ES- Notaris Middelkoop Opening a.s. Zaterdag 13 februari. CHEF I. voor de Uitpoetserij DIENSTBODE. sport! publiek oerkoopen 16 koopen Et zen Schaarhout, Des avonds werd een fakkeloptocht gehouden, waarbij de R K Fanfare en de Heusdensche Haruionie hare mede werking verleenden. Na het gebruike lijke bezoek aan het Hoofd der Ge meente toog men in opgewekte stem ming de stad door. De werkman J. v. B. kreeg Maandagmiddag op de Scheepswerf een slag van den draaier eener pons machine tegen het hoofd, die zoo aan kwam, dat hij bewusteloos werd. Per brancard werd hij overgebracht naar het Diaconessenhuis. Quick—Roosendaal 0-6. Voor de derde maal in dit seizoen heeft Quick een groote nederlaag geleden. Dat Quick Zondag moest verliezen lag voor de hand, doch geen 6-0 dat had wel kunnen voorkomen worden. Het is toch niet noodig dat bij een achterstand van 4—0 de spelers den moed laten zakken, want dan is het voor de tegenpartij gemakkelijk genoeg. Dat vrouwe fortuna tegen Quick was heeft er ook veel toe bij gedragen want, pech had de Quick— voorhoede volop. Het begin is reeds sensationeel. Quick trapt af gaat naar het R'daal doel waar ter nauwernood weggewerkt kan worden en als dan de voorhoede der gasten den bal krijgt gaat het recht op het Quick doel af waar zonder moeite gescoord wordt. Toen was er een halve minuut gespeeld. Het tweede doelpunt voor Roosendaal kwam zeker onverwacht. Verhelst neemt een vrije trap welke keihard tegen het deklat wordt geschoten, de bal wordt door de Roosendaal voorhoede opgevangen en ineens bij Quick in het doel getrapt. Stand met de rust was 3—0. Na de hervatting is Quick de kluts geheel kwijt en zonder moeite brengt Roosendaal de stand tot 6—0. Scheidsrechter IJpelaar leidde correct een eerlijk. Zondag a.s. moet Quick naar Dongen waar naar wij hopen beter gewerkt zal worden. Quickers stelt uw groot aanhang niet teleur. Er zal Zondag een fietstocht naar Dongen gehouden worden, zoodat een ieder die per fiets gaat verzocht wordt om gezamenlijk mee af te rijden aan de Markf om 12 uur. Het Xl-tal vertrekt circa 12 uur per auto van de Markt. W. S. C. W. S. C. speelt a.s. Zondag haar eerste thuiswedstrijd in dit jaar en zal de vereeniging Olsterwijk haar komen bekampen. Waar W. S. C thans alle uitwedstrijden beëindigd heeft, komen thans achtereenvolgens de nogrestee- rende vijf wedstrijden op eigen terrein aan de beurt. De nederlaag van jl. Zondag heeft de kansen van W S. C. wel eenigs zins verminderd, toch behoeft de toe komst niet pessimistisch ingezien te worden. Integendeel zoolang er nog eene kans bestaat, moet hiervan profijt getrokken worden. Inmiddels is de spanning door den uitslag van j I. Zondag in deze afdeeling enorm toe genomen. Ieder Zondag kan verras singen opleveren. Laat ons hopen dat W.S C. ons a.s. Zondag verrast met een overwinning op Oisterwijk. GEERTRUIDEN8ERG. Good Luck I wist van de Zwartjes 1 te Ulvenhout met 5—2 te winnen. Tot 5 minuten voor de rust hadden de Zwartjes de leiding, maar even voor de rust maakte de Good Luck midden voor 11. Direct na de rust krijgt Good Luck een penalty te nemen, deze wordt keurig keihard ingetrapt en het 50ste doelpunt in deze competitie is gemaakt. Good Luck weet nog achtereenvolgens drie doelpunten in te stormen, terwijl even voor het einde de Zwartjes nog 5—2 maken. Good Luck rest nu nog een uit wedstrijd tegen Boeimeer I, en twee thuiswedstrijden tegen S. N. A. I en Wiltouck L Good Luck II speelde tegen de Bredasche Boys II uit Breda. Direct na de aftrap is Good Luck in de meerderheid en weet na ongeveer IC minuten spelen 1—0 te maken. Met dezen stand komt de rust. Na de rust gaan de beide partijen tegen elkaar op maar de Good-Luckers weten beter van de kansen te profiteeren en maken achtereenvolgens 3 0. Hiermede heeft Good Luck II weer een mooie over winning binnen. Geertruidenberg speelde tegen O. V. I te Oosterhout. Geertruidenberg is direct in de meerderheid, maar de O. V. doelman had een buitengewoon goeden dagen keerde alle G'Berg aanvallen. Even voor de rust maakt Geertruidenberg echter nog gauw 1 0. Na de rust is O. V. iets beter, maar toch blijft Geer truidenberg de leiding houden. Na een kwartier echter weet O. V. uit een doorbraak de gelijkmaker in het ne net te bezorgen. Met deze stand komt 't einde, aan jongen naar het Gemeenteziekenhuis gearresteerd. dezen door G'Berg goed gespeelden wedstrijd. overgebracht. Zondagochtend heeft de De verslagene, een zeer oppassend heer Kramer, commissaris van politie gemeentewerkman, Iaat een vrouw met GEMENGD NIEUWS. Gisterenmiddag omstreek half vier kwam, naar de .Maandagmorgen" meldt, zekere Mandeis uit Someren. sluisknecht van Sluis 12, met zijn motorrijwiel, waarop zich als duorijder mede bevond Jan Barten, in volle vaart door Erp gereden. Ter hoogte van de Zanderij, zag men plotseling het stuur wankelen. De motor gleed van den weg. Een passee- rende landbouwer, die tusschen de tramrails liep, werd nog lichtelijk aan gereden en bekwam eenige ontvellingen aan het been. Het moterrijwiel sloeg om. De duo- rijder Barten kwam met den schrik vrij, doch de bestuurder zelve Mandeis bleef voor dood liggen. Door de juist passeerende tram werd Mandeis in een eerste klasse-rijtuig meegevoerd naar Erp, waar hij in het St. Elisabethsgasthuis werd opgeno men. Geneeskundige en geestelijke hulp was aldaar spoedig aanwezig Men vreest voor zijn leven. Zaterdagmiddag te kwart voor een liep in de Jansstraat te Rotterdam, vlak voor een perceel no. 9, een tram rijtuig van de N Z H.T.M. uit de rails en boorde eerst met het voorbalkon in de perceelen 6 en 8 aan de voor zijde. De 12 jarige Marietje Drogtrop uit de Korte Bagijnestraat die juist met een mandje met fruit aan gemeld perceel wilde aanbellen, kon zich niet spoedig genoeg meer verwijderen en werd tusschen den muur en het rijtuig bekneld Met zware inwendige kneu zingen werd zij in perceel no. 6 bin nen gedragen en later naar het St Elisabethziekenhuis overgebracht. Haar toestand is naar omstandigheden rede lijk. De conducteur kwam er met den schrik af Herhaaldelijk hebben wij reeds ge wezen op den slechten toestand der rails. Het blijkt wel, dat verbetering dringend noodzakelijk is. Zaterdagavond heeft een ernstige spoorwegramp plaats gehad in het station van la Louvnère in Henegouwen. Een personentrein is in botsing ge komen met een locomotief. Drie per- sonenwagons werden omvergeworpen en in elkaar gedrukt. Er zijn 1 doode en 33 gewonden, waaronder 9 ernstig. De oorzaak schrijft men toe aan ver keerden stand van een electrischen wissel. Gisteravond te omstreeks half zeven waren in het kantoor van de Nieuwe Rotterdamsche Courant aan het Buitenhof te 's-Gravenhage twee loopjongens, de 18 jarige K. S., wo nende op de Lange Beestenmarkt, en de 18 jarige K. K. uit de Zuilingstraat, aan het stoeien. Spelenderwijs trok een der beide jongens een mes en zeide tot zijn kameraad „Loop er eens in, als je durf'. In de vaste overtuiging, dat hij het mes terug zou trekken, maakte de ander een voorwaartsche beweging, waardoor het mes in zijn borst drong, even onder de hartstreek. De jongen zakte hevig bloedend ineen. De in allerijl gewaarschuwde geneeskundige dienst vervoerde hem naar het zieken huis, waar men zijn toestand van dien aard oordeelde, dat een r -k. priester gevraagd werd den jongen de H. Sacramenten der Stervenden toe te dienen. De tweede jongen, door wiens schuld het ongeluk eigenlijk gebeurd is, is door de politie gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Het ongeluk op het Haagsch kantoor heeft zich eenigszins anders toegedragen dan in het eerste bericht van Zondagochtend is vermeld. Er is geen sprake van. dat de bi het geval betrokken jongen K K. een mes getrokken zou hebben om daar mee zijn kameraad K. S. te bedreigen De twee waren met een derden loop jongen bezig een punt banket te ver deelen, die zij voor gezamelijke reke ning gekocht hadden en daarvoor had K. K. zijn geopend zakmes in de hand De jongens schijnen toen wat „brani" tegen elkaar gemaakt te hebben waarbij K. S. het gebaar maakte, ook een mes uit zijn linkerbroekzak voor den dag te halen. Bij dit gebaar heeft hij zich eenigszins voorover gebogen en is in het mes terecht gekomen Het mes was scherp, de jongen had zijn jas los en droeg daaronder alleen een wollen trui en zoo komt het, dat het mes hem een centimeter of vier in de borst is gedrongen. In de ver bouwereerdheid, die het ongeluk op het bureau veroorzaakte is de jongen nog naar het politiebureau op de Riviervischmarkt geloopen, wat achter af beschouwd, zijn toestand zeer verergerd heeft. De politie heeft den Eerste Hulpdienst ontboden, deze heeft een voorloopig verband gelegd en den hem daar gehoord Hij was toen zwak. maar zijn toestand werd bevredigend geacht Uit zijn verklaringen, die vol komen overeenstemden met die van K K. en nog een loopjongen, die bij het geval tegenwoordig was geweest, heeft de heer Kramer den indruk ge kregen dat opzet volstrekt uitgesloten geacht moest worden, waarom hij K. Kdie op het politiebureau vastge houden was, op vrije voeten heeft doen stellen. Vanochtend was de toestand van den gewonde minder gunstig, er heeft zich een ernstige complicatie voorgedaan, die met hooge koorts gepaard gaat. Te Usquert (Gron.) is gister morgen de boerenarbeider H. T., werk zaam bij den landbouwer H Zijlma, door een stier, welke woest was ge worden. tegen een muur gedrukt. Hij is met verbrijzelden schedel dood op genomen. T. was gehuwd en laat twee eugdige kinderen na. Zaterdagmiddag is op den Haag- weg te Rijswijk een bejaarde dame, die in gezelschap van haar dochter uit de tram was gestapt en den weg wilde oversteken, door een motorrijder die vermoedelijk onbesuisd reed. aan gereden en tegen den grond geworpen Zonder tot bewustzijn te zijn geko men, is de dame die te Rijswijk woon de, vanochtend aan de gevolgen van het ongeval overleden. De Rijswijksche politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen den motor rijder, den 21-jarigen student v. d. V. uit den Haag. Gistermiddag is te Baarn de heer A. van Keulen bij het nemen van een tamelijk scherpen bocht op de Eem- nesser.weg met zijn motorfiets met eegen zijspanwagen tegen een hek aan den kant van den weg geslingerd Hij werd binnengedragen bij baron Van Heerdt. Prof. Rotgans, die daar vlak bij woont en direct aanwezig was, achtte opneming in het zieken huis hoogst noodzakelijk. Van morgen was de toestand van den heer niet ongunstig. Zondagavond 7 uur is op den Breede Roodeweg bij het provinciaal ziekenhuis te Santpoort de 59-jarige G. D. employé van de Haarlemsche Coöp. dinervereeniging, aangereden door een auto uit Bioemendaal en gedood. Hij was ongehuwd. Den Haag is van den „kuiten prikker" verlost. Veertien dagen lang heeft de politie op den loer gelegen, tot eindelijk gistermiddag om 2 uur het speuren met een gunstig resultaai beloond werdde man, die onder het publiek den naam van „kuitenprikker had gekregen, werd gearresteerd. Het bleek te zijn een jongen van 16 jaar, die zéér achterlijk is. Een zuiver psychopathisch type. De dader is niet op heeterdaad betrapt Wel zijn er veel jongens gevolgd door de politie, doch het is niet mogen gelukken om den jongen bij zijn ziekelijk werk bezig te zien Het was de zede-politie ter oore gekomen, dat verschilende meisjes tegen de beenen geschopt werden ot met een stuk hout tegen de kuiten geslagen. Weldra had men de zeker heid, dat ook hier de „kuitenprikker" in het spel was. Toen Maandag op de Prinsegracht weer zoo'n wandaad plaats had, kreeg de politie een vermoeden tegen een bepaald persoon. Er had een arrestatie plaats en een der mishandelde meisjes werd met den aangehoudene gekon fronteerd. Het meisje zei, dat de jongen sprekend leek op haar mishandelaar maar iets kleiner was. Dit was een belangrijke aanwijzing. Het duurde dan ook niet lang, of een broer van den aangehoudene werd gearresteerd Onder tranen bekende hij de dader te zijn. Men deelt nog mede, dat de ver dachte volkomen gedegeneerd is. On middellijk na het bedrijven van zijn daad, is hij vergeten, of hij gestoken of geslagen heeft. Natuurlijk zal een nauwkeurig onderzoek naar de geest vermogens van den dader ingesteld worden. Hij zal zich mettertijd voor den Kinderrechter te verantwoorden hebben De kuitenprikker, die Vrijdag middag in Den Haag gearresteerd is is Zaterdag op bevel van den kinder rechter naar een observatiehuis in Den Haag overgebracht. Daar zal hij voor loopig blijven, in afwachting van de verdere beslissing van de justitie Gisteravond ontstond er een woor denwisseling tusschen den rijksweg werker J.M te Soest en diens zwager A Roest. Mertens haalde een scherp geladen revolver te voorschijn en loste twee schoten op zijn zwager, welke hem in den linkerzijde troffen. Roest liep nog eenige meters weg en vie toen dood neer. M. nam per rijwiel de vlucht. Eenige oogenblikken later echter had depolitie die onmiddelijk ter plaatse was, hem drie jonge kinderen achter. De rijks wegwerker maakte zeer veel misbruik van sterken drank en leefde gescheiden van zijn vrouw. Deze vrouw was bij Roest, die met haar zuster getrouwd was, in huis Zij werd nog telkens door haar vroegeren echtgenoot lastig geval len, wat ook de aanleiding is geweest tot dezen twist, die zoo noodlottig geloopen is. Op het stoomschip Atkinson is brand uitgebroken, even voor dit schip de Philippijnen bereikte, in een nabij heid van eiland Siquyor. De beman ning en de passagiers konden zich in de booten redden, doch twee pas sagiers zijn verdronken en zes andere worden vermist. Onder het spelen door kinderen met boog en pijl werd te Venlo het 10—jarig zoontje van den chauffeur B. aan de Boluwterstraat, zoodanig met een pijl in het oog getroffen, dat onmiddelijk overbrenging naar de oogenklintek te Maastricht noooig werd geacht. Er is weinig hoop dat de jon gen het oog behouden zal. Een landbouwer uit Twello had bij een familie te Deventer aardappels afgeleverd. Toen de man weer wilde vertrekken, vroeg men hem, of hij een borrel beliefde, welk aanbod werd aan genomen. Bij vergissing schonk men hem echter ammoniak inplaats van enever, tengevolge waarvan hij zoo ernstige inwendige brandwonden be kwam, dat hij onmiddelijk in het zie kenhuis moest worden opgenomen. De „Leipz. Neuest. Nachrver nemen uit Rübenau (Ertsgebergte)De aldaar woonachtige grondeigenaar Buschbeek is door vier inbrekers, die zich vermoedelijk reeds 's avonds tevoren hadden laten insluiten, 's nachts doodgeschoten. De geldcasette werd enkele honder den meters van de woning ledig terug gevonden. Vermoedelijk zijn de inbrekers land- loopers. Dinsdagmiddag om kwart over twee heeft aan den onbewaakten over weg te Beek (gemeente Princenhage) een ernstige aanrijding plaats gehad, welke wonder boven wonder goed is afgeloopen, meldt het „D. v. N -Br Uit de richting Liesbosch kwam een Fordwagen van de Onderlinge Ver werking van Noodslachtingen, eer. stichting van den N C Bwelke een levende koe vervoerde. Ofschoon het uitzicht op de spoorbaan, van Molen eind uit, vrij is en de chauffeur dus het terrein kon overzien, reed hij over den spoorweg toen op wegnaar Breda een trein naderde. Een aanrijding kon niet uitblijven. De trein greep den wagen en ver brijzelde deze totaal. De chauffeur be kwam gelukkig slechts lichte hoofd wonden. De koe, die nog eenig teeken van leven gaf, werd ter plaatse afge maakt.. De trein stopte zoo spoedig als mogelijk was, om, nadat hulp was ontboden, de reis weer voort te zetten. Op den grooten weg van Zwolle naar Heino zijn nabij Boschwijk Dins dagavond half negen twee ongeladen wagens op den onbewaakten overweg aan stukken gereden door het locaal- treintje van Coevorden naar Zwolle. Het was een zeer donkere, mistige avond en het geluid van een naderen den trein was zelfs op zeer korten afstand niet waar te nemen. Twee voerlieden, hadden met vier sleepwagens blijkbaar boomen wegge bracht en keerden naar Zwolle terug. De wagens waren twee aan twee ge koppeld. Toen de eerste voerman met zijn wagen den overweg passeerde, bemerkte hij dat een trein uitderich- Doch de afstand was te kort Nauwe lijks was Noordman met de paarden over de rails, of hij voelde een hevige schok en werd tegen den grond ge slingerd. De trein had beide wagens gegrepen en geheel verbrijzeld De stukken lagen langs beide zijden van den spoorweg. Toen de trein stilstond werd onmid dellijk met fakkels een on erzoek in gesteld en het bleek dat Noordman, die van schrik nauwelijks op de been kon komen, een kleine schaafwond aan het hoofd had bekomen. De wonde werd verzorgd, waarna de man met den wagen van zijn collega zijn reis naar Zwolle vervolgde. Het ongeluk is hoofdzakelijk te wij ten aan den dikken mist. Te Halle is een Poolsche bandiet, Duda geheeten, gearresteerd wegens moord op den gendarm Kohier. De gearresteerde heeft bekend, reeds vier moorden op zijn geweten te hebben. Alle vier misdaden zijn in December 1925 gepleegd. ADVERTENTIëN. Voor de vele blijkeh van be langstelling bij ons 25-jarig Huwelijksfeest ondervonden betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. 35980 M. SCHAMBERGEN- van der Pennen en Kind. W a a 1 w ij k, 9 Februari 1926. GEVRAAGD tegen 1 April of eerder, een flinke Goed kunnende werken, bij H. VAN LAARHOVEN, 35983 Slagerij. W a a 1 w ij k. gevraagd voor de, ophalerij, bij de 35982 N V. ST00MSCH0ENENFABRIEK voorh JOS. GROENEN, WAALWIJK- Grooteslraat bij de Markt. te Capelle, zal op Donderdag 11 Fe bruari a.s. des voorm 9 uur ten verzoeke van den heer G v. D. HOEK aldaar, aan de Groei- ting Herfte Veldhoek in aantocht was. plaats 35981 Hij schreeuwde uit alle macht den voerman J. N. Noordman, die na hem kwam, toe. Waarschijnlijk door het gerammel van den leegen wagen hoorde Noord man blijkbaar niets en reed door. De machinist van den locaaltrein, die.het ongeluk zag aankomen, gaf aanhoudende fluitsignalen en remde uit alle macht. Waalwijks Sigaren- en Sigarettenmagazijn PRIMA MERKEN. Speciale sorteering PIJPEN. 35986 Beleefd aanbevelend, wassende op de Driessen aan de Vrijhoevensche Oude Straat. Bij de Firma D. L. WOLFF te Meppel kan een bekwaam direct geplaatst worden. Reflectanten moeten in staat zijn geheel zelfstandig deze afdeeling te leiden en alle machines van de Glatt- machine af tot aan het Ophalen, te bedienen. 35984 Sollicitaties worden ingewacht met opgave van refe renties, tegenwoordige werkkring en verlangd salaris. „Populair"

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3