UIT KAATSHEUVEL. SPORT. w. s. c. KAATSHEUVEL. RECHTSZAKEN. Hooger Beroep. Door den Advocaat-Generaal bij het Gerechtshof te 's Bosch werd tegen den gewezen gemeente-secretaris van Bergenopzoom bevestiging van het vonnis der rechtbank te Breda (1jaar) geëischt. De verdediger mr. G. Kolfschoten pleitte op tal van gronden vrijspraak, subs, voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak Maandag 1 Maart a.s. Verduistering. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft den boekhouder J. A. M. van R. te Eindhoven, wegens verduistering van f 18,000, gepleegd in zijn betrek- king van chef de bureau van de tram wegmaatschappij 's-Bosch—Helmond, welke verduistering over verschillende jaren liep, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis Het O.M. had twee jaar met aftrek geëischt. Waalwijk. GEMENGD NIEUWS. 't klein met de kermiszoo niet dan toch dien verkoop toe te staan ook na 6 uur n.m. op kermis Maandag, Dinsdag en Woensdag. Door het vertrek van Dr, Auër, die 1 Maart de gemeente verlaat, lijdt ons stadje een dubbel verlies. Ten eerste ziet men hem niet gaarne heen gaan èn als dokter èn als zeer geacht ingezetene, doch met hem gaat ook mee zijne vrouw, van wie getuigd moet worden, dat zij de ziel was van vele vereenigingen en nuttige instellingen, terwijl zij meermaals zoo door het geven van kinderoperettes als b.v. door het houden van een bazar etc. de ge zelligheid wist te verhoogen. Nog lijdt de gemeente een verlies door het vertrek van den heer J. van Dijl, hoofd der Muloschool, die als zoodanig veel heeft gepresteerd en als lid van verschillende commissie's veel verdienster, vergaarde. Het ga hem in zijn nieuwe standplaats Goes in alle opzichten naar wensch. De heer Chr. Merkx |r.' heeft gemeend ontslag te moeten nemen als vice-voorzitter der R.K, Fanfare, wat om meer dan één reden bepaald jam mer is. Zaterdagavond gaf de Heusdensche Harmonie een uitvoering in 't Café „De Gouden Leeuw", zoowel de mu zieknummers, als de blijspelen, voor drachten en coupletten werden zoo vertolkt, dat men niet beter kan ver langen. De avond, aangeboden door de „Harmonie", was dan ook een waardig slot aan de feestavonden van 't afgeloopen seizoen. Dat na afloop door de liefhebbers een druk gebruik gemaakt werd van de gelegenheid tot dansen, spreekt hier in Heusden van zelf. De man, die gratie vroeg. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft in hooger beroep het vonnis der Roermondsche rechtbank bevestigd, waarbij de caféhouder J. J. H S. te Venlo, die in opgewonden toestand tweemaal een revolverschot had gelost op een dronken, lastigen bezoeker, die buiten was gezet omdat hij andere bezoekers molesteerde en die tenge volge van de schotwonden was over leden, tot acht maanden gevangenis straf was veroordeeld. Tijdens het bezoek van de Koningin aan het over stroomde gebied was S. door het water wadende naar de boot gegaan om gratie te vragen. Kaatsheuvel, 16 Febr. '26. Do bekende telepliaat Wynando, die over al elders groote triumfen viert, heeft Zater dag j.l. hier niet minder succes gehad. On der enorme belangstelling werd na den mid dag om 2 uur een geheime opdracht vervuld, samengesteld door de heeren Dr. de Both, M. v. <1. Wee, A. Schalken en den Insp. van Politie. Verschillende zeer ingewikkelde ge gevens moesten daarbij worden uitgewerkt, die allen stipt en nauwkeurig werden vol voerd. Toen dan ook de heer W. 's avonds in de zaal van den heer Joh. Smits zou op treden, was de belangstelling enorm. Geen staanplaatsje was er te veroveren. Wederom VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. Alhoewel pessimistisch gestemd, voor al van de zijde der supporters naar aan leiding van de veranderde opstelling, Iteeft Quick Zondag 1.1. na anderhalf uur van hard werken de overwinning weten te behalen. Het debuut van de twee nieuwe spelers Triinbach en van Velthoven was zeer goed en als deze jeugdige spelers enkele malen in het eerste Quick XI-tal hebben gespeeld, zullen zij hun plaats meer dan waard zijn. Als om 2 uur Quick aftrapt, gaat zij direct ten aanval over. De Dongen-ver- dediging beschikt over een paar goede achter-spelers, die met verre trappen hun terrein zuiveren. Toch kunnen zij den druk niet weerstaan en na tien mi nuten spelens geeft v. Velthoven met een goed schot aan Quick de leiding. Dit succes moedigt de Quickers nog meer aan met het gevolg dat spoedig nummer twee in het Dongen-doel is ge maakt. Bij een Dongen-aanval treuzelt de Quick-verdediging even, waarvan Dongen profiteert om een eigen punt te maken. Doch de Quickers kunnen dit niet verdragen en binnen vijf minu ten weet v. Lier voor 'Quick tweemaal te doelpunten, zoodat na een klein half uur spelens Quick een 41 voorsprong heeft. De Dongenaren zijn niet ontmoe digd en voor rust brengen zij den stand op 43. Na de hervatting is Dongen direct aanvallend en de Quick-verdediging waarin Stippent wederom heeft plaats genomen, heeft moeite om de vele aan- echter geen verandering meer in den stand, zoodat H.E.C. weer twee punten rijker is geworden. A.s. Zondag heeft de returriwedstrijd plaats en zal Kaats heuvel trachten revanche te nemen. H.E.C. 3 toonde zich de meerdere van de Sporters; 40 was de uitslag. De eerste wedstrijd op eigen terrein van dit jaar eindigde in eene flinke overwinning voor de thuisclub. Met eene 81 nederlaag kon Oisterwjjk huiswaarts keeren. Toch leek het aanvankelijk niet. dat een dergelijke uitslag verkregen zou worden. Vooral in de eerste speelhelft werd door Oisterwtjk hard nekkig tegenstand geboden. Eerst twintig minuten na den aanvang kwam het eerste doelpunt van W.S.C., doch onmiddellijk ver dween deze voorsprong door eene grove fout van den W.S.C.-reehtsbnek en kreeg Oister- wijk daardoor gelegenheid de stand op 11 te brengen. Nog tweemaal wist W.S.C. voor rust te doelpunten en werd met 31 ge draaid. Wilde het bij de zwarthemden in de eerste speelhelft niet geheel en al vlotten, nadien werd er door hen nog eens extra aangepakt en had OisterwiJk weinig meer in te brengen. Het werd thans hoofdzakelijk een strijd tus- schen aanval teiren verdediging en geleidelijk wisten de zwarthemden den stand tot .8—1 op te voeren. Wara de doelman der gasten niet in zoo'n schitterenden vorm geweest, de uitslag had er voor Oisterwijk nog bedenkelijker uitge zien. W.S.C. liet zich gelukkig wederom van eene betere zijde zien dan den Zondag daar voor en werd er door allen hard gewerkt. Wanneer nu'het tempo nog eenigszins opge voerd kan worden, zou dit aanmerkelijk aan het elftal ten goede komen. zijn geheel. De scheepswerven hadden volop werk, voor een deel dank zij leverings contracten in de gunstiger periode van einde 1924 afgesloten. De gedrukte stemming op de vrachtenmarkt, die 'n groot deel van 1925 kenmerkte, deed de kooplust van reeders en schippers echter spoedig verflauwen, zoodat het thans de grootste moeite kost een or der te noteeren, die uitzicht geeft op eenige, zij het de meest bescheiden winst. De credietmoeilijkheden in Duitsch(and schakelen daarenboven leveringen daarheen vrijwel uit.) De fi- nantieele resultaten zijn dan ook in geenendeele evenredig aan de produc tie en men is al tevreden die produc tie op peil te houden om verliezen door improductiviteit van de bedrijfsinstal- lalie te voorkomen. De riet- en hoepelindustrie gaf be vredigende uitkomsten. Bij voldoende vraag konden behoorlijke prijzen wor den bedongen,' De goede gang van zaken in de tuin derijen werd weerspiegeld in de vlotte verkoopen van rietmatten voor het binnenland. Teenen, biezen en riet gin gen aan goede prijzen, dank zij de vraag van het buitenland, vlot van de hand. Vraag voor Belgische rekening werd gedrukt door de lage franken- koers. Ook de mandenindustrie gaf bevre- I digende uitkomsten. De resultaten wa- werkte de telephaat met dezelfde beslistheid en zekerheid, die zijn optreden 's middags vaJlen onschadelijk temaken. Dongen maakt na ruim een kwartier spelens gelijk en de kans om de leiding te ne men laten zij voorbij gaan, door een penalty te missen. Quick pakt flinker aan, waardoor het spel meer verdeeld wordt en beide doelen om beurten in gevaar zijn. Tien minuten voor het einde doel punt Quick voor de vijfde maal in wel- kenmerkten. Door verschillende heeren w »r- den opdrachten samengesteld, die met en zonder contact tot aller verbazing werden uitgevoerd. Ook met de massa-suggestie had W. succes. Meer echter nog met de individu- eele hypnose. Onder daverend gelach werd op la-vel van den telephaat Moeskops geimmi- teerd, werd paard gereden, vliegen gevangen, een benauwdheid nagebootst, zelfs voor poes gespeeld, hongerend miauwend en snoezig melk opslurpend. Aan dankbaar applaus ont brak het alzoo W. niet. Zijn geheel optreden I keu stand geen verandering meer komt was een succes. Z00(]at Qujck haar eerste overwinning Maandag 15 Febr. was de eerste dag van het twee-daagsche nationaal conoours in Ko mische Duetten, uitgeschreven door het Kon. Muziekgezelschap „Euplionia", te Kaats heuvel. Nadat de Voorzitter precies om half acht een kort openings woord bad gesproken, waarin hij alle aanwezigen welkom heette en al degenen die hun medewerking verleenden tot het slagen van den avond, hartelijk dank te, werd het eerste nummer gegeven door het Muziekgezelschap „Euplionia" zelf, dat ons vergastte op een flinke mnrsch. Daarna be gon de eigenlijke wedstrijd, waarvoor eerst 4 nummers moesten worden gespeeld voor de Jury, waarna elk dus nogmaals moest op treden, met een nummer, dat beoordeeld zou worden door het publiek. De jury bestond uit de heeren L. v. Crom- j voirt, W. Vloemans en C. de Groot, alhier. Eerst kwamen op de Gebr. Lips, uit Zeven- bergschen Hoek, met het bekende nummer „Klantjes der Diaconie", hetwelk door bo vengenoemde heeren op schitterende wijze werd vertolkt. Speciaal „het oude vrouwtje", kweet zich zeer goéd van „haar" moeilijke taak, n.l. het imiteeren van een vrouwenstem. Daarna kwam het Duo Gouda en Passier uit Waalwijk, met het komische nummer: „Samenzweerders", dat behoudens enkele aanmerkingen ook zeer in den smaak viel. De „Dubbelserenade" van de heeren Brok en v. d. Velde werd ook vrij goed ten uitvoer gebracht, waarna de heeren Kuys en v. He- boekte. Zondag a.s. komt bij Quick Breda op bezoek. Deze club behoort tot een der beste uit de afdeeling en behaalde 1.1. Zondag op Middelburg nog een 21- overwiuning. R. W. B. Wegens afkeuring van liet Baardwijk terrein is R.W.B. I j.l. Zondag weer vrij geweest van competitiewedstrijd. R.W.B. II won van W.S.C. II met 1 0. Het was 'een wedstrijd met goede spelmomenten, waarin vooral beide doelverdedigers uitblonken. Zondag 21 Februari krijgen we de leiders (nog ongeslagen), n.l. Devo uit 's Bosch op het R.W.B.-terreiu. Zou R. W.B. weer eens voor een verrassing zorgen? H. E. C. Door j.l. Zondag Kaatsheuvel met 4 —1 te slaan, behaalde H.E.C. haar Ge achtereenvolgende overwinning. De wedstrijd werd onder goede ver standhouding gespeeld. Kort voor het einde had echter een treurig ongeval plaats. De H.E.C.-linksbinnen kwam in mert uit Herpt ons vergastten op eeu scliit-1 groote vaart, in botsing met den Kaats- terend stukje: „Het mislukte Consult", dat I heuvel-back Kemmeren, met het droe- ill 7Y\rtriat« nviH*AlA«/l A» 1^.1,1^I In een forsche doch faire partij is het H.E.C. mogen gelukken Kaatsheuvel in eigen huis een 41 nederlaag toe te brengen. De overwinning was verdiend, zij het dan ook eenigszins geflatteerd. Zeven minuten voor het einde, deed zich een ernstig ongeval voor. Kemmeren en een H.E.C.-speler trapten te gelijk naar een bal waarbij de eerstgenoemde het ongeluk trof een been te breken. Per auto moest hij naar zijn woonhuis vervoerd wor den. Over den wedstrijd het volgende: Van den beginne af pakken beide partijen flink aan. Het spel verplaatst zich snel, dan weer is 't Kaatsheuvel, dan 't H.E.C. doel in gevaar. Na ruim 20 minuten spelens, neemt Dekkers uit een mooi door Mosselveld geno men hoekschop de leiding. 10. Na een kwar tier maakt H.E.C. uit een vrijen schop gelijk. 1. met welken stand wordt gedraaid. bijzonder prikkelend op de lachspieren van het publiek scheen te werken. Daarna gaven dezelfde 4 duo's elk nog een nummer voor den publieksprijs, waarbij de Gebr. Lips bijzonder in den smaak vielen, zoodat hun dan ook de publieksprijs ten deel viel met 134 van de 178 uitgebrachte stem men. vig gevolg dat laatstgenoemde zijn been brak. Wij moeten hierbij echter ver melden dat het absoluut niet aan ruw spel te wijten was, maar dat het hier louter een ongeluk geldt. In het begin van den wedstrijd domi- nog hartelijk lachen. De uitslag der Jury wordt Dinsdagavond, 16 Febr., bekend ge maakt. Laten we hopen, dat ook deze avond uls de vorige mag verloopen en dat de zaal weer even goed, d.w.z. stampvol, mag zijn als gisteravond. Ook de andere 3 duo's deden het publiek I neerde H.E.C. sterk. Op onbegrijpelijke wijze ontkomt het Kaatsheuvel-doel een paar maal aan een doorboring. Het eerste doelpunt kwam aan den kant waar het niet verwacht werd. Uit een doorbraak van Kaatsheuvel ontstaat een hoekschop. Deze, goed genomen, wordt door den half-back weggekopt, maar komt terecht voor een Kaatsheu vel-speler, die ineens inschiet. Hierdoor is H.E.C. wel een beetje ontmoedigd met het gevolg dat Kaatsheuvel iets in de meerderheid raakt. De H.E.C.-ver- dediging bezweert echter alle gevaar. Als even voor de rust H.E.C. een vrije schop wordt toegekend, plaatst de linksbuiten den bal boven in den hoek en brengt zoodoende de partijen op ge lijken voet, 11. Na de thee is Kaatsheuvel in het be gin sterker maar H.E.C. werkt zich meer en meer los. Vele goed opgezette aanvallen worden ondernomen en het is de rechtsbinnen die driemaal kans ziet het Kaatsheuvel-doel (te doorboren. Kaatsheuvel geeft geen moed verloren. De goed-spelende voorhoede kan echter de hechte H.E.C.-verdediging niet meer passeeren7 min. voor het einde had bovengenoemd ongeval plaats. Nadat de eerste hulp is verleend, worden de res- teerende minuten afgespeeld. Er komt Direct na rust wordt wederom flink aan gepakt. Bjj een H.E.C.-aanval kopt Kemme ren in eigen doel 1—2. Kaatsheuvel zet nu de tanden op elkaar en is nu een tfld lang sterker, doch de H.E.C.-verdediging is in prima conditie, er is geen doorkomen aan. Succes komt echter aan de andere zftde. Bij een H.E.C.-aanval maakt v. d. Wiel met een mooi schot er 13 van. Kaatsheuvel tracht den achterstand nog in te halen, doch niets mag gelukken, zelfs wanneer een hard schot van Lugters den H.E.C.-doelman vlak voor het doel uit zijn handen laat glippen, wordt (Ie bal nog weggewerkt. H. E. C. weet dan uit 'n mooien aanval nogmaals te doelpunten, waarmede het pleit is beslecht, 1—4. Eenige minuten hierna deed boven om schreven ongeval zich voor: gedoelpunt wordt er niet meer. zoodat H.E.C. mot een mooie 4—1 overwinning de punten in de wacht sleept. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck I moest haar eerste neder laag boeken tegen S.N.A. (Kwatta) Breda, 't Ongeslagen kampioenschap is kwflt Good- Luckers, maar de weg naar 't kampioenschap ligt nog open. Het eerste doelpunt was voor Good-Luck. Hierna moest Timmermans, we gens een blesuur aan z'n been 't veld verla ten. terwfll L. de Keizer en L. de Vries om dezelfde redenen maar op halve kracht speelden. Voor de rust wist S.N.A. 1—1 te maken en na de rust wist zij 't laatste doel punt. een roller waarover de Goo'd-Luck-doel- man heen schopte, de stand op 1—3 te bren gen. Good-Luck II wist met 91 te winnen van T.S.C. 3, Oosterhout. De Good-Luck'ers had den nog het ongelijk 2 penalty's tegen de lat te plaatsen. Geertruidenberg I speelde te Breda te gen Internos II, alwaar ze met 5 invallers met 8—1 de nederlaag kregen. Zoo moet 't niet gaan Geertruidenberg. maar Zondag kan er revanche genomen worden. Kaatsheuvel, den 15 Febr. 1920. Aan de Redactie van „De Echo van het Zuiden". M. Ter voorkoming van verkeerde ge volgtrekkingen wilden wij U beleefd verzoeken deze regelen in uw eerst volgend nummer te plaatsen, waarvoor bij voorbaat dankend. Hoezeer ook betreurend het ernstig ongeluk onzen aanvoerder gisteren overkomen in den wedstrijd tegen H. E. C., willen wij niet nalaten door deze te verklaren, dat de betreffende speler van H. E. C.., waarmede onze aanvoer der in botsing kwam, in deze geheel vr(j uitgaat en hem geen zweem van schuld treft. In het belang der sport in het alge meen en van den betreffenden speler en de vereeniging H. E. C. in het bij zonder meenen wij verplicht te zijn het bovenstaande kenbaar te maken, het betreurende, dat deze zoo vriendschap pelijk gespeelde wedstrijd zoo'n nood lottig einde nam. Het Bestuur d. V. V. „Kaatsheuvel", J. Kemmeren', Secretaris. ren gunstiger dan in 1924. Door oploo- pende prijzen der grondstoffen wordt het uitzicht op een zelfde rendement voor de naaste toekomst minder gun stig. In den land- en tuinbouw kan, wat het eerste betreft, gesproken worden van een goed jaar. De resultaten van den tuinbouw waren voor vele onder nemers zeer gunstig. Vooral de ver bouwers van klein fruit) maakten goe de winsten door de hooge prijzen van hunne producten. Wij zien den tuin bouw, zoowel van groenten in waren huizen en andere glasculturen, als die van klein fruit, gestadig toenemen. Moge de vrees, dat de exportbelemme ringen, door Duitschland in het leven geroepen voor fruit en groenten en die door het onlangs gesloten handelstrac- taat niet geheel zijn weggenomen, niet bewaarheid worden. Ernstige schade is door den hoogen waterstand van en kele weken terug toegebracht aan de tuinderijen in het Westelijk deel vafi ons district. De uitkomsten der winkelbedrijven hebben slechts matige bevrediging ge geven. De trek naar grootere plaatsen voor het doen van inkoopen, gemakke lijk gemaakt door het toenemend ver keer met autobussen, bleef aanhouden. Het veldwinnend cadeaustelsel be moeilijkt daarenboven de exploitatie van vele winkelondernemingen en staat reëele prijsstelling in den weg. Ofschoon niet begeerd door de winke liers, worden zij daartoe, door het in dit opzicht niet steeds verstandige pu bliek en door concurrentievrees ge dwongen. De industrieele kleinbedrijven kon den niet bogen op een gunstige positie. Het streven naar expansie door de grootbedrijven brengt den kleinen on dernemer hoe langer hoe meer in den knel. In het algemeen genomen, geeft de economische toestand in het district onzer Kamer, hoewel werkloosheid geen ernstige vorm aannam, slechts matige bevrediging. on de heer W. en twee dames die In de auto zaten vielen op straat. Een der dames, de 20 jarige juffrouw S. uit Amsterdam bekwam een schedelfrac- 'uur en is kort na aankomst in bet ziekenhuis overleden. De andere dame iiep vrij ernstige verwondingen aan het gelaat op. De heer W. bleef ongedeerd even als de chauffeur en de Inzittenden van do taxi. Belde voertuigen waren zwaar be schadigd. Tegen den heer W». die volgens de regelen van het verkeer de taxi had moeten laten passeeren is procesver baal opgemaakt wegens het veroorzaken van dood door schuld. Volgens een telegram uit Hough ton (Michigan), zijn bij een grooten brand op een farm aldaar 6 kinderen omgekomen. Eon B.T.A. telegram uit Metz meldt: Twee sergeants-vliegeniers zijn bij een vliegongeluk boven het Fras- catle-vllegkamp gedood. Uit Uns (Oostenrijk) word ge meld Onlangs ls reeds gemeld, dat een vrouw met 4 kinderen na een huise lijke twist verdwenen was en dat men eenige kleedlngstukken uit den Donau had opgehaald. Gisteren nu zijn de lijken van twee der kindeien aangespoeld, die door den man als zijn kinderen zijn herkend, zoodat thans zeker is, dat de vrouw zich met haar 4 kinderen heeft verdron ken. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 8','2 uur repetitie Gem. koor, Liederrafel „Oefenirg en Vermaak". Zaterdagavond 9 uur repetiiic Man nenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak" KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE LANGSTRAAT. Een belangrijke Nieuwjaarsrede. (Vervolg,) Voor het overige heb ik de overtuig ging gekregen, dat de andere takken van handel en industrie in het dis trict onzer Kamer meer nabij komen het iels gunstiger beeld van den Ne- derlandschen handel en industrie in Men meldt uit Overschie Gisterenavond - om kwart over 9 zou de heer A. van Essen, inspecteur van den Arbeid alhier, met een auto twee dames naar Hoek van Holland brengen, die bij hem gisteren te gast waren geweest. Toen men even voor de Zweth was, passeerde men een an- dere auto. Verblind door de lichten van den passeerenden auto. raakte van E. zijn stuur kwijt en reed in de sloot langs den weg De naast hem zittende heer L J. de Bie, oud raadslid van Overschie kwam onder de auto en was oogenblikkelijk dood. De overige personen zijn er met den schrik afge komen. Zaterdag is te Sassenheim de heer R. uit Haarlem, toen hij uit de nog in beweging zijnde stoomtram sprong, onder de tram terecht gekomen. Een zijner beenen werd hem afgereden. De ongelukkige is kort daarop, over leden. Gistermorgen ongeveer zeven uur bracht een van een carnavalsfeest te Maastricht terugkeerend gezelschap, bestaande uit zes personen, een kennis naar Valkenburg. Op den terugweg naar Maastricht botste de auto, na eerst slingerend een paar boomen te hebben geraakt, tegen een boom. De wagen werd zwaar beschadigd Van de inzittenden moesten de heeren Hel- wig en Gero uit Maastricht zwaar gewond naar het hospitaal te Maas tricht vervoerd worden. De andere passagiers bekwamen lichte verwon dingen De chauffeur is in arrest ge steld. In den auto zijn verscheidene flesschen champagne gevonden. M:n seint uit Den Haag: Ia den afgelopen nacht heeft bij de Boschbrug te 's-G'avenbage «en ernstige botsing plaats gebod fusschen een auto, bestuuid door mr. dr. W uit Wasse naar «u een taxi. De auto sloeg om, Uit Bombay wordt bericht, dat eene Eagelsche vrouw, commandante van het inboodlngenleger van den staat Baroda, waarschijnlijk is vermoord door roovers, die de streek aldaar onveilig maken. Haar lijk werd gevonden in. eene put nabij Cbampcourse. Uit Rangoon wordt bericht, dat tot dusverre slechts 1 Chlno-Bu(maan ls gearresteerd als, verdacht van mede plichtigheid aan een Zateravond ge- pleegden moord op mrs. D. C. Stewart, assistent bij de Rowe Mij. en de onder wijzeres miss Sarah Nicola- Diefstal was, naar men gelooft, hier van het motief. De slachtoffers werden aangevallen daor 4 Burmannen. terwijl ztj in eeu auo reden om de Koklne- meren, en de chauffeur werd gedood. Uit Keulen wordt gemeld Vanmorgen is een uit Rodenkirchen komende taxi bij het uitwijken voor oen andere auto te water geraakt. Volgens ooggetuigen bevonden zich :n de taxi behalve de chauffeur nog 3 personen. Met de berging van den wagen, die geheel vernield moet ztjo, is een aan- vang gemaakt. Vanmiddag werd het lijk van den chauffeur opgehaald. Reuter seint uit Melbourne: Tengevolge van de zeer hooge tem poratuur zijn branden uitgebroken In de met bosschen bedekte streken van den staat Victoria. Dezo branden wer den nog aangewakkerd door een hevige Noordenwind. Drie en twintig personen zijn in de vlammen omgekomen, verscheidene worden vermist. Groote schade hebben hulzen en boer. derijen geleden, terwijl vele houtzage rijen vernield zijn. Reuter seint nader uit Melbourne Tot nu toe zijn er 27 lijken gevon den van personen, die bij -de bosch- branden zijn omgekomen. De aangerichte verwoesting ls groot. De bosschen zullen 35 jaar noodig hebben om weer op le groeien. De verliezen aan menschenlevens en eigendommen zijn zeer zwaar, doch men gelooft, dat het ergste voot- bij ls. De federale premier verklaarde, dat de branden ééa der meest tragische rampen zijn in de geschiedenis van het land. Reuter seint nog uit Adelaide: Catastrofale boschbranden hadden plaats In het Mount Pleasant-dlstrlcf, op een afstand van 20 mijlen bosch zijn door het vuur weggevaagd. Een landbouwer verloor 2500 scha pen. De totale schade wordt hier op 140.000 pond steillng geschat. Uitspraken Kantongerecht Waalwijk, d.d. 11 Februari 1926. M. R. te 's-Bosch overtr. Mot. en Rijw. Regit, 5 of 1 w. tuchtschool. M. Z. te Kaatsheuvel, A. J. H. te Vlij men, W. J. v. d. S. te Vrijh.-Capelle en A. P. v. d. S. te Waalwijk, allen alsv. ieder 5 of 3 d. M. V. te Sprang, A. v. L. en P. v. B. te Kaatsheuvel, allen alsv., ieder 3 of 2 d. J. v. L. te Til burg, overtr. trekhondenwet 3 of 2 d- J. F. te Capelle, alsv. 0,50 of 1 (ï- J. C. v. W. en J. M V. te Kaats heuvel, overtr. Pol. Regl. W. wegen 5 of 3 d. C. A. W. te Waalwijk, overtr. mollenwet 5 of 3 d. P. J. H, B. te Vlijmen, overtr. invaliditeitswet 21 maal 0,50 of 1 d.). C. J. D. te Waalwijk, E. H. J. d. N. en P. J. S. en W. v. N. en P. J. B. allen te Loon op Zand, allen overtr. Pol. Verord. ieder 0,50 of ld. A. K. te Drunen overtr, jachtwet 2 of 2 d. P. v. L. te Loon op Zand, C. H. V. te Kaatsheuvel en J, B. te Waspik, allen alsv. ieder -5 of 3d* F. A. v. d. A. te Tilburg, alsv., 40 of 20 d. K, D. te Waalwijk, alsv, 50 of 50 d.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6