Dienstbode, een Winkelhuis Hulp-Stikmeester. Notaris A. SCHAAP Aaiiemersmaleriaal, LITHADER PONEYS GEVESTIGD A. van Gulik Te koop: Gevraagd VERKOOP Notaris JANSEN Notaris Canters verkoopen BOERDERIJTJE Agenten Pluimveevoeder-Vogelzaden VRAAGT AGENTEN. Notaris fl Schaap publiek ver koop en publiek oerkoopen verkoopen veilen en verkoopen: AGENT VOOR WAALWIJK. dergelijke toestanden geoorloofd zijn. Dit schijnt in Brabant, althans in He- dikhuizen, wel het geval te zijn. Reeds meerdere malen, o.a. met onze motie van 9 Oct. 1925 wezen wij U op hel willekeurige optreden van onzen Voor zitter, doch mochten tot heden nog niet vernemen, welke maatregelen door IJ werden genomen en of onze Voor zitter op zijn fouten werd gewezen. Zou Art. 00 der Gemeentewet einde lijk niet eens toegepast kunnen wor den? Of is het stilzwijgende afspradk, dat dergelijke luidjes geprotogeerd moeten blijven, totaal in strijd met het algemeen belang? Dit moet wel, anders is het onverklaarbaar, dat iemand, die lak heeft aan wetten, verordeningen, reglementen enz. het vorige jaar nog herbenoemd kon worden. Dit heeft zelfs in gemeentebestuurs- kringen groote verwondering gewekt. U gelieve ons te excuseeren, dat} wij onze meening zoo vrij lanceeren, maar daar is geen andere voor de hand lig gende. Het spreekt vanzelf, dat wij geen ge noegen kunnen nemen, met bedoelde gehouden aanbesteding en verzoeken U beleefd doch dringend, deze door onzen voorzitter opnieuw te doen plaats hebben, daar deze rekening nooit door ons zal worden goedgekeurd. Hoogachtend, De Raad der Gem. Hedikhuizen. Haarsteeg-Hedikhuizen, 23 Febr. 1926. In een volgend nummer breedvoerig verslag. WASPIK. Door de regeering is aan de X.V. de Scheepsbouw werven v.h. P. en A. Ru ij ten berg, toegestaan vanaf lieden te laten werken van 's morgens lialf zeven tot 's avonds half zes. Bij de gister gehouden publieke aanbesteding van een concertzaal voor rekening van den heer H. van lersel- Montens, bouwkundige de heer A. de Bruijn alhier, werd ingeschreven als volgt: Timmerwerk •los. Leijten, Raamsdonk ƒ3885 C. Roovers, Waspik 3375. A. Roovers, Waspik 3343 Gebrs. Boom, Raamsdonk ƒ3110 P. de Graauw, Waspik 2938 Metselwerk S v Daal en A Mutsaers Waspik 3940 C. Savelkouls, Waspik ƒ3670 Massa J. v d. Broek, Waspik 7254 J. Michael, Capelle ƒ6390 A. de Graauw, Waspik 6341 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. RAAMSDONK. Tot hoofd der R, K. school te Bedum in Groningen is be noemd onze dorpsgenoot, de heer A. v. Rijswijk, onderwijzer aan de R.K. Bijz. Jongensschool alhier. Ofschoon wij hem deze promotie van harte toewenschen, zien we den heer v. R., die zich in die 6 jaren, dat hij nu aan onze school is verbonden, vooral heeft doen kennen als een goed opvoe der van de jeugd, niet graag naar het Noorden vertrekken. Velen, vooral onder de ouders, oud leerlingen en leerlingen heeft hij zich in dien tijd tot vriend gemaakt. Het moge hem dan wel gaan ginds in Bedum. RAAMSDONKSVEER, Tot bestuurs lid van liet Groene Kruis werd gekozen de Hooggeb. heer Mr. A. M. de Roon. De collecte voor het Studiefonds van den Geref. Bond bracht 133.30 op. Zondag zal er gecollecteerd wor den voor liet Ziekenhuisfonds. Ds. Ewoldt ontving een beroep naar de Herv. Gemeente te Oudorp Z.H. GEERTRUIDENBERG. Als leider der Zangvereeniging „Geertruidenbergsche Jeugd", is in plaats van de heer J. v. Rijn, gekozen de heer G. Zijlmans. Wij hopen dat de nieuwe leider, voor de vereeniging met evenveel succes zal werken, als de heer v. Rijn dat altijd gedaan heeft. MADE. Den 20sten April hopen de echtelieden Franciscus Mook en Maria Vrolijt hun 50-jarige echtvereeiiiging te herdenken. De man is 79 jaar oud en werkt steeds met lust en ijver aan de gemeentereiniging. Een te bouwen woonhuis met schuur en stalling voor rekening van den landbouwer W. Prinsen werd on derhands aanbesteed. Het timmerwerk is opgedragen aan Gebrs. Kessels en het metselwerk aan A. Knoop Zn. De Gemengde Zangvereeniging „Symphonic" te Drimmelen, zal met medewerking van eenige humoristen uit Hilversum, op 13 Maart a.s. een uitvoering geven. Voor rekening van den heer C. Marks te Rotterdam is bij onderhand- sche inschrijving aan Joh. van Riel het timmerwerk en aan L. Ligtvoet het metselwerk opgedragen van het. bouwen van een flinke arbeiderswoning met schuur en bijkomend werk nabij Stui- vezand onder de gemeente Made. De oudste inwoner van Made, mej. Maria Theresia Bloem is in het pension van het Liefdegesticht alhier overleden in den ouderdom van 93 jaar. De begraafplaats te Drimmelen, die circa een half uur buiten de ge meente ligt, is meestal per as niet. te bereiken, maar moet dat per vlet of roeiboot geschieden. Om hierin verbete ring te brengen hebben Zaterdag 54 ge zinshoofden in de oude school aldaar een vergadering belegd om uit dien 011- houdbaren toestand te geraken. Met al- gemeene stemnien werd een desbetref fend voorstel aangenomen. J.l. Zondag, nam. half 5 hield de R. K. Werkliedenvereeniging een Jaar vergadering. -vXa opening werden de Jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester aan genomen en 't ziekenfonds besproken. Herkozen werden verder als bestuurs leden de lieeren Jud. Rovers, H. v. d. Velden en A. Antonissen, terwijl ge kozen is Jan Rovers en voor het Zieken fonds de lieeren C. Vermeer, P. de Been en H. Ligtvoet. ALMKERK. Tot Notabelen der Herv. Gemeente alhier zijn gekozen de lieeren C. de Boer Jr., B. Branger, J. v. Breu- gel, A. Penning Sr. en O Kamp. J.l. Vrijdagavond hield de Chr. TSchoolver. te Waardhuizen (gem. Alm- kerk) in de Chr. School aldaar, een in alle deelen goed geslaagden ouder avond; vele ouders waren dan ook op gekomen om deze vergadering bij te wonen. Nadat door den voorzitter der school- vereen. deze vergadering op gebruike lijke wijze was geopend en hij de aanwe zigen 'n hartelijk welkom had toegeroe pen, werd door den heer G. van Her wijnen een referaat gehouden over „Onderwijs en Opvoeding", waarin hij liet uitkomen hoe wij overeenkomstig Gods ordinantiën onze kinderen moeten onderwijzen, ook op grond van de his torie; terwijl er een tijdperk van groei en bloei is waar te nemen als 't volk in Gods wegen wandelt. Hierna besprak de heer Kloosterman, Hoofd dier school, een onderwerp: „Waarom de Vaderlandsclie geschiede nis op school". Beide reden werden met stille aandacht gevolgdook volg de er een aangename gedachtewisseling op deze onderwerpen. In de pauze werden alle aanwezigen verrast op een heerlijke kop koffie en werd liet werk der kinderen door de ouders in oogenschouw genomen. Nadat gezongen was Psalm 43 4 sloot het Hoofd der school deze bijeen komst met dankgebed. DUSSEN. Bij den landbouwer V. werd dezer dagen liet sjiek uit den schoorsteen ontvreemd. Dader(s) onbekend. BREDA. De leden van den gemeen teraad alhier maakten een studiereis naar Tilburg, waar liet slachthuis be keken werd. Des avonds kwamen zij op het raadhuis bijeen, waar, onder voor lichting van den directeur van het te bouwen abattoir en den directeur van Openbare Werken, de plannen voor het Bredasche slachthuis bestudeerd wer den. NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 23 Febr. '26. Donderdag a.s. treedt als spreker op voor het „Nut" Mr. G. J. Salm, met het onderwerp: Astronomie. Tot lid van liet bestuur van het R.K. Mannenkoor is benoemd de heer P. Schmiehusen in de vacature J. van der Staak. Donderdagavond werden Dr. Auër en zijne echtgenoote, die eerlang de ge meente verlaten, in de zaal van 't Wa pen van Amsterdam, 0111 hunne talrijke verdiensten gehuldigd bij monde van den Edelachtb. heer Burgemeester in tegenwoordigheid van tal van belang stellenden. Deze bood tevens namens de vele patiënten een tweetal praclit- eadeaux aan als souvenir, n.l. een zil veren jardiniere en een bonbonschotel. Zichtbaar aangedaan, dankte Dr. A. ook namens zijne vrouw den spreker voor de gebrachte hulde en beloofde de geschenken als kostbare gedachtenissen een eereplaats te zullen geven. Het R.K. Mannenkoor heeft be sloten op uitnoodiging. dezen zomer een viertal concerten te geven in den Theetuin van den heer v. d. Werken op Nederhemert. Maandagavond had in hotel „Cen traal" de vergadering plaats van het Groene Kruis". Na de opening werden de notulen vastgesteld en mededeeling gedaan van enkele ingekomen stukken. Het jaarverslag 1924 en 1925 werd uit gebracht, terwijl over die jaren reke ning en verantwoording werd gedaan, wat betreft „Groene Kruis" en „Tuber culosebestrijding". Als bestuurslid werd herkozen de lieer H. J. van Eggelen, terwijl gekozen werd voor mevr. Auër, die ontslag nam wegens vertrek, mej. J. M. S. Kramer. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. Het is wederom een nederlaag voor Quick geworden, doch met eenigszins geluk had de uitslag geheel anders kunnen zijn. Hoewel Breda een beter spel demonstreerde dan Quick, kwamen zij zeer gelukkig aan een drietal doel punten en daar tegenover werkte bij Quick alles tegen als zij voor doel kwa men. Twee mooie doelpunten werden we gens buitenspel geannuleerd en diverse aanvallen gingen door juist naast te schieten verloren. De eerste aanvallen zijn zooals ge woonlijk voor Quick, doch na een mi nuut spelens maakt Breda haar eersten aanval en Stippent kopt in eigen doel. Tien minuten later geeft Bouwmees ter van Breda een prachtig schot dat Trimbach schitterend keert, doch na een kleine wandeling met den bal weet Breda in het leege doel te trappen. Iloe de Quickers ook zwoegen, niets wil luk ken en in deze periode geven zij dan ook een goed spel te zien. Even voor rust komt het verdiende tegenpunt, als de geheele Breda-verdediging wordt gepas seerd. zoodat het 21 wordt, waarme de "de rust inging. Na de hervatting krijgen we hetzelfde op- en neergaand spel van voor de rust. Niet lang duurt het dat Breda weet te doelpunten, spoedig gevolgd door een fout in de Quick-verdediging, van het 4de doel punt. Breda legt zich dan op verdedi ging toe, zoodat Quick meer op de Bre- da-helft zit. Een goede voorzet van rechts trapt Breda in eigen doel, zoodat de stand 42 wordt, waarin geen verandering, meer komt. Zondag a.s. komt Vlissingen op be zoek. De eerste wedstrijd welke Quick tegen Vlissingen speelde eindigde in een 22 gelijk spel. Quickers tracht thans te winnen en gooit de degradatie kansen weg. JULIANA. GEERTRUIDENBERG. N ederlandZ witserland. Naar wij vernemen zal de Duitsche scheidsrechter, dr. Bauwens, met de leiding van den wedstrijd Nederland- Zwitserland op 28 Maart a.s. te Amster dam belast worden. België—Nederland. De samenstelling tegen België. De Nederl. Elftal Commissie heeft gisteren te Amsterdam vergaderd om het Nederlandsche elftal te kiezen voor den wedstrijd tegen België op 14 Maart a.s. te Antwerpen en dit elftal als volgt samengesteld doelA. Y. v. d. Meulen (H.F C.) rechts-achterH. Denis (H.B.S.) (aanvoerder). links achter: A. van Haeren (Wilhel- mina). rechts-midden: G. v. Heel (Feijenoord) spilR. Bul (Feijenoord). links-midden: A. Groen (Be Quick Gr.) rechts buiten J. B.Gielens (Hercules) rechts-binnen: S. W. Keuchlin (H.B S) midden-voorW. Buitenweg (Hercu- link-blnnen W. Tap (A.D.O links-buiten: M. C. Sigmond (H.E.C) Als reserves zijn gekozen C j. Quax (A.D.O.), H. H. v. Kol (Ajax), C. J. Krom (R.CH.) en Th deHaas(Be Quick, Gr.) Dit elftal heeft over 't geheel een zeer goede pers. Voor den Wedstrijd België—Neder land op 14 Maart a.s. te Antwerpen te spelen, is een Engelsch scheidsrech ter uitgenoodigd. Oefenwedstrijd Nederlandsch Elftal. Het Nederlandsch elftal speelt op Woensdag 3 Maart, waarschijnlijk te Haarlem, een oefenwedstrijd tegen een Noord-Hollandsche combinatie. Honden. De Kynologenclub „de Baronie" te Breda, heeft besloten de inschrijving voor de Tentoonstelling op Zondag 7 Maart a. s. te verlengen, tot Woensdag 24 Februari a.s. Inschrijfbiljetten zijn alsnog verkrijg baar aan het Secretariaat Vredenburch- straat 5 Breda. Biljarten. De Belg Moons kampioen van Europa In de te 's Gravenhage gehouden wedstrijden heeft de wereldkampioen Moons tevens het kampioenschap van Europa gewonnen. De eindstand was, nadat ieder speler 7 partijen had gespeeld: 1. Moons, 7 gew., h. s. 239 2 Faroux, 5 gew h. s. 1423. Van Belle, 5 gew., h. s. 2234e Dommernig, 3gew.: h. s. 129: 6. Robijns. 2 gew., h. s. 127, 7 Luypaerts, 2 gew., h. s. 978. Fuoge- ret, 1 gew., h. s. 105. ADVERTENTIëN. GEBOREN: <3ozef Zoon van A. VERSTIJNEN. A. VERSTIJNEN-Mulders. Waalwijk, 22 Febr. 1926. 36058 Voor direct gevraagd; EEN FLINKE netjes kunnende werken koken geen vereischte. 36032 Brieven onder no. der advert. Bureau v. d. Blad. te HEUSDEN, Med. Docts. Arts, ten huize van Dr. AUËR Hoogstraat O 130. Tel. 25. Spreekuur 8—9. 36021 SZ&* In een flinke plaats wordt op goeden stand Huuropgave, en andere bijzonder heden onder No. der advertentie aan het Bureau van dit blad. 36053 Kinderwagen, Kinderstoel en een Box (Looprek). Waar zegt de Uitgever. 36061 om terstond in dienst te treden EEN FLINKE Adres J. C. SPAPENS, Stoom- schoenfabriek, Waalwijk. 36060 te Waalwijk, zal wegens sterfgeval, op Maan dag 1 Maart 1925 des nam. 2 uur in de Zaal „Musis Sacrum" van Dames GERRIS te Waalwijk Voor Mevr. Wed. Jac. Cohen. EEN GROOTE PARTIJ SCHOEN FOURNITUREN, hoofdzakelijk voering, sajetten garen, band enz. Te bezichtigen op den dag der verkooping van 10—12 uur voorm. 36056 ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. te Waalwijk. 36055 zal op Zaterdag 6 Maart 1926 des namiddags 2'/a uur, ten ver- zoeke en ten huize van den Heer M. IN 'T VELD te Sprang als: kolders, sparren, planken, kortelingen, g i e t b a k, kruiwa gens en tobben, alsmede nieuwe steiger, touwen, reepen oud ijzer en 3 nortonpompen enz. VAN TE WAALWIJK op een afgemaakt terrein op den Dlfk. te Waalwijk, zal op Donderdag Marktdag) 25 Februari 1926 des voormiddags half elf precies aldaar op den Winterdijk achter 't Café Govaerts in het openbaar Ongeveer 15 groote en zware Lithauer poney's, alle merries, leeftijd 4 en 5 jaar. Betaaldag 1 September 1926 mits 2 soliede borgen worden gesteld. 10 procent contant, 36036 te DRUNEN, zal ten verzoeke van den Heer JACOBUS BATAILLE en Kinderen, op Woensdag 3 Maart 1926 bij inzet en op Woensdag 10 Maart 1926 bij toeslag, telkens nam. 6 uur bij JAN VAN KESSEL te Drunen Onder de gemeente Drunen .- Een Huls met erf en tuin, op de Kuiksche Heide, langs den provincialen weg, sectie B nummer 1385, groot 16,30 aren. De tuin kan. dadelijk na be taling der kooppenningen aan vaard worden. Huis en erf op Zaterdag 8 Mei 1926. De verkoopers reserveeren voor zich, negen losse schoor balken, liggende boven den vloer van het achterhuis. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. Grond- en 'polderlasten zijn voor den kooper, van 1 Januari 1926 af. 36015 Donderdagen 25 Februari en 4 Maart 1926, telkens des 's avonds om zes uur ten her- berge van C. VERHAGEN aan de Hoogevaart te Capelle, zal Notaris MIDDELKOOP te Capelle, ten verzoeke van M. WAGEMA- KERS Azn. aldaar, in het openbaar Een in zeer goeden staat ver- keerend in den Wolfsnest in twee koopen, waarvan combinatie bij den toeslag. KOOP 1. Onder Capelle Sectie E. Nr. 1527 huis en boom gaard, groot 8 aren 10 centiaren. KOOP 2. Aldaar nr. 1528, bouwland, groot 14 aren. AanvaardingKoop 1 kan wor den aanvaard 20 Maart a.s. Koop 2 voor zoover met rogge bezaaid, stoppelbloot 1926. De rest terstond. - 36062 enz. Een nieuw opgerichte fabriek in bovenstaande artikelen, Zij die met deze branche bekend zijn en zich speciaal met den verkoop kunnen belasten, gelieven te reflecteeren onder motto Pluimveevoeder, met opgave van district; bij den Uitgever van dit blad. 36052 GROOT BROUWERIJ zoekt Borgstorting vereischt. 36063 Brieven onder E. L. Alg. Adv. Bur. D. Y. ALTA, Amsterdam Zondag j.l. speelde Juliana een competitie wedstrijd tegen Oisterwijk op het terrein te Oisterwijk. Direct met het hegin wordt door beide partijen flink aangepakt en worden enkele kansen niet benutals de rust aan breekt is de stand nog 00. Na de rust gaat de wedstrijd weer gelijk op. Als 10 minuten voor bet einde do .Tuliana-verdediging even talmt met wegwerken weet Oisterwijk te doelpunten, waarna /.y nog een doelpunt we ten te maken. Als de scheidsrechter einde blaast, is de stand onveranderd. Juliana speelde met twee invallers. Juliana 3R.W.B. 3 kon wegens terrein afkeuring niet doorgaan. W. S. C. A.s. Zondag 28 Februari speelt W.S.O. baai- tweeden thuiswedstrijd en zal de vereeniging Baardwijk (Juliana) op bezoek komen. H. E. O. H.E.C. zette j.l. Zondag baar overwinnin genreeks voort, door Kaatsheuvel te kloppen met 20. Het was een vlugge, forsch gespeelde wed strijd. Men kon bet merken dat Kaatsheuvel besloten bad revanche te nemen op de in eigen buis geleden nederlaag. Het mocht baar evenwel niet gelukken en ten tweede male moesten zij de meerderheid van IT.E.C. erken nen. Direct l>y den aftrap ontwikkelt zich eeb vlug op- en neergaand spel. Beide doelen ver- keeren om beurten in gevaar. Het. eerste half uur blijven de verdedigers de aanvallers de baas. Als II.E.C. weer eens aanvalt krijgt de linksbuiten den bal mooi aangespeeld van de mid-voor, bij geeft mooi voor doel en de reebts-binnen kopt schitterend in. 10. Tot de rust blflft deze stand gehandhaafd. Daarna speelt H.E.C. met. den wind in de rug en onderneemt, vele aanvallen. De ver dediging van Kaatsheuvel is echter safe. Luide aangemoedigd door bare supporters, welke zich meermalen ongepast uitdrukten, spant Kaatsheuvel zich tot bet uiterste in. Maar ook de H.E.C.'ers werken bard. Als er nog circa 20 min. te spelen is, gaat de H.E.O.- voorhoede mooi combineerend op bet Kaats heuvel doel af. De midvoor plaatst naar den vrystaanden rechtsbinnen, die met een enorm schot den keeper voor de tweede maal bet nakijken gaf. 20. Kantheuvel geeft geen moed verloren en zwoegt tot de laatste*ininuut. Vermelding verdient nog een schitterend schot van Lug- ters, dat echter even .schitterend werd ge stopt. In den stand komt geen verandering meer. zoodat II.E.Cf. weer een gevaarlijke klip heeft omzeild. A.s. Zondag moeten de leiders, „Devo" wor den bezocht. Dit belooft een zware strijd te worden. H.E.C. 3 toonde zich de meerdere van Berkdijk 2 met 43. H.E.C. 4 moest het onderspit delven van Quick 4 met 31. Good-Luck II speelde te Prinsenhage tegen Prinsenhage I. Voor de rust was Prin senhage sterk de meerdere en wist 10 voor sprong te krijgen, maar na de rust was het percies omgekeerd en wist Good-Luck II de stand gelyk te maken. Door het verliezen van Boeimeer I. Breda, tegen de Zwartjes I Ulvenhout, staat Good- Luck I weer stevig bovenaan. Geertruidenberg I speelde tegen Oosterhout I. Voor de rust wist Oosterhout de leiding te nemen met 21. Na de rust maakte Geertrui denberg gelijk, maar een halve minuut voor het einde weet Oosterhout 23 te maken, waardoor Geertruidenberg van de 3de plaats aftuimelt.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3