QE ECHO VAN DEI ZUIOEN Voor den Watersnood. Wordt W 5-C katnpiotn??? jyiorgentniddag half drie KE.C--W.5C- I. R. A. B. A. internationaal Maai!- en jtivirttntii Banan Mannen DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 6 Febr. 1926. Bij onze redactie werd ontvangen: Van de Vereeniging van Huiseigenaren ter gelegenheid van 't 25-jarig bestaan 100, Bij de afd. R.K. Huisvestingscomité is nog ingekomen: Collecte vakschool winter avondcursussen 11.40 N.N. 15.— N.N. 10.— Van de Eerw. Broeders 100. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Vereeniging van Huiseige naren te Waalwijk werd besloten een bedrag van 100 beschikbaar te stel len voor den Watersnood. A.s. Maan dag zal hét jubileum in algemeene ver gadering worden herdacht. Oproep tot inzameling van meubelen en kleedingstukken. Het kringbestuur van het R.K. Huis vestingscomité doet een beroep op de ingezetenen van Groot-Waalwijk om inzameling van nieuwe en oude meu belen, nieuwe en gedragen kleeding stukken voor de door den watersnood geteisterden. Deze goederen kunnen bezorgd wor den aan het St. Theresiagesticht alhier. Helpt allen mee, de nood is groot. -De R.K. Vrouwenbond zal a.s. Dinsdag 9 Februari, des avonds ten half acht eene algemeene vergadering houden in de groote zaal van den R.K. jWerkliedenbond; daarbij zal worden opgevoerd het tooneelspel „De Kapel in 't Bosch" door de propaganda-too- neelclub der St. Clemens-Parochie. Naar wij in „De Schoenindustrie" dezen is in de Hoofdbestuursvergade ring van den Ned. R. K. Bond van .Schoenfabrikanten 1.1. Maandag te Til burg gehouden, gekozen tot onder voorzitter de heer Jos. J. Klijberg, tot Penningmeester de heer W. Riemslag te Dongen. De Alg. Voorzitter de heer J. Verheij He Nijmegen zal zich in 't bijzonder belasten met de afdeeling Algemeene Zaken, de heer Jos. J. Klijberg te Waalwijk de afd. Collectieve Contrac- ten (Totstandkoming), de heer Chr. Vesters te Kaatsheuvel de afd. Collec tieve Contracten (Toepassing), de heer W. Riemslag, Dongen de afd. Finan ciën en de heer Roosen te Oisterwijk de afd. Bondsorgaan. Verscheidene bestaande commissies werden opgehe ven. Besloten werd 1 Febr. de arbeiders organisaties uit te noodigen, ter bespre king van verschillende wijzigingen in 't collectief contract. Deze bespreking heeft reeds plaats (gehad en de arbeiders zullen een schrif telijke beantwoording geven. Op een vanwege den Bond gedaan verzoek om medewerking tot weder instelling der Commissie van advies voor de Rijksvakschool is die mede werking toegezegd door: De R. K. Vereeniging van Ned. Le derfabrikanten; Den Bond van Nederl. Lederfabri kanten; Den Ned. Bond van Schoenmakers patroons- en Schoenwinkeliéjrsveree- nigingen; Den Ned. R. K. Fabrieksarb. Bond St. Willibrordus (Afd. Lederbewer kers). Besloten werd een audiëntie aan te vragen hij den heer Minister v. Onder wijs, Kunsten en. Wetenschappen en op den dag der audiëntie eene voorver gadering te houden met afgevaardigden der voorzegde organisaties. Besloten werd aan de Ver. der Tilb. Schoenfabrikanten te. doen toekomen een exemplaar van het dezerzijds her ziene Collectief Contract met verzoek om vóór 15 Febr. a.s. te willen mede- deelen, welke bepalingen daarin even tueel nog voorkomen die aan toetreding tot onzen Bond voor de leden der voormelde vereeniging nog in den weg 'zouden kunnen staan. Besloten werd een eigen ziekteuit keringsregeling in studie te nemen. ZILVEREN HUWELIJKSFEEST KONINKLIJK ECHTPAAR. Mede op uitnoodiging van den Edel- achtb. Heer Burgemeester, verzoeken wij alle ingezetenen op Zondag 7 Februari a.s. de Nationale driekleur uit te steken, als bewijs van sympathie en dankbaarheid bij deze gelegenheid. Zooals gemeld zal de Liederlafel k,Oefening Vermaak" op uitnoodiging wan fW. B. a.s. Zondag op de kiosk op de T arkt (bij gunstig weer) ten 12 ure uit eren: „Domine salvum fac Regi- nam r.ostram" Giessen, en „Neerlands Heil", R. Hol. Woorden van pastoor Epranger ej. Dora van den Bogaart slaag- Januari voor het te 's-Graven- behouden examen voor coupeuse J. "ej. Pauline v. d. Griendt voor het >n leerares. Geslaagden genoten opleiding bij Mej. Corry v. d. idt, coupeuse-leerares, alhier. Donderdag werd de heer J. van L die gedurende langer dan 27 én zeer verdienstelijk lid van het oor der parochie St. Jan is ge- gedragen door de zangers van oor, naar zijn laatste rustplaats icht. K/der de goede leiding van den heer Duyvelaar, werd door het koor op zeer verdienstelijke wijze de Requiem-Mis van Reniers uitgevoerd. Na de H. Mis werd door het Koor op den doodenakker het lied v. De Vliegh, „Op het Kerkhof" gezongen, wat op al len een diepen indruk maakte. Door den heer Th. Festen, Vice-Voor- zitter van het Koor, werden in gevoel volle woorden de goede hoedanigheden van den betreurden overleden zanger geschetst. Spr. wees er op, dat het voor de familie, die nu treurt, 'n troost mag zijn, dat hij die ze nu bewenen, meer dan een kwart-eeuw de godsdienst plechtigheden met zijn welluidende stem heeft helpen opluisteren. De opvoering van Rose Marie, door de operette-vereeniging T.A.V.E. N.U., een vorig jaar met zooveel suc ces gegeven, zal, zeker tot veler genoe gen, met de aanstaande vastenavond- dagen worden herhaald. Het groote mooie werk zal weer door Waalwijks Symphonie-orkest worden begeleid, zoodat den liefhebbers weer een paar aangename avonden staan te wachten. Op het politiebureau alhier zijn op alle werkdagen van 2 tot 4 uur na middag inlichtingen te bekomen om trent de navolgende gevonden voor werpen Een lederen riem van paardentuig. Een huissleutel. Een zilveren geldstuk. Een doublé broche. Een vulpenhouder. Een huissleutel. Een damesarmbandhorloge. Een Kerkboek. Een bos met diverse sleutels. Een portemonnaie met inhoud. Een gouden oorbel met glazen knop. De 7e ontwikkelingsavond zal Donderdag 11 Februari worden gehou den. Ditmaal zal spreken de WelEerw. Heer J. Bijnen, kapelaan St. Jacob te 's-Bosch en wel over Carthago en Kairouan. Deze lezing (met lichtbeel den) is een vervolg van de lezing, een vorig jaar door den WelEerw. spreker gehouden. Dit jaar, op Zondag 27 Juni, zal alhier een gewestelijke meeting van den Bosschen Diocesanen Werklieden- bond worden gehouden. Verschillende bekende sprekers zullen dan redevoe ringen houden, terwijl waarschijnlijk ook nog een optocht door de gemeente, met de noodige muziekcorpsen, zal worden georganiseerd. Wij hebben voor de a.s. week twee uitvoeringen aan te kondigen, waar voor wij de bijzondere- belangstelling willen vragen. Maandagavond toch geeft de har monie „St. Crispijn" eene uitvoering in 't Bondsgebouw, waarvan de op brengst geheel strekt voor de nood lijdenden van den watersnood. Behalve een prima programma der harmonie, zullen onze bekende komieken Van Engelen en Didden hunne medewer king verleenen. Als men dus aan een matig entrée deze uitvoering bezoekt (en we vertrouwen dat zeer velen zul len komen), bereikt men een tweeledig doel, men steunt de slachtoffers van den waterramp en men verschaft zich een kunstvolle en amusante avond. De tweede uitvoering, die onze bij zondere belangstelling vraagt, is de ju bileum-uitvoering der W. G. V., even eens in 't Bondsgebouw op Woensdag a.s. De W. G. V. herdenkt haar zesde lustrum en 't is jammer, dat de om standigheden het niet mogelijk maken dat het dertigjarig bestaan van een dergelijke sympathieke, hoogst-nuttige vereeniging, die op zulk een hoog peil staat en de turn-eer onzer plaats steeds heeft hoog gehouden, niet op nog waardiger en grootscher wijze kan worden herdacht. Maar we hebben 't feit te aanvaar den, en daarom is het toch wel een beetje een eere-plicht van ons, Waal- wijkers, om deze jubileum-uitvoering bij te wonen en daardoor blijk te ge ven van onze sympathie voor de Waal wij ksche Gyinnastiek-vereeniging, te meer waar we dien avond zullen kun nen profiteeren van de keur-nummers dezer club en van de bijzondere pres taties, ook komisch, der Spartanen van Tilburg. Dus allen a.s. Woensdag naai de W. G. V. De Kamer van Koophandel en Fabrieken zal Donderdagmiddag half drie uur eent algemeene vergadering houden. Winando. De onovertroffen Telepaafh Winando, waarvan wij in ons blad tal van recensies hebben gehad o.a. uit Dongen, Waspik, enz., waar door bur gemeester, dokter, kapelaan en andere autoriteiten een opdracht comité werd gevormd en welker opdracht overal schitterend werd uitgevoerd, zal ook as. Dinsdag onze gemeente bezoeken en daar zijn experimenten geven Naast z'n recensies zagen wij een 300-tal handteekeningen van burgemeesters, medici, politie-autoriteiten, enz., met de meest vleiende getuigschriften van z'n bijzondere prestaties op dit terrein. Ook hier ter plaatse heeft zich op zijn verzoek een comité gevormd bestaande uit de heeren M. A. J. van Liempt, Dr. H. G. Langemeijer, Jan Wiesman en Jan Tielen dat een opdracht zal samenstellen. Telefoon 44305. te Amsterdam. Ro> .n m. Directeur: CH. SCHLUSEN. Plaatsing van advertentiën in alle Binnen- en Buiten- landsche bladen. Artistieke advertentie-ontwerpen.' - Advertentie-Campagnes. Begrootingen. =z RECLAME OP ELK GEBIED. Des namiddags ten 3 uur begint de afrit per auto vanaf 't Gemeentehuis en zal de heer Winando, staande op de treeplank de geheele opdracht onder controle van het comité, stipt trachten uit te voeren. Des avonds ten 8 uur zal Winando in Musis Sacrum voor het publiek optreden, met z'n telepathie met en zonder contact, geblindoekt en door middel van koperdraad, vervolgens suggestie op afstand, magnetisme, enz. Wij twijfelen er niet aan of de beroemde telephaat, die zonder uit zondering met volledig succes overal werkte, zal ook hier een volle zaal trekken, want het zal bijzonder interes sant zijn voor eenieder. Zondag a.s. zal het bekende Quick-bal gehouden worden in de zaal van den heer P. v. Daelen, aan vangende 7 uur en eindigende 12 uur. Dit bal is toegankelijk voor Quick leden, -donateurs en leden der sup portersclub met hunne dames Gezien de .gezelligheid welke telkenjare dit bal kenmerkt en het feit dat er dit jaar bijzondere zorg aan besteed wordt, 'zal het niet aan belangstelling ontbreken. Nieuwe Naamlooze Vennootschap. N V. Stoomschoenfabriek G. L Smits en Cie te Dongen. Oprichters A. 1. J. Smits, schoenfabrikant te Dongen, mej. M. A. Smits, particu liere te Dongen, V. Chr. J. Smits, arts te Utrecht, mevr. A. M. C. Smits, particuliere te Dongen, met uitsluiting van iedere gemeenschap gehuwd met A. F. J. M. van Gastel, kassier, aldaar, A. F. J. M van Gastel, voornoemden H. M. C. Jansen, arts te Vught. Doelhet exploiteeren eener stoom schoenfabriek, met alles wat daarmede in verband staat, alsmede het verkrij gen en onderhouden van belangen bij andere ondernemingen, zulks mede als voortzetting der zaken, tot heden ge dreven onder de firma G. L. Smits en Cie te Dongen. Duur: tot 1 Januari 1956. Kapitaal: f300.000, verdeeld in 300 aandeelen op naam van 1000, waarvan 150 aandeelen zijn geplaatst en volgestort. Bestuur één of meer directeuren, onder toe zicht van één of meer commissarissen. Voor de eerste maal benoemd tot directeur de oprichter sub 1 genoemd en tot commissaresse de oprichtster sub 2 genoemd. Vrijdag 12 Februari des avonds ten 7 uur zal in de zaal van den Gildenbond eene algemeene verga dering worden gehouden om te komen tot oprichting van een Comité teneinde het Wit Gele Kruis ter gelegenheid van het 12'/a jarig bestaan voor het vele goede dat het in dien tijd heeft verricht en weten tot stand te brengen, naar waarde te huldigen. Zoowel dames als heeren worden dringend uitgenoodigd ter vergadering te komen opdat een flink huldigings comité kan worden samengesteld. De heer j Moonen, St. Antonius- straat toonde pns hedenmorgen de eerste levende meikever. DRUNEN, 3 Febr. In ons verslag over den uitslag van het solistencon cours te Kaatsheuvel werd verzuimd melding te maken van het kranig en schitterend werk dat de jeugdige piacist lo Verhoeven leverde, wien de begeleiding onzer solisten was toever trouwd. Een ieder was vol lof over zijn correcte en keurige begeleiding. Gedurende dit seizoen is door de Graven d'Oultremont alhier tegen hunne gewoonte in geen drijfjacht ge houden, vermoedelijk omdat er te wei nig wild was. De overstrooming heeft de pachters der jacht echter een nog grooteren strop bezorgd. Er zijn toen immers verscheidene tientallen lang- ooren en patrijzen gesneuveld. Men Ingezonden Mededeelingen. Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt eij dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven met een weinig 30 60 90 ct. PUROL noemt getallen van 80 en meer voor hazen, terwijl wat de patrijzen betreft het totaal nog veel en veel meer be draagt. Momenteel is er dan ook om zoo te zeggen-geen wild meer. P. C. SPRANG-CAPELLE (Y.m. Sprang). Zooals wij dit van onzen vroegeren dorpsgenoot, de heer M. N. v. d. Bijl, thans leeraar aan de R. K. Leergangen te Tilburg, steeds gewoon zijn, werd Z.Ed, j.l. Maandag aan de Rijks Uni versiteit te Utrecht met lof bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift: „Afbeelding van een lineairen stralencomplex op de punten der ruimte". Genoemde en zijne familie onze felicitatie. A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier iu den Dienst des Woords en der H. Sacramenten voor ie gaan Ds. Ewoldt van Raamsdonk. Dinsdagavond 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden Ds. D. v. d. Graaf van Ridderkerk. Met ingang van 1 Maart a.s. zal Dr J v. d. Meulen zijn practijk neer leggen en gaat Z.Ed. zich te Sneek vestigen. Met ingang van denzelfden datum zal zijn practijk worden overgenomen door Dr. Wagenburg van Scherpenisse, die zich alhier gaat vestigen. WASPIK. Voor de leden der R.K. Werkliedenvereeniging zal op Donder dag tl Februari door den WelEerw. Heer Kapelaan van Riel een apologe tische cursus geopend worden, Deze cursus zal worden gevolgd door een sociologische. Bij publieke aanbesteding van een huis met smederij voor rekening van den Heer W. van Onzenoort, bouw kundige de Heer A. de Bruijn alhier, werd in geschreven als volgt Timmerwerk. Gebrs. Boom, Raamsdonk f 2195 P. de Graauw, Waspik 2150 A. 'Roovers, 2100 A. -de Graauw. 2075 C. Roovers 2075 Metselwerk S. van Daal 2975 J. v. d. Broek 2410 Het werk werd aan de laagste in schrijvers gegund. RAAMSDONK. Met ingang van 1 Febr. is de marechaussee J. Jansen gedetacheerd ter standplaats Heusden. Voor de lichting 1927 werden 61 jongelingen als dienstplichtig, inge schreven. As. Zaterdag en Zondag worden in de zaal van Hilhorst komische voor stellingen gehouden. RAAMSDONKSVEER. Aan het Post kantoor R'veer c.s. werd gedurende de maand Januari ingelegd f 24.598.83 en terugbetaald 1 10.865.92. Een vierjarig kind van J. viel in een diepen slootzijn tienjarig broertje wist het op 't droge te brengen en van een wissen dood te redden. De heeren A. Redert en D. Lank- huijzen Sz. werden gekozen resp. tot voorzitter en vice-voorzitter van het Christ, schoolbestuur. Zondag treedt Ds. Ewoldt des avonds om zes uur op in de Herv. Veersche kerk in een dankstond met het oog op het Zilveren Huwelijksfeest van H. M. de Koningin. Zondag om halftien is er in de Ger. Kerk leesdienst en des avonds om zes uur treedt op Ds. Snoek van Capelle. Naar wij vernemen telt te ver eeniging „De macht van het kleine" alhier reeds 240 leden. GEERTRUIDENBERG. De harmonie .Apollo" geeft Dinsdag a.s. haar tweede groote winteruitvoering in hotel Sant- bergen. Zooals altijd, is het programma wederom keurig verzorgd. De R. K. Tooneelvereeniging „I. i V. B." zal Zondag 7 en 14 Febr. a.s in het gebouw der v/h R. K. Militairen- vereeniging opvoeren het Vlaamsch sociaal dramatisch tooneelwerk „Een Getrouwe Knecht", van Jaak Geertsen. De Gemengde Zangvereeniging „Geertruldenbergsche Jeugd" gaf I I. Dinsdag in de zaal van hotel Sant bergen de buitengewoon goed geslaag- de opvoering van „De Prins van Sind". De zaal was geheel vol en het applaus was groot. De Kon. Erk. Symphonie- en Zangvereeniging „Cecilia" gaf Woens dag 1.1. haar tweede winteruitvoering in hotel Santbergen. Door verschillende leden werden eenige leuke komische solo's en duetten voorgedragen, welke alle veel succes oogstten. Vooral bij „De miliciens uit 't Knuppelland", door de heeren D. Meyers. Herber, F. de Wit en H Bruynzeels, was het applaus enorm. Deze avond mag dan ook uit muntend geslaagd genoemd worden. De bazar ten bate der Prot. Be waarschool is Donderdagavond te 7 uur geopend. Den geheelen Donderdag avond heerschte er een heele gezellige drukte. MADE. Sedert kort is alhier door de gemeente een premie ingesteld ad f 1.50 voor dengene die het eerst bij brandgevaar dit komt melden. Op Zondag 7 Febr. zal Ds. Mudde des voorm. 10 uur in de Ned Herv. Kerk alhier voorgaan en tevens den Heiligen Doop bedienen. De ringpredikant Ds. Plaatsman zal op Zondag 7 Febr. in de Ned. Herv. Kerk te Geertruidenberg des voorm. 10 uur den dienst leiden. Ds. Vinck zal op Zondag 7 Febr. des voorm. 10 uur in de Ned Herv. Kerk te Drimmeien voorgaan. Verder geen dienst. Voor rekening van den land bouwer De Jong werd gisteren onder hands aanbesteed het bouwen van een boerderij, bestaande uitwoonhuis, schuur, stallen en bijbehooren. Het timmerwerk werd gegund aan A de Been en het metselwerk aan André Knoop. Het 7-jarig dochtertje van den heer A. de Kroon had het ongelijk van een vrij hoogen trap te vallen, met het gevolg dat zij een beenfractuur be kwam, waarvoor geneeskundige hulp werd verleend. EETHEN. Ter secretarie alhier is aangifte gedaan, dat op 3 Febr. j.l. door M Treffers te Drongelen, tus schen 6 en 7 uur, waarschijnlijk op den Provincialen weg tusschen den Meeuwenschen korenmolen en de woning van J. A. van Enkhuizen te Eethen, is verloren een beurs inhou dende eenig klein geld en een fiets- plaatje 1926. Den vinder wordt ver zocht het gevondene bij den eigenaar, de gemeentepolitie of ter gemeente secretarie te bezorgen. De collecte voor den watersnood heeft in deze gemeente plaats gehad door de volgende dames en opge bracht als volgt Genderen (West) door de dames M. J. Versteeg en T. A. Thur, op brengst f 159 85. Genderen (Oost) door de dames H. A. Kleinloog en M M Kleijn, op brengst f217 85. Totaal-opbrengst dorp Genderen f377.70. Eethen door de dames S.G.Gouda en G. N. Bouman, opbrengst f 100.50 Drongelen door de dames T. C. de Haan en L. M. Dijkstra, opbrengst f 133.60. Babiloniënbroek door de dames Adr. Haspels en E. Dekker, opbrengst tno.wi2. Heesbeen door de datnes M. J. J. Brouwers en T. J. de Waal, opbrengst f 28.85. Doeveren door de dames G. v. d. Kolk en E. M. Boll, opbrengst f 55. Meeuwen door de dames P. P Ockers en H. Vos, opbrengst f 131.90. Totaal-opbrengst in de gemeente Eethen f938.35'/2. ALMKERK. Ds. J. F. Röth. Herv. pred. alhier komt thans voor op ,'t drietal" naar de Herv. Gemeente van „Maasluis". Te Ippelschendijk (Gem. Almketk) is ook een IJsclub opgericht met aan vankelijk 50 leden onder den naam „Ons Belang*. A.s. Zondag v.m. hoopt voor de Herv. Gem. alhier op te treden Ds. Louwerse van Wijckel (Fr). Terwijl in de Gerf. Kerk des voormiddag en n m. 2 uur, Ds. de Jong hoopt voor te gaan. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 5 Febr. '26. Dë~ lichtbeeldenavond voor de Christ. Jongelingsvereeniging „Eben Haëzer" kon Woensdagavond geen doorgang hebbendoch nu zal hij gegeven worden a.s. Woensdag 10 Febr. De standplaatsen voor de beide hier woonachtige rijksveldwachters zijn bij Min. beschikking opgeheven. Het werd al lang gezegd, doch thans is het definitief, wat om meer dan één reden bepaald jammer is. Het aantal aangegivenen voor de militielichting 1926 bedraagt alhier 15. Mej. E. Knoop, onderwijzeres aan de school voor M.U.L.O., is met ingang van 16 Febr. benoemd tot waarnemend hoofd dier inrichting. Als spreker voor het Nut trad Woensdagavond op de heer Alt, toon kunstenaar te Bolsward, met het onder werp: „De Opera Lohengrin". Evenals vroeger wist hij door zijn onderhouden de voordracht het publiek, dat, zooals te wachten was, talrijk gebruik maakte van deze zeldzame gelegenheid, in hooge mate te boeien en niet minder door zijn pianospel of keurige licht beelden. Alle aanwezigen hebben dan ook volop genoten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel 5 Febr. '26 Uitslag Solisten Concours. II Afd. Solisten. G Elshout, Drunen, Tuba, 2 pr., 137 p. P. Schop. Zwijndrecht, Tuba, 2 pr., 135 p. j. v. Bokhoven, Vlijmen, Bariton, 2 pr., 123 p L. Brands Azn., Loonopzand, Bariton, 2 pr., 146 p. M. J. v. d. Nieuwelaar, Haaren.Trom bone, 2 pr., 140 p. M. A. G. Elshout, Drunen, Piston, 3 pr., 97 p. A. v. Gils, Dinteloord, Piston, 1 pr., 152 p] C Luijten, Goirle, Sax.-AIto. 2 pr 138 p. J. Keunings, Dinteloord, Sax.. Sopr., 2 pr., 135 p. Am. Brands Mzn., Loonopzand, B.-Clar., 1 pr159 Pl N. Smits, Drunen, Es-Clar., 1 pr. 150 p' I Afd. Solisten. N. Merkx, Drunen, Tuba, 3 pr., 114 p. J. v. Wezel, Drunen, Bariton, 1 pr., 157 p. J. Siebes, Dordrecht, Waldhoorn, 2 pr., 135 p. Fr. v. Til- borg, Loonopzand. 1 pr., 151 p. L, v. Wezel, Drunen, Piston. 2 p., 141 p. Jac. v. Beek. 's Bosch, Piston, 2 pr 125 p J. Merkx, Drunen, B.-Clar., 2 pr*, 124 p. G. v. Wijngaarden, Zwijndrecht, 1 pr. met lof, 174 p. A. Zwaans, Kaatsheuvel, Es-Clar., 1 pr, 153 p. Eere-Afd. Solisten. Chr. Willemen. Zwijndrecht, Trom bone, 2 pr., 149 p. Fr. Willemen, Zwijndrecht, Sax-Alto, 1 pr. met lof, 177 p. I. v. d. Net, Dordrecht, B.-Clar 1 pr., 155 p. J. v. Heeswijk, Best, Es-Clar., 3 pr., 119 p. I Afd. Duetten. L. en J. v. Wezel, Drunen, Piston en Bar., 2e pr., 143 p. I. en J. v. d. Net, Dordrecht, 2 B.-Clar1 pr., 151 p C. en M. v. d Nieuwenhuijzen, Loonopzand, Es-Clar. en B-Clar., 2 pr., 140 p. I Afd. Kwartetten. W. Hietbrink, J. v. d. Net, I. v. d* Net en G v. Wijngaarden, Zwijn drecht, 4 B-Clar., 2e pr., 146 p. Eere-Afd. Kwartetten. C. v. d. Nieuwenhuijzen, C. Brands Azn., A. Brands Mzn. en M. v. d. Hoven, Loonopzand, 3 B-Clar. en Sax.-Bar., 1 pr., 166 p. A. Klep. Th. Wekking, A. Schellekens en K. v. Rijswijk, 's Bosch, 4 Sax., 1 pr., 158 p. Tot 't laatste moment bleef de zaal stampvol, 't Is een reuzensucces voor Apollo geweest. Deze week werden de besturen der verschillende vereenigingen alhier bijeengeroepen om onder leiding van 't bestuur der vereeniging „Kaats heuvels Belang" een bespreking te houden op welke wijze het jubilé van onzen WelEdelachtb. heer Burge meester zal worden gevierd. Onderstaande oproep werd dezer da gen aan de Voorzitters der diverse ver eenigingen verzonden, waarvan de gc- noodigden ongetwijfeld allen ter ver gadering zullen verschijnen. L. S. Op 19 Maart a.s. zal het 25 jaren ge leden zijn dat onze Burgemeester te dezer plaatse werd geïnstalleerd en zijne verdienstelijke functie op zich nam. Wij meencn dat deze dag niet zon der meer mag passeeren, doch dat wij ons in volle sympathie moeten opma ken om hem op dezen jubilédag een blijk te geven van onze genegenheid en onzen dank voor alles wat hij in de af- geloopen 25 jaren voor onze plaats heeft gedaan. Het Bestuur van „Kaatsheuvels Be lang" stelt er prijs op deze viering met de Voorzitters van de verschillende te dezer plaatse bestaande vereenigingen te bespreken. Dienovereenkomstig mogen wij U tot deze bespreking uitnoodigen, welke zal worden gehouden op Vrijdag 5 Fe bruari des avonds ten 7 ure in de har moniezaal van Euphonia. Dringend verzoeken wij U deze sa menkomst bij te wonen, terwijl U bij eventueel verhindering den Vice-Voor- zittcr of den Secretaris Uwer Vereeni ging, daarvoor gelieve aan te wijzen. Wij mogen vertrouwen dat door allen aan ons verzoek zal worden vol daan. Het Bestuur van Kaatsheuvels Belang, M. van der Wee, Voorzitter. J. Tuerlings, Secretaris. Solisten-Concours 4 Februari. Dat het aanstaanden Zondag in de Concertzaal van „Apollo" weer druk belooft te worden, behoeft, na het enorm succes en de overgroote belang stelling van verleden Zondag, wel geen nader betoog. Zondag 7 Febr. staat den muziek liefhebbers weer een schitterend prog- gramma te wachten. Méér den 40 excé- cutanten, die voor hun collega's van Zondag 1.1. in geen enkel opzicht be hoeven onder te doen, zullen mededin gen naar de zeldzame collectie medail les, lauwerkransen, takken etc. etc. Een welkomstwoord zal gesproken worden door den Voorzitter van Kaats heuvels Belang, waarna de officieele opening van het concours, door den Edelachtb. Heer Burgemeester Van Be- souw zal geschieden. Waar Zondag j.l. schier geen hoekje der zaal onbezet bleef en het uitvoerend comité reeds van verschillende zijden, ook van bui ten, de toezegging ontving van komend bezoek, daar mogen we veilig aanne men dat Zondag 7 Febr. weer een suc cesdag voor Apollo zal zijn. De gepas seerde Zondag is er een waarborg voor, waarbij nog komt dat zoowel qualita- tief als quantitatief de inschrijvingen van Zondag a.s. niet bij die van 31 Jan. achterstaan. Dat de belangstelling voor dit con cours ook daadwerkelijk blijft voort duren moge blijken uit het feit dat bij de lange lijst van „aangeboden prijzen" nog inkwamen, die van de Kon. Mu- ziekvereen. „Euphonia", de R. K. Gym nastiekvereniging en van den heer C. Snoeren Pzn. De groote Propaganda jaarverga dering tevens feestvergadering der Mariavereen. en het Kruisverbond zal Zondag 7 Februari in de groote zaal van bet Patronaat worden gegeven. So. 11- gaterdag 6 Februari 1920. 49e Jrg. 36747 DRUNEN. Veilingvereniging „de Lang straat". Prijzen van 4 Febr. 1920: Bellefleuren I 1418$Bellefleuren II 1012, Goudreinetten II 1215$, Culenian- neu I 1617$, Culemanneu II 12$, Court- pendu 1516$, Ossekoppen 1315$, Bender- zoet 1314$, Bellefleuren zoet 11$, Spruit jes I 25—31. Spruitjes II 15—22, Witlof 10 17, Sjalotten 1517, Juin 911$, Peen 3$ 4$, Knolraap 1$2, Kroten 6$ cent., alles per K.G.Roode kool 410, Witte kool II 3$, Savoije kool 14, Boerenkool 13$, No ten cent, alles per stukSelderij 1820 en Trey 1323 cent per bos.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9