DE ECHO VAN HET ZUIDEN Voor dei Watersnood. No. 12. Woensdag 10 Februari 1926. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 9 Febr. 1926. Bij onze Redactie is ingekomen Collecte Eerste Lustrum avond Sociëteit T.A.V. f 10.— Netto opbrengst van het concert harmonie St. Crispijn f 96.15 Ingekomen bij 't R ^.Huisvestings comité voor den Watersnood, van het Ziekenfonds van de R K Werklieden vereeniging - f 50.— Eene nieuwe interlocal telefoon geleiding is in dienst gesteld tusschen Amsterdam en Waalwijk. DeTooneelvereeniging „DV.S.V." zal a.s. Zaterdag om 2'/2 uur een uitvoering geven voor de kinderen van de R K. Bijzondere Scholen. Voor de beide opvoeringen van Rose Marie, Opera in drie bedrijven van Sam Vlessing. welke a s. Zondag en Maandag juist om 8 uur zuilen aanvangen, zijn vanaf heden kaarten verkrijgbaar en plaatsen te bespreken in den Sigarenwinkel van Wed. v. d. Broek-van Ree. Wil men dus goede plaatsen, zorgt dan tijdig U van kaarten te voorzien, vooraleer men moet worden teleur gesteld. De opvoeringen zullen plaats vinden in de volgende bezetting: Zondag: Mej. Verdurmen-Botermans, Mej. Anna Fransen, Mej. L. Kooien, de Heer jos. Knepfle, de Heer Th. Burmanje, de Heer Jos de Bont, de Heer Duivelaar, de Heer T. v. d. Heijden. MaandagMej. Mulders-Sars, Mc-j. Dina Slaats, Mej. Marie Mertens, de Heer Ant. Kooien, de Heer Bur manje, dhr. Jos. de Bont, dhr. Duive laar, de Heer A Burmanje. Voor de belichting, welke ditmaal schitterend belooft te zijn, heeft T.A.V.E.N.U. aangeschaft twee prach tige schijnwerpers,v zooals wij deze slechts alleen in de grootste concert zalen aantreffen. Wel een bewijs dat TA.V.E N.U. alles in het werk stelt en geen kosten spaart, om het publiek het beste te geven wat op dit gebied te vinden is. Het groot concert dat de harmonie St. Crispijn Maandagavond gegeven heeft ten bate van den Watersnood, was zeer druk bezocht Daartoe zal het optreden onzer bekende komieken de heeren Van Engelen en Didden het zijne wel hebben bijgedragen. De harmonie, die naar ons opviel steeds in ledental toeneemt en dus zich voortdurend in krachtiger bezet ting mag verheugen, heeft het publiek zeer doen genieten met een frissche marsch werd geopend en vooral het mooie, maar niet minder moeilijke Ta.nnhauser, fantaisie sur l'Opera van Wagner, werd op uitstekende wijze vertolkt en kreeg een dankbaar applaus. Ook na de pauze was de harmonie zeer gelukkig, we noemen „Les Saltinbamques" en niet minder de piston-solo in „Julie" van den heer Jos. Korthout was hoogelijk te prijzen, zooals wij dit van dezen prima pistonist gewoon zijn. Had de harmonie met hare welver zorgde uitvoering een gelukkige avond, niet minder hadden dat de twee ko mieken, de heeren Van Engelen en Didden die zoowel in hun soli als in hun duetten de zaal deden schatereh van het lachen of meeleven met de vele goede zetten en diepere gedachten Hun mimiek was onovertrefbaar vooral in het duet Stakkers". Alles bijeen was het een mooie avond een, groot succes (alleen was het programma te uitgebreid) èn door het gebodene, én door het resultaat voor de slachtoffers van den watersnood voor wien bijna f 100.— is kunnen worden afgedragen. Als bewijs van de belangstelling kunnen we mededeelen dat in de benedenzaal 449 leden tegenwoordig waren, die slechts f0 15 entrée be hoefden te betalen en boven 120 per sonen tegen een entrée van f 0 50. Op 67 jarigen overleed Maandag de heer C. Pullens te voorm. Baard wijk De overledene was lid van het polderbestuur en lid van den raad van toezicht van de Boerenleenbank, vooral echter als houder van het bekende café „'t Vosje" was hij algemeen bekend. De levering van deboomenvoor den Binnenpolder van Besoijen is op gedragen aan de firma Nic. van Don gen Zn. als zijnde de laagste in- schrijfsterook de boomen vanaf het station tot aan v m. Besoijen zijn aan haar opgedragen. Aan de agenda van de vergade ring van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, welke Donderdag 11 Februari 1926, des na middags om kwart over drie ten raad- huize wordt gehouden, ontleenen wij de volgende punten Bespreking met afgevaardigden van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie in zake dereorganisatie van den Postdienst. (Rapport Nolting.) Toelichting. Wij brengen in herin nering ons adres van den lOJuni 1925 dit onderwerp betreffende (aan de leden destijds in afdruk toegezonden) waarbij onze bezwaren tegen de voorgenomen reorganisatie werden kenbaar gemaakt. Wij gaven toen te kennen, dat gevreesd werd, dat vooral het platteland het eerst door de maatregelen tot verso bering van dienst zouden worden ge troffen en dat daardoor handel en industrie ten platten lande, die in zoo menig opzicht toch reeds in zooveel moeilijker positie verkeeren dan die in de bevolkingscentra, zulien worden benadeeld. Als antwoord op dit adres is door den Minister van Waterstaat in over weging gegeven over deze aangelegen heid mondeling van gedachten te wis selen met het Hoofdbestuur der Poste rijen. In overleg met het Hoofdbestuur werd overeengekomen de bespreking te houden tijdens de vorige vergadering. Op het laatste oogenblik moest de vergadering worden uitgezegd, omdat de afgevaardigden van het Hoofdbestuur plotseling verhinderd werden te komen. Thans is bericht ontvangen, dat de afgevaardigden op de vergadering zul len aanwezig zijn. Tot de bespreking zijn mede uitgenoodigd de Besturen der Gemeenten, die indertijd bezwaren hebben kenbaar gemaakt tegen de voorgenomen degradatie van Postkan toren tot Hulpkantoren en van Hulp kantoren tot Poststations. Nogmaals vestigen wij de aandacht op het belang, dat in te brengen be zwaren kunnen worden gestaafd door bepaalde feiten en gegevens en de verzameling daarvan vóór de vergade ring wordt dan ook dringend aanbe volen. Schrijven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen waarbij het advies der Kamer wordt gevraagd omtrent de vraag of eenige Handelsscholen in het gebied der Kamer noodig zijn dan wel of enkele ervan zonder overwegend nadeel geheel gemist of ingekrompen zouden kunnen worden. Het advies betreft de volgende scholen Middelbare Handelsavondcursus te Waalwijk. Handelscursus te Geertruidenberg, beide uitgaande van de Hanze. Handelscursus te Raamsdonksveer, J, Simonis Secretaris van het school bestuur. Hoogere Handelsschool te Waalwijk. De groote bloei der beide scholen te Waalwijk toont duidelijk aan, dat deze in een behoefte voorzien. Ten aanzien van de cursussen te Raams donksveer en Geertruidenberg wordt niet over voldoende gegevens beschikt. De te Raamsdonksveer gevestigde leden worden verzocht zich omtrent de wer king dezer cursussen op de hoogte te willen stellen om ter vergadering hier over van gedachten te kunnen wisselen. Circulaire van den Minister van Arbeid Handel en Nijverheid waarbij deze de wenschelijkheid te kennen geeft dat de Kamers aan de Lands drukkerij opdracht geven tot het ver vaardigen van het voor de Kamers benoodigd drukwerk. Toelichting. De Landsdrukkerij, welke drukt de Staatscourant, Staatsblad, lijsten der staatsloterij gedrukte stuken en handelingen der Staten Generaal, schijnt in sommige gedeelten van het jaar niet voldoende emplooi te hebben. De Minister meent, dat de drukkerij economischer zal werken, wanneer zij het geheele jaar door op volle capaci teit wordt belast. Op deze wijze zou zij concurreeren kunnen ten opzichte van de particuliere drukkers, wat de prijzen betreft. Deze ciculaire heeft op ons wel een eigenaardigen indruk gemaakt. Naar ons oordeel kan toch van een orgaan dat geacht wordt handel en nijverheid te vertegenwoordigen, moeilijk worden verwacht, dat zij met voorbijgaan van de particuliere ondernemingen hare opdrachten zou geven aan een staatsbedrijf. Ten aanzien van over heidsbedrijven meenen wij ons op het standpunt te moeten stellen, dat deze alleen toelaatbaar zijn, wanneer belan gen van het land, van zijn inwoners particuliere exploitatie ongewenscht maken. Het kan niet op onzen weg liggen in deze voor de particuliere bedrijven moeilijke tijdenonze opdrach ten te geven aan een bedrijf als de Landsdrukkerij. Afd. Waalwijk N. C. B. Bovengenoemde afdeeling hield Maan dagavond hare algemeene vergadering in het Patronaatsgebouw der St Cle mens parochie, welke zeer drukbezocht was. Na opening door den waarn. voor zitter, den heer H. Klijn.. werden de notulen der vorige vergadering voor- gelezen. De heer A. v. d. Broek merkt op dat hij vanwege zijn minder goed ge hoor niet goed kan beoordeelen of het door hem in de vorige vergadering gesprokene goed in de notulen is weergegeven, 't Is hem echter wel ge bleken dat hetgeen door hem was voorgesteld en door de algemeene vergadering was besloten inzake de aandeelen-kwestie, niet op die wijze door het bestuur is uitgevoerd Hij meent dat het bestuur het recht niet heeft om eigenmachtig een anderen weg in te slaan. Het bestuur is z i. het uitvoerend comité dat slechts de be sluiten der algemeene vergadering heeft uit te voeren. Goed drukwerk is een groote schat Maarhoeveel zaken weten dat. Na eenige discussie, waaraan ook de heer Van Reijen, adj.-inspecteur der Centr. Boerenleenbank uit Eindhoven deelneemt, neemt de heer v. d. Broek Ingezonden Mededeelingen. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onre- gelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertablette» onmisbaar. Zij wer ken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. er genoegen mee, dat zijne opmerking waarvoor f 68 premie werd ontvangen, in de notulen van deze vergadering wordt opgenomen en dat hij bij punt 12 nog nader op zijne aanmerkingen betreffende de aandeqjen-kwestie zal terugkomen. Verder vraagt de heer v. d. Broek waarom altijd de vergaderingen in 't Bondsgebouw te Baardwijk gehouden moeten worden, waardoor de leden van Waalwijk, Sprang enz. steeds zoo vei moeten komen. Waarom niet in Waal wijk? Hij heeft er zich nu wederom een wandeling van een half uur voor getroost, doch als er geen verandering in- komt zal hij nog heden bedanken als lid. De Voorzitter antwoordt dat het hem onverschillig is waar te vergaderen hij zal desnoods ook naar Sprang komen. Dan wordt aan de orde gesteld de verkiezing van 2 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren H. Klijn en P. IJpelaar, die herkiesbaar zijn. C, Klerkx. Zijn wij stemgerechtigd. Voorzitter. Alle leden zijn stemge- rechtigd. C. Klerkx. Wie zijn lid? Ik ben al leen bij de brandassurantie. Voorzitter. Ieder die contributie be taalt aan den Boerenbond is lid. A v d. Broek. Die contribueerende leden zijn volgens mij absoluut geen lid. Zooals Klerkx bijvoorbeeld, die is politieagent van beroep, dus Voorzitter. Maar. hij heeft er een boerderij bij misschien grooter dan gij. Op de herhaalde vraag van den heer C. Klerkx zegt de Voorzitter nogmaals, dat alle leden stemgerechtigd zijn. De heer C- Klerkx neemt daarop niet aan de stemming deelmet een flinke meerderheid worden de beide aftredenden herkozen. Bij de stemming over een nieuw bestuurslid wegens vacature, wordt er door niemand de vereischfe meerder heid behaald, waarna bij een herstem ming tusschen A. v. Huiten en Nic. Klerx. er 52 stemmen cp A. v. Huiten en 18 op Nic, Klerx worden uitge bracht, zoodat A. v. Huiten tot bestuurs lid gekozen is, die zijne benoeming aanneemt. Hierna komt aan de orde het voorstel van het bestuur om de contributie te heffen, volgens de lijsten van het hoofdbestuur (f 3.— per lid f 0.15 per Hectare) met een toeslag van 10 cent per hectare voor de af deeling. De heer A. v. d. Broek vraagt of men tegen den aanslag reclameeren kan, zoo men kan aantoonen, dat men te hoog is aangeslagen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat ieder lid het recht heeft te reclameeren, Verschillende reclames over de toezending van het Boeren bondsblad worden thans naar voren gebracht, waarop besloten wordt dat bij de contributiebetaling iedereen zijn juiste adres zal opgeven, om zoodoen de ineens die kwestie op te lossen. Bij punt 7. Rekening en Balans over 1925, merkt de Voorzitter op, dat de balans nu nog niet geheel in orde is doch hij kan al wel reeds mededeelen dat er een goede f 500 winst zal zijn die aan de afdeeling ten goede komt Het is echter nog niet juist op te geven Het bestuur stelt daarom voor om binnen de maand een nieuwe alge meene vergadering op te roepen, in tusschen kan het bestuur dan de balans precies in orde maken. Aldus wordt besloten. Bij punt 8. Verslag der Paarden verzekering over 1925 deelt de Voor zitter mede, dat juist voor de vergade ring van den secretaris der Paarden verzekering den heer Jos. Loeff bericht was ingekomen, dat hij als zoodanig met ingang van heden ontslag nam Spr, zegt dat hij den heer Loeff een paar maal persoonlijk om de boeken heeft gevraagd waarop hij de toezeg ging kreeg dat hij ze geven zou Hij zal dit vermoedelijk vergeten hebben, want spr. ontving niets. Daarop heeft de secretaris schriftelijk om de boeken verzocht, waarop het bestuur een paar boeken ontvangen heeft, doch niet alle. Spreker kan wel zien dat er een nadeelig saldo zal zijn, doch om juiste cijfers te kunnen noemen, stelt hij voor ook dit punt tot de volgende vergadering aan te houden. Aangenomen. Door den heer J. A. J. v. Heijst wordt verslag uitgebracht over de Brand assurantie, waaruit blijkt dat in totaa 177 posten tot een bedrag van f 1.249.660 afgesloten zijn en dat over 1925 aan premie werd ontvangen f 2554,86. Zonder opmerkingen wordt dit ver slag goedgekeurd. Verslag slachtveeverzekering over 1925. •Blijkens het door den secretaris A v. d. Broek ingezonden verslag werden in deze afdeeling 136 varkens verzekerd Hij die veel Reclame verspreidt Weet zeker dat zijn zaak gedijt I terwijl voor afkeuringen in totaal f 149.66 vergoeding werd uitbetaald. Zonder opmerkingen goedgekeurd. Punt 11 Aanwijzing van vijf leden van het bestuurder Paardenverzekering. wordt tot de volgende vergadering aangehouden, met het oog op het ontslag van den secretaris en den voorzitter. Dan komt aan de orde het voor naamste punt n.l. het voorstel van het bestuur om op de schuldbrieven van het aandeelenkapitaal tien gulden af ie schrijven, vanaf 1 Januari 1925. A v d Broek lk moet dit in ver band brengen met mijn gezegde in de vorige vergadering. Om kort te zijn wil ik U de vraag stellenWelke redenen heeft het bestuur om dit voor stel te doen Voorzitter. Er zijn bij nadere telling 182 leden die schuldig zijn voor hun aandeel en dan zou er, als de schuld brieven op f45 bleven, veel meer zijn dan noodig is en het bestuur meent dat we geen geld behoeven over te tiouden door de menschen meer te laten betalen dan noodig is. Daarom wil het bestuur de leden zooveel mogelijk verlichten en stelt voor om 10 op de schuldbrieven af te schrijven. A v d. Broek. Daarop kan ik ant woorden dat het m.i. zeer gevaarlijk is zulke illusies te vormen zoolang men nog niet overtuigd is of al die 182 ook werkelijk lid zijn en dus ook verplicht kunnen worden een aandeel te nemen Daarnaar had men eerst wel eens goed mogen informeeren, want ik blijf de meening toegedaan dat er verschillenden niet aansprakelijk gesteld kunnen worden. Ik kan nergens in de statuten vinden dat diegenen, die geen boerenbedrijf uitoefenen, doch alleen maar een brandassurantie hebben ge sloten, lid zijn van den Boerenbond, evenmin als in het reglement van de Brandverzekering de bepaling staat dat men verplicht is lid van den N C. B. te zijn, wel van den Nederl Bond en dat zijn wij geen van allen. Bovendien staat er in den aanhef onzer statuten dat het eene vereeniging van boeren en tuinders is. terwijl nog meerdere bepalingen in die richting wijzen, dat men de zoogenaamde contribueerende leden niet als gewone leden kan be schouwen. Als het hoofdbestuur op dit alles eens goed gewezen werd, zou het heel anders adviseeren En daarom vind ik het gevaarlijk om er nu reeds f 10 af te doen, zoolang men nog geen zeker heid heeft Men kan er beter wat later toe overgaan. Voorzitter. Ik ben destijds in Tilburg geweest en daar is mij door het hoofd bestuur verkla rd dat elk die profiteert van een der instellingen van den Boerenbond, als lid moet worden be schouwd. Jan Klerkx. Wij zijn een jaar of drie geleden bij de Paardenverzekering aangesloten. Waarom kwamen ze daar toen niet mee voor den dag dat ge dan ook lid van den Boerenbond moest worden. Van den Zomer hebben we ook ons huis in de Brandassurantie verzekerd en toen hebben ze weer niets gezegd en we hebben ook nog nooit geen contributie behoeven te betalen van den Boerenbond. En toch zouden we daar bij moeten zijn. Hoe zit dat Wie heeft er fout begaan? Voorzitter. Dat weet ik niet? J. Klerkx Weet je dat niet, dan ben je een voorzitter van niks. Voorzitter. Ge moet in oogenschouw nemen wie toen voorzitter was (van de Paardenverzekering. Red.) en dat was ik niet, maar je eigen oom J. Klerkx. 't Doet er niks toe al was 't mijn eigen vader, ik vraag wie er fout heeft begaan. A. v. d. Broek Ik geloof dat voor U art. 9 der Statuten gevaarlijk is. Immers ge bent boer en neemt deel aan de brand- en paardenverzekering, dus als U vervolgd wordt zult ge er weinig aan kunnen doen. J. Klerkx. Ik vraag alleen maar wie heeft er fout begaan. Voorzitter. Volgens mijn gedachten.... J Klerkx: Niks volgens uw gedach ten maar volgers de statuten. C. Klerkx: Mag ik het woord, Mijn heer de Voorzitter? Voorzitter: Neen, want U zegt zelf dat U geen lid bent. v. Reijen. (Adj. inspecteur Boeren leenbank). Volgens art. 9 is men lid als men profiteert van een der instel lingen en overigens in de termen valt om lid van den Boerenbond te kunnen zijn, d. w. z dat men beschikt over ten minste 1 Hectare bouw- of een halve Hectare tuingrond. Iedereen kan dus gemakkelijk zelf bepalen of men in de termen valt om als lid te worden beschouwd. Of men al of niet het ledenregister heeft geteekend doet niets ter zake. C. Klerkx Er staat toch dat men er zijn beroep van moet maken v. Reijen. Neen, volgens de statuten kunt U zich daarop niet beroepen. Als U er overigens voor in de termen valt. C. Klerkx. lk heb geen Hectare bouw grond. v. Reijen. Nu dan is het een uitge maakte zaak, dan is U geen lid. Dus U hebt geen Hectare bouwgrond of een halve Hectare tuingrond? C. Klerkx. Neen, wel weiland (gelach), v. Reijen. (Na voorlezing van het betreffende artikel waaruit blijkt dat ook weiland daaronder begrepen wordt). Dus dan is U wel degelijk lidU stemt dus mee en is ook verplicht een aandeel te nemen. Noud v. d. Broek. Maar er zijn er ook wel bij die niet meer dan een bloempotje grond hebben. v. Reijen. Die natuurlijk niet, ik geloof tenminste niet dat er bloem potjes zijn van een Hectare. Het be zwaar van den heer A. v. d. Broek komt m.i. hierop neer dat er naar zijn meening niet genoeg leden verplicht kunnen worden om een aandeel te nemen en dat men dus met f35 per aandeel niet aan het benoodigde bedrag van f 6000 zal komen. In zooverre moet ik v. d. Broek gelijk geven dat het gevaarlijk is zoolang het bestuur geen zekerheid heeft; daarvan zal dus alles afhangen. De secretaris zet uiteen dat met 182 leden a f 35 meer dan f 6300 wordt opgebracht, zoodat er nog wel enkelen achterwege kunnen blijven en men dan nog wel aan de f6000 komt. Na nog eenige discussie wil de voorzitter het voorstel van het bestuur om f 10 af te schrijven in stemming brengen, maar de heer v. d. Broek blijft daartegen protesteeren omdat hij het hoogst onvoorzichtig vindt. Voorzitter. In de bestuursvergade ringen is dit ook al zoo vaak besproken waar U zelf bij was en toen wilde U ook zoo gauw mogelijk die i 10 af schrijven. (Verschillende bestuursleden be amen dit.) v. d Broek. Al zeggen ze nu alle maal dat ik dat gezegd heb dan zeg ik nog dat ze het liegen. Zeker, ik was er voor om ze zoo gauw moge lijk af te schrijven maar niet voordat voldoende aandeelen geplaatst zouden "zijn en niet van te voren. Ik zit hier niet als leugenaar, ik ben geen ja knikker. Ik blijf voorzichtig, ik blijf protesteeren tegen zoo'n voorstel. J. v. Loon (bestuurslid). Als ge al die jaren vroeger zoo voorzichtig waart geweest, dan zou er geen tekort van f 12000 zijn ontstaan. v. d. Broek. Je mag veel zeggen, maar niet alles. Alles wat er vroeger gebeurd is. is gecontroleerd. Andere bestuursleden waren vaak zeer goeder- trouw, maar ik heb mij in alles ge waarborgd en alles heb ik steeds door den Handelsraad laten controleeren, daar kunt ge misschien nog de be scheiden opvragen. Meer zal ik er niet op zeggen. J. v. Loon. Maar U bent toch niet erg voorzichtig geweest Ik heb ook gezegd. Na nog eenige discussie vraagt de Voorzitter wie tegen het voorstel van het bestuur is. Slechts enkel* leden verklaren zich er tegen, zoodat dit? voorstel is aangenomen. v.d. Broek. Ik blijf er tegen protes teeren, daar gaat morgen al een klacht naar 't hoofdbestuur, lk zal 't dan wel alleen doen. Bij de rondvraag vraagt Fr. IJpelaar wanneer hij het te veel betaalde wegens te hoogen contributie-aanslag terug ontvangt, waarop de Voorzitter ant woordt dat deze zaak reeds in onder zoek is. Nadat de Secretaris de tarieven voor de heffing der contributie heeft voor gelezen, wordt de vergadering met den Chr. groet door den Voorzitter gesloten. Algemeene Vergadering der ver eeniging „Waalwijks Belang" op Maan dag 22 Februari 1926, des avonds ten 8'/2 uur. in de achterzaal Hotel Verwiel. 1. Opening 2. Notulen. 3. Jaarverslag door den Secretaris; 4. Verkiezing van 3 Bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren H. Hoffmans, A. H. van Schijndel Jr. en H. Wiesman. 5. Mededeelingen (Reclame-week. St. Nicolaas, Gids, Zomerconcerten enz 6. Bespreking a.s. Etalage week. 7. Koninginne-dag. 8. Rondvraag. Zooals bekend vertoeven in 't Gasthuisalhier een aantal oude vrouwen en mannen uit het gasthuis te Boxmeer, die voor den watersriood zijn moeten gaan vluchten. Mej. Elsa Rubbens heeft van deze oudjes alleraardigste en goede potlood schetsen gemaakt, buitengewoon ty peerend. Vanaf a.s. Woensdagavond worden deze (er zijn ook Waalwijksche typen onder) geëxposeerd in de vitrine van den heer Oudkerk, waar ze ook worden verkocht. De opbrengst hiervan is geheel be stemd voor deze slachtoffers van den watersnood, die hier een goed tehuis hebben gevonden, maar die binnenkort weer vertrekken. Wij hopen dat velen een kijkje zullen nemen naar dit aardige typische werk onzer Waalwijksche artiste en ook zulk een leuke schets zullen koopen, opdat den oudjes zoodoende een mooi sommetje mee naar Boxmeer kan worden gegeven, waardoor ook het sympathieke idee van Mej. Rubbens alle recht wedervaart.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7