Schrale Huid waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 3. Verzoek tot machtiging voor het houden van jaarlijksche verpachtingen en gewone aanbestedingen. De Voorzitter deelt mede dat dit de gewone jaarlijks terugkeerende kleine verpachtingen en aanbestedingen betreft Met algemeene stemmen wordt de machtiging verleend. 4. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot heffing eener be lasting op vermakelijkheden. Voorzitter. Bij de behandeling van de begrooting is er door eenige raads leden op gewezen dat het noodig was uit te zien naar andere bronnen van inkomsten om zoodoende de inkoms ten van de gemeente een beetje te verhoogen. Nu kan er nog wel een verordening in het leven worden ge roepen tot heffing op de leges maar Burg. en Weth. waren van meening dat eerst eene verordening tot heffing op de vermakelijkheden in het leven moet worden geroepen, omdat deze. billijk kan worden genoemd en deze verordening ten gtfede van de andere komt. Bij een vermakelijkheids-belas ting geeft men vrijwillig, want zoo men verkiest, kan men daaraan ontkomen door niet aan vermakelijkheden deel te nemen. Van den anderen kant moet ook in het .oog worden gehouden dat de in de gemeente bestaande vereenigingen, als harmonie, symphonie-orkest en zangvereeniging, de bestaansmogelijk heid niet onmogelijk wordt gemaakt. Het is er niet om te doen om die ver eenigingen dwars te zitten. Door den Voorzitter wordt de ver ordening voorgelezen. Daaruit blijkt dat voor danspartijen, in lokalen ge houden,, waarvan de oppervlakte min der bedraagt dan 70 M* f5 moet worden betaald. Is de zaal grooter dan 70 M2 of wordt in de openlucht bal gehouden, dan bedraagt dit bedrag f 10.— per dag Voor danscursussen, waar eenmaal per week les wordt ge geven, moet f 20 betaald worden wordt tweemaal per week lesgegeven dan moet het dubbele worden betaald De cursussen kunnen dan een half jaar duren. Voor bioscoopvoorstellingen wordt een belasting van f2 50 per voorstel ling geheven. Voor tooneel- en zanguitvoeringen f 2.50 per uitvoering. Voor een draaimolen en een schom mel moet f5 per dag worden betaald. Ter gelegenheid van kermis, wanneer de houders van deze vermakelijkheden staangeld moeten betalen, vervalt deze bepaling. Worden dergelijke vermakelijkheden door kracht gedreven, dan is men het dubbele verschuldigd. Een harmonicaspeler zal 25 cent en voor andere muziek, ook vereenigde muzikanten, zullen 50 cent te betalen hebben. Wordt verlenging van sluitingsuur gegeven, dan wordt voor het eerste uur f 1.en voor het tweede uur een recht van f2.— geheven. Geeft b.v. de harmonie nu een uit voering. dan moet ze daarvoor een recht van f2 50 betalen. Wil ze dan een uur verlenging van politie-uur hebben, dan moet ze daarvoor extra betalen. Geeft ze dan gelegenheid tot dansen, dan zal men daar bovendien ook nog voor te betalen hebben. Dit zal tengevolge hebben dat men na een uitvoering niet zoo gemakkelijk meer gelegenheid geeft tot dansen, wat op zichzelf genomen voor de concerten ook beter is. Verstandiger zal men doen voor het geven van een bal aparte avonden te nemen, dan kan vroeger worden begonnen en behoeft het vanzelf niet zoo lang te duren Tentoonstellingen die een nuttig karakter dragen, zijn vrij van belasting. Iets anders wordt het als daaraan eenige vermakelijkheden zijn verbon den. B.v. een landbouwtentoonstelling is vrij van belasting, maar geeft de entree tevens toegang tot een terrein waar vermakelijkheden op staan of wat ook, dan moet belasting worden betaald. Lezingen of concerten waarvan de baten uitsluitend worden besteed voor een liefdadig doel, zijn vrij, zoo ook voordracht-avonden die een Gods dienstig of politiek karakter dragen, ook al worden deze door lichtbeelden toegelicht. Tenslotte zijn ook nog vrij de con certen die op de muziekkiosk gegeven worden, zoo ook repetities, muzikale wandelingen enz. In afwijking met veel andere ge meenten wordt de belasting niet op de entree geheven, maar wordt een zeker bedrag genomen. Om de controle niet te kostbaar te maken moet dat wel, want in het andere geval heeft men eerst het afstempelen van de kaarten, het gedeeltelijk teruggeven daarvan en dan weer het verrekenen Jansen. De gemeente moet wat in komsten zien te krijgen, maar die moet niet weggaan aan de ambtenaren. Voorzitter. Dat is ook het gevoelen van Burg. en Weth. Jansen. In de gemeente is het tegenwoordig nogal eens laat pret en nu zijn er altijd menschen waar het op een cent of tien niet op aan komt en die kunnen dan, als ze maar betalen, maar blijven zitten en dat is uit den booze. Men moet het niet alleen uit dien anderen hoek zoeken. Om 11 uur is het sluitingsuur, nou, dan betalen ze f 1.en na dat uur f2—. Ik weet wel dat ik op Uw terrein kom, dus waar ik niets te maken heb, maar omdat het in den laatsten tijd meer dan erg is geweest, wil ik er toch eens op wijzen. Algemeen om 12 uur sluiten is een mooi uur. Maar nu wordt er een uit voering gegeven met na afloop bal en dan duurt het tot 's nachts 2 3 uur toe Weet men wel dat de overheid 'tden ouders daardoor zeer moeilijk maakt. Kinderen van 15, 16 jaar gaan naar de uitvoering maar blijven dan ook tot twee, drie uur en nu kan men wel zeggen dat ligt aan de ouders zelf, de ouders moeten baas zijn, maar die dat zeggen moeten bedenken dat we niet meer in den tijd van voor 1914 leven, dat de omstandigheden ten deze opzichte zeer zijn veranderd, wat jammer genoeg is, maar 't is helaas zoo en daarom is het van de overheid plicht dat gewaakt wordt tegen dergelijke zaken. Ik zeg nog eens dat ik op Uw terrein ben, mijn heer de Voorzitter, maar ik hoop dat u toch graag naar me zal luisteren, want werkelijk, zooals het in den laatsten tijd er naar toegegaan is. is het treurig en zeer moeilijk voor de ouders. Er zijn talrijk vele ouders die er over zwijgen maar nog meer die er over spreken. Men moet het eerst maar eens zelf aan den lijve voelen, dan kan men er mee voor den dag komen. Ik weet zeker dat ik de tolk ben van nagenoeg alle ingezetenen als ik verzoek dat u voortaan alge meen om 12 uur zal sluiten en zeker van Zaterdag op Zóndag. Mijnheer de Voorzitter, vele anders denkenden ergeren zich er over dat juist dan het dikwijls zoo Iaat 'wordt gemaakt. De raad bestaat uitsluitend uit Katholieke raadsleden, maar dan is het zeker plicht, omdat zij het hier niet kunnen, dat wij voor hun rechten opkomen. Ik hoop van u en vèn de Wethouders alsook van de leden van den raad, dat ik hierin steun mag hebben. Het wordt hoog tijd dat de overheid eens bijspringt want nog eens. we leven niet meer in een tijd als voor 1914, Zaterdagsmiddags is men tegenwoordig vrij, althans de meeste arbeiders wel en de heertjes van 't kantoor ook, dus op dien dag kan men dan al heel gemakkelijk wat vroeger beginnen, waardoor men van zelf ook wat eerder kan eindigen. Voorzitter. Deze verordening staat in groote trekken in hetzelfde teeken als het betoog van den heer Jansen. Door deze belasting zal men vanzelf na een uitvoering niet meer zoo ge makkelijk een bal geven. Dat zal men dan afzonderlijk doen en dan komt zoo wel 't een als het ander beter tot z'n recht. Wat de rest van het betoog van. den heer Jansen betreft zij opgemerkt dat men bij verlenging geven van politie-uur naar vele zaken heeft te kijken. Men moet in alles aan de consequenties denken. Ik kan me goed Indenken dat er ouders zijn die er bezwaar tegen heb ben dat hun kinderen zoo laat thuis komen maar waar diezelfde ouders misschien bestuurslid of gewoon lid van een dergelijke vereeniging zijn, laat ze dan beginnen met te bewerk stelligen dat deze vereenigingen om geen verlenging van politie-uur meer vragen. De ouders hebben in de di verse vereenigingen daarover zelf zeg gingschap Opvallend is het echter dat juist in den laatsten tijd daarover druk wordt gesproken nu het beslist veel minder is dan een vorig jaar en toen is er geen kik over gegeven1. Nu worden er zooveel woorden over ge sproken, nu het werkelijk aan het min deren is, dat is wel eigenaardig. Die menschen die er nu zoo druk over praten geven zich niet voldoende rekenschap. Kijk eens, we hebben dit jaar een vroege Paschen en nu is de tijd tus- schen Nieuwjaar en Paschen, wanneer zoowat iedere vereeniging z'n uitvoe ring wil geven, niet zoo erg groot zoodat vanzelf het eene concert het andere opvolgt. Een vorig jaar had men heel wat meer bals en uitvoeringen Jansen. Een vorig jaar was het te veel, dat is zeker, maar nu is het ook nog te veel. Voorzitter. U moet mij niet kwalijk nemen dat ik dat zeg, ik neem het u ook niet kwalijk. Jansen. Als u veegt met den hand veger, dan doe ik het met den bezem Jansen. De katholieke vrouwen van groote gezinnen willen Zaterdagsnachts ook wel een beetje slapen om 's mor gens in de zeven uursche Mis te zijn. Met vrijmetselaars heb je geen reke ning te houden, die kunnen toch uit slapen. U als hoofd der gemeente moet meewerken. Een vorig jaar was de toestand rotter, dat geef ik toe maar nu is die nog rot. Voorzitter. U heb het volste recht om voor uw meening uit te komen. Jansen. Dat zal ik ook doen ook. Voorzitter. U moet ons echter niet kwalijk nemen als ook wij voor onze meening uitkomen. Wij willen, ik en de wethouders, dezelfde richting heen. Spr. geeft hier aan welke concerten een vorig jaar hebben plaats gehad en welke nu. De meeste concerten zijn zonder bal geweest Jansen. Daar is niets tegen. Voorzitter. Ik heb u ook aan het woord gelaten, dan moet u dat ook een ander laten doen. De hoofdzaak van alles is dat alle concerten in een klein tijdsbestek zijn gegeven Wij zijn ook overtuigd dat het wat minder moet worden en zullen daarom ook in dien geest werkzaam zijn. Sassen. Er zijn den laatsten tijd daarover verschillende en gegronde klachten gehoord en u zal werkelijk in den geest van de ingezetenen handelen als u zegt 12 uur sluiten. Daarmede wordt de soliditeit onge merkt ook bevorderd. Nu is feesten wel heel mooi maar van de anderen kant mag men toch wei een beetje den ernst van het leven onder het oog zien. In gewone omstandigheden moet men daarom niet langer dan 12 uur in café's kunnen vertoeven. Als het eens iets bijzonders is, iets heel bij zonders, dan is het wat anders maar van Zaterdag op Zondag zou ik nooit later de café's willen zien geopend dan 12 uur. Voorzitter. Dat had ik ook liever, maar er kunnen gevallen voordoen dat men daar wel eens van af moet wijken. Zoo b.v het personeel van de P.NEM. dat houdt ieder jaar een feest, dat 't eene jaar hier en't andere jaar in 's Bosch wordt gehouden. Gaat men die menschen, die daar wel ver lenging van politie uur krijgen, het hier weigeren, dan zal het gevolg zijn dat men het hier niet meer houdt tengevolge waarvan er altijd personen door worden gedupeerd. Het kan wel eens voorvallen dat men moet af wijken van iets, maar ik geef overigens de verzekering dat ik de vergunningen korter zal geven, maar dan vertrouw ik dat men ook zal meewerken en niet zoo gemakkelijk en vooral niet zoo laat. om verlenging van politie- uur zal vragen. Ais men niet mee wil werken verwacht ik weinig succes van de te nemen maatregelen. Er moet meer soliditeit onder de menschen gebracht worden en zoo lang dit niet het geval is zal al wat men doet, niet veel helpen. Gaat men hier de bals beperken, dan zullen de jongelui naar naburige plaalsen gaan, want ook dat zullen de ouders niet tegen kunnen gaan. Men leeft hiet meer in den tijd van voor 1914. Men zal naar Ooster hout gaan waar altijd iets te doen is en dan komt men vanzelf nog later thuis Jansen. Als hier tot 12 uur gedanst kan worden, dan zullen ze heusch niet meer naar een andere gemeente gaan. Om 12 uur is het tijd om naar bed te gaan en het is onze zedelijke plicht zorg te dragen, dat zulks zoo veel mogelijk gebeurt. Zaterdagsnachts hebben vele andersdenkenden er een absoluten hekel aan dat er zoo laat wordt uitgegaan en ook onze geeste lijkheid is er vanzelf niet over te spreken. Het moet niet kunnen voorkomen dat zij die een paar pop kunnen dokken verlenging van politie-uur kunnen krijgen en die dit niet kunnen op tijd naar huis moeten gaan. Iedereen moet over denzelfden kam worden geschoren. Verschil mag niet worden gemaakt. Sluiten om IJ uur Zaterdags zeker én voor iedereen geen uitzonderingen gaan maken. In andere gemeenten zal het ook zoo gemakkelijk maar niet gaan Voorzitter. Als men't mij vraagt, dan zeg ik dat als een bal om 8 uur wordt begonnen, het 12 uur laat genoeg is. Ik zal ook niet gemakkelijk vergunning tot half twee 's nachts meer geven Het kan wel eens voorkomen bij een feest van een vereeniging of sociëteit of wat ook, dat is zoo niet te zeggen, wani ieder feit moet op zichzelf be oordeeld worden. Jansen. Na deze woorden van u, mijnheer de Voorzitter, wil ik mij gaarne bij alles neerleggen. Ik hoop dat u de late bals zooveel mogelijk zal beperken. Voorzitter. Die late bals, ik zeg het hier nogmaals, zal ik zooveel mogelijk beperken. De heer De Kroon voelt er ook veel voor om de bals zooveel mogelijk tot 12 uur te beperken. Echter moet niet alles door een zelfden bril worden be keken. Er kunnen zich wel eens ge vallen voordoen, waarop het gerust mag dat de menschen genoeglijk bij- elkaar zitten, vooral als alles goed gaat. Jansen. Bij gelegenheid van een festival of iets dergelijks is het wat anders, dat kunnen we gerust aan den Voorzitter over laten. Voorzitter. Ik heb opgemerkt, dat we iedere zaak afzonderlijk moeten beoordeelen, althans dat ik dat in ge vallen wanneer om verlenging van politieuur wordt gevraagd, moet doen. Als nu een sociëteit van 10 of 15 menschen, allen getrouwd, eensin het jaar eens een feestje hebben, dan kan men gerust, zou ik zeggen, van een uitzondering spreken. De heer Tak kan zich met de woor den van den heer Jansen, waar hij sprak van allen over een kam scheeren, wel vereenigen. Hij zou met het geven van buitengewone vergunningen zeer spaarzaam zijn en Zaterdags zou hij na 12 uur ook geen verlenging van het politieuur willen geven, niet alleen omdat de andersdenkenden zich daar aan ergeren, maar ook omdat dé kat holieken dan dikwijls Godsdienstplich ten hebben te vervullen, Alleen in hoog noodige gevallen zou een uit zondering kunnen worden gemaakt. Sassen. Ik ben er absoluut tegen om Zaterdags na 12 uur verlenging van politieuur te geven. Ik zou zeggen om Ingezonden Mededeelingen. indien de huid van handen, geiaat of lippen, schraal, ruw of gesprongen is, gebruik dan de terstond ver zachtende en spoedig genezende Doos 30 ct. PUROL 12 uur sluiten, afgeloopen Jansen. De burgemeester heeft het in handen, maar ik hoop dat hij met hel gevoelen van den raad rekening zal houden. Voorziter. Ik zal zooveel mogelijk rekening met het gevoelen van den raad houden. Hierna wordt met algemeene stem men de verordening tot heffing eener belasting op vermakelijkheden aange nomen. 5. Rapport Vleeschkeurings-com missie. De Voorzitter deelt mede dat van den Raad der gemeente Raamsdonk een rapport is ingekomen waarin wordt gevraagd of de raad dezer ge meente bereid wordt gevonden om de medewerking te verleenen tot oprich ting aldaar van een abattoir met koel huis. (Naar aanleiding van een gemompe op de tribune verzocht de Voorzitter om stilte.) In het rapport wordt er op gewezen dat de slagers over het algemeen ge nomen niet die bezwaren meer tegen een abattoir hebben en meer en meer de noodzakelijkheid daarvan zijn gaan inzien. De Voorzitter moet hier direct aan toevoegen, dat de heer van der Werf, directeur van de Vee- en Vieeschkeu- ringsdienst hem heeft medegedeeld dat door een misverstand het rapport niet weergeeft wat de slagers nu den ken over een te bouwen abattoir. In een te Made gehouden raadsvergade ring is zulks ten duidelijkste gebleken. Toen de slagers zich aanvankelijk voor een slachthuis hebben uitgesproken, waren deze van meening dat dit toch moest komen, niet wetende dat als hun slachterij aan de eischen der wet voldeden, zulks ook in orde was. De Voorzitter wil opmerken dat iedere gemeente voor zichzelf een slachthuis kan bouwen, Voor Geertrui- denberg zouden de lasten daarvoor echter veel te hoog worden, evenals voor meer andere kleinere gemeenten en daarom komt men tot een combina tie. Met de Warenkeuringsdienst gaat "t evenzoo en toch kost dit de gemeente hier jaarlijks al f 350. Zouden wij 't ech- er geheel zelfstandig moeten doen, dan zou het duizenden gaan kosten, dus dat is onmogelijk Het bouwen van een abattoir heeft ontegenzeggelijk veel voordeelen, dat is nu eenmaal niet weg te cijferen. Burg. en Weth. hebben dezer dagen eene bijeenkomst met de slagers ge houden niet om hun oordeel als maat gevend te beschouwen, maar omdat wij het goed oordeelden ook hun mee ning te hooren. Op de vergadering waren 5 slagers aanwezig waarvan er zich tegen het slachten ln een abat toir verklaarden omdat zij liever in een eigen slachterij werkzaam bleven. Deze hebben alien verklaard hun slachterij aan de eischen te zullen be antwoorden. Een van de slagers ver klaarde zich voor een abattoir. Alleen had deze er bezwaar tegen dat de boeren van deze inrichting gebruik kunnen gaan maken om z g. te gaan uitponden. Naar is gezegd zal aan dat bezwaar wellicht nog wel tegemoet zijn te komen Verplichten de slagers zich hun zaken aan de voorschriften te laten voldoen, dan is er een belangrijke factor verloren om de slagers te gaan dwingen in Raamsdonksveer te gaan slachten. De Inspecteur van de Volksgezond heid en de Directeur van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst hebben zich be reid verklaard ons, zoo zulks wordt gewenscht,inlichtingen te komen geven. Op een zaak wil spr. ter wille der rechtvaardigheid de aandacht vestigen en dat is dat, wil zich nu een slager komen vestigen die niet kapitaalkrachtig genoeg is, dit niet kan omdat de finantiën hem ontbreken om alles zoo in te richten, dat het aan de eischen van de wet voldoet. Daardoor weert men de concurrentie en verkrijgt men een soort monopolie. Jansen. Mijnheer de Voorzitter, het is u bekend, dat ik voor ongeveer een jaar, misschien al wel anderhalf jaar geleden, begonnen ben om te trachten gedaan te krijgen, dat de keurloonen, die op een abnormaa' hoog peil bleven staan, naar beneden te krijgen. In Geertruidenberg heb ik zelf een ver gadering met de slagers gehad en al speelde de veearts toen al voor boe man tegenover de slagers, raadsleden, wethouders en burgemeesters, toch hebben we toen gedaan weten te krijgen, dat er wat van die keurloonen is afgegaan, al is er lang nog niet genoeg af. Spreekt de slagers maar, de keur loonen hier zijn nog niet te laag en dat dit werkelijk zoo is blijkt wel daaruit dat men in zoo'n korten tijd het gebouw in Raamsdonksveer heeft kunnen afschrijven van het geld, dat men te veel aan keurloon heeft laten betalen. Ik vraag het hier u allen af, waarom moet men hier in Geertruidenberg het geld daarheen gaan brengen? Is het hier zoo overvloedig? Was het een Instelling, dat het te veel ontvangen geld weer ponds-ponds- gewijs aan de betrokkenen werd terug betaald, dan was het nog iets anders. Maar nu is het zelfs zoo, dat hier onze gemeente-ontvanger er voor kan werken zonder dat hij daarvoor eenige ver goeding krijgt. Dat is ook eene on billijkheid, eene onbillijkheid waarop ik al meermalen heb gewezen. Wij, Made en Waspik hebben voor het Veer toch geen ambtenaren te gaan betalen. Doch op deze kwestie, mijnheer de Voorzitter, ik bedoel voornamelijk op de nog te hooge keurloonen, kon! ik binnenkort nog wel eens terug en ik hoop dat allen er dan aan zullen mede werken om die keurloonen omlaag te krijgen. Voorzitter. De regeling van den dienst is zoo dat, zijn de middelen niet toe reikend dan ook niet ponds-pondsge wijze behoeft te worden bijbetaald. Jansen. Dat gevaar zal wel niet zoo groot zijn. Voorzitter. In de overeenkomst staat dat het gebouw in Raamsdonksveer moet worden afgeschreven en wat betreft den ontvanger daar staat tegen over, dat de ontvanger in Raamsdonk hetzelfde werk moet doen en er ook geen vergoeding voor krijgt. Ik voor mij zou het niet onbillijk vinden dat die menschen een kleine vergoeding voor deze werkzaamheden wordt gegeven. En van den anderen kant kan ik me er ook wel weer mee vereenigen dat er geen vergoeding voor wordt gegeven. Dat moet men echter weten dat het een gevolg is, van een eigen plaatselijke verordening. Ik wil maar zeggen, dat men dat hier zelf zoo heeft bepaald. Jansen. Er kan dus in eigen gemeente worden geslacht. Het rapport, door den veearts uitgebracht, heb ik doorgelezen. Ik heb ook het verslag van de gemeente raad van Made gelezen. Daar heeft de veearts in de vergadering op zijn manier de voordeelen van een abattoir uiteen gezet. Daarna is de vergadering ge schorst en toen zijn de slagers gehoord, zijn die gelegenheid gegeven om hun bezwaren uiteen te zetten en uit deze uiteenzetting, mijnheer de Voorzitter, is gebleken dat het geheele rapport van a tot z vol leugens zit. De massa der slagers is niet voor de oprichting van een abattoir, dat is gebleken een grove leugen te zijn. Gebleken is ook dat den slagers zoo maar wat is voor gehouden, dat hun het naadje van den kous nooit duidelijk is meegedeeld. De veearts heeft altijd voor eigen voordeel gesproken. Dat wethouder De Wit het rapport heeft onderteekend, is hem als wet houder van Raamsdonk niet kwalijk te nemen. Als ik zoo'n gebouw met al wat er aan vast zit, hier kon krijgen, dan deed ik dat ook. Maar ik stel er zeer hoogen prijs op dat burgemeester Dekkers van Waspik en wethouder van der Veeken van Made slechts in beginsel geteekend hebben om te bouwen. Zij hebben de zaak goed in gezien. Vanaf deze plaats mag die heeren een woord van dank gebracht worden voor hun voorzichtigheid in deze betracht. Treurig echter is het dat onze afge vaardigde het rapport zoo maar heeft onderteekend. hier waar 4 van de 5 slagers tegen een abattoir zijn. En in dat rapport wil men ons wijs maken dat de slagers zeggengeef ons toch alsjeblieft een koelhuis. Leugens. Meijers. Ik heb ook voor in beginsel geteekend en dat deed ik gerust omdat n het rapport stond dat er hier drie slagers voor waren. Als men nu van daag zegt dat ze er voor zijn en morgen dat ze er weer tegen zijn, dan blijf maar bij. Toen ik het rapport hoorde werd gezegd dat er hier drie slagers voor waren en daarom heb ik het ge teekend om het in te dienen. lansen. Dan zou ik nog, evenals dat de burgemeester van Waspik en de wethouder van Made heeft gedaan, in beginsel hebben geteekend. Meijer. Dat heb ik ook gedaan. Jansen, 't Staat daar toch anders. Voorzitter. Vindt U dat zoo'n groot verschil. Jansen. Zeker, het rapport zit vol leugens. In Made heeft men er ten slerkste tegen geprotesteerd tegen het rapport. Duidelijk is gebleken dat de slagers er nooit voor zijn geweest, maar men heeft getracht de zaak om den tuin te leiden. Als de slagers niet een beetje opgepast hadden was dat gebeurt en daarom vindt ik het van burgemeester Dekkers en wethou der van der Veeken zoo goed gezien om zeer voorzichtig te werk te gaan. Het is buitengewoon goed van hen dat ze daar niet hebben zitten te slapen. Slagers, blijft zoolang als het kan in uw gemeente. De inspecteur en directeur willen wel hier komen maar dat ze maar thuis blijven, ze hebben hier niets te maken, ik weet me hier niet goed uit te drukken. Is dat een bewijs van bui tengewoon actief zijn of zit daar soms iets anders achter. Heeren verslaggevers, hooren jullie dat. Als de Inspecteur zoo actief wil zijn dat hij dan maar eens op een andere manier gaat kijken, dan is er nog wel wat anders op te knappen. Is dat ook zoo gezond als de vee-

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2