eei oei Dënsje "nieuws eerste werken nauwelijks van den dood. zij kon dat Intieme probleem niet ge bruiken en ook in haar aan den dood gewijd gedicht verschilt de toon veel rnet dien van Adama v. Sch.bij haar niets van gelatenheid. Intusschen is Adama v. Sch. ge storven zonder gelegenheid gehad te hebben zijn levensgang te voltooien en wij kunnen, zegt spr., niet weten of zijn ootmoed en verslagenheid nog genade hebben gevonden bij God- Dat de zwerver thans ruste in vrede- Toen in Rusland de revolutie uit brak, is mevr. Henr. R. H., die Rus land in haar communistische gedichten steeds als hoofdmotief stelde, daarheen gegaan, doch kwam teleurgesteld terug; echter was ze er de vrouw niet naar om bij deze desillusie haar levens ideaal prijs te geven. Toch zijn er teekenen die er op wijzen dat ook zij twijfelt aan haar ideaal en stelde ze niet eens onze Kerk als een leerschool van liefde voor Mocht ook haar eens het Ware Licht bestralen. Doch dan zal zij haien aangeboren hoogmoed moeten afleggen en als een Fred. v. Eeden bij het stille tabernakel en de godslamp of bij de kerstkribbe den waren vrede moeten zoeken als een Vondel, die daaraan in een heerlijk gedicht uiting gaf, wat de spreker treffend voor ons reciteerde. Het aandachtig gehoor gaf met lang durig applaus zijn waardeering te kennen voor deze zeldzame voordracht. Dhr. M. A. v. Liemot, na den spreker ook namens het publiek bedankt te hebben, sloot dezen laatsten letter kundigen avond onder dankzegging voor dG waardeering die het comité heeft mogen ondervinden. Al zijn dan ook niet alle kosten gedekt kunnen worden, toch zal het comité in den- zelfden geest als tot nu toe, voor het volgend seizoen dergelijke avonden organiseeren, waarbij het gaarne met eventueele wenschen van het publiek, betreffende bepaalde sprekers, rekening zal houden. 4 Maart a.s. hoopt de Eerw. Zuster Rosaline in 't St. Theresia- gesticht alhier, den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaar haar intrede deed in de Congregatie van M. J. Van de 50 jaar bracht Haar Eerw. er pl.m 40 in Waalvyijk door. Morgenavond ten 7.15 uur zal de zevende ontwikkelingsavond, die 11 Febr. wegens ongesteldheid van den spreker, den WelEerw. heer Bijnen, kapelaan parochie St. Jacob te 's Bosch, niet kon doorgaan, in de zaal van de R. K. Werkliedenvereeniging worden gehouden. Als onderwerp heeft spr. gekozen Carthago en Kairouan (Mohamedanis- me) met lichtbeelden De heer C. Pasmans te 's Bosch, leeraar aan de Gemeentelijke Teeken- school alhier heeft voorde derdemaal de bekende Koninklijke onderscheiding verv/orven. Slechts eenige personen in den lande komen hiervoor in aanmer king. Den bekroonde proficiat. Naar wij vernemen zal de Alge- meene vergadering der R. K. Kiesver- eeniging alhier gehouden worden op Maandag 15 April a.s. in de groote zaal van der R. K. Werkliedenvereeni ging. Er moet voorzien worden in de vacature Jan Groenen (parochie O.L. Vr. Onbevl. Ontv.). Als spreker zal dezen avond optreden de bekende redenaar, dr. Moller, lid der Tweede Kamer te Tilburg. Op den nationalen Humoristen wedstrijd uitgeschreven door de Prot. Werkliedenvereeniging „Gustaaf Adolf" te Tiel op Zaterdag 20 Febr. behaalden C. v. d. Velden uit Kaatsheuvel den 2en prijs der jury, 3en prijs der Jury H. van Engelen, 4en prijs der Jury P. Brokken beiden alhier. Publieksprijs H. van Engelen met 398 stemmen van de 500 stemmen welke werden uitgebracht. Eereprijs voor den mooisten zang H. van Engelen met speciaal compliment der Jury. Typeeringsprijs P. Brokken voornoemd. Zaterdag a s. des avonds 7 uur zal in de zaal van den heer A. v. Berkel alhier de aldaar gevestigde Waal- wijksche Biljartvereeniging een vriend- schappelijken biljart-wedstrijd spelen tegen de biljartvereeniging „Krijt op tijd" uit Waspik. Gezien de goede krachten welke er onder beide vereenigingen schuilen, belooft het een spannende wedstrijd te worden waarnaar vele bil jartliefhebbers zullen komen kijken. In de Maandagavond in 't café Govaerts gehouden vergadering van de vereeniging Eerste Hulp bij Ongeluk ken werd mededeeling gedaan dat a.s. Donderdagavond de cursuslessen onder leiding van Dr. Langemeijer weder aanvangen en dat na afloop daarvan, dus over ongeveer 3 maanden examen zal worden afgenomen. Tot leider werd in de plaats van den heer Prinsen benoemd de heer Th. v. Dongen. In een bestuursvaca- ture werd gekozen de heer van Velt- hoven. De bestaande voetbalvereenigingen, de zweinvereeniging e. d. zullen in de gelegenheid worden gesteld tegen eene geringe vergoeding enkele hunner leden de cursuslessen te doen volgen. Bij onderhandsche aanbesteding door het Architectenbureau Van Ree Bossaerts te Waalwijk voor het ver bouwen van een winkelhuis tot slagers winkel, slachterij enz. voor rekening van den heer J. van der Schoot alhier, is als volgt ingeschreven: J. Kooien, Waalwijk f 2900.— Fa. Wed. A. Aarts, Waalwijk 2677.— H. J. van Huiten, 2595. W. van Heesch, w 2389 Het werk is aan den Iaagsten in schrijver opgedragen. Maandagavond had in het hotel Verwiel een wedstrijd plaats tusschen de daar gevestigde biljartclub en de biljartclub „Vught" te Vught. De uitslag is le 5-tal. Vucht. Waalwijk. Couwenberg 75 Broek 39 Van de Ven 64 Krieck 100 Van Est 48 Van Loon 100 Vaassen 23 Verwiel 100 Vink 75 Van Mierlo 43 285 382 De Waalw. spelers gaven aan de Vuchtsche spelers 25 punten voor, zoodat de partijen waren 100 tegen 75 Het le Waalw. 5-tal heeft dus ver- loren met 28 punten. 2e 5 tal. Vucht. Waalwijk. Bogaerts 35 v. d Sanden 80 Drainsma 59 v. Laarhoven 80 Denissen 49 v. Roessel 80 Vissers 53 Spapens 80 Van Asten 56 Driessen 80 252 400 Voorgift aan Vucht 20 punten, zoo dat de partijen waren 80 tegen 60. Het 2e Waalw. 5-tal heeft dus alle partijen gewonnen en een voorsprong behaald van 48 punten. De tegenwedstrijd heeft binnenkort te Vucht plaats. Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. Mededeeling. In een vroegere mededeeling deelden wij mede voortaan geregeld gelegenheid te zullen geven voor het volgen van onderdeelen der schoenfabricage. Eerstdaags bestaat dan gelegenheid, om 'de stikkerij of snijderij te volgen en wel gedurende 1 —2 maanden,terwijl midden Maart de uitpoetsafdeeling Degint. Nog enkele plaatsen zijn daar dis ponibel voor hen, die deze afdeeling zouden willen meemaken. Alle mogelijke soorten uitpoets wor den behandeld zoowel theoretisch als praktisch. De cursus kan gevolgd worden 1 of 2 dagen per week gedurende 1—2 maanden. Belanghebbenden kunnen nog alle gewenschte inlichtingen bekomen bij den directeur en wel dagelijks behalve des Zaterdags Wij nemen aan, dat van deze gele genheid in vakkringen gaarne gebruik zal worden gemaakt. De Directeur der Rijksschool voor Leer looiers en Schoenmakers te Waalwijk, VAN DER WAERDEN. Vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken. (Vervolg). Nadat de genoodigden de vergader- zaal hebben verlaten wordt de behan deling van de agenda voortgezet. Alvorens daartoe over te gaan wenscht de Voorzitter in deze eerste vergade ring van het ingetreden jaar de leden en hunne gezinnen een gelukkig nieuw jaar, dat naar hij hoopt in ieder op zicht datgene zal geven wat daarvan wordt verwacht en voor handel en industrie in ons district eindelijk de reeds zoo lang verwachte en verhoopte verbetering en stabiliseering zal bren gen. Vervolgens zegt hij, dat het den leden ongetwijfeld wel bekend zal zijn, dat de cecretaris der Kamer op 1 Februari j.l. zijn zilveren jubileum in gemeente dienst heeft gevierd. Waar deze naast zijne betrekking in dienst der gemeente Waalwijk sedert 24 Februari 1916 se cretaris der Kamer is en zoovele ver diensten heeft voor handel en nijver heid, die hem zoo na aan het hart liggen, heeft spreker gemeend goed te doen en geheel te handelen in den geest, der vergadering door met den adjunct- secretaris der Kamer hem op dien dag namens de Kamer te gaan complimen teeren en hem een heel bescheiden blijk onzer waardeering aan te bieden. Spreker wil in deze vergadering de ge- lukwenschen namens de Kamer herha len en daarbij den wensch uitspreken dat het den jubilaris gegeven moge zijn eenmaal nog het zilveren jubileum als Secretaris der Kamer te vieren. De Secretaris dankt voor de spontane en hartelijke blijken van sympathie. II Kort Overzicht van den econo- mlschen toestand in het district der Kamer over het afgeloopen jaar door den Voorzitter. (Ditoverzicht is reeds gepublceerd) III Onderzoek der geloofsbrieven van de herkozen leden. De geloofsbrieven worden onder zocht door een Commissie uit de ver gadering. De Commissie adviseert tot toelating, waartoe zonder stemming wordt besloten De Voorzitter wenscht de herkozenen met de vernieuwing van het mandaat der kiezers geluk. IV. Verkiezing van een Algemeenen Voorzitter der Kamer en van een Voor zitter van ieder der beide afdeelingen. Tot algemeen Voorzitter wordt her- kozen de Heer B. Timmermans, die onder dankbetuiging voor het vertrou wen opnieuw in hem gesteld, de func tie aanvaardt. Tot Voorzitter der afdeeling Groot bedrijf wordt herkozen de Heer A. l.J. Smits, die eveneens onder dankbetui ging verklaart de benoeming te aan vaarden. ,Tot Voorzitter der afdeeling Klein bedrijf wordt, in de plaats van J. B. de Lange, die schriftelijk heeft mede gedeeld, dat hij voor een herbenoe ming niet wenscht in aanmerking te komen, benoemd M Beerens. De heer Beerens heeft aanvankelijk bezwaar tegen aanvaarding der benoeming, op aandringen der vergadering gaat hij alsnog hiertoe over. V. Verkiezing van de leden in de volgende Commissiën a. Commissie voor het Handelsre gister Aftredend. M. A. van Beurden, F. J. van der Reijt, H. Verheijen en B. J. Hoevenaars. b. Commissie voorverkeersbelangen Aftredend. P. A. van Dongen, A de Haan en J. B. de Lange. c. Commiseie voor het jaarverslag Aftredend J-. P. Elemans, G. van Loon en A. 1. J. Smits. Bij acclamatie worden alle aftreden den herkozen. VI. Voorstel der Afdeeling Klein bedrijf in zake de vereenvoudiging van de procedure voor het Kantongerecht voor het innen van kleine vorderingen. Door den Secretaris wordt verslag uitgebracht van het besprokene terzake in de vergadering der Afdeeling Klein bedrijf, die aan deze vergadering der beide afdeelingen is voorafgegaan. De Afdeeling Kleinbedrijf vereenigt zich geheelmet de inzichten der Arnhemsche Kamer. Zij wenscht echter niet te tre den in de beoordeeling van de doel matigheid v^n de wet door die Kamer ontworpen. Steunende de actie dier Kamer wenscht zij slechts te getuigen voor de dringende noodzakelijkheid dat verbetering in de procedure wordt gebracht. Een door de Afdeeling ont worpen adres wordt aangenomen. VII. Ingekomen stukken. Als voornaamste teekenen wij aan Rapport der Commissie voor Ver- keersbelangen inzake het adres der Rotterdamsche Kamer met betrekking tot het met België gesloten handels verdrag. De Kamer is van gevoelen dat, deze kwestie van alle zijden door zeer deskundigen voldoende wordt belicht en wordt deze aangelegenheid voor loopig van de agenda afgevoerd. De Kamer spreekt zich in beginsel uit tegen het verbindend verklaren van de Collective Arbeidsovereenkomst. Inz-ike het onderzoek door Fransche Douanebeambten naar goederen van Nederlandschen oorsprong, is de ver gadering van oordeel dat moet worden aangedrongen op erkenning van de door de Kamer afgegeven certificaten van oorsprong. Verschillende ingekomen stukken worden nog behandeld, waaronder berichten van goedkeuring der begroo ting 1926 en de voor dat jaar verleende subsidies, zoomede accountantsrapport omtrent de finantieele administratie der Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie Waalwijk 1925. Op het politiebureau alhier zijn op 27 Febiuari 1926 des namiddags van 2 tot 4 uur inlichtingen te beko men omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een doublé armband, een gouden ring met steen, eer, huissleutel, een bruin lederen portemonnaie met in houd, een rijwielbelastingmerk, een wetsteentje in etui, een rijwielbelasting merk, een metalen rozenkrans, een gummiebal, een zwarte rozenkrans, een oude jas, een rijwielbelastingmerk, een portemonnaie. SPRANG-CAPELLE (Vim. Sprang). J.l. Maandagavond trad in de Geref. Kerk alhier voor de Geref. Zendings- Vereen. op. Ds. Snoeck van Vrijhoeve- Capelle. De Voorzitter der Zend. Ver. dhr. .1. Frings, opende de samenkomst op gebruikelijke wijze en sprak daar na een kort openingswoord, waarin hij er op wees dat het zoo'n traditie is van de Zendingsvereen. om jaarlijks een spreker te laten optreden. Niet om de groote belangstelling, aldus spreker, maar wij doen dit om de belangstelling niet geheel te laten wegzinken. De be langstelling voor de Zending is in 't algemeen niet zoo heel groot. Toch kan voor de zending veel gedaan worden, door gebed en financieelen steun. Hij spreekt de hoop uit dat door deze ver gadering de belangstelling mag worden verhoogd, en geeft dan het woord aan Ds. Snoek. Zijn Eerw. heeft voor dezen avond als leiddraad gekozen hetgeen de H. Geest door Markus pen neerschreef in bet 15e vers van hoofdstuk 1(5, n.l.: Gaat dan henen, predikt het Evangelie alle creaturen. Wij zouden, aldus de geachte spreker, hierboven kunnen plaatsen, dal hierin is neergelegd het Zendingsbevel. In een schoone rede zet spr. achtereenvolgens de volgende pun ten uiteen: 1. 't Spreekt van majesteit. 2. 't Wijst op moeilijkheid. 3. 't Dringt allen tot beslistheid. Spr. wekt op tot krachtig gebed voor hel werk der zending en tol milddadig heid. Biddende strijden tegen alles wat het Zendingswerk in den weg staat. Spr. verhaalt ook van het zendingster rein waar Ds. Merkel ij n zijn arbeid verricht en gewaagt van den rijken zegen welke God reeds gaf. Ds. Snoek sloot de bijeenkomst welke niet druk bezocht was met dankgebed. Vanwege den Kring Vrijh.-Capelle e. o. van Meisjesvereen. op G. G. werd j.l. Woensdagavond in het Geref. Kerk gebouw alhier eene openbare vergade ring gehouden. Na opening door de presidente mej. C. Blomberg van 's-Bosch en het lezen der notulen door mej. E. v. Voorthuij- zen van Sprang, secretaresse, hield mej. Kiele uit 's-Gravenmoer een inleiding over „Voorbereiding", waarop eene tamelijke bespreking volgde. Na de pauze werd door mej. v. Wijlen van Capclle behandel Ij de geschiedenis van Ruth, waarop eene gezellige bespreking volgde. Door de dames Cath. v. d. Esch, N. v. Dongen en L. Rijken werd voor gedragen Naomi, Ruth en Orpa, wat veel bijval oogste. Na een woord van dank sloot mej. Verhagen uit 's-Bosch met dankzegging. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 24 Febr. '26. i Vrijdag j.l. hield de Hoenderclub Kaatsheuvel bij den heer Joh. Smit Hesselinans een algeineene ledenverga dering. De Voorzitter sprak een wel kom tot de zeer druk bezochte verga dering en gaf een resumé van de laatst gehouden nationale Piuimveetenloon- stclling. Hij noemde deze show reus achtig geslaagd, zoowel door de quan- liteit als de qualiteit der ingezonden dieren. Met trots mag Kaatsheuvel er op roemen de grootste pluimveeteir- toonstelling van het geheele Zuiden in 't seizoen 19251926 georganiseerd te hebben. Moge de financieele resultaten, door 't slechte weer, dal natuurlijk het bezoek van buiten erg tegenhield, nu ook al niet zoo schitterend zijn de toestand behoeft ons niet de minste zorg le baren. Wanneer de Kon. Goed- gck. verloting ook maar gedeeltelijk slaagt is het eindresultaat al goed. Spreker spoort de leden aan krachtig den verkoop der loten te propageeren. Om dezen verkoop te vergemakkelij ken zal 10 pCt. van 't batig saldo wor den afgedragen aan 't pluimvee-wa- tresnood-comité, terwijl voor eersten prijs naast de Broedmachine ter keuze van den winnaar een rijwiel zal gesteld worden. Spreker kan niet nalaten nog een woord van dank te brengen aan al degenen, die onbaatzuchtig en belange loos, geheel bun vrijen lijd vóór, tij dens en na de tentoonstelling hebben disponibel gesteld in 'l belang der zaak. Speciaal den heer P. Jansen brengt hij dank voor zijn omvangrijk, accuraat en keurig werk als 2den tentoonslel- lings-secretaris geleverd. Aan hem is voor een groot deel het welslagen van de tentoonstelling te danken. Hierna deelde spreker mede dat iederen Maan dag eieren kunnen geleverd worden voor de N. C. B. mijn te Breda. Een groote gratis verloting zonder nieten en een publieke verkoop van sigaren, boekjes etc. voor de kas was 'l slot van deze zeer geanimeerde vergadering. Zondag deed zich hier een ernstig geval van vergiftiging voor. De post beambte J. P. werd tijdens een reis met de autobus ernstig ongesteld, zoodat hij reeds in Vlijmen de reis moest af breken om naar huis te gaan. Zijn vrouw was eveneens ziek geworden, zoodat de hulp van den dokter werd geacht. Dr. de B. constateerde vergif- liging. De toestand van de lijders, voor al wan P. zelf was zeer ernstig. Nog eenige andere gevallen kwamen voor n.l. bij D. A., bij A. V. en! bij L. Bij al deze personen bleek dat zij leverworst van .ondeugdelijke kwaliteit gegeten hebben. Door de politie is een restee- rend gedeelte in beslag genomen en tol onderzoek opgezonden. Door de kinderen der verschillen de scholen zal bij gelegenheid van hel 25 jarig ambts-jubilé van onzen bemin den Burgemeester een kleine aubade gebracht worden. Agenda! WAALWIJK. Donderdag 25 Febr. Ontwikkelings avond Werkliedenbond. Onderwerp: Carthago en Kairouan, (met lichtbeel den), door den WelEerw heer J. Bijnen, kapelaan 's-Boscn Aanvang 7 15 uur Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetite voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Moeders, bescherm Uw kind. Verkoudheid, voor volwassenen een bezwaar, vormt voor zuigelingen en kleuters een groot gevaar. Van elke honderd kinderen, die be neden het jaar sterven, gaan ongeveer twintig dood aan longaandoeningen. Houdt zooveel mogelijk verkouden hoestende personen uit de buurt van Uw kleinen. Gezondheidsraad. GEMENGD NIEUWS. Aan de gemeente gasfabriek te Dordrecht had de 32—jarige P. M. hedenmorgen de onvoorzichtigheid om bij het verplaatsen van cokes door middel van een electrische lift, terwijl deze omhoog ging, met het bovenlijf over de omrastering te hangen, om een kabel te verleggen, juist op het oogen- blik, dat het contra gewicht daalde. Hij geraakte bekneld tusschen de afrastering en het gewicht en hoewel de stroom spoedig werd afgezet, werd hij in zorgwekkenden toestand uit zijn benauwde positie bevrijd en naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgelijk. Uit de Van Echtensvaart, bij Zwarte Meer (Drente) is, zooals we meldden het lijk opgehaald van den 23-jarigen E. Huysing. Het lijk was naar het „Vad" nader meldt vreeselijk verminkt, het vertoonde snij en steek wonden. Een dokter stelde vast, dat Huysing niet was verdronken, doch aan verwondingen moet zijn overleden. Nader bleek, dat Zondagavond der vorige week een hevige vechtpartij heeft plaats gehad, waarbij H. is mishandeld. De dadei, de 18—jarige D. V. heeft reeds bekend, den moord te hebben gepleegd. Een medeplichtige is naar Duitschland gevlucht. Het is niet zeker, of de moordenaar zijn slachtoffer na de mishandeling in het water heeft geworpen. De V. moet onder den in vloed van sterken drank zijn geweest. Eenige meisjes zijn van den moord getuige geweest, zij hebben niets dur ven vertellen. Te Beerse (gemeente Ommen) is gisterochtend een paard van den land bouwer K. op hol geslagen. Een ongehuwde vrouw uit de gemeente Den Ham, die op den wagen zat, viel er af en was terstond dood. De voer man kwam er ongedeerd af. Op den Oldenzaalschen weg achter het dorp Lonneker is de land bouwer Schunink uit Lonneker met zijn motorfiets geslipt. In het ziekenhuis is hij aan hersenschudding overleden. Sedert Vrijdagavond wordt te Renkum de 23—jarige schippersknecht W. v. A. vermist. Vermoed wordt, dat hij door de duisternis misleid te water is geraakt en verdronken. In de Londensche bladen treffen wij thans uitvoerige berichten van over de brandcatastrofe bij Chester, die ge lijk gemeld, aan vijf menschen, twee vrouwen en drie mannen, het leven gekost heeft, terwijl twee personen ernstig gewond werden. Het vuur woedde in het prachtige en statige kasteel Oulton Park, (Ta- porly, 10 mijlen van Chester), behoo- rende aan sir Philip Greymerton, die op het oogenblik te Parijs vertoeft. Van het mooie gebouw, dat langen tijd één der bezienswaardigheden van Cheshire is geweest, bleven slechts vier zwart-geblakerde muren over. De brand brak Zondagmorgen even over 10 uur uit op een bovenverdie ping. Het vuur verspreidde zich snel en woedde den geheelen dag tot in den avond voort. Toen de brandweer spoedig na het eerste alarm ter plaatse verscheen, stond het gebouw reeds in lichtelaaie. De brandweerlieden tastten het vuur van het dak af aan. Na verloop van een uur stortte het heele middendeel van het gebouw met dak en al in Een watertank met een inhoud van 2000 gallons bevond zich boven op het gebouw en veroorzaakte blijkbaar door zijn zwaarte de instorting. Op het oogenblik, dat deze plaats had, waren de beheerder van het kasteel en een 16-tal helpers bezig, kostbare schilderijen te redden. Verscheidenen van de groep, die zich het dichtst bij de ramen bevon den. sloegen de ruiten stuk en spron gen uit de vensters, terwijl hun kleeren eeds brandden. Vier echter werden ingesloten door de vlammen en kwa men om, terwijl het vijfde slachtoffer, een brandweerman, later in het hospi- i tal stierf. De kasteelbouw werd indertijd ont worpen door Sir John Vanbrugh, een aichitect van naam, die in 1726 stierf. Uit de schilderijengalerij, die een groot aantal zeer kostbare stukken van oude meesters bevatte, weiden eenige exemplaren gered, doch de meesten moesten in de vlammen worden ach tergelaten. De tooneelen die bij de instorting van den middenbouw plaats grepen, zijn niet te beschrijven. Smartkreten stegen op uit den mond van hen, die reddeloos verloren warenangst en radeloosheid maakten zich meester van dengenen, die een uitweg zochten uit de benauwende doodsbedreiging Vannacht 2 uur is een auto, bestuurd door den brandstoffenhan— delaar Kuipeis. uit Emmercompascum. bij de sluis le Nieuwe—Pekela te water geraakt. Van de vier inzittenden zijn de heer Kuipers en de echtgenoote van den caféhouder A. Drenth, uit Stads kanaal, verdronken. De beide anderen, de heeren A. Drenth en K. Aten, wisten zich te redden. Op het vliegveld van Villacoublay is gisteren het vliegtuig van een vlieger, die een nieuwen motor beproefde, in brand gevlogen en omlaag gestort. Het verkoolde lijk van den vlieger is uit den wrakhoop der brandende stukken te voorschijn gehaald. ADVERTENTIëN. Wordt terstond gevraagd niet beneden 18 jaar, v. g. g. v. z. Adres: Mej.v d. BERGMassar Grootestraat 365, Waalwijk. 36039

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6