Notaris A. SCHAAP Eet Visch. Jos. v. d. Haar A.f*. Donderdag weer verkrijgbaar le kwaliteit visch. Lage prijzen. pu bliek ver o op en arts om 11 uur bij een zieke koe is om te behandelen en om kwart over 11 weer bij vee, dat geslacht moet worden of juist geslacht is. Inwoners van Geeriruidenberg, dat is zoo. Oordeel nu zelf eens Ik stel het daarom op prijs dat de slagers voor hun vereeniging zijn uit gekomen. In Raamsdonksveer kunnen ze dat zoo gemakkelijk doen. Men kan nu ook wel heel gemakkelijk zeggen dat maar zoo en zooveel behoeft te worden betaald, maar wie garandeert dat. Neen, gelukkig dat er menschen zijn die wat durven zeggen, gelukkig voor de slagers dat hun oogen nog juist op tijd zijn opengegaan en dat andere menschen hun onder hun hoede hebben genomen. Voorzitter. Ik zal alleen antwoorden op hetgeen u gezegd heb ten opzichte van den heer Meijers. Neemt u het hem kwalijk dat hij zoo geteekend heeft. Jansen. Ja, absoluut kwalijk neem ik hem dat. Voorzitter. Dat begrijp ik niet Men zit in een- commissie en nu komt men in een vergadering met een rapport waarin staat dat drie van de vijf sla gers voor een abattoir met koelhuis zijn, is het dan zoo vreemd om daar onder te teekenen, vooral omdaf dit teekenen nog niets zegt, dat het alleen maar is om het rapport door te zenden. De afgevaardigde had op dat moment geen andere gegevens, dat is een groot verschil. U zegt dat het vol leugens staat, iets wat ik u niet gaarne zou na zeggen, want in het begin heb ik er al opgewezen dat ten opzichte daarvan een misverstand heeft bestaan. Als nu uit een voorgelegd rapport blijkt dat de slagers er over het alge meen voor zijn, wat is er dan tegen dat een afgevaardigde het ondertee kent. Wat men nu achteraf weet, wist men toen niet, dat moet men goed bedenken. Jansen. Ik zou het niet zoo onder teekenen. Iets wat ik niet weet onder- teeken ik zoo maar niet. Voorzitter. U hecht m.i. hier te veel waarde aan het beginsel teekenen. Was het een beslissing in iets nemen, dan was het nog iets anders. Jansen. Aan dit rapport hefcht ik absoluut niet de minste waarde. Ik geloof dat het van den veearts niets anders is dan egofsme. Hij kan dan maar zeggenzoo en zoo laat zijn jullie er met je beestjes en daar moet dan een groot salaris voor opgestreken worden. Moet dat ten koste gaan van de slagers? Die zullen het wel weer op de consumenten moeten verhalen voor zoover dat mogelijk is. Ik had tegen het heele ding ge protesteerd inplaats van het te hebben onderteekend. Meijers. U zou als u dat rapport zoo had gezien even gerust hebben onderteekend en daar was niets tegen ook. Jansen. In een officieele vergade ring, de raad der gemeente Made, is komen vast te staan, dat er leugens in staan, dat het rapport onbetrouw baar is. Dat is ook hier op de ver gadering gebleken, die Burg. en Weth. met de slagers hebben gehad. Meijers. Ja, later, maar toen nog niet. Jansen. In Waspik is de massa er ook tegen. Zouden de slagers nou allemaal maar ongelijk hebben, ik voor mij geloof de veearts niet. Als ik afgevaardigde was geweest zou ik eerst eens een onderzoek hebben ingesteld alvorens ik zou hebben ge teekend, dat wil ik wel zeggen. Meijers. Toen heb ik het met een gerust hart onderteekend. De heer Sassen juicht het toe dat de slagers zelf hun werkplaats zoo gaan inrichten dat hier geslacht kan worden en men niet naar het Veer daarvoor behoeft te gaan. Niet dat hij de overheidsbemoeiïng vreest, maar toch zou hij hier de vraag willen stellen: gaat het niet te ver met de overheidsbemoeiïng. Verder stelt hij zich de vraag of hij hier zit voor de grootmaking van het Veer of dat hij heeft mee te werken aan de grootmaking van Geertruiden- berg. Voorzitter. Ik zou hier aan toe willen voegen dat, wordt een besluit genomen, dat de slagers niet verplicht worden om in het Veer in een te bouwen abattoir te gaan slachten, dat ze dan ook moeten zorgen dat hun slagerij aan de eischen voldoet en dat ze daar dan van te voren voor moeten zorgen en later niet moeten komen met een verzoek om uitstel daarvan. Hij durft vertrouwen dat allen daaraan zullen voldoen want in het andere geval zouden de andere die het wel doen, worden gedupeerd. Met algemeene stemmen wordt daarna besloten niet tot het abattoir toe te treden. (Met een hoera, de petten in de luchi zwaaiend, verlieten de slagers, die zich op de tribune bevonden, de raadzaal door veel andere personen met het besluit gelukgewenscht). Wordt vervolgd. BINNENLAND. Naar wij vernemen, heeft de heer G. W. Kampschöer, burgemeester van Monster, aan den heer mr. dr. D. A. P. N. Kooien, afgetreden Minister, aan geboden van zijn Tweede Kamer-zetel afstand te doen, ten einde mr. Kooien gelegenheid te bieden weder in de Kamer zijn intrede te doen. Mr. Kooien heeft verklaard dit aanbod van den heer Kampschöer op zeer hoogen prijs te stellen en het in beraad te nemen. De heer Kampschöer heeft gisteren het. bestuur der R. K. Kamerfractie en dat van de R. K. Staatspartij met een en ander in kennis gesteld. De heer W. de Cock Buning in Den Haag is door de Vereeniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken uitgenoodigd, een studiereis naar Suri name te ondernemen, ten einde na te gaan, wat kan worden gedaan om Suriname op economisch en handels gebied vooruit te brengen. De heer De Cock Buning is ge durende een reeks van jaren in Neder- landsch-Indië in den handel werkzaam geweest en heeft zoowel daar als hier te lande de economische toekomst der Nederlandsche koloniën bestudeerd. De heer Buning vertrekt einde Maart en denkt ongeveer zes weken in Suriname te vertoeven. Naar de N. R. Ct. verneemt, voert de directeur van het Indische depar tement van landbouw, handel en nijver heid dr. Rutgers, die met een opdracht der Indische regeering hier te lande vertoeft, met belanghebbenden be sprekingen over de oprichting van een landbouwhoogeschool in Indië. De „Moniteur" te Brussel zal heden een ministerieel besluit bevatten dat den invoer verbiedt van herkauwers die sedert minder dan 3 weken op de Nederlandsche openbare veemarkten te koop zijn geboden, doch overigens bepaalt, dat de invoer van runderen, schapen en geiten toegelaten is, mits overgelegd worde een officieel, door een veearts afgegeven uitvoerverlof. De toeneming der bijenteelt en het groote belang daarvan voor den tuinbouw hebben naar de „Tel." verneemt den autoriteiten in Noord- Brabant aanleiding gegeven, met mede werking van den heer.ia»Giersbergen, rijks bijenteelt-consulent, een onderzoek in te stellen naar den omvang en de mate van toeneming .der bijenhouderij in Noord-Brabant en de aanwezigheid van boomgaarden en fruitplantages voor den honingoogst van belang. De hulp der gemeentebesturen is ingeroepen om betrouwbare gegevens te verzamelen. HRRPT. De directeur der harmonie „de Eendracht" de heer P.v.d. Broek alhier heeft als zodanig ontslag geno men en gaat bijgevolg als directeur van de harmonie scheiden. Een gewone gebeurtenis die meer malen voorvalt, doch bij deze moeten wij in aanmerking nemen, dat de heer v. d Broek in de 7 jaren van zijn directeurschap de harmonie gevoerd heeft tot een aanzienlijke hoogte wat wel is te bekennen in het feit dat zij jl. zomer in de le afdéeling op een concours den len prijs verdiende en ook behaald heeft. En als wij dan weten, dat v. d. Broek als werkend lid van de harmonie zich zelf tot directeur heeft verwerkt en de harmonie op zoo'n hoog peil heeft weten te brengen dan is het ook verklaarbaar, dat dit afscheid vanwege de harmonie zoo maar niet koud weg ging. Zondagmorgen had dit afscheid plaats, waarop de Voorzitter hem dank bracht voor alles wat hij gedaan heeft voor de harmonie gedurende dezeven jaren dat hij directeur is geweest, met zooveel ijver en met zoo groote op offeringen. De d ploma's en medailles in de zaal zullen daarvan blijven ge tuigen. Als bestuurslid hebt ook gij steeds de belangen der vereeniging ten zeerste gediend. Hij bood hem als bewijs van dankbaarheid en toegene- genheid het eere-lidmaatschap aan, tevens als stoffelijk bewijs een prach- tigen leuningstoel. Daarna volgde een hartelijk „lang zal hij leven" en nam de heer v. d. Broek't woord en dankte zeer voor die aang name verrassing, die hem ten zeerste had getroffen Hij zegt al dien lof onwaardig te zijn en niets, meer dan z'n best, z'n plicht gedaan te hebben. Hij brengt lof aan de leden voor hun trouwe opkomst en groote ambitie, -voor den aangena- men toon tusschen directeur en leden. Het is hem aangenaam zulk een uitne mend musicus als opvolger te hebben, daarvan toch valt veel te verwachten. Hij aanvaardt gaarne het eere-lid maatschap en net mooie cadeau, dat hij zeer op prijs stelt, kennende den toestand der kas. Hij spreekt nogmaals de beste wenschen uit voor de toekomst der vereeniging en hiermee was de plechtigheid, die bij den heer v.d. Broek in aangename herinnering zal blijven, afgeloopen. In plaats van den heer P. v, d. Broek is benoemd tot directeur der harmonie, de heer P. de Man, hoofd der R.K. Bijzondere School alhier, be kend musicus, van wiens hand reeds vele muziekstukken zijn gecomposeerd. ELSHOUT. Donderdagavond ont lastte zich boven ons dorp een hevig onweder, gepaard met een zware hagelbui. In tal van woningen ging het electrisch licht uit en braken de lampjes In het St. Norbertusgesticht werd in de zaal der tweede klasse de lamp vernield en zocht de bliksem onder het verwekken van een geel- blauwe gloed een uitweg door het raam van een der bovenvertrekken, waar zich een zie^e bevond. De heer de B., die juist daar vertoefde, werd door den luchtdruk van den grond getild, doch kwam met den schrik vrij. In kerk en pastorie werden de meters vernield, het schakelbord ontzet en de leiding op meerdere plaatsen beschadigd. Op den weg naar Heusden werd een boom aan splinters geslagen en kwam op de tramrails terecht, wat gelukkig intijds werd opgemerkt. N1EUWKUIK. Bij het gehouden con cours met den z.g. vogelpik in het café van der Geld werden de prijzen als volgt behaald: le pr. W. de Bont alhier2e pr. Braat Vlijmen3e pr Blauwen Vlijmen. Het concours had een gezellig en aangenaam verloop. In tegenwoordigheid van gemeente bestuur en brandweer alhier, werd buiten den dijk eene demorstratie ge houden met Minimax brandblusch- apparaten. Hoewel de demonstratie niettegenstaande den feilen wind vrij goed slaagde, waren de meesten der belangstellenden toch van meening dat dergelijke apparaten bij eene eventueel uit te breken brand practisch voor hier ter plaatse niet veel nut zouden doen. daar in de meeste gevallen (uitgeno men enkele uitzonderingen) hier toch de meeste huizen van riet en stroo daken zijn en een daar voorkomenden brand direct, een te grooten omvang heeft om aan blusschen met een der gelijk apparaat te denken. De jaarlijksche voor onze parochie te houden aanbiddingsdag zal plaats hebben op Dinsdag 16 Maart a s. HAARSTEEG. Het H. Hart comité had Zondag na de Hoogmis een vergadering, waarin werd besloten een klein comité op te richten. Dit om de voorbereiden de maatregelen te nemen omtrent de te leggen fundamenten en zoo zachtjes aan plannen voor de onthulling te be ramen. Met algemeene stemmen van de aanwezigen werden daartoe gemach tigd. de voorzitter burgemeester J. van Bokhoven, de secretaris-penningm. Kapelaan Meijs en met het oog op de repetities, die voor muziek en zang- bestudeering noodig zijn de heer G. Heesbeen, onderwijzer. Verder werd bekend gemaakt dat heden de som van f 2366,64 in kas is. De onthulling is bepaald op een der Zondagen van de Junimaand. Het beeld bij de firma v. Bokhoven en Jonkers nadert fijn vol tooiing. WASPIK. Door „Entre Nous" zijn tot bestuursleden herkozen de heeren G. Kamp, Voorz., J. Coesmans, Vice- Voorz., f. van Dongen, Secretaris, P. van Dongen' en Ch. Montens, Com missarissen. De voorjaarsmarkt voor hoornvee en varkens zal dit jaar hier gehouden worden op Donderdag 18 Maart. Staanplaatsen zijn vrij, behalve voor kramen, die 25 cent staangeld betalen per strekkende meter. Op 4 en 5 April a s. zal er voor de Waspiksche pelgrims gelegenheid zijn deel te nemen aan de jubileum processie van Breda naar Hakendover. 'MADE. De kolenhandelaar C. van Bragt reed met een kar beladen met kolen, waarop ook 4 jarig meisje zat door de Nieuwstraat alhier, toen een wiel van de kar afliep. Het paard schrok en liep een eindweegs verder, zoodat het meisje er af viel en zich niet ernstig aan beide knietjes bezeerde, de kolen lagen over straat verspreid. Dezer dagen overleed de oudste mannelijke inwoner van Made e. a. wonende te Drimmelen den W E heer L. Stal in den ouderdom van 92 jaar. De heer Stal die gezegend was met aardsche middelen, was voor velen, doch vooral voor de schipperij een groote steun. Voor rekening van den heer A. de Jong werd aanbesteed het bouwen van een net burgerwoonhuis en bij komende werken Wijk A Kloosterlaan alhier voor de som van f7000. Jfet metselwerk is aan A. Knoop en het timmerwerk aan C. Kwaaiiaal gegund. Op de Algemeene Ledenvergade ring der Kynologenclub „Made en Omstreken" alhier gehouden werden de twee aftredende bestuursleden A Akkermans en A. van Beek met algemeene stemmen herkozen. Tevens werd besloten om vanwege de club op een der Zondagen in de maand Juni een nationalen Dressuurwedstrijd te houden op haar oefenterrein. In de volgende vergadering zal worden be sloten of de te houden groote demon stratie voor of na den wedstrijd zal worden gehouden. Zondag 14 Maart zal door het bestuur van het Wit-Gele Kruis van de afdeeling Made en Drimmelen in de vergaderzaal van het Liefdegesticht alhier t w. voor de dames des n. m. 3 uur en voor de heeren des avonds 6 uur een vergadering worden gehouden. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag van den Secretaris. 4. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 5. Mededeelingen. 6. Lezing van den Z Eerw. Pater Columbanus O. C. 7. Rondvraag 8. Sluiting. In het bestuur nemen zitting de Eerw. heer Kapelaan A. W. Smits, Adviseur, Dr. J. H. Klijn, Voorzitter, en de heer P. de Bok, Secretaris. Zondag werd in de vergaderzaal des avonds 6 uur een vergadering gehouden speciaal voor deloonen der georganiseerde en ongeorganiseerde opperlieden en grondwerkers om te komen tot een betere loonregeling tusschen bekwame en ongeoefende arbeiders. De Bond wil in dit euvel veranderiug brengen, waarvoor als spreker optrad de heer Reijere. De opkomst dier arbeiders was zeer bevredigend. Heden werden ter veemarkt aan gevoerd 118 stuks hoornvee en 36 biggen. Men besteedde voor vetvee f 1 65 a f 1.15 per K G Kalfkoeien f375 a f450. Kalf vaarzen f250 a f3.25 Muntigen f 190 a f240. Hokkelingen f 100 a f125 Kalveren f 60 a f 80. Biggen f22 a f29. Handel matig. ALMKERK. J.l. Vrijdagavond hield de Chr. Schoolvereeniging te Waard huizen (Gem. Almkerk) eene algemeene Ledenvergadering. Nadat door den Voorzitter deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze was geopend, werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag van den Secretaris en den Penningmeester dezer vereeniging waaruit blijkt, dat deze school in groei en bloei en eens gezindheid zich mag verheugen. De commissie belast met het nazien der rekening 1925 brengt thans rapport uit en verklaart dat alles in orde is bevonden en brengt in 't bijzonder een woord van dank aan den Penning meester voor zijn accurate boekhouding waarna tot Bestuursleden, dezer ver eeniging werden herkozen de heeren J. C. Scherff, G v. Herwijnen en A van Oudheusden, welke alle hunne benoeming weer aanvaardden. Nadat gezongen was Psalm 75—1 werd deze vergadering door 't Hoofd der School, den heer Kloosterman met dankgebed gesloten. De Mannenzangvereeniging „Ex celsior heeft besloten met Hemelvaarts dag deel te nemen aan het Nationaal concours van Muziek- en Zangver- eenigingen te Capelie (N -Br.) DUSSEN. Dezer dagen hield het R. K. ziekenfonds „St. Rochus* zijn jaarvergadering. Heel het bestuur was tegenwoordig met den geestelijken ad viseur. Van de 80 leden waren er 15 af wezig. De notulen werden goedgekeurd, de drie aftredende bestuursleden de voorzittter Piet van Mierlo, 2e voorz. Gerrit van Olst en de secretaris Bart van Biesen, werden herkozen. Het na- deelig saldo bedroeg f 32. Verder werd voorgelezen hoeveel de leden van het ziekenfonds getrok ken hadden. Met enkele aanwijzingen en raadge vingen van den voorzitter werd de vergadering gesloten. De Eerw. zuster Henrica hoofd der R.K. school alhier is benoemd tot Moeder van het klooster der Zusters van Onze Lieve Vrouw van Barmhartig hsid. De heer L. J. van Moergestel alhier zal een machinale klompenfabriek laten bouwen. LOON-OP-ZAND. Daar onze ge meente bestaat uit wijk A, Loon op zand en wijk B. Kaatsheuvel en te Kaatsheuvel het zilveren jubilé van onzen burgemeester van Besouw zal gevierd worden op 10 April heeft het bestuur van Loon-op-zand besloten het te doen plaats hebben op 11 April (Beloken Paschen) en daarom had het bestuur de verschillende vereenigingen in vergadering bijeengeroepen bij Gerrit Wijtvliet ter bespreking. De voorzitter van Loon—op zands Belang deelde mede, dat de vereeni ging van meening was het zilveren ambtsjubilé van onzen burgemeester niette mogen laten voorbijgaan zonder dat Loon op zand zijn burgervader op dit jubilé zijn hulde bracht. Het bes,tuur had gemeend hierover gehoord te worden door Kaatsheuvel, doch daar dit niet gebeurd is, besloot men te Loon-op-zand den burgemeester der gemeente ook in Loon-op-zand en door Loon-op-zand alléén, waar onder St. Joachimmoer behoort, le hul digen. Het bestuur heeft hierbij gehoord den zeereerw. heer pastoor Muré, die bereid is den burgemeester en diens familie dien dag gastvrijheid te verleenen op de pastorie De burgemeester had verzocht, ver sieringen etc. achterwege te laten in dezen tijd. Het bestuur van L B. heeft het volgende programma opgesteld, dat in details nog moet worden uitgewerkt. In optocht, waaraan alle vereenigin gen in groot ornaat moeten deelnemen, zal de heer van Besouw met familie aan ongeveer de grens van wijk A worden afgehaald en zal getrokken worden naar de pastorie te Loon-op- zand, waarna défilé der vereenigingen, hierna receptie op de pastorie waar onder door de harmoniën „Sophias-Ver- eenlging" en „Concordia", alsmede het kerkelijk zangkoor en liedertafel „Echo der Duinen" zal gezorgd worden voor afwisselende muziek en zang Algemeen werd de opzet van het bestuur van L B. .goedgekeurd en aan hen toevertrouwd de verdere uitwer king. Alle vereenigingen waren bereid haar volle medewerking te verleenen. ABONNEERT U OP EN ADVERTEERT IN DIT BLAD. RECHTSZAKEN. Vrijgesproken. A. G. .1. Chauffeur te Wijk, was door liet Kantongerecht te Heusden veroor deeld tol 15 boete ter zake van over treding der Motor- en Rijwiehvet, doch werd in hooger beroep door de rechtbank, niet vernietiging van hel vonnis van het Kantongerecht, vrijge sproken. Het tekort bij de politiekas te 's-»Bosch. Men meldt ons uit 's-Bosch: Naar wij vernemen heeft de .Justitie de zaak in handen betreffende de onregelma tigheden in de financiën aan het bu reau van politic alhier. Diefstal van vee uit de weide. •J. B. 34 jaar, landbouwer te Vlijmen, gedetineerd, werd in hooger beroep ter zake van diefsetal van een rund uit de weide te Vlijmen veroordeeld tot 1 jaar en (j maanden gevangenisstraf, zonder aftrek van voorarrest. De adv. gen. had twee jaar gerequi- reerd. De Rechtbank had beklaagde veroordeeld lol 12 maanden gevange nisstraf. ADVEKTENTIëN"] te Waalwijk, zal bij inzet op Donderdag den 18 Maart 1926 en bij toeslag op Donderdag den 1 April 1926 telkens om 7 uur des avonds in HOTEL VERWIEL te Waalwijk Woonhuizen, Erven en Tuinen te Baardwijk, KOOP 1. Dubbel Woonhuis, erf en tuin, kad. sectie E nos. 1084 en 1085 samen groot 2 aren 55 centiaren. In huur bij J. Leijtens en A. Baijens elk a f2.10 per week. KOOP 2. Dubbel Woonhuis, erf en tuin kad. sectie E nos. 1268 en 1298 samen groot 3 aren 45 centiaren. In huur bij F Lens en A. van Gelder, elk af 2.50 per week. KOOP 3. Hel flink, zeer geriefe lijk ingericht Woonhuis, annex timmerwerkplaats erf en tuin kad. sectie E no. 1297 met uitzondering van een Noord-Westelijk deel waarop pomp, privaat en schuurtje, behoorende bij koop 4, groot ongeveer 5 aren 40 centiaren. In eigen gebruik. KOOP- 4, Woonhuis, erf en tuin sectie E no. 1271 groot 1 are 31 centiaren en een Noord- Westelijk deel groot ongeveer 10 centiaren van sectie E no. 1297. In huur bij W. Verhoeven voor f 2.50 per week. KOOP 5. Het Woonhuis erf en tuin sectie E no. 1272 groot 1 aie 90 centiaren In huur bij L. Klerks a f 6.50 per week. KOOP 6. Het Winkel, en woon huis en werkplaats, waarin rijwielzaak, kad. sectie E. nos. 1144, 1146 en 1296, samen groot 2 aren 30 een- tiaren. In huurged. bij A Vivie èf 1.25 ged. bij A. Schoep a f 4 en A. Marijnisse a f 2.50, allen per week. KOOP 7. Dubbel woonhuis, erf en tuin, sectie E. nos. 1096 en 1097, samen groot 1 aren 44 centiaren. In huur bij J. Slaats en Gebrs. Maas, elk a f 2.10 p w. Behoorende aan Mej. Wed. en Erven W. G. Schoep. Te aanvaarden voor zoover verhuurd in genot der huren en voor zoover niet verhuurd in eigen gebruik bij de betaling der koop som 15 JUNI a.s. Ir. de timmerwerkplaats van koop 3 zijn aanwezig een vlak en verdikte* bank en zaagbank ma chine. a'smede een gasmotor 5 P.K. (Robey Co.) Deze zullen bij den toeslag afzonderlijk wor den geveild. De kooper van koop 3 heeft het recht van naasting daarvan, mits betalende 5°/0 der koopsom aan den hoogsten bieder en 2°/0 voor meerder" registratierecht en wel gedurende een half uur na afloop der verkooping. 36133 Versche Schol, Schelvisch Kabeljauw, Tarbot, Rivfervisch en versche Zuiderzee bokking. Versche harde levers. 36134 Beleefd aanbevelend, Stationstraat 85,

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3