hoogste uitkeering; het manden maken is voor tegelijk winkelier, lanflbouwcr, bestel Ier, levensverzekering-agent, contribu tie-inner, en anderen weer zijn er, die door andere omstandigheden nog geen halt normaal loon met manden maken verdienen; deze, die dan de hoogste uitkeering krijgen, ontvangen dus nu met niet-werken méér dan zij met wer ken zouden kunnen verdienen; voor deze is het voordeelig de hoogste pre mie te betalen, mits er maar ieder jaar eene werkstaking komt. Dit contin gent, ofschoon eene kleine minderheid, overheerscht de vergaderingen en de leiders, die de menschen eerst syste matisch hebben opgezweept om ze in liun bond te krijgen of te houden, kun nen nu hun eigen idee in de vergade ring niet meer handhaven. Op een avond der vorige week kwa men de mandenmakers van Vlijmen om 5 uur in hun lokaal bijeen, en toen, begunstigd door de duisternis, trokken zij naar Haarsteeg. Dien avond werd met steenen gegooid naar diverse hui zen of ramen en er werd bij een klei nen patroon (ook contractant van de vakvereeniging) wiens knecht in sta ving was, in zijn huis binnengedrongen en vernielingen gepleegd, omdat de man zelf in zijn eigen huis voor zijn gezin werkzaam was, daar hij ook niet van den wind kan leven; deze man ligt nu overspannen en ziek te bed. In de drie gemeenten is nu een ver bod van samenscholing afgekondigd. De werkgevers beschouwen deze mis drijven als zijnde het gevolg van de leiding der vakvereeniging; zelfs be stuursleden gaven bij optochten en vernielingen te Haarsteeg leiding. Wat echter hel ineest betreurens waardigst van deze schrikaanjaging en overheersching is, dat degenen, die uitsluitend in het mandenbedrijf werkzaam zijn, geen nevenberoep of nevenbedrijf hebben, en vlijtige arbei ders zijn, nu maar een zeer klein ge deelte krijgen van wat zij met werken verdienen. Er zijn b.v. verschillende huisgezin nen, waarvan ook jongens medewer ken, die geregeld 30.— tot 50.— in komen per week hadden en nu met een gering bedrag moeten rondkomen; de ze geraken in schuld en worden wan hopig onder den toestand. De loonen van een goed vakman zonder leergast varieeren van 17.tot 22 per week, naar verhouding zijner vaardig heid. Zij, die minder verdienen, zijn óf halve krachten óf hebben een nevenbe drijf of een betrekking. De meerder heid zou gaarne werken en gaarne het aangeboden contract hebben voor lan- geren termijn, doch zij mogen en dur ven niet, uit vrees voor lijf en goed. Deze staking brengt aan de meerder heid der arbeiders groot nadeel, doch zij, die denken, dat door zulke stakin gen (die de rust in het bedrijf versto ren) op den duur beter loon te krijgen is, slaan de plank glad mis. De manden zijn een export-artikel en als men zoo den bedrijfsvrede telkens verstoort, moet men minder werk ver wachten, als men eenmaal weer wer ken wil, CAPELLE. De landbouwvereeniging Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang zal Woensdag 27 Jan. des avonds ten half zeven ten herbergc van J. Treffers eene algemeene vergadering houden In deze vergadering zal door den Secretaris Penningmeester rekening en verantwoording worden gedaan, be sprekingen worden gehouden over de vaststelling van Statuten en de aan schaffing van veevoeder, kunstmest stoffen worden besproken. Van Ned. Herv. zijde is te dezer plaatse een meisjesvereeniging opge richt met aanvankelijk een 30 tal leden. Tot bestuursleden zijn gekozen de dames L. Rijken. A. de Rooij, E. Vos, M. v. Eek en S. Nieuwenhuizen. In de gemeente Sprang Capelle is een steuncomi in het leven ge roepen, teneinde gelden in te zamelen voor de slachtoffers van den waters nood. Voor dit doel is de gemeente in verschillende wijken verdeeld. In iedere wijk wordt door een tweetal dames gecollecteerd. De collecte voor het Huldeblijk aan H M de Koningin heeft in de gemeente Sprang—Capelle f 164 op gebracht. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier zal a s. Zondag optreden Ds. A Meijers en wel des morgens half tien. In de j 1 gehouden bestuursver gadering der Capelsche ijsclub werd besloten f 10 bij te dragen voor de slachtoffers van den watersnood. De j I. Maandagmiddag door deze vereeni ging voor dit doel gehouden collecte tijdens het ijsfeest heeft f 15.81 op gebracht. EETHEN. Ter gemeente-secretarie is aangifte gedaan dat bij G van Wijlen alhier op 19 Januari 1926 is komen aanloopen een hond (snoekharige spits) GEERTRUIDENBERG. De dam wed strijden om het kampioenschap van Geertruidenberg en Omstreken, zullen Dinsdag a.s. te half acht in hotel C. Stal worden voortgezet. Ook niet-leden der vereeniging D. E. S. I. D. kunnen naar den titel mededingen. In de Ger. Kerk zal Zondag a.s. in beide diensten leesdiienst worden ge houden. De Sociëteit „De Gezelligheid" geeft Zaterdag a.s. haar tweede win- zal er bal gehouden worden. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. H.E.C Zondag 24 Januari herdenkt boven- staande vereeniging haar vijfjarig be staan. Dit zal niet geheel onopgemerkt voorbij gaan. Men heeft echier beslo ten om dit alleen in eigen kring te vieren. Daarvoor is morgenavond een bal georganiseerd in het clublokaal van den heer A. van Berkel, dat toe gankelijk is voor de leden en dona teurs met hunne dames. Gezien de goeden geest en den pret- ge verstandhouding tusschen de leden onderling staat de H E C ers onge twijfeld wederom een genoeglijke avond te wachten. Er zijn voor H E C. morgen drie wedsirijden vastgesteld n 1. R W B. I-HEC. I, HEC. II— Kaatsheuvel li en H E.C. Ill- W S.C III Sneeuw en ijs zullen echter wel een beletsel zijn om deze wedstrijden door gang te doen vinden. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck l speelt Zondag a.s. tegen de Faam 1 Breda. Als het ter rein bespeelbaar is, zal men dus weer eens een thuiswedstrijd krijgen. We gelooven wel dat Good—Luck zich de sterkste zal toonen. Geertruidenberg 1 gaat naar Inter nos 11 te Breda Na een nederlaag door Internos in Geertruidenberg, kun nen we Q'berg niet veel hoop geven. WAALWIJK. Zaterdag 23 Jan. 7l/2 uur. Groote Liefdadigheidsuitvoering in de zaal van den heer P. van Daelen. Zaterdag 23 Jan Witte Bioscoop, „De Dood en het Meisje", 8 uur. Zaterdag 23 Jan 8'/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 24 |an. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 24 Jan. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 24 Jan. Café „De Koren beurs". Concert Boheemsch Viool-trio Clebna. Zondag 24 Jan. Witte Bioscoop, „De Dood en het Meisje". 6 en 8'/> uur. Zondag 24 Jan. Flora Bioscoop, „Pearl White, de Onverschrokkene", en 8'/2 uur. Maandag 25 Jan. 8 uur. Musis Sacrum. Groot Concert der Lieder tafel. (Zie programma's). Dinsdag 26 Jan. 8'/2 uur Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging. Dames en Heeren. Hotel Verwiel BINNENLAND. „De Tijd" meldt: In politieke kringen wordt algemeen aangenomen, dat, indien dr. De Visser er in slaagt zijn opdracht te vervullen, het door hem gevormde extra parle, mentair kabinet het gezantschap in eenigerlei vorm zal handhaven. Hiermede wordt de mogelijkheid geschapen, dat ook katholieken in het kabinet zitiing nemen Dat de katho lieke Kamerfractie tegenover hel extra parlementaire kabinet haar volle vrij heid behoudt om alle regeeringsvoor- stellen op haar eigen waarde te be- oordeelen, spreekt intusschen vanzelf- Het belang van het land eischt dringend een oplossing van de crisis en in rechts-parlementairen, ook in katholieken kring, hoopt men, dat de poging van dr De Visser spoedig met succes zal worden bekroond. De groote moeilijkheid ligt blijkbaar in het vinden van personen, die geschikt en bereid zijn, een portefeuille in een rechts getint extraparlementair kabinet te aanvaarden. De kabinetsformateur dr. De Visser is gistermiddag wederom bij de koningin geweest, om haar van den stand van zaken op de hoogte te stellen. Ter erkenning van uitstekende daden bij den jongsten watersnood verricht, is bij Kon. besluit een eere- teeken ingesteld. LAATSTE BERICHTEN. Noorder-Afwateringskanaal. 's BOSCH. In de hedenmorgen ge- houden zitting van de Provinciale Staten, is het ontwerp Noorder- Afwateringskanaal aangenomen met 44 stemmen. Zeven leden verklaarden zich tegen het maken van dit afwateringskanaal Dienst hervat. Doordat de weg van Vlijmen naar 's-Bosch weer watervrij is geworden, hebben zoowel de tram als de Wavi hunne diensten op 's-Bosch weer hervat. GEMENGD NIEUWS. De „Hors d'oeuvreredacteurs" van de „Maasbode" gaf 1.1. Zondag 't vol gende weekpraaije Het schijnt dat het Bolschewisme toch alle moeite doet om ook hier te lande vasten voet aan den grond te krijgen. Dit lijk or»s niet onbedenkelijk, vooral bij het nog langer voortduren van de parlementaire crisis De sovjet-heeren probeeren het op alle manieren, lukt het niet op de eene mannier, aanstonds trachten zij op een andere hun doel te bereiken. Het cellen bouwen schijnt hun niet voorspoedig genoeg te gaan dies pro- breeren zij langzaam aan onze zeden te „verrussen". Nu denken wij hier allereerst niet aan een „Russische boterham", welke ons al lang goed smaakte vóór dat wij ooit den naam van Lenin hadden gehoord. Ook tegen „Russischen eieren" heb ben wij geen bezwaar. Evenzoo laten wij in het midden of wij in het ten onzent zoo veelvuldig optreden van Russische gezelschappen ais bijv. de Don Kozakken die goede zangers bleken, of de „Blauwe Vogel", welke een goed cabaretgezelschap toonde te zijn. een verdekte ivasie van sovjet Russen hebben te zien. Maar wij wilden op iets anders wijzen, wat ons de laatste dagen zeer is opgevallen. Plutarchus vertelt ergens dat toen een Romeinsch edelman door zijn vrien den berispt werd omdat hij van zijn schoone, kuische en rijke vrouw was gescheiden, hij zijn voet vooruitstak en zeide „Deze schoen lijkt u allen schoon en elegant, maar niemand uwer vermoedt, waar hij mij wringt". Ais er in een vak iegenwoordig een geweldige concurrentie bestaat, dan is 't wel in de schoenenbrarche Als er ergens een winkelhuis komt leeg te staan, dan Is 't negen op de tien dat er weer een schoenenmagazijn in ge vestigd wordt. oog op de nieuwe en keurige étalage dan lijkt 'twel, dat er met de mannen niet meer gerekend wordt, men ziet bijna uitsluitend het fijnsie en keurig ste dames schoeisel. De sprookjes muiltjes van Assche- poester zijn geen sprookjes meer bij deze sch tentjes van brocaal, goudleer en verguld. En zij zijn alle zoo snoezig klein, dat geen sprookjes Prins meer met een glazen muiltje behoeft rond te gaan om haar als zijn bruid te accepteeren, wie het schoenije past. Al onze vrouwen en meisjes schij nen tegenwoordig Gloria Swanson- voetjes te hebben, gezien de miniatuur- modelletjes, die overal geë.aieerd zijn Men kan dan ook alleen in over drachtelijken zin van de vrouwen be weren, dat zij noodzakelijkeiwijs wel op te grooten voet leven, en dat zij haar gebruikte, niet oude, schoentjes al moeten hebben weggeworpen alvorens zij nog naar nieuwe hebben omgeke ken. Wij hebben de dames nu jarenlang voor ons zien uit trippelen op meer hak dan schoen Het voetje van het elegante schoen tje moest gestoken zijn in een onbe rispelijk zijden kous, en om de voor treffelijkheid der zijden kous weer te doen uitkomen, werden de rokken zoo kort mogelijk gehouden De mode hield hardnekkig vast aan deze beenenparade. Zelfs het dienstmeisje, dat de stoep staat te schrobben, doet dat met zijden kousen aan en plast met haar hooge hakjes in het water, als waren haar peau de Suède schoentjes een paar gewone Hollandsche klompjes. 't Heeft ons altijd verwonderd, dat bij een mieserig klimaat als het onze waar de straien een groot deel van het jaar in modderrivieren worden her schapen, onze dames met haar stoffen of fijnleeren schoenijesen teeikleurige kousen zoo ongerept en onbesmet door regen en modder kunnen stappen. Ook dit lijkt ons een sport, waarin zij het verbazend ver hebben gebracht. En nu opeens en hier kom ik waar ik wezen wilde, is dit alles gedaan. De pronkbeenen hebben afgedaan, de korte rokken hebbengeenzinmeer.de glazen muiltjes, hoe elegant en c< quet ook. worden op zij gezet Wij hebben nooit geweten, dat het kleine schoenije haar wrong. Onze vrouwen en meisjes dragen, nu op eens.... kaplaarzen, Russische kaplaarzen, lomp en plomp. Eerst dachten wij dal wij dit verschijnsel oogenblikkelijk hadden te wijten aan den watersnood. Maar 't blijkt de „latest novelty" te zijn. Heeft de sovjet zich op de vrouw geworpen om zoodoende de Russische zeden hier geimporteerd te krijgen Dan is dit wel een probaat middel. De mooie beenen, waarmede zoolang is gecoquetteerd, de prachtige pronk- kousen, worden nu opeens gecamou fleerd in de kaplaars. Alles lapt de moderne vrouw nu op eens aan haar kaplaars. Vroeger was ''t altijd de grootste schande voor een vrouw om voor een .dragonder" te worden gthouden. Nu heeft zij de stoute schoenen aan getrokken en komt zij aangemarcheerd op de kaplaars Geen man zal nu voortaan meer worden verweten, dat hij onder den pantoffel leeft. Maar het wordt er voor hem niet beter op, hij kan nu kennis maken met de punt van de kaplaars. ^De vrouw moge vroeger al gewan keld hebben op hooge hakjes, nu eerst komt zij recht in haar schoen te staan. En wat de zedenpreker en hygiënisten al die jaren nooit hebben kunnen be reiken, doet nu zonder een woord van verzet de nieuwe mode van de kap laars. en stelt zonder pardon de korte rokken en de mooie kousebeenen buiten dienst. Men maakt zich te Soesterberg ongerust over het uiiblijven van een Fokker verkennersvliegtuig, bemand met de sergeant vliegers Hartjesveld en M. Vos. Dinsdagmiddag 12 uur is het op gestegen en Woensdagmorgen om half tien had men er nog niets van gehoord. Donderdagmorgen 10 uur was in het vliegkamp Soesterberg nog niets gehoord van het sinds Dinsdag ver miste Fokker-verkenningsvlieg uig. Woensdag is het heele kustgebied grondig afgezocht, en de hoop dat het vermiste vliegtuig nog zal wo'den gevonden kan meent men, vrijweS worden opgegeven. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding prima Adres35809 Firma BLOK-VAN HE IJST Stoomschoenfabriek - Waalwijk. )jmSAVOH TARSAVON COHFttNY-HAARLEM GEBOREN: I'. I.. z. v. Th. Keetcis en van H. Verhoeven. Catharina G. d. v. C. v. Hccsbcen en van M. Ketels. HUW.-AANG.J. J. Hendriks 21 j. en Johanna v. Delft 19 j. J. L. F. J. Klerks 27 j. en M. C. Aarts 24 j. A. B. J. Hecssels 30 j. en A. J. v. d. Meijs. 29 j. Jacobus Opperman 20 j. en C. v. d. Heijden, 22 j. OVERLIJDEN: Emma Th. Strijk 14 d., M. M. Mombers 52 j. VERTROKKEN PERSONEN: Johanna F. v. d. Wees, wed. E. v. d. Ros naar Anna Paulowna. Maria Rul naar Loon op Zand. INGEKOMEN PERSONEN: Mattheus Buys van Roozendaal. Wilhelmina Laporte van 's-Boscli. G. v. Noort en gezin van 's-Boscli. Anna A. Grothe van 's-Bosch. Maria J. v. d. Horst van Vuglit. Paul A. M. Biirtsch van Cotbus (D.). Hendrika J. Meijers van Dussen. Petrus C. Trimbach v. St. Oedenrode. Johanna Tli. Rich ters van Oud-Heusden. Johannes Th. Loovers van Driel. Wouter van Zeist van Sprang-Ca- pelle. Petrus Joh. Mcnnc van Made. Christi na E. Wolf van Rotterdam. Burgerlijke Stand van Made. GEBORENJohannes M. z. v. Godefridus S. de Been en Jacoha Vermeulen. GEHL'WI): Huibert P. v. Gils 21 j. en Cornelia den Rcijcr 19 j. Marinus van Gils 23 j. en Pc- tronclla de Laat 19 j. OVERLEDENGeertrui Hendriks (wed. v. An- tonius Buijs) 82 {aar. DUSSEN. Burgerlijke Stand over December. GEBORENLaurentius z. van L. van Erp en G. Schuppert. Jacob z.van A. D. Kant en P. Visser Berdina d. van P. A. Tlieuns en G. de Garst. Jenneke d.i v. P. Donkerssloot en J. de Rade. Adrianus Antonius z. van A. Ribbers en E. B. van Bicsen; Anna Adrlana d. v. M. W. Verbunt en J. Segeren. Antonius Petrus z. v. C. Stevens n P. Vermaie. GEHUWD: A. Thur 24 j. en G. Koops 20 jaar. OVERLEDENM. J. Verschuren 58 jaar, wed. van A. L. van Beurden. M. Lcnsveld 74 j. wed. van C. van Rooij. LOON OP ZAND. Burgerlijke Stand van 1 tot en met 15 Januari. GEBOORTENWilhelmina Adriaua Maria Brands d. v. L. P. Brands en J. J. Veraa. Ilu- bertus Kuys z. v. G. Kuys en van Maria Herman. Petrus Adrianus Hamers z. v. J. Hamers en van C. P. van Engelen. Anna Maria van Escli, d. v. II. J. van Esch, en van Gertruida v. d. Vel den. Johannes Adrianus Molenschot z. v. M. M. Molenschot en van A. D. C. Hollants. An- tonetta Adriana Hamers d. v. C. M. Hamers en van B. A. Leytens. Lambertus Adrianus Jozef van Riel z. v. J. A. van Riel en van H. M. Roy- mans. Petrus Johannes de Man z. v. M. H. de Man en van H. van der Waarden. Herman Johannes Martinus' Bordat z. v. II. Bordat en van C. E. Berends. Cornells Petrus Netten z, v. W. G. Netten en van A. M. Pulles. Elisabeth Maria Ida Verhelst d. v. E. E. G. Verhelst en van I. 1'. M. van Eyl. Christiaan van Woensel z. v. M. H. van Woensel en van II. van der Velden. Clasina Geertruda Zylmans, d. v. A. Zylmans en J. J. Vos. OVERLIJDEN: Adriana Nicolasina Maria van den Berg d. v. D. v. d. Berg en C. van Lieshout 3 maanden. Helena Maria Kroot d. v. L. II. Kroot n J. Kools oud 21 jaren. HUWELIJKENFranciscus Snoeren 21 jaar en Jerdina Leonarda Netten oud 22 jaren. Johan nes van Dijk oud 30 jaar en Picternella Johanna d. Velden oud 20 jaar. Wilhelmus Petrus Sennef oud 39 jaar en Maria Pieternella de Graaf ud 33 jaar. EETHEN. Burgerlijke Stand van December. GEBOREN: Maaike Adriana, d. v. Corn. v. Rijs wijk en A. M. Hartong. Hendrik z. v. L. Bouman n M. van der Kolk. Leendert z. v. A. Burghout n C. Doedijns. Gijsberta, d. v. J. L. Schreu- ders en G. van den Heuvel. Pieter Peter z. v. M. de Raad en A. Sclierff. GehuwdGeen. OVERLEDEN: Johanna Wilmina de Wind, eclit- jenoote van M. Kamerman. Peterke van der Meyden, wed. van H. Valk. Maria de Rooij, d. Joh. de Rooij en M. J. Branderhorst. RAAMSDONK. Burgerlijke Stand van 15 Dcc. '2514 Jan. '26. GEBORENJohan A. z. v. Hermen Jansen en Magdalena J. Blom; Adrianus J. z. v. Antonius W. van Exel en Cornelia A. de Rooy; Maria d. v. Willem H. van Ommeren en Zegerina van der Stelt; Onno A. z. v. Johannes Wieringa en Fran- ine C. Kieboom; Matliea W. d. v. Arnoldus J. Hooymayers en Wilhelmina Werner; Maria G. d. Cornell's A. Vissers en Wilhelmina M. van Don gen; Marius A. C. z. v. Antonius A. Verscliuuren n Josephina C. Staps; Johan z. v. Adriaan W. an Dongen en Adriana M. Konings. Adrianus C. v. Martinus C. van Suijlekom en Engelina P. Boer; Jacoba J. z. v. Gerrit van den Broek en eertruida W. Dank; Adrianus A. z. v. Johannes an Helvert en Johanna M. van Tilborg; Anto- netta J. d. v. Johannes P. Kieboom en Wilhelmina A. Smulders; Adriana d. v. Adrianus P. van See- ters en Agnita M. Goossens; Adriaantje M. d. v. Marinus D. Barel en Bastiana A. Ockers; Cornelis z. v. Petrus Schampers en Bernardina Hensel- mang. - OVERLEDEN: Catharina A. de Bont, 2 weken; Johanna A. Waas, echtgen. van Cornelis Enimen 0 j; Johannes C. van Strien, 2 weken; Maarten K. Stikkers, wed. van Antonia Molewijk, 74 j; Iluiberdina Pruijssers, wed. van Pieter Pruijssers; Nicolaas van Dongen, wed. van Maria van de Noort; Jacobus II. Zwart, 4 mnd; Maria P. Kom- mers, echtgen. van Hermanus Zemeling, 77 j.; Antonia Zijlmans, fi mnd. GETROUWD: Matheus Baardemans 25 j. en Huiberdina J. Riool 20 j. Cornelis IJpelaar 21 j. en Anna M. Heijnc 21 jAntonius Rosenbrand 29 en Elisabeth M. de Wijs, 20 j. RAAMSDONK. VESTIGING EN VERTREK. 114 Januari 1926. INGEKOMENMaria II. Treffers van Sprang- apclle; Hadriana G. Stravers van Bennebroek; Adriana G. Harks, van Ginnckcn; Hendrika J. van llelvoirt van Utrecht; Johanna H. M. Kieboom van Utrecht; Antonia f). Hoeks van Boekei; Josephus H. M. van Strien van Tilburg; Adrianus M. P. Snijders, Sonderman en gezin van Geertruiden berg; Cornelis A. van Nispen van Roosendaal. VERTROKKEN: Klasina Blom naar Breda; Mathijs Snijders-Slinger en gezin naar Rotterdam; Gerrit van der Veeke, naar Rotterdam; Adrianus de Jongh-Verschure en gezin naar Geertruiden- herg; Willem Kommers naar Breda. (wettig GEKPOrtteRD) HAARWASCHMIDDEL ItUIODQS TtEBZCEPPSU'WlAAT VBWBUMAM r„rLE55CMEN -»N VOUCMlllNOC StOOTTE -scecMO mm iiu uta.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10