BAKKERSKNECHT. een H K. EenparfljKnolrspen een Burgermeisje, AFMAKER Viscbverkoop. Fabrieksterrein Versdte Visch en Boterhamartikelen. Biedt zich aan Gevraagd Te koop: Buffetjuffrouw. Gevraagd Gevraagd G. J. van Dungen te Waalwijk te koop gevraagd. a s Donderdagmiddag half vijf ten paleize aan het Noordeinde in Den Haag aan de koningin en de prins worden aangeboden. Het voorbereidend examen in de gemeente-ad m inistratie. Zooals mij een dezer dagen is geble ken, wil men nu van zekere zijde over wegen, het voorbereidend examen in de gemeente-administratie, dat sedert een tiental jaren aan het eigenlijke vak-examen (candidaat-gemeente- secretaris) voorafgaat, af te schaffen, dan wel te verzwaren. De gedachte zat bij de idee tot af schaffing voor, dat de jongelui llians in den lande voldoende gelegenheid hebben om mulo-onderwijs te volgen. Dat het gemeld examen voor goed moge verdwijnen in stede van te wor den verzwaard, zullen ongetwijfeld ve len met mij hopen. Ook bij het eigenlijke vak-examen (candidaat-gemeente-secretaris) be staat er o.i. voldoende gelegenheid om de examinandi te peilen naar den norm „algemeene ontwikkeling". Bij Rijks-examens voor Middelbare Akten behoeft men toch ook eerst geeij voorbereidend examen af te leggen. Een stap in de goede richting niet alleen, doch een noodzakelijke voor waarde, zouden wij het vinden, dat het examen gemeente-secretaris Staats examen werd. Wat zoud het aanzien hiervan ver hoogd worden, terwijl de hoogere or ganen en niet in het minst de gemeente bij een van Regeeringswege geautori seerde opleiding voorzeker de heerlijk ste resultaten zouden ontwaren en on dervinden. Wie bindt de kat de bel aan? X. Na overleg met liet Partijbestuur heeft gistermiddag de sociaal-demo cratische Tweede Kamerfractie beslo ten bijeenroeping van een vergadering der Tweede Kamer te verzoeken ter behandeling van een voorstel der frac tie om aan de Koningin te verzoeken tot Kamerontbinding over te gaan. DRUNEN. De aanvoer van eieren op de veiling .De Langstraat" alhier neemt wekelijks toe. In de laatste week werden meer dan 15.000 eieren te; verzending aangenomen. Ook het leden tal neemt nog gestadig toe zooda' verwacht mag worden dat binnen korten tijd het aantal te vervoeren eieren het dubbele zal bedragen. Zaterdag hield de harmonie „Di Volharding" haar jaarlijkschen feestdag 's Middags werd een muzikale wande ling gemaakt door ons dorp en uit de groote belangstelling bleek, hoezee: men met deze vereeniging sympa thiseert. De avond werd in gezelligheid doorgebracht, afgewisseld met muziek en zang. Na het succes, behaald op hei solistenconcours te Loonopzand en Kaatsheuvel, was deze ontspanning dubbel verdiend. Met de intrede van het voorjaar is ook een verbetering te constateerer in de schoenindustrie te dezer, plaatse De meeste fabrieken maken gebruik van de algemeene seizoenregeling en zien wij een gunstiger jaar tegemoet dan 1925 is geweest. HEDIKHUIZEN. Raadszitting. De Raad is bijeengeroepen tegen Dinsdag, 23 Februari 1922, des namiddags 5 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken w.o. besluit van Ged. Staten houdende niet goed keuring der begrooting 1926 met toe passing van art. 12 der gemeentewet. 2. Benoeming lid Burg. Armbe stuur wegens periodieke aftreding van H. J. M. Couwenberg. 3. Benoeming vijf leden commis sie toezicht op het lager onderwijs we gens aftreding van H. J. M. Couwen berg, M. Achten, G. Timmermans, J. C. Meijs en J. P. Winkel. 4. Benoeming twee leden der Elec. Commissie wegens periodieke aftre ding van A. v. d. Dobbelsteen en H. L. van der Heijden. 5. Benoeming commissie advies voor de werkloosheidsverzekering en een commissie van toezicht op 'l cor respondentschap der arbeidsbemidde ling, beiden bestaande uit een patroon, een arbeider en een wethouder. 6. Bekrachting van de door den Burgemeester uitgevaardigde en afge kondigde algemeene politievoorschrif- ten. 7. Vaststelling ontwerp-verordening regejende de samenstelling en den werkkring der elec. commissie. 8. Aanvrage door het bestuur der R. K. Bijz. Jongensschool te Haarsteeg om de gemeentelijke vergoeding art. 101 L. O.-wet over 1925 en een voor schot van 80 op de gemeentevergoe ding voor 1926 met toezending der driejaarlijksche afrekening. 9. Aanvrage om machtiging tot het houden van verpachtingen en verkoo- pingen. 10. Vaststellen stroomprijzen G. E. B. 1926. 11. Wijziging begrooting 1926. De Ged. Staten van Noord-Brabant, voorgenomen de begrooling van plaat selijke inkomsten en uitgaven der ge meente Hedikhuizen voor het jaar 1926. Overwegende dat op de door B. en W. van Hedikhuijzen opgemaakte ont- werp-begrooting voorkwam een post ad 1150 voor: a. jaarSvedde van den ambtenaar ter secretarie ad 5000, b. jaarwedde van den gemeentebode ad 650, benevens een post ad 40 voor toe lage voor onderhoud rijwiel van den gemeentebode; dat de Raad bij de vaststelling der begrooting heeft besloten deze posten te doen vervallen; dat 's Raads besluit ten doel heeft B. en W. te dwingen genoemde ambte naren te ontslaan; dat echter bij Kon. besluit van 1 Sept. 1925 beschikkende op het beroep ingesteld door den raad van Hedikhiii- zen tegen hun besluit d.d. 25 Maart 1926, waarbij goedkeuring is onthou den aan de begrooting dier gemeente voor het jaar 1926, is beslist dat, „aan het ambt van gemeentebode, waarin blijvend moet worden voorzien, nu de gemeenteveldwachter geen diensten als bode mag verrichten, eene zoodanige bezoldiging moet verbonden blijven, dat de ambtenaar met zijne overige verdiensten uit nevenbetrekkingen een behoorlijk loon ontvangt", terwijl voorts daarin wordt overwogen, dat met het oog op de vervanging bij ver lof of ziekte van den secretaris tevens ontvanger, de betrekking van ambte naar ter secretarie niet kan worden op geheven dat de hierboven uiteengezette om standigheden zich nog steeds voor doen; dat genoemde ambtenaren behooren tot de plaatselijke ambtenaren bedoeld in art. 205 sub, der gemeentewet; dat ingevolge genoemd wetsartikel hunne helooningen op de begrooting van uitgaven behooren te worden ge bracht; dat de raad in zijne openbare verga dering van 29 Dec. 1925 heeft besloten bij zijne weigering om voor meerge noemde belooningen posten op de be grooting voor 1926 te brengen, te vol harden dat mitsdien thans uitvoerig behoort te worden gegeven aan het bepaalde bij art. 212 eerste lid der gemeentewet; Gelet op de artl. 205 en 212 der ge meentewet Besluiten: 1. aan voorschreven begrooting zooals die aan hun College ter goed keuring is aangeboden, hunne goed keuring te onthouden; 2. aan die begrooting (hoofdstuk II) toe te voegen de uitgaafposten; nr. 8a: „Jaarwedden van de ambtena ren; en bedienden ter gemeentesecreta rie, den concierge en de boden, en van het kantoor van den gemeente-ontvan ger" ten bedrage van 1150; nr. 31a: „Toelage voor onderhoud rijwiel van den .gemeentebode" ten be drage van 40; 3. den raad der gemeente Hedik huizen uit te noodigen tol dekking de zer uitgaven nieuwe middelen voor te dragen en de aldus gewijzigde begroo ting ten spoedigste wederom vast te stellen en aan hunne goedkeuring te onderwerpen; 4. den raad der gemeente Hedik huizen mede te deelen dat bij weige ring zijnerzijds onder sub. 3 bedoelde middelen tol dekking voor te dragen hun College alsnog uitvoering zal ge ven aan het bepaalde in het tweede lid van artikel 212 der gemeentewet. CAPELLE. Het muziekgezelschap Kunst na Arbeid" zal op Woensdag 24 en Donderdag 25 Febr. a.s. onder leiding van den heer A. Christ in de zaal van den heer H. P. Mes, zijn 2e uitvoering geven. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Hoogeveen Ds. A. Meijers alhier. WASPIK. Door het breken van een staaldraad bij het ophijschen eener ijzeren plaat, werd op de Scheeps- bouwwerven der N.V. v/h. P. en A. Ruijtenberg de werkman C. R. door de giek getroffen en bewusteloos ge slagen. Dadelijk ingeroepen genees- cundige hulp constateerde ernstige hoofd- en rugwonden. Nadat op het «antoor der firma het bewustzijn was teruggekeerd, werd overbrenging naar liet R.K Liefdegesticht te Raamsdonks- veer noodig geoordeeld. Bij den landbouwer B. L. stierf een melkbeest, ingeschreven in het stamboek. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd wijl het dier een groote waarde vertegenwoordigde, s het een flinke schadepost. Omstreeks Paschen hoopt dé Z.Eerw. Pater E. de Wit, die zijn ver lof in den kring zijner geachte familie hier doorbrengt, naar zijn missiegebied, de Philippijnen terug te keeren. RAAMSDONKSVEER. De Jaarver- nadering van het Groene Kruis Afd. Raamsdonk e.o. zal Zaterdag worden gehouden. Tot bestuursleden van den Chr. J Nat. Werkl. Bond werden gekozen de heeren H. Netten, A. H. v. Trigt en B. A. Kramer. De heer J. G. Lankhuijzen Pz. werd met 72 van de 77 uitgebrachte geldige stemmen gekozen tot Notabel der Ned. Herv. Gem. Zondagmiddag zal erindeVeer- sche kerk gelegenheid zijn tot het ont vangen van den H. Doop. MADE. Wegens oneenigheden en 'stoornis in de teekenschool alhier heeft de directeur de heer Ommers voor onbepaalden tijd de lessen geschorst, zeer ten spijt van de goedgezinden. Naar we vernemen zal wederom de muziekkiosk alhier een prachtige verfraaiing ondergaan, door er bloemen en planten aan te brengen. Door een hekwerk zal deze beplanting worden afgezet. Burg. en Weth.- van Made c.a. brengen ter algemeene kennis dat door de gemeente den 20 Februari 9 uur v.m. een openbare raadsvergadering zal worden gehouden. AL'MKERK. Ds. Louwerse Herv. predikant te Wijckel (Fr.) heeft als- zoodanig bedankt voor 't beroep naar de Herv. Gem. van Uitwijk (Gem. Almkerk). In de Geref. kerk trad jl. Don- derdag op Ds. de Jong alhier, ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan der Ger. Jong. Ver.- „Samuël" op met het onderwerp „Idealen" welke rede met stille aandacht werd beluisterd. A.s. Zaterdagavond zal alhier in de Constistoriekamer der Herv. Ge meenten de verkiezing plaats hebben van 5 Notabelen der Herv, kerk. Te Gorincjiem behaalde mej. v. d. Stelt alhier het diploma Maatknip- pen. (tEERTRT'IDEXBERG. Donderdag 11 Febr. 1.1. is de schitterend ingerichte tooneel- en concertzaal van „Hotel Cen traal" feestelijk geopend. Even over 8 uur, opent de voorzitter der Sociëteit S.T.T.K., de heer Timmermans, de uit voering. Hij heet alle aanwezigen wel kom en dankt de Harmonie Apollo, de Symphonie Cecilia, „The Jolly MJusi- cialband", de heer Bart van Heusden en de lieer Van der Lucht, welke zoo bereidwillig hun medewerking hebben aangeboden, om voor de muziek voor dezen avond te zorgen. Daarna wensclit spreker de fam. Renniers geluk met het bouwen van zoo'n zaal in Geertrui- denberg. Daarna wordt namens de Soc. aan den heer Renniers een bloemstuk aangeboden, voorts nog een van „de Luchtvaart", welke aldaar gevestigd is en een van de Mij. tot Nut van 't Alge meen. dep. Geert ruiden berg. Daarna fe liciteert de heer de Kratz de fam. Ren niers, namens laatstgenoemde vereeni ging. Dan krijgen we de harmonie Apol lo, welke de „Amsterdamsche marscli" inzet. Het optreden van den bekenden ba riton^ zanger Bart van Heusden, oogstte met z'n proloog uit de opera Paljas en andere nummers een enorm succes. Onze stadgenoot, de heer J. v. d. Lucht, behaalde met z'n versje op de openfng van de zaal eveneens een enorm applaus. Zoo werd het goed verzorgde program achtereenvolgens afgewerkt. Hierna werden de stoelen door ver- eenigde„ hulp in den hiervoor bestem den kelder onder het podium gebracht en een gezellig bal gehouden tot 't slui tingsuur. De R.K. Dansclub O.O. gaf Maan dag 1.1. haar tweede groot bal in hotel Santbergen, onder leiding van den eer L. Landmeter uit 's Hertogenbosch. Te 7 uur werd door de voorzitter het bal geopend en onder gezellige stemming gedanst tot twaalf uur. Er kan gerust gezegd worden, dat dit een der gezelligste bals is geweest, van welke den laatsten tijd hier gegeven zijn. GEERTRUIDENBERG. De cinema „Centraal" is Zaterdag 1.1. geopend. Deze inrichting behoeft bij soortgelijke inrichtingen in onze groote steden niet onder te doen. De beelden welke op het doek gebracht worden zijn buiten gewoon helder en zonder eenige flikkering. Als explicateur is hieraan verbonden de heer L. van Amstelvoort. De filmen welke er worden afgedraaid zijn spannend, in een woord Geertrui denberg is weer een inrichting rijker waarop zij trotsch kan gaan. Daarom Bergenaren profiteert nu van de zoo Jang gewenschte gelegenheid. De R. K. Tooneelvereeniging I. V. B." gaf Zondag 14 Febr. jl. haar tweede opvoering van het Vlaamsch sociaal tooneelstuk „Een getrouwe knecht.'' Te 7 uur wordt de uitvoering ge opend waarbij een lid der vereeniging, den WelEd. Heer W. Sassen dankt voor alles wat hij voor de vereeniging gedaan heeft, niet alleen als regiseeur waarvoor genoemde heer moeite noch tijd gespaard heeft, maar ook voor alles wat hij voor de arbeiders gedaan heeft en nog doet. Daarna wordt als bewijs van er kentelijkheid den heer Sassen een bloemstuk aangeboden. De heerSassen dankt de vereeniging I. V. B. voor zoo'n groote blijk van waardeering, maar merkt op dat de hem toege zwaaide lof eigenlijk moet worden teruggeworpen op alle leden der ver- eediging en niet 't minst op de heer J. de Kroon, welke bij't minst gegeven kikje, altijd aanstonds bereid is geweest om voor de muziek te zorgen. Daarna worden eerst eenige voordrachten gezongen, welke eefi flink applaus oogstten. Toen werd opgevoerd het drama „Een getrouwe knecht." De opvoering hiervan liet niets te wenschen over en de vereeniging en hun regisseur kunnen dan ook met trotsch terugzien naar deze uitmuntend geslaagde op voering. Iedereen leefde mede, in spannende verwachting hoe de ver wikkeling zou afloopen. Het applaus was dan bij afloop ook enorm. Hierna dankte de heerSassen, alle aanwezigen voor hun opkomst. Iedereen ging wel voldaan naar huis. VLIJMEN. 15 Febr. Gisteravond werd de aangekondigde groote nationale humoristenwedstrijd gegeven, uitge schreven door de Tooneelvereeniging „Vondel" in de zaal den den heer M. de Laat. Een achttal humoristen hadden hiervoor ingeschreven. De groote zaal was stampvol. Te half zeven werd de feestavond met een hartelijk welkomst woord door den directeur, den heer M. J. Luijben. geopend, waarna de deelnemers volgens programma volg den. Een ieder deed zijn best en zette zijn beste beentje voor om een prijs te behalen. Alle stukken vielen in den smaak der toehoorders, dat toonde het daverend applaus na iedere voordracht. De uitslag van den wedstrijd was als volgtlste prijs J. Damen, Orthen; 2de prijs Adri Beekmans, Haarsteeg; 3de prijs T. van Reizingen. Eindhoven, en 4de prijs A. Coppens, te Waalwijk. De publieksprijs werd behaald door J. Damen, Orthen en T. van Reizingen, Eindhoven, bij loting werd hij toege kend aan den acteur J. Damen. De heer P. van Hout. jurylid, reikte de prijzen uit. Hij dankte op de eerste plaats de tooneelvereeniging „Vondel" als tolk van het zoo talrijke publiek voor den genotvollen avond, want het mag gezegd, allen hebben genoten, hij dankte den directeur voor zijne zorg zame leiding, de heeren der jury voor hunne taak. Voorts bracht Mej. Rika de Laat een woord van lof voor hare keurige begeleiding, de heeren artisten voor hun prachtige voordrachten en het talrijke publiek voor de trouwe opkomst. Hij dankte allen die aan deze uitvoering hebben medegewerkt, waar na onder een hartelijk woord de prijzen werden uitgereikt. Aangenaam werd men ten slotte verrast door een komi sche voordracht van den heerW. Kui pers uit Vlijmen. ADVERTENTIëN. GEBOREN 36018 ARIE, zoon van A. MILLENAAR. J. A. MILLENAAR— v. d. Heuvel. Vrijh.-Capelle, 14 Febr. 1926. Hoogevaart. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan onzen patroon, den WelEd. Heer H. DONKERS, voor de hartelijke felicitaties en milde gratificatie welke wij bij gelegenheid van ons Zilveren dienst-jublleum van hem mochten ontvangen. L. VAN DER GELD. G. VAN DISSELDORP. 36026 J. VAN DISSELDORP. tegen 1 Mei of eerder een bekwaam Waar zegt de Uitgever. 36029 om terstond in dienst te treden Hoog loon. Aanmelding: 36013 Centrale Vleeschhal, Hoofdstraat 313, - KAATSHEUVEL. 1 tegen nader overeen te komen prijs, bij G. WIJTVLIET, Café te Loonopzand. 36028 R.K. v.g.g.v. voor buffet en Meisje voor hulp in 't huis houden en vervanging in buffet. Adres: HOTEL CAFÉ REST. „CENTRAL" 36015 's-HERTOGENBOSCIL EEN lste KLAS die tevens kan doornaalen. Bij: Cebr.VAN CORCUM VAN DER LEE te DRUNEN. 36014 Donderdagmorgen van 9.12 uur Vischverkoop in de Manege, achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabeljauw en Schol. Tarbot, Tong. ORGEL EN PIANOMAKER, STEMMER. 36023 WAALWIJK. liefst ten Noorden van den spoorlijn. Brieven met opgaaf van prijs onder no der advertentie aan het Bureau van dit blad. 36022 gedurende den Vasten tijd uwe in verscheidenheid voor radig, van prima kwaliteit en merken, aan scherp concurreerende prijzen. Schol, Schelvisch, Kabeljouw, Tarbot en Tong. Versche echte bakbokking. GEROOKTE ZALM uitgesneden, per ons f 0.75 Gerookte paling, dik en dun. Flacons paling in gelei f 135—0 80 Flacons Mosselen f 0,30 Gemarineerde Haring en Rol- mops in flacons van 3—6 en 20 stuks. Reuzen-Spekbokking 8 en 10 ct. Sprot per bosje 10 cent. Prima inlegharing 6 cent. NIEUW. NIEUW. NIEUW. Nieuwe Schotsche Maatjes Haring een delicatesse 12 cent. Diverse Kaassoorten. OUDE MEIKAAS p pond f 1.10 Edammer Kaas. Leidsche Kaas. Limburger Kaasjes p. stuk f 0.65 Zwitsersche groene Kaasjes f 0.15 Gruyère Kaas p. doos f 1.20 Camembert p. doos f0.70 Diverse blikken Sardines vanaf 16 cent. Blikjes Zalm vanaf 40 cent. Haring in tomatensaus 55 cent. enz. enz enz. 35996 Jos. v. d. Lee. 170 TELEFOON 170 Raadpleegt vooral in den Vasten tijd onze Keukenboekjes. f

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3