Moeders Een eveneens zeer sympathieke wijze van hulpverleening kwam ons dezer dagen toevallig ter oore. De firma de Greeff-Verwiel heeft direct bij het bekend worden van den ramp aan hare leveranciers in Engeland geschreven, om haar af te staan de stukken goed bestemd voor stalen. Hieraan werd bereidwillig voldaan, terwijl het personeel werd uitgenoodigd in vrijen tijd hiervan gratis broekjes en jasjes te maken voor de arme kinderen in het land van Maas en Waal. Zonder uitzondering werd hieraan gaarne ge volg gegeven. De firma nam de verdere onkosten voor knippen, materiaal enz. voor zich en zoodoende kwam een groot aantal prachtige kleedingstukjes gereed, die werden aangeboden aan Mevr. Van Erp-Verwiel te Dreumel ter uitdeeling naar haar goedvinden aan de meest behoeftige gezinnen aldaar. Wij verwijzen naar achterstaande advertentie en dringen er nogmaals met klem op aan, dat a.s. Vrijdag zeer velen de vergadering zullen bijwonen, die in de groote zaal der R K. Werklieden vereniging zal worden gehouden, om te bespreken de wijze waarop het 12'/a jarig bestaan van het zeer ver dienstelijke Wit-Gele Kruis zal worden herdacht en om te komen tot vorming van een comité voor dit doel. Ondanks het dreigende weer was er toch groote belangstelling 1.1. Zondag om de kiosk, toen de lieder tafel zou uitvoeren „Neerlands Heil", muziek van Richard Holl, woorden van pastoor Sprangers, en dit op# verzoek van Waalwijks Belang ter eenvoudige herdenking van de Zilveren Bruiloft van 't Koninklijk Echtpaar. Begonnen werd met „Domine salvam fac Reginam nostram" van Giessen en „Hymne" van de Vliegh. Daarna werd op uitnemende wijze het oude en toch steeds nieuwe „Neerlands Heil", een juweel van bouw en'toonzetting, op uitnemende wijze uitgevoerd en ieder een zal genoten hebben van dit mooie toonwerk, dat eene bijzondere vertol king vond en ons opnieuw bewees dat onze liedertafel grootelijks in kracht wint. Wij hopen 't ook nog eens op een programma in de zaal te vinden. Van de officieele gebouwen en van zeer vele particuliere huizen wapperde de nationale driekleur, hoewel wij toch gemeend hadden dat schier geen enkele woning zou ontbrekende tijd van sleur is voorbij en men mag vooral in deze tijden wel eens openlijk ge tuigen van zijne gevoelens. Ontwikkelings-avond uitgesteld. De lezing van den Weleerw. heer Kapelaan Bijnen uil den Bosch, bepaald op morgen, Donderdag, over Carthago Kairouam gaat wegens ongesteldheid van den spreker niet door. Naar wij vernemen heeft zich in de St. Anlonius-parochie een comité gevormd tot waardige herdenking van het 25-jarig bestaan der parochie en van het zilveren pastoraat van den herder Pastoor Knijpers. Denkt aan de groote Lustrum-uit voering die de W. G. V. hedenavond geeft in de zaal van de R. K. Werklie- denvereeniging, ter herdenking van haar 20-jarig bestaan. Waalwij kers steunt deze sympathieke vereeniging en bezoekt beslist deze jubileums-uitvoe ring, waarvoor een schitterend pro gramma is samengesteld. Zondag 14 Februari 's avonds half zeven zal de Tooneelvereeniging O. O. G. een Humoristen-uitvoering geven. Daar deze vereeniging over veel goede krachten bsschikt, belooft het een mooie avond te worden. Na afloop zal een groot bal gehouden worden door een prachtig strijkje begeleid. Gisterenavond ten half acht hield de R. K. Vrouwenbond in de groote zaal van de R. K. Werkliedenvereeni- ging eene algemeene vergadering. De presidente, Mevr. Moonen, open de met den gebruikelijken groet de vergadering, heette allen hartelijk wel kom en deelde mede dat door droeve omstandigheden een der speelsters van de tooneelclul) haar rol niet kan ver vullen, zoodal de opvoering van het toegezegde blijspel voor de Vasten niet kan plaats hebben. Om de leden niet te leur te stellen heeft het bestuur zich direct in verbin ding gesteld met het bestuur van het meisjespatronaat van de St. Clemens- parochie en dank zij de medewerking en de vele moeiten die vooral de Wel- Eerw. heer Van Berkel en Mevr. Don kers zich getroost hebben zal de too- neelclub van dit patronaat heden „De Kapel in 't Bosch", drama in vijf be drijven opvoeren. Het mooi geschreven drama werd door de dames dilettanten vlot gespeeld terwijl aan decors, kleeding, enz. zeer veel zorg was besteed. Vooral in de laatste bedrijven, ga ven de gezusters Verhoeven, mej. Marie als de arme Smerga die valschelijk werd beschuldigd van een heiligschen- nenden diefstal en mej. Betsie als de goedhartige Koningin, meer dan dilet- tantenspel te zien. Zoowel uitspraak en houding waren van deze dames on berispelijk. Doch ook de andere dames gaven werkelijk buitengewoon goed spel Voor goed drukwerk, groot en klein Waalwijksche Stoomdrukkerij Ant.Tielen. zoodat het geheel de meer dan vijfhonderd aanwezigen buitengewoon heeft voldaan, wat na ieder bedrijf door een krachtig applaus werd vertolkt. Het optreden van den beroemden telephaat Winando, is ook in onze ge meente één succes geweest. Zooals men weet had zich in onze gemeente op zijn verzoek een comité samengesteld om een geheime opdracht saam te stellen en de richtige uitvoering daarvan te controleeren. Deze opdracht luidde als volgt: De telephaat gaat naar het bureau van het Handelsregister en neemt daar Dossier no. 11, dat hij inziet. In dat Dossier ligt een enve loppe met een kwartje er in, die hij in den zak steekt. Vervolgens begeeft hij zich door den gang langs het politie bureau naar buiten om de auto te be stijgen. De route gaat: Groote straat naar den Hoek (de auto staat met den kop naar de Haven) door de Groensteeg en de Nieuwstraat naar het kantoor van Hol- landia om hier een schoendoos te nemen daarin de enveloppe met het kwartje te bergen en zoo terug te rijden, langs Hoekeinde (J. B. Tim mermans) Grootestraat, Stationsstraat, St. Antoniusstraat, om bij P. van der Aa-Cooijmans, Hoek Antoniusplein, voor 't kwartje in de enveloppe 3 siga ren te koopen. Hier wordt gedraaid en terug gereden langs Burg. v.d. Klok- kcnlaan, Mr. v. Coothstraat, Groote- str. naar de Haven, alwaar hij in diens café den heer A. v. d. Pluijm een van zijn sigaren laat opsteken, daarvoor de lucifers nemende uit een van de zak ken van een comitélid. Terug naar het Gemeentehuis, waar hij in Hotel Verwiel zich overtuigt, of het horloge van den eigenaar overeen stemt met de stadsklok en daarna thee bestelt voor het comité." Ten ongeveer 3 uur begon aan 't Ge meentehuis de uitvoering der opdracht en ging de telephaat het voor hem ge heel onbekende tegemoet; de opdracht in 't gemeentehuis werd met groote stiptheid uitgevoerd en toen nam hij plaats op de treeplank der auto, (wel willend beschikbaar gesteld door de Wavi-garage) om z'n orders te geven aan den chauffeur van richting, stop plaatsen enz. De geheele opdracht vol voerend onder groote belangstelling van het saamgestroomd en meefietsen de publiek werd ze tot in de kleinste bijzonderheden nauwkeurig volbracht, waarna het comité hem een hartelijk proficiat kon wenschen met dit bui tengewoon en onbegrijpelijk succes, waar toch werkelijk deze opdracht moeilijk en uitgebreid genoemd kan worden. Deze tocht door de gemeente, de groote belangstelling van 't publiek en 't succes der uitvoering dezer opdracht beloofden veel goeds voor de séance van den avond in Musis Sacrum, waar dan ook om 8 uur de geheele zaal zoowel boven als beneden geheel gevuld was met een groot aantal nieuwsgierigen. Ook het succes van dezen avond was groot, waar ook hier de opdrachten tot een uitstekend einde werden gebracht. Winando begon met opdrachten met en zonder contact, die haast zonder uitzondering uitstekend slaagden, al was ook de gesteldheid van den leider van grooten invloed. Vooral de uitvoering van opdrachten zonder ver binding waren buitengewoon sterk. Er waren zeer interessante opdrach ten bij en ook begrijpelijkerwijze gaven sommige opdrachten aanleiding tot groote vroolijkheid. Na de pauze werd overgegaan tot massa-suggestie, waarvan het resultaat om tal van redenen niet zoo groot was, slechts een enkeling bleek vatbaar, of liever scheen mede te werken, wat wel verklaarbaar is, waar tal van derge lijke proeven reeds hier tevoren zijn gegeven. Het interessantste en amusantste kwam toen Winando zich een aantal mediums uitkoos, wat natuurlijk niet zoo gemakkelijk was, waar hem dooi den burgemeester verboden was te ex perimenteeren met dames en jongens beneden de 21 jaar, waaronder begrij pelijkerwijs de beste mediums te vin den zijn. Niettemin wist hij ze wel te vinden en de «taaltjes van magnetisme waren zeer frappant. Als hij de mediums geheel aan z'n wil onderwierp en men de fietsende, naar-geld-graaiende, dansende, schaat- sen-rijdende, een-poes-imiteerende, duivenvangende-, slapende heeren op het podium de gekste evoluties zag uit voeren, gaf dat natuurlijk aanleiding tot uitbundig gelach en de zaal daverde van pret, terwijl het applaus niet van de lucht was. Het was een interessante en tevens amusante avond. Winando heeft hier een uitstekende indruk achter gelaten en alle succes zij hem gaarne op z'n verderen tournée loegewenscht. Op den nationalen wedstrijd in komische solo's en duetten te Zeven bergen, behaalde in de afdeeling solo's H. v. Engelen met de voordracht „Zam- bukkiaansche Pinkprullaria's den eersten prijs, C. Didden met de voor-1 dracht „Kinderspel en Biljartspel den 4den prijs. In de afdeeling duetten be haalden zij met het duet „Stakkers" den 2den prijs. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Tot onderwijzer aan de school voor Christelijk Vakonderwijs alhier is be noemd de heer Bezemer te Zwijndrecht. Rectificatie. Niet zooals wij in het nummer van j.l. Zaterdag meldden, Dinsdag 9 Febr., maar op a.s. Woens dag 17 Febr. des avonds 7 uur, hoopt Ds. D. v. d. Graaf van Ridderkerk in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. J.l. Vrijdagavond werd F. v. d. Schans alhier, welke op zijn honden wagen gezeten door Waalwijk reed, door een vrachtauto van de fa. O. aan gereden. V. d. S. werd van den wagen geslingerd en ernstig inwendig ge kneusd opgenomen. Dr. Langemeijer was spoedig ter plaatse. Onder hevige pijnen werd hij per auto naar zijn ou derlijke woning vervoerd. De honden wagen werd geheel vernield. Naar wij vernemen is de toestand van v. S. thans vooruitgaande. CAPELLE. J.l. Woensdag 3 Febr. des namiddags 3 uur werd een ver gadering gehouden van de koopers van het voormalige raadhuis te dezer plaatse ter bespreking der exploitatie. Koopers zijnMevr. B. A. Middel koop voor 2 aandeelen, mej. E. v. d. Hoek, mej. A. D. P. Verheijden, mej. de weduwe J. Schuller, alsmede de heeren J. A. Verheijden, A. Verheijden, A. van Alphen. A L. Sneep, W. B. Rijken, J. Huysman, Michael, H. Platteel, G. A. S de Bas. M. C. de Bas, allen wonende in de Kom en de heeren C. de Roon Mzn., te Nieuwe- vaart en A. v. d. Hoeven Adrzn. te Hoogevaart, ieder voor een aandeel. De heer A. M. Verheijden opende de vergadering en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Het heeft hem aangenaam gestemd, dat het ini tiatief tot aankoop van dit monumen tale gebouw is uitgegaan van enkele vooraanstaande dames en heeren uit verschillende deelen der voormalige gemeente, buiten de drie protesteerende raadsleden om. waarmede de beste sympathiebetuiging getoond werd. Besloten werd het geheele gebouw in zijn ouden toestand te handhaven en onmiddellijk over te gaan tot her stel van het dak en de goten, waar aan sedert eenige jaren niets gedaan is. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren R. Middelkoop. A. M. Ver heijden en G. A. S. de Bas. Het bestuur zal trachten uit de op brengst van de huur der benedenwo ning het gebouw in stand te houden en zoo mogelijk eenige rente te kwee ken. Nadat de heer J. Michael ieder der koopers nog vereerd had met een mooie groote photografie van het oude raadhuis, welke dankbaar werd aan vaard. werd de vergadering gesloten. Gedurende de maand Januari werd in de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f 4862.70 en terugbetaald f 3689 47. Het aantal inlagen bedroeg 63, dat der terugbetalingen 31. Er werden 48 telegrammen behandeld en 285 telefoongesprekken gevoerd. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 11 Februari 1926 des namiddags ten 3 ure. Onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Benoeming armmeester. 3. Vaststelling voorschot Bijz. Lag. Scholen. (Art. 101 der L. O Wet.) 4. Bijdrage bouwkosten transfor matorstations. N1EUWKUIJK. Door de Tooneel vereening „Kunst na Arbeid" werden Zondag j 1 haar jaarlijksche tooneel- uitvoeringen gegeven welke uitmun tend geslaagd mogen heeten. Beide keeren, zoowel voor dames als voor heeren, was de zaal van het nieuwe vereenigingsgebouw goed bezet. Pakkende momenten kwamen in het gespeelde stuk voor. Zwaar en moeilijk waren de hoofdrollen maar tot lof van allen worde gezegd dat door een een ieder zijn rol meesterlijk werd vertolkt. Een woord van lof aan den regiseur alsmede aan alle spelers voor den genotvollen avond. Bij den mandenmaker S. werden Maandagavond enkele ruiten en het bovenlicht voordeur vernield. De politie doet onderzoek. Jaarvergadering N. C. B. afdee ling Nieuwkuijk Maandagavond hield in het Vereenigingsbouw de afdeeling Nieuwkuijk van den N. C. B. haar algemeene jaarvergadering. Door den Voorzitter, den heer P. van Spijk werd deze vergadering ge opend met den christelijken groet. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Verder wordt voorlezing gedaan door den Secretaris van het verslag over het afgeloopen boekjaar 1925. Hieraan ontleenen we 't volgende In kas op 1 Jan. 1925 f 192.19 Aan contributie werd ontvangen f 447 40. Ontvangsten verschillende art. Kunst meststoffen f 1103.28. Voor het dors- schen f 101.21. Aan rente-aandeel C. H. V. f 900. Slakkemeel f 763 08. Verkoop in het pakhuis f 2111.18. Batig slot f 974.64. Inkomst, aan dorsch- machien f 687.88. Uitgaven f625.20 Batig slot f 62.68. Wegens het nog te betalen van enkele rekeningen hiervan, is er slechts In werkelijkheid een batig slot van f 0.33 Uit de vergadering vraagt men hoe veel er 's jaarlijks wordt afgeschreven voor 't pakhuis. Voorzitter zegt van f 200. Een ander lid merkt op dat er uit het verslag is voorgelezen dat het dagssalaris van den administrateur in het pakhuis, zooals hij hoort metf 1 is verhoogd. Volgens zijne meening is het bedrag hetwelk hij nu hiervoor ontvangt, niet te hoog te noemen, doch wanneer men hiertoe overgaat, mag dan het bestuur hierover beslissen? In werkelijkheid toch is genoemde administrateur er mede accoord gegaan om het voor f2.50 per keer aan te nemen. Spr. vindt het treurig dat zoo iemand een gulden verhooging wordt gegeven, terwijl hij toch destijds voor dezelfde werkzaamheden 50 cent verhooging vroeg en ze niet kreeg. Het bestuur kan zich niet herinneren dat dit is gebeurd. Door dit lid echter wordt dit als definitief gebeuren bevestigd en vindt hij het bestuur dus nog al los van bol. Weer een ander lid vraagt of dit voor vast of onbepaalden tijd was aangegaan. Voorzitter. Voor onbepaalden tijd. Het voorgaand lid was van meening dat al wat wordt aangenomen, slechts den geldigheidsduur van een jaar heeft. De adviseur licht toe dat dit niet het geval is. Zoo kan b.v. een bestuurs lid in zijn functie voor den tijd van 3 jaar worden benoemd. Nog wordt uit de vergadering ge vraagd of deze kwestie bij reglement is geregeld dat het bestuur in deze bevoegd is te handelen of heeft daar ook de algemeene vergadering mede in te beslissen De voorzitter zegt dat de algemeene vergadering daar slecht over kan be slissen en het reglement dus hierin voorziet. (Slot volgt.) UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 9 Febr. '20. De vergadering, door de Vereeni ging „Kaatsheuvels Belang" uitgeschre ven, ter bespreking der viering van het Jubileum van onzen WelEd. Achtb. heer Burgemeester J. L. van Besouw, was Vrijdagavond goed bezocht. Ruim 40 vereenigingen en clubs waren verte genwoordigd. De WelEd. ZeerGel. heer W. L. M. de Both presideerde als waar nemend voorzitter van K. B. de verga dering en zette de plannen door het K. B.-bestuur ontworpen uiteen. Na eenige discussie werd het voorstel om de vereenigingen ieder onder hun eigen leden voor het ontvangen der gelden tot aanbieding van een hulde blijk te laten zorgdragen, aangenomen. Het bestuur der vereeniging K. B. zal de leiding op zich nemen, doch heeft aan zich geassuineerd de heeren G. Kleijn, voorz. van de N. C. B., J. Pols, voorz. van den R. K. Gildenbond en A. Rijken, oud-raadslid van den Loon- schen Dijk. De drankbestrijding hield Zondag j.l. twee feestvergaderingen. Na 't Lof werd voor de leden der Mariavereeni- ging en 's avonds voor de leden van hot Kruisverbond een tooneeluitvoering ge geven door de tooneelclub van liet Kruisverbond. Onder leiding van den heer J. v. d. Linden werd het anti-alcoholisch too- neelspel „De Verdwaalde" opgevoerd. Beide keeren slaagde de uitvoering uit stekend. Vooral ook de jongere krach ten gaven goed spej te genieten. De zaal was flink bezet en 't publiek ge noot kostelijk. Was de eerste dag van 't solisten concours der Kon. Erk. Harm. Apollo een succesdag, niet minder was het de 2e Zondag, 7 Februari. Toen om goed 12 uur de WelEd. ZeerGel. heer W. L. M. de Both, als waarnemend Voorzit ter der Vereeniging „Kaatsheuvels Be lang" met een welkom dezen concours dag opende, was de zaal wederom stampvol. Spr. heette de solisten en verdere aanwezigen welkom en bracht hulde aan de initiatiefnemers van dit concours dat dé naam van Kaatsheuvel op muzikaal gebied wederom naar bui ten deed klinken. Onder 't oordeel der zelfde jury, A. J. Roeien, Louis de Morée en P. B. Bis- selink, werd met de 2e afd. solisten aangevangen. Uitslag: C. v. Gils, Stam persgat, Tuba, 144 p„ 2e prijs, A. Jan sen, Hedel, Trombone, 132 p„ 2e pr„ •Tac. van Eeuwijk, Kerkdriel, Trombone, 110 p., 3e pr„ A. v. d. Velden, Loon op Zand, Piston, 141 p., 2e pr„ J. Bakx, Stampersgat, Piston, 101 p., 3e pr„ J. F. v. Eysden, Zwijndrecht, Piston, 126 p., 2e pr„ J. C. Rombouts, Stampersgat, Barvton, 150 p„ le pr„ B. Aarts, Am- merzoden, Baryton, 142 p., 2e pr„ J. v. d. Leeden, Amnierzoden, Bugle, 110 p.. 3e pr„ Joh. Reiïoy, Vrijh.-Capelle, Bugle 105 p„ 3e pr„ Jac. Jansen, Stam persgat, Alto, 120 p., 2e pr„ W. L. Lam- inerts Zwijndrecht, Saxephoon-Alto, 130 punten, 2e prijs, Clir. Kalmthout, Stampersgat, Sax.-Ten., 121 p„ 2e pr„ A. v. Duimen, Ammerzoden, Sax.-Ten„ 152 p., le pr„ P. Cornelissen, Loon op Zand, B.-Clar„ 141 p., 2e pr„ C. van Loon, Loon op Zand, Fluit, 152 p„ le pr„ B. Rulof, Doetinchem, Baryton, 154 p„ le prijs. Eerste Afd. Solisten. J. D. van Wees, Tilburg, Es-Bas, 146 p„ 2e prijs., Jac. Rombouts,'Stampers gat, Trombone, 145 p., 2e pr„ A. van Aken, Hedel, Trompet, 119 p„ 3e pr„ J. J. Horsten, Tilburg, Piston, 145 p., 2e pr„ M. v. Loon, Loon op Zand, Sax.- Alto, 152 p., le pr„ A. v. Loon, Loon op Zand, B.-Clar., 151 p., le pr„ K. J. Jeurgens, Aarle Rixel, B.-Clar., 153 p., le pr„ B. v. d. Sande, Loon op Zand, B.- Clar., 164 p„ le prijs. Eere Afd. Solisten. P. van Loon, Loon op Zand, Sax.- Ten„ 152 pnt„ le prijs., C. de Leeuw, Kerkdrie, Sax.-Sopr. 142 p. 2e pr„ Joh. van Gemert, Ammerzoden, Sax.-Sopr., 156 p. le prijs. 2e Afd. Duetten: M. de Raad en J. v. Berkel, Ammerzoden, 2 Pistons, 155 p. le prijs. le Afd. DuettenA. Toorians en L. v. d. Sande, Loop op Zand, Pist.-Bar., 163 p., le prijs. 2e Afd. Kwartetten, M. Zwaans, Trompet, P. de Leeuw, Bugle, J. Laros, Alt, Th. Pagie, Baryton, Kaatsheuvel, 135 p., 2e prijs. Eere-Afd. Kwartetten: Joh. v. He- inert, H. Moors, A. v. Duimen, H. de Looyer, Ammerzoden, 4 Saxephoons, 145 p., 2e prfls. Hoofdprijzen: Hoogste aantal pun ten van 't concours, groote zilveren me daille van H. M. de Koningin-Moeder, F. Willemsen, Zwijndrecht, 177 punt. H. a. p. Kwartetten, zilveren lauwer krans met 4 draagmedailles, Sophia'» Vereeniging Kwartet, Loon op Zand, 166 pnt. H. a. p. Duetten, zilveren Lauwer krans, Duet Harm. Concordia, Loon op Zand, 163 pnt. H. a. p. Houten instrumenten en Saxephoons, zilveren lauwerkrans, F. Willemsen, Zwijndrecht, 177 pnt. H. a. p. Koperen instrumenten, zil veren lauwerkrans, J. van Wezel, Dru- nen, 157 pnt. H. a. p. Eere-Afd. Solisten, zilveren lauwerkrans, F. Willemsen, Zwijn drecht, 177 pnt. H. a. p. le Afd. Solisten, Med. Mr. Dr. A. v. Ryckevorsel, G. van Wijn gaarden, Zwijndrecht, 174 pnt. H. a. p. 2e Afd. Solisten, Med. Jhr. Mr. E. Verheijen, A. Brands, Loon op Zand, 159 pnt. De heer A. Schalken sprak na afloop een hartelijk woord van dank tót allen die medegewerkt hebben om het con cours te doen slagen en alzoo den naam die onze harmonieën reeds bezitten, nog meer klank te geven. Ingezonden Mededeelingen. Als uw Kinderen zich bezeerd hebben gebruik dan onmiddellijk 30 60-90 ct. PUROL SPORT. AGENDA'S. Woensdag 10 Febr. 8 uur. Jaar uitvoering Turnclub Waalwijksche Gymnastiekvereeniging in den R.K. Gildenbond. Woensdag 10 Febr. Wegens de uit voering der W.G V. hedenavond geen Quick athletiek-oefeningen. Donderdag, Lezing kapelaan Bijnen gaat niet door. Donderdag 11 Febr. 8 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Tavenu. Rose Marie. Vrijdag 12 Febr. 8 u. Repetitie Liedertatel „Oefening en Vermaak", Tavenu. Rose Marie. Zaterdag 13 Febr. Liedertafel „Oefe ning en Vermaak". Geen repetitie. H.E.C.—W.S.C. 1—0. Onder zeer groote belangstelling is deze spannende derby tenslotte geëindigd in een alleszins verdiende overwinning der thuis club. Het is een mooie prestatie van onzen jong- sten derde klasser. Het spel van W.S.C. viel tegen, maar dat van H.E.C. daarentegen was voor velen een openbaring. De groote uit blinker in het W.S.C.-team was de doelver- dediger Matlijjsen. Zfln spel was in een woord af en W.S.C. beeft het ook aan hem te dauken dat de score tot 10 beperkt bleef. Toch wist de prachtig spelende H.E.C.-voor- hoede liem driemaal te passeeren. Twee doel punten werden echter geannuleerd wegens buitenspel. Voor de rust toen H.E.C. tegen wind in speelde, gingen de partijen ongeveer tegen elkaar op, maar na de rust was H.E.C. over wegend sterker. Talrijke aanvallen werden ondernomen en het whs werkelijk een aardig heid de H.E.C.-voorhoede aan het werk te zien. Vooral het middentrio met de gebroe ders Verhoofstad en „Dorus" aan liet hoofd, speelde een keurige partij voethal Maar ook de overige spelers werkten met een elau, dat de W.S.C.'ers absoluut geeu kans gaf hun spel te ontplooien. Over den wedstrijd het volgende: ln het begin was het een zeer vlug op en neergaand spel. Beide partijen vallen om beurten aan. De verdedigingen blijven ech ter voorloopig de aanvallers de haas. H.E.C. krijgt de eerste mooie kans, maar Albert schiet naast liet verlaten doel. Ever. daarna weer een mooi opgezetten H.E.C.-aanval. De rechtsbuiten schiet inuitbundige vreugde hij den H.E.C. aanhang, maarde scheids rechter geeft buitenspel. Vlak voor de rust krijgt W.S.C. een vrije schop te nemen buiten het strafschopgebied. Voor de hal echter het doel bereikt had, fluit de scheidsrechter af. W.S.C. protesteer de na den wedstrijd tegen het niet toekennen van dit- doelpunt. Het zal haar echter niet veel haten daar deze goal gemaakt is buiten speeltijd. Xa de hervatting treedt H.E.C. overdonde rend op. W.S.C. wordt geheel op eigen helft teruggedrongen. Aanval op aanval werd on dernomen. In een benauwd oogenblik be werkt een W.S.C.-hack den hal met de hand. Een strafschop volgt. Iedereen wacht met spanning. Albert schiet echter jammerlijk over de lat. Groote teleurstelling bij H.E.C. ZÜ geven den moed echter niet op. Doelpun ten kunnen niet uitblijven, hoe de W.S.C.- verdedlging ook zwoegt. Als de linksbuiten ingooit belandt de hal bij ,.Han", deze draait om een paar spelers heen en geeft door aan „Dorus", die zich geen oogenblik be denkt en boven in den hoek inschiet, 10. H.E.C. juicht. Het spel verflauwt niet. W.S.C. blijft in de minderheid. In deze pe riode verricht Mathijsen wonderen. Albert maakt nog een doelpunt maar stond volgens den scheidsrechter buitenspel. Geen der par tijen' weet liet doel meer te vinden, zoodat W.S.C. haar eerste nederlaag van het sei zoen te pakken heeft. Scheidsrechter Moes leidde correct. H.E.C. II verloor onfortuinlijk met 3—0 van Quick II. De N.V.B. heeft de naam H.E.C. thans geregistreerd, zoodat D.E.S. weer heeft af gedaan en H.E.C. haar naam voortaan be houdt.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 8